VIDEO/ Traian Basescu si papagalii sai

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 9 aprilie 2008, 22:39 Revista Presei | Radio TV


Interviul oferit de seful statului lui Radu Moraru pentru B1 TV a fost pigmentat si cu momente hazlii. Astfel, presedintele Basescu a vorbit si despre animalele sale de casa: trei caini, un iepure si doi papagali vorbareti nevoie mare.

Un maidanez a fost adus de Elena Basescu dupa ce l-a gasit ranit pe strada, un caine este al Ioanei, iar cel de-al treilea membru canin al familie apartine presedintelui si sotiei. Tot presedintele se mai bucura de un iepuras si doi papagali.

Fiindca papagalii nu trebuie sa se vada intre ei, explica Traian Basescu, unul sta in sufragerie iar celalalt in bucatarie. Cand presedintele ajunge acasa este "reperat" imediat de papagalul din sufagerie care-l striga "tata". Cel din bucatarie pare mai indragostit insa de sotia presedintelui si are o apreciere deosebita fata de activitatile casnice ale acesteia, repetand "mama face cafea".

Alte interventii hazlii ale presedintelui:

- "Daca eram comandant pe Titanic, nu se scufunda. Tineti cont ca nava mea era mult mai mare decat Titanicul"
- "Nu ma puteti compara cu Bush fiindca el e la sfarsitul mandatului, iar eu sunt abia la inceput"

- "Am 33 de ani de casnicie si nu mi-am injurat niciodata sotia si, daca mai sunt lucruri pe care le vedem diferit, ne mangaiem unul pe altul cum e intr-o casatorie. Vad ca isi dau cu parerea despre familia mea oameni care nu au reusit sa aiba una, oameni care au ajuns la a treia, la a patra sotie"






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4401 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    dixit (Miercuri, 9 aprilie 2008, 23:11)

    666 [utilizator]

    Inteleg ca toata mascarada a fost regizata si Morar, sau cum il cheama pe asta, s-a facut copac la piciorul ridicat al marinerului. Bleax!
    • +2 (2 voturi)    
      evident ca n-ai vazut emisiunea (Miercuri, 9 aprilie 2008, 23:37)

      metronom [anonim] i-a raspuns lui 666

      povestea cu papagalii a fost hazlie
      • -1 (3 voturi)    
        ... (Joi, 10 aprilie 2008, 1:09)

        666 [utilizator] i-a raspuns lui metronom

        N-am vazut-o, iar Hotnews mi-a editat/cenzurat mesajul :(
  • -2 (2 voturi)    
    de ce rad ciumpalacii aia?? (Joi, 10 aprilie 2008, 0:51)

    Calin [anonim]

    mhm.. UAU.. da! super! ..supertare chiar!


    asa.. si??
    • 0 (2 voturi)    
      simplu (Joi, 10 aprilie 2008, 8:36)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Calin

      pai tu de ce crezi ???? e comic ???? ciumpalacule. sau tu esti serios ?!? mai ... mai...
  • +1 (3 voturi)    
    hazliu (Joi, 10 aprilie 2008, 5:37)

    radu [anonim]

    E hazliu Base asta...
  • -1 (1 vot)    
    asa au (Joi, 10 aprilie 2008, 7:16)

    ras [anonim]

    18 ani - de la asa zisa revolutzie incoace
    • -1 (1 vot)    
      Corect ! (Joi, 10 aprilie 2008, 21:26)

      maria ster [anonim] i-a raspuns lui ras

      Da, asa au ras 18 ani, si de-aceea suntem
      cum suntem...
      Cum va pot distra chestiile astea : pur si simplu nu ma intereseaza papagalii presedintelui...
  • +1 (3 voturi)    
    rusinica (Joi, 10 aprilie 2008, 9:40)

    CICI [anonim]

    se vede de la o posta ca d-nul moraru este aservit politic....in rest ce sa mai zici ..pune intrebari care sunt scrise din start...
    • +1 (3 voturi)    
      rusinoaia (Joi, 10 aprilie 2008, 11:12)

      jurnalizt [anonim] i-a raspuns lui CICI

      Sigur ca da. Toti care nu-l injura pe Basescu sunt aserviti politic. Spre deosebire de ziaristii de inalta tinuta morala, coloana vertebrala a natiunii, de la Antena 1, 2, 3 si alte numere prime.
  • 0 (4 voturi)    
    cade_cablul ?!? (Joi, 10 aprilie 2008, 13:33)

    BebeTo [anonim]

    Poate imi explica si mie cineva de ce nu a mers B1 TV, repet, numai B1 TV, pe cablul RCS-RDS aseara, in timpul emisiunii, in colentina si prin balta alba....
    • -1 (3 voturi)    
      Cade tot ce trebuie... (Joi, 10 aprilie 2008, 14:20)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui BebeTo

      Baietii nu dorm stau la datorie ca altfel se duce dracu solda.
  • -1 (3 voturi)    
    dar nu-i nici o noutate... (Joi, 10 aprilie 2008, 13:42)

    unul [anonim]

    Stiam ca dl. Presedinte are doi papagali: Stolo si Boc - animale ce au de fapt constiinta comuna, ce opereaza sub denumirea de StoloBoc...
  • +1 (1 vot)    
    foarte hazliu (Joi, 10 aprilie 2008, 21:44)

    V [anonim]

    chiar m-a distrat dl. Presedinte. Om de viata, ce mai. :)