Vadim ia apararea cainilor vagabonzi

"Daca Dumnezeu a facut un mare dar omului, este in primul rand cainele. Este un inger pazitor cainele"

de R. B.     HotNews.ro
Miercuri, 16 aprilie 2008, 23:38 Revista Presei | Radio TV


C. V. Tudor la Realitatea TV
Foto: Realitatea TV
Miercuri seara, intr-o editie speciala la Realitatea TV, invitatul Andreei Cretulescu a fost Corneliu Vadim Tudor. Acesta a luat apararea cainilor vagabonzi si i-a acuzat pe cei de la Asociatia pentru Protectia Animalelor ca nu isi fac datoria si ca arunca cainii in strada - "sa ne lase si muierile isterice care au zis ca strang fonduri si n-au strans". Problema noastra este ca "nu se mai respecta nici o lege in tara asta, nici legea gravitatiei nu o sa se mai respecte".
 
Un alt argument in favoarea cainilor comunitari se refera la "eficienta" acestora:  "unde sunt caini nu sunt sobolani. Vin caldurile, ne vor napadi sobolanii. Sobolanii sunt purtatorii de microbi a 20 de boli grave, incepand cu ciuma si cu holera."

Parerea liderului PRM este ca romanii sunt milostivi si nu crede ca ei ar pleda pentru eutanasiere. El recunoaste gravitatea acestei situatii, insa pledeaza pentru o solutie civilizata si eficienta, cum ar fi castrarea. Pentru aceasta "infiintam un comandament national pe care o sa-l conduc eu" si promite ca lasa deoaparte totul pentru 6 luni si in 3 ani de zile nu va mai fi caine fara stapan in capitala. Concluzia sa cu privire la aceasta problema este ca trebuie rezolvata cat mai repede, intrucat cainele este "un inger pazitor": "Daca Dumnezeu a facut un mare dar omului, este in primul rand cainele. Este un inger pazitor cainele"

Pe de alta parte, Vadim a dezvaluit ca este vanat de mafioti - fosti ofiteri de securitate masoni - pentru ca "stie prea multe"  si ne asigura ca el va fi "capcaunul mafiotilor" daca acestia se apropie de familia lui. Vadim mai sustine ca oricum, pana acum, el si cu PRM au aparat tara de mafie, impiedicand vanzarea CEC-ului si a Spitalului Fundeni unor mafioti.

Vadim a ironizat intrarea lui Adrian Copilul Minune in politica, sugerand ca aceasta este o rusine pentru ceilalti membri de partid: "Cum se simt Razvan Teodorescu, Adrian Paunescu sa fie colegi cu Adrian Copilul Minune?"

In final, Vadim a afirmat ca NATO ar trebui defiintat: "cum s-a desfiintat Tratatul de la Varsovia, sa se desfiinteze si NATO. Uniunea Europeana este de ajuns." Acesta si-a motivat afirmatia prin aceea ca NATO omoara oameni si bombardeaza biserici crestine in noaptea de Pasti. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7997 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    Romanii- milostivi ?! he he (Joi, 17 aprilie 2008, 0:24)

    Vlad I [anonim]

    Uite ca sa vedem, dar trebuie sa marim termenul (milostiv), mai ales ca aici nu vorbim de bani dati cainilor. Cat de milostivi erau vecinii neinundati din deal cu cei din vale? Cat de milostivi sunt romanii cu animalele vanate ilegal?( in tarile civilizate oamenii arunca pestele dupa ce il prinde, doar face pescuit sportiv, zeci de mii de romani se duc la pescuit in Spania, nu duc lipsa de mancare si nici prin gand nu le trece sa-i dea drumul in apa). Cat de milostiv este doctorul cu romanul care nu are bani de spaga? dar asistenta?, cata empatie simte functionarul cu problema cetateanului? ( milostiv nevoie mare), azi am citit de hackerii din Dragasani, 500 de tepari din 22 mii locuitori, cata milostenie simt ei pt. omul pe care-l inseala? dar pt. imaginea Romaniei. Cata milostenie simte clasa politica ca nu sunt in stare sa ne faca un sistem de justitie corect? dar "baietii destepti" simt ceva cand fura cetateanul?
  • +3 (3 voturi)    
    Cati caini a adoptat Vadim ? (Joi, 17 aprilie 2008, 0:29)

    cetateanul [anonim]

    Si pe cine pazesc cei 200 mii de javre din Buc?
  • -4 (4 voturi)    
    toata stima (Joi, 17 aprilie 2008, 0:31)

    costin [anonim]

    Mare iubitor de neam, un om de caracrer.
    Domnul Vadim trebuie pretuit si stimat cat este in viata.
    Degeaba vom plange dupa... cand va fi prea tarziu, precum s-a intamplat cu alti oameni de cultura, precum este Pruteanu (Dumnezeu sa-l aiba in paza), si altii.
    Mergeti la vot PRM merita sa treaca pragul electoral.
    Sunt mandru ca sunt roman.
    • +2 (2 voturi)    
      Nigeria (Joi, 17 aprilie 2008, 1:12)

      a. andrei [anonim] i-a raspuns lui costin

      unde traiesti, in NIgeria? sau in Congo?
    • +2 (2 voturi)    
      ei, da! (Joi, 17 aprilie 2008, 11:04)

      tot eu [anonim] i-a raspuns lui costin

      Sezi mumos! Se vede de la o posta ca ai fost cuminte si ti-ai luat pastilutele la orele potrivite, de-aia esti asa de multumit. Esti insa sigur ca nu ai exagerat putin cu anti-depresivele? Ca pari usor "high". Oricum, e bine ca esti fericit!
      Renunta totusi la tratament cand votezi (sau la voi in spital nu se voteaza? ca nu stiu)
  • +3 (3 voturi)    
    e defect omul asta... (Joi, 17 aprilie 2008, 2:46)

    ioana [anonim]

    Eu nu inteleg cum un om normal la cap poate sa l aduca pe vadim intr o emisiune, cum poate cineva sa l asculte pe descreieratul asta si cum se poate ca cineva sa se indoiasca de boala lui mintala? Cum??
    • +2 (2 voturi)    
      d-na cretulescu (Joi, 17 aprilie 2008, 5:48)

      SM [anonim] i-a raspuns lui ioana

      am mare respect pt. d-na Cretulescu ca jurnalist. nici eu nu inteleg de ce s-a coborat la nivelul lui vadim.
  • +3 (3 voturi)    
    cum sa-ti zic?... (Joi, 17 aprilie 2008, 4:23)

    IO [anonim]

    maidanez, sau vidanjor cu gura? mai inchide-o dracului, ca starnesti niste moline pe langa care plagile biblice ale egiptului erau simple guturaiuri! si, apropo de biblie, ca tot zici ca o porti la tine (o tii langa pistol, ca popii securisti?) e de ortodox sau de pocait, cum 'ti-e neamu' de patrupezi si suti din industria de aparare, pe care numai imunitatea de parlamentar prm ii tine departe de puscarie? de fapt, tu esti maimutoiul securistilor, o jugodie ca alea pe care le aperi, vedea-te-as impaiat sau manisi! poate superi niscaiva trupeti, de la "beretele verzi" si traiesc si eu ziua aia fericita foarte cand ti-or instala o toaleta ecologica pe mormant! pana atunci... alo! spitalu' 9! cum lasati, bre, nebuni pe strada si in parlamentul unui stat, fie el si romania? dati-i in loc de imdemnizatie, electrosocuri, majeptil, camasa de fotra si un calus, ca are tampitul narav sa trancane! asta parca logoree se cheama nu? sau oferiti-i ca bonus o lobotomioe completa, sa ramana numai cu bulbul rahidian!
    • -1 (1 vot)    
      pocait? (Joi, 17 aprilie 2008, 9:56)

      nobody [anonim] i-a raspuns lui IO

      In primul rand cauta in dex sa vezi ce inseamna si in al doilea rand biblia pocaitilor a fost tradusa de Dumitru Cornilescu preot ortodox. Banuiesc ca nu ai deshis/citit biblia ortodoxa cu atat mai mult pe cealalta dar stii ce si cum scrie si care sunt diferentele :)
      • 0 (0 voturi)    
        nu ma plictisi! (Sâmbătă, 3 mai 2008, 1:01)

        eeeuuuu [anonim] i-a raspuns lui nobody

        am citit-o mai atent decat tine. si biblia, ni comentariile adnotarile si alte cosmetizari idioate. dar daca iti place fericirea celor "saraci cu duhul", treaba ta. eu nu tin sa ma prostesc pentru a ajunge untr-un discutabil rai monoteist.
      • 0 (0 voturi)    
        si inca ceva (Sâmbătă, 3 mai 2008, 1:04)

        eeeuuuu [anonim] i-a raspuns lui nobody

        daca te calca pe nervi remarcile mele legate d pocaiti, probabil te simti cu musca pe caciula. vezi, nu te mai sterge cu ea pe unde nu treb'e, ca de-aia a inceput sa puta.
  • +3 (3 voturi)    
    spune-i fetei moarte asta (Joi, 17 aprilie 2008, 9:30)

    johny [anonim]

    O fetita de 6 ani a fost sfasiata de caini... spune-i ei asta acum...

    Oricum valium tudor nu merita raspuns doar... medicamenteeee ....
  • +2 (2 voturi)    
    am ajuns sa ne schimbam religia (Joi, 17 aprilie 2008, 11:32)

    morosan [anonim]

    Viata unui caine e mai presus de a unui om, ba mai nou VCTudor recunoaste ca ar impusca niscaiva jurnalisti, dar de ingerii cu colti si purici nu s-ar atinge.
    Optimist din fire, eu cred ca am avut totusi noroc: daca nebunii declarau sobolanul animal sfant?
    Le doresc celor ce apara cainii de uciderea in masa sa le stea in gat osul mielului nevinovat pe care il vor hapai de Paste.
  • +1 (1 vot)    
    http://www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru (Joi, 17 aprilie 2008, 13:15)

    Dan Deac [anonim]

    http://www.petitieonline.ro/petitie/petitie_pentru_eutanasierea_cainilor_periculosi-p04950049.html
  • 0 (0 voturi)    
    E dement, da. (Joi, 17 aprilie 2008, 13:42)

    cetatean [anonim]

    Nu stiu cum a ajuns soarta romanilor sa fie in mana unor dementi din astia. Cum s-a ajuns sa fie luat decizii importante ale tarii de poeti din astia pierduti in spatiu si timp. Cred ca ne meritam viata pe care o avem, daca am votat tot felul de oameni care au nevoie de asistenta psihiatrica. I orice tara e nevoie si de o mica componenta nationalista, dar nu oameni din astia. Probabil si partidul ala ar fi avut mai mult de castigat daca ar fi fost un Funar sau un altul presedinte.
  • 0 (0 voturi)    
    Aspecte despre CVT (Joi, 17 aprilie 2008, 13:53)

    Lucius [anonim]

    CVT isi face campanie, asa e, e enervant.
    Ciinii trebuie lichidati.

    Dar:
    1. CVT este vrem sau nu vrem vicepres. a Senatului Romaniei.
    2. Nu din cauza lui Vadim si din cauza ca deraiaza cu pamfletele lui a ajuns RO un fel de Uganda 2. Altii, blinzi, didacti si fara pamflete, au tacut si au jefuit.
    3. Numele lui CVT nu figureaza in rapoartele de tara negative.
    4. Nu Vadim a dansat geamparale cu tigancile de pe Litoral pe timp de inundatii catastrofale ci Basescu.
  • 0 (0 voturi)    
    Deciziile lui CVT???? (Joi, 17 aprilie 2008, 14:15)

    Lucius [anonim]

    Ha. Zice unul mai sus "Cum s-a ajuns sa fie luat decizii importante ale tarii de poeti din astia pierduti in spatiu si timp.". Prietene ce decizie "importanta" care a nenorocit RO a fost luata de Vadim? Ce lege semnata Vadim iti reduce tie nivelul de trai excelent asigurat de Base? Cred ca confunzi omul. Cam tot ce a propus PRM in Parlament de 15 ani incoace a fost sabotat si mistocarit de Putere. De asta tot ce este resursa naturala e acum in mina corporatiilor si statul sta pe bara si se uita cum aia maresc preturile de se sinucid pensionarii ca la Auschwitz 2. De asta acusi taiem panglica la noua Republica Secuiasca. Lui CVT de altfel de trei ani nu i se da voie la TVR, desi asa "nebun" cum e, are si el drept acolo, pt. ca reprezinta niste oameni (PRM e al doilea partid din RO ca nr. de membri).
  • 0 (0 voturi)    
    musca pe caciula (Joi, 17 aprilie 2008, 14:48)

    adrian [anonim]

    S-a simtit vizat. Daca il confundau si il eutanasiau? Si-asa este in pericol sa fie sterilizat.
  • 0 (0 voturi)    
    Asa rau ai ajuns, vadime? (Joi, 17 aprilie 2008, 16:25)

    metro [anonim]

    Bah vadime bah... tu esti pus pe shotii mah? Doar nu vrei sa ajungi primar in Bucuresti? Pun pariu ca o sa ai o campanie de genul: "cainele vagabond va sfasia tara. Eu sunt singurul care in 24 de ore, cu mitraliera in mana, pe stadionul X voi castra TOTI cainii din romania, incepand cu mine"
    Gluma la o parte: pai in partidul tau numa' cantareti sunt, bah! Poti sa pui de-o manea de sa sune toata casa poporului (sau cum i-o zice acu).
    Asadar primul menestrel al tarii este invitat de vajnica Realitatea TV sa ne sperie cu cainii vagabonzi. Pana mai ieri erau ungurii, apoi tiganii, asa rau ai ajuns??
  • 0 (0 voturi)    
    Aceasta este lumea in care traim.... (Vineri, 18 aprilie 2008, 8:24)

    rodestin [utilizator]

    Ca Vadim are nebunia lui, este nebunia lui, dar se mai intampla ca si nebunii in nebunia lor sa spuna un lucru bun...daca cainii au devenit rai asta se datoreste tot compararii oamenilor...sunt destui care isi iau caini si ii formeaza asa cum ii doresc mai buni sau mai rai...un animal care credte intr-o familie plina de caldura si armonie va imprumuta din calitatile acelei famili...dar daca va creste intr-o familie unde certurile si tipetele (ca sa nu mai amintesc si de violente fizice) sunt pe primul plan, cainele va deveni si el violent...s-au vazut cazuri si in randul copiilor...si va intreb oameni buni cine este dusmanul...un caine sau un om?
    Priviti si judecati singuri cu gradul de omenie care il aveti in interiorul vostru...priviti ce fel de indivizi traiesc printre noi....si astfel de oameni mai vor sa fie integrati in societate, presupanand ca suntem o societate sanatoasa si normala...nu este vorba numai de caini, am vizionat si acele secvente cum un individ (ca om nu il pot numi) isi schilodea calul in bataie...dar priviti si judecati singuri...

    www.SalvatiAnimalele.as.ro
    - Priviti cum un tigan omoara un caine.Intra aici si voteaza ca acesti oameni fara mila sa fie pedepsiti mai aspru. - www.SalvatiAnimalele.as.ro
  • 0 (0 voturi)    
    cultura de ferentari (Vineri, 18 aprilie 2008, 13:07)

    prost ca noaptea wc tudor [anonim]

    si instructie de groapa lui ouatu