Vadim Tudor: Cristoiu m-a turnat la Securitate

de Dan Gorun     HotNews.ro
Luni, 3 noiembrie 2008, 22:50 Revista Presei | Radio TV


CV Tudor la "Nasul"
Foto: B1 TV
Invitat in emisiunea "Nasul" (B1 TV), Vadim Tudor, liderul PRM, a declarat ca Ion Cristoiu l-a turnat la Securitate sub numele de cod "Coroiu". Vadim spune ca acest lucru rezulta dintr-o fila a dosarului sau de Securitate aflat la CNSAS.

"E o fila oficiala luata de la CNSAS. Eu am 19 dosare de urmarire. Sursa Coroiu avertizeaza ca poetul Vadim 'a plecat si a facut...' Coroiu vine de la Cristoiu si stiu 100% ca e vorba numai de el fiindca numai cu el am discutat acele lucruri", spune CV Tudor.

Liderul PRM il mai acuza pe cunoscutul jurnalist ca a fost mai mult decat turnator ci "sursa" si spune ca acesta a luat spaga pe vremea cand conducea Evenimentul Zilei ca sa scrie rau despre el.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2974 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Fasss... (Luni, 3 noiembrie 2008, 23:01)

    Cony [anonim]

    Nu zau? Pana acum unde ai fost Vadime?
    • 0 (2 voturi)    
      Adevar si Rahat pentru toti (Marţi, 4 noiembrie 2008, 12:36)

      Observator [anonim] i-a raspuns lui Cony

      Vadim este un oportunist coleric, consumator de rahat cu polonicul si complet ineficient ca leader de formatiune politica. Nu (mai) are viitor in politica. Nici prezent.

      Multe din lucrurile pe care le spune sunt adevarate si, interesant, a fost de multe ori primul care a atacat cazuri de coruptie devenite ulterior piese grele in istoria post-comunista (Vadim a lansat cam toate scandalurile de devalizari de banci, spre exemplu, adeverite ulterior).

      In ceea ce priveste figurile pe care le ataca, are in general dreptate, in obsesia lui:
      - Lazlo Tokes a avut relatii cu serviciile secrete
      - leaderii UDMR sunt fosti nomenclaturisti PCR
      - Moses Rosen a fost prieten cu oficialii comunisti
      - Patapievici este fiu de politruc
      - Liiceanu vine dintr-o familie de rromi
      etc...
      insa Vadim este ultimul care sa le dea lectii de onestitate respectivilor.

      Din punctul meu de vedere locul lui Vadim este la OTV, alaturi de Becali, fizicianul Hancu si Lorin Furtuna si moaca de smecheras a lui Diaconescu.
  • +2 (2 voturi)    
    si daca e asa.. (Luni, 3 noiembrie 2008, 23:17)

    gicu [anonim]

    si care ar fi problema?daca omul are 19 dosare de urmarire,nu cred ca omul bate campii...
  • +2 (2 voturi)    
    Hai dispari ! (Luni, 3 noiembrie 2008, 23:22)

    alin [anonim]

    Dispari o data din viata politica romaneasca mancator de kk ce esti ! NU te mai vota nimeni linge blide!
    Go back to your Rudotel eating disorder maimuta ambulanta!
    • +1 (1 vot)    
      fraierica (Marţi, 4 noiembrie 2008, 10:39)

      ionut [anonim] i-a raspuns lui alin

      fraiere, va intra in parlament, ai sa vezi.
  • +1 (1 vot)    
    VADIM A TRECUT DE PARTEA FORTELOR BINELUI (Marţi, 4 noiembrie 2008, 8:49)

    MIHAI 2 [anonim]

    ...nici nu se putea ca un om, de cultura , inteligenta si antecedentele domnului Corneliu Vadim Tudor sa nu isi dea seama pana la urma ca locul sau este alaturi de Carmaci . Ma bucur ca piticul Cristoiu a fost dat in vileag. In locul lui il voi vota pe Boureanu
  • +1 (1 vot)    
    tot mai mic (Marţi, 4 noiembrie 2008, 9:01)

    Gadea [anonim]

    colegul meu limbgvist, ... dragul meu tonomat sef ion cristoiuuuuuuuuuu...e pe duca
  • +1 (1 vot)    
    Paradox (Marţi, 4 noiembrie 2008, 9:19)

    robert.b [utilizator]

    "Treaba mica" se toarna, "treaba mare" se impinge... Asa ca, va rog frumos, rectificati in articol...
  • +2 (2 voturi)    
    cum asa (Marţi, 4 noiembrie 2008, 9:21)

    nurofen [anonim]

    Un securist poate fi turnat la Securitate ? Care-i scopul ? Hmm.
  • +1 (1 vot)    
    Antologia minciunilor lui Karadjici de Dambovita (Marţi, 4 noiembrie 2008, 10:16)

    Vlad [anonim]

    Ar fi interesant daca s-ar face o antologie a minciunilor acestui Karadjici ratat, de la Rona Hartner si legionarul Coposu pana la tiganul homosexual Liiceanu si Basescu practicant de magie neagra. Dupa atatia ani si tone de dejectii, la Vadim pana si adevarul duhneste. Speram din tot sufletul ca peste o luna sa sarbatorim sfarsitul politic al acestui dezaxat. Timpul lui a trecut, ne-a otravit destul!
  • +1 (1 vot)    
    Uite cine vorbeste !!! (Marţi, 4 noiembrie 2008, 10:22)

    Pandi [anonim]

    Ia sa vedeti citeva ode inchinate "conducatorului iubit " si "savantei", toate scrise de bravul pupincurist Vaccin:

    http://www.ziare.com/wiki/Corneliu_Vadim_Tudor#Oda_lui_Ceausescu
    (punctul 7 )

    si

    http://nicolae-ceausescu.blogs.ro/2008/01/23/legamant_corneliu_vadim_tudor_paunescu~3622759

    Asta la vista din viata politica "limba lunga" !
  • +1 (1 vot)    
    Vadim 'a plecat si a facut...' ? (Marţi, 4 noiembrie 2008, 10:50)

    Rollo Tomasi [anonim]

    Sursa Coroiu avertizeaza ca poetul Vadim 'a plecat si a facut...'
    Asta da turnare la Securitate !
  • 0 (2 voturi)    
    Ce suparati sunt psd-pc-eii!! (Marţi, 4 noiembrie 2008, 11:17)

    krypteia [anonim]

    Activisti din toate blogosferele, mai luati pauza! Eu o sa-l votez pe Vadim,asa de-al dracului.Ce au facut astia pana acum?Au dat totul la toti descultii,patriciu din parlit ce era in anii 90,a ajuns miliardar in euro si face legea in romania,tariceanu se joaca de-a bursa dar se incapataneaza sa mareasca salariile profesorilor si nu numai.Psd-ul n-a mancat usturoi nici gura nu-i miroase,Pc-ul lui voiculescu este un exemplu de oprtunism.Pdl-ul a intrat in disolutie in teritoriu,stiu ce spun,membrii sai fiind momiti de cei de la Pnl, mai ales.
    Vadimache le spune pe bune.A cam avut dreptate pana acum: Plesu e rrom,patapievici e schizofrenic-asta o zic eu,cristoiu e un misit ordinar,ca patriciu a "greblat" la greu-ce se mai intampla cu dosarul lui de la Dna, udmr-ul?-se face ca apara comunitatea maghiara dar colectioneaza averi pe spinarea lor.By the way-rudotelul nu se mai fabrica.Voi astia "nervosii" ce postati pe bloguri in draci,trebuie sa stiti.
  • -1 (1 vot)    
    cvt (Miercuri, 5 noiembrie 2008, 22:21)

    mikidutz [anonim]

    ca poet nu stiu dar ca om in general o CARICATURA asta esti nu mai impresionezi pe nimeni cu idiotenile tale LASA-NE
  • 0 (0 voturi)    
    Bai frate tot nu am scapat de asta? (Vineri, 7 noiembrie 2008, 16:33)

    Coco [anonim]

    Cind se plictiseste mai scoate cite o "bomba". Pe cine dracu intereseaza ce faceau pensionarii Vadim si Cristoiu prin redactiile ziarelor sistemului inainte de 89? Pe cine intereseaza ce se intimpla in redactiile ziarelor de astazi? Alte stiri mai importante aveti?
  • 0 (0 voturi)    
    Jocul de sah are doi nebuni (Sâmbătă, 8 noiembrie 2008, 10:10)

    D.Lavrancea [anonim]

    Primele numere ale ziarului Romania Mare le citeam zicandu-mi :" Fereasca Dumnezeu sa fie adevarat ce se scrie ." Din nefericire , unele lucruri s-au adeverit dar pe langa ele au fost aruncate atatea laturi peste oameni mai mult , mai putin sau deloc vinovati , incat impreuna cu proprietarul lui , ziarul s-a pus in afara normalului iar proprietarul intra sub incidenta patologicului. Mintea sa a scos multe valori chiar daca unele sunt criticate si controversate ,dar ma intreb , aceste valori sunt rodul unei minti sanatoase ? Apoi , da de gandit usurinta cu care sare de la o extrema la alta , usurinta cu care linge unde cu timp in urma a scuipat . Vadime , tu si cu liderul udmr sunteti cei doi nebuni de pe tabla de sah a romaniei !