VIDEO/ Incredibil: Senatorul Marius Marinescu ii arunca un pahar cu apa in fata deputatei Anca Constantinescu

de Dan Gorun     HotNews.ro
Joi, 27 noiembrie 2008, 6:07 Revista Presei | Radio TV


Ne-am obisnuit cu totii ca, in Romania, politicienii sa coboare adanc in mocirla in timpul campaniei electorale, insa ce s-a petrecut in emisiunea de la B1TV (6! Vin Alegerile!) este de-a dreptul socant. Disputa de idei dintre senatorul Marius Marinescu (PC) si fosta sa colega de partid, pedelista Anca Constantinescu s-a transformat rapid intr-un lung sir de injurii care a culminat cu aruncarea in fata Ancai Constantinescu a unui pahar de apa.

Disputa a degenerat atunci cand cei doi oameni politici au inceput sa-si arunce in fata poreclele: "Bideu" in cazul lui Marinescu si "Anca Ciocu Mic Acum Noi Suntem la Putere" in cazul Ancai Constantinescu. Marinescu a fost extrem de iritat si i-a adresat mai multe cuvinte urate colegei sale de Parlament numind-o in final "fata de bideu".

Cum furia acestuia crestea, amplificata de faptul ca pedelista Anca Constantinescu a rasturnat paharul cu apa in directia senatorului PC, Marius Marinescu  a luat paharul sau cu apa de pe masa si i l-a aruncat in fata Ancai Constantinescu, profitand si de reactia cvasi-inexistenta a moderatoarelor emisiunii.

"Vreau sa va spun ca atata mojicie cata e in politica asta romaneasca...", au fost vorbele de final ale conservatorului Marinescu. Fara comentarii.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















30403 vizualizari

  • +3 (15 voturi)    
    Acest individ nu este sanatos la cap... (Joi, 27 noiembrie 2008, 7:17)

    FSHO/YFS [anonim]

    Nu inteleg de ce il tot invita televiziunile, au apetenta pentru mahalagism?
    • +23 (31 voturi)    
      Tehnici de manipulare psihologice (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:34)

      dragon [utilizator] i-a raspuns lui FSHO/YFS

      BAVARDAJ se numeste termenul. In definitie, tehnica de a vorbi fara incetare peste interlocutor, cu scopul de a evita o intrebare, de a nu spune nimic, pentru a bloca o idee. O practica mult prea raspandita printre politicienii nostri mult prea manjiti. Popular i se mai poate spune si mahalagism, tiganeala, etc. Tehnica folosita natural de tigancile prinse la furat, de exemplu. Bavardaj este ceea ce face "domnul" Marinescu inainte de incidentul cu paharele, ca dovada este faptul ca isi schimba din mers propozitia, atunci cand "cioc mic" aminteste de bideu, imediat el adopta cuvantul si spune "fata de bideu". Iar dupa incident, isi da seama de gravitate si are un impuls de cainta, insa, ca sa iasa din ridicol, continua cu aceeasi tehnica de BAVARDAJ. Excelenta teza de psihologie.
      • +12 (12 voturi)    
        am invatat ceva nou de la tine (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:48)

        georgeb [utilizator] i-a raspuns lui dragon

        Chiar nu stiam definitia formala a tehnicii asteia.

        Dar as vrea sa atrag atentia ca televiziunile (si toata presa in general) este de vina pentru ca nu are tehnici de contracarare a acestui fenomen. In clipa in care omul ala a inceput injuriile securitatea de platou trebuia sa il dea automat afara. Asta s-ar fi intamplat intr-o tara normala.
        • -5 (11 voturi)    
          pedeleiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:30)

          Boc [anonim] i-a raspuns lui georgeb

          sECURITATES DIN PLATOU trebuia sa o dea afara pe toapa aia care ste sluga stim noi cui iar dupa ce tipu o sa pice in lada de gfunoi a istoriei, ea isi va gasi imediat un nou stapan. Voi stiti ce avere a strans nevinovata asta?
          stiti ce afaceri invarte?
          Are dreptate domnul MARINESCU!
          oBSERVATI VA ROG CU CE GEST DE n-am cuvinte varsa jigodia paharul....
          A mizat pe bunul simt al sarcului om ...
          Ah cat as fi vrut ca in locul toapei sa fi fost boc....
      • +11 (17 voturi)    
        Am atins o coarda sensibila (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:51)

        dragon [utilizator] i-a raspuns lui dragon

        Asadar, am primit minusuri imediat pe teoria de mai sus. Pentru o explicatie teoretica, in care nu am jignit pe nimeni, decat in masura in care cei care se simt jigniti, sunt jigniti de adevar si de propriile comportamente. Multumesc pentru confirmare.
        • +5 (7 voturi)    
          ce sa-i faci (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:10)

          gigi b [anonim] i-a raspuns lui dragon

          E plin si pe aici de tot felul de aplaudaci fara minte. Pariez ca respectivii nici macar nu ti-au citit postaerea pana la capat.
        • -6 (14 voturi)    
          back to reality (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:54)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui dragon

          ce mare scofala ai scris tu? ai spus ca mahalagismul se numeste "stiintific" bavardaj. ce relevanta are asta? cu ce schimba situatia? care sunt cauzele, efectele, mijloace de contracarare? te bagi si tu in seama ca tocilarul clasei. minus frate
          • 0 (0 voturi)    
            hahhaa (Joi, 27 noiembrie 2008, 18:52)

            gica [anonim] i-a raspuns lui gogu

            As da pe aceleasi considerente minusuri in prostie, cu zecile de mii pe zi de la presa superficiala cu fraze ilogice si neterminate d.p.d.v al interesului ascultatorului - adica ce ati spus mai sus: cauze, efecte, mijloace de contracarare, masuri de luat -, dau si ei cu batzul in gard, fac putina galagie... Lol !
        • -1 (1 vot)    
          Da, coarda ridicolului. (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:58)

          Vlad [anonim] i-a raspuns lui dragon

          E sensibila si gadila :)))
      • -3 (15 voturi)    
        O intrebare dle teoretician subtil... (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:26)

        AlinC [anonim] i-a raspuns lui dragon

        Am si eu o intrebare nu va suparati dle teoretician dar sunt "low profile" nu sunt cult ca dvs: cum se numeste in limbaj psihologic ceea ce faceti dvs si HotNews ca il infierati pe bideu si treceti cu vederea in mod voit ceea ce a facut CiocuMic mai exact i-a varsat prima paharul peste pantaloni?? Cum se cheama asta domnule teoretician in limbaj de specialitate???
        Si cu ocazia asta poate ma luminati si pe mine ca am o dilema: eu cu cine votez, cu CiocuMic sau cu Bideu? Multumesc pentru ambele raspunsuri.
        • +5 (11 voturi)    
          D-lui 'low profile' (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:49)

          dragon [utilizator] i-a raspuns lui AlinC

          O intrebare, de fapt sunt doua.
          1.Domnilor AlinC, nu am avut intentia sa-l infierez pe Marinescu si sa o ridic in slavi pe Constantinescu, departe de mine acest lucru. Am dorit sa subliniez ceea ce politicienii nostri (si nu numai) practica de ani de zile, pentru a putea face fata situatiilor incomode, prin diferite metode printre care se numara si bavardajul. Am vrut deasemenei sa ma adresej acestora care folosesc asemenea tehnici ca cei din popor vad ceea ce ei fac si unii chiar inteleg exact despre ceea ce este vorba, ba, mai mult, incep sa ia atitudine.
          2.Imi pare rau ca nu esti in stare sa discerni realitatea, eu nu-ti sunt invatator. Si apoi, pe de alta parte, nu prea ai de unde sa alegi, ca toti sunt la fel si se corup unii pe altii. Si-au facut un sistem prin care sa se perpetueze la putere si nu stiu cum am putea sa-i inlaturam. Cei care ar putea sa nu fie ca ei sunt necunoscuti si nu sunt promovati ca sa-i putem alege. Dar cel mai la indemana pana una alta ar fi sa mergem la vot si sa alegem raul cel mai mic.
        • -1 (11 voturi)    
          alt "destept" (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:55)

          MariusMuc [utilizator] i-a raspuns lui AlinC

          Esti mare coane, daca ai ajuns sa-i intrebi pe altii cu cine sa votezi! Nu e de mirare ca avem tot felul de ciudati in parlament, daca unii ca tine au ajuns sa voteze.
          • +3 (9 voturi)    
            Pentru dl. Muc (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:27)

            AlinC [anonim] i-a raspuns lui MariusMuc

            Domnule Muc-cel-Mic, stergeti-va mucii de la nas inainte sa jigniti pe forum. Nu e de mirare ca basescu a ajuns presedinte cu d-alde astia ca tine.
      • +6 (6 voturi)    
        Cred ca ai dreptate (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:43)

        Anonymus [anonim] i-a raspuns lui dragon

        Nu cred ca, prin pozitia ta, ai fost partinitor.
        Ai explicat doar o modalitate prin care unii interlocutori (care nu prea au cu ce sa convinga altfel) isi supun co-mesenii la un tavaluh / o avalansa de vorbe ce TREBUIE sa'l blocheze pe acesta.
        Daca, pe parcurs, "celalalt" face vreo "greseala", primul schimba imediat discutia spre "shansa" oferita, ... ... ...
        Deci nu trebuia sa primesti "minusuri".
        (Nici eu, in interventia ACEASTA, nu m-am referit anume la cei doi! M-am referit doar la metode si tehnici de (con)ducere a unui dialog si transformarea acestuia in ... monolog.)
      • -2 (4 voturi)    
        Esti cumva Cornel Dinu? (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:57)

        Electricianu [anonim] i-a raspuns lui dragon

        Domnule Bavardescu, nu ti se pare ca ai o exprimare cam prea sofisticata, ceva a la Cornel Dinu? Mai mult ca sigur ca esti tare fudul de teoriile tale cu care atingi "corzi sensibile" imaginare. Dar, vorba maestrului, poate ca in asta consta jocul in dinamica sa.
        • 0 (0 voturi)    
          Altul n-ai gasit? (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:42)

          dragon [utilizator] i-a raspuns lui Electricianu

          Din 20 de milioane cati traiesc in tara asta, tu chiar te gandesti sa ma ghicesti? Si ce-ti pasa c-oi fi eu unul sau altul? ideea ramane aceeasi si nu trebuie sa dau eu explicatii pentru comportamentul altora, eu doar il remarc, fiecare are dreptul la o opinie. Iar daca realitatea este pentru tine "imaginara", continua sa visezi.
    • -2 (12 voturi)    
      manipulare (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:48)

      bog [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

      EA a facut prima gestul de a-i varsa paharul cu apa, autorul articolului vrea sa manipuleze! Si el a fost mojic dupa aia. Eu oricum nu votez, fiti atenti la ce cititi!
    • -3 (11 voturi)    
      A spalat-o putin pe la gura aia spurcata (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:32)

      fane [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

      Nici ea nu e neprihanita din dumbrava din spatele bisericii. Sunt doi jegosi viscerali.
    • +12 (14 voturi)    
      Ea a gresit 25%, el a gresit 75% (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:36)

      Anonymus [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

      Fitzi putzin mai atentzi:
      ...
      - Ea face referire la "chestia cu bideul" (Comentariu: era o intimplare REALA, rasuflata deja; era un fapt, nu o apreciere; asa ceva NU necesita un raspuns-imediat-si-agresiv; dimpotriva: "afacerea bideul" nu-i facea cinste senatorului Marinescu; putea "sa treaca peste" povestea asta; ar fi fost mai bine pentru el!).
      - El ii spune: "fatza de bideu" (TOTAL NEPERMIS).
      (Observatie partiala: din acest moment ne puteam astrepta la ORICE! Si asa a fost.)
      - Ea ramine, un moment, perplexa. In timp ce gesticula, probabil i-a venit ideea, cind si-a trecut mina dreapta de-la-stinga-spre-dreapta (uitati-va la privirea ei!). SIGUR a vrut SA PARA un gest "neintentionat" (evident, NU I-A MERS!).
      - El raspunde cu un gest mirlanesc (INDIFERENT cine i-ar fi facut ceva si ce i s-ar fi facut!).
      ...
      PS1. Din tot ce au facut ANTERIOR, amindoi m-au convins ca sint scursuri/jeguri-politice in politica romineasca (aceasta parere anterioara ma face mai obiectiv in aprecierea momentului de aseara).
      PS2. Bavardaj e din familia de cuvinte a verbului bavarder (fr.) = a palavragi, a sporovai.
      PS3. El e unul dintre politicienii(?) romini care au MARELE TALENT de a-vorbi-neincetat, de a-intrerupe-oricind-pe-oricine, de a-nu-lasa-sa-fie-intrerupt; e greu sa porti o discutie cu un asa interlocutor; cu el iti poti pierde ideile, nu-ti poti duce la capat frazele, e si mai greu sa fii inteles de ascultatori, ... ... ...
      PS4. Indiferent de proportiile in care amindoi au greSHIT, m-as bucura daca NU VOR MAI FI ALESI in Parlament.
      • +3 (3 voturi)    
        un comentariu si o analiza (Joi, 27 noiembrie 2008, 13:47)

        directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Anonymus

        de bun simt,din pacate cele 2 personaje nu reprezinta exceptia pt. clasa politica,ele arata ecartul dintre politicienii romani si lumea civilizata a Europei,sper si eu -ca si d-v-ca aceste triste figuri ,si nu numai ele ,sa nu isi mai gaseasca locul in parlament
        insa la fel de condamnabil,poate cu vina chiar mai mare,este si mass-media care a creeat astfel de 'eroi' iar astazi mimeaza dezgustul fata de cele petrecute intr un studio de tv
    • 0 (6 voturi)    
      MARINESCU E BUN DE PRESEDINTE AL USA (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:20)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

      ...formidabila viteza cu care Marinescu a reactionat la gestul provocator al obraznicaturii de a-i varsa EA, PRIMA paharul ...

      ...daca omul nu reactiona in nici un fel , individa AR FI MARCAT PUNCTE in fata unui electorat lesinat dupa personajele care nu respecta niciodata nici o regula (...Mbaaasescuuuuu....”)

      ...ca nu este un gest cavaleresc admit, dar un adevarat marlan mascul , pus fata in fata cu gestul individei, i-ar fi scapat probabil un dos de palma....

      ...Marinescu a aplicat FULGERATOR o pedeapsa ECHIVALENTA , doar usor mai ”severa”...

      ...iar cucoana a primit ce si-a dorit si ceea ce isi doresc in general feministele....a fost tratata de la egal la egal....

      ...de fapt schimbul de ”amabilitati” lichide s-a desfasurat atat de rapid ...

      ....incat nu trenbuie exclusa ipoteza ca de fapt cei doi au fost intelesi anterior ....

      ......pentru a se promova reciproc in fata electoratului mai sus mentionat....adept al oricarei golaneli....
  • +3 (15 voturi)    
    mai vreau (Joi, 27 noiembrie 2008, 7:18)

    iuhuhu [anonim]

    deci eu trebuie sa merg la vot ca sa iasa unul dintre acesti doi candidati?
    mai bine stau acasa!
    • -2 (18 voturi)    
      ok (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:57)

      MariusMuc [utilizator] i-a raspuns lui iuhuhu

      Dar nici sa nu-ti mai auzim gura, daca eviti sa votezi. Inseamna ca esti multumit cu situatia. Cine nu voteaza nu are dreptul sa mai critice sistemul.
      • +8 (12 voturi)    
        drepturi (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:25)

        claudiu [anonim] i-a raspuns lui MariusMuc

        dreptul de a comenta nu e dat de vot, ci de faptul ca platesc impozite. asta cu votul e asa un slogan pe care il tot repetam mecanic. Cat timp platesc impozite, am si dreptul de a-i contesta pe cei care le gestioneaza
      • +2 (8 voturi)    
        manipulare (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:50)

        bog [anonim] i-a raspuns lui MariusMuc

        esti manipulat! "cine nu voteaza nu conteaza" sunt manipulari! sunt de acord cu faptul ca platitul impozitelor asa cu am spus claudiu da drept la nemultumire fata de conducatori
      • +1 (3 voturi)    
        pai.. (Joi, 27 noiembrie 2008, 13:55)

        titirica [utilizator] i-a raspuns lui MariusMuc

        problema este ca mai peste tot se alege intre doua "caractere" de genul asta. Deci este o situatie impusa, sa ma duc la vot ca sa fac act de prezenta? sa votez intre Marinescu si Constantinescu sau Udrea si Anghel, sa fim seriosi....manaria e de la impartirea colegiilor....

        insa, trebuie sa fim realisti..e un prim pas ... si vor mai trece cateva alegeri pana se vor aseza lucrurile..

        m-am saturat sa vad candidati la Parlament cum vorbesc de trotuare, locuri de joaca pt copii, parcari, etc....asta nu e treaba lor...e A CONSILIULUI LOCAL + PRIMAR...ei, din parlament, trebuie sa dea legi in aceste directii, nnu sa amenajeze ei trotuare...jalnic....
    • +3 (5 voturi)    
      pey tocmai de aia sa te duci la vot... (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:16)

      oh [utilizator] i-a raspuns lui iuhuhu

      .... ca sa nu intre mahalagii in Parlament
    • +4 (6 voturi)    
      Nu sta acasa! (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:31)

      adi [anonim] i-a raspuns lui iuhuhu

      Du-te la vot si voteaza pe oricine altcineva. Daca faci asta pierd amandoua panaramele cate un vot.
      Daca nu-ti place nici un candidat din colegiul tau, poti vota un reprezentant al minoritatilor.
    • 0 (0 voturi)    
      Vot (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 20:31)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui iuhuhu

      Taie-i pe amindoi!
  • +9 (11 voturi)    
    Incredibil dar adevarat (Joi, 27 noiembrie 2008, 7:43)

    redhat [anonim]

    Politicieni remarcabili!!! Viitori parlamentari!!! Sa le fie rusine.... M-am uitat mai atent si am remarcat ca Marinescu a reactionat la faptul ca tipa i-a varsat intentionat paharul in poale... Nici nu stii care e mai tembel.... Fara cuvinte
  • +2 (14 voturi)    
    SPITALUL 99 (Joi, 27 noiembrie 2008, 7:48)

    roberto [anonim]

    Amandoi seamana cu niste animale, insa ganditi-va la cele mai urate si hidoase, caci pe porci ii mancam.

    Cand vad sub-oameni ca cei doi, a caror singura valoare ar fi transformarea intr-o bucata de sapun, ma apuca pandaliile. Incep sa inteleg fiecare criza majora, fiecare dictatura, fiecare masura extrema, fiecare restrangere a dreptruilor individuale si colective in scopul deratizarii tarii de astfel de microbi.

    De aceea am renuntat sa mai merg la vot. Cum pot sa trimit niste primate neevoloaute sa apese cu labele butonul legislativ ?

    Nota bene - astfel de momente se recomanda celor constipati si modelelor ce beau apa cu lamaie si vor sa scape de mancarea de la pranz.
  • +1 (9 voturi)    
    marinescu.... (Joi, 27 noiembrie 2008, 7:52)

    dedu [anonim]

    acest marinescu reflecta de fapt psd-pc.este imaginea unor personaje pe ca romanii nici nu ar trebui sa le ia in seama.acesti "dementi dupa putere"NU TREBUIESC VOTATI.aceasta este alianta psd-pc!!!!!
    d.
    • +3 (11 voturi)    
      ea a varsat prima paharul (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:39)

      ea a varsat prima paharul [anonim] i-a raspuns lui dedu

      ea a varsat prima paharul
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:12)

      Ciprianul [utilizator] i-a raspuns lui dedu

      cum spunea cineva intr-un comentariu mai vechi: "numai scrieti comentarii pe net de la sediul partidului"
  • +7 (15 voturi)    
    Ea a inceput! (Joi, 27 noiembrie 2008, 7:55)

    Jon [anonim]

    In clip se vede clar cu Anca varsa prima paharul din fata lui Marius.
    • +1 (1 vot)    
      Anca si Marius? (Joi, 27 noiembrie 2008, 13:16)

      if0014 [utilizator] i-a raspuns lui Jon

      Credeam ca modul corect de apelare e "bideu" si "ciocu' mic", sau eventual "vaca" si "porc".
    • +2 (2 voturi)    
      asa este, ea a inceput (Joi, 27 noiembrie 2008, 18:43)

      De Raket [anonim] i-a raspuns lui Jon

      ai dreptate....dar totusi, parca nu dai intr-o doamna. chiar daca nu este o doamna :))) nu-i frumos....
  • +6 (14 voturi)    
    pai individa l-a provocat in mod CLAR (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:05)

    io [anonim]

    Ea a inceput prima cu invectivele de genul 'bideu' si tot ea i-a rasturnat prima apa in poala.
    Nu ca el ar fi un sfint, dar individa a fost cel putin la fel de mojica. De fapt i se citeste asta extrem de bine pe fata.
    • +1 (1 vot)    
      ea a inceput?? (Joi, 27 noiembrie 2008, 19:10)

      who now [anonim] i-a raspuns lui io

      suntem la grupa mica la gradinita??
  • +4 (6 voturi)    
    Ha Ha (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:07)

    Stefan [anonim]

    Porci... E foarte reprezentativ filmul asta. Era apa plata?? LOL
  • +4 (8 voturi)    
    politica si jurnalismul la romani (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:09)

    Dan [anonim]

    1. Mari caractere aceste doua personaje ... avem o clasa politica de exceptie (chestie pe care o meritam de altfel)
    2. Domnule Gorun, revedeti filmuletul apoi mai incercati o data sa scrieti articolul
    Hint: vedeti ce face "doamna" Constantinescu inainte sa-i fie aruncat paharul cu apa in fata :)

    Dan.
  • +1 (7 voturi)    
    cred ca... (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:20)

    Thor [anonim]

    e timpul pt o noua revolutie in care sa impuscam pe cine trebuie si cati trebuie de data asta.

    PS: prin neprezentarea la vot nu m-as mira ca ungurii sa obtina 10% in parlament!!!!
  • +3 (9 voturi)    
    x (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:28)

    jeni [anonim]

    de observat ca d-na Constantinescu rastoarna prima intentionat paharul cu apa in poala d-lui Marinescu, se uita la pahar si da cu mana peste el
  • +4 (12 voturi)    
    Da cine a inceput primul? (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:29)

    Bideu si Vidra [anonim]

    Din cate vad eu, "ciocul mic" a avut initiativa. Elegant, a dat cu mana peste paharul cu apa. Barbatii sunt mai badarani si actioneaza direct.
    Dar am ras cu lacrimi. Frumoasa faza.
  • +5 (13 voturi)    
    denaturare voita a realitatii (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:31)

    shar pei [anonim]

    Iarasi hotnews isi da in stamba si isi arata afilierea la un anumit partid.
    Filmul arata un lucru, ei spun altceva in text. Ce au facut cei doi este lipsit de bun simt dar, de ce sa distorsionezi ceea ce vede toata lumea?
  • -3 (13 voturi)    
    Trebuiau sa-l dea afara (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:34)

    Felix si Otilia [anonim]

    Au stat ca fraierii... trebuia sa-l dea afara din studio pe ghiorlan....si din viata politica ar trebui cumva...

    Mocofani de-ai lui Felix...
  • -1 (9 voturi)    
    Sorry ! (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:47)

    Marius Marinescu [anonim]

    Imi pare rau dar nu am putut sa-mi stapanesc apucaturile de gorila. De cand am iesit din cusca ma mananca ingrozitor in partea dorsala si am niste reactii de ma mir si eu cateodata ce nazdravanii inocente pot sa fac.
  • +2 (4 voturi)    
    porcii (Joi, 27 noiembrie 2008, 8:59)

    fane [anonim]

    acum mai vor sa ii si votam,nu?
  • +5 (5 voturi)    
    Senator??? (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:00)

    m [anonim]

    Asta-i senator???
  • -2 (2 voturi)    
    unde? (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:00)

    gogu [anonim]

    Unde e V(b)ideul?
  • +4 (12 voturi)    
    hmmm (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:04)

    ira [anonim]

    trecand peste comportamentul amadorura, mi se pare mie sau ea a inceput prima.... si in articol e acuzat el
  • -2 (10 voturi)    
    ......... (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:05)

    iuly [anonim]

    jenibil acest traseist politic marinescu, nu asa se comporta un barbat adevarat !!!! daca asta va fii in continuare senator va da-ti seama de ce abuzuri este in stare, drept dovata ceea ce s-a intamplat aseara si ce a facut in parcul bordei cu acele pancarde care interzis accesul animalelor !!!! esti j e n i b i l domnule !!!
  • +10 (12 voturi)    
    daca (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:11)

    ploiesteanu [anonim]

    daca va uitati atenti, Ancuta, vazand ca senatorul se aprinde pe masura ce trece timpul, a incercat sa-l racoreasca la oua, dar in anumite cazuri apa da o reactie mai violenta focului, dupa cum se poate vedea si in sceneta de fata !
  • +5 (9 voturi)    
    ciocu mic nu vrea sa bea apa (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:15)

    Holon [utilizator]

    Doamna "Ciocu Mic" a lovit paharul de pe masa prima, rasturnand apa pe Marinescu, iar reactia acestuia a fost disproportionata. Din articol nu reiese acest mic detaliu. Spun mic deoarece secventa e prea elocventa pentru stilul in care se face circ politic la noi. Daca asemenea oameni, fara stapanire de sine, ajung sa conduca tara, eu unul am serioase rezerve in a ma mai duce la vot. Din pacate, nu prea ai ce alege din bestiarul politic autohton.
  • +3 (13 voturi)    
    stire malformata (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:16)

    Mihai [anonim]

    De ea de ce nu ziceti nimic? Ma scot din sarite stirile astea spuse doar pe jumatate...
    Daca va uitati atent, ea rastoarna prima INTENTIONAT si PREMEDITAT paharul. Reactia lui mi se pare normala :-)
    • -3 (11 voturi)    
      Daca reactia acestui individ ti se pare normala... (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:50)

      FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Singurul meu comentariu este ca PSD/PC nu are ce cauta la guvernare. Cu astfel de indivizi, Romania nua re nici o sansa. De altfel, noroc ca nici unul dintre cei doi nu este factor de decizie in partidul lor.
      • +6 (6 voturi)    
        stiu ca esti un om cu bun simt si ... (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:46)

        nufarul alb [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

        ... trebuie sa admiti ca cineva a inceput prima!
        in opinia mea amandoi sunt la fel de vinovati !
        sa mai spuna cineva de azi inainte ca unii sunt mai breji decat altii !??!
        dar haide sa mai remarcam ceva: aceste doua caricaturi au fost colegi pana acum 2 ani in acelasi partid - fostul PD.
        sa fie astea efectele lui "tiganca imputita" si "mai gaozarule" ale lui Traian Basescu ?
        sau poate efectele lui "numarati-mi ouale" a lui Bombo sau "mai animalule" a lui Iliescu ?
        vezi, din pacate, exemple negative au dat toti !
        • +2 (2 voturi)    
          Sunt total de acord cu tine.... (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:28)

          FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui nufarul alb

          Din pacate, societatea romaneasca a ajuns in malul de la fundul oceanului si nu vad semne de revenire la suprafata . Trebuie sa recunoastem ca cei mai vinovati de aceasta situatie sunt conducatorii tarii din 1990 incoace, clasa politica si mass media care promoveaza mojicia, minciuna, coruptis si prostul gust. Crezi ca putem face ceva concret sa schimbam lucrurile in bine? Eu sunt tot mai pesimist si imi pare rau de voi, cei tineri, care ati merita o tara mai buna si o viata mai civilizata si mai prospera. Au murit oameni in decembrie 1989 pentru o alra Romanie si uite unde am ajuns in prezent. Sunt scarbit si dezgustat.
          • +2 (2 voturi)    
            C A R A G I A L E (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:01)

            nufarul alb [anonim] i-a raspuns lui FSHO/YFS

            cu asta am spus tot ! ! !
            sa ne gandim ca el a trait cu 100 de ani in urma si opera lui de atunci parca ar fi scrisa dupa evenimentele de azi !
            cel mai rau este ca:
            1. schitele au fost oglinda perfecta a vremii lui (anii 1900 parca ...);
            2. aceleasi schite par mai actuale acum decat atunci ! nici o evolutie in concluzie !
            3. si, cel mai trist, pt. copiii si nepotii nostri mai ales: VOR FI LA FEL DE ACTUALE PESTE 30-50-100 DE ANI !??!
    • -2 (10 voturi)    
      raspund imbecililor (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:47)

      Botezatu Ciprian Ionel [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      /. Probabil te+ai născut in clasa a-I-a lipsind astfel de la cursurile de bună purtare din familie din moment ce nici măcar atât nu te duce capul să realizezi că ;
      1, La provocări nu se răspunde cu violenţă mai ales când te consideri om politic acceptâd faptul că ar fi vorba de o provocare din partea doamnei deşi jicnirile au fost iniţiate de fratele tău hidrocefal.
      2, Indiferent cum s-ar fi pus problema animalul era in faţa unei doamne ceea ce bănuiesc că nu mai trebuie comentat nici măcar pentru tine
      3, Dacă reacţia lui ţi se pare normală va doresc sa fiţi colegi de salon la Bălăceanca.
      • +1 (1 vot)    
        care doamna? (Joi, 27 noiembrie 2008, 23:37)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui Botezatu Ciprian Ionel

        amice, sunt doua tipuri de reactii: cele elegante, in fata unor oameni eleganti, si cele dure, in fata unor nesimtiti; ia incearca tu sa raspunzi bland unei insulte si-o sa vezi cum celalalt te considera slab si te se kka in cap si mai si! iar cand un om politic e luat peste picior in direct laTV, daca nu raspunde cu indoita masura alegatorii il vor considera slab, speriat de bombe, etc; in privinta acelei purtatoare de sutien (ca altfel n-am cum sa-i zic), nu uita ca face parte din tzoparlanimea noastra politica, vorbeste si se poarta ca atare, fapt care ii anuleaza dreptul la respect! parerea mea.
        • 0 (0 voturi)    
          Cum de nu a remarcat nimenii?.... (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 8:46)

          vasile [anonim] i-a raspuns lui clujean

          Stiti mai oameni buni cati euroi si-a tras dna <<ciocu mic >> din bordurile lui Videanu?...aproape 5 mil de euro si voi plangeti ca a baut si ea un pahar cu apa ...cu fata...
  • +6 (6 voturi)    
    bideul si paharul cu apa (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:43)

    unroman [anonim]

    Iata pe cine avem noi in parlamentul Romaniei, cine ne voteaza legile, cine ne-a vandut industria si ne-a nenorocit viitorul bagandu-ne in datorii !
    Acestia sunt politicienii mari ai Romaniei !
  • -3 (5 voturi)    
    MARE INTREBARE (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:45)

    TINICHEA [anonim]

    dupa acest eveniment, incep sa m-a intreb chiar merita sa merg la vot, ca acesti oameni sa ajunga in parlament!!!!!!!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    As fugi si nu mai pot (Joi, 27 noiembrie 2008, 9:53)

    Destupatul [anonim]

    Doi reprezentanti ai politicii romanesti. Doi reprezentanti de-ai nostri. cum zicea cineva ei sintem noi. Pe vaca, o s-o tinem minte drept "ciocu mic". Boul o sa ramina drept aparatorul nemului romanesc de pericolul gaurii negre. ma gindesc, cit de imbecil poti sa fi sa urmaresti astfel de emisiuni. Si stau linistit ca sint multi , foarte multi, exagerat de multi. Sin cei carora le plac telenovelele, scandalurile, talkskhow-rile animate, pline de fete dezbracate.
    Sintem noi, poporul tigano-romanesc.
    • 0 (0 voturi)    
      poporul tigano-romanesc (Vineri, 28 noiembrie 2008, 9:56)

      lucian [anonim] i-a raspuns lui Destupatul

      destupatul...ai perfecta dreptate
  • +2 (4 voturi)    
    JEG (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:02)

    A [anonim]

    Cum e partidul asa e si candidatul, votati cu gija, javrele NU trebuie sa intre in parlament.
  • +8 (14 voturi)    
    Pestele de la cap se impute (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:09)

    Vlad [anonim]

    Presedintele smulge telefoane si-i face pe jurnalisti gaozari. Senatorii sa jignesc si isi toarna pahare cu apa in cap in direct. Oamenii de rand se bat in trafic, la intersectii, isi dau cu ciocane si rangi in cap, se impusca cu bile de cauciuc. Oare exista vreo conexiune intre aceste realitati?
    • +6 (8 voturi)    
      asa e (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:31)

      serghei [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      de la cap se impute, dar se curata de la coada. nu imi vine sa cred ca vorbim despre cine a pornit primul. in situatia data, reprezentam ceea ce comentam > mahala. cu respect.
    • -3 (11 voturi)    
      Este evident ca esti un telespectator fidel... (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:54)

      FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      al Antenelor lui Felix. Esti partinitor si incapabil sa discerni adevarul. Cu scuzele de rigoare, daca esti incapabil sa fii echilibrat, mai bine te-ai apuca de altceva decat sa debitezi ineptii pe forum-uri. Daca tu erai in locul presedintelui, cum ai fi reactionat la asemenea provocari josnice, intr-o societate de mana 3-a cum este Romania in prezent, adusa in aceasta situatie de cei 18 ani de dominatie PSD?
    • +3 (3 voturi)    
      REMEMBER pentru sustinatorii raului.... (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:52)

      FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      PSD este indiscutabil un partid nereformat, plin de hoti, tradatori si corupti, flamanzi si pusi in permanenta pe ciordeala, mincinosi si demagogi, dornici sa ajunga iar la ciolanul cel mare, inhaitat cu alti ticalosi, demagogii si pungasii de la PC, in frunte cu cel mai „morali” indivizi din Romania, Voiculescu si Andon. Incearca acum sa ne pacaleasca din nou; indiferent cine va fi plasat in fata, sforile vor fi trase tot de Iliescu, Hrebenciuc, Nastase si Mitrea. Daca au asa de multi profesionisti, iubesc asa de mult pe romani si le vor binele, cum se explica faptul ca, dupa 18 ani de dominare a Romaniei, direct si prin guverne impotente sau tradatoare, tara se afla intr-o jalnica stare de inapoiere si saracire?
    • 0 (0 voturi)    
      pt Vlad (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 20:41)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

      Da !
  • 0 (8 voturi)    
    ea a fost toparlanca! (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:11)

    Forin [anonim]

    ea a fost toparlanca!
  • +2 (4 voturi)    
    Degeaba (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:30)

    Degeaba [anonim]

    Pai stimati domni din presa de ce prezentati lucrurile in lispa unui echilibru? De ce in articol nu e prezentat ca d-na din imagine varsa deliberat paharul iar drept replica s-a scaldat in apa oponentului ei?

    Politicienii sunt jenanti, presa vad ca ii urmeaza. Lipsa de obicetivitate in politica si jurnalism si ignoranta intregii natiuni ne sapa groapa adanca.
  • +2 (2 voturi)    
    cioban (Joi, 27 noiembrie 2008, 10:43)

    lungu bogdan [anonim]

    dar si cei din televiziune sunt prosti de dau in gropi.
    ar trebui sa nu-l mai invite nimeni pe acest cioban la nici o emisiune. poate in acest fel se va educa.
    • +3 (3 voturi)    
      amandoi sunt nesimtiti (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:46)

      bog [anonim] i-a raspuns lui lungu bogdan

      Nu zis ca e frumos ce a facut, putea sa fie domn si sa plece din emisiune, dar ea a fost nesimtita mai intai, ca ea i-a varsat prima pahahul, dupa aia a fost si el. concluzia = sunt la fel de mojici
  • 0 (0 voturi)    
    audienta are mojicia (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:21)

    Comentarii despre aranjamente pe cand? [anonim]

    Cam pe inserat apar marii conducatori si aspiranti la posturi de conducere sa-si dea cu parerea despre tara si politica ei. Romania are o istorie politica plina de pahare de apa, Caragiale a avut destule izvoare pentru scrierile sale, iar in perioada interbelica a fost chiar mai rau, nici marele Iorga nu s-a abtinut de la mojicii. Presa i-a facut atunci cu ou si cu otet, incepand de la caricaturi si pana la infierari si indemnuri la boicot. Acum presa e tacuta cand vine vorba de aranjamentele pe colegii care vin din intelegeri tacite. Astfel se asigura unor "grei" de partid lipsa de concurenta reala din partea contracandidatilor, care sunt doar "iepuri" pusi de partide in colegii cu care nu au nici o legatura, nici de origine, nici de activitate, nimic! Dar deh, audienta e la mojicii, cu asta se ocupa si presa...
  • 0 (4 voturi)    
    voi chiar vreti sa mergeti la vot ? (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:21)

    Alex [anonim]

    cum sa mergi la vot ? Va rog, stimati concetateni, fac un apel la ratiunea dumneavoastra, haideti sa NU mergem la vot. NIMENI din noi !
    • +1 (3 voturi)    
      Daca ai fi ascultat de catre toti votantii... (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:48)

      FSHO/YFS [anonim] i-a raspuns lui Alex

      as fi de acord cu tine. Din pacate, nu mergem noi, in schimb merg toti pensionarii, pomanagii si imbecilii si ne pomenim iar cu PSD/PC pe cap cel putin 4 ani, de ai sa ai impozit 40% pe salariu si am sa vad eu cum ai sa-ti mai petreci concediul in strainatate. Daca asta vrei, n-ai decat, eu macar voi incerca sa ma opun!
  • +4 (4 voturi)    
    ce uratenie (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:25)

    daniela [anonim]

    interesante discutii poarta astia pe la tv."d-nu Marinescu ne-a furat bideul"pai domnule asta ne intereseaza pe noi...am rata la card de 6,57 ron si dobanda de 30,41 ron,nu am loc in gradinita de stat,nu am unde sa-mi parchez masina etc etc macar la tv arati ca va pasa de problemele noastre chiar daca nu faceti nimic pt a imbunatati ceva.refuz sa ma uit la tv numai sa nu-i vad pe imbecilii avizi dupa voturi.
  • +1 (3 voturi)    
    Voi scandal cu orice pret! (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:36)

    Pabloo [anonim]

    Atata timp cat in campania electorala se recurg la tot felul de strategii clar inumane, nu mai ai ce sa comentezi. Sigur ca acest candidat Marinescu nu trebuia sa reactioneze in acest fel. Este de condamnat modul in care a reactionat la provocarile cucoanei "Ciocu Mic" dar, sincer acum, trebuia sa i se intample. Atata timp cat ea a tipat in parlament "CIOCU MIC, acum noi suntem la putere", fara sa ia inseama importanta acestui lucru, clar, PAREREA MEA, a meritat acest tratament cu varf si indesat. Stimata asa zisa doamna, a fi la putere nu inseamna ca tu esti cel mai mare si cel mai tare in parlament si iti permiti sa le spui colegilor tai (chiar daca sunt de la alte partide politice), CIOCU MIC! Este inadmisibil sa uiti de ce ai ajuns la putere. Esti acolo pentru a apara drepturile romanului de rand, pentru a aduce tara intr-o stare mult mai buna decat este acum, nu in starea in care se afla. Asa ca, oameni buni, mergi Duminica la vot si votati schimbarea. VOTEAZA PENTRU TINE! P.S. Sper ca de data asta, dusul rece a trezit-o pe pseudo doamna PD-L.
  • +5 (5 voturi)    
    Votati-l mah! (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:46)

    Marcel [anonim]

    La fel de jidodie e si in viata privata.
    Pana la urma ne meritam soarta, noi ca popor, daca am ajuns sa fim reprezentati de astfel de jidodii.
  • 0 (2 voturi)    
    macar (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:56)

    luci [anonim]

    el trebuia sa se comporte ca un gentelmen, ca de la ea nu ne asteptam la nimic bun...ciocu' mic pentru cei care nu inteleg...
    cu oameni ca ea vrea pdl sa guverneze? pai ea are in sange dictatura, n-am vazut faza aseara dar am urmarit un pic "duelul" lor, pana mi-am dat seama ca pierd timpul degeaba, mai ales din cauza ei, parca era in piata...
  • +2 (4 voturi)    
    Individa (Joi, 27 noiembrie 2008, 11:58)

    gogu [anonim]

    Aceasta individa este autoarea unei expresii legendare "Ei ciocu' mic, ca noi suntem la putere acum".
    Asemenea caracter si cultura, asemenea raspuns.
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:06)

    Ral [anonim]

    Eh de ce ii invita, pentru ca fac rating.
    Oricum asa dobitoc mai rar. Nu pot sa cred ca suntem reprezentati de asa ceva. Nici nu ma mira ca x% din populatie nu vor sa mearga la vot si nici nu ma mira cand imi indemn prietenii sa mearga la vot imi rad in fata.

    dati-mi va rog o galeata de apa sa-i torn dobitocului astuia in cap poate se trezeste la realitate si iese din politica. Mi-e scarba!
    • 0 (0 voturi)    
      si dobitoacei nu-i versi nimic in cap? (Joi, 27 noiembrie 2008, 23:40)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui Ral

      vad ca incerci, fara pricepere, sa faci SI DIN ASTA capital politic pt. pedelei! jalnic, prietene, jalnic...
  • +4 (4 voturi)    
    Avem ceea ce meritam (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:28)

    Daniel [anonim]

    Oameni de rahat, care se reprezinta doar pe ai, pe banii nostri!
  • +3 (3 voturi)    
    clasa politica (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:36)

    alexandra [anonim]

    La intrarea in parlament : control psihiatric !Partidele ar trebui sa incerce sa scape de asemenea specimene care le deterioreaza imaginea.
  • 0 (4 voturi)    
    S-AU PROVOCAT RECIPROC (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:37)

    mihai [anonim]

    Am urmarit emisiunea in direct - ce pot sa spun. Stupoarea jurnalistilor era si a mea, ca simplu telespectator. Scena respectiva a fost precedata de un tir reciproc (frumos termenul de "bavardaj" spus de un psiholog). Apoi a venit pauza. Dupa pauza a reinceput tirul. Din punctul meu de vedere, doamna candidat a inceput spunand "inchideti microfonul acestui om". Senatorul Marinescu a plusat "aveti o fata de bideu". Gestul urmator a fost ca doamna "ciocu' mic" face gestul clar, voit, intentionat, de a-i rasturna paharul pe pantaloni. Aici Marinescu are o reactie de azvarlire a apei din pahar (gestul este luat din subconstientul sau, seamana leit cu gestul lui Jirinovschi aratat la televiziuni, la vremea respectiva. Noroc ca s-au oprit amandoi la timp (Jirinovschi tragea si "o smetie" pe figura interlocutoarei). Sa nu uitam ca in platou era si profesorul ala capsoman: deci 3 zmuciti. Ce sa zic: fiecare si-a meritat soarta. Nu sunt de acord cu Radu Moraru care amintea de Marinescu, facand-o pe "ciocu' mic" nevinovata. Repet, din punctul meu de vedere, ea a fost cea care a provocat (priviti cu atentie cum loveste paharul intentionat).
  • +2 (2 voturi)    
    ... (Joi, 27 noiembrie 2008, 12:39)

    Nea Caisa [anonim]

    Fetele acelea doua chiar dormeau in platou? Poate ar trebui sa mearga pe la niste cursuri de moderatori daca vor sa fie asa ceva.
    • 0 (0 voturi)    
      Fetele acelea doua chiar dormeau in platou? (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 23:08)

      elenamerlan [utilizator] i-a raspuns lui Nea Caisa

      De ce va intrebati :"Fetele acelea doua chiar dormeau in platou?"Acest comportament este specific intregii mass media romane inainte si dupa 1989.
      Va readuc in memorie citeva aspecte pe care le voi completa si cu citeva experiente proprii.
      -Pe vremea cind sindicatul actorilor din Ro.era reprezentat sau condus de dna Mihaiela Mihai la o afirmatie cit se poate de reala a domniei sale, moderatoarea i-a facut semne disperate sa eludeze relatarile de care dna M.M nu a tinut seama ci a intrebata-o "dar de ce?"
      - L-am vazut in aceeasi postura pe senatorul si poetul Adrian Paunescu si daca nu ma insel era moderatoare M.Radulescu.
      -Am sesizat aceleasi temeri si la altii cum dl.Cristoiu .
      -Am vazut-o cu ani in urma pe cintareata sau ce este Nitu sau cum o cheama cind trebuia sa faca scenarii cu poetul minerilor conchizind :" da eu nu am de ce sa fac asa ceva eu sunt un om care-mi cistig piinea cintind..."
      - M-am adresat lui Florin Calinescu cind facea emisiuni de mai sa crezi ca pe Romanica o paste norocul si va intra in rindul lumii ca doar de aceea au murit (parafrazez):" hai , ca nu multi...o mie...".Stind la telefon , el a devenit de negasit si aud discutind acolo in birou:" da, ca parca Florin Calinescu este de capul lui" si sigur nu a venit la aparat si nici nu mi-a raspuns nici la scrisori.
      Exceptind emisiunile de cultura restul este ceea ce pot face niste peceristi si uneltele lor securistii , impilatori de neam si vinzatori de tara care astazi se numesc :democrat senatori, parlamentari si de miine vor fi tot ei in tara unde am vazut o statistica numai 50.000 au pensii de peste 15 milioane;pensii care reprezinta salariile inainte de '89; cu 1 milion din 24 care au trecut granita ;cu jumatate de milion de autoturisme dar multimea se credea egala fiindca asa i se spunea iar astazi vin si-mi spun:" bine era inainte cind aveam frigiderele pline" dar ea traeste in Canada .
      Am descris in "www.elenamerlan.org" experienta avuta si cu massmedia .Ro. au ceea ce me
  • +1 (1 vot)    
    RE:pahar apa (Joi, 27 noiembrie 2008, 13:13)

    Ovidiu [anonim]

    O fi si Marinescu mojic,nu zic nu,dar si Constantinescu e o vipera perfida.Ea nu a gresit,dand involuntar cu mana peste pahar,ci a facut-o intentionat.
  • +3 (3 voturi)    
    O sa rideti... (Joi, 27 noiembrie 2008, 13:27)

    Destupatul [anonim]

    dar stiti ce? amindoi or sa intre in parlament. si se vor simti ca intre colegi pt ca vor mai fi alte zeci, sau sute ca ei. Unii vor merge la vot sa fie siguri ca javrele aste nu intra in parlament. Altii vor merge tocmai dimpotriva. Ia priviti cu cine s-a aliat PC ( marinescu) si vedeti daca am sau nu dreptate.
  • +1 (1 vot)    
    intr-adevar... (Joi, 27 noiembrie 2008, 13:43)

    marius [anonim]

    si totusi, daca "doamna" "a fost toparlanca" (citez pe Florin de mai sus) si i-a varsat apa in poala "domnului", asta presupunand ca a ajuns apa la locul cu pricina :) ...
    de ce, nu i-a tras o palma (ironic vorbind - sa nu cumva sa credeti ca vorbeam serios!!!) sa ii arate ei cat e de toparlanca si noua cat e el de neevoluat...

    mai rau de atat nu stiu daca putea reactiona...
  • +2 (2 voturi)    
    un bideu si o lady (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:01)

    Zamfir [anonim]

    amandoi sunt o apa si-un pamant....
    de fapt asa se comporta toti : vezi expresiile lui geoana, nastase, tariceanu....ei lanseaza moda iar trepadusii o exacerbeaza...si mai vezi moda lansata de vadim tudor si cum a preluat-o madam daniela buruiana..nimic nou sub soare
  • -1 (1 vot)    
    ea a gresit, ea a inceput (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:06)

    visio [anonim]

    remarcai cum se uita la paharul cu apa, inca plin, si il varsa pe interlocutor; desigur, ca isi merita apa peste fata; comportamentul acesta de mahalagioaca este impardonabila si nu ar trebui sa i se mai permita accesul in functii publice si nici aparatii in mass-media
  • +1 (1 vot)    
    :)) (Joi, 27 noiembrie 2008, 14:11)

    bogo [anonim]

    mai, putem privi partea plina a paharului =)) macar a spalat-o :)) acum e "curata" =)) poate fi votata :)):)):))
  • +1 (1 vot)    
    Celor ce resping votul (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:12)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    Am vazut. Nu ma mir.Vina este a noastra.Gaura de la ciorap (si..) trebuie carpit la timp ,altfel se largeste gaura.(Buget,etc.)Parlamentarii au creat legi ca din labirintul lor sa fie mai multe iesiri decat intrari (solutia pradatorilor)Inainte de Referendum au avut grija sa reduca nr.de voturi necesare la 50%+1.Adica 322 pentru si 321 impotriva si castiga 322 din nucleul dur PSD. Toate postarile Nu ma duc este rezultatul tot al manipularilor.La fel cel al fugii,al gretii,al lehamitei>La Grivita 33 au murit oameni pentru dreptul la vot ziua de munca de 8 ore C.O.,C.Medicale ,Ziua libera.La fel in GB SUA Etc.Macar din respect sa votam.Nu e necesar sa votezi pentru cineva sau impotriva cuiva,altcuiva ca a furat mai putin.Este necesar de votat cu persoane locale corecte care si in alte domenii au SFINTIT locul cu locuri de munca,constructii ,culturi agricole,efective de animale,creatori nu demolatori si anularea buletinelor cu dalmatieni.Un buletin anulat poate face cat trei cu dalmatieni onerosi.Nu votul alb care cu o stampila poate fi validat ci cu mai multe stampile in afara campului la candidatii care va displac! Daca din 100% cu drept de vot se prezinta 75% cu 40% voturi anulate adica contra clasa politica va primi votul de blam cu ultimul avertisment. A F A R A ! Marinescu dupa chipulsi asemanarea stapanului Felix bland spus.Felix VECHILUL care dupa ce s-a ajuns prin furtul si falimentul stapanului, intra cu cizmele si bocancii in viata si sufletul oamenilor, grobiansi necioplit.Va aduceti aminte cum s-a latit pe fotoliu alaturi de alta figura grobiana care fosta procuroare comunista fumeaza in senatul Romaniei cu mana in sold ca o precupeata sau fosta nr.2 care conform uzantelor KGB-iste( NKD poate unii nu mai stiu)intai trag apoi someaza intai condamna apoi judeca procesul o mascarada ca altele.Dalmatienii si felixii inapoi la matineu la desene animate cu Cruella (DNA)pe urma lor.Somnul natiunii la votul uninominal naste monstrul electoral.DDD
  • 0 (0 voturi)    
    Fatza de Bideu (Joi, 27 noiembrie 2008, 15:30)

    CA COnstantinescu [anonim]

    Pai mi se pare normal sa speli bideul cu apa!
    Pedeleul are multe bidee pline cu materii portocalii...

    Hai noroc!
    • 0 (0 voturi)    
      mai rasfirati baieti (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:04)

      secu [anonim] i-a raspuns lui CA COnstantinescu

      mai rasfirati baieti,
      mai rasfirati....
      Pute
  • +1 (1 vot)    
    ha-ha! (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:09)

    cristian [anonim]

    Un mahalagiu cu o toparlanca! Ete, na! A tunat si i-a adunat.
    Eu le dadeam si cate o furculita poate isi scoteau ochii.

    Este de tot hazul! E de plans ca exista oameni in Romania care vor vota asemenea panarame si grav e faptul ca asemenea panarame sunt invitate intr-un studio de televiziune si pot fi propuse la alegeri de un partid politic.
  • +1 (1 vot)    
    Schimb de lichide (Joi, 27 noiembrie 2008, 16:18)

    soimiibucuresti [utilizator]

    un titul mult mai ok pt articol ar fi fost:
    "Filmultetz compromutator cu A.C si L.M facand schimb de lichide"
  • 0 (0 voturi)    
    propunere (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:04)

    ion [anonim]

    Nu stiu de ce, dar nu ma prea mira ce s-a intamplat in film. La un moment dat, nimic nu te prea mai mira.
    In scena politica actuala trebuie sa fii deosebit de idealist, prea ignorant sau de pe alta lume ca sa te mai si duci sa votezi. Nu merita priviti, discutati, sau votati. Am obosit toti, votati-va singuri. (o campanie impotriva prezentei la vot)
  • +1 (1 vot)    
    se poate (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:05)

    gogu [anonim]

    la urmatoarea dezbatere le pune cate un pahar cu benzina de fiecare parte si cate o bricheta.Asa va fi o dezbatere incendiara!
  • +1 (1 vot)    
    =)))) (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:19)

    Eugen [anonim]

    asta chiar e tare... :)))) cum sa votezi asemenea oameniii........
    se omoara intre ei......... dar pe noi? =))))
  • 0 (0 voturi)    
    ROMANICA (Joi, 27 noiembrie 2008, 17:39)

    hora [anonim]

    Care politicieni?Care jurnalisti?
  • 0 (0 voturi)    
    au stat prea aproape (Joi, 27 noiembrie 2008, 18:08)

    dani [anonim]

    Controverse exista in orice politica....si gesturi necontrolate, de la oameni care isi ies din fire, chiar daca sunt politicieni. Unii isi ies din fire pe fata, altii injura cand nu-i vede nimeni. Insa mahalagismul si atacul la persoana n-ar trebui sa fie mod de campanie electorala. Dealtfel, si pozitia la masa a celor doi ar fi trebuit altfel organizata in studiou, eventual fata in fata, sau mai la distanta, cu moderatoarea intre ei, cum se face si la alte discutii politice televizate, in lume.
  • 0 (0 voturi)    
    vot alb (Joi, 27 noiembrie 2008, 18:37)

    omul de rand [anonim]

    mati convins!

    ... o sa votez cu un vot alb!
  • 0 (0 voturi)    
    VOT (Joi, 27 noiembrie 2008, 19:02)

    pusy_55 [anonim]

    Sigur trebuie sa mergem sa votam,sa facem in asa fel ca asemenea ciudati si oligofreni sa nu ajunga senatori.Circul,circului dar unde se intampla actiunea .Cred ca la o tara bananiera din africa dupa moderatoare dar ce cautau cei doi acolo?CRETINI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • -1 (1 vot)    
    nea marinescule !! (Joi, 27 noiembrie 2008, 22:55)

    dares [anonim]

    sa-ti traiasca familia ta ca trebuia sa-i faca cineva ceva lu ...mahalagioaica asta venita de la prashit in Parlament.
    Felicitarile mele! De-al meu esti tot respectu :D
  • 0 (0 voturi)    
    individa a provocat (Joi, 27 noiembrie 2008, 23:35)

    escu [anonim]

    Voi observati ca prima care varsa paharul in mod intentionat este individa? Asa ca excesul este scuzabil..Nu e de dorit, insa este omeneste normal. Precizez ca nu fac pasiune pentru nici unul dintre cei 2.
  • 0 (0 voturi)    
    Suntem faimosi (Vineri, 28 noiembrie 2008, 0:35)

    Daniel A [anonim]

    Chiar acum cateva minute (aproximativ 00.20) ora Romaniei am privit cu mandrie cum acest clip a fost difuzat pe LCI, un canal de stiri oarecum asemanator cu Realitatea TV de la noi.
    Si ne mai miram de ce suntem vazuti urat in strainatate.
    Evident ca au spus ca sunt parlamentari.
  • 0 (0 voturi)    
    n-ai cu cine ma... (Vineri, 28 noiembrie 2008, 0:59)

    alegator [anonim]

    animalele astea se numara printre cei propusi pentru alegeri? vai si amar de asa tara....bine i`a facut cheliosu asta la tentativa aia de femeie, ea si`o cautat`o cu lumanarea.
  • +1 (1 vot)    
    ...si acum, poftiti la vot! (Vineri, 28 noiembrie 2008, 6:49)

    eeeuuuu [utilizator]

    alege, stimat electorat, intre "ciocu' mic", si ZOOFILUL marinescu. sau intre sifilis si blenoragie.
  • 0 (0 voturi)    
    Aventuri pe Dambovita (Vineri, 28 noiembrie 2008, 8:45)

    Accidutzu [anonim]

    Liderii celor 2 partide ar face bine sa-i excluda din viatza politica. Sunt prea periculosi. J E N A N T !!!
  • 0 (0 voturi)    
    :-( (Vineri, 28 noiembrie 2008, 9:27)

    msk [anonim]

    2 penibili... exponenti ai clasei politice romanesti ... si un moderator slab, foarte slab, care nu a inteles ca in studio el este cel care face regulile ...
  • +1 (1 vot)    
    O noua aparitie (Vineri, 28 noiembrie 2008, 10:21)

    Daniel A [anonim]

    Azi-dimineata am vazut "minunea" si pe France 2, in emisiunea matinala. Suntem primii dupa stirile din India, ce mai! Si sa nu va inchipuiti ca cineva pronunta numele celor doi. Peste tot sunt prezentati ca parlamentari romani. Ceea ce si sunt! Si, mai grav, care ne reprezinta! Pe toti romanii, nu doar pe cei care i-au votat.
    Lumea pe aici nu intelege dacat cuvantul bideu. Restul este doar un val de murdarie amestecata cu venin, care sunt evidente chiar daca nu intelegi o boaba.
  • 0 (0 voturi)    
    Bravo Bideu! (Vineri, 28 noiembrie 2008, 11:03)

    Bravo Bideu! [anonim]

    Cine seamana vant, culege furtuna!
    Si eu faceam la fel in locul lui Bideu!
    Hoasca a aruncat prima cu apa.
  • 0 (0 voturi)    
    circ (Vineri, 28 noiembrie 2008, 12:05)

    lili [anonim]

    circ pentru prostime la TV...doar sunt in campanie electorala, vorba aia paine si circ pentru prostime sa ne mai aleaga inca 4 ani...ca dupa aia...tot ei intre ei fac afaceri de milioane, isi mai umplu putin conturile...la TV sunt dusmani si in viata de zi cu zi parteneri de "afaceri".
  • +1 (1 vot)    
    De rasul lumii (Vineri, 28 noiembrie 2008, 15:29)

    Luca [anonim]

    Au aratat imaginea la televiziunile din SUA. Si radeau prezentatorii ca de o curiozitate de pe alta planeta. Mi s-a facut rusine.
  • 0 (0 voturi)    
    Harbul si oala sparta (Sâmbătă, 29 noiembrie 2008, 22:19)

    bonelly [utilizator]

    Daca aveti impresia ca un pahar de apa va spala de pacate...........
  • 0 (0 voturi)    
    tare (Luni, 1 decembrie 2008, 17:37)

    nickolae [anonim]

    foarte bine a facut domnul...se vede ca tanti a varsat intentionat paharul....ce prosti sunt amandoi...
  • 0 (0 voturi)    
    ciocu' mic? (Joi, 4 decembrie 2008, 18:02)

    valch [anonim]

    mi se pare sau madama e cea care zicea kndva
    ca ia venit si ei randu' sa 'faca ' si ea ceva
    acum cred ca s-a suparat ca pd-l (cum naiba vine asta PD-si liberal???????????)
    nu mai e pe valul ma'si .
    Dom' Marinescu a facut ce treb sa faca oricine dintre noi ........
    sa dea replik
    bravo lui
  • 0 (0 voturi)    
    zs (Miercuri, 22 august 2012, 0:03)

    Avocat Paula Iacob [anonim]

    Il respect pe domnul Marinescu fiinca este autorul mai multor legi foarte importante:
    • Legea 380/2006, cu privire la desecretizarea achizitiilor publice;
    • Legea 394/2006, cu privire la sponsorizari;
    • Legea 330/2006, cu privire la interzicerea Duty Free-urilor terestre;
    • Legea 250/2006, cu privire la organizarea Guvernului Romaniei;
    • Legea 288/2007, cu privire la desecretizarea privatizarilor;
    • Legea 170/2008, cu privire la declararea de utilitate publica “Parcul Bordei”;
    • Legea 239/2008, cu privire la instituirea indemnizatiei de merit personalitatilor de prestigiu din cultura, stiinta si sport;
    • Legea 37/2008, cu privire la organizarea activitatii de transfuzie sanguina;
    • Legea 144/2008, cu privire la infiintarea de scoli in satele izolate;
    • Legea 234/2008, cu privire la interzicerea petrecerilor intre blocuri;
    • Legea 214/2008, cu privire la respectarea drepturilor de proprietate privata;
    • Legea 9/2008, cu privire la protectia animalelor.