Ce-si doreste Becali in 2009: Sa recupereze valiza si sa se desfiinteze DNA

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 2 ianuarie 2009, 16:48 Revista Presei | Radio TV


Finantatorul FC Steaua, Gigi Becali, a declarat ca isi doreste ca in 2009 sa isi recupereze valiza cu 1,7 milioane de euro de la Directia Nationala Anticoruptie (DNA), iar aceasta institutie sa se desfiinteze, informeaza Sport.ro, citat de Mediafax.

"Tot ce imi doresc eu in 2009 e sa iau valiza inapoi si sa se desfiinteze DNA-ul, e cel mai important. DNA este cancerul societatii romanesti. Sa lase rautatile procurorii de la DNA, pentru ca altfel o sa invrajbeasca pe toata lumea. Fanilor Stelei nu le promit nimic, numai Dumnezeu poate sa faca. Nu mai bag bani, nu ma mai intereseaza ce se intampla, nu mai sunt entuziasmat. Vine un fundas stanga la Steaua, asta va spun sigur", a spus Becali, care a petrecut Revelionul la Poiana Brasov, la unul dintre hotelurile care apartin actionarului rapidist George Copos.

Procesul lui Gigi Becali incepe la Curtea de Apel Cluj in 21 ianuarie, finantatorul FC Steaua fiind acuzat ca a promis sume importante de bani jucatorilor unor altor cluburi, pentru a-si invinge adversarii din teren si, astfel, echipa din Ghencea sa profite de rezultate.

Finantatorul FC Steaua, Gigi Becali, a fost deferit justitiei de procurorii anticoruptie, in dosarul "Valiza", alaturi de alte cinci persoane, intre care si selectionerul echipei nationale de fotbal, Victor Piturca.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1287 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    Vox Dei (Vineri, 2 ianuarie 2009, 17:17)

    Papa Strumf [anonim]

    "DNA este cancerul societatii romanesti"

    Bun. Acum, ca busola morala a societatii romanesti si-a dat verdictul, putem desfiinta DNA linistiti. Sunt asteptati Adrian Nastase si Miron Mitrea et al. pentru solidarizare cu geniul din Ghencea.
    • +6 (6 voturi)    
      Ce credeati ca isi doreste???? (Vineri, 2 ianuarie 2009, 18:34)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui Papa Strumf

      Nu scapam asa usor Papa....
      Ziaristii l-au facut mare....acu'iarasi stau sa auda ce emana ciobanu'...la 'granita dintre ani'....
      Dar de ce tre'sa ne remita dorintele agramatului ala???
      Ne intereseaza???
      Ce credeati ca isi doreste????
      Bilete la opera????
  • +2 (2 voturi)    
    va rog eu (Vineri, 2 ianuarie 2009, 17:38)

    strumph [anonim]

    Dat-ii valiza plina inapoi, si trimitet-il cu ea in vacanta pe viata afara din RO - eventual Egipt sau Pakistan acolo unde ii e locul si se poate da mare cu banu "care este" (alaturi de altii... din aceeasi ramura evolutiv degenerativa).
    "Palatul cu ingerasi de aur " va rog sa il transformati in muzeu pe vecie - muzeu al nimicniciei, indolentei, subculturii, nesimtirii,si ipocriziei romanesti (sau ma rog - machidoano-romanesti). Vom scoate bani buni din asta la doar 1$ biletu :-)
    Asa sa va ajute Dumnezeu, ca sa putetzi apoi sa mariti pensiile si salariile la profesori - totusi neamul asta merita sa se ytansforme, avem potential dar nu si guvernare responsabila (si cu continuitate in programe).

    strumph
  • +5 (5 voturi)    
    Luceafarul din Ghencea ! (Vineri, 2 ianuarie 2009, 17:45)

    Steafan A. [anonim]

    In Europa dezvoltata , a merge cu valiza de bani , sa dai mita , se plateste nu doar cu ani grei de puscarie , dar si cu grele sentinte penale pentru evaziune fiscala. La noi ca si in tarile bananiere !
    • +4 (4 voturi)    
      unu (Vineri, 2 ianuarie 2009, 18:15)

      unu [anonim] i-a raspuns lui Steafan A.

      la noi multi nici macar nu inteleg unde-i problema
    • +1 (1 vot)    
      Nu e din Ghencea mon cher... (Vineri, 2 ianuarie 2009, 18:39)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui Steafan A.

      A venit din Pipera...
      Au mai fost multi in Ghencea...si Ilie Ceausescu,Valentin...etc...etc...
      Vremelnici toti...
      Daca ziaristii astia nu i-ar scarpina 'la imagine'...nici n-am auzi de trogloditii astia...
  • +4 (4 voturi)    
    Puscaria (Vineri, 2 ianuarie 2009, 18:29)

    IonCan [anonim]

    Si criminalii ar vrea sa se desfiinteze toate puscariile. Eu cred ca acest individ infect a ajuns la o asemenea nesimtire incat ne sfideaza pe noi toti. Ceea ce e mai de condamnat insa este faptul ca mass-media acorda atentie la tot ce se intampla cu aceasta abjectie umana. Ii doresc multi, multi ani in puscarie, sa foloseasca pe post de scaun renumita valiza. Cat despre DNA, doresc sa devina mai eficient si sa devina intr-adevar o asociatie eficienta care sa aiba la puscarie macar cativa din marii corupti care acum bantuiesc liberi. Pana acum DNA a fost mai mult o sperietoare politica, cu ajutorul UE, sper sa devina intr-adevar o asociatie care sa lupte impotriva coruptiei indiferent de culoarea politica.
  • +3 (3 voturi)    
    fotbalul manelistic (Vineri, 2 ianuarie 2009, 18:45)

    Profion [anonim]

    nici un post tv nici un ziar din tara nu au omis maximele ticnite emise de Sarbatori de bastarnii fotbalului nostru vorbit, la rubricile de sport, ceva scarbos, toxic, nociv, oricat de profitabil, incetati odata, nu ne mai spurcati pe noi si pe copiii nostri cu astfel de ... stiri
  • +1 (1 vot)    
    sondaj... de curiozitate (Vineri, 2 ianuarie 2009, 19:27)

    sondoru [anonim]

    cancerul societatii romanesti e reprezentat de DNA sau de Becali si altii ca el (Nastase, Patriciu, etc.)?
  • +2 (2 voturi)    
    Vai de capul lui (Vineri, 2 ianuarie 2009, 19:49)

    ion roata [anonim]

    Domnilor,sunt uluit de ce-si doreste jiji becali,acest abject al societatii romanesti care poate fi oricat de bogat dar care gandeste mai putin decat turma lui de 2500 de oi.
    Acest tisor,care joaca"alba neagra"pe la co;turi de strada,acest abject care nu-i bun nici pentru ingrasarea pasunilor pentruca otraveste pamantul.Astept ca judecatorii din Cluj sa-si spuna cuvantul si sa-l condamne pe acest vierme la ani grei de puscarie.
    Sunt nemultumit si de presa scrisa si audio care-s trimite ciracii dupa acest abject ca sa-i extraga cateva cuvinte abjecte.Ma fraierilor nu v-ati saturat de acest mitocan care va sfideaza pe voi presa si in general pe noi toti..
  • +2 (2 voturi)    
    pe cine intereseaza? (Vineri, 2 ianuarie 2009, 19:49)

    Gogu Pintenogu [anonim]

    Bai nene..muriti daca nu scrieti ceva de analfabetul asta?
    Am sperat ca de cand nu mai "ezista" ca om politic scapam dracului de stirile cu becali!
    Dar vad ca nu va tihneste daca nu va duceti sa aflati de cate ori a fost la buda, ce a spart, unde a mancat si mai ales parerea lui avizata despre criza mondiala si mai ales predictiile lui cu privire la pretul petrolului crud, evolutia unitatilor de fond si reusita ultimelor experimente ref fisiunea nucleara si alte "chestii".
    Gata! Ajunge! Mascariciul e mort! Nu il inviati, nu il treziti...
  • +2 (2 voturi)    
    MACHIDON CU CEAFA GROASA (Vineri, 2 ianuarie 2009, 19:58)

    acidutzu [anonim]

    Nu cred ca o valiza cu 1.7 mil Euro echilibreaza bugetul Romaniei si asa dezechilibrat de o economie de doi lei.Sigur becali va pimi banii inapoi,dar in urma dezvaluirilor gustul ramas in gura este unul searbad Este prea mare increngatura tip caracatita,care domneste-n fotbalul romanesc,cuprinzind ,antrenori,arbitri ,jucatori coducatori de liga si cel mai grav politicieni> de la care pretentiile sint altele Dupa masa tovaraseasca de la Predeal firesc ar fi ca DNA-ul sa-si intre-n mana, nu trebuie decit sa-si faca datoria pentru care sint retribuiti imoral de bine.Sugerez locatarului de la Cotroceni (care oricum controleaza justitia)sa dea unda verde pentru cercetarea si a guzganului rozaliu precum si al acestui CAMELEON PEREMIST mitica dragomirSi piturca poate antrena echipa din Rahova
  • +1 (1 vot)    
    LUNGUL NASULUI (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 8:52)

    Bălăşanu Constantin [anonim]

    "...De la târlă în parlament, vrea acum un găgăuţă,
    Chiar dacă pe al său creier te dai lesne în săniuţă.

    „Vezi-ţi lungul nasului”, zicala, nu pare să o cunoască,
    Ori, poate nu s-a aflat nimeni în faţă să-i tălmăcească.
    Pentru mintea lui sumară, alte vorbe să-i spun pot:
    Prostul ce ştie că-i prost, nu este chiar prost de tot.
    Dar acel care n-o ştie, dă prin gropi de prost ce este,
    Când aflaţi vreo excepţie, rog să-mi daţi îndată veste.
  • -1 (1 vot)    
    hai becali (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 10:55)

    zero [anonim]

    da?! spuneti ca e agramat si incult etc. Si voi cu toata "cultura" voastra de ce nu ati fost in stare sa faceti atatia bani ca el?! Omul a stiut ce vrea si a realizat! Va e ciuda?! Sunteti invidiosi? Nu si-a dorit nici sa scrie carti de metafizica nici sa scrie romane nemuritoare. Valiza este o prima data unor fotbalisti. Toata povestea este praf in ochi, un scandal care sa mai tine cateva editii prima pagina. Unde sunt adevaratii corupti care manipuleaza licitatii si nu elibereaza autorizatii decat pentru sume imense? Dar de legile votate in parlament care favorizeaza doar anumiti politicieni? V-ati gasit sa va legati de acest om! E clar ca e bogat dar asta nu e o crima. La fel mi se pare perfect legal sa premiezi fotbalisti pentru performantele lor. Altceva nu gasiti?
    • +1 (1 vot)    
      in cazul tau... (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 13:50)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui zero

      ...numele spune tot ce esti :))
      sper din suflet sa fiti o specie pe cale de disparitie si sa nu va ajute nimeni.
    • +1 (1 vot)    
      ptr.zero (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 14:00)

      sile [anonim] i-a raspuns lui zero

      Nu se putea sa nu apara si vreun pitpalac,fan de-al lu' Becali.
      Chiar ma mira ca nu e decat unul singur,la cati prostalai sunt pe plaiurile astea.

      Un lucru insa e de admirat.Capacitatea de a te caracteriza singur.
      Ti-ai ales un nick-name pe masura.
      ZERO
      Ai uitat sa adaugi si ...barat.
    • 0 (0 voturi)    
      Bai zero (Sâmbătă, 3 ianuarie 2009, 19:14)

      dere [anonim] i-a raspuns lui zero

      nici nu meriti un raspuns. Sictir1
  • 0 (0 voturi)    
    GIGI DORINTA PT 2009 PT STEAUA (Duminică, 4 ianuarie 2009, 16:40)

    MONI [anonim]

    DACA ASA I-SI DORESTE OMU PT 2009 REFERITOR LA DNA ASA VA ZIS....REFERITOR LA STEAUA PT 2009 DIN GURA A ZIS EL ASA,FAPTIC E MAI GREU SA FACA IN 2009 ASA EL STELEI NU-I GENU.
  • 0 (0 voturi)    
    Nu ne intereseaza (Duminică, 4 ianuarie 2009, 16:54)

    Adrian [anonim]

    Nu ne intereseaza ce isi doreste Becali in 2009. Mai aveti sa il pupati in ... pe Becali, despre care - credeti voi - face audienta.

    Am vazut acest titlu intr-un feed RSS si va spun sincer ca m-a enervat. Chiar nu ma intereseaza despre scursurile societatii.

    Aveti o multime de alte subiecte de discutat, aveti o multime de oameni de valoare de prezentat; toata presa va limitati sa vorbiti despre ce e mai urat, mai vulgar, mai scarbos in tara asta.

    Lehamitea fata de aceste subiecte se va transforma, invariabil, in lehamite fata de presa. Va riscati?