Incredibil: Ioan Becali injura si arunca lavaliera in Emanuel Terzian. "Esti fraier, esti un bagabont... du-te dracu d'aci"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 13 februarie 2009, 22:05 Revista Presei | Radio TV


"Te caci pe tine de destept ba prostule ba. Esti un fraier, un bagabon si cu asta basta . Da-te dracu de prost d'aci ca-ti dau si cu asta (nr. microfonul) in cap". Aceasta este iesirea avuta de Ion Becali la emisiunea "Informatia" de pe Sport.ro. Fara comentarii.

Impresarul l-a atacat furibund pe moderatorul Emanuel Terzian, fiind deranjat de intrebarile acestuia referitoare la stenogramele DNA in "cazul valiza".

Vezi aici imaginile cu Becali jignindu-l pe ziarist.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15805 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Mda... (Vineri, 13 februarie 2009, 22:51)

    Darth Coco [anonim]

    Mai sa fie, o familie de impulsivi...
    • +9 (9 voturi)    
      foarte bine (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 12:28)

      MirceaA [anonim] i-a raspuns lui Darth Coco

      foarte bine i-a facut. Daca te amesteci in troaca, te mananca porcii. Ce cauta un troglodit in emisiune? Nu el l-a invitat? Bine i-a facut. Atat timp cat in emisiuni vor fi invitate toate jegurile tarii, asta o sa vedem.
    • 0 (0 voturi)    
      Vreau sa recunosc....... (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 16:18)

      Cristian [anonim] i-a raspuns lui Darth Coco

      In direct?
      Eu care imi ingrop siiii.......
      Pai ce vroiai hahaleroooo???
      Sa zic ca hahahaaaaaaaaaaaaa....
    • +5 (5 voturi)    
      so? (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 18:54)

      ispy [utilizator] i-a raspuns lui Darth Coco

      eu tot nu inteleg de ce ati pus in titlu INCREDIBIL, avind in vedere ca invitat a fost o alta somitate din familia ciobanilor.
  • -11 (19 voturi)    
    bine-i facu aluia! (Vineri, 13 februarie 2009, 22:51)

    didi [anonim]

    mai lasa-l si pe terzian, ca face mereu pe desteptu', Bine-i facu Becali! Bai, Terzian, mai lasa-ne cu aerele tale de maimutoi!
    • +3 (3 voturi)    
      esti un manelist ordinar (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 10:26)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui didi

      adica bine-i facu un bandit care nu e in puscarie? complexele tale de analfabet in fata lui Terzianu te fac sa-l lauzi pe derbedeul ala de Becali? la lopata, mocofane, cara-te de pe net!
    • 0 (0 voturi)    
      auzi la el! (Luni, 16 februarie 2009, 12:16)

      cosmin [anonim] i-a raspuns lui didi

      din ce capat de tara te tragi cu limba ta veche si ponosita, mestere?
      ce reshapat...:))
  • +9 (13 voturi)    
    Lutazii pe totzi Becaliiiiiii (Vineri, 13 februarie 2009, 22:55)

    dedepartedinvest [anonim]

    si aruncatzii la gropaa de gunoi a istoriei sportului "post-decembrist" (daca exista asa ceva).

    Odata ptr totdeauna - democratie nu inseamna ca totzi smecherii si speculanti pot sa faca avere pe spinarea celor care muncesc cu adevarat.

    Jos nimicnicia si sub-cultura.

    ZZZ
  • +6 (10 voturi)    
    asta e pulsul romaniei (Vineri, 13 februarie 2009, 22:55)

    jeannot turbodiesel [anonim]

    oameni fara caracter, demnitate, vocabular, valori si atitudine. Ce sa facem ... ne caracterizeaza manelele si telenovelele. Majoritatea de romani cu caracter sunt deja in alte tari care le ofera posibilitati. Oameni ca Becalii (plural) nu merita decat la parnaie.
    • -1 (3 voturi)    
      sunt mai multi ? (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 1:10)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui jeannot turbodiesel

      Eu auzisem doar de "jiji becali" ! Sunt mai multi ?

      Nu sunt plecat din tara, doar ca sunt ocupat cu munca mea si nu ma uit la televizor ( nu am timp ). Am 3 copii o casa intr-o localitate langa Brasov si tocmai am venit din Austria de la schi. Exista doi Becalii ??? ( de unul auzisem - probabil de al doilea nu am avut timp fiind ocupat cu munca ! )

      PS In Austria sunt mult mai putini frustrati !
      • 0 (0 voturi)    
        becalisme (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 11:05)

        je [anonim] i-a raspuns lui gigi

        sunt chiar 3 :) si cred ca si impuiaza specia asta
  • +11 (15 voturi)    
    La puscarie!!! (Vineri, 13 februarie 2009, 22:55)

    Silas [anonim]

    Da Doamne sa ajung sa-i vad pe clanul de ticalosi Becali la puscarie.
    Amin.
  • +16 (18 voturi)    
    Asa le trebuie! (Vineri, 13 februarie 2009, 23:02)

    Rntmpx [utilizator]

    I-au pupat in dos tot timpul pe nemernicii astia ca sa-si faca rating. Ei i-au facut vedete. Acum primesc ceea ce merita. Pacat ca nu invata nimic din asta, ling scuipaturile si a doua zi ii cheama iar in emisiune. Asta-i presa din Romania.
    • +14 (14 voturi)    
      O presa ABSOLUT mizerabila! (Vineri, 13 februarie 2009, 23:30)

      KV [anonim] i-a raspuns lui Rntmpx

      Amin!
  • +10 (12 voturi)    
    no comment (Vineri, 13 februarie 2009, 23:02)

    Radu [anonim]

    Nu stiu daca ii facu bine, dar avand in vedere studiile superioare ale domnului becali ma intreb ce mai cauta la televizor. E a doua oara cand are o asemenea reactie( a se vedea emisiunea cu Cartianu).
    Astia sunt oamenii care conduc fotbalul romanesc, si ne mai intrebam de ce in Romania nici o echipa nu e pedepsita din cauza blaturilor si in Italia echipe ca Juventus sau Milan sunt pedepsite, si nu sunt singurele cazuri din Europa. (a se vedea si in Austria si Polonia).
    A trebui sa i se interzica sa mai apara pe "sticla"!!!
    • 0 (4 voturi)    
      Cine ? (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 1:12)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Cine sa-i interzica ?? Nu ar fi mai simplu sa nu te uiti tu ????????????????

      Dar te uiti !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Si apoi critici !
  • +14 (14 voturi)    
    rating....si atat. (Vineri, 13 februarie 2009, 23:05)

    belamy [anonim]

    ...in goana lor nebuna dupa "rating" ,invita pe oricine(se spune ca nu e bine sa te duelezi cu un prost),apoi calitatea acestor ...."moderatori" scolitzi la o bere,lasa foarte mult de dorit. sa nu ne mai mire nimic.
  • +15 (17 voturi)    
    duhoare (Vineri, 13 februarie 2009, 23:13)

    roman [anonim]

    Daca aduci "fecali" in studio,se inpute emisiunea...
    • -2 (2 voturi)    
      NU CRED... (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 13:07)

      ciombe [anonim] i-a raspuns lui roman

      ca esti roman! Nu stii a scrie romaneste! Iar de aceasta data a avut dreptate sa reactioneze asa! Eu ii facem biroul guler!
  • -3 (15 voturi)    
    Postul mic cu prostul mare. (Vineri, 13 februarie 2009, 23:23)

    psd-os-ul [anonim]

    O fi avand si Ion Becali pacatele lui, dar un moderator de televiuziune cu mintea acceptabila (ca sa nu emit pretentii prea mari de la ET) trebuie sa aiba in vedere macar:

    1. Cum te iei si de cine.

    2. Daca nu poti sa apreciezi conditiile de la pct 1, sa te intrebi ce speri sa realizezi in final: o statuie, un titlu nobil, un salariu mai mare, un gol de invitati, un post mai potrivit etc.

    3. Daca punctele 1 si 2 te depasesc, ia-ti o casca de protectie , fiindca ai sanse sa primesti o cupa. Cea mai tare, intr-un loc moale. Cel mult mai meriti postul mare, de portar, la intrarea in postul de televiziune

    Am vazut alte emisiuni cu Ion Becali si mi s-a parut agreabil de urmarit, se pot afla multe din viata si experienta lui, are cursivitate in expuneri, numai sa stii sa ti-l faci interlocutor.
    • +3 (9 voturi)    
      pai du-te ma dupa el (Vineri, 13 februarie 2009, 23:58)

      gigel de luxembourg [utilizator] i-a raspuns lui psd-os-ul

      urmeaza-l, fa-ti-l mentor. daca tu consideri ca becali este un om de la care ai ceva de invatat, altceva decat smecherii, probabil ca atat iti duce tie mintea. daca nu intelegi ce-am vrut sa spun iti fac un desen.
  • +8 (8 voturi)    
    Vagabond cine? (Vineri, 13 februarie 2009, 23:36)

    gic [anonim]

    am ajuns sa o vedem si pe asta....

    un bisnitar numindu-l pe Terzian, care are mai multa scoala decat tot clanul Becali, vagabond...
    saraca Romanie!
    • +1 (7 voturi)    
      Care scoala? De corectie? (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 0:35)

      Corectie [anonim] i-a raspuns lui gic

      Daca Terzian "are scoala" , putea sa o dovedeasca, ori nu se cobora cu discutia la nivelul mocirlei, ori ar fi avut capacitatea sa aprecieze ca nu merita sa-l invite.
      Asa, i-a mai ramas de absolvit scoala de corectie.
  • +4 (6 voturi)    
    a cerut-o (Vineri, 13 februarie 2009, 23:49)

    yeap [anonim]

    daca dl Terzian crede ca acest subiect este palpitant, si simte nevoia sa-l comenteze impreuna cu familia Becali inseamna ca ce a dorit a obtinut. O confirmare a calitatilor lui de moderator, si a talentului sau de comentator sportiv. Familia Becali a ramas aceeasi cum o stim. Iar sport.ro ar putea aloca mai util timpul din grila de programe fara sa ne mai ofere "talentele" dl Terzian
  • +3 (5 voturi)    
    ....se poate numi om? (Vineri, 13 februarie 2009, 23:50)

    Flo [anonim]

    ....daca vreti sa cautati o parte din adevarul fotbalului romanesc , il gasiti la familia Becali; cei trei Giovani, Victor si Gigi nu stiu altceva decat sa jigneasca; au vandut jucatori pe bani de nimic, au facut averi pe seama fotbalului si din pacate si nume prin massmedia; au devenit nasi sau fini , pentru a fi si mai mare caracatita; din pacate au corupt prea multi ca sa mai poata careva sa zica ceva; atata timp cat acesti oameni vor fi in fotbalul romanesc nu vom vedea civilizatie si fotbal in Romania; daca autoritatile ar functiona cu adevarat , poate ca acesti oameni ar fi acum in alta parte , dar asa....
  • +5 (5 voturi)    
    Au primit ceea ce au cautat (Vineri, 13 februarie 2009, 23:59)

    Adriana D [anonim]

    Din pacate , oamenii de tv incep sa culeaga roadele a ceea ce au cultivat. I-au facut pe aia " vedete" acum isi primesc rasplata. Nu e DOAR FOTBAL in lumea asta. Pacat ca a trebuit sa moara PASARILA ca sa vorbiti si de altceva. Acum insa Tarzian si restul primesc EXACT ceea ce au cultivat ani de zile.
  • +2 (4 voturi)    
    Becali in alt studio (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 0:24)

    b09d4n [utilizator]

    As fi vrut sa fie invitat la Badea in emisiune.
    • 0 (0 voturi)    
      Bravo (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 15:29)

      Cony [anonim] i-a raspuns lui b09d4n

      ei bravo. As fi vrut sa vad reactia lui Badea la tot rahatul asta.
  • -1 (1 vot)    
    strangere de fonduri pentru UTA (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 0:33)

    charles [anonim]

    28 martie-ARAD URBAN SUMMIT
  • +1 (3 voturi)    
    imbecili (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 0:43)

    marius [anonim]

    Becalienii sunt exemplu tipic de "smecher de romania". Cu atitudinea asta au calcat in picioare oameni si legi.

    Din pacate au ajuns sa aibe prea multi bani ca sa le mai poata face cineva ceva.

    Poate doar societatea sa ajunga sa reactioneze impotriva lor. Dar trebuie sa mai treaca mult timp (in cazul cel mai fericit) pana cand majoritatea romanilor sa ajunga sa vada si sa sanctioneze non-valoarea.
  • +5 (7 voturi)    
    Isi merita soarta (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 0:53)

    BP [anonim]

    Ani de zile ziaristii le-au cantat in struna fratilor, verilor, nepotilor si rubedenilor clanului Becali. Acum culeg roadele.
    E normala reactia lui Becali atata vreme cat ani de zile a facut ce a dorit cu presa romaneasca. Aceste personaje grotesti nu aveau ce cauta pe TV. E valabil si pentru "ziaristii de sport". Nu se cauta decat scandalul si senzationalul ieftin de mahala. Asta primim noi de ani buni, ziaristii au inceput sa primeasca si ei ceea ce merita.
  • +5 (5 voturi)    
    Asa ii trebuie! (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 1:37)

    licurici [anonim]

    voi cititi ceva despre abramovici sau alt patron de la vreo echipa din anglia? se duc ziaristii la patroni pentru interviuri, sau se duc dupa interviuri la jucatori, antrenori si poate presedinti de club (mai degraba ofiteri de presa)? nu, numai in presa din romania e asa ceva. ati mai citit ceva de vreun impresar din italia, sau din anglia sau de oriunde altundeva? exista undeva in lume un impresar sa fie mai popular decit jucatorii sau presedintii de cluburi? numai cei din presa din romania reusesc asemenea recorduri negative, bravos! isi merita soarta.
  • +6 (6 voturi)    
    beheecali (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 1:44)

    gygy [anonim]

    Asa se intampla cand tiganii si derbedeii au acces la tv. Sa-l mai invite, ca poate ia si bataie in direct. Cine mama dracului ii cheama pe nespalatii astia la tv.
    • 0 (2 voturi)    
      manelizarea televiziunilor (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 10:35)

      vreau si eu un salar [anonim] i-a raspuns lui gygy

      ...d-le emanuel terzian...personal sunt"mort"dupa prenumele tau dar acum nu asta vroiam sa-ti transmit ca si mesaj...spune tu, cu gurita ta,giovani becali s-a autoinvitat in emisiune sau tu ai avut initiativa ca vremurile sunt tulburi si orice punct(subpunct) de rating conteaza ca sa-ti primesti indemnizatia la sfarsit de luna????
    • 0 (0 voturi)    
      ref.incident in discutie (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 11:05)

      TERZIAN ,CEL CARE ARE EMISIUNE [anonim] i-a raspuns lui gygy

      ...bai gygyca...derbedeu esti si tu daca parcurg cu atentie comentariul pe care adm.site-lui hotnews.ro l-a aprobat sa apara...despre etnia ta vreau sa cred ca nu ai date substantiale privind stramosii ...posibil sa nu fi prea mandru!!!
  • +1 (1 vot)    
    becali,redivivus (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 4:43)

    directia 5 [anonim]

    o vorba din popor plina de intelepciune spune :daca te iei dupa muste ajungi la c....at-becali,borcea,turcu [sunt dinamovist]mititelu,penescu,etc, sunt 'produsul' jurnalismului facut pe 'interes' ,in media sportiva -bine unsa-este o lipsa acuta de dezbatere tematica ,in lipsa unor subiecte care tin de ,sisteme de joc,tehnica,tactica,etc,sunt promovate disputele sterile intre invitati mediocrii ,lipsiti de atitudine sportiva si imbibati de grobianism,
    dar lipsa de profesionalism dublata de lipsa de verticalitate nu este apanajul numai presei sportive,si in dezbaterea politica apar derapaje ,aici este drept 'derapajele 'nu sunt unidirectionale,invitati care fac 'dus' in direct ,moderatori care isi jignesc invitatii-kretuleasca pe becali,boda pe canacheu,dragotescu pe toti, dar si invitati care 'dau' lectii moderatorilor,aici ghise exceleaza dar nici 'romul de matase' [voicu] nu abandoneaza 'munca educativa' cu presa,asadar astept in direct un microfon in capul lui dumitrescu and company
    PS absolut intamplator in 'goana' dupa o comedie care sa ma relaxeze am dat de nr de circ oferit cu larghete de cei 2
  • +1 (1 vot)    
    asta e (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 6:40)

    gigi [anonim]

    daca oricarui natarau i se permite sa faca o emisiune nu inseamna ca e un mare ziarist , si daca repeta agresiv si obsesiv niste intrebari numa ca sa vedem noi astialalti ce incisiv e el tot nu-l face mai bun , probabil becali s-o fii inervat pe buna dreptate.
  • +2 (2 voturi)    
    Parerea Mea (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 8:26)

    politruck [anonim]

    Terzian o merita cu vart si indesat. Ca si toti papagalii, pardon, bagabontii, care invita la TV derbedei.
  • 0 (0 voturi)    
    cine i-a facut mari p-astia? (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 8:35)

    tyty [anonim]

    pai nu pro tv i-a umflat pe retardatzii astia?
    acu tr sa se spele pe cap cu ei. pacat de oamenii care si-o iau pe coaja (cum e terzian) si n-au cum sa se apere, ca pentru sarbu, asta a fost rating. nu stiu cum accepta fifa si uefa asa cazaturi de impresari, sau pur si simplu nu stie? dar in curand si europa va fi romania... ca doar nu ne integram noi in ue, ci ue se integreaza in romania...
  • +1 (1 vot)    
    josnic (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 8:50)

    huuuu [anonim]

    Prin cuvintele care le-a spus s-a caracterizat perfet pe el insusi...
  • 0 (0 voturi)    
    Cultura Becali, Credinta de tip Becali (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 9:41)

    Moromete [anonim]

    Ganditi-va ce se intampla noaptea daca avea si cutit, cred ca a sosit vremea ca acest tip de indivizi la participe la emisiunile organizate de politie cu lampa-n fata (lui de tractor); Darvin are dreptate partial pana la urma, nu toti ne tragem din Adam si Eva mai sunt si maimutoi printre noi. In rest la cuvintele pe care le-a ,,recitatat'' cred ca-i pute gura. Apoi presa l-a ridicat in slavi pe seama tepelor date la bugetul de stat, din ,,transferurile'' de jucatori, apoi el chiar a crezut ca e MARE, culmea tupeului. Borcea ? E cazul sa-i dai aripi si o destinatie.. Dinamo nu are nevoie de asa ceva !!!
  • 0 (0 voturi)    
    valoare (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 9:54)

    radu [anonim]

    Ce a facut familia becali pentru tara ? Au vandut fotbalisti crescuti de altii si au pacalit taranii si armata cu pamanturi subevaluate. Ei se dau mari patrioti ,dar in afara de faptul ca profita de slabiciunea sistemului ,.fac dovada inculturii lor si practica jocurile de noroc, ca da bine ,nu stiu sa fi facut ceva.ERA sa uit mai scuipa si injura ca asta stiu bine.
  • +1 (1 vot)    
    Limbajul academic al tiganilor. (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 11:14)

    Moldovan [anonim]

    Ce cauta acest excrement la TV Romana????
    Dar de ce ma mai mir??? Acest borfas este reprezentativ pentru clasa conducatoare din Romania.
    Tov. atacant central, astfel de spectacole, cred ca te fac sa te simti roman.
  • +1 (1 vot)    
    Familia... (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 11:57)

    drona [utilizator]

    Fecali se da in stamba.Nu ar fi putut reactiona in alt mod in momentul aparitiei subiectului sensibil si de cosmar pentru familia Fecali.Imi propun sa evit lectura acestor nume si sa schimb programul tv atunci cand apar.
  • +1 (3 voturi)    
    Ia ma lasa-ma si cu presa asta.. (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 13:14)

    martianu [anonim]

    Bine le face berbecali si varsu` si tot neamu` lui... or fi ei niste repetenti... dar mai lasa-ma si cu presa asta... uite ce titlu`... cica "Incredibil", ce e asa incredibil... inviti ciobani si vrei sa vorbeasca academic, elevat, vrei sa-ti demonstreze si o teorema daca tot e in studio... sau nu inteleg la ce se asteapta?

    Dati-o pe fatza dragii mei jurnalisti, sunteti rupti de foame si cautati rating cu orice pret... n-o mai faceti pe victimele.
  • 0 (0 voturi)    
    UiteLINKU (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 13:23)

    UiteLINKU [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=M_BTwh2fN5I
  • 0 (0 voturi)    
    trebuia arestat azi.... (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 15:05)

    vasile budau [anonim]

    gunoiul de becali trebuia arestat azi !!!!!!!!!! ce proba video mai clara ca asta le trebuie .....agresiune verbala si fizica.....in direct......vine beat in emisiune si o ia razna imediat ce mu i convine ceva????/.......noi nu avem politie.....noi nu avem justitie......toti sunt vorba lui niste cacaciosi......pana cand?????
  • 0 (0 voturi)    
    Infractorii (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 15:11)

    Cony [anonim]

    Neste posibili infractori.
    Sa nu-i mai invite, sa nu-i mai dea pe la stiri, monden, etc. am ajuns sa vad infiecare zi pe alde Becali. Ca e jiji, ca e Victor sau alalalt...Boicot al ziaristilor. Asociatiile alea profesionale ar trebui sa ia masuri. Cine cacat sunt asta ? niste inculti si niste mitocani. BOICOT! Daca nu, ziaristii o s-o mai fure. Succes!
  • 0 (0 voturi)    
    LA MAI MARE ! (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 15:32)

    DADA [anonim]

    Presa isi meritata soarta. Presa sportiva a adus duhoarea in prim-plan. Nu presa a inventat aceste personaje? Nu presa alearga prin zapada sau ploaie dupa exclusivitati cu neamul Becali. Acum isi primeste rasplata. Si asta e doar inceputul. Alaturi de aceste personaje de mahala, presa sportiva a distrus sportul romanesc. Nu mai avem fotbal, avem insa "oameni de fotbal" ce isi dau cu presupusul. Nu mai avem handbal, decat in situatii limita, eventual dramatice, insa avem un fotbal corupt, dar bine mediatizat. Nu mai avem baschet, dar sa fim multumiti cu Becali, Netoiu, Borcea, Mititelu and Co. Nu mai avem sport, dar jurnalistii continua sa aiba pretentia ca face presa sportiva. Se insala amarnic. Fac presa tabloida. Nu e nici o diferenta intre Cancan si presa sportiva. Pe jurnalistii ii doare cand ii injura Becali? Dar, oare, pe noi nu ne doare ca ani de zile ne-au distrus cu elucubratiile acestor personaje grotesti? La mai mare, baieti.
  • 0 (0 voturi)    
    ALOO PRESA! (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 16:36)

    dorin [anonim]

    scoateti-l pe badaranu asta din lumea publica......
    si el si var-su doi tzarani din Ilfov ........
    un tzaran cu bani tot tzaran cu bani e ........
    promovati si voi alti oameni ....
  • 0 (0 voturi)    
    putina ist0(e)rie (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 16:39)

    cutzu [anonim]

    pentru cine nu stie, machedonii astia e uniti intre ei si cea mai a dreaku rasa de geambasi de jucatori - in cazul trist pentru ro al familiei fkl

    pe de alta parte, 4m pentru toti ziaristii care ii promveaza pe posturi contra cost bineinteles (nr unu
    asa numitul post de tv protv care are in general din 5 stiri de sport, 3 cu becali) de parca in tara asta nu mai sunt alte cluburi, alti presedinti, alti antrenori, alti jucatori si toata lumea tine cu stana
    e, pentru cei care cred asta, sunteti in ghena...
  • 0 (0 voturi)    
    gunoi (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 18:54)

    cITAT [anonim]

    Singurul raspuns posibil
    Dle Terzian, nu va demoralizati ! Ceea ce a facut acel individ demonstreaza inca o data ce clanuri si ce dubiosi au pus mana pe o mare parte din averea tarii...ca apoi sa vina in mass-media si sa scuipe cu invective dintre cele mai gretoase...Din pacate, repet, e si vina jurnalistilor de la ziare si tleviziuni, au dat ocazia unor periferici ai societatii si ai bunului-simt sa capete curaj si sa se creada deasupra tuturor...Insa puteti sa-i starpiti...porniti o campanie impotriva tuturor acestor penibili si needucati...cateva luni de tacere si lipsa din paginile ziarelor sau pe ecran, si o sa vedeti ca nu mai stie nimeni de ei...Lasati-i sa-si manance singuri lingourile de aur...asta e moartea lor!...Ei se simt dumnezei numai cand arata populatiei luxul si averile in care se scalda...Altfel... MACAR O SAPTAMANA SA NU MAI APARA DOBITOCI GEN BECALI & DRAGOMIR IN MASS MEDIA aTUNCI TARA ASTA AR MAI AVEA O SANSA...... DAR NU CRED ASTA ORICAND SE VOR GASI 100 DE MODERATORI FARA COLOANA vertebrala
  • 0 (0 voturi)    
    MI-E SILA (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 20:19)

    DTRGFH [anonim]

    dunezeule ce SCARBE DE OAMENI AL DE IOAN BECALI ASTA SCURSURA SI JAVRA ASTA AR TREBUI SA STEA LA PASCUT OI NU IN EMISIUNI.
  • +1 (1 vot)    
    Vedetele postdecembriste (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 21:28)

    ion [anonim]

    Pai, voi sunteti vinovati, intreaga presa, fie scrisa, fie adudio-vizuala. Voi sunteti vinovati de intrega golaneala din tara asta, deoarece voi ati ridicat in slava tot felul de analfabeti si de vagabonzi, care intr-o tara civilizata nici nu era voie sa li se rosteasca numele, darmite sa mai apara pe ecran. N-ati vrut voi rating, cu tot felul de vagaboande ajunse vedete, cu tot felul de lautari de nunti ajunsi artisti, cu tot felul de analfabeti ajunsi oameni de cultura, cu tot felul de interlopi ajunsi oameni de stat si stalpi ai societatii. Nu sunteti voi obedienti si va aplecati in fata banului? Ati vrut rating! Acum aveti rating!
  • 0 (0 voturi)    
    becalismele din Romania (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 22:08)

    Dan Florin [anonim]

    Consider vinovate posturile de televiziune care cu diferite ocazii invita toti agramati ,
    needucatii si scursurile acestei societati indiferent de tema discutata : politica ,sport sau alte teme . Personaje dubioase care isi permit sa injure sa jigneasca ,demonstrand un comportament primitiv incepand cu presedintele tarii si terminand cu moderatorii .
    Incercati sa nu mai invitati in emisiuni astfel de scursuri si poate ca se va schimba ceva
    si in mentalitatea unor suporteri sau a unor pseudopoliticieni . Astfel de iesiri ar trebui date pe mana justitiei .
  • +1 (1 vot)    
    Propunere pentru toata presa din Romania (Sâmbătă, 14 februarie 2009, 22:10)

    Antonescu [anonim]

    Noi, cititorii/ascultatorii/telespectatorii, NU VREM sa citim/ascultam/vedem NIMIC CU si DESPREaceste ELEMENTE ANATISOCIALE, NOCIVE, ABJECTE (recte clanul becal - scris intentionat cu litera mica)!
    Propun, pentru integritate voastra morala si pentru binele tuturor, ca acet clan mafiot SA FIE IGNORAT, sa nu mai apara pe nicaieri, nicio stire cu si despre ei! Au dreptate cei care va scriu ca VOI I-ATI FACUT MARI! Daca voi i-ati facut meri, tot datoria voastra, a presei, este sa ii eliminati din viata publica, sa ii stergeti complet din toate stirile, emisiunile si programele voastre! Recastigati-va mandria profesionala si aveti coloana, va rugam!
  • 0 (0 voturi)    
    Alungati-l din televiziuni! (Duminică, 15 februarie 2009, 10:02)

    dinca [anonim]

    Declarati-l "persona non grata" in orice televiziune din Romania. Daca vreti, puteti sa scapati de acest cancer al sportului romanesc!
  • +1 (1 vot)    
    parul alb nu are legatura cu intelepciunea (Duminică, 15 februarie 2009, 10:57)

    tonyx@yahoo.com [anonim]

    clanul de clan piere......toate astea nu conteaza.....sunt nimicuri.....existenta noastra nu are legatura cu particule adunate gresit....tot praf se vor face.....priviti la stele si uitati de lepre....

    toti valutisitii si smenarii vor sa dea lectii de moralitate...izolarea pentru astia...
  • +1 (1 vot)    
    otto (Duminică, 15 februarie 2009, 12:33)

    ottoman [anonim]

    Asta e Romania,noi muncim,ei fura...si cand sunt luati la raspundere fac ce stiu ei mai bine sa scuipe si sa injure,,,,cum se poate sa mai ai pretentii d la suporteri sa fie civilizati?
    RUSINE!!!
  • +1 (1 vot)    
    Ingrijorare (Duminică, 15 februarie 2009, 14:40)

    stelian [anonim]

    Suntem un popor iremediabil pierdut ! Atata timp cat exista acest clan Becali, primarul care este ( Mariean Vanghelie ) si alti trogloditi de calibrul asta care apar pe ecrane si ne strica viata, nu putem avea nici o speranta intr-un viitor mai bun !
  • +1 (1 vot)    
    rusine (Duminică, 15 februarie 2009, 14:52)

    mia [anonim]

    Cei din televiziuni sant de vina pt .ca fac orce pt. audienta .Odata am urmarit tot la o emisiune sportiva cand cel ce era la telefon jicnea moderatorii dar ei continuau emisiunea ...Rusine cata lipsa de profesionalism ...
  • +1 (1 vot)    
    hotii (Duminică, 15 februarie 2009, 20:20)

    emi [anonim]

    Asta e Romania condusa de hoti,smecheri,parveniti prosti,dobitoci ,inculti etc.Uitati-va si o sa vedeti ca toate posturile cheie sunt ocupate de ei si familiile lor.Vor urma vremuri ciudate ptr. poporul roman.Dar sper sa explodeze iar mamaliga.
  • +1 (1 vot)    
    rusine presei din romania! (Luni, 16 februarie 2009, 13:30)

    alin [anonim]

    toti prostii apar la televizor iar o gramada si mai mare de prosti saliveaza la aberatiile lor. puneti mana si cititi o carte, nu mai beliti ochii in gura tuturor analfabetilor.
    paine si circ, asta ni se da. suntem o rasa de tigani, rusine unei romanii adormite, inculte si plina de hoti
  • 0 (0 voturi)    
    Este un geniu! (Luni, 16 februarie 2009, 15:27)

    haiducu [anonim]

    Omul acesta este un geniu! Este un maestru sacru al economiei si finantelor! Nu o spun numai eu... o spun zeci de milioane de omanei din lumea intreaga.

    Dovada e chiar aici:
    http://www.worldsgreatestbusinessmind.com/20090201-Giovani-Becali-create.html&WT.mc_id=WGBM|Create
  • 0 (0 voturi)    
    voi i-ati facut asa (Luni, 16 februarie 2009, 17:39)

    dumi [anonim]

    voi ziaristii ii cam pupati in dos acum ceva timp ...asta este este si vina ziaristilor ca i-au bagat in seama prea mult pe acesti oligofreni .... terzian si altii ca el ii ridicau in slavi acum ceva timp :"gigi becali a salvat fotbalul romanesc", "giovanni becali se trage de sireturi cu berlusconi , are porti deschise oriunde" s.m.a.d. ... deci acum cand maimutele au scapat din jungla va cam speriati :)))))
    desfintatii , nu mai scrieti numele lor in ziare , nu le mai publicati pozele .... sau asa nu mai puteti sa luati niste bani?