Mircea Geoana: Cred ca ministrul Ridzi, "din zona de extreama-dreapta", va pleca din Guvern cat mai curand

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 7 iulie 2009, 23:25 Revista Presei | Radio TV


Mircea Geoana
Foto: HotNews.ro
Liderul PSD, Mircea Geoana, a declarat la "Sinteza zilei" (Antena 3) ca Monica Iacob-Ridzi va parasi in curand fotoliul de ministru ca urmare a scandalului mediatic in care este implicata. "Cred ca din zona extrema-dreapta, partea mai tanara, cineva ne va parasi foarte repede. Eu nu cred doar in actiuni de carpeala", a declarat acesta.

Mircea Geoana a laudat performantele actualului guvern pe care il considera a fi unul peste medie, dar care, in opinia sa, are nesansa de a fi intr-o perioada grea cand asteptarile sunt foarte mari.

"Daca voi fi ales presedintele Romaniei voi lua in considerare si numele lui Mihai Tanasescu pentru functia de premier. E un om valoros si cu siguranta va avea o pozitie importanta. Nu pot sa zic insa de pe acum cine va fi seful guvernului. As dori sa am un guvern condus de un premier PSD fiindca ar fi mai confortabil pentru mine, dar totul va fi pana la urma rezultatul unor negocieri politice", a mai declarat liderul PSD.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















784 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Eu zic (Miercuri, 8 iulie 2009, 0:45)

    Dolan [utilizator]

    sa plecati cu totii.
    Sunteti toti O APA SI UN PAMANT.
  • +1 (3 voturi)    
    N/ar fi bine... (Miercuri, 8 iulie 2009, 6:50)

    domino63 [anonim]

    ca voi cei din stanga sa plecati de tot, pentru totdeauna? Asta vorbeste? 25.000 euro pentru fiecare roman care se intoarce in tara? Reduceri de tva la anumite produse? Case pentru 50.000 de familii? Asta chiar va crede tampiti? In 16-17 ani de guvernare nu au facut nici macar 1.000 de case si vor face acum, in perioada de criza 50.000? Prost om, pentru prosti alegatori! Scuze, dar nu pot sa ma las pacalit si nici nu pot sa/i las si pe altii sa fie pacaliti!
  • +1 (1 vot)    
    Mirciulica a lut-o pe ulei (Miercuri, 8 iulie 2009, 7:37)

    Un roman anonim [anonim]

    Nu e zi in care Mirciulica sa nu iasa la rampa si sa spuna fel de fel de ineptii si promisiuni demgogice. E deosebit de finantatorul sau Vanghelie doar prin faptul ca stie limba romana. Am si eu cateva intrebari, stiu, retorice pentru el. Dca Ridzi pleaca din guvern (are si ea pacatele ei, nu contest) Nastase cand pleaca la procuratura? Si domnule care nu poti sa dormi de grija pensionarilor, Cum ramane cu impozitul pe sanatate aplicat de ministrul pdsr Ferari, care va afecta, datorita varstei in primul rand pe pensionarii care au cotizat destui ani la asigurarea de sanatate spre deosebire de anumiti indivizi care beneficiaza de scutire desi nu au cotizat nici un banut? Terminati cu gargara si populismele demgogice! Sunteti la fel de social-democrat cat sunt si eu calugar budist.
  • +1 (1 vot)    
    MG si MV (Miercuri, 8 iulie 2009, 7:55)

    sile [anonim]

    Poza e relevanta.

    "Desteptii" PSD umar la umar.

    Sa ne traiasca!
  • 0 (0 voturi)    
    "ca urmare a scandalului mediatic" ? (Miercuri, 8 iulie 2009, 8:44)

    Misu [anonim]

    cum adica "ca urmare a scandalului mediatic" ?
    Scandalul mediatic doar a scos la suprafata hotia si nesimtirea!

    Ea trebuie sa-si dea demisia ca urmare a furtului a sute de mii de euro din banul public.
    Ea trebuie sa raspunda penal pentru furt.
    Ea trebuie sa returneze suna furata.

    Asa vreau sa fiu si eu ministru. Fur bani publici. Daca nu ma prinde nimeni fur in continuare. Daca ma prindeti, fac pe nevinovata, si eventual, daca iasa scandal mare, imi dau demisia.. SI GATA.

    asta cu "din cauza scandalului mediatic" ne arata, inca o data, ca toti fura, dar dojeniti cu demisia sunt doar cei care sunt prinsi de presa!.


    rusine!
  • -1 (1 vot)    
    Ridzi lasa-ne!! (Miercuri, 8 iulie 2009, 15:45)

    Stefan [anonim]

    Nu sunt de acord cu demisia lui Ridzi - ea tb demisa si bagata in puscarie!!!!!!!!!

    Eu nu vreau sa mai dau bani la buget pt ai imbogati pe altii !

    M-am saturat de PDL si TRAIAN BASESCU dar si de PSD cu toti hotii lor !!!!!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      si eu m-am saturat (Joi, 23 iulie 2009, 1:39)

      zaboo [anonim] i-a raspuns lui Stefan

      sa mai dau bani la buget pentru "ai" tine (inutil) in scoli pe aia ca tine! care este!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Sa plece cat mai repede (Miercuri, 8 iulie 2009, 18:17)

    MR [anonim]

    Vor pleca toti. Dar mai intai toaca marunt o tara intreaga. Adunatura de nesimtiti si hoti !