Elena Udrea il ataca pe Tolontan. Jurnalistul spune ca Udrea l-a amenintat ca-l "va lucra informativ"

de Dan Gorun     HotNews.ro
Luni, 27 iulie 2009, 23:17 Revista Presei | Radio TV


Tolontan spune ca a fost amenintat de Udrea
Foto: HotNews.ro
Ministrul Turismului, Elena Udrea, a declarat, intr-o interventie la Realitatea TV, ca jurnalistul Catalin Tolontan "a scris dupa zvonuri si a refuzat cu rea intentie sa se documenteze" desi ministerul condus de ea a dat un comunicat in care explica situatia banilor pentru diurnele jurnalistilor. Aceasta sustine ca a facut mai multe postari pe blogul jurnalistului in care sa explice situatia, dar ca acestea nu au aparut.

Udrea spune ca in presa si pe bloguri circula un zvon potrivit caruia Catalin Tolontan "face acest scandal fiindca are interes intr-o afacere cu statul". Mai exact, Udrea spune ca este vorba despre o firma apropiata jurnalistului care urmareste s aobtina un contract cu statul pentru realizarea unor tiparituri. Ministrul spune ca va verifica situatia si va anunta chiar ea daca zvonul este o inventie.

Tolontan: Udrea m-a amenintat

Catalin Tolontan a catalogat drept inventii afirmatiile si spune ca ministrul Turismului i-a transmis" ca se va ocupa personal, informativ de mine''

''A fost foarte amenintatoare. Mi-a transmis ca se va ocupa personal, informativ, de mine, pentru a demonstra ca am pus multa rea-credinta la fundamentul cazului Ridzi. I-am spus ca PD-L investigheaza de o luna si jumatate de ce ne ocupam cu atat de multa ardoare de cazul Ridzi, dar ea a spus ca are cu totul alte metode'',a declarat Tolontan la Realitatea TV.


 Acesta a mai declarat caorice postare a ministrului va fi validata oricand pe blogul sau.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1983 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    Udrea, ce rusine (Luni, 27 iulie 2009, 23:28)

    dan [anonim]

    Tolo, suntem cu tine, nu cu Udrea, asta trebuie sa se stie! Vad ca micutii astia de la putere au in sange metodele securiste de dezinformare si plasare a zvonurilor, se vede ca au fost instruiti ca la carte....
    • +4 (8 voturi)    
      puiul lui Basescu (Luni, 27 iulie 2009, 23:54)

      taranistu [anonim] i-a raspuns lui dan

      Udrea este puiul lui Basescu, creatia lui. Un ministru din seria "Toate panzele sus!", a se citi fustele... Cum ii turcu' si pistolu'!
  • +4 (6 voturi)    
    cine sa va mai creada (Luni, 27 iulie 2009, 23:42)

    mithrill [utilizator]

    pd-listilor? ati fost crezuti o data atunci cand ati fost alesi. ce vreti mai mult de atat?

    pana una alta, nenea tolo a avut dreptate si ridzi a voastra merge la judecata. puteti sa-i fabricati acum dosare gazetistului, ridzi sper sa mearga la parnaie, DACA intr-adevar probele alea stau in picioare. poate asa se vor gasi bani si pentru celebrele de-acum investitii care relanseaza economia inca de cand v-ati uns la guvernare... cu 700000 de euro, pana si scumpul de berceanu facea cativa metri de autostrada. ca doar in romania costa toate mai mult decat in oricare alt loc european iar calitatea e mai proasta decat in oricare alt loc european...
  • +1 (5 voturi)    
    A postat, si comentariile n-au aparut.... (Luni, 27 iulie 2009, 23:49)

    serbanTeodor [utilizator]

    Bai bai. Chiar credem asa ceva. Sa deschida topic pe forumu de hotnews sa posteze comentariile daca doreste. Ah si doamna Udrea, posturile in care va bagati si scoateti astea de obicei nu apar pe majoritatea forumurilor.
  • +3 (3 voturi)    
    Avertisment (Marţi, 28 iulie 2009, 0:27)

    Claude [anonim]

    Tolontane, vezi unde parchezi :)))))
  • -1 (3 voturi)    
    Motanul pofticios (Marţi, 28 iulie 2009, 1:07)

    Costin [anonim]

    Pai ce greu e sa-ti dai seama de ce se ocupa Tolo cu atata ardoare de cazul Ritzi... Pai nu cumva el e angajatul motanului patron al trustului intact ?
  • +1 (3 voturi)    
    In Romania se fura (Marţi, 28 iulie 2009, 1:42)

    nae [anonim]

    Asta se stie..
    Acum nu vreau sa iau partea lui Udrea dar si Tolontan le face prea pe fata.Cum naiba toate anchetele lui au o singura directie?
    Parca ailalti nu fura sau nu au furat?
  • +1 (1 vot)    
    In gura presei (Marţi, 28 iulie 2009, 2:29)

    Ardox [anonim]

    Deja de o vreme Mircea Badea a pus deja "tunurile" pe Tolontan, si pe GSP, cand ofera gratis extrase din la ratinguri. Mare coincidenta mare.
  • +1 (1 vot)    
    In tara lui Motan-Voda (Duminică, 2 august 2009, 22:55)

    je [anonim]

    Draga Tolo. Tu vorbesti despre a fi lucrat informativ?
    Ai fost clar rau-intentionat. Aruncai numai semi-bombe pe toate canalele media de care voi dispuneti. Tone de articole, din care 90% nu spuneau nimic, ci repetau, accentau, erau asezate in tot felul de situatii care sa ne trezeasca compasiunea. Mi se pare clar manipulare. Asa ca nu stiu cine este rau-intentionat.

    Apropo acum nu te "auto"-sesizezi in legatura cu cazul Mazare? Sunt bani mult mai multi in joc. Acum nu iti pasa de soarta oamenilor sarmani?
    De fapt nu esti un haiduc, doar un amarat de mercenar.
  • +1 (1 vot)    
    tolontan (Luni, 3 august 2009, 12:33)

    manolo [anonim]

    tolontane
    pe mazare nu-l vezi, sau ai doar o directie adca pdl - independentule ce esti
  • +1 (1 vot)