Gandul: Se pot vinde actiunile Fondului Proprietatea
Pana la inceputul lunii decembrie, numarul actionarilor persoane private a ajuns la 3.028, valoarea actiunilor detinute de acestia reprezentand 11,26% din totalul de 14,24 miliarde de lei (aproximativ 4,37 miliarde euro) cat reprezinta capitalul social al FP. Portofoliul Fondului Proprietatea este format din 88 de pachete de actiuni, majoritatea fiind detinute la societati din domeniul energetic. Printre acestea se numara Petrom (20,11%), Nuclearelectrica (9,4869%), Electrica Muntenia Sud (12%), Romgaz (14,9928%), dar si societati precum Posta Romana (25%) sau Aeroportul International Henri Coanda (20%).
Gandul

Guvernul cu o singură femeie ministru a numit doar patru femei în funcția de prefect
11 lucruri pe care poate nu le știai despre femeile românce
Sir Alex Ferguson, frica de singurătate, mintea care-ți joacă feste și întrebarea firească: "Ce se întâmplă atunci când mori?"
Cum am renunțat la viața de ONG-ist boem care credea că Bucureștiul se salvează prin povești. Interviu cu Edmond Niculușcă, primul om pe care Nicușor Dan l-a angajat când a venit la Primărie
Povestea tinerei din Bacău care ține spectacole de stand-up comedy în Europa în patru limbi diferite și l-a făcut pe Seinfeld să râdă