UPDATE FOTO Suceava: Un consilier local PNL, fost viceprimar, simuleaza o executie in stilul ISIS/ PNL il exclude din partid

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 21 iulie 2016, 13:54 Revista Presei | Politic


Un consilier local PNL a aparut intr-o fotografie publicata pe Facebook in care simuleaza, cu o drujba, o executie in stilul teroristilor ISIS, unde cel in rolul de "victima" este imbracat in portocaliu si legat cu sfoara, transmite Adevarul.ro.

In imaginea publicata pe Facebook se afla Mihai Bogdan Bicsi, membru al Biroului Politic al PNL Suceava, consilier local PNL in cadrul Consiliului Local al municipiului Suceava si fost viceprimar al municipiului Suceava, potrivit Adevarul.



UPDATE PNL a anuntat intr-un comunicat ca filiala Suceava a propus conducerii partidului excluderea lui Mihai Bogdan Bicsi.

"Partidul National Liberal se delimiteaza de comportamentul manifestat de consilierul PNL Mihai-Bogdan Bicsi in urma unor fotografii ofensatoare postate pe o retea de socializare.

Conducerea Organizatiei PNL Suceava a propus forurilor statutare excluderea acestuia din Partidul National Liberal. Propunerea de excludere urmeaza sa fie validata in urmatoarea sedinta a filialei.

PNL dezaproba ferm astfel de comportamente si atitudini."







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















8198 vizualizari

  • +14 (20 voturi)    
    Comment sters de user (Joi, 21 iulie 2016, 14:14)

    Hipius [anonim]

    • -2 (6 voturi)    
      Dremocratia este (Joi, 21 iulie 2016, 15:13)

      George C. [utilizator] i-a raspuns lui Hipius

      "printre cele mai proaste forme de guvernare"? Esti complet idiot.
  • -10 (14 voturi)    
    stire? (Joi, 21 iulie 2016, 14:42)

    Gogonica [utilizator]

    Nu inteleg ce e asa de nemaipomenit. S-au pilit probabil si au facut glumite , mare lucru.
    • +9 (11 voturi)    
      mda (Joi, 21 iulie 2016, 14:56)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Gogonica

      E relevant doar pentru ca persoana in cauza e persoana publica- consilier local- si pentru ca a facut publice imaginile chiar el.

      Daca "se pileste" tot asa si voteaza vreo hotarare de CL de isi baga toata comunitatea sub drujba?
      • 0 (2 voturi)    
        mda (Joi, 21 iulie 2016, 17:45)

        Gogonica [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Nu stiu pe nimeni care sa fie destept la betie. Urmand rationamentul tau, toti ar trebui demisi, daca vin beti si voteaza nu stiu ce minune?
        Cat despre faptul ca ar fi o persoana publica, un consilier local, si asta mi se pare trasa de par. Este macar o persoana care nu este bagata in mafia asta politica si cunoaste numele consilierilor locali? ma indoiesc.
      • 0 (0 voturi)    
        ihi (Joi, 21 iulie 2016, 18:34)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

        Dar daca se pileste Iohannis si pune mana pe un cutit? Hmm... sigur are un cutit in casa.

        Ce-mi plac mie astia prostiti de corectitudinea politica si de discriminarea pozitiva, pe care le-au adoptat ca mod de gandire/viata. Era un eveniment privat si era for fun. Daca le punea pe pagina primariei, da, se aplica ce spuneai tu. Chiar si pe pagina partidului.

        Pe logica ta, sa fie zburati toti politicienii care nu respecta pozitia prin hainele imbracate. Musai costum si cravata sau costum in 2 piese cu fusta peste genunchi pentru doamne. Nu conteaza daca sunt pe plaja, ca doar sunt persoane publice.
  • +12 (14 voturi)    
    Si atunci de ce sa ne mai miram ca nu sunt (Joi, 21 iulie 2016, 14:55)

    Susufler0 [utilizator]

    in stare sa faca ceva folositor pt comunitate, in conditiile in care pe ei atat ii duce mintea ?
  • +2 (2 voturi)    
    asta votam (Joi, 21 iulie 2016, 15:12)

    Hans Metter [utilizator]

    vin alegerile asa ca fiti cu bagare de seama !
  • +2 (4 voturi)    
    pai (Joi, 21 iulie 2016, 15:14)

    hamham [utilizator]

    iata un consilier bazat.
    omu e fan motorhead.
    Lemmy tata ,de acolo de sus canta-i sholdovanului in somn "Ace of Spades".
    e mai sanatos sa se apuce de poker decat de drujba.
  • 0 (0 voturi)    
    Motorhead? (Joi, 21 iulie 2016, 15:19)

    Picsius [utilizator]

    Ironic si un pic nepotrivit totusi pentru domnul consilier.. o fi pierdut la poker asul de pica!
  • +5 (5 voturi)    
    Ăștia au rămas în USL? (Joi, 21 iulie 2016, 15:34)

    asavreau [utilizator]

    Se spunea că USL înseamnă uniunea socială a lichelelor.După comportamentul indivizilor au rămas în uniune.
  • +2 (4 voturi)    
    glume la bautura ... (Joi, 21 iulie 2016, 16:03)

    silviu_dumitrescu [utilizator]

    sincer nu ii doresc sa se intalneasca vreodata cu unii care se ocupa cu adevarat cu chestiile astea (ca pozitia lui ar fi clar diferita)

    sau sa aiba vreun prieten care a pierdut pe cineva astfel - cu siguranta nu ar mai face glumele astea idioate

    dar e bizar cum i-a mancat in c.. sa faca pozele astea tocmai acum cand Turcia a devenit o dictatura islamista dura si amenintatoare la adresa Occidentului