Adrian Țuțuianu despre cei care au huiduit-o pe Gabriela Firea: Atitudini ce-aduc aminte de mişcările de tip fascist şi nazist / Dacă lăsăm lucrurile astea să se manifeste în societatea românească, ne vor costa scump

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 12 iunie 2018, 20:37 Revista Presei | Politic


Adrian Tutuianu
Foto: Captura Digi 24
Adrian Țuțuianu, senator și vicepreședinte al PSD, susține că primarul Capitalei, Gabriela Firea, "a făcut un lucru extraordinar" prin participarea la ceremonia în care Simona Halep a prezentat trofeul câștigat la Roland Garros, iar huiduielile spectatorilor reprezintă doar "foarte multă ură", "atacuri care nu au la bază absolut nimic" şi atitudini care aduc aminte de "mişcările de tip fascist şi nazist din Europa anilor 1940". Țuțuianu a făcut aceste declarații într-o intervenție la postul Digi24.

Reprezentantul PSD a fost întrebat dacă participarea la ceremonia de pe Arena Națională poate fi considerată o greșeală a primarului general, el răspunzând:
  • "Nu. Cred că nu a luat în calcul doamna primar faptul că acolo e prezent doamnul Bădiţă (Florin Bădiță, fondatorul Corupția ucide - n.r.) şi cu gruparea din așa-numita Mișcare #Rezist. Este (Florin Bădiță - n.r.) un personaj de toată ziua stă pe străzi, nu știu din ce trăiește".
  • "Vreau să vă spun că asemenea evenimente nu trebuie să fie maculate de nimeni şi cred că asta arată modul în care unii privesc societatea românească. Cu foarte multă ură, cu atacuri care nu au la bază absolut nimic şi cu atitudini care mie mi-aduc aminte de mişcările de tip fascist şi nazist din Europa anilor 1940. Atunci se discuta de oameni, de suboameni, de urâţi, de strâmbi... Lucrurile astea, dacă le lăsăm să se manifeste în societatea românească, ne vor costa scump", a declarat Țuțuianu pentru Digi24.
Când jurnalistul Digi24 îi atrage atenția că întreaga Arenă Națională părea să sancționeze prin huiduieli prezența Gabrielei Firea la ceremonia destinată Simonei Halep, vicepreședintele PSD a subliniat "lucrul extraordinar" făcut de primarul Capitalei.
  • "Părea, eu nu cred că toţi. Doamna Firea a făcut un lucru extraordinar, a făcut ceea ce ar trebui să facă orice demnitar, a felicitat un sportiv care a adus României faimă, prestigiu, o expunere internaţională pozitivă foarte bună și lucrul ăsta se întâmplă oriunde în lume, un primar oferă cheia oraşului unui sportiv de excepţie", a spus Țuțuianu.





Citeste mai multe despre   


















4551 vizualizari

  • +50 (54 voturi)    
    lasa nene tutuiene (Marţi, 12 iunie 2018, 20:40)

    nea_caisa [utilizator]

    ca nici interventiile matale de pe la tribuna parlamentului nu-s mai sfinte.
    • +15 (17 voturi)    
      asa sunt bolshevicii (Marţi, 12 iunie 2018, 21:39)

      Dimijoarei_Obt [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      Cand nu mai au argumente te fac fascist ! Daca va deplasati la est de Nistru, romanii sunt injurati astazi folosind acelasi vocabular ! Pesede vrea relaurea relatiilor cu un popor care ne uraste si azi ! Niste incompetenti !
      • +6 (6 voturi)    
        Hmmm... (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:23)

        Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        O huiduiala pe stadion nu poate echivala cu o atitudine nazista chiar si in cele mai creative fantezii.

        De fapt Tutuianu se refera voalat la Dragnea. A lasat o fraza neterminata "Atunci se discuta de oameni, de suboameni, de urâţi, de strâmbi... " pentru ca a putut adauga cuvantul "sobolani" la ce avea de spus. Ca asa erau caracterizati evreii in Germania in 1940, ca sobolani.

        Oricum, sunt de acord: societatea romaneasca va plati scump daca lucrurile vor continua pe drumul asta.
      • +6 (6 voturi)    
        argumente pt improspatarea memoriei lui tutuianu (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:42)

        baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Dimijoarei_Obt

        Adevarul este ca huiduielile intr-adevar trebuie sa va aduc aminte...
        De 16-22 DECEMBRIE 1989!!!!!!
        Incepe sa fiarba mamaliga .....
    • +9 (11 voturi)    
      Tutuianu e un parvenit, adus cu pluta in buc (Marţi, 12 iunie 2018, 21:45)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      milioane de romani URASC PSD-ul si PSD-istii inca din 1989.

      impotriva lor au fost adusi MINERII, pe ei vor sa-i vor sa-i asupreasca astazi PSD-ul. Penibili d-astia ca Tutuianu au impresia ca unii ca el ar putea vreodata sa ne faca pe noi sa TACEM!


      NICIODATA! Pa\na nu scapam de PSD, nu tacem!
    • +13 (15 voturi)    
      Ce-o sa ne faci ba, slanina bleaga ???? (Marţi, 12 iunie 2018, 22:05)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      O sa ne bagi la puscarie ??? Puscaria e locul tau, a tovarasilor tai P$D-isti si a infractorului condamnat Dragnea pentru ca, cu totii, furati !!!!! Cine esti tu ba, nimeni ???? Daca nu mai esti in partidul hotilor o sa controlezi biletele prin tramvaie sau o sa fii portar de noapte la APACA, asta este nivelul tau de pregatire si de pricepere. Hai, plimba ursul, nenorocit bolsevic.......
    • +3 (5 voturi)    
      .... un bun exemplu ..... (Marţi, 12 iunie 2018, 22:55)

      cbogdan [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      Cine nu merge la scoala (sau pierde timpul la cursuri) vorbeste prostii si ajunge senator in Parlamentul Romaniei.
    • +5 (7 voturi)    
      E plin de slugi zilele astea, (Marţi, 12 iunie 2018, 23:20)

      Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator] i-a raspuns lui nea_caisa

      poate ca simt ca se apropie sfarsitul lui Dragnea si sa fie in fata cozii care se va forma, cum a fost si la Stalin.
  • +42 (46 voturi)    
    "Costa scump" e un agramatism (Marţi, 12 iunie 2018, 20:44)

    mitg [utilizator]

    La fel ca aceasta aberatie a naturii nenea tutuianu. Asta-i ala cu fata pitipoanca penibila si guraliva?
    • +11 (13 voturi)    
      Fata lu' tata... (Marţi, 12 iunie 2018, 20:56)

      NME [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Asta mă întrebam și eu citind articolul. Nu fata ăstuia se dădea cu fundul de pământ că protestatarii OUG 13 lasă gunoaie în Piața Victoriei, care gunoaie ajung să fie adunate de bătrâni și nu mai știu ce mai scria domnișoara?
      Ce părere o avea acum, după mitingul din 9 iunie? Sau or fi fost „echipe de cetățeni cu venin” amestecate printre manifestanți, care au aruncat gunoaiele pe jos?
    • +4 (6 voturi)    
      Care din ele? (Marţi, 12 iunie 2018, 21:46)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Gagica lui Fica sa? La P$D Love is In the air, sau in florile de tei?
  • +8 (10 voturi)    
    bai, voi chiar aveti impresia ca suntem prosti? (Marţi, 12 iunie 2018, 20:48)

    qwerasdf [utilizator]

    ce tot repetati ca niste mori stricate, placa cu fascismul

    asa predicau si bolsevicii / comunistii, nu faceti decat sa le calcati pe urme. Incercati sa strangeti latul puterii, sa detineti puterea absoluta astfel incat sa trimiteti jandarmii sa ne bata, securitatea sa ne asculte, etc.

    voi sunteti stalin si hitler intruchipati
  • +7 (9 voturi)    
    are dreptate..."nu toti".. (Marţi, 12 iunie 2018, 20:49)

    exilatul [utilizator]

    au huiduit o...a fost surdomutul ala care a fost amendat si omul , saracul, nu a vrut sa se aleaga din nou cu amenda...asa ca nu a ...huiduit o..decit in gind...
  • +4 (6 voturi)    
    deci sa ovationam impostorii?! (Marţi, 12 iunie 2018, 20:51)

    Francisc 1 [utilizator]

    pai ce nu zisei la marele miting asa ? ca noi am crezut ca e despre tenis si valoarea muncii unui sportiv de varf!
  • +6 (8 voturi)    
    Toma necredinciosul (Marţi, 12 iunie 2018, 20:54)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Nu toti. 99,99 % doar au huiduit. Au huiduit o toapa impertinenta, vârf de lance a haitei de hoti din care face parte si acest jeg.
  • +2 (4 voturi)    
    chestia cu craca ... (Marţi, 12 iunie 2018, 20:55)

    sareta [utilizator]

    Foarte posibil sa fie cum graiesti ,dar craca o taiati singuri cu Legile astea manarite doar in avantajul talharilor ! Dela acestia o s-o trageti din ce in ce mai des .Chiar 20.000 de mii de fascisti nu-i deloc o gluma .De-o fi asa, sa va plangeti de mila .
  • +3 (5 voturi)    
    asta e noul ordin (Marţi, 12 iunie 2018, 20:58)

    Mistrelutz [utilizator]

    de la consultati?sau de ce tot invartiti placa asta asta cu nazismul?
    cum nu va convine cineva sau cineva nu zice ca voi gata..nazism.
    Caratul oamenilor in turme ca pe sclavi..ala s-ar putea numi fascism..
  • +2 (4 voturi)    
    Pemtru acest individ (Marţi, 12 iunie 2018, 21:00)

    DiDiRo [utilizator]

    parca nu era destul ca e pesedist mai trebuie sa fie si IDIOT.
  • +2 (4 voturi)    
    de fapt (Marţi, 12 iunie 2018, 21:01)

    manoman [utilizator]

    cei ce au huiduit-o pe tzatza firea au fost niste mielusei, si chiar sunt niste mielusei.

    voi sunteti jegurile societatii, iar tu, un mare analfabet functional.

    te stie lumea si pe tine....
  • +4 (6 voturi)    
    Tutuianu cred ca e (Marţi, 12 iunie 2018, 21:05)

    Rahan5 [utilizator]

    fostul Ministru al Apararii din 2017 si care a acceptat sa fie schimbat de Dragnea cu rusul Fifor.
    Tutuianu nu pare a fi roman get beget, dar sa trecem cu vederea asta. Dar in momentul cand vine Dragnea la tine si te schimba cu un rus get beget ca Fifor, si nu- ti dai imediat demisia din partid ,,ti-ai dat foc la valiza".
    Asta arata ca Tutuianu este complice cu Dragnea in actiunea sa anti-nationala. De la numirea in functie a lui Bodnaras ca Ministru al Apararii, nici un alt ministru roman al Apararii nu a acceptat sa fie inlocuit cu un ministru de etnie rusa.
    Deci, pretentia lui Tutuianu de a vorbii acum de ,,societatea romaneasca" este complet descalificabila.
  • +41 (47 voturi)    
    haha (Marţi, 12 iunie 2018, 21:05)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    povestile astea sa le toarne la el la tara la saracii lui in dambovita, nu la bucuresti!
    • 0 (2 voturi)    
      12500 din dambovita (Marţi, 12 iunie 2018, 21:31)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui jeanvaljeanro

      au huiduit sambata la comanda ciumei rosii.
  • +2 (4 voturi)    
    nazsim e ceea ce faceti voi (Marţi, 12 iunie 2018, 21:13)

    DT34 [utilizator]

    psd-istilor, de fapt mai rau, voi mintitim, v-ati tras televiziunile sa ii minte pe cei saraci cu duhul, si faceti mare miting din banii contribuabililor ca sa aduceti oameni ca sa ce? Sa demonstreze impotriva statului paralel? Poate ne spui si noua ce e ala.
    Nazistii ce au facut, acelasi lucru, i-a facut pe nemti si mai ultra-nationalisti ca cica sa lupte impotriva raului.
    Macar nazistii o faceau pentru Germania, dar PSD-ul o face pentru Dragnea...hmm, acum mi-am dat seama, amindoi au mustata.
  • +5 (7 voturi)    
    Nazist e Dragnea (Marţi, 12 iunie 2018, 21:19)

    Voidan [utilizator]

    Șeful tău de partid era cu șobolanii în gură sâmbătă. Ăsta e epitetul nazist folosit pentru evrei. Tu ai tupeul să vorbești? Sunteți ca Ceaușescu, nu vă vine să credeți că românii s-au săturat de țoapele și interlopii care au ajuns să conducă țara. O să vă întoarceți la coada vacii și la șmenurile de butic din Teleorman, acolo unde vă e locul, nu să ne hotârăți voi destinele!
  • +3 (5 voturi)    
    Pai nu le lasati (Marţi, 12 iunie 2018, 21:21)

    Anonym [utilizator]

    Puneti pulanul pe ei
    Luati Pilonul 2
    Introduceti impozitarea progresiva

    Hai ca stiti ce e de facut sa nu apara "fascismul" :)
  • +2 (4 voturi)    
    Wow! (Marţi, 12 iunie 2018, 21:35)

    lider [utilizator]

    ...Anarhie...ce-o sa plăngem mai incolo...
  • +1 (3 voturi)    
    Gura pacatosului (Marţi, 12 iunie 2018, 21:40)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Normal ca va vor costa scump. Si nu numai. Veti plati cu totii!
  • +1 (3 voturi)    
    ! (Marţi, 12 iunie 2018, 21:43)

    jaoju [utilizator]

    jarla !
  • +3 (5 voturi)    
    Bre tutule (Marţi, 12 iunie 2018, 21:45)

    mimiloi [utilizator]

    bag sama imaginatia pesedeilor e limitata drastic. Mai puneti slugile voastre sa-si stoarca putinii neuroni ca sa mai scoata si altceva ca pe asta cu fascismul/nazist o flutura gasca lu' monta in vremea de glorie a useleului. Unul mai cult ca era ministrul culturii a declamat cuvintul "fascistoid" care a fost dovada suprema a bogatului vocabular disponibil la politicieni.
    Urmeaza ceva trimiteri la legionari cind va veti intilni si cu alti oameni in afara de oamenii pe care ii prostiti cu promisiuni si o excursie la Bucuresti?
  • +4 (6 voturi)    
    Este dreptul meu sa huiduiesc, bai nea ! (Marţi, 12 iunie 2018, 21:46)

    Idealistu [utilizator]

    Asa este in democratie, bai parlamentarul lu' peste. Sau alegerile in democratie sunt bune doar cand iese cine trebuie ?
    Gandire de bolsevic cu "doua clase".
  • +4 (6 voturi)    
    Chiar asa,mai....(vorba iliescului)..... (Marţi, 12 iunie 2018, 21:48)

    gigiN [utilizator]

    ….era mai "correct"atunci cand ii puneati pe altii sa -I strige lui Basescu -"Iesi afara,javra ordinara? !!!
  • +1 (3 voturi)    
    nazisti o sa fie mici copii (Marţi, 12 iunie 2018, 21:50)

    yellowdog [utilizator]

    fata de ce sunteti voi in stare, vreti sa furati si sa fiti si iubiti nenorocitilor
  • +2 (4 voturi)    
    Si ce o sa faca? (Marţi, 12 iunie 2018, 21:54)

    BibiAfricanul [utilizator]

    O sa ne ia boii de la bicicleta?
    Mai nea tutuiene, lasa-ne frate in pace!
    Huiduim si fluieram cand vrem si pe cine vrem.
    Mai ales pe voi, j......lor.
  • +1 (3 voturi)    
    Sigur... (Marţi, 12 iunie 2018, 21:55)

    matache [utilizator]

    ...amenintarile PSD-ului si a capului sau cretin numit Dragnea sunt "imaginea curata a democratiei", nu-i asa mestere Tutuianu? Nenorocitilor, pentru a putea voi fura linistiti distrugeti viitorul tarii asteia!...
  • +2 (4 voturi)    
    Toți PSD-iștii s-au molipsit de la Dragnea, (Marţi, 12 iunie 2018, 21:56)

    Con_stan_tin [utilizator]

    au un discurs ce nu interesează electoratul: stat paralel, naziști, șobolani.
    Trebuie să-și disimuleze preocupările, să vorbească public despre pensii, salarii, ajutoarele sociale, locuri de muncă pentru a avea succes cu încălecarea justiției.
  • +3 (5 voturi)    
    Nea Adi, (Marţi, 12 iunie 2018, 22:06)

    Bazil [utilizator]

    dupa logoreea ta, cine nu este cu psd este nazist sau fascist. Tare golasa minte ai. Kedves Adi, daca madam Firea permitea ca manifestarea sa fie in piata Victoriei (de exemplu) si nu facea atata caz de lege si regulament, nu cred ca mai primea huiduieli.
  • +6 (8 voturi)    
    ipocrit (Marţi, 12 iunie 2018, 22:06)

    nahir [utilizator]

    pe vremea lui base l-au huiduit pe acesta de ziua Unirii Mici, la Iasi.
    Acuma nu le convine?
    Acum culeg ce seamana.
    Romanii s-au saturat ca pesedacii doar sa dea din gura si sa nu faca nimic din ce au promis.
    Sunt convins ca nimeni nu ar fi huidut-o pe firea daca macar si-ar fi indeplinit macar una din promisiunile electorale. In schimb, ea a preferat doar sa-si traga capital politic din imaginea alaturi de un om care pe munca lui a facut de zeci de ori mai mult decat orice politician, pentru tara noastra.
  • +2 (6 voturi)    
    poate (Marţi, 12 iunie 2018, 22:07)

    martel55 [utilizator]

    era bine ca toti cei care au huiduit sa fi fost nazisti...din cate ne amintim, nazistii au cam eradicat comunistii din Germania, asa am fi scapat si noi de neocomunistii din psd
  • +1 (1 vot)    
    Fb (Marţi, 12 iunie 2018, 22:07)

    andimi [utilizator]

    asta nu are pagina de Facebook?
  • +3 (5 voturi)    
    Nazism, fascism... URSS-ism (Marţi, 12 iunie 2018, 22:08)

    slashroot [utilizator]

    Gata? Nu mai e Băsescu, nu mai e Soros? Acum începe să fie #rezist... foarte bine, înseamnă că începem să contăm.

    P.S.: și da, vă urâm, pentru că reprezentați tot ce a avut țara asta mai abject în ultimii 30 de ani. Pentru că ne-ați furat viețile și viitorul. De la Iliescu încoace, noi producem generații de sacrificiu, voi produceți cohorte de hoți.
  • +3 (5 voturi)    
    NU! (Marţi, 12 iunie 2018, 22:11)

    Soljenitin [utilizator]

    Nu, ba gunoiule! Daca va lasam noi pe voi sa va faceti de cap, abia atunci are sa ne coste scump! Voi nu stiti de bun simt si de manifestatii linistite! Voi, precum Ceausescu, nu stiti decat de furci, bate si topoare! Doar de frica stiti, animalelor!
  • +2 (4 voturi)    
    ce sa faci? (Marţi, 12 iunie 2018, 22:15)

    exlc [utilizator]

    ...ii faci sobolani si te astepti sa te aplaude? Sau se gandeau ca asistatii social urmaresc cu interes WTA?
  • +1 (3 voturi)    
    Cata nerusinare PSD-ista (Marţi, 12 iunie 2018, 22:19)

    Isobar [utilizator]

    Motivul prezentei D-nei Primar a fost foarte clar politic.
    Aceasta metoda de a folosi un eveniment deosebit ne avand legatura cu politicul , este intens folosita de Antena 3 ,si este permanent preluata de fosta colaboratore pentru a-si creea popularitate.

    Daca cineva isi permite sa reclame aceasta neregula este clasat dupa modelul "Conducatorului", ca fascist,nazist,sobolan, ....
    Interesant,primul care a luat pozitie este parintele noi
    justitii de tip mafiot.
    Nu exista nici-o mirare ,toti sunt o apa si un pamant:
  • +1 (3 voturi)    
    Nazism si fascism e (Marţi, 12 iunie 2018, 22:19)

    Baboii [utilizator]

    ce faci tu in Dambovita cu Plumbii si Ghenosii cu tai.
    Praf e judetul si nu mai pleci de unde te-ai cocotat de acolo de ani buni...
  • 0 (2 voturi)    
    Auzi la el !!! (Marţi, 12 iunie 2018, 22:23)

    johnny2 [utilizator]

    "Lucrurile astea, dacă le lăsăm să se manifeste în societatea românească, ne vor costa scump" !!!
    Crede ca ne poate opri cumva ????
    S-ar putea sa va coste f.f.f.f scump !!!
  • 0 (2 voturi)    
    cand (Marţi, 12 iunie 2018, 22:24)

    zigot [utilizator]

    vrei sa spui multe dar nu intelegi lucrurile simple
    dar esentiale, inseamna ca esti ridicol
  • +9 (13 voturi)    
    Pe unde o vor prinde (Marţi, 12 iunie 2018, 22:34)

    vasile-roaita [utilizator]

    Pe unde o vor prinde pe Fi(e)rea bucurestenii care nu sint slugi psediste o vor hiudui. Asta sa va intre bine in cap.
  • +10 (12 voturi)    
    Alo? CNCD? (Marţi, 12 iunie 2018, 22:41)

    ouyang [utilizator]

    Luați-l și pe ăsta că s-a ars. Dar urgent.
  • +12 (14 voturi)    
    Serios ... (Marţi, 12 iunie 2018, 22:42)

    bfc [utilizator]

    Nu ati vrea sa plecati din tara asta si sa ne lasati sa ne intoarcem la normal?

    Acuzatiile de fascism sunt cele mai stupide lucruri care sunt spuse in ziua de azi alaturi de acuzatiile de autism.

    Serios, plecati in Costa Rica toti si lasati-ne sa ne intoarcem la normaliate.
  • +2 (4 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 12 iunie 2018, 22:58)

    miohaiham [utilizator]

    Voi ori traiti intr o lume paralela ori chiar sunteti de cea mai joasa speta!Scursura societati intr o secta legala numita PSD.
  • +1 (3 voturi)    
    Adicatelea... (Marţi, 12 iunie 2018, 22:59)

    Godzillagrrr [utilizator]

    « Doamna Firea a făcut un lucru extraordinar, a făcut ceea ce ar trebui să facă orice demnitar, a felicitat un sportiv care a adus României faimă,... »

    V-ati luat inima in dinti si ii acuzati indirect pe ceilalti demnitari (Dragnea, Tariceanu etc.) ca nu au venit toti grupir sa o felicite pe Simona Halep?
  • +1 (3 voturi)    
    pesede (Marţi, 12 iunie 2018, 22:59)

    rutger [utilizator]

    egali huligani, hoti, mincinosi si hulpavi !! Golanii astia au in ADN traseul spre ocna !
  • +2 (4 voturi)    
    Daca erau gen fascist! (Marţi, 12 iunie 2018, 23:19)

    ABBV [utilizator]

    voi erati de mult facuti friptura, dar nu e bai cand nu veti mai avea ce sa dati la asistatii vostri. Sa vazut ce dezastru au facut la protest. Sunt curios voua ce va vor face ?Vine ea si ziua cand nu veti mai avea de pomeni. Ma rog doar sa ramana justitia independenta si sa va verifice pe bune pana la ultimul leu!
  • +5 (7 voturi)    
    22 Decembrie 1989 (Marţi, 12 iunie 2018, 23:19)

    Traian2015 [utilizator]

    De asta ne aduce aminte.
  • +3 (5 voturi)    
    Asa este tovarese Țuțuianu (Marţi, 12 iunie 2018, 23:22)

    Ion B [utilizator]

    trebuie sa ripostam cu manie proletara la astfel de provocări fasciste... Hopa fasciste ai spus?
    Nu semnez, neicușorule. E prea tare!
    ...
    R'ati ai draq de nemernici troglodiți!

    PS
    Înțeleg ca au lovit'o în plin pe "doamna" primar!
  • +4 (6 voturi)    
    Atitudini (Marţi, 12 iunie 2018, 23:28)

    motanul_gri [utilizator]

    A-ti exprima in mod pasnic opozitia fata de un partid sau un politician nu reprezinta o forma de nazism.

    Paradoxal, tocmai a sustine ca astfel de opinii nu ar trebui permise in societate seamana cu discursul din Germania anilor 1940, si chiar mai mult cu cel din Blocul Estic al anilor 1950.
  • +2 (4 voturi)    
    "Baietas" cateva precizari (Marţi, 12 iunie 2018, 23:40)

    Johnatan [utilizator]

    Nu trebuie sa stii tu din ce traieste cineva si nici sa iti dai tu acordul sau parerea despre asta! Nu trebuie sa permiti tu ce se manifesta in "societatea romaneasca"! Bai asta! Ca sa fie clar, fascismul de fapt este ce ai exprimat tu! Tehnici de manipulare de manual - acuza-i de ce faci tu. Hai sictir lepra!

    (HN - si toata presa - de ce acordati spatiu acestui iepuras "familliar"? Democratia si corectitudinea politica sunt considerate slabiciuni care sunt exploatate. De ce cenzurati cand ar trebui sa publicati si zicerile de mama catre aceste jigodii?)
  • +1 (1 vot)    
    Absurdistan (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:20)

    Bolsevicul [utilizator]

    Să organizezi un marș al cămășilor albe spre Capitală, să rostești la mitingul aferent discursuri îmbibate de ură și de amenințări la adresa opozanților, să-i numești șobolani pe cei care refuză minciuna -asta înseamnă, pentru PSD, democrație.

    Să huidui o țoapă care încearcă să capitalizeze în folos propriu momentul de binemeritată glorie al unei mari campioane -asta înseamnă, pentru PSD, nazism.

    Simona, ai gestionat admirabil momentul de pe Arena Națională. Suntem milioane care te iubim, și când câștigi, și când pierzi, și nu meritai să fii amestecată în mizeria asta. Noi, ca țară, nu ți-am dat nimic, tu ne-ai dat nouă totul. Există calea ușoară, a celor ca dna primar, și există calea grea, a celor, atât de puțini, ca tine. Gândește-te că cei care au huiduit au făcut-o poate pentru că, instinctiv, și-au dat seama că între cele două căi există o diferență atât de mare și că ele nu trebuie, nicicum, amestecate.
  • +2 (2 voturi)    
    Securist bolsevic, taca-ti fleanca! (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:26)

    Metec [utilizator]

    Daca in 1989 era revolutie, nu mascarada, erati toti dusi la esafod!
    Tutuianu asta e unul dintre securistii aia care au pus gheara pe tot ce era de stat in judetul lui si acum ne da lectii de teorie politica!
    La bulau, stimabile, cu seful tau in frunte!
    • 0 (0 voturi)    
      Intre PSD-ul (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:40)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      mișună de foști securiști & progeniturile lor. Unii sunt acum in CCR - condus de procurorul ceausisto-kgbist Dorneanu si având pe Marian Enache, turnator dovedit in componenta.
  • +4 (4 voturi)    
    da bah Tutuiene.... (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:39)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    dar adunatura de sambata ce-l faceau pe Iohannis neamt, fascist, hitlerist, etc, ce parere ai?
  • +3 (3 voturi)    
    Astre norocoase (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:41)

    n.dumiritu [utilizator]

    Sa ai aproape toata puterea in stat, sa-ti bati joc de interesele celor pe care in conduci, sa le iei taxele ca sa-ti dai pensii speciale si indemnizatii obscene celor pe care ii poti controla si conditiona, iar ca premiu special sa-i numesti "nazisti" pe cei care-ti atrag atentia - verbal si destul de blind - ca depasesti masura, iata ca doar un strateg politic plesnind de inteligenta si de bun simt, pe numele lui Tutuianu, putea sa aiba in astre la nastere.
  • +2 (2 voturi)    
    Interventia lui dragnea (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:02)

    Bogdan_100 [utilizator]

    la miting cum e de calificat ca nici macar nazistii nu-si permiteau sa ameninte judecatorii pe fata!