Viorica Dăncilă, la Antena 3: ​Eu nu aș putea să spun dacă există sau nu stat paralel

de C.D.     HotNews.ro
Duminică, 23 iunie 2019, 20:55 Revista Presei | Politic


Viorica Dăncilă la Antena 3
Foto: Captura video
​​Viorica Dăncilă a părut luată prin surprindere , duminică seară, la Antena 3, când a fost întrebată dacă, din punctul ei de vedere, există sau nu statul paralel. În primă fază, premierul a încercat un răspuns evaziv, însă la insistențele moderatorului a spus că n-ar putea spune „dacă există sau nu stat paralel”, chiar dacă în campanie PSD a insistat pe această temă.

„Eu nu aș putea să spun dacă există sau nu stat paralel. (...) Eu stiu că există abuzuri. Că e un stat paralel, că nu e stat paralel... Nu spun că cine a venit și a argumentat nu înseamnă că nu are dreptate”, a spus Dăncilă.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















10360 vizualizari

  • +28 (34 voturi)    
    Da PM paralel exista cu siguranta. (Duminică, 23 iunie 2019, 21:24)

    Plagarus [utilizator]

    +psd la fel de II.
    • +18 (28 voturi)    
      In 2020 (Duminică, 23 iunie 2019, 21:49)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      P$D Maxim 10 % in Parlamentul Romaniei
      In 2024
      Nu mai intra in Parlamentul Romaniei datorita pragului electoral insuficient
      In 2024 Latrina trei se inchide precum OTV

      • +11 (19 voturi)    
        Intră. Mama proștilor e mereu gravidă. (Duminică, 23 iunie 2019, 22:37)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Plus numărul uriaș de paraziți care sunt dependenți de pomenile pesedelei: bugetari, pensionari „speciali” și asistați. Bașca o mare parte din ceilalți pensionare, care au muncit, dar pot fi cumpărați foarte ușor cu 100 de lei la pensie.
        • +2 (4 voturi)    
          Comment sters de user (Luni, 24 iunie 2019, 11:14)

          complet_ret [anonim] i-a raspuns lui prec

          • +1 (1 vot)    
            statul paralel exista: format din rudele si pilele (Luni, 24 iunie 2019, 14:17)

            Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui complet_ret

            diversilor jupani.
            Care formeaza o imensa birocratie inepta si corupta.
            Atat poate societatea romaneasca in care isteria si mojicia fac legea.
          • -1 (3 voturi)    
            Va sugerez (Luni, 24 iunie 2019, 14:49)

            Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui complet_ret

            ceva si mai grozav! Sa extrapolam treaba cu mai multe plusuri la sistemul de votare din alegeri: fiecare sa bage in urna cate buletine vrea!!! Asa vom avea o democratie adevarata.
        • +1 (1 vot)    
          ai uitat sa amintesti... (Luni, 24 iunie 2019, 19:09)

          exilatul [utilizator] i-a raspuns lui prec

          la "dependenti" ....de hoti si escroci...precum si de cei ..."nevinovati" cu duhul...
      • +6 (10 voturi)    
        iata o profetie... (Duminică, 23 iunie 2019, 22:41)

        Lucky1 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ...pe care o doresc implinita.
        Mai dau si de baut...
      • -2 (2 voturi)    
        Stimate domn, (Luni, 24 iunie 2019, 14:42)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui un domn

        au mai incercat si altii sa inchida A3, in frunte cu DNA-Kovesi, Basescu, Realitatea, Digi. Numai ura fara ratiune va determina sa comparati A3 cu OTV. In schimb nu va deranjeaza ca Realitatea nu-si plateste de ani buni datoriile. O fi din cauza statului paralel care nu exista!
        • +2 (2 voturi)    
          TV Paprika (Luni, 24 iunie 2019, 17:54)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui Mironescu Valeriu

          atat m aintereseaza !
          Stiu Sigur ca NU au emisiuni Impotriva Romaniei ca Latrina trei
    • 0 (6 voturi)    
      toată (Luni, 24 iunie 2019, 8:10)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      lumea s-a păcălit.
      La a3 s-a inaugurat o emisiune de umor și voi săriți cu critici politice. Păi se poate așa ceva?
  • +18 (24 voturi)    
    ahahahaha (Duminică, 23 iunie 2019, 21:54)

    0rms [utilizator]

    ahhaaaha. Cam asta ramane din tot statul vostru paralel.
    Ati crezut ca prostiti o tara cu smneul asta dar... 26 mai. Punct. Mars.
    • +7 (13 voturi)    
      ala (Duminică, 23 iunie 2019, 22:47)

      0rms [utilizator] i-a raspuns lui 0rms

      care a dat minus inca mai crede in statul paralel :))) Stapanii lui ii spun cu subiect si predicat ca nu mai e nevoie, ca s-a terminat, dar el zelosul, nu vrea si pace. Cum sa accepte el sa iasa din viata ca prostul alalalt?
    • +1 (5 voturi)    
      Hmm (Luni, 24 iunie 2019, 8:46)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui 0rms

      Dar Soros? Bancile? Multinationalele? Strainii?

      Ce frumos e cand peste noapte toti pesedistii devin pro-europeni. Mai sa fie... iar electoratul PSD sta imbecilizat la TV si aplauda ca niste maimute.

      Eh atata vreme cat pomenile curg, de ce nu, pana la urma?! Ce-i doare pe ei de unde si cum vin banii aatata vreme cat vin?! Si un vot o data la patru ani nu e un pret asa scump, chiar daca votul lor risca sa scufudne o tara intreaga.
      • 0 (0 voturi)    
        Din cate stiu eu (Luni, 24 iunie 2019, 14:57)

        Mironescu Valeriu [anonim] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        maimutele aplauda ca niste oameni. Ma rog, chestie de gust. Puteti sa-mi explicati vanzarile in creste ale televizoarelor daca numai electoratul PSD sta la TV iar dimensiunea acestui electorat scade vazand cu ochii! O posibila explicatie ar fi ca , deoarece salariile au crescut substantial, fiecare membru din acest electorat PSD isi poate cumpara mai multe televizoare!
    • +3 (3 voturi)    
      Comment sters de user (Luni, 24 iunie 2019, 11:16)

      complet_ret [anonim] i-a raspuns lui 0rms

  • +16 (22 voturi)    
    - buna dimineata, doamna dancila! (Duminică, 23 iunie 2019, 22:06)

    Antenistontel [utilizator]

    - nu as putea sa spun daca este sau nu dimineata ori daca sunt sau nu sunt dancila!
    • +6 (10 voturi)    
      Pai ca sa vezi (Duminică, 23 iunie 2019, 23:37)

      ruskimushki [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      sunt care sustin si azi ca premierul este o simpla vita cu piele noua in fiecare zi.

      Misterul ramane total...
  • +11 (15 voturi)    
    ... (Duminică, 23 iunie 2019, 22:21)

    ak33 [utilizator]

    daca ziceai asta acum un an nu mai erai prim sinistru
  • +18 (22 voturi)    
    Stat paralel (Duminică, 23 iunie 2019, 22:39)

    D.M.A.Gogu [utilizator]

    Stat paralel nu exista decat in povestile penalilor concepute pentru a-si albi faradelegile pozand victime ale justitiei si pentru a aburi de cap electoratul incapabil or nedoritor sa gandeasca. Acest tip de oameni voteaza pe baza de umori, iar preferatii sunt PSD/ALDE. caci le da ajutoare si apa la moara frustrarilor.

    Avem insa guvern paralel: paralel cu realitatile economice, paralel cu bunul simt diplomatic. De asemenea, avem un prim ministru paralel cu gramatica si cu orice presupune o activitate intelectuala putin mai complexa.
    • +1 (1 vot)    
      da , dar ... (Luni, 24 iunie 2019, 19:14)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui D.M.A.Gogu

      cel mai..."paralel" e chiar poporul ala : paralel cu munca, cinstea , bunul simt , curajul si ...nu in ultimul rind cu ...IQ ul...
  • +11 (15 voturi)    
    Statul de pomana (Luni, 24 iunie 2019, 0:24)

    kiko123 [utilizator]

    Tanti Dancila situatia e mult mai grava,stiu din sursa sigura ca pe langa "statul paralel" si "statul perpendicular" este prezent 'statul de pomana' foarte raspandit la palatul Victoriai si care este cel mai periculos.
  • +7 (9 voturi)    
    E musai a judeca ca Kant. (Luni, 24 iunie 2019, 6:56)

    Alex735 [utilizator]

    Negarea negatiei, agnosticismul logic si fuga de adevar.
    Au trecut 30 de ani de la revolutie si mare lucru nu s-a intamplat.
  • +3 (5 voturi)    
    eu in schimb (Luni, 24 iunie 2019, 8:49)

    liviu_ [utilizator]

    sunt CONFINS ca tu esti proasta de bubui!

    au vazut ca nu merge cu marlania si minciuna si acum o dau la intors...
    lupu isi schimba parul.....
    (si imi cer scuze anticipat pentru acest proverb. lupii nu merita comparati cu psd)!
  • +4 (4 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 24 iunie 2019, 11:12)

    complet_ret [anonim]