Rareș Bogdan: Am înghiţit nişte broaşte râioase. Să ştiţi că nu le-am înghiţit cu mare plăcere dar asta e politica

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 13 ianuarie 2020, 14:07 Revista Presei | Politic


​​Rares Bogdan
Foto: Facebook/ Rares Bogdan
Prim-vicepreședintele PNL, Rareș Bogdan, a declarat duminică seara, la Digi24, că pentru a schimba guvernul Dăncilă și pentru a instala un nou guvern condus de Ludovic Orban liberalii au fost nevoiți să înghită „niște broaște râioase”, potrivit site-ului televiziunii de știri.

„Am înţeles că interesul acestei ţări este să oferim un guvern, să schimbăm Guvernul Dăncilă, şi atunci am înghiţit nişte broaşte râioase. Să ştiţi că nu le-am înghiţit cu mare plăcere şi nici nu stăm lângă aceste broaşte râioase cu mare plăcere, dar stăm pentru că asta e politica. Nu avem decât 96 de parlamentari şi avem nevoie de 233 de voturi. Asta nu înseamnă că ne pupăm pe gură cu ei şi nici că suntem de acord sau că uităm ce au făcut în ultimii trei ani de zile. Deci pentru fiecare măsură pe care vrem să o luăm trebuie să negociem cu aceste partidulețe, partide sau grupări politice create în Parlament, ad hoc. Nu e foarte simplu, să ştiţi”, a spus Rareş Bogdan, citat de Digi24.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4925 vizualizari

  • +11 (15 voturi)    
    Placut, neplacut (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:10)

    Fides [utilizator]

    Esti ceea ce mananci.
  • +10 (14 voturi)    
    ador victimizarea asta... (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:11)

    kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator]

    bietul Rares, cum sufera el pentru tarisoara asta....
  • +12 (14 voturi)    
    intrebare (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:20)

    snowflake [utilizator]

    Daca il pui pe rares bogdan intre broastele raioase iti mai dai seama care e el?
  • +10 (12 voturi)    
    SuPTil de " patriot " pe sticle. (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:29)

    Plagarus [utilizator]

    Inca un personaj caragielesc in politica, de parca nu erau destui !
  • +4 (8 voturi)    
    hahaha (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:30)

    nash pandelica [utilizator]

    asta cu broasca nici macar nu'i noua.
    iar ala celebru care inghitise broasca, e ascuns, pe undeva.
    deci, don batistuta, watch out !
    e boala care se ia...
  • +3 (7 voturi)    
    Banuiesc ca Orban, fiu de securisti, e enorma! (Luni, 13 ianuarie 2020, 14:51)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Mergi mai departe, vomita-le si vei fi altfel...
  • +4 (8 voturi)    
    Problema e alta (Luni, 13 ianuarie 2020, 15:18)

    IarbaVerdeDeAcasa [utilizator]

    Domnu' Rares, intelegem ca a trebuit sa luati niste "broaste raioase" cum le ziceti, pentru "binele tarii", dar intrebarea de 1000 de puncte este:

    Broastele alea raioase au acceptat tot pentru binele tarii sa faca pasul, fara a cere nimic in schimb?
    Sau urmeaza sa le trageti tzeapa si nu le dati ce-au promis? Caci altfel, ramane de vazut daca nu cumva ati facut de fapt un rau foarte mare.

    Si inca ceva... Daca faceti anticipate, de ce naiba ati avut nevoie de broastele raioase?
  • -2 (4 voturi)    
    Saracul! (Luni, 13 ianuarie 2020, 15:38)

    unins [utilizator]

    Nu vede, sau se face ca nu vede broastele scarboase care l-au incalecat, din propriul partid. Sper sa ii creasca nivelul curajului si sa vorbeasca si despre acestea.
  • +6 (6 voturi)    
    Stiati ce trebuie sa inghiti, cand ne-ati promis (Luni, 13 ianuarie 2020, 16:19)

    deval [utilizator]

    ce ne-ati promis !!
    Politica o fi arta compromisului dar in relatie cu politicieni , nu cu haita de infractori , repetenti, dancilezi de care vorbim !!
    Asa ca , daca nu avem ieri
    1 alegeri in doua tururi
    2 anularea tuturor pensiilor speciale (intelegem ca militarii pot sa primeasca niste bonificatii dar nu nebuneala de acum si doar armata ,
    3 anularea eliberarilor conditionate in forma in care este acum
    Pentru mine asta ar fi un minim ca sa fi avut alt rost decat ciolanul, intrarea pnl la guvernare si ca sa nu va consider dusmani ....Nu stiu daca realizati ca ce trece in sondaje peste 12%, e fum fara 5-10 masuri de calibrul asta....
  • 0 (4 voturi)    
    Dragul nostru drag, (Luni, 13 ianuarie 2020, 17:13)

    Rescator [utilizator]

    Ați înghițit și o să mai înghițiți până o să faceți
    indigestie operabilă.De pildă Barnevici de la USR vă
    atacă și vă șantajează zilnic,iar voi continuați să-l
    mângâiați pe creștet,atât pe el cât și pe cei din gașcă
    (că partid nu este).
    • -1 (1 vot)    
      Cu ce ii ''santajeaza''bre ? Sa respecte acordul ? (Marţi, 14 ianuarie 2020, 17:59)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

      Sa faca ce au promis ? Banuiesc ca ziceti ca ar trebui sa-i bata, dar eu cred ca nu e cazul !
      Dupa parerea mea, Barna ar trebui sa dea de pereti cu ei, inainte sa dau eu caci au trecut motiunea angajandu-se fata de unii ca fac si fata de altii ca nu fac, exact aceleasi lucruri si asta ar trebui sa fie clar pentru cei care se anestiaza cu scrisorile catre Mos Craciun ale lui Orban privind anticipatele, doua tururi si smecheriile legate de pensiile speciale..........
  • +4 (4 voturi)    
    Basmul (Luni, 13 ianuarie 2020, 22:08)

    Coco_papagal [utilizator]

    Spune sa o pupi nesatulule