Liviu Dragnea: Constat ca inspectorii fiscali care controleaza firmele sunt inca tributari unei mentalitati de tip sovietic, de genul "chiar daca esti in regula, iti gasim noi ceva!".

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 9 mai 2017, 23:09 Revista Presei | Subiectele Zilei


Facebook Liviu Dragnea
Foto: Facebook
Presedintele Liviu Dragnea a atacat, marti seara, pe Facebook, institutia ANAF-ul pe care o acuza de "mentalitati de tip sovietic" invocand o presupusa circulara a ANAF catre trimisa recent catre directiile judetene de finante prin care acestora li s-ar impune cote de amenzi. Dragnea isi bazeaza discursul pe un document publicat de flux24.ro, dar care nu a fost confirmat de reprezentantii ANAF.










Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3035 vizualizari

  • +8 (16 voturi)    
    Nu imi place de Dracnea (Marţi, 9 mai 2017, 23:27)

    Fanel01 [utilizator]

    De data asta a spus ceva adevarat,anaf si mai ales functionarii astia din corpul de control al primariei se cred zei cand sunt in control !
    • 0 (0 voturi)    
      nu cumva (Miercuri, 10 mai 2017, 8:20)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Fanel01

      si-o fi luat fi-su vreo amenda de la ANAF?
        #showComment()
    • +4 (4 voturi)    
      Dragnea stie (Miercuri, 10 mai 2017, 8:57)

      Unromanoarecare [utilizator] i-a raspuns lui Fanel01

      ce se intampla in ANAF , ordinele acestea vin direct de la ministrul finantelor , adica ministru promovat si controlat de insusi Dragnea . Asta e gargara populista , la fel ca si amendamentele pentru gratiere . Orice se intampla rau nu e vina lui , el ne doreste binele si prosperitatea ,asta e ideea care vrea sa o transmita dar altceva gandeste si face . Fiti convinsi ca Dragnea stie ce se intampla in toate institutiile care sunt majoritatea controlate de PSD .
        #showComment()
  • -5 (13 voturi)    
    Cam atât despre ”statul de drept” (Miercuri, 10 mai 2017, 0:12)

    Harald [utilizator]

    Liviu Dragnea poate fi ipocrit când critică abuzurile ANAF, dar ele există. La fel ca și în cazul taxei auto, ”tehnocrații” Cioloș și Doroș au fost o rușine și în ce privește ANAF.

    Asta se întâmplă când ”statul de drept” e implementat de fapt de către serviciile secrete.
  • +8 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 10 mai 2017, 0:35)

    [anonim]

  • +7 (9 voturi)    
    Iuhuuu,dragnea... (Miercuri, 10 mai 2017, 0:37)

    dekar [utilizator]

    ...atoatestiutoriul,omniprezentul,omnipotentul binefacatoriu al romanicai...bagati sama ca cum el, atent,moare de grija natiei,Vulturasu' nost' drag.
  • +14 (16 voturi)    
    asta e observator sau liderul hotilor (Miercuri, 10 mai 2017, 0:43)

    rov [utilizator]

    pai nu i-ai pus mai ''animalule'' tu pe banditii astia in functii???
    • +1 (1 vot)    
      Managerul hotilor! (Miercuri, 10 mai 2017, 12:36)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui rov

      Dar urmeaza sa fie schimbat...
  • +1 (1 vot)