Antena 3 ii numeste "agitatori" si "provocatori" pe jurnalistii care-i puneau intrebari lui Tudorel Toader

de I.B.     HotNews.ro
Joi, 22 februarie 2018, 22:19 Revista Presei | Subiectele Zilei


Prestatia televiziunilor
Foto: Paginademedia.ro
"Agitatorii bruiaza raportul lui Toader", a titrat postul de stiri ape burtiera in timp ce prezenta in prim-plan sala cu jurnalistii prezenti la conferinta. Apareau chiar si cei ai Antenei 3. "Provocatorii DNA vor sa o scape pe Kovesi", a mai titrat postul, tot cu jurnalistii in prim-plan.

Ce faceau "agitatorii"? Incercau sa ceara lamuriri ministrului Toader care prezenta raportul privind activitatea manageriala a sefei DNA, Laura Codruta Kovesi. Cei mai vocali se aud in fundal Catalin Tolontan, jurnalist GSP, si Ionela Arcanu, reporter Realitatea TV, , potrivit paginademedia.ro.

Paginademedia.ro mai arata
ca Romania TV a relatat pe larg protestul anti DNA, dar a ignorat mitingurile pro-Kovesi.



















4277 vizualizari

  • -9 (15 voturi)    
    il intrerupeau (Joi, 22 februarie 2018, 22:25)

    nash pandelica [utilizator]

    adica, bruiau.
    omul spusese de la inceput ce va citi, cat va dura si ca e numai o declaratie publica.
    la plecare, le'a promis o conferinta, dupa ce citesc si pritocesc tot documentul.
    sa vedem daca nu uita....
  • +3 (7 voturi)    
    Minciuna sfruntata! (Joi, 22 februarie 2018, 22:39)

    DanTeo [utilizator]

    Cei doi sunt la fel de vocali si la Cotroceni.
  • +5 (9 voturi)    
    latrina 3... (Joi, 22 februarie 2018, 22:41)

    liviu_ [utilizator]

    isi pregateste publicul de dictatura!
  • +7 (9 voturi)    
    Ce stupiza (Joi, 22 februarie 2018, 22:46)

    mitg [utilizator]

    Stire va fi ziua in care latrina 3 nu minte.
  • +3 (7 voturi)    
    Antena 3 (Joi, 22 februarie 2018, 22:49)

    DT34 [utilizator]

    Va rog sa trimiteti cit mai multi email-uri catre companiile care mai fac reclama pe Antena 3. Trimiteti email-urile la Headquarters nu la cele din Romania. De ex. daca este Dr. Oetker, trimiteti la headquarters din Germania, scrieti ca sa nu mai faca reclama pe canalele de FAKENEWS.

    Rog pe cineva daca are lista actualizata cu firmele care inca mai fac reclama pe Fakenews antena 3.
    Eu deja am trimis la 17 companii.

    Astia din Ro. nu or sa faca nimic, companiile mama de obicei nu vor sa-si asocieze numele cu ceva murdar.
    • +2 (4 voturi)    
      nu ai dreptate (Vineri, 23 februarie 2018, 7:59)

      Dan_Nemes [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      De obicei ii doare in cur de ce se intampla cu exceptia cazului in care vanzarile chiar incep sa scada.

      In rest "water is not a human right"
  • 0 (8 voturi)    
    Nu-i nimic (Joi, 22 februarie 2018, 23:20)

    Lovercraft [utilizator]

    la următoarea declarație de presă (atenție: declarație de presă, cum a fost și cea a lui TT, nu conferință de presă) dată de Iohannis, i se vor pune și acestuia „întrebări” în timp ce vorbește.
  • +1 (7 voturi)    
    @Hotnews.. va rog... (Vineri, 23 februarie 2018, 0:02)

    valy_74 [utilizator]

    fara publicitate gratuita. Chiar as citi cu inzecita placere articole in care nu apare nici macar in treacat numele aceste televiziuni. Multumesc pentru intelegere.
  • +4 (10 voturi)    
    Hmm (Vineri, 23 februarie 2018, 0:03)

    ElHobolan [utilizator]

    Oare cine are ceva de ascuns, cine spune adevārul si cine minte? D-na Kovesi care rāspunde oricārei întrebāri care-i este adresatā sau d-nul Toader care nu rāspunde la nici una? Am trecut din etapa “altā întrebare” la etapa”nici o întrebare”.
  • 0 (2 voturi)    
    Oricine are nesimtirea sa puna (Vineri, 23 februarie 2018, 14:52)

    xrogo [utilizator]

    intrebari la o declaratie de presa crede ca ar trebui sa fie laudat?
    Si cine a incercat asta, o reporterita isterica de la Realitatea TV si Tolontan, nimeni altcineva din cei peste 30 de ziaristi, astia sunt mai cu mot?
    • 0 (2 voturi)    
      X-Kroko, bagi fitile tâmpe! (Vineri, 23 februarie 2018, 18:36)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Adică utilizezi confuzia și ceața pe creier, încercând să creezi falsa impresie că o declarație de presă este doar un comunicat de presă vorbit. Dacă nu ai chef să te confrunți cu presa - fiindcă ai făcut o tâmpenie și ești conștient de asta, și nici nu dai raportul pe siteul Ministerului Justiției ca să nu se vadă cât de prost făcut și nejustificat este- deci, reiau, dacă nu ai chef să te confrunți cu ziariștii, dă, băi chel pe creier, un simplu comunicat de presă, și gata! Nu faci declarații care nu declară nimic și nu dialoghezi cu presa, că de fapt nici nu ai ceva de spus - la tâmpeniile pe care le faci.
      Kapisko, Krasnaia Elektronica Armia?