Catalin Radulescu (PSD): Si daca vine Timmermans ce se intampla? Parteneriat inseamna parteneriat, nu sclavi si stapani

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 1 martie 2018, 14:49 Revista Presei | Subiectele Zilei


Catalin Radulescu, deputat PSD
Foto: Agerpres
Deputatul PSD Catalin Radulescu crede ca nimeni nu trebuie "sa stea in genunchi" daca in Romania vine prim-vicepresedintelui Comisiei Europene, Frans Timmermans, afirmand ca "romanii s-au saturat" de "pozitia de ghiocel" si ca este vorba de un parteneriat intre Bucuresti si Bruxelles, nu de "sclavi si stapani".

"Ce ati vrea sa faca cineva din Romania cand vine Timmermans? Sa stea in genunchi ca vine Timmermans sau Parlamentul Romaniei a ajuns sa fie anexa vreunui stat? Vine Timmermans, domne, si daca vine ce se intampla? Asta e pozitia dumneavoastra de ghiocel, romanii s-au saturat de pozitia asta", i-a spus Catalin Radulescu deputatului PNL Ionel Cupsa, in cadrul unei emisiuni la Digi 24, potrivit transcriptului publicat pe site-ul televiziunii de stiri.

"Dumneavoastra stiu ca ati vinde totul din tara catre straini. Parteneriat inseamna parteneriat, nu sclavi si stapani. Intr-un parteneriat inseamna ca trebuie sa ne respectam intre noi, nu e cineva sef. Un parteneriat inseamna ca daca Timmermans vine, trebuie sa asculte pozitia noastra, sa respecte Parlamentul Romaniei. Nu sa vina Timmermans ... E un partener. Cand se duce in Franta sau Germania, ce face Timmermans? Unde coruptia e asa de mare...", a comentat deputatul PSD, supranumit "mitraliera" de ziaristi.




















Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde 

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

1995 vizualizari

  • +19 (19 voturi)    
    gandire de "superinteligenta" (Joi, 1 martie 2018, 14:53)

    MoemBius [utilizator]

    sau ....din putzurile gandirii.
    Un mare "inteligent" in viata
    Din marile cicluri cu P$Draci de elita
    Elitistule.
  • +16 (16 voturi)    
    "Parteneriat inseamna parteneriat, (Joi, 1 martie 2018, 14:54)

    scaraotchi [utilizator]

    nu sclavi si stapani"...", asa cum aveati voi pe la

    Bere..voiesti(?)..,!
  • +18 (18 voturi)    
    I-auzi?! (Joi, 1 martie 2018, 14:56)

    Malone_M [utilizator]

    Iar relatia cetatean roman - senator/parlamentar roman, cum trebuie sa fie? Exclusiv sclav - stapan, asa-i? FGM de jeg uman.
  • +18 (18 voturi)    
    ... (Joi, 1 martie 2018, 14:58)

    ht3 [utilizator]

    Asa patriotule, nu te apleca in fata nimanui. Mai putin in fata liderului suprem Liviu Dragnea, caz in care te rogi sa foloseasca putin scuipat.
    • +2 (2 voturi)    
      invoca patriotismul doar pana ne scot din UE (Joi, 1 martie 2018, 16:59)

      Andrei453530 [utilizator] i-a raspuns lui ht3

      dupa care vor incepe sa ne expuna beneficiile aderarii la EurAsia
  • +15 (15 voturi)    
    hotul striga, hotii (Joi, 1 martie 2018, 14:58)

    loveparade [utilizator]

    coruptul striga, coruptii
    analfabetul striga, analfabetii
    imoralul striga, imoralii
    nulitatea striga, nulitatile!

    romanii care s-au saturat vor sa te trimita la ghena, pe tine si pe toate orcile buhaite si scuipatoare cu care umbli.

    "unde e coruptia asa mare?"
    vrei sa spui...unde in afara de primaria capitalei, metrou, radet, spitale, piete, MAE, federatii sportive, aeroporturi, societati nationale de energie, parlament, guvern?

    am scris prea mult ca sa risc sa nu lase moderarea din cauza injuraturii de la sfarsit, dar se intelege...
  • +12 (12 voturi)    
    ba hotzule.... (Joi, 1 martie 2018, 14:59)

    liviu_ [utilizator]

    parteneriat inseamna respectarea legii in primul rand...
    ori voi... hoti infecti, ori voi exact asta nu vreti...

    respectarea legilor , a democratiei, a statului de drept si a justitiei NU inseamna ca suntem sclavi!

    pentru voi simplul fapt ca nu va lasa lumea sa furati in voie inseamna ca sunteti sclavi... reallity check... oricum sunteti clavi mai... ca primiti m**tza de la dracnea si-n culcare si-n sculare!

    si ce poate face Timmermans?!... pai iti zic eu: sa ne scoata din UE ! avem mcvu hotzomane... ne-am angasat prin consitutie ca respectam niste reguli, care, am decis mai noi (de fapt psd a decis) ca nu mai vrea sa le respecte.... o sa ne dea afara din ue... probabil nu practic... da nu iti mai dau bani, schenghen in parti, drept de vot nu etc.... adica o sa fim in ue numai cu numele
  • +14 (14 voturi)    
    hai nu, serios? (Joi, 1 martie 2018, 15:02)

    moka [utilizator]

    adica sclavi-stapani asa cum vedeti voi relatia dintre politicieni si restul romanilor?
    niciun european nu se simte asa cum ne simtim noi fata de alesii nostri (mai ales cei de la pesede. nu ca ailaltii ar fi mult mai breji dar pesedeul le intrece pe toate).
  • +12 (12 voturi)    
    Parlamentar înseamnă să ne reprezinți. (Joi, 1 martie 2018, 15:13)

    asavreau [utilizator]

    Nu să ne faci de rușine.Nu să-ți rezolvi problemele personale.Noi avem prioritate.
  • +10 (10 voturi)    
    Dar nici hoti si fraieri cum vreti voi (Joi, 1 martie 2018, 15:13)

    CezarN [utilizator]

    Parteneriat inseamna in primul rand sa-ti respecti cuvantul dat partenerilor. Iar actuala arhitectura a sistemului de justitie a fost pusa in opera si de catre PSD inanite de 2007, cand promiteati marea cu sarea doar sa fim primiti in UE.
    Acuma, v-ati vazut cu sacii in caruta si nu va mai tineti de cuvant.
  • +14 (14 voturi)    
    Radulescu este un Dimitri Rogojin al Romaniei, (Joi, 1 martie 2018, 15:14)

    Jos_Dictatura_Dragnea [utilizator]

    un clovn care ne ameninta cu AK-ul, in lipsa bombardierelor nucleare.
  • +19 (19 voturi)    
    a (Joi, 1 martie 2018, 15:15)

    adrian67 [utilizator]

    Bai baiatule, asta chiar ne e partener. Voi va comportati ca niste slugi fata de dragnea. Nu ne confundati cu votantii si membrii PSD.
  • +15 (15 voturi)    
    Atitudine tipica de pesedist (Joi, 1 martie 2018, 15:21)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Tupeu, infumurare, nationalism...

    Zici ca vine Timmermans sa ne cotropeasca, nu sa-i traga de urechi pe cei de la putere pentru ca fac prostii. Poporul protesteaza, iar ei merg mai departe ca orbii, doar-doar vor scapa de DNA, Parchet, puscarie etc..
  • +12 (12 voturi)    
    D-le medic Radulescu, (Joi, 1 martie 2018, 15:26)

    naica [utilizator]

    Romania nu este obligata sa ia pozitia "ghiocelului"in fata U.E.Dar sa se alinieze la standardele acestei Uniuni.Nu ne-a obligat nimeni sa intram acolo si ne-am angajat sa indeplinim toate cerintele politice ,economice etc.hotarate de acest forum.Face-ti un calcul simplu aritmetic(cred ca sunteti in stare) si anume: cu ce sume am contribuit si ce sume am primit dela U.E. si apoi mai discuram.
  • -16 (18 voturi)    
    portul Constanta (Joi, 1 martie 2018, 15:27)

    vodatepes [utilizator]

    Intreaba si el asa Cu portul Constanta ce faceti? Il doare pe ala de Justitia din Romania. Daca un parchet din Olanda facea ce au facut aia de la Ploiesti , zbura procurorul general cu toti procuroi cu el. De ce nu se scoate la concurs posturile astea? De ce trebuie numiti? Vreti competente? Se are pretenti ca un amarat de functionar sa dea concurs pentru un post la ghiseu iar un procuror general, diiicot dna sa fie numiti. La concurs cu toti sa le vezi competentele. Nu pe baza de pile si intreventi. Nu ati vazut procuror general nu stia care primeaza legea sau regulamentul. Ba astia fac anchete? Vai de fundul nostru si a amartilor care ajung pe mina tampitilor astia.
    • +7 (11 voturi)    
      poporul pesede si generatia antena3 (Joi, 1 martie 2018, 15:49)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      1. Chestia aia cu portul constanta e o manipulare care nici macar la poporul psd nu mai tine.
      2. Nu-l doare in cur de justitia din romania, pentru ca cetatenii din europa de vest vor sa stie ca banii platiti de ei catre statele din est nu se duc pe viloaie cu terenuri de tenis cu nocturna in mijlocul oraselor si nici pe tot felul de teldrumuri care sifoneaza banii.
      3. Daca se intimpla in Olanda ce spune antena3 ca se intimpla la DNA ploiesti, se astepta ancheta inspectiei judiciare care atesta sau nu existenta faptelor si originalitatea probelor si abia apoi se acuza. Plus ca in Olanda condamnatii penali nu apar la tv cu probe impotriva procurorilor iar securistii penali si fugarii urmariti international nu au televiziuni de stiri la care sa apara condamnatii cu filmari editate
      4. La aproape orice concurs facut de statul roman cistigatorul e ala cu mai multe pile, nicidecum vrun competent.
      5. Manipularea asta a ta de slugoi al ciumei rosii o tine pe la poporul psd de la antena3, dar pe hn nu vei primi decit minusuri, bineinteles cu exceptia celorlalti postaci ai ciumei rosii care iti vor da plus in masura in care sunt platiti pt asta.
  • +18 (18 voturi)    
    ...si hotzii sunt hotzi, chiar daca sunt din PSD! (Joi, 1 martie 2018, 15:32)

    trem [utilizator]

    Bine le mai zici Cataline, dar iti place sa judeci repede pe altii, dar la voi in curte nu prea va uitati. PSD vrea sa aiba un popor de sclavi pentru o adunatura de hotzi privilegiati....asta nu vezi!
  • +2 (2 voturi)    
    parteneriat si ?? (Joi, 1 martie 2018, 17:07)

    Dizidentul [utilizator]

    mirare mare ca colegii tai inteligenti Pina acum nu au comentat.Stim foarte bine ca ""atacul este cea mai buna aparare".Nu este vorba astazi de stapini si slugi Timmerman a venit astazi pentru consultari. Daca te simti tu si ai colegii cu musca pe caciula asta este altceva,a venit sa intrebe daca in buzunarele voastre mai este loc pentru banii de la EU, si a mai venit sa discute cu presedintele si cu Toader si cu Covesi. Daca voi sinteti jigniti ca nu a discutat si cu voi asta este alta fata a medaliei,puteti insa linistiti sa dormiti de obicei stapinii nu vorbesc cu slugile.Transimte rindurile mele si lui Plesoianu si lui Gulie si tuturor care se multumesc cu statutul de slugi si sclavi ai Vatafului de la Teleorman.
  • +1 (1 vot)    
    Mereu s-or naste pui de lei... (Joi, 1 martie 2018, 20:55)

    Thriller [utilizator]

    Pesedistul-razboinic Radulescu crede ca "daca Timmermans vine, trebuie sa asculte pozitia noastra" Dar Timmermans nu vine din Teleorman si nu a invatat de mic cum e cu "respectul" la mosia stapanului pesedist; ar putea rade de ifosele micului razboinic si l-ar putea arde politic si la bani. Deja marele Pasa de Teleorman se jura ca nu a atacat niciodata justitia, Radulescu s-ar putea trezi ca isi contrazice seful...
  • +1 (1 vot)