Liviu Dragnea cere anchetarea jurnalistului Dan Tăpălagă, care a dezvăluit o informație pe surse: Cine din Guvern i-a dat documentul? Eu nu-l aveam. Începe cineva investigaţie?

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 13 mai 2018, 23:02 Revista Presei | Subiectele Zilei


Liviu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea cere intervenţia procurorilor în cazul memorandumului secret adoptat de Guvern pe tema mutării ambasadei din Israel de la Tel Aviv la Ierusalim. Liderul PSD a susținut duminică seară, într-o emisiune la România TV, ca jurnalistul Dan Tăpălagă, cel care a publicat primul informaţia despre memorandum, ar trebui anchetat.

"Eu am auzit despre acel memorandum din spațiul public, chiar în ziua în care s-a adoptat, pentru că este un document confidențial. Și eu pun întrebarea - am auzit de la domnul Dan Tăpălagă, marele jurnalist, G4 sau nu știu cum îi mai zice acum, care a dat această informație, că Guvernul a adoptat un memorandum confidențial cu acel conținut - de unde a primit acea informație? SRI-ul, STS-ul au vreo explicație pentru asta? Asta nu este cumva un incident de securitate? Cine din funcționarii Guvernului, sau dintre membrii Guvernului, au dat această informație? Că eu nu o aveam", a spus Dragnea la RTV.

Întrebat dacă se face vreo investigație in acest caz, Dragnea a replicat: "Sunt curios, pentru că guvernul nu poate să o facă".

Postul Realitatea TV relatează la rândul său în pagina online că, întrebat apoi dacă va sesiza cineva autorităţile în acest caz, Dragnea a răspuns: "Sesizez eu acum. Vorbim de un document confidenţial. Cine din Guvern i-a dat documentul? Eu nu-l aveam. Cum a ajuns la domnul Tăpălagă? Avea acces? Să vedem, începe cineva investigaţie? Bineînţeles ca nu".

Potrivit sursei citate, Dragnea a mai susţinut că a doua zi, când Iohannis a sunat-o pe Dăncilă, preşedintele nu avea nicio informaţie în afară de cele furnizate de Tăpălagă. "Domnul preşedinte Iohannis, a doua zi, nici măcar nu ştia despre ce e vorba. S-a luat după Tăpălagă", a mai afirmat preşedintele PSD.


UPDATE
- Precizările redacţiei G4Media.ro:

– G4Media.ro a scris în exclusivitate miercuri, 18 aprilie, sub semnătura lui Cristian Pantazi, citând surse guvernamentale, că Guvernul Dăncilă vrea să adopte o hotărâre sau un memorandum pentru mutarea ambasadei României din Tel Aviv la Ierusalim. G4Media.ro nu a prezentat textul documentului oficial.

– Purtătorul de cuvânt al Guvernului a spus după şedinţa de guvern din acea zi că nu are cunoştinţă despre o asemenea iniţiativă.

– O zi mai târziu, pe 19 aprilie, Liviu Dragnea confirma dezvăluirea G4Media.ro şi anunţa într-un interviu la Antena 3 că Guvernul a adoptat în şedinţa de miercuri un memorandum "prin care se decide începerea procedurilor pentru mutarea efectivă a ambasadei de la Tel Aviv la Ierusalim".



Informație de context:

Informația că Guvernul Dăncilă vrea să mute Ambasada României din Israel de la Tel Aviv la Ierusalim a fost dezvăluită în urmă cu o lună de publicația G4Media.ro.
Citând surse guvernamentale, G4Media.ro preciza că Executivul vrea să adopte în acest sens o Hotărâre de Guvern sau să pregătească decizia printr-un Memorandum. "E posibil ca actul să fie adoptat chiar în şedinţa de Guvern de azi (18 aprilie - n.r.), dar e posibilă şi amânarea deciziei până la întoarcerea în ţară a ministrului de Externe, aflat acum în vizită în Libia", au mai declarat sursele citate pentru G4Media.ro.

După apariția pe G4media.ro a informațiilor pe tema mutării ambasadei, purtătorul de cuvânt al Guvernului, Nelu Barbu, a fost întrebat de existența memorandumului. Acesta a raspuns: "Eu nu am văzut un memorandum de acest gen şi nu am de făcut niciun comentariu pe acest subiect".

Însă, la numai o zi distanță, liderul PSD Liviu Dragnea (care nu este membru în Executiv) a vorbit în termeni pozitivi, într-o emisiune la Antena 3, despre mutarea ambasadei, anunțând că decizia "a fost luată", Guvernul aprobând deja în acest sens "un memorandum prin care se începe demararea procedurilor". "Această decizie este luată, o susțin și încep procedurile", a spus el.

Premierul Viorica Dăncilă a confirmat și ea apoi că Executivul a adoptat un memorandum privind relocarea Ambasadei României de la Tel Aviv la Ierusalim, anunț ce a fost dur criticat de către președintele Klaus Iohannis, dar salutat în schimb de autoritățile din Israel.

Citește și: Liviu Iolu, fost purtător de cuvânt al Guvernului, despre memorandumul privind mutarea Ambasadei României la Ierusalim: Acest tip de documente se discută la "confidențiale", cum de a vorbit Dragnea despre el?


Citeste mai multe despre   

















16691 vizualizari

  • +33 (43 voturi)    
    Iisus Christos : "cine ... (Duminică, 13 mai 2018, 23:10)

    dekar [utilizator]

    ...i-a dat documentul ? EU nu-l aveam"...
    • +32 (36 voturi)    
      Nu, (Duminică, 13 mai 2018, 23:52)

      neculel [utilizator] i-a raspuns lui dekar

      a fost Allah de data asta.
      • +5 (5 voturi)    
        ha, ha, ha. inteligent! Bravo!!! (Luni, 14 mai 2018, 11:28)

        Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui neculel

        :))
      • +3 (3 voturi)    
        Sa fi anchetat (Marţi, 15 mai 2018, 1:06)

        Iaca [utilizator] i-a raspuns lui neculel

        Allah !
    • +11 (13 voturi)    
      si normal ar fi sa-l ai? (Luni, 14 mai 2018, 9:02)

      Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui dekar

      despre asta nu face nimeni o ancheta?
      • +10 (10 voturi)    
        Sigur ca ar trebui (Luni, 14 mai 2018, 12:21)

        paonipao [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

        sa se faca o ancheta...!
        Sa se ancheteze cum de a vorbit Dragnea de continutul asa zisului memorandum (care “era trecut la confidentiale” de guvern) inainte ca acesta sa existe!?


        Referitor la Tapalaga, asta-i treaba jurnalistilor.... sa afle lucruri si sa le faca publice!

        Asta-i viata cand tara-i condusa de vataful Dragnea!
    • +22 (22 voturi)    
      Se simte cu musca pe caciula (Luni, 14 mai 2018, 9:24)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui dekar

      Cred ca exista deja o plangere oficiala pentru faptul ca Dragnea a dezvaluit secrete de stat si incearca sa impinga pe altii vina !!!!!!
      • +2 (2 voturi)    
        ar fi fantastic sa fie asa-- ! (Luni, 14 mai 2018, 18:59)

        baimarean [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        ( N-avem noi norocul asta ...)
  • -80 (114 voturi)    
    până aici! (Duminică, 13 mai 2018, 23:12)

    Mazeta [utilizator]

    Un stat care admite anchetarea jurnaliștilor și obligarea lor la dezvăluirea surselor se află la doar un pas de dictatură. Ziariștii sunt un element esențial al democrației și trebuie protejați de noi toți.

    Sigur, mă refer la jurnaliști, nu la Dan Tapalaga.
    • +29 (33 voturi)    
      Mazeta for president! (Luni, 14 mai 2018, 1:53)

      za-k [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Din pacate ti-ai luat minusuri pentru istorie :)
      Dr.Agnea incepe sa-si arate adevarata fata, vrea liniste si pace sa invirta el tot ce misca.
    • +32 (32 voturi)    
      Cu siguranta ca te referi la jurnalisti. (Luni, 14 mai 2018, 3:00)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Tu te consideri unul dintre ei.

      In alta ordine de idei, de ce ar fi anchetat Tapalaga pentru un articol semnat de Pantazi? Asta numai mazeta si cu dracnea o stiu.
    • -15 (15 voturi)    
      Anchetarea lui Tapalaga. (Luni, 14 mai 2018, 10:43)

      Lok [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Nu a cerut Dragnea asa ceva. A cerut anchetarea interna pentru a vedea cum a fost scursa informatia, lucru normal si obligatoriu. Mazeto citeste tot articolu.
    • -8 (8 voturi)    
      am dat plus (Luni, 14 mai 2018, 14:48)

      nedumeritul [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      am dat plus la acest comentariu si s-a inregistrat minus ??
      • +8 (8 voturi)    
        Eh, na? (Luni, 14 mai 2018, 17:30)

        DT34 [utilizator] i-a raspuns lui nedumeritul

        nasol, ar eu ca i-am dat minus si s-a inregistrat plus. Te pomenesti ca toate minusurile Mazetei sint de fapt plusuri? Ca asa gandeste PSD.
  • +52 (58 voturi)    
    intrebarea (Duminică, 13 mai 2018, 23:15)

    torna_fratre [utilizator]

    va fi de ce ati avut memorandum secret fara aprobarea CSAT?
    Si in al doilea rand sa se ancheteze daca nu cumva memorandumul a ajuns si pe la dragnea,cu toate ca nu are dreptul.
    sa vezi surprize atunci cu secrete divulgate la toti taranii si uzurparea puterii in stat de catre dancila.
    • +22 (24 voturi)    
      Nu (Luni, 14 mai 2018, 7:58)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui torna_fratre

      Intrebarea e "De ce era secret?". Suntem in razboi? Era un nume de spion sau martor sub acoperire in document? Continea grave greseli de gramatica facut de prima ministra? Dezvaluia o reteta de zacusca nebrevetata inca? Sau poate croiul unei rochii din perdele?
      • -6 (12 voturi)    
        Era secret (Luni, 14 mai 2018, 9:12)

        Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

        Conform legii. Punct.
        • +14 (14 voturi)    
          confidential vs secret (Luni, 14 mai 2018, 11:12)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

          daca era secret de stat, atunci ar fi avut access la el doar persoane cu certificat ORNISS. se poate verifica usor cine, cand, unde..

          dar nu era secret. era doar "confidential". pentru ca ciuma rosie guverneaza pe ascuns, impotriva intereselor Romaniei.
          • +8 (8 voturi)    
            Nivelul de secretizare (Luni, 14 mai 2018, 12:27)

            Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui pehash

            Nu era in discutie. Oricum, nu era accesibil lui Dragnea si nu se pune problema asa.
            Putea sa fie secret/confidential/secret de serviciu sau sub orice forma si prin regulament de ordine interioara.
            Pana la "dezlegarea" lui nu era pentru ochii si urechile lui Dragnea.
            De fapt el s-a scapat primul - ca sa arate ce muschi are el - ca exista protocolul si ce contine, in vreme ce presa daduse o stire mai degraba speculativa, ca multe altele ce apar "Guvernul Dăncilă vrea să adopte o hotărâre sau un memorandum".
            De ce a fost secret fata de Presedinte? - e o intrebare de luat in seama.
        • +1 (1 vot)    
          pare lege? (Luni, 14 mai 2018, 11:29)

          Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

          punct.
        • +2 (2 voturi)    
          Care Lege? (Luni, 14 mai 2018, 19:01)

          baimarean [utilizator] i-a raspuns lui Inapasevedeinvers

          :P
  • +28 (34 voturi)    
    Condamnatul DLN ancheteaza singur sau prin supusi? (Duminică, 13 mai 2018, 23:16)

    Plagarus [utilizator]

    Trebuie trimis la Gratia,sau direct la Targoviste cu Iordache / Tudorel / Serban Nicolae,in rol de Voican Voiculescu ???
    • +15 (15 voturi)    
      Dragnea pune contracte pe capetele jurnalistilor (Luni, 14 mai 2018, 9:21)

      2087 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      ca un Don mafiot:

      "Incepe cineva investigatie?" =
      = "Cine-l face praf pe Tapalaga castiga favoarea mea"
  • +54 (62 voturi)    
    Pt. infractorul asta , libertatea presei (Duminică, 13 mai 2018, 23:19)

    kokos [utilizator]

    e un moft.Vedea-te-as in puscarie , penalule!
  • +47 (53 voturi)    
    erdogan din teleorman (Duminică, 13 mai 2018, 23:25)

    EMC2*2/2#@4 [utilizator]

    incepe sa-si arate coltii. Are doar de castigat din strategia asta.

    o uratenie de individ.
    • +19 (19 voturi)    
      Gresesti (Luni, 14 mai 2018, 2:38)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui EMC2*2/2#@4

      Dupa ce totul va exploda in fata sa va spune ca este OK, ca e de acord, ca asa este, ca se distanteaza, ca era o deficienta de comunicare etc.

      Mustaciosul ne vrea binele. Noi suntem rautaciosii aia care nu vor sa primeasca bineel lui. Noi suntem de vina.
  • +35 (41 voturi)    
    S-a ofticat tare pt ca nu i-a intins mana la (Duminică, 13 mai 2018, 23:39)

    scaraotchi [utilizator]

    Cotroceni. Mentalitate de lacheu crescut la coada vacii...Sa nu i se intinda mana lui..? Cui, lui, care a dat mana cu Bozo, care se trage de sireturi cu Bibi, care a vizionat toate episoadele cu Suleyman Magnificul...? Ce sa-i ceri...? ''Ce naste din pisica, pulan pe deget invarte...!''..
  • +39 (43 voturi)    
    Jos mainile de pe Dl.Tapalaga. (Duminică, 13 mai 2018, 23:42)

    Isobar [utilizator]

    In neputinta de a ataca frontal initiativele Presedintelui de aparare a tarii de "buna guvernare PSD-ALDE" ,"Conducatorul" fabuleaza si cauta o brese de atac iluzorie.
    La ultima intalnire la Cotroceni "Conducatorul" a fost sfidat de comportamentul Dl.Tapalaga care a renuntat sa-i intinda mana.
    Dl.Tapalaga are un mod de a gandi apropiat de toti romanii care doresc cu adevarat binele acestei tari si
    care refuza compromisurile bine platite.
    "S-a luat după Tăpălagă" se poate aplica tuturor romanilor cinstiti care gandesc si simt ca Presedintele si ca Dl.Tapalaga.
  • +39 (43 voturi)    
    He, he, he (Duminică, 13 mai 2018, 23:45)

    neculel [utilizator]

    te oftici ca te-a lasat Tapalaga cu mana intinsa la receptia de la Cotorceni? Ca si-a bagat mainile mai adanc in buzunare, cand te-ai repezit sa il saluti amical? Asta inseamna sa ai principii si sa fii consecvent. O lectie barbateasca data unei cu...ve politice.

    Primul anchetat trebuie sa fie premierul pentru tainuire de informatii. Nu de alta, dar documentul era atat de secret incat nici Presedintele, membru CSAT nu avea habar de existenta lui. Pe urma Melescanu, din acelasi motiv.

    In ceea ce priveste anchetarea lui Tapalaga, iti recomand sa o lsi mai moale cu amenintarile. Nu de alta, dar ai acasa o fatuca de crescut.
  • +43 (45 voturi)    
    diversiune (Luni, 14 mai 2018, 0:18)

    floarealbastra [utilizator]

    Nu memorandumul e problema ci faptul s-a aflat despre existenta lui, nu-i asa stimati tovarasi?
  • +34 (38 voturi)    
    La puscarie (Luni, 14 mai 2018, 0:20)

    outlander [utilizator]

    De l-as vedea cat mai repede inchis pe netrebnicul asta. Nu stiu cum il mai suporta pamantul. Singura amenintare la securitatea nationala e el, impreuna cu cei de teapa lui.
  • +24 (24 voturi)    
    dar Dragnea avea access la document? (Luni, 14 mai 2018, 0:47)

    Adrian_. [utilizator]

    intrebarea mea este cum de Dragnea are toate aceste informatii despre un document confidential, dat fiind ca nu ocupa nicio functie in guvern,
  • +20 (20 voturi)    
    eu as investiga ... (Luni, 14 mai 2018, 1:08)

    Coco Whistle [utilizator]

    bechtel, bancorex, petromidia, cine a hotarit defrisarile, mineriade, revolutii, exodul romanilor, nepedepsirea corecta a infractorilor....toate bre intra la inalta tradare, subminarea economiei...si ar trebui sa se pedepseasca cu moartea.
  • +26 (26 voturi)    
    ura ii intuneca mintile (Luni, 14 mai 2018, 2:27)

    Ion B [utilizator]

    Nu a fost Dan Tăpălagă ci Cristian Pantazi.
    Tăntălăule!
  • +23 (23 voturi)    
    Deci este adevărat. (Luni, 14 mai 2018, 6:50)

    asavreau [utilizator]

    Dragnea face parte dintr-un stat paralel care face protocoale secrete care să pună în încurcătură România.O spune Dragnea însuși!Dragnea a creat structuri paralele structurilor statului și poartă o luptă pentru distrugerea României,să transforme România în raiul infractorilor.
  • +14 (14 voturi)    
    Ca'n Caragiale (Luni, 14 mai 2018, 8:14)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Trădare, trădare, dar să o știm și noi! Farfuridi e mai simpatic totuși decât acest Brânzovenescu de Teleorman, și nici nu e un hoț ordinar.
    • +1 (1 vot)    
      Pai, (Marţi, 15 mai 2018, 0:59)

      Iaca [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      "D \ale Carnavalului " nu merge ?
      P.S. Mangafalele din vremea lui conu Caragiale erau parfum pe langa cele de acum !
  • +15 (15 voturi)    
    Domnul kaghebist dragnea distrage atentia. (Luni, 14 mai 2018, 8:23)

    Marionette [utilizator]

    Nu este ilegal ca un jurnalist are informatii si-si ascunde sursele insa ilegale sunt actiunile din aceste informatii. Ele pot justifica ideea ca se petrece un puci in Romania de unde actiunea legala care ar trebui luata este arestarea doamnei Dancila pentru tradare si aruncarea in carcera a lui Melescanu!
  • +17 (17 voturi)    
    Incurcat ca intotdeauna (Luni, 14 mai 2018, 8:48)

    Daneliu [utilizator]

    Ca de obicei, chelnerul nu cunoaste legea.
    Legea 182/2002 si HG 585/2002 se refera la secretul de stat si in ele se face referire la documente cu caracter secret de serviciu si secret de stat. Documentele confidentiale nu sunt incluse in categoria Documentelor clasificate.
    Daca acel memorandum are caracter confidential e meritul celor 2 jurnalisti ca l-au aflat. Oricum, din articol inteleg ca ei nu l-au publicat ei doar au aflat de el.
    Daca insa pe document scrie "Secret" sau "Secret de serviciu" atunci este un incident de securitate, dar ar trebui anchetat si chelnerul, pentru ca nici el nu a fost la sedinta de guvern. Asa cum a aflat si el, asa au aflat si jurnalistii. Sau el a aflat direct de la "sursa", dar jurnalistii nu au voie sa aiba "surse".
    Dar Ministrul de externe, Bunicul Mele, a declarat ca documentul era confidential.
  • +13 (13 voturi)    
    nu-l acuzam de colaborationism sau spionaj? (Luni, 14 mai 2018, 9:03)

    Francisc 1 [utilizator]

    si la zdup cu el , sa nu mai ne deranjeze jurnalisti impertinenti !
  • +10 (10 voturi)    
    Rahatul asta rosu,... (Luni, 14 mai 2018, 9:20)

    Ponta [utilizator]

    ..., are impresia ca suntem in epoca stalinista????
    Chiar nu simte ca o sa-i vina cat de repede si factura??? Iar soldul nu va fi digerabil.
    Cand ajunge prostul imparat.......
    • 0 (0 voturi)    
      nu "ajunge", ci l-am votat! (Marţi, 15 mai 2018, 8:54)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui Ponta

      De acord, numai ca "ajunge prostul imparat" este incorect, nu a ajuns ele singr, ci noi, de buna-voie si nesiliti de nimeni, suntem cei care l-am votat drept Imparat!
  • +16 (16 voturi)    
    Dragnea, acest Lukasenko al Romaniei, (Luni, 14 mai 2018, 9:30)

    Susufler0 [utilizator]

    a transmis de fapt un semnal slugilor sale din presa print si online, site-urilor captive, pt a incepe atacul impotriva adversarilor sai din media !

    Ma astept ca Razvan Savaliuc cu al sau Luju.ro, dupa ce a facut o plangere penala impotriva lui Iohannis la DNA, pt o chestiune "civila", nicidecum "penala" sa percuteze din nou, de data asta impotriva lui Tapalaga si Pantazi !

    PS. In Romania, cand esti la putere ai slugi multe... primele care iti dau in cap cand ai cazut !
  • +6 (6 voturi)    
    infractorul dragnea... (Luni, 14 mai 2018, 10:27)

    liviu_ [utilizator]

    aplica "democratia" comunista:
    toti care-s impotriva noastra trebuie sanctionati!
    toti care sunt cu noi pot sa spuna orice vor fara sa pateasca nimic!

    ne-am intors in comunism... nici macar nu am asteptat sa treaca 30 de ani de democratie
  • +9 (9 voturi)    
    un undivid si urat si murdar!! (Luni, 14 mai 2018, 11:26)

    Inna100 [utilizator]

    sunt putine specimene in politica romaneasca , care chiar sa nu aiba nici o calitate. Bine, dragnea are calitatea de penal, insa se pare ca nu o ia in considerare.
    Oricum, el nu ( mai ) avea documentul pe care s-a scremut sa-l emane, desigur, impreuna sau la indemnul consilierilor, bine platiti ( nu din banii lui), de ce oare??!!! Simplu, pentru ca i l-a dat pe ascuns lui tanti viorica.
    Este un individ cu adevara periculos, diversionist, si otravitor!!
    D-l Tapalaga, este un ziarist inteligent, si stie sa se apere. Oricum va sustinem. Sunteti printre putinii care v-ati pastrat colana vertebrala
  • +8 (8 voturi)    
    are justitia la varful bocancului (Luni, 14 mai 2018, 11:37)

    barba-neagra [utilizator]

    Cand o mare de judecatori tremura ca trestiile in fata PSD/ALDE (LuJu stie de ce, cam toti au dosare despre ce au luat pe sub masa sa viata lor intima), de ce va mirati ca Dr.Agnea rade si face misto de Johannis, de cine vrea el.
    Cand ICCJ curata fara chimicale si fara manusi toata pleiada de hoti politici ai partidului de guvernament, ce rost mai are sa ne ofuscam?
    Ei stiu ca vor fi votati pana la moarte de acei 3 milioane de analfabeti din sudul si estul tarii, asa ca de ce sa mai mergem la vot, nu?
    De ce sa mai iasa lumea in strada ca sa apere Justitia, cand golanii politici scapati basma curata de judecatori mituiti sau speriati ii coc DNA-ului dosare peste dosare idioate dar cu mare impact la... analfabeti?
    Maine poimaine poza celor 600,000 din Piata Victoriei o sa apara in muzeul Istoriei PSD ca cea mai mare demonstratie pro-Dragnea. Va indoiti?
    Frunzariti pozele din anii 1945-1947.
  • +7 (7 voturi)    
    hahaha (Luni, 14 mai 2018, 13:39)

    nash pandelica [utilizator]

    pai voi n'aveti comisie de integritate in pesedea ?!
    sa'l prinda pe tradator si afar' cu el ! la stuf ! :-))
    se cam zdruncina monolitu' lui nicu !
  • +3 (3 voturi)    
    io zic ca (Luni, 14 mai 2018, 14:53)

    ..13 [utilizator]

    Dr, Agnea poate sa doarma linistit.

    Zarurile au fost deja aruncate.

    Si in curand patul il va face la Jilava - cu multi ani!
  • +5 (5 voturi)    
    pana la urma... (Luni, 14 mai 2018, 14:59)

    ..13 [utilizator]

    Dragnea dorea sa iasa cat mai mult in fata, chiar mai in fata decat JK -

    Citat din comunicatul de presa:
    "Întrevederea a constituit un excelent prilej pentru a reitera susținerea stabilirii Ambasadei României din Israel în orașul Ierusalim." - emis de Cabinetul președintelui Camerei Deputaților, domnul Liviu Dragnea

    Acum ca sta in lumina reflectoarelor ar trebui sa spuna mai multe - chestia asta cu Tapalaga in loc de CP zau ca nu tine si arata si mai bine cine este Daddy - Go Home Daddy, in prison, i mean!
  • +6 (6 voturi)    
    Bai amarâtule (Luni, 14 mai 2018, 15:02)

    DanBruma [utilizator]

    Sîntem cu ochii pe tine, incultule si penalule!
  • +3 (3 voturi)    
    Diplomatie de Teleorman (Luni, 14 mai 2018, 18:20)

    revolution2017 [utilizator]

    Cei doi (Dragnea si Dancila) sunt direct responsabili daca un singur cetatean roman va avea de suferit de pe urma acestei escapade inconstiente. Vine plangerea penala impotriva d-nei Dancila si de aceea se agita asa de tare Liviu ? Este de competenta CSAT sa discute acest caz ?
    Pe de alta parte Romania poate fi buna de plata pentru nerespectarea dreptului international.
  • +4 (4 voturi)    
    Ma tem (Luni, 14 mai 2018, 19:07)

    baimarean [utilizator]

    ca vor urma "accidentele" impotriva celor ce-i demasca.
  • 0 (0 voturi)    
    In treburile Guvernului (Marţi, 15 mai 2018, 1:17)

    Iaca [utilizator]

    nu se pot amesteca procurorii . Dixit,Liviu ( odat 'cand s-a intamplat un asemenea 'amestecat ").
    A uitat ?