Consiliului Judeţean Hunedoara a comandat suplimentarea numărului de trenuri către Bucureşti pentru mitingul PSD

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 5 iunie 2018, 11:58 Revista Presei | Subiectele Zilei


Tren al CFR
Foto: Hotnews
Consiliul Jude'ean Hunedoara, condus de PSD-istul Mircea Bobora, a solicitat Regionalei CFR Timişoara suplimentarea numărului de trenuri cu plecare din judeţul Hunedoara spre Bucureşti, pentru mitingul anunţat sămbătă de social-democraţi în Piaţa Victoriei din capitală, scrie cotidianul local anchetadehunedoara.ro.

„În urmă cu vreo două săptămâni, probabil că da, am făcut o astfel de solicitare, dar nu vă pot da acum mai multe detalii”, a declarat Mircea Bobora, pentru anchetadehunedoara.ro.

Preşedintele Consiliului Judeţean Hunedoara a confirmat informaţia şi pentru Europa FM, dar a refuzat să ofere alte detalii.

Potrivit anchetadehunedoara.ro, în aceste trenuri ar urma să fie îmbarcaţi peste trei mii de „voluntari” pentru mitingul PSD.

Imediat după ce a cerut suplimentarea numărului de trenuri, Bobora a intrat în concediu de odihnă, arată sursa citată.

În urmă cu 28 de ani, tot din judeţul Hunedoara au plecat de la Deva la Petroşani 14 vagoane de tren, care au ajuns în Capitală cu 7.000 de mineri, mai arată Europa FM.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2948 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Alo DNA-ul!!! (Marţi, 5 iunie 2018, 12:01)

    skanda7 [utilizator]

    M-as mira sa fie legal.
  • +10 (10 voturi)    
    costuri vs bilete vandute ? (Marţi, 5 iunie 2018, 12:03)

    radu103 [utilizator]

    Cine plateste costurile ?
    Nu cred ca-si vor lua toti bilet de Bucuresti
  • +10 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 5 iunie 2018, 12:06)

    [anonim]

  • +11 (11 voturi)    
    Hola! (Marţi, 5 iunie 2018, 12:06)

    lula [utilizator]

    numai mie mi se pare total ilegala treaba asta?

    ce e in neregula cu romanii zilele astea?
  • +12 (12 voturi)    
    Vin minerii , (Marţi, 5 iunie 2018, 12:08)

    si_mort_va_vad [utilizator]

    din nord-est ...

    Dar ce sa vezi ? Oha minerit in Romanica !

    ... De toata jena ...
  • +11 (11 voturi)    
    Mica Mineriada (Marţi, 5 iunie 2018, 12:11)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    varianta Dracnea
  • +9 (9 voturi)    
    sper doar (Marţi, 5 iunie 2018, 12:11)

    moka [utilizator]

    ca nu se va face ceva pe banii nostri.
    N-aveti decat sa platiti sau sa-si plateacsa fiecare in parte deplasarea.
    Chiar sunt curios de unde o sa plteasca PSDul atatia bani.
    300.000 participanti... daca punem vreo 30 de euro de caciula (zic eu pe putin) inseamna 9 mil de euro.
    ia sa vedm
  • +11 (11 voturi)    
    iar?! (Marţi, 5 iunie 2018, 12:14)

    Hans Metter [utilizator]

    cu minerii tot cam asa a fost
  • +13 (13 voturi)    
    Cap patrat asta din Hunedoara, (Marţi, 5 iunie 2018, 12:17)

    2016 [utilizator]

    poate sa spuna si cine plateste trenurile suplimentare? Ii obliga pe manifestantii "voluntari" sa-si cumpere bilet? Este de tot rasul: PSD ii obliga pe asa-zisii voluntari sa vina la miting cu trenul, insa sa vina cu "nasul"! Sau plateste statul roman garniturile de tren cu pesedisti? O fi vreo pusculita cu banii, statul roman pentru sultanul Dragnea!
    Ar fi interesant de stiut cine plateste garniturile de tren si toata motorina/benzina miilor de autocare cu care vor veni "voluntarii" la miting! Oricum, PSDragnea este cea mai mare rusine pe care o suporta aceasta natie!
  • +10 (10 voturi)    
    Mineriada (Marţi, 5 iunie 2018, 12:24)

    mircea112 [utilizator]

    Care este diferenta dintre mineriada lui Iliescu si manifestatia lui Dragnea? Oare ne intoarcem in anii '90?
    • +8 (8 voturi)    
      diferenta (Marţi, 5 iunie 2018, 13:38)

      lula [utilizator] i-a raspuns lui mircea112

      e ca probabil nu va iesi cu bataie si fumigene. sper....

      ei vor fi imbracti in alb, cu candele in mana si cantand Dancila a inviat!
  • +8 (8 voturi)    
    sa vedem din ce bani (Marţi, 5 iunie 2018, 12:25)

    TDragos [utilizator]

    Va rog faceti o investigatie sa vedem din ce bani se plateste transportul...sa stim unde se duc taxele pe care le platim.
    Sau poate costurile vor fi suportate de firme abonate la contracte cu statul?
  • +13 (13 voturi)    
    simplu (Marţi, 5 iunie 2018, 12:27)

    subcultura [utilizator]

    plangere penala
    - abuz in serviciu la presedintele si functionarii din CJ Hunedoara
    - delapidare la CFR
  • +11 (11 voturi)    
    Si lampasele? (Marţi, 5 iunie 2018, 12:33)

    Inapasevedeinvers [utilizator]

    Si tarnacoapele si panselutele?
    Ah, sa nu uitam ... si niste diluant sa stearga mizeria aia albastra de pe asfalt.
  • 0 (10 voturi)    
    Consiliu Judetean? (Marţi, 5 iunie 2018, 12:39)

    Cote [utilizator]

    Sper sa se infirme stirea, sa fie o manipulare. Ce treaba are consiliul judetean cu organizarea mitingului PSD?

    E bine sa fim inflamati dar nu prostiti.
    • +5 (5 voturi)    
      Wake up! (Marţi, 5 iunie 2018, 13:51)

      vio7 [utilizator] i-a raspuns lui Cote

      Intr-o tara normala...nimic.In Romanica...presedintii de consilii judetene sunt ''membrii marcanti'' ai psdragnea si organizeaza pe banii tuturor aceasta deplasare deplasata.Si nu e inflamare e parerea noastra...despre prostire intrebati la Antena 3 si RTV...nu tine de noi.
  • +18 (18 voturi)    
    jigodii comuniste... (Marţi, 5 iunie 2018, 12:54)

    liviu_ [utilizator]

    atat pos spune

    un "miting" cu prezenta obligatorie
    un "miting" organizat de putere pt sustinerea puterii (dovata a unui comunism iesit din comun)

    mai e trimis si de unde ati inceput distrugerea romaniei cu minerii

    hai sictir, jegurilor!
  • +14 (14 voturi)    
    Voi nu aveti de un tren (Marţi, 5 iunie 2018, 12:57)

    ABBV [utilizator]

    si vreti mai multe ?
  • +15 (15 voturi)    
    mineriada (Marţi, 5 iunie 2018, 13:13)

    mos ion roata [utilizator]

    imbraca forme noi.Doar mijlocul de transport este acelasi. Intrebarea este-cine va furniza uneltele cu care noii minerii vor acctiona capitala.
    • +7 (7 voturi)    
      va rog si o licitatie publica pentru panselute (Marţi, 5 iunie 2018, 14:56)

      Inapasevedeinvers [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Se aude, toarsea firea?
  • +1 (1 vot)    
    o (Marţi, 5 iunie 2018, 17:25)

    andrei1232000 [utilizator]

    noua mineriada. de data asta ortacul sef este Dragnea. Lingaii din jurul lui sa fie atenti pentru ca, chiar daca dupa multi ani, vor ajunge la zdup. cu s-or uita astia in ochii copiilor lor?
  • +1 (1 vot)    
    ce penibil (Marţi, 5 iunie 2018, 17:25)

    Mos Andrei [utilizator]

    lol, mars impotrivia abuzurilor din justitie.... mai bine zis "Marsul coruptilor" :)))
  • +2 (2 voturi)    
    regionala CFR ... (Marţi, 5 iunie 2018, 18:44)

    sareta [utilizator]

    Inca un Director de Regionala CF va avea mai mult ca sigur de dat cu subsemnatul in urmatorii 15 ani .