VIDEO Fake News marca PSD. Cum spun pesediștii ca 20 de mii de oameni au huiduit-o pe Simona Halep

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 12 iunie 2018, 23:22 Revista Presei | Subiectele Zilei


Campanie mincinoasa PSD
Foto: Facebook
PSD încearcă printr-o mutare incredibilă să-i ”repereze” onoarea Gabrielei Firea și a postat un material foto și video prin care transmit că Simona Halep a fost aplaudată în Piața Victoriei de sute de mii de oameni și huiduită pe Arena Națională de 20 de mii de oameni. Materialul este distribuit pe paginile de Facebook ale filialelor PSD din țară.

PSD Bucureşti a postat pe pagina de Facebook un film însoţit de mesajul "Ruşinea ţării #Rezist", în care se vorbeşte despre "Manipularea #Rezist" şi despre faptul că a fost huiduit momentul de glorie al Simonei Halep, despre fondatorul grupului Corupţia Ucide, Florin Bădiţă, prezentat ca fiind "fostul consilier al euro-pârâcioasei Monica Macovei". De asemenea, în fllmuleţ se susţine că momentul huiduielilor a fost pregătit cu "minciuni ordinare", începând cu anunţul lui Nicuşor Dan conform căruia Simonei Halep nu i s-a permis de către primărie să se întlnească cu românii într-o piaţă din Bucureşti.

Ultima imagine din film este mesajul "Ruşine! #Rezist! Simona nu merita asta".

Filialele PSD Mehedinți, Ilfov, Constanța,Tulcea şi Giurgiu au postat acelaşi colaj cu imagini cu Simona Halep şi cu trofeul de la Roland Garros, din mesajele prezentate rezultând că "Simona Halep a fost huiduită de 20.000 de fani pe Arena Naţională", luni, în timp ce sâmbătă, când a avut loc mitingul PSD, a fost aplaudată de "sute de mii de români, în Piaţa Victoriei". PSD Tulcea a scris că huiduirea Gabrielei Firea a fost o nedreptate, "a fost o ilogică atitudine cu efect de turmă, pe de-o parte, şi o nedreptate umană, pe de alta".

Victor Ponta pe pagina lui de Facebook: ”Ii rog pe fostii mei colegi din PSD Tulcea , Constanta, Giurgiu, Mehedinti si din alte judete sa stearga repede aceasta mizerie care a fost postata de la Sediul Central al PSD pe conturile organizatiilor locale. Oamenii nu stiu (asa cum stiu eu) ca aceste materiale mincinoase, manipulatoare si absolut mizerabile sunt gandite si postate direct de la Sediul Central din K10 de un personaj dubios adus de Liviu Dragnea de la Neamt (numele lui este George Harabagiu, nu poate fi numit “sobolan” ca nu trebuie jigniti sobolanii si asculta doar de “Dom Presedinte”)! Pentru aceste minciuni oribile despre Simona Halep vor fi injurati si sanctionati pe nedrept membrii PSD / va rog - reactionati!”.
  • G4media.ro despre cine este George Harabagiu, autorul operațiunii de propagandă a PSD: fost ziarist din Neamț, omul de casă al lui Gheorghe Ștefan ”Pinalti” și Ionel Arsene ”Șosetuță”, a accidentat mortal o tânără. El a distribuit la ora 20.01 afișul preluat apoi de multe organizații județene PSD, și a scris ”Alertați organizațiile și grupurile de diseminare din județe. Maximizați impactul postării. Distribuiți în grupuri!”.
  • UPDATE Jale mare în studioul Antenei 3. Badea si Pieleanu ii critică dur pe cei din PSD care au răspândit această știre. Cristoiu îndeamnă la atacuri zilnice împotriva lui Iohannis. Toți vorbesc de război. Pieleanu: ”Dacă treaba asta e făcută de un tip de la Neamț, atunci îii transmit ca e un Prost și un Bou”. Gâdea nu știe cum să sară cât mai repede peste subiect și iși ia la revedere.





















16093 vizualizari

  • -103 (119 voturi)    
    Doua tabere demente si minoritare urla (Marţi, 12 iunie 2018, 23:34)

    andipetre [utilizator]

    Fiecare cu fake news-urile lui. Ailalti va acuza pe voi ca stirea lui Nicusor Dan era falsa. Doua cete radicale si iresponsabile care se lupta galagios pe banii nostri. Incetati.
    • +71 (83 voturi)    
      nu esti in stare (Marţi, 12 iunie 2018, 23:43)

      andimi [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      daca nu esti in stare sa vezi diferenta atunci renunta sau mergi si voteaza psd! si nu, nu sunt radical, dar ma stradui sa discern lucrurile!
      • +47 (51 voturi)    
        Harabagiu, cercetat pt omucidere acum 7 ani (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:38)

        DuieMragnea [utilizator] i-a raspuns lui andimi

        In condițiile in care a ucis o tânără nevinovată cu mașina.
        După cum vedeți, domnul e liber și în plin act creator, iar alții fac ani grei de temniță pentru o pâine furata de foame.
        Drept dovadă că justiția e strâmbă in tara asta, dar nu cum o reclama PSD, ci taman invers: Dragnea (Liviu, Stefan, Bombonica, Alexandra), Tudorel, Iordache, Olguța, Shaideh, Firea, Pandele, Ghiță și alți porci guiță in libertate alergând pe câmpii verzi și distrugând grădinile unor oameni care au uitat de Ignat, Crăciun și de faptul că porcii trebuie tăiați.
        • -40 (46 voturi)    
          parca si Ponta a omorat un procuror! (Miercuri, 13 iunie 2018, 1:06)

          kingdavidhotel(banat pentru adevar?) [utilizator] i-a raspuns lui DuieMragnea

          asa se spunea zilnic pe aici.
          • +28 (34 voturi)    
            Asa este! (Miercuri, 13 iunie 2018, 2:29)

            Alius [utilizator] i-a raspuns lui kingdavidhotel(banat pentru adevar?)

            Si acum ai si dovada "statului paralel" despre care, voi impreuna cu hotii vostri, tot tipati peste tot.

            Gunoiul tonta, suprat ca nu i-a iesit lui ce i-a iesit lui dracnea, il da in primire, cum au tot facut hotii intre ei.
      • -27 (41 voturi)    
        N-am votat niciodata psd si nici nu-i voi vota! (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:41)

        andipetre [utilizator] i-a raspuns lui andimi

        Degeaba vii cu scheme din astea ieftine. Nu am votat psd niciodata, indiferent ce nume avea partidul lor! Ca tu alegi sa ma injuri in loc sa vii cu argumente, e problema ta. Dar nu faci altceva decat sa demonstrezi ceea ce tocmai am spus. Esti unul din exemplele de membri ai uneia din cetele de care ziceam. Zgomotosi, aroganti, putini. Daca ati fi multi s-ar fi vazut la vot cand incercam sa nu ii lasam pe pesedisti sa castige. S-a dovedit ca sunteti doar cu galagia. Deci nu ma mai jigni, ca nu ai de ce.
        • +15 (17 voturi)    
          Andi Petre, (Miercuri, 13 iunie 2018, 8:52)

          Geo6101 [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

          Stiri prelucrate si false au prezentat si cei care sunt in opozitie, dar nu imi aduc aminte sa fi lansat o stire falsa atat de ofensatoare la adresa unei personalitati, in cazul de fata din lumea sportului, pentru a iesi ei basma curata!
          Daca ar fi spus ca de fapt s-a fluierat si huiduit pentru orice alt motiv decat Simona Halep, nimeni nu ar fi comentat poate!
          Ca o concluzie: cum poti crede ca mii de oameni s-au dus pe stadion sa o huiduie pe cea care le-a adus aminte oamenilor din toata lumea ca undeva, in Europa, exista o tara Romania in care sunt si Oameni, nu doar nemernici si coruptie??!!
        • +15 (17 voturi)    
          schema ieftina esti tu, sobolanule (Miercuri, 13 iunie 2018, 8:54)

          gwolf [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

          de fapt asta ai vrut pana la urma, soarece propagandist! sa duci discutia pe calea asta, sa acoperi rahatul cu o patura si sa deviezi atentia catre partea "cealalta".
          Sa-si spun un secret boule: nu exista ma, putorilor, nicio parte cealalta. Nu exista dobitocule nici rezist nici tfl nici nimic decat bunul simt impotriva prostiei, arogantei si tradarii.
          Soarece impostor, te jignesc fara nicio jena daca la asemenea oribilitati ale bolsevicilor, tu inca cauti motive si argumente. Nemernicilor, impostorilor!
          • 0 (0 voturi)    
            E limpede pt oricine... (Vineri, 15 iunie 2018, 1:20)

            Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

            ...cat de plin esti de bun simt.
        • +9 (9 voturi)    
          ne lesi?! (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:07)

          g01an [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

          in conditiile in care faci echivalenta intre cele 2 tabere te insulti singur, ce-ti poate zice un strain mai rau decat ce ti-ai facut tu singur?
          ---
          in afara de asta, mai este un motiv evident pentru care inflamezi tabara anti-psd-ista, intentionat sau nu.

          in Romania, PSD cu voturile a 35-45% din populatie a fost la putere 60% din timp. daca luam in considerare si perioadele cand a fost partidul majoritar in parlament si la putere era un guvern minoritar, au avut puterea reala chiar mai mult. starea tarii li se datoreaza in mod covarsitor.

          scopul oricarui cetatean educat si liber de constrangeri (nu-i punem la socoteala pe cei care nu au de ales) din tara asta ar fi echilibrarea balantei de puteri, inaintea oricaror scopuri ideologice. daca nu face asta, ne transformam incetisor intr-o autocratie oligarhica, ideologia sa este irelevanta intr-o tara in care puterea este in mainile unor numar mic de oameni care isi urmaresc interesele personale si atat.

          in momentul asta situatia este chiar critica, nu exista cale de mijloc, ori esti in tabara anti-psd si faci ceva concret pentru a scapa de astia, ori esti cu ei. nu exista "neutralitate" in aceasta problema, pasivitatea electoratului a fost un vot in alb pentru psd. ori tu echivalezi cele 2 tabere, nu poate exista decat o reactie fata de pozitia ta, faci parte din problema si cel mai probabil esti postac sau manipulat, oricare ar fi situatia, atitudinea ta este pro-psd si esti parte din problema. scurt, simplu si la obiect.
        • +8 (10 voturi)    
          Umil si las! (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:16)

          Sani [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

          Cunosc indivizi ca tine plini de spaime si frici, umili carora le este frica si de umbra lor.

          E plina Romania de ei!
          Se dau patrioti dar istoria pe care o cunosc se reduce la 4 domnitori si un dictator...ahhh + Decebal, Burebista si Traian.

          Astia sunt votacii PSD!
        • +10 (12 voturi)    
          daca nu ai votat psd (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:32)

          liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

          d c aperi psd?!

          te rog... lasa vrajeala ca nu te crede nimeni...
          te dai singur de gol prin aberatii si acuzatii gratuite!
      • -6 (8 voturi)    
        Radical este cel care (Miercuri, 13 iunie 2018, 6:25)

        Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui andimi

        alege una dintre extreme, albul sau negru. Majoritatea comentariilor de pe Hotnews sunt radicale, axate pe alb.
        Viața abundă acolo unde extremele se întâlnesc, prin completarea lor mediul obținut multiplică exponențial posibilitățile de prosperitate.
        Alegerea unei extreme, indiferent că-i albă sau neagră, duce la sărăcirea mediului, a comunității, a individului.
        • +1 (3 voturi)    
          Bla, bla, bla (Miercuri, 13 iunie 2018, 12:19)

          midufi [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

          Asta e din seria: daca altii au furat o paine, noi de ce sa nu furam 100 de hectare si un brat al Dunarii...
          Mi-aduc aminte de ilici, cand spunea ca si Constantinescu a fost membru pcr...
          Ce convenabil uita ilici ca el a fost nomenclaturist, prim secretar la Iasi si Timisoara...
          Compari o pietricica cu un munte - evident cand iti convine, si in termenii care iti convin tie...
    • +32 (40 voturi)    
      Bai, Pandele, ia cu apa rece (Miercuri, 13 iunie 2018, 1:11)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Si poate-ti trece, asta e, ti-au montat vaca 20000 de romani adevarati!!!
      • +3 (5 voturi)    
        Comentariul zilei (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:17)

        triciupa [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Excelent, thumbs up.
    • +33 (39 voturi)    
      Iti zic prieteneste (Miercuri, 13 iunie 2018, 3:24)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Nu te-am mai vazut pe forumul HN. Poate ai fost, poate nu. Poate esti onest, poate esti confuz, poate esti ce vrei tu... Nu te insult, vreau sa discutam doar.

      Dar acum, te implor eu ceva. Exista inregistrari. Da. Nu "fuotoshuopate". Nu facute de SRI. Nu facute de Soros. Facute de Antene, de multi... inregistrarile din 9 sunt niste perdele de fum sub care PSD se ascunde sa arate ca au sustinere prin oameni adusi la miting. Nu voi spune cu amenintari sau forta. Unii au vrut sa vina. Deci au fost oameni adusi (nu, nu ca la #rezist unde auzi de soros si alte imbecilitati, aici "au fost adusi" pe bune). De cine? De PSD. Sa ii sustina. Sa ii sustina impotriva abuzurilor legii - adica legile anti-coruptie care au ca tinta infractorii.

      Cu alte cuvinte, orice om "normal", onest nu are de ce sa se teama. La fel si cu SRI. SRI nu va asculta taranii de la camp. Nu are de ce. Orice om care are cativa neuroni in cap poate deduce asta.

      Ziua in care Simona a castigat a fost umbrita de o batjocura la adresa cetatenilor initiata nu de PSD, ci de mustaciosul Dracnev. Nu are sens sa zic ca PSD a facut asta. Nu. Dracnev a dat ordin, restul s-au conformat. Nu are rost sa zic ce oameni buni sau rai sunt in PSD. Voi zice ca nu au avut de ales si gata. La fel ca si restul. Aprob? Nu. Ii inteleg? nu. Ii dispretuiesc si pe PSDistii care nu l-au infruntat pe mustacios, dar si pe oamenii care au venit, chiar si de buna voie? Da. De ce? Au facut jocul unui taran borfas cocalar de 2 bani. D-aia. S-au lasat carati ca vitele pentru moftul unui imbecil corupt. Pentru cine nu crede povestile cu fraudele electorale, de fonduri europene sau TelDrum, le voi zice ca si setea de putere, dorinta de acaparare este tot coruptie.

      Legat de "huiduieli", daca vei vedea inregistrarile vei vedea ca lumea o aplauda si aclameaza pe Simona. Lupea tipa intr-un delir plin de extaz, ii impartasesc reusita. Cand a venit toapa Firea, toti au fluierat-o. Pe ea, nu pe Halep. S-au oprit dupa ce a plecat. Exista dovezi!
      • -1 (1 vot)    
        Barvo, subscriu (Miercuri, 13 iunie 2018, 12:22)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

        Absolut adevarat.
        psd mizeaza pe faptul ca daca minte, mai sunt oameni creduli care inghit minciunile lor.
        Sau lozincile lor.
        Un om cinstit creda ca interlocutorul sau e si el cinstit, pana la proba contrarie.
        Dar dracnea incepe prin a minti.
    • +8 (8 voturi)    
      o ceata de criminali si hoti (Miercuri, 13 iunie 2018, 5:46)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      ce au pus stapanire pe tara vor sa reduca la tacere orice opozitie, mi-au furat viata, acum o vor si pe a copiilor mei...

      despre asta e vorba, nu te face ca nu stii

      azi se implinesc 27 ani de cand eram fugariti cu bata si batuti in Piata Universitatii mai "animalule", iar criminalli astia nu s-au saturat vor sange in continuare, vor sa ma distruga ca om, asta vor mai netotule
    • +10 (10 voturi)    
      bai nene (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:31)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      acum vorbim de stirea asta, nu de altceva...
      si acum nu e nici un fake news al hotnews...

      imi amintesti de un banc:

      "uni pe stadion:
      - m**e rapid! m**e rapid!
      - ce faci omule?! aici joaca dinamo si steaua
      - da dar la meciul lui rapid nu pot sa vin"

      cam asa faci tu acum... comentezi altceva decat este scris aici...

      si discupli psd... asa ca nu te da apolitic (cum faci in postul urmator) ca nu te crede nimeni!
    • +13 (15 voturi)    
      Prostul niciodată nu-și vede prostia. (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:45)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui andipetre

      Un om inteligent își dă seama când face o gafă și știe că cerându-și scuze este reabilitat.Nu este cazul celor de la PSD.Parcă sunt testați ADN să fie toți încăpățânați,infumurați,prost crescuți.Firea a greșit și în general au greșit organizatorii.Oamenii o așteptau pe Simona,nu pe Firea și este normală reacția lor când au văzut o babă în loc de un înger.Cred-că ara frumos ca o voce să o anunțe pe Smona care intra singură în uralele mulțimii.Firea a vrut să fure aceste urale și a obținut ce merita,huiduieli.Asta merită hoții și oricât vor guvernanții să ne prostească,noi asta vedem,că vor să ne fure totul.
  • +61 (69 voturi)    
    Eu am raportat toate postarile (Marţi, 12 iunie 2018, 23:35)

    outlander [utilizator]

    La Facebook ca False News. Voi ce asteptati?

    Actiunile lor sunt din ce in ce mai penibile.
    • +39 (45 voturi)    
      reported as fake news (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:27)

      qwerasdf [utilizator] i-a raspuns lui outlander

      hai si altii... sa le aratam ca in materie de online, nu or sa castige niciodata cu primitivii lor de alegatori
    • +20 (22 voturi)    
      si eu ! (Miercuri, 13 iunie 2018, 1:34)

      keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui outlander

      daca mai sint de raportat - placerea e de partea mea !!!!
    • +5 (7 voturi)    
      Am mai gasit ceva de raportat la PSD Constanta (Miercuri, 13 iunie 2018, 7:39)

      This_User_Is_Real [utilizator] i-a raspuns lui outlander

      Insa la restul nu am mai gasit postarea. Am gasit oricum alte postari de raportat. Doamne cat de mincinosi si de manipulatori sunt...pe fata, pentru prosti!
    • +2 (4 voturi)    
      si eu... (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:06)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui outlander

      dar era util ca cineva pe undeva, sa puna toate postarile de genu asta, pentru ca e posibil sa fi ratat 2-3...
    • +2 (4 voturi)    
      Ne putem mobiliza (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:59)

      blackbeard [utilizator] i-a raspuns lui outlander

      Online si offline. Parghii avem.
      Doar sa imbunatatim comunicarea intre noi, toti, care impartasim ideea unui trai fara scursurile astea demne de puscarii!
  • +49 (57 voturi)    
    Infestare (Marţi, 12 iunie 2018, 23:35)

    nano2k [utilizator]

    Au infestat tot FB-ul.
    Sobolaniada a inceput, e momentul sa ii starpim!
    Raportati fake news masiv!
    • +20 (22 voturi)    
      cred (Miercuri, 13 iunie 2018, 1:35)

      keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      ca e o idee excelenta sa urmarim postarile celor de la psd + mme firea si sa le raportam toate aberatiile ca fake news !
  • +49 (55 voturi)    
    E mare disperarea si aproape sfarsitul (Marţi, 12 iunie 2018, 23:36)

    Ord [utilizator]

    astfel nu inteleg acest fake prost gandit. Creca si cel mai cretin idiot (sensul psihiatric) a inteles perfect cine pe cine a fluierat.
  • +44 (50 voturi)    
    nemernicii astia se comporta (Marţi, 12 iunie 2018, 23:43)

    rov [utilizator]

    ca niste borfasi ordinari, care gasiti cu mana in buzunarul tau de la piept tipa in gura mare ca ai vrut sa le rupi mana...
    Asteptam teoria ca noaptea e de fapt zi si ca luna e cea care lumineaza soarele...
    Pe cine am pus la mansa avionului numit Romania...aici nu mai e vorba de partide, de politica, trebuie facut ceva pentru a supravietui !!!!!
  • -31 (39 voturi)    
    ? (Marţi, 12 iunie 2018, 23:46)

    Johnatan [utilizator]

    Simona Halep chiar nu are o minte lucida alaturi? Ca la alte lucruri - ca i-ar gira intentionat - refuz sa ma gandesc.
    • +15 (17 voturi)    
      chiar nu e treaba ei cine e votat primar in RO (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:07)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Johnatan

      Esti peste o logica de pezedist, dar totusi concentreza-te!
      Ea joaca tenis si o face excelent, iar poporul asta da in fileu cu capu' o data la 4 ani...
    • +13 (15 voturi)    
      Se pare (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:51)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui Johnatan

      ca tu refuzi sa gandesti asa, in general.
  • +18 (22 voturi)    
    Adevarul (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:40)

    ber [utilizator]

    Pentru cei ce au judecata sanatoasa, adevarul se vede limpede comparand filmarile live cu un colaj nenorocit.
    Din colaj e greu sa vezi adevarul.
    • +5 (7 voturi)    
      dap (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:00)

      toxx [utilizator] i-a raspuns lui ber

      doar un redus mintal refuza sa vada ce s-a intamplat acolo. am dat pe digi sa o vad pe Simona (ca nu pot de la fata locului, e cam greu cu distanta), vad scena mediocra, vad cati oameni sunt, apare tzoapa cu Simona langa ea pe tunel, nu-mi dau seama imediat de ce. Eram cu ochii in altceva, cand sotia imi zice: "pe bune? asta a luat microfonul si o tine pe Simona intr-un colt ???" Dupa care au inceput huiduielile, pana a aruncat repede cheia orasului si un buchet de flori si a fugit ca hotii. Dar stim cum se face propaganda, latrina3 a avut feed direct din microfonul tzoapei, si nu s-au auzit huiduielile acolo.
  • +25 (31 voturi)    
    psd a intrat in fibrilatie (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:48)

    Bazil [utilizator]

    nici transplantul nu-i mai salveaza de la pieire. Sa va fie rusine! psd este cel mai josnic partid de cand este condus din teleorman.
    • +5 (7 voturi)    
      ... (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:05)

      mihai_mi [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      E cel mai josnic din totdeauna dar in epoca teleorman s-a intrecut pe sine.
      • -1 (1 vot)    
        Ai dreptate 100% (Miercuri, 13 iunie 2018, 14:33)

        Bazil [utilizator] i-a raspuns lui mihai_mi

        si... evident, un like din partea mea.
  • +23 (25 voturi)    
    funia la par (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:52)

    badia [utilizator]

    Cocalarii astia simt ca se apropie funia de par. Pe de o parte e bine ca incep sa faca asemenea timpenii, ca sa se lamureasca tot mai multi cu cine avem de-a face. Sa-i fluieram oriunde ii vedem. Tzoapa aia de Firea o sa fie huiduita peste tot, ca sa vada pina si aneta3 ca lumea s-a saturat de jigodii din astea mincinoase.
  • +15 (19 voturi)    
    nu raportaţi postarea (Miercuri, 13 iunie 2018, 0:59)

    Cosimo [utilizator]

    Dragilor, postarea astaa a PSD-ului, paradoxal, va avea un efect pozitiv. E atât de gogonată, încât trebuie să fii cu adevărat oligofren ca să nu vezi că eşti minţit în faţă. E imposibil practic ca oile pesediste din toată ţara să nu fi văzut cum au stat lucrurile în realitate, să nu fi văzut că nu Simona a fost huiduită - pentru numele lui Zeus, de ce naiba s-ar fi dus 20.000 de oameni pe stadion ca s-o huiduie pe Simona? Şi de ce au huiduit-o doar cât a stat Firea lângă ea, iar apoi au aplaudat-o şi au ovaţionat-o? Fiindcă acelaşi lucru s-a transmis în direct şi la Antena 3, şi la RTV, peste tot. Şi chiar dacă ulterior probabil s-a editat filmuleţul şi s-au scos huiduielile pentru celelalte programe de ştiri, ovaţiile pentru Simona au rămas, deci au putut fi văzute şi de cei care nu prinseseră povestea în direct.
    Aşa că de data asta îndrăznesc să cred că nici cel mai bou pesedist nu a putut înghiţi o asemenea gogoaşă şi automat îşi va pune întrebarea: "Băi, dacă ăştia ne mint pe faţă cu povestea asta, cu ce alte alea ne-or mai minţi?"

    În concluzie, nu raportaţi postarea, cu cât stă mai mult pe FB, cu atât o văd mai mulţi şi îşi pun întrebări despre sănătatea mintală a celor de la PSD.
    • +6 (8 voturi)    
      lol (Miercuri, 13 iunie 2018, 7:22)

      lolosaurus [utilizator] i-a raspuns lui Cosimo

      Asa gandeam si eu candva.
      Uitati-va la interviurile de sambata din Piata Victoriei si vedeti ca oile nu au nici o treaba cu nici un fel de gandire. Prostia si spalarea pe creier e desavarsita. Daca circ ca OTV si apoi A3/RTV au atata succes, e clar ca limita de prostie din pacate nu e unde spui tu.
  • +25 (27 voturi)    
    sobolanii rosii (Miercuri, 13 iunie 2018, 2:11)

    Coco Whistle [utilizator]

    intotdeauna au fraudat, furat, inselat, falsificat...indiferent ca s-a numit: teritoriu, tezaur, legi, voturi, diplome, ani din viata noastra, a copiiilor nostri, vise, viitor, filmulete, au asmutit multimile de minoritati colorate sa-l sustina pe Barabas, pe infractori, pe asistati, pe needucati. popor de lasi, unii si-au pierdut viata ca noi sa o ducem un pic mai bine.
    • +3 (5 voturi)    
      In mintea lor (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:57)

      ABBV [utilizator] i-a raspuns lui Coco Whistle

      atat pot ei, un pic mai mult decat ramele si un pic mai putin decat sobolani. O pata neagra in istoria tari! Comportament de ocnas, la care orice este justificat.
      Depinde de un efort colectiv si de o memorie electorala mare ca astfel de oameni sa nu mai pupe functii publice. Pana nu i starpim prin vot, asta avem! Mergeti la vot data viitoare oameni buni pentru a impiedica cancerul FSN sa mai intre in orice fel de institutie publica.
  • +5 (5 voturi)    
    Buna asta... (Miercuri, 13 iunie 2018, 6:30)

    Ion_RoaitaDA [utilizator]

    Si Ponta a zis la fel intr-o situatie asemenatoare, si nu a mai avut mult de trait la `butoane`.
    Clar, sfarsitul `ciumei rosii` se apropie intr-un fel sau altul.
  • +6 (8 voturi)    
    psd isti de buna credinta! (Miercuri, 13 iunie 2018, 7:26)

    zigot [utilizator]

    sigur sunt si astfel de oameni si nu cunosc cat de multi
    sunt; ma adresez numai acestora,
    a-ti vazut, probabil transmisia directa a acestui mare
    eveniment si sunt convins ca a-ti perceput cum se
    cuvine aceasta;
    cum interpretati ce fac colegii dvstra care va conduc cu
    privire la eveniment?
    se intampla un asemenea succes atat de rar si ei isi bat
    joc in modul cel josnic de cei mai devotati si de succes
    oameni; analizati cu propria simtire ce sunt in stare sa
    faca acesti demoni si comportativa ca atare fata de ei
    • 0 (4 voturi)    
      Draga Zigot (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:40)

      CPM1 [utilizator] i-a raspuns lui zigot

      Vezi ca aici "ati" se scrie intr-un singur cuvant.
      Mai du-te pe la scoala! Studiaza cazurile cand se scrie "a-ti" si dupa aceea vino sa dai lectii! Mai discutam atunci! Observi ca nu te-am jignit!
      • +1 (1 vot)    
        multumesc, (Miercuri, 13 iunie 2018, 12:23)

        zigot [utilizator] i-a raspuns lui CPM1

        este corecta observatia
        • +1 (1 vot)    
          OK! (Miercuri, 13 iunie 2018, 14:22)

          CPM1 [utilizator] i-a raspuns lui zigot

          Insa pe cei care au dat voturi negative as vrea sa-i intreb: ce motiv ati avut? Ce nu va convine?
          • 0 (0 voturi)    
            Iti spun eu de ce (Vineri, 15 iunie 2018, 1:40)

            Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui CPM1

            Ai indraznit sa corectezi pe cineva care e in tabara lor. Nu se poate asa ceva. Ei sunt sfinti.
  • +5 (5 voturi)    
    Astept comunicat Simona Halep (Miercuri, 13 iunie 2018, 7:42)

    ciuma.rosie [utilizator]

    Sa se dezica ca acesti banditi PSD, reamintesc ca si la aeroport era fostul primar psd de Busteni, Savin"spaima sticlelor de vin", un nemernic notoriu marca psd !
  • +9 (11 voturi)    
    Bravo PSD! (Miercuri, 13 iunie 2018, 7:43)

    This_User_Is_Real [utilizator]

    Tocmai ne-ai scos din letargie, si prin actiunile tale ne-ai mobilizat din nou! Nu vom lasa ca o gasca de infractori, de PENALI, sa distruga Romania! Veti ajunge la cosul de gunoi al istoriei...asta sa va fie clar!
  • -9 (13 voturi)    
    Nu au huiduit-o,au facut-o doar sa se simpta prost (Miercuri, 13 iunie 2018, 8:39)

    marian_ulise [utilizator]

    Dupa cum chiar ea a declarat ulterior evenimentului. Puneti-va in locul ei si vedeti daca v-ar conveni ca un moment de bucurie sa se transforme in asa ceva.
  • -8 (10 voturi)    
    Subdezvoltati,dar falosi nevoie mare (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:08)

    Plagarus [utilizator]

    Urmeaza statuia din chip cioplit ?
    • +1 (7 voturi)    
      Iar? (Miercuri, 13 iunie 2018, 11:08)

      J.C.Denton [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Iar ai pariat împotriva Simonei și ești supărat că nu ți-a ieșit, de-ai venit și p-aci să-ți verși fluidele grețoase?
      • -3 (5 voturi)    
        La cat am castigat,de pe urma neputinei ei..... (Miercuri, 13 iunie 2018, 11:43)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui J.C.Denton

        Sper sa o fac la si mai mare acum,cand s-a extaziat campeoana. Zika.
  • -12 (14 voturi)    
    Cand HUIDUI nu stii sigur cui se adreseaza (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:27)

    vigni [utilizator]

    Asa este, am fost pe stadion sus in zzona centrala si cand au inceput huiduielele Simona Halep se distingea, altii erau in jur, de inteles nu se intelegea nimic fiindca hiduiala acoperea difuzoarel, asa ca nu am aflat acolo ce placheta, ce distinctie a primit

    Venisem totusi sa o vad pe Simona fericita nu ingrozita de huiduieli, puteau sa fie huiduieli la miting PSD

    Asta ne descalifica in ochii lumii intregi, Prietenii din strainatate nici ei nu au inteles de ce este huiduita Simona !
    Mai ganditi si separati rautatile
    • +5 (7 voturi)    
      politizarea cu forta nu se face (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:06)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui vigni

      PSD-ul are prostul obicei de a se comporta precum un Partid-Stat si de a se alipi cu forta la imaginea multor personalitati. Ar fi fost bine ca madam Firea sa se ocupe de tinut promisiunile din campanie si sa faca un raport de jumate de mandat cu asta.
      • 0 (0 voturi)    
        indiferent ca iti place sau nu (Vineri, 15 iunie 2018, 1:34)

        Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

        ...e Primarul Capitalei. Gestul simbolic de oferire a chei orasului se face si in multe alte tari. Ai impresia ca acolo primarul e apolitic?
        Dupa voi, primarul capitalei ar trebui sa se ascunda, sa nu apara pe nicaieri si sa nu organizeze nimic. Bineinteles ca nici asa n-ar fi fost bine, ati fi zis ca e o nenorocita careia nu-i pasa de valorile Romaniei.
        Era sarbatoarea Simonei Halep si ea a acceptat sa primeasca cheia orasului de la primar. Trebuie neaparat sa ceara si acordul scandalagiilor cu #? Trebuia neaparat ca sa fie politizata sarbatoarea si sa ii strice momentul Simonei prin manifestarea antipatiei fata de Primar? Sigur ca da, daca ai # orice porcarie faci e legitima.
    • +6 (8 voturi)    
      esti nesimtit (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:54)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui vigni

      prietenii tai din strainatate n-au inteles de ce e huiduita Simona?pai nu Simona a fost huiduita. si nu ne descalifica . Citeste presa straina . Care a inteles exact despre ce a fost vorba .
    • +3 (5 voturi)    
      Da de unde, minti (Miercuri, 13 iunie 2018, 12:27)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui vigni

      a fost foarte limpede.
      Du-te tu sa o lauzi pe duamna fierea... pe FB ori la antene.
      Lasa-ne cu minciunile propagandistice psd-iste.
    • -1 (1 vot)    
      Ai fost, dar degeaba...uite aici... (Joi, 14 iunie 2018, 1:48)

      Andrei966 [utilizator] i-a raspuns lui vigni

      Citeste rar, pe silabe... am fost in partea stanga a tribunei unu, jos, primul nivel. Nu trebuia sa vad scena clar pentru ca in spatele ei, cele 3 monitoare mari aratau ce se intampla. Firea a fost vazuta si recunoscuta de cand era in tunel (panglica tricolora de primar a dat-o de gol) si fluierata tot de atunci. Daca nu crezi, priveste filmuletul, amator, needitat.
      https://youtu.be/HjzURvf0rSw
  • +13 (15 voturi)    
    Nu am nici o asteptare din partea PSD (Miercuri, 13 iunie 2018, 9:45)

    Frankie [utilizator]

    PSD = un partid de corupti, hoti, penali si analfabeti
    • -7 (11 voturi)    
      Toate partidele (Miercuri, 13 iunie 2018, 10:43)

      CPM1 [utilizator] i-a raspuns lui Frankie

      sunt asa! Ai tu pata asta pe PSD! Eu de-abia astept sa vina ceillati la putere! Sa vedeti atunci cinste si numai lapte si miere!
      • 0 (2 voturi)    
        mai rau ca acum (Miercuri, 13 iunie 2018, 14:37)

        Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui CPM1

        poate fi doar daca revine ceausescu..
  • 0 (2 voturi)    
    Reacția PSD (Miercuri, 13 iunie 2018, 19:38)

    finutza [utilizator]

    Cam curvă Stănescu ăla. Acceptă cu greu că huiduielile nu-i sunt adresate Simonei, că totul s-a derulat prea repede (dar a durat 2 minute), ca apoi să o laude totusi pe țoapa de Firea, că ar fi făcut un gest remarcabil, oferind cheia orașului sportivei.
    Am o întrebare: cheia asta o dă primarul când vrea, cum vrea? Nu în urma unei ședinte de consiliu? A avut loc o astfel de ședință?