VIDEO Ce a aflat Dacian Cioloș despre el însuși în Teleorman: că nu e român și că vrea să ne ia Ardealul - reportaj Liber în Teleorman

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Duminică, 12 mai 2019, 19:22 Revista Presei | Subiectele Zilei


Dacian Ciolos in Teleorman
Foto: liberinteleorman.ro
Echipați cu tricouri și alte materiale electorale, tineri ai alianței USR-Plus i-au însoțit pe Dan Barna și Dacian Cioloș în Teleorman au sperat că vor putea convinge oamenii din județul cel mai hulit din țară despre faptul că lucrurile s-ar putea schimba, dacă ar merge și pe mâna unor oameni care n-au furat, arată un reportaj al publicației Liber în Teleorman. În Teleorman, Dacian Cioloș a aflat și lucruri interesante despre el însuși: „Cioloș nu e român! El e ungur! Vine ungurii, vrea să ne ia Ardealul, vrea să ne ia tot”, era de părere un localnic.

„La primul popas, însă, cel de la Drăgănești-Vlașca, oamenii din Alianța USR-PLUS s-au intersectat cu o echipă de campanie a PSD Teleorman, care tocmai făcuse drumul pe care ținerii alianței urmau să-l parcurgă. Așa că au mers pe calea presărată deja cu propaganda roșie, găsind rareori oameni dispuși să-și spună durerea și să-și strige nemulțumirea. Restul păreau, ca de obicei, anesteziați sau neospitalieri”, arată publicația amintită.

„Totuși, în Teleorman, Dacian Cioloș a aflat și lucruri interesante. Despre el însuși: “Cioloș nu e român! Eu sunt țigan, român. Eu sunt țigan, nu rom! El e ungur! Vine ungurii, vrea să ne ia Ardealul, vrea să ne ia tot. E ungur, n-are cum. Numai numele: Cioloș. N-am auzit de Cioloș, e ungur! Vine ungurii să ne combată! Lăsați românii să ne conducă!”, mai notează reportajul. Citește integral reportajul pe Liberinteleorman.ro



Vezi și:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7107 vizualizari

  • +7 (13 voturi)    
    Fara limite (Duminică, 12 mai 2019, 19:32)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Prostia nu are limite,TL fiind un judet de hoti si complici ai hotilor. Gunoaiele RO.
    • +4 (6 voturi)    
      E vorba de TR , dar e valabil si (Duminică, 12 mai 2019, 20:44)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      pentru TL ce ai spus.
    • +4 (4 voturi)    
      vezi ca TL (Duminică, 12 mai 2019, 20:45)

      trandafil [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      e Tulcea!
    • +2 (4 voturi)    
      TL este Tulcea (Duminică, 12 mai 2019, 20:59)

      alibaba_zeul_meu [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Dar este singura greseala pe care o faci.
    • +3 (3 voturi)    
      Toți? (Luni, 13 mai 2019, 10:38)

      NicioLae2 [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Faptul ca "crema" s-a îmbogățit prin hoție și a ajuns apoi în conducerea țării, nu înseamnă că toți teleormănenii sunt "hoti si complici ai hotilor".
      Majoritatea sunt oameni sărmani și n-au habar ce se întâmplă pe lume. Ca și la Buzău, Vaslui, Iași, Dolj, Gorj, ei "pun botul" la un litru de ulei sau la un kilogram de făină și votează PisSDeul!
  • +1 (7 voturi)    
    nu inteleg.. (Duminică, 12 mai 2019, 20:28)

    exilatul [utilizator]

    ce poti cistiga cind faci campanie in locuri populate in majoritate de hoti si inculti...
  • +6 (8 voturi)    
    Unde faceti si voi campanie (Duminică, 12 mai 2019, 21:42)

    Please [utilizator]

    Ce faceti si voi campanie in pubela tarii. Nu va va intelege nimeni. Aia-s niste habarnisti tinuti in intuneric, care vorbesc fara cunostinte de orice natura. zde unde sa stie ei ce inseamna Ardealul? Aia sunt inca in evul mediu, si acolo vor ramane. LA Dragnea din astia ii trebuiesc. In Ardeal nu a re sanse, si ce e rau, ca despica voit o tara in doua. Nu ma mir de aspiratii autonomiste cum nici de fricile legate de astea.
    • +4 (4 voturi)    
      Vot (Duminică, 12 mai 2019, 22:17)

      D.M.A.Gogu [utilizator] i-a raspuns lui Please

      Din pacate votul respectivului conteaza la fel de mult ca si cel al unui academician. Mai mult, cei ca si respectivul se prezinta cu siguranta la vot, ceea ce nu se poate spune despre cei cu educatie superioara.
  • 0 (0 voturi)    
    Realizari ? (Luni, 13 mai 2019, 17:37)

    al123 [utilizator]

    De ce nu ne spune Ciolos de realizarile lui pentru care ar trebui sa il mai votam :
    1. Scurtarea termenelor de plata la utilitati ( apa , gaz , telefon, curent electric ....) de la 60 de zile la maxim 10 , adica inainte aveai 30 de zile de la primirea facturii , plus inca 30 de zile fara penalitati. Acum ai max 15 zile de la data emiterii facturii , iar uneori aceasta ajunge chiar in ziua platii . Pana si operatorii economici care au online incalca legea , la data de emitere a facturii , consumatorul negasind nicio factura postata , ci doar peste cateva zile . In tarile civilizate e evaziune sa emiti o factura antedatata , da Ciolos ne-a dus intr-o etapa superioara !!!
    2 . A pus pe butuci bancile pentru economisire creditare care nici acum nu au mai deblocat primele de la stat .

    Pentru celelalte intentii bune , stim ca nu a fost lasat de PSD , insa pe astea cine i le-a cerut ? Sau trebuie de fiecare data sa vindem viitorul romanilor pe inca 100 de ani ?