Newsweek: Bogdan Chirieac - bani de la Compania Națională de Drumuri pentru "imagine favorabilă și știri pozitive"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Joi, 6 iunie 2019, 14:28 Revista Presei | Subiectele Zilei


Articol Newsweek - Bogdan Chireac
Foto: Captura Newsweek.ro
Compania Națională de Drumuri a cumpărat, în decembrie, "servicii consultanță pe comunicare și implementarea strategiei la nivel CNAIR", contract atribuit direct firmei DC News, controlată de Bogdan Chirieac, potrivit Newsweek. Publicația scrie că "Narcis Neaga, directorul general al CNAIR, a plătit 43.000 lei firmei DC News" pentru a beneficia "de o imagine favorabilă și știri pozitive".

Contractul este datat 7 decembrie 2018 și a fost semnat deși instituția are propria direcție de comunicare, unde lucrează circa 15 oameni, potrivit sursei citate.

După două zile, notează aceasta, Narcis Neaga "s-a dus în studioul DC News unde a acordat un interviu de o oră, un minut și zece secunde".







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.















5932 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Atunci dați afară cei 15 angajați! Simplu. (Joi, 6 iunie 2019, 14:34)

    prec [utilizator]

    Ori, ori!? Nu merg amîndouă odată.
  • +11 (11 voturi)    
    hoți cu contracte și sprijin politic (Joi, 6 iunie 2019, 14:34)

    MG [utilizator]

    DNA - să vină să vă ia!
  • +11 (11 voturi)    
    Mananca Chireac (Joi, 6 iunie 2019, 14:41)

    Frank777 [utilizator]

    mananca,se uita piezis si continua sa manance netulburat.Dai in el da el mananca si la sfarsit guita ceva ca un protest formal si se retrage multumit ca a mai mancat o zi.Este greu ca indivizi de teapa asta sa mai aiba rusine de ceva. Ei mananca in public fara rusine.
  • +11 (11 voturi)    
    Stiri pozitive legate de infrastructura :) (Joi, 6 iunie 2019, 14:47)

    hopshio [utilizator]

    Sa dai stiri pozitive legate de infrastructura rutiera din Romania merita mai mult de 10 000 euro pentru ca implica un efort considerabil. Oare cum ar suna o stire "pozitive", adaptata la "jurnalismul" actual: "Un cetatean a incercat sa evide o groapa in groapa si a pasasit carosabilul. Dar, senzational NU a murit pentru ca profesionistii de la CNAIR condusi de directorul general Narcis Neaga au anticipat si au taiat toti copacii de pe marginea drumului.
  • +10 (10 voturi)    
    Chirieac (Joi, 6 iunie 2019, 14:54)

    varavara [utilizator]

    Chirieac are si merite deosebite: este fruntas la lins...inghetata la televiziunea si publicatiile finantate de psd.
    Pacat de acest jurnalist care candva avea coloana vertebrala. Acum este un nevertebrat.
    • -1 (1 vot)    
      si fost puscarias de asemenea (Joi, 6 iunie 2019, 15:16)

      olariub2005 [utilizator] i-a raspuns lui varavara

      ...
  • +4 (4 voturi)    
    Aici sunt banii dvs. (Joi, 6 iunie 2019, 15:11)

    mos ion roata [utilizator]

    Nu mai construim autostrazi fiindca banii se duc pe salarii nesimtite si servicii de consultanta aiurea. Ce consultanta poate sa dea individul asta care judeca precum soldatul Svejc dar psd-istul mascat val?
    Mi-ar fi rusine sa laud o companie cu cele mai proaste realizari din Europa si nu numai-se pare ca unii nu mai exista acest sentiment.
  • -3 (5 voturi)    
    un fleac (Joi, 6 iunie 2019, 15:15)

    cucuveauamov [utilizator]

    cred ca stirile negative despre Dragnea @ co au fost finantate cu milioanele ... ceea ce ar totusi bine. Ma tem insa ca era prostie in stare pura.
  • +2 (2 voturi)    
    Ce bine se circulă pe știrile pozitive. (Joi, 6 iunie 2019, 15:29)

    asavreau [utilizator]

    Asta-i de pușcărie.Să ai drumuri atât de proaste că mor zilnic oameni și în loc să le repari și întreții bine,plătești pe cineva să mintă că sunt drumuri bune.Și te duci direct spre moarte.Păi nu-i crimă ce fac Compania de drumuri și Bogdan Chireac?
  • +5 (5 voturi)    
    oda celui mincinos (Joi, 6 iunie 2019, 15:57)

    alexman1 [utilizator]

    Nici nu merita urmarit. Acum multi ani a aparut acea inregistrare cu el...M-a dezgustat...E de evitat..
  • 0 (0 voturi)    
    Groh, groh... (Vineri, 7 iunie 2019, 13:17)

    John M. [utilizator]

    Pai numai atat?!