Adevărul: Dovada că ştabii Poliţiei au bătut palma cu Clanul Duduienilor. Imagini de la întâlnirea de taină dintre oamenii legii şi interlopi

de S.J.     HotNews.ro
Marţi, 25 august 2020, 18:31 Revista Presei | Subiectele Zilei


Unul dinre ofiterii de Politie care au participat la intalnire
Foto: Captura video - Adevarul
Ofiţeri de rang înalt din Poliţia Română s-au întâlnit cu Elvis Pian şi reprezentanţii Clanului Duduianu în noaptea de 8 spre 9 august, pentru a negocia condiţiile de înmormântare a lui Emi Pian, relatează Adevărul.

Imaginile confirmă versiunea relatată de Elvis Pian, fratele lui Emi Pian, care spune că s-a întâlnit în noaptea de 8 spre 9 august cu şeful Poliţiei Române, Liviu Vasilescu, cu şeful Poliţiei Sector 5, Cătălin Păştin, şi cu şeful Poliţiei Capitalei, Bogdan Berechet.

Liderul Clanului Duduianu, Emi Pian, fusese înjunghiat mortal în dimineaţa zilei de 4 august, de către Gheorghe Richard Emanuel, la sfârşitul unei partide de barbut care ţinuse toată noaptea precedentă. În momentul filmărilor obţinute de „Adevărul”, trupul lui Emi Pian se afla deja de 3 zile depus acasă, iar poliţiştii încercau să îi convingă pe interlopi să-l mute de acolo în Biserica „Cuvioasa Parascheva” din cartierul Rahova al Capitalei.

Vezi înregistrarea video și restul poveștii pe Adevărul.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















15518 vizualizari

  • +28 (44 voturi)    
    ei si !!!!!!!!!!! (Marţi, 25 august 2020, 18:38)

    exilatul [utilizator]

    e normal ca penalii sa se intilneasca intre ei....
    • -10 (18 voturi)    
      Si care este ilegalitatea?!! Unde bat palma? (Miercuri, 26 august 2020, 0:57)

      Argon [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      Politia s-a întâlnit cu membri ai clanului Duduiau sa le facă o cerere absolut legala. De ce ziceți ca "ștabii Poliţiei au bătut palma cu Clanul Duduienilor"? Daca pe video s-ar vedea cum ofițerii primesc bani atunci era altceva dar asa, ce este greșit în cererea oamenilor legii?!!
      • +9 (13 voturi)    
        Mai nea, o intalnire legala se face la (Miercuri, 26 august 2020, 9:22)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Argon

        lumina zilei, eventual cu presa de fata sa vedem si noi ce au promis si-o parte si cealalta, nu noapte ca hotii urmata de negari si poticneli specifice unei actiuni ilegale!
        • -6 (8 voturi)    
          Daca nu ia mita politia te poate întâlni oriunde! (Miercuri, 26 august 2020, 14:30)

          Argon [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          Atata vreme cât nu ia mita, ofițerii de politie se pot întâlni cu oricine oriunde.

          Ce ați fi dorit sa facă politia, sa se ducă în mulțimea aia de țigani, cu Florin Salam în mijloc, sa zică, gata ia evacuați toți locul.

          Ofițerii, au chemat câțiva membri marcanți ai clanului Duduianu și le-au spus sa termine cu cântecele și tot circul, lucru care s-a și întâmplat imediat. Nu vad nimic în neregula aici.
  • +43 (51 voturi)    
    ... (Marţi, 25 august 2020, 18:40)

    tirolez [utilizator]

    Intr-o tara normala si-ar da demisia azi. Adica sefii politiei se milogesc de mafie si tot ca mafia iese in final? Macar daca trimiteau unii mai mici in grad.
  • +35 (43 voturi)    
    asta e buna... (Marţi, 25 august 2020, 18:54)

    alexman1 [utilizator]

    Ce rusine nationala. Cum e posibil asa ceva??? Oare sefii astia nu gandesc deloc? Nu au studii superioare? Sau sunt de nivelul celui din Piatra Neamt care a socat o tara intreaga???
    Bai oare de ce sunteti asa de incompetenti?Cum de ajung in functii astfel de elemente?
    E chiar coruptie generalizata in tara asta???
    • +20 (28 voturi)    
      Da, este coruptie generalizata in tara asta (Marţi, 25 august 2020, 20:11)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui alexman1

      Si daca o sa votam la fel ca in ultimii ani va fi in continuare coruptie generalizata in tara asta
      • -1 (9 voturi)    
        "daca o sa votam la fel" (Miercuri, 26 august 2020, 7:36)

        isus si hristos [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        Chiar nu conteaza cine va castiga, toti sint o sleahta de infractori!
  • +16 (24 voturi)    
    A fi sa a nu fi sef in Politia Romana (Marţi, 25 august 2020, 18:59)

    Doru1963 [utilizator]

    Ca sa fi sef care primeste prime si bonusuri pentru activitatea sa (mai ales in contextul UE) trebuie sa prinda infractori.
    Ca sa prinzi infractori, trebuie sa depui o munca destul de grea.
    Daca vrei sa muncesti cat mai putin te folosesti de surse foarte bune.
    Ca sa ai surse foarte bune, e nevoie sa dai ceva important la schimb acestor "surse".

    Putem trage singuri concluziile cine sunt sursele Politiei Romane si cat de importante sunt ce da Politia Romana la schimb.
  • +21 (23 voturi)    
    Rang înalt (Marţi, 25 august 2020, 19:03)

    NeculaiBuhai [utilizator]

    Un burtos de rang înalt...
  • +30 (34 voturi)    
    Daca mutrele acelor ofiteri de politie (Marţi, 25 august 2020, 19:03)

    Cataleya [utilizator]

    ...sunt rcognoscibile pe inregistrarile respective, indivizii trebuie, nu doar demisi de urgenta, ci pusi direct sub ancheta!
    Dar nu prea cred ca Vela are atata putere, iar Orban se face ca ploua.
  • +28 (30 voturi)    
    Politia nu a facut decat sa aplice sloganul (Marţi, 25 august 2020, 19:04)

    Futurist Irefutabil [utilizator]

    "siguranta si incredere"
  • 0 (22 voturi)    
    hehe (Marţi, 25 august 2020, 19:04)

    transpenibilus [utilizator]

    Postakii rushi, SHOW!!
  • +4 (28 voturi)    
    Vela nu zice nimic, nici Orban, PNL=PSD=hoti (Marţi, 25 august 2020, 19:06)

    emil bobu [utilizator]

    PNL, PSD, PMP, ALDE, UDMR si ProRomania sunt crima organizata.
    • +1 (5 voturi)    
      ...mai sint! (Miercuri, 26 august 2020, 7:39)

      isus si hristos [utilizator] i-a raspuns lui emil bobu

      Trebuia sa enumerati toate partidele...
  • +13 (23 voturi)    
    Nu stie barbatu' (Marţi, 25 august 2020, 19:07)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    Ce stie tot satu' !
    Vela, asteptam demisii, binenteles incepand cu tine, interolpule !
  • +21 (23 voturi)    
    Siguranta si Incredere (Marţi, 25 august 2020, 19:11)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Adica? Va explic: sa aveti incredere ca militienii aisgura singuranta interlopilor si nu a voastra!!!
  • +4 (18 voturi)    
    Dovada? (Marţi, 25 august 2020, 19:22)

    IoPaNet [utilizator]

    S-a stiut de atunci de aceasta intalnire, nu a negat-o nimeni, Cu ce ajuta aceasta "dovada"?
  • +21 (27 voturi)    
    Deci (Marţi, 25 august 2020, 19:22)

    My50cents [utilizator]

    Cine sunt mai corecti ?
    Duduienii care au recunoscut ca s-au vazut cu politia sau shefii politiei care n-au recunoscut.
    Just asking :)
    • +1 (3 voturi)    
      Duduienii mai au ceva onoare (Marţi, 25 august 2020, 23:15)

      CristianG [utilizator] i-a raspuns lui My50cents

      .
    • +7 (9 voturi)    
      i-au dat in gat interlopii pe preacuratii politist (Miercuri, 26 august 2020, 0:21)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui My50cents

      dar intrebarea este de ce s-au intalnit in ceas de seara si va dati seama ca s-a ajuns pana la varf???

      du-te tu prost cinstit la politie si cere sa te intalnesti cu magarii aia in ceas de seara si vezi daca ai succes..

      Tu-i mama ei de treaba!

      Evident ca are si ramificatii politice - ca ce pana mea acume ste campanie si musai trebuia sa sara acum chestiile alea care nu au sarit atunci cand a fost inmormantare.
  • +13 (19 voturi)    
    Rezolvarea e simpla (Marţi, 25 august 2020, 19:38)

    dihania [utilizator]

    Tov. ministru de interne de la centru sa plece impreuna cu urmatoarele 5 niveluri ierarhice de sub el, sefi sefuleti, comisari, comisarasi oricum pusi pe criterii de rudenie. La fel si la IGPR. Mai greu sunt de gasit niste inlocuitori competenti.

    Faceti un sondaj - va GARANTEZ ca 99.9% dintre romani considera ca politia nu-si face treaba, e corupta si mai mult incurca.

    La dracu, politia nu-si face treaba de mai mult de 30 de ani. Nu e prea greu sa vezi asta. Si nu din cauza politistilor mici (tablagii), ci din cauza caracatitelor de la conducere.
  • +26 (28 voturi)    
    Lucrurile au mers prea deperte... (Marţi, 25 august 2020, 20:19)

    valll [utilizator]

    Deja interlopii au reusit sa corupa Polittia, sa controleze politicienii, sa aiba legaturi inadmisibile cu Justitia. Asta inseamna stat mafiot.
  • +6 (8 voturi)    
    ce zice un polițist (Marţi, 25 august 2020, 20:39)

    di livio [utilizator]

    Adevărul...„Cum să te duci tu, şeful Poliţiei Capitalei, cea mai mare structură a MAI, să-i rogi pe unii, pe care deunăzi îi băgai la dubă, să respecte legea? Păi legea nu e lege pentru toţi? Că până acu’ ni se cerea să aplicăm legea şi pentru starea de urgenţă, şi pentru neurgenţă şi pentru starea de alertă.Ce facem? Nu e lege pentru toată lumea?”...cre că aici îi problema, legea îi numa pt fraieri
  • +5 (7 voturi)    
    Si cel mai rau e... (Marţi, 25 august 2020, 21:27)

    Mihail. [utilizator]

    ...ca multi dintre romani traiesc cu iluzia ca astia ii apara.
  • +4 (6 voturi)    
    MILITIA era' domni (Marţi, 25 august 2020, 21:45)

    MTG [utilizator]

    MILITIA era' domni pe langa infractorii astia de acum.
    Niste analfabeti, pusi sa pazeasca o clasa politica corupta, care spala bani prin clanuri mafiote.
  • +4 (8 voturi)    
    Puneti pe Rares Bogdan (Marţi, 25 august 2020, 21:51)

    Criogenia [utilizator]

    Sa prezinte filmarile astea pe la Bruxelles sa explice UE cu ce se ocupa si ce reprezinta Politia Romana sub guvernul prietenului Sica...

    Sa nu stea degeaba sa imputa scaunul ala aiurea, sa le spuna celor de la UE si despre abordarea ministeriala a lui Geaca de Piele...
  • +6 (8 voturi)    
    Ce pasca masii de tara e asta??? (Marţi, 25 august 2020, 21:52)

    V. Istina [utilizator]

    Seful Politiei Romane sa discute cu borfasii ... despre ce? Sa nu care cumva sa se supere si se taie iar intre ei? Da’ sa se taie! Macar atat daca Politia nu-i salta ori rareste.

    O flegma scarboasa in fata tuturor politistilor cinstiti, si a Romaniei intregi. Asta inseamna intalnirea capilor politiei cu rachetii. Aici nu e vorba de pragmatism, ci de ticalosie pura.

    Pasca masii de sepci otravite ce sunteti!
  • +6 (8 voturi)    
    Jenant, mai apeleaza cineva la Militie in Romania? (Marţi, 25 august 2020, 22:43)

    Savitar [utilizator]

    Eu unul nu m-as baga, ca astia iti trimit garoii acasa noapte peste tine!!!
  • +9 (11 voturi)    
    Clanul Duduienilor e oripilat (Marţi, 25 august 2020, 22:45)

    carvil [utilizator]

    S-a aflat ca s-a intalnit cu niste tablagii penibili. Onoarea lor a avut de suferit.
  • +7 (9 voturi)    
    . (Marţi, 25 august 2020, 22:45)

    harapalb [utilizator]

    Dezgustator.