VIDEO viral din Las Fierbinți. Cum să convingi oamenii să se vaccineze: „Nu te face Illuminati, nu are cip”

de Redactia     HotNews.ro
Vineri, 1 octombrie 2021, 10:07 Revista Presei | Subiectele Zilei


Las fierbinti
Foto: Captura video
O pledoarie pro-vaccinare din finalul episodului de joi din serialul Las Fierbinți a devenit virală. Discursul lui Adrian Titieni s-a concentrat pe aproape toate întrebările și temerile oamenilor despre vaccin. De la Illuminati la cip, despre ARN și ADN, fertilitate și eficiență, toate aceste aspecte au fost atinse.

Clipul a fost distribuit de aproape 7.000 de ori.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.



















11486 vizualizari

  • +1 (21 voturi)    
    Bravo! (Vineri, 1 octombrie 2021, 10:18)

    Mazeta [utilizator]

    Un clip de propagandă ceva mai bine făcut decât cel cu Cîțu și probabil mai ieftin, fiindcă actorii se mulțumesc cu puțin. Publicul țintă este același.
    • +4 (4 voturi)    
      Serial... (Vineri, 1 octombrie 2021, 17:04)

      Beer-gummy-bear [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Chiar voiam sa dau share, dar cand am vazut finalul... Nu pot! Serialul e atat de prost! Promoveaza prostia de cel mai ingrozitor nivel! Dezgustator!
      Desi apreciez implicarea lor in campania de vaccinare, vreau sa cred ca distribuirea postarii din partea mea nu ar fi avut rost, pt ca vreau sa cred ca nu am in lista de prieteni genul de persoane la care sa prinda astfel de serial si astfel de abordare!
  • -9 (25 voturi)    
    :D (Vineri, 1 octombrie 2021, 10:21)

    sentenced [utilizator]

    Oare astia inteleg ca cu cat fac mai multa propaganda cu atat lumea este mai reticenta? Poate ar trebui folosita psihologia inversa.
    Ca sa nu mai zic ca acting-ul e de tot cacatu' in filmele astea romanesti. Cringe rau, parca simt rusine cand ma uit.
  • +13 (15 voturi)    
    ... (Vineri, 1 octombrie 2021, 10:25)

    cartograful [utilizator]

    Insistenta stupida pe aceeasi formula a esecului in comunicare: nimeni nu se considera prostul satului ca sa se identifice cu aia din "Las Fierbinti". Aceeasi chestie in a separa "intelectualii" care se vaccineaza si "prostii" care nu se vaccineaza. Nu functioneaza! Faceti un experiment simplu si incercati sa-i sugerati cuiva care v-a ocupat locul de parcare ca "are carnet de la Pitesti" sau "sa se ocupe mai bine de cratita decat de volan" si vedeti cam cum va continua discutia. Exact acelasi lucru se aplica si aici. Campanie facuta de "piaristi" veniti din lumea chipsurilor si a berii la PET.
    Pe de alta parte deschid TV-ul si in plin val 4 la emisiuni tip "ora doctorului" vad medici explicand despre colica biliara, dureri articulare, whatever, mai putin despre vaccinuri, despre tipurile de vaccinuri si recomandari, despre celelalte masuri de protectie (masca, distantare) pe care trebuie sa le respecte si cei care se vaccineaza sau au avut boala dar in mod cu totul special cei nevaccinati si care nici n-au avut boala, samd.
    In rest, lumea pare indiferenta la situatia actuala, era de prevazut, si in razboi se obisnuieste lumea si cu transeele si cu bombele. Socul initial a tinut cateva luni.
  • +1 (15 voturi)    
    si chiar credeti ca o sa ii determine la vaccinare (Vineri, 1 octombrie 2021, 10:37)

    ..13 [utilizator]

    Pe aia incapatanati care oricate argumente le aduci ei tot pe a lor o sustin???

    Numai cu biciul merge la unii din pacate.

    Poate gresesc eu si romanul de indata ce vede clipul si mai asculta un vecin care s-a vaccinat o sa decida in sfarsit ca a sosit vremea vaccinarii...
  • +4 (12 voturi)    
    abia la 1000 decese/zi iesim din mediocritate! (Vineri, 1 octombrie 2021, 10:53)

    Antenistontel [utilizator]

    .
    • -6 (8 voturi)    
      Hai ! (Vineri, 1 octombrie 2021, 14:53)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui Antenistontel

      Ai propus un număr și stai? Ce mai aștepți? Îți comanzi sicriul și mergi la cimitir, că la COVID nu au voie însoțitori. Și popa, să-l pui să-ți facă feștania înainte, cât ești viu. După, nu mai are curaj.
  • +10 (14 voturi)    
    na-ti-o franta ca ti-am dres-o (Vineri, 1 octombrie 2021, 11:09)

    freestyle [utilizator]

    daca s-a vaccinat celentano sigur se vaccineaza juma de rom...anica.
  • -1 (9 voturi)    
    serialul nu mai este de comedie (Vineri, 1 octombrie 2021, 13:47)

    geooprea [utilizator]

    In acest sezon, de cand scenarist este Adrian Văncică, serialul nu mai este comedie. Lipseste umorul, personajele se chinuie sa faca lucruri ciudate, se tin discursuri educationale de catre personajele cele mai putin educate.
  • +1 (1 vot)    
    de mii de ani ... (Sâmbătă, 2 octombrie 2021, 13:39)

    nick1587873340950 [utilizator]

    sa moara mortu' cita propaganda globalista
  • +1 (1 vot)    
    Va veni si episodul cand vor vorbi de transgenderi (Sâmbătă, 2 octombrie 2021, 17:49)

    Idiotul_fUtil [utilizator]

    Cum o fi sa fii transgender in Las Fierbinti?
    • 0 (0 voturi)    
      Vei fi si tu divă, in sfarsit ! (Duminică, 3 octombrie 2021, 10:07)

      Valtran [utilizator] i-a raspuns lui Idiotul_fUtil

      .
  • +1 (1 vot)    
    astia suntem (Duminică, 3 octombrie 2021, 18:22)

    sucaa [utilizator]

    majoritata comentariilor de aici deviaza de la subiect de te-ntrebi ce are sula cu prefectura.
    Unul vorbeste de transgenderi (!?!?), altul de calitatea actorilor, altul de calittea de scenarist al lui Vancica, mazeta in stilul lui caracteristic de gica-contra incearca sa deplanga actorii ca sunt prost platiti.
    nu sunteti departe de cei care vorbesc de cipuri si 5g. Gasiti ceva de comentat la orice chiar daca nu puteit face nici macar un sfert din ce fac aia de-i criticati.
    la romani paharul este gol si cand este plin... n-avem sansa sa ne revenim. dam vina pe politicieni dar uitam ca noi i-am cocotat mereu acolo. trist...
  • 0 (2 voturi)    
    Nu e bine sa tradeze (Joi, 7 octombrie 2021, 13:45)

    all23 [utilizator]

    Tinta lor de atac trebuie sa fie politicienii si administratia! Acestia sunt vinovatii pentru ceea ce avem ( care isi iau salarii ) , nu oamenii care din diferite motive nu s-au vaccinat! Oamenii se vor vaccina , insa sistemul de sanatate va fi si mai varza ca pana acum! In continuare nu sunt prescrise medicamentele care trebuie de la primele simptome ( cica paracetamol si algocalmin - caz real persoana cu COVID si cu simtome severe ....) Ce ii poti transmite unei familii care isi perde pe cineva in urma vaccinarii ? In ciuda tuturor musamalizarilor aceste cazuri au ajuns sa fie recunoscute ! Eu le recomand sa faca un episod in care populatia Romaniei este 120 % vaccinata , iar guvernul isi propune 150% ca sa poata sa acopere numarul impus ( cu parandarat ) de vaccinuri de achizitionat . Ce faci cand primesti inapoi 2 euro la fiecare doza ? Iei 40 mil de doze ? NUUUU !iei 100 mil!