VIDEO Mugur Mihăescu parodiază clipurile pro-vaccinare ale miniștrilor din cabinetul Cîțu: "Vaccinul, pentru mine, conține un milion de oameni aruncați în sărăcie"

de I.B.     HotNews.ro
Duminică, 30 mai 2021, 19:58 Revista Presei | Vedete


Mugur Mihaescu
Foto: AGERPRES
Umoristul Mugur Mihăescu stârnește din nou controverse în mediul online cu un clip în care parodiază clipurile pro-vaccinare ale miniștrilor din cabinetul Cîțu.

”Vaccinul pentru mine conține 200.000 de locuri de muncă șterse cu buretele într-o seară, un milion de oameni aruncați în sărăcie. Vaccinul, pentru mine, conține un milion de oameni aruncați în sărăcie. Vaccinul pentru mine conține cenzura celor care au îndrăznit să conteste ordonanțele. Vaccinul contine pentru mine oamenii arși în spitale și pentru care nu a răspuns nimeni. Vaccinul, pentru mine, conține reacțiile aberante și ordonanatele aberante prin care puteai fi săltat de pe stradă la o simplă suspiciune că strănuți. Ah, și mai conține și vreo câteva sute de milioane de măști neconforme care ne-au protejat. Vaccinul pentru mine conține 70% din oameni care nu au mai ieșit la vot pentru că nu au cu cine să voteze... A și mai conține și câteva sute de milioanede măști neconforme care ne-au protejat”, spune Mihăescu.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


7526 vizualizari

  • +26 (44 voturi)    
    Educatie 0 (Duminică, 30 mai 2021, 20:06)

    337Zdf [utilizator]

    Doar uitandu-te la “ creatiile “ lui Mihaescu iti poti da seama ce grad de cultura are… 0 carcater , 0 cultura…
    • -16 (28 voturi)    
      Asa o fi dar de data asta are dreptare (Duminică, 30 mai 2021, 22:00)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui 337Zdf

      Chiar ministrul economiei de la PNL spunea anul trecut ca 60% din masti sunt neconforme

      iar atitudinea guvernului de a folosit ordonante militare, ca in vreme de razboi, impotriva populatiei civile e absolut inacceptabila
      • +3 (3 voturi)    
        Are dreptate? (Luni, 31 mai 2021, 0:44)

        imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        Da, cu o fraza. Asta nu inseamna ca are dreptate cu tot ce debiteaza. Cum ca vaccinyul aduce sfarsitul economiei. Si comparatie intre vaccin, oameni arsi, vot, masca... practic arunca soparle ca sa nasca discutii, fix cum fac trollii.
      • 0 (2 voturi)    
        Stii ce inseamna ca o masca e conforma? (Luni, 31 mai 2021, 9:37)

        Tyrion.lann [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

        Ca are o hartiuta emisa de cineva care scrie ca e conforma in cutie. Crezi ca a testat cineva din emitentii acelor hartiute vreuna din mastile respective cu virusi, bacterii, particule etc. intr-un laborator pentru a confirma gradul de filtrare?
        Daca da, am un pod exceptional, nou-nout, abia trecut de cateva masini peste, sa-ti vand. Oferta speciala si limitata.
    • +2 (2 voturi)    
      personajul Garcea (Luni, 31 mai 2021, 1:30)

      Bokila [utilizator] i-a raspuns lui 337Zdf

      este o culme a inteligentei fata de ipochimenul mugur mihaescu
  • +13 (27 voturi)    
    Parca (Duminică, 30 mai 2021, 20:10)

    ipolitic [utilizator]

    in Garcea era mai credibil. Era dedicat corp si suflet personajului, cu reverberatii de lunga durata.
  • +24 (38 voturi)    
    Regele penibilului (Duminică, 30 mai 2021, 20:15)

    Dogul [utilizator]

    Vai, tocmai Leana asta. Restaurantul lui din Centrul Vechi n-a respectat niciodată măsurile sanitare. Anul trecut, am fost de 4 ori (pe terasa) acolo, iar chelnerii nu purtau masca, nu era săpun la baie, se purtau execrabil si… erau cam cum e Garcea asta. Telbelul zice ca vaccinurile au adus sărăcie si locuri de munca pierdute, nu ca fix vaccinul e cel ce poate readuce locurile respective.
    • +1 (1 vot)    
      hmmm (Luni, 31 mai 2021, 8:22)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui Dogul

      adica ai fost o data, ai vazut ca e asa cum descrii si TE-AI MAI DUS O DATA? ba chiar de 3 ori?

      si ne mai miram de ce e tara asta asa cum este...
  • +24 (36 voturi)    
    Ce sa-i faci? (Duminică, 30 mai 2021, 20:47)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Atata poate.
  • +8 (12 voturi)    
    mda (Duminică, 30 mai 2021, 21:24)

    adrian_rolland [utilizator]

    Garcea nu ma da cu subsemnatul pe la SRI sau l-au abandonat baietii?
  • +8 (12 voturi)    
    se adreseaza (Duminică, 30 mai 2021, 21:58)

    zot [utilizator]

    celor care il inteleg;spre binele Ro, sunt convins ca sunt
    foarte putini si inca nu au ajuns la scoala .
  • +3 (5 voturi)    
    primaroiu (Duminică, 30 mai 2021, 22:25)

    nalbaroiu [utilizator]

    pe blocul meu si la ora asta e scris ca asta a vrut sa fie primar....si poate o sa fie cone stie ca nu am pretentii de la colegii din cinci...
  • +5 (9 voturi)    
    Un (Duminică, 30 mai 2021, 22:49)

    VARCIOROVA [utilizator]

    cretin "functional" acest mihaescu
  • -2 (2 voturi)    
    Super! (Luni, 31 mai 2021, 3:08)

    cpt.nemo [utilizator]

    Nota 10. Chiar dacă e online :)