Crin Antonescu: Candidat PSD la sectorul 3 si candidat PNL la sectorul 6/ Asta este optiunea noastra si speram ca maine se va ajunge la un acord

de Narcis Anton     HotNews.ro
Duminică, 22 aprilie 2012, 22:13 Revista Presei | Radio TV

Presedintele PNL ​Crin Antonescu invitat la Realitatea TV: "Maine avem reuniunea care va definitiva subiectul candidatului de la sectorul 6. Am discutat si speram sa fie asa: candidat PSD la sectorul 3 si candidat PNL la sectorul 6". Acesta a continuat mentionand ca: "Sectoarele 2, 3, 5 conform principiului paritatii trebuie sa revina PSD-ului".

Crin Antonescu invitat la emisiunea "Romania Politica" a continuat sustinand ca: "La inceput am spus ca alianta va tine pana cand PDL va pleca de la putere dar acum speram ca USL sa se mentina pe perioada unui ciclu electoral, adica pana in 2016. Alianta USL este o constructie dificila dar eu sunt multumit ca intelepciunea conducatorilor PSD cat si intelepciunea conducatorilor PNL au dus la consolidarea acestei aliante".


Despre alianta USL si motiunea anti-Ungureanu


Intrebat despre ultimile veniri in alianta USL, Crin Antonescu a raspuns: "Eu le numesc transferuri nu traseism politic iar oamenii care au venit in partid determina cresterea sanselor ca motiunea de cenzura anti-Ungureanu sa treaca. Sunt oameni care au anuntat ca raman in PDL dar au votat acesta motiune".


Despre retrocedari


"E greu sa discutam fara sa avem cheile puterii. Eu cred ca daca nu putem sa oferim despagubiri in cuantum de 100% macar sa despagubim oamenii rezonabil: ori in natura ori un cuantum mult mai mare de 15%, atat cat ofera acum actualul guvern".


Citeste mai multe despre   





















1077 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    normal... (Luni, 23 aprilie 2012, 0:36)

    hollow [utilizator]

    cand vin la voi se cheama transfer. cand pleaca de la voi e traseism politic si vreti sa-l interziceti prin lege.
    Daca exista un pacat mortal in politica, dupa parerea mea acela este dubla masura. E semnul universal ca in cel mai bun caz esti un ipocrit si in cel mai rau esti incapabil de analiza obiectiva.
    • 0 (0 voturi)    
      ALEGERI (Luni, 23 aprilie 2012, 17:26)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui hollow

      USL nu cred ca o sa mai existe pana la alegeri pentru ca Antonescu nu o sa faca tot ce vrea Ponta iar din acest motiv or sa existe certuri si o sa se desparta
    • 0 (0 voturi)    
      USELEE (Luni, 23 aprilie 2012, 17:52)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui hollow

      USL nu mai poate fi condiderata o alinata puternica, tinand cont cine sunt adunaturile de acolo !!! Ponta, care nu poate sa-si arate potenta politica decat daca ataca pe Base sau Udrea, este de un patetism crunt! De aceea trebuie invinsa acesta clica comunista
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 23 aprilie 2012, 10:51)

    mura [anonim]

    psd-istii astia chiar nu isi vad lungul nasului!! Nu prezinta pic de incredere acesti mascarici!
  • 0 (0 voturi)    
    usl- o mizerie (Luni, 23 aprilie 2012, 15:37)

    popa [anonim]

    In clipa cand vom scapa de USL, vom putea traiti linistiti cu totii, astia sunt ca niste capuse, ca o ciuma de care trebuie sa scapam pentru ca dauneaza tarii, dauneaza romanilor, si fac numai rau... trebuie sa scapam de ei pentru ca sunt josnici, ne fac de ras tara!
  • 0 (0 voturi)    
    :) (Luni, 23 aprilie 2012, 15:40)

    oana [anonim]

    Ponta sta numai in vacante de lux in dubai, crin latra ca un prost ca nu stie cum sa fure mai mult, acum se cearta si se contrazic de fapt pentru modul in care sa gestioneze banii sectorului 6, pentru ca fiecare isi doreste acest sector pentru a spala bani si pentru a-si mai adauga cateva milioane de euro in buzunare!!! Sunteti o rusine pentru romania!
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Luni, 23 aprilie 2012, 16:06)

    riana [anonim]

    aceasta batalie nu o sa duca nicaieri, pentru ca si asa chit ca te sustine ponta sau nu, lumea nu o sa te voteze pentru ca nu are de ce sa faca lucru asta, lumea vrea ceva bun, nu orice.
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Luni, 23 aprilie 2012, 17:00)

    oana [anonim]

    degeaba este bataia asta, pentru ce cel mai bun primar in sectorul 6 este poteras, este genul de primar care isi face treaba foarte bine si ii pasa de cei din sectoru;l 6, acum toti vreti sa ii luati locul dar nu aveti nici o sansa.
    • 0 (0 voturi)    
      tu iti dai seama ce zici? (Luni, 23 aprilie 2012, 17:51)

      Sabrrrina [utilizator] i-a raspuns lui oana

      Cel mai bun primar la 6 este Poteras? Serios? Pentru cine? Poate pentru cainii fara stapan pe care nu i-a deranjat nimeni in timpul mandatelor sale. La fel si in cazul cersetorilor si al aurolacilor. Nu au fost bagati in seama de cand e Poteras primar, sunt lasati sa deranjeze soferii spaland parbrize si cersind la stopuri. Halal primar...
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Luni, 23 aprilie 2012, 17:21)

    madalina [anonim]

    aceasta batalie pentru primaria sectorului 6 nu va va aduce nici un beneficiu, pentru ca oamenii tot pe poteras o sa il voteze, pentru ca acest om a facut foarte multe in sectorul lui, doar nu o sa vina altul sa faca.
  • 0 (0 voturi)    
    :)))) (Luni, 23 aprilie 2012, 17:48)

    Sabrrrina [utilizator]

    Am trait sa o aud si pe asta..."Intelepciunea liderilor PNL". Nu prea il mai lauda nimeni pe Antonescu in ultima vreme, asa ca a inceput sa se laude singur. Care intelepciune, domnule? Ca insistati sa il puneti pe sluga Manescu candidat la 6, chiar cu riscul de a dezintegra USL la Bucuresti?
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Luni, 23 aprilie 2012, 17:54)

    simona [anonim]

    nu stiu unde o sa ajungeti cu aceasta batalie pentru primaria sectorului 6, mai ales ca oamenii de acolo tot pe poteras o sa il voteze, pentru ca acest om si-a facu treaba foarte bine.
  • 0 (0 voturi)    
    --- (Luni, 23 aprilie 2012, 18:23)

    maria [anonim]

    Bucuresteni, treziti-va!
    Bucuresteni, nu va lasati pacaliti de ciuma comunista din USL!
    Bucuresteni, nu raspundeti mesajelor capcana data de tot felul de instabili mintali!
    Bucuresteni, cei din PSD au inceput pomeniile elctorale, nu va vindeti votul , nu va lasati umiliti de acesti nenorociti care ne-au distrus tara cat au fost la putere sub oblojirea lui Iliescu.
  • 0 (0 voturi)    
    . (Luni, 23 aprilie 2012, 21:18)

    Costi [anonim]

    Cand faci o alianta nu inseamna ca ai totul la comun? Acum ce fac? Se cearta pe ce sa fure?