Robert Negoita: Ponta trebuie sa redea increderea romanilor in liderii sai/ Renate Weber: Toata lumea se asteapta ca in sase luni sa se intample miracole

de Narcis Anton     HotNews.ro
Miercuri, 2 mai 2012, 23:22 Revista Presei | Radio TV

Presedintele PSD Ilfov Robert Negoita si eurodeputatul PNL Renate Weber au fost invitati la Antena 3. Discutiile s-au axat pe tema guvernului nou format.

Robert Negoita presedintele PSD Ilfov: "Ponta trebuie sa redea increderea romanilor in liderii sai". A continuat mentionand ca in Romania exista capital dar ca "romanii nu au incredere si de asta nu investesc".

"Guvernul Ponta ar trebui sa vina in viitorul apropiat cu rapoate de cheluieli clare, rapoarte care sa demonstreze unde se duce banul public...Este primul guvern care s-a desprins de influenta lui Traian Basescu", a concluzionat liderul PSD Ilfov.

Renate Weber eurodeputat PNL: "Toata lumea se asteapta ca in sase luni sa se intample miracole. Nu va fi asa, trebuie sa avem rabdare". A continuat mentionand: "Cred ca acest guvern trebuie sa dea dovada de cat mai multa transparenta pentru a recastiga increderea populatiei".


Citeste mai multe despre   























727 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Draga Negoitza ..rupt in gura de datorii (Miercuri, 2 mai 2012, 23:45)

    kebab [utilizator]

    Cand spui ca "Romanii nu au incredere si de asta nu investesc" te referi la apartamentele tale care zac nevandute? Esti prost informat.. romanii nu au bani sa investeasca, banii vin de la Banci care nu mai dau credite. Iar in legatura cu Rabdarea ...numai e ...s-a terminat, faci treaba buna ori nu faci rabdare numai la chinezi mai gasesti in epoca asta.
  • +5 (5 voturi)    
    tov renate weber... (Miercuri, 2 mai 2012, 23:53)

    popcorn monta [utilizator]

    de ce crezi ca romanii asteapta miracole...oare nu din cauza ta si a liderilor tai...nu urlati voi de 3 ani ca nu e criza ,ca sunt bani,etc...ai uitat ca mi-ati promis ca,mariti salariile,pensiile,ca rupeti legaturile cu FMI,etc...nu fi ipocrita
    • +1 (1 vot)    
      ptr si la ea dupa ce era bonava de nu mai (Joi, 3 mai 2012, 0:51)

      John [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

      putea la Cotrocean s-a transformat ca prin miracol intr-o eurocivila de PNL la Buruxelles!
  • +3 (3 voturi)    
    6 luni? (Joi, 3 mai 2012, 0:34)

    thebblack [utilizator]

    voi l-ati dat jos pe ungureanu dupa mai putin de 3 luni pentru ca nu facea... miracole.
    in consecinta mi se pare cel putin corect ca acele miracole sa le astept de domnul ponta in cel mult 68 de zile!
  • 0 (2 voturi)    
    te inseli... (Joi, 3 mai 2012, 1:23)

    dan [anonim]

    Nu toata lumea,doar prostii.
  • +1 (1 vot)    
    greierele si furnica (Joi, 3 mai 2012, 2:17)

    Baltaretu [utilizator]

    adica ce au sacrificat si adunat fosta guvernare( coalitia PDL...) risipeste greierele( USL) care de 3 ani a cintat prohodul PDL mai ales a stat la soare cu burta in sus/ 2 luni, planuind prin atractive promisiuni,racolare membrii PDL.MARI NESIMTITI LA CIRMA TARII
    Va vine rindul ANARHISTILOR , deja ati numit ministrii,plini de bube golanesti.
    Altii nu mai aveti, asa de la 70 de ani in sus.
    Numai daca veniti cu sacii de bani de acasa, se poate da promisiunike voastre.
    Bine ca vacanta parlamentara si sa munciti ca premierul BOC. sa vedeti ca una e sa muncesti si alta e sa balacaresti pe altii
  • +1 (1 vot)    
    Pot sa fac pariu (Joi, 3 mai 2012, 3:13)

    Vlad-I [utilizator]

    Nu trebuie sa ne spuneti ce veti face, deja stim, un populism pagubos dus la extrem, ceva asemenator greciei.

    Guvernul Ponta (aschia) nu sare departe de trunchi-ul 322. Deficitele iresponsabile sunt marca USL, vezi, deficitul lasat de Tariceanu.
  • +1 (1 vot)    
    Sunteti rupti... (Joi, 3 mai 2012, 3:31)

    alex_mihai [anonim]

    ...de realitate!
    Nu mai asteapta nimeni miracole de la voi, adica de la nimeni din clasa politica. Ne-am lamurit cu totii de ce sunteti capabili si USL si PDL.
    Renate Weber, trebuie sa fii batuta in cap sa crezi ca lumea mai are asteptari pozitive de la vreun guvern.
    Ar trebui sa aveti decenta si bunul simt de a tacea si munci.
    Votul meu la alegeri va fi o alegere negativa, voi vota orice in afara de USL si PDL, pentru ca ambele partide/aliante trebuie pedepsite pentru 22 de ani de dezastru si minciuni. O data la 4 ani le putem arata ca pana la urma ajung la mana noastra si noi ii puteam scoate in afara parlamentului.
    Trebuie sa ne luam tara inapoi!