George Becali: Mie imi place trufia. "Imi place luxul, imi place aurul... oile mari" :)/ Ii voi las ape cei din primarie sa mai fure ceva

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 28 mai 2012, 22:13 Revista Presei | Radio TV

George Becali
Foto: captura B1 TV
George Becali a vorbit la emisiunea "Ultimul cuvant" de pe B1 TV care este "relatia sa cu luxul". Intrebat de moderator daca "palatul sau" nu este o manifestare a trufiei, Becali a recunoscut ca da sustinand ca "va merge in mormant cu acest pacat" fiindca "e disperat dupa trufie, ii place foarte tare luxul, aurul... oile mari".

"Atat de placut e palatul meu ca-l admir in fiecare zi... Trei milioane de euro am bagat numai in aur", a spus candidatul la primaria Capitalei care mai spune ca palatul e bagat in circuitul istoric si poate fi vizitat uneori.

Cateva promisiuni facute de Becali:
- Va trece firma de salubritate la Primarie. Spune insa "ca-i va mai lasa pe cei din Primarie sa si fure ceva ca altfel consilierii au sa blocheze orice proiect"
- 10 Biserici in 2 ani
- Spitale
- Scoli

Becali si furtul
Daca a spus ca-i va lasa pe cei din Primarie sa mai fure ceva ca altfel nu se poate lucra, Becali a spus c anu-i suporta pe politicienii batrani ca sunt lacomi si fura tot nelasandu-i si pe "ei", politicienii tineri, sa fure ceva.


Citeste mai multe despre   























4992 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    aham (Luni, 28 mai 2012, 22:45)

    fiscote [anonim]

    Jiji, vezi ca fiscul n-o sa fie mult timp ingaduitor cu tine.Vin vremuri grele.
    Pocaieste-te pacatosule de Jiji , carele esti, ca sfarsitul este aproape si arogantele astea ali tale sunt pe sfarsitelea.
    Trufia e pacat greu.
  • +5 (7 voturi)    
    gigi (Luni, 28 mai 2012, 22:50)

    Adi [anonim]

    Un gunoi
    O nulitate
    Stie si el ca asa e... Nu, gigi?
  • +8 (8 voturi)    
    un maimutoi (Luni, 28 mai 2012, 22:58)

    Bogdan [anonim]

    Becali a fost si ramane un maimutoi care nu stie decat sa faca galagie si sa se scalambaie. Greseala pe care o fac majoritatea celor din presa e ca ii acorda atentie.
  • +1 (1 vot)    
    Foarte bine ! (Luni, 28 mai 2012, 23:01)

    kiribity [utilizator]

    Ca le-a dat peste "nas" celor ce nu pot dormi noaptea din cauza campionul nostru de Lucian Bute !
  • +4 (4 voturi)    
    din pacate (Marţi, 29 mai 2012, 1:37)

    meeecali [anonim]

    Pacat ca prostia nu e pacat...
  • +4 (4 voturi)    
    gluma zilei (Marţi, 29 mai 2012, 6:20)

    dinu [anonim]

    pentru astazi nu mai citesc gluma zilei , a zis-o becali si am ras destul ,cica-i plac oile mari
  • +3 (3 voturi)    
    Mie nu-mi place. (Marţi, 29 mai 2012, 6:39)

    dana [anonim]

    Nici aroganta, nici trufia, nici lacomia, nici prostia, nici toleranta fata de toate acestea.
  • +3 (3 voturi)    
    societate (Marţi, 29 mai 2012, 9:47)

    livius [anonim]

    m-am razgandit. ce sens are sa comentez ce spune gigi ? nu facem decat sa-l legitimam, atunci cand il luam in seama.
  • +2 (2 voturi)    
    Prostia (Marţi, 29 mai 2012, 10:16)

    ion [anonim]

    Daca ar durea am vedea multi si pe nenea Gigi tipand pe strada dar oricum este talentul lui sa ne distreze cu fiecare aparitie TV cu cate o perla
    Mai baga furca intr-un caine maidanez mai vrea oi mari aur>>>>>>>?
  • +3 (3 voturi)    
    BOR si Gigi (Marţi, 29 mai 2012, 10:30)

    Daniel [anonim]

    BOR draga, v-ar placea domniilor voastre niscaiva biserici construite de Becali?
    Il faceti si pe el SFANT si OCROTITOR al bisericii strabune, bla, bla, bla...?
  • +2 (2 voturi)    
    Gigi (Marţi, 29 mai 2012, 11:25)

    Anonimus [anonim]

    Un maidanez fara pedigree.......
  • +1 (1 vot)    
    Am duce-o mult mai bine... (Marţi, 29 mai 2012, 16:17)

    Chiar Io [anonim]

    daca in tara asta s-ar fura doar pe jumatate decat se fura acum.
  • -1 (1 vot)    
    Trufia este primul din cele 7 pacate capitale (Marţi, 29 mai 2012, 17:52)

    Florin [anonim]

    ''Proverbe 6:16-19 spune: “Şase lucruri urăşte Domnul, şi chiar şapte Îi sunt urâte: (1) ochii trufaşi, (2) limba mincinoasă, (3) mâinile care varsă sânge nevinovat, (4) inima care urzeşte planuri nelegiuite, (5) picioarele care aleargă repede la rău, (6) martorul mincinos, care spune minciuni, şi (7) cel ce stârneşte certuri între fraţi”.

    Ce zici, nea Jiji, cum e cu credinta?!? Trufia esta mai sus decat crima:)