VIDEO Dan Voiculescu: Traian Basescu trebuie sa fie din nou suspendat; in 9 decembrie, odata cu parlamentarele, sa fie si referendumul de demitere

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 29 octombrie 2012, 21:52 Revista Presei | Radio TV

Dan Voiculescu la "Sinteza Zilei"
Foto: Captura Antena 3
Dan Voiculescu a declarat luni seara, in cadrul emisiunii "Sinteza Zilei" (Antena 3), ca presedintele Traian Basescu trebuie sa fie din nou suspendat, "de asa maniera incat atunci cand mergem la vot pe 9 decembrie pentru alegerile parlamentare sa avem si referendumul" de demitere. Potrivit lui Voiculescu, presedintele trebuie din nou suspendat pentru ca, dupa alegeri, exista "pericolul" ca Traian Basescu sa nu-l numeasca pe Victor Ponta premier si sa nominalizeze un alt membru USL "care nu va fi decat unealta lui pentru distrugerea USL-ului".

"Dupa opinia mea, Traian Basescu trebuie sa fie din nou suspendat. Trebuie sa fie suspendat de asa maniera incat atunci cand mergem la vot pe 9 decembrie pentru votul parlamentar sa avem si referendumul. Data de 10 decembrie sa fie ziua in care Traian Basescu nu mai e presedintele Romaniei. Sigur ca acest lucru nu depinde numai de mine. Cum in 2007 a depins de romani, cum in 2012 a depins de Europa si de interesele straine Romaniei, eu cred ca 9 decembrie poate fi ziua in care romanii, mergand la vot sa-si aleaga parlamentarii, sa poata sa voteze pentru demiterea lui Traian Basescu", a declarat presedintele de onoare al Partidului Conservator la emisiunea lui Mihai Gadea.

Voiculescu a subliniat ca aceasta este opinia sa personala, si nu a USL, iar "din pacate, factorul politic este cel care hotaraste". "Spun din pacate pentru ca eu cred ca modul in care el a fost suspendat anul acesta, interventia externa in Romania - si ma refer la faptul ca oameni care practic nu au un cuvant de spus in vointa poporului roman au intervenit brutal si au schimbat vointa a 7,5 milioane de romani, lucru dureros", a spus el.



"Eu cand spun ca trebuie (suspendat din nou presedintele, n.r.) ma refer la pericolul pe care eu il vad ca dupa alegerile parlamentare USL sa aiba 58-62% din voturi, iar Traian Basescu sa nu-l nominalizeze pe Victor Ponta ca prim-ministru. Mai vad, din pacate, oportunismul politicienilor romani, care se va manifesta. Haideti sa ne inchipuim ca suntem in data de 10 decembrie. Castiga USL cu circa 60%, iar, conform Constitutiei, presedintele are dreptul, dupa consultari cu partidele, sa numeasca premier de la partidul sau alianta politica care a castigat alegerile. Si el, din cate il cunosc, va nominaliza un membru USL care nu va fi decat unealta lui pentru distrugerea USL-ului", a aratat Voiculescu.

Intrebat daca exista astfel de oameni in USL, Voiculescu a raspuns ca "Da, exista. Din pacate, in politica romaneasca exista foarte multi oportunisti".

In acest sens, Voiculescu a dezvoltat scenariul care, in opinia sa, s-ar derula dupa alegeri in cazul in care presedintele Basescu va desemna un alt membru USL pentru functia de premier in locul lui Victor Ponta:

"Acest om va primi mandatul de premier nominalizat, in 24 de ore il va convoca pe presedintele PSD Victor Ponta ca sa faca Guvernul, Ponta va refuza sa participe la negocieri. Si va asigur ca va fi un PSD-ist care va merge la negocieri, in numele partidului. Premierul desemnat il va convoca pe presedintele PNL Crin Antonescu sa mearga la negocieri, Antonescu - asa cum il cunosc - va refuza, dar se va gasi cineva din PNL sa mearga la negocieri... Eu sunt convins ca Victor Ponta, Crin Antonescu si Daniel Constatin nu vor merge la negocieri cu premierul desemnat, dar premierul desemnat va gasi fisura in fiecare partid sa-i cheme la negocieri, le va oferi - si aici apare oportunismul romanului - functii de ministri, secretari de stat, directori si ii va ruga sa mearga inapoi in Parlament sa-i convinga pe membrii partidelor lor sa voteze noul Guvern. Si in 48 de ore vom avea un Guvern condus de un premier care va fi omul lui Traian Basescu si care va reusi, din cauza oportunismului, sa-i formeze Guvernul, sa treaca prin Parlament, si vom avea din nou un guvern, chiar daca nu se cheama "Boc", care sa raspunda la butoanele lui Traian Basescu".
























12584 vizualizari

  • -31 (47 voturi)    
    hehe (Luni, 29 octombrie 2012, 22:01)

    Marcel Ionita [utilizator]

    Deja devine tot mai clar ca Varanu' e pe mana cu Baselu'.
    • -26 (32 voturi)    
      Eu cand v-am spus ... ! (Luni, 29 octombrie 2012, 23:58)

      ploiesteanu [utilizator] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      Ati crezut ca sunt "scenarist" ! Cele mai mari castiguri le-a avut Voiculescu cand Basescu a fost la guvernare (citeste investigatiile celor de la Evenimentul zilei si Romania Libera. Ce face Voiculescu acum, nu este altceva decat intarirea pozitiei lui Basescu. De fapt in spatele actualului presedinte e George Constantin Paunescu. Un joc politic murdar, facut de 2 securisti ai lui Ceausescu. Iar oamenii obisnuiti participa la circul mediatic, se cearta si-si scot ochii pe teme politice.
      • +34 (40 voturi)    
        Fratilor ce ne facem ? (Marţi, 30 octombrie 2012, 2:44)

        math [utilizator] i-a raspuns lui ploiesteanu

        Nu se mai poate asa ceva, se pare ca si Felix si Dan Diaconescu si americanii si CIA si Parlamentul European, tot ce misca este pro-Basescu. E mai tare decat Maica Tereza. Poate ar trebui sa il promovam, sa aducem turisti straini sa faca poze.
        Urmeaza Putin si Vocea Rusiei alte marionete ale lui Basescu, canuflate mai cu talent, apoi prin 2013 aprilie veti constata ca si Lolek si Bolek au fost tot de Basescu manevrati.

        In concluzie treziti-va! Felix asta gandeste si EL STIE MAI BINE CA VOI (sic) CE PANARAME ARE PE LISTE USL. Recititi ce crede Felix despre viitorii Parlamentari USL, mandria tarii "puterea nr. 1 a democratiei"......
        • +37 (41 voturi)    
          argumente (Marţi, 30 octombrie 2012, 5:58)

          oilman [utilizator] i-a raspuns lui math

          Conform argumentului securistului dovedit voiculescu, Basescu poate fi suspendat fiindca e posibil ca dupa alegeri sa aiba diaree si sa nu-si indeplineasca in toate capacitatile functia de presedinte. Pe o nota ceva mai serioasa, cum este posibil ca un post de televisiune cu un rating destul de mare (ma intreb cam ce IQ mediu au fanii Antena 3) sa accepte o conversatie gen: Il suspendam pe presedinte fiindca ar putea dupa parlamentare sa numeasca alt membru USL premier si astfel sa distruga USL !!!. Nu e gluma, acesti mizerabili si-au batut joc de Romania 50 ani de comunism si apoi inca 22 ani de Dzeu stie cume s-ar mai numi aceasta perioada bolshevik mafiota. E timpul sa se termine cu circul si sa scapam de mizerabili.
          • -14 (18 voturi)    
            Voiculescu are strategic (Marţi, 30 octombrie 2012, 8:31)

            Theo [anonim] i-a raspuns lui oilman

            dreptate, daca s-ar fi procedat asa de la bun inceput ar fi fost si cvorum la referendum, ca si in decembrie 2009.
            • +6 (8 voturi)    
              diferenta o face.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 10:48)

              akillies [utilizator] i-a raspuns lui Theo

              .. priceperea alora de la PDL si nepriceperea astora de la USL(si hoti, si prosti, si cu banii pierduti..ah, scuze, banii romanilor pierduti)..
          • +10 (12 voturi)    
            vad ca majoritatea (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:01)

            lucyan [utilizator] i-a raspuns lui oilman

            cititorilor sunt impotriva acestui securist dar unii sustin ca referendumul sa fie facut din banii varanului...
            pana la urma aceasta jigodie de om ne-a intunecat mintile daca acceptam un referendum fiinda asa vrea mafiotul de voiculescu si nu mai tinem cont de constitutie...
            asa tara, asa conducatori!
          • +6 (8 voturi)    
            postul respectiv (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:55)

            nahir [utilizator] i-a raspuns lui oilman

            de televiziune este chiar al varanului, fosila vie a turnatorilor si securistilor de buna voie.
            cum ar veni, seful a fost intervievat de subaltern. la ce te-ai fi putut astepta?
        • +12 (14 voturi)    
          bah e groasa.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 10:44)

          akillies [utilizator] i-a raspuns lui math

          ..cu Basescu asta nu e de gluma; inca putin si lumea araba o sa recunoasca fatul de-a dreptul irefutabil ca ei nu au avut curajul sa atace Europa si Romania din cauza lui Basescu; si vor aparea niste memorii ale lui Neil Armstrong cum de pe Luna el nu a vazut doar Marele Zid Chinezesc, ci si pe Traian Basescu undeva langa Marea Neagra cum se inalta peste toata lumea si o acapara centimetru cu centimentru..
          :))
    • +20 (24 voturi)    
      Sa o faca (Marţi, 30 octombrie 2012, 8:02)

      negru [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      Nu are decat sa incerce din nou. Dar il rog pe Dl voiculescu sa incerce pe banii lui, nu pe banii nostri....
      • +5 (7 voturi)    
        Cum sa se valideze referendumul (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:03)

        Dianora [utilizator] i-a raspuns lui negru

        Marturisesc ca nu e ideea mea ci a celor de la Kamikaze: sa se puna si o a doua intrebare la referendum: Sunteti de acord ca banii cheltuiti sa fie platiti de Voiculescu?
        Garantat se prezinta la vot peste 50%!
      • +3 (3 voturi)    
        nu e chiar asa (Marţi, 30 octombrie 2012, 17:41)

        lol [anonim] i-a raspuns lui negru

        costul amenajarii urnelor este infim pe langa banii pierduti din investitii, fonduri suspendate, etc. iar Voiculescu nu ar putea acoperi pierderile nici daca ar fi de 1000 de ori mai bogat. In consecinta, chiar daca unii ar fi multumiti ca l-ar vedea sarac lipit, per total Romania ar fi mai in gaura decat in lipsa unui referendum chiar platit de voiculescu.
        In al doilea rand este de remarcat modul in care voiculescu pune problema: TB trebuie suspendat fiindca are posibilitatea(in opinia lui Voiculescu) sa faca ceva. Altfel spus, nu trebuie suspendat pentru ca incalca constitutia, nu trebuie fortat sa respecte constitutia. Trebuie suspendat ca incurca USL-ul
    • +11 (13 voturi)    
      Cine plateste referendum-ul (Marţi, 30 octombrie 2012, 9:57)

      eugen [anonim] i-a raspuns lui Marcel Ionita

      Referendumurile aste 2 deja facute care valoreaza sute de milioane de euro de cine au fost platite?Eu zic sa plateasca Voiculescu din bani lui un nou referendum si vedem ce iese!Oare voi nu va bateti joc de milioanele de oameni care au votat pe o anumita perioada un presedinte?Cred ca ai o mare problema daca tot insisti cu suspendarea!Apropo,cum este cu demisia ta de onoare din senat pt a intarzia si clasifica in acelasi timp problema cu ministerul agriculturi?Vorbeste lumea ca ministrul agriculturi a fost pus special pt tine!Eu asa am citit prin presa.Si inca ceva.In coalitie te pupi cu Becali la intalnire dupa ce el a avut numai cuvinte de lauda la adresa ta?
  • +53 (59 voturi)    
    Si totusi ai un motiv? (Luni, 29 octombrie 2012, 22:03)

    gazania [utilizator]

    Sau numai pt ca vrei tu.
    • -31 (39 voturi)    
      la puscarie cu turnatorul Basescu (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:41)

      peluzar [anonim] i-a raspuns lui gazania

      Zilele turnatorului Basescu sunt numarate. Acest element nociv trebuie sa ajunga de urgenta la puscarie.
      • +13 (17 voturi)    
        Verisoara lui Voiculescu are sa-ti spuna ceva ! (Marţi, 30 octombrie 2012, 8:05)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui peluzar

        La Anvers, nu erau trimisi turnatorii, pentru ca ei isi faceau treaba excelent dand jet despre famiile si prietenii lor (nu-i asa mai Felix)!!!

        La Anvers erau trimisi diplomatii de incredere!

        Nociv inseamna otravitor? pai e mai grav, este chiar epidemie de puscarie !!!!
      • +5 (7 voturi)    
        vezi ca (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:00)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui peluzar

        ai gresit.
        sunt convins ca voiai sa scrii "voiculescu".
        in rest, ai dreptate.
    • -17 (19 voturi)    
      motive pentru suspendare sunt (Marţi, 30 octombrie 2012, 9:42)

      Roua [utilizator] i-a raspuns lui gazania

      nici sustinere nu mai are Base...
      • +6 (8 voturi)    
        da unul (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:58)

        dj [utilizator] i-a raspuns lui Roua

        dar legal, adica incalcarea grava a Constitutiei!
  • +60 (66 voturi)    
    Dle Felix (Luni, 29 octombrie 2012, 22:04)

    nano2k [utilizator]

    Multumim pentru nota informativa.
    • +5 (5 voturi)    
      Daca a fost instare sa-si toarne si rudele... (Marţi, 30 octombrie 2012, 16:27)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui nano2k

      tov. Voiculescu nu are nimic sfant.

      Propun si eu un Referendum, impotriva "basinilor" emise de Varan, ca prea ne polueaza aerul cu dejectiile lui.
  • +66 (74 voturi)    
    Nu mai spune!.. (Luni, 29 octombrie 2012, 22:04)

    SoulRider [utilizator]

    ..Care ar fi motivul, in afara de faptul ca asa "vrea" muschii tai de securist basinos?!
  • +35 (41 voturi)    
    da de ce tataie? (Luni, 29 octombrie 2012, 22:05)

    Inna100 [utilizator]

    ca asa vor muschii mata?? Ca esti mata felix turnatorul la securitate, un escroc dovedit, si .. inca liber??
    Nu vrei sa... dispari?? Ar scapa Romania de o canalie greu de egalat ..
    • +6 (8 voturi)    
      Greu de Egalat 4.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 10:51)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui Inna100

      .. noul film cu Voiculescu "Felix" Dan in rolul principal...(nu stiu daca e partea a 4-a sau a 10-1..ajutati-ma voi putin aici)..
  • +46 (54 voturi)    
    e clar (Luni, 29 octombrie 2012, 22:09)

    anonim [anonim]

    aberantul maestru felix si al sau elev eminent... mi-e scarba cand ii vad in cadre separate, acum am trecut pragul silei..
    sper sa-si deschida cati mai multi romani ochii si sa vada cu adevarat ce pericol ne asteapta cu USLasii la putere..
  • +28 (34 voturi)    
    Scarba profunda (Luni, 29 octombrie 2012, 22:09)

    Publicus [utilizator]

    Asta l-ar vrea pe Basescu demis ca sa doarma si el linistit, ca altfel frica de puscarie il tine treaz.
    Dan Voiculescu in libertate reprezinta dovada impotentei sistemului judiciar romanesc.
  • +27 (33 voturi)    
    Varane! (Luni, 29 octombrie 2012, 22:14)

    MaD [anonim]

    Ce-ai zice tu de un "ornament" de 7,62mm chiar in mijlocul fruntii tale late?
    Cred ca te-ar mai potoli un pic.
  • +32 (42 voturi)    
    serios? pe ce motiv? (Luni, 29 octombrie 2012, 22:16)

    ralu83 [utilizator]

    data trecuta urlati ca niste cretini ca a incalcat Constitutia, fara sa specificati exact ce. Ati votat in parlament.
    Apoi, cand ati iesit in fata noastra ati inceput cu texte de genul "demite-l pe Basescu pt ca ti-a taiat pensia/salariul". Pai stai, in parlament spuneti una si in fata noastra alta? Stiati ca nu tine vrajeala cu incalcarea Constitutiei, asa ca i-ati bagat prostului de roman pe gat vrajeala cu pensia/salariul. Daca spuneati "demite-l ca a incalcat Constitutia", nici spalatii vostri pe creier nu ieseau la vot.
    de la un antipatic fara limite, ati reusit sa mi-l faceti pe basescu chiar simpatic, vazandu-l cum v-o trage fara sa faca absolut nimic. Asta e oftica voastra cea mai mare: va bateti singuri mai bine decat ar fi facut-o el.
    • +5 (7 voturi)    
      mai mult.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 10:54)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui ralu83

      ..il fac pe Base un fel de geniu al politicii romanesti si nu numai..!!! sau un strateg desavarsit..!! cand de fapt.. sunt numai imbecili in politica romaneasca(cel putin aia scosi la inaintare)!!
  • +49 (57 voturi)    
    atentie!!! (Luni, 29 octombrie 2012, 22:19)

    asada [utilizator]

    Alegatori din sectorul 4 ,poate face-ti in asa fel si il bagati iar in parlament pe acest borfas!!!!!!!
    • +17 (25 voturi)    
      de unde stii ca sectorul 4 nu .... (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:12)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui asada

      locuit de specimene ca el si de altii care nu vor o societate normala in rom.....eu sunt gata sa pariez ca va obtine un loc de senator...
      • -10 (18 voturi)    
        Toate sondajele in sect 4 (Marţi, 30 octombrie 2012, 8:55)

        Theo [anonim] i-a raspuns lui exilatul

        il dau realist pe Voiculescu peste 50 de procente.
        • +1 (3 voturi)    
          reclama ascunsa.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 10:55)

          akillies [utilizator] i-a raspuns lui Theo

          ..
        • +1 (3 voturi)    
          Da, (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:46)

          potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Theo

          dar asta e numai in Bucuresti asa , zona Romaniei cu cel mai mic IQ...
          • +3 (5 voturi)    
            mai pardon (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:03)

            dj [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

            vezi ca in Bucuresti prezenta la referendumul din 29 iulie a fost sub media pe tara.
            • +3 (5 voturi)    
              in afara de bucuresti (Marţi, 30 octombrie 2012, 15:23)

              rov [utilizator] i-a raspuns lui dj

              tot sudul trage tara inapoi.
              eu as pune o intrebare eliminatorie macar din tabla inmultirii pe buletinele de vot.
              ... sa stim ca nu voteaza chiar toti tampitii aflati in numar influent de mare pe meleagurile noaste...
    • +9 (13 voturi)    
      Traiasca Piedone (Marţi, 30 octombrie 2012, 9:01)

      eugenrc [utilizator] i-a raspuns lui asada

      Multumita lui se va intampla exact ce ati prevazut.
      Probabil doar patriarhul Daniel ar mai putea sa-i ia locul de la sectorul 4 .
      Pensionarii urmaresc A3 in proportie covarsitoare asa ca nu vom scapa de Voiculescu.
  • +36 (46 voturi)    
    Duba-duba (Luni, 29 octombrie 2012, 22:19)

    KostasP [utilizator]

    Cred ca-i miroase a pirna lui coiculescu. Vestea buna pt el este ca daca se grabeste sa intre mai repede poate sa fie coleg de celula cu hadrian.
  • +42 (50 voturi)    
    Nu e de ris (Luni, 29 octombrie 2012, 22:20)

    Daniels22026 [utilizator]

    Fratilor nu-i de ris. Ce zice varanul se intimpla deja, se lucreaza la asta. Ginditi-va ca varanul impreuna cu toata gradina zoologica, sint niste bestii disperate, capabile de orice pentru a scapa de puscarie. Ar vinde tara nu numai rusilor, si dracilor pentru a scapa de pedeapsa. Cu banii lor se poate isca violenta in toata tara, in Balcani sau in Europa saracita.

    Va repet, nu e de ris! Uslamistii sint si ei disperati de criza. Stam pe un butoi cu pulbere.
  • +34 (42 voturi)    
    puiut voiculescian... (Luni, 29 octombrie 2012, 22:21)

    dandra [utilizator]

    sa se faca referendum doar daca il platesti tu baiatule....
  • -47 (57 voturi)    
    BRAVO! Tara va sprijina!! (Luni, 29 octombrie 2012, 22:22)

    un om din popor [anonim]

    ^ Buna initiativa d-le Voiculescu! Va rugam sa ne ajutati sa scapam tara de cosmarul portocaliu care a umilit si ne-a saracit neamurile si a distrus viitorul generatiilor tinere in timp ce EBA,UDREA,ANASTASE si cu toti basistii lor se plimba numai in suv-uri de lux si au case de milioane de $$$.
    >>>Sa luptam si pentru viitorul nostru!!<<<
    • +26 (32 voturi)    
      Hai nu mai spune (Luni, 29 octombrie 2012, 22:33)

      Mayhem [utilizator] i-a raspuns lui un om din popor

      De parca varanul Voiculescu nu se lafaie in luxuritati si alte mofturi. La ce poti sa te astepti de la un om care si-a turnat la securitate pana si rudele? La incredere? Sigur ca nu.

      Voiculescu e ultima persoana care poate spune ce e bine pentru Romania si popor.
    • +11 (17 voturi)    
      Tara va sprijina (Luni, 29 octombrie 2012, 22:57)

      mikni [anonim] i-a raspuns lui un om din popor

      care viitor?
    • +22 (26 voturi)    
      care ....tara ? (Luni, 29 octombrie 2012, 23:01)

      geocrin [utilizator] i-a raspuns lui un om din popor

      Daca asa vezi lucrurile, ce parere ai ?

      1 voiculescu sa fie presedintele vostru si
      2 becalii prim ministru
      3 vadim avocatul poporului vostru
    • +23 (29 voturi)    
      probabil (Luni, 29 octombrie 2012, 23:13)

      ws [utilizator] i-a raspuns lui un om din popor

      ca tu inca nu-ti dai seama, dar ponta deja ti-a luat 10% din venit.

      in urma loviturii de stat din iulie-august leul a pierdut cam 10% din valoare. asta inseamna ca fiecare dintre noi a pierdut 10% din cat aveam inainte de guvernarea pucistilor.

      daca ar mai avea loc o noua "suspendare" - varianta pc pentru lovitura de stat - atunci probabil ca deprecierea leului ar fi dubla.

      sunt curios cati dintre romani ar da 30% din venituri pentru a scapa de dictator.

      ws
      • +5 (7 voturi)    
        sa-l lasam in pacea lui (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:46)

        Inna100 [utilizator] i-a raspuns lui ws

        ce asteptari poti sa ai de la unii ca acest biet nauc care isi ia zilnic portia de etnobotanice marca "antene"..
    • +21 (27 voturi)    
      ... (Luni, 29 octombrie 2012, 23:59)

      ApH [utilizator] i-a raspuns lui un om din popor

      Fraiere, Felix este dintre primii care s-au imbogatit pe seama voastra. Vorba bancului, poate ma lamuresti si pe mine: voi astia din popor, de felul vostru sunteti prosti sau pur si simplu a inceput sa va placa?
    • +21 (27 voturi)    
      trasuri ale baronilor uslinosi (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:02)

      peugeotul [anonim] i-a raspuns lui un om din popor

      da bai intoxicatule ,dar nu dorm beti la semafor ,precum baronul de constanta.mazare se plimba cu trabantu,dragnea are un oltcit de prin 1900,ala de focsani merge cu flaitonu tras de un singur cal,fiul lui nascase o plimba pe ministra justitiei cu un jaf de aro de dupa razboi. dute si te trateaza ca tu nu ai doctorii lui felix varanu.
    • +7 (9 voturi)    
      ! (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:10)

      melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui un om din popor

      Ai vazut "coliba" lui Voiculescu de la Corbeanca? Eu am vazut-o, concureaza cu Casa Poporului. E si el "un amarat" de roman!
    • +3 (5 voturi)    
      Nu cred ca stii (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:47)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui un om din popor

      dar spre Moscova o poti lua si fara viza.Ce a facut USL de cand sunt la putere????????
  • +10 (18 voturi)    
    Voiculescu plagiaza un comentariu de acum 6 zile (Luni, 29 octombrie 2012, 22:29)

    palade [anonim]

    Comentariu de acum o saptamina aparut pe blogul lui Ion Iliescu

    "emigrantul Says:
    23/10/2012 at 6:50 am | Reply

    Este mai mult decit evident ca lui Traian Basescu i se pregateste o noua suspendare, data referendumului pentru demitere fiind stabilita in aceeasi zi cu alegerile parlamentare din decembrie 2012."
  • +18 (22 voturi)    
    nu inteleg (Luni, 29 octombrie 2012, 22:29)

    alin [anonim]

    Eu nu inteleg un lucru: la locale, pe fondul furiei generale impotriva PDL, abia au strans 49% din voturi. Intre timp....si-au aratat adevarata valoare. Chiar cred USL-istii ca vor lua 60% in decembrie?? Sau macar 50%?
    • -1 (1 vot)    
      Mandatele (Marţi, 30 octombrie 2012, 21:42)

      Attila [anonim] i-a raspuns lui alin

      Problema e ca mandatele nu se dau dupa procentul voturilor.... Sistemul nu-l cunoaste nimeni destul de bine....
      Daca ia cineva 50% +1 vot, a castigat colegiul, daca nu, se redistribuie... Si numai cei de la Bucuresti cunosc softul asta de redistribuit.
      Ex. in 2008, in jud. Arad: pe un singur colegiul sunt doi deputati, unul de la PDL, si unul de la UDMR. Nu ma intreba cum este posibil.....
  • +15 (19 voturi)    
    Va rog foarte mult ...... (Luni, 29 octombrie 2012, 22:30)

    SHEAPA [utilizator]

    Care ati luat ma pastilele de pe noptiera omului?

    Vedeti ce-ati facut? Hai, doza dubla, paracioasa mica, ca sa ne revenim ....

    Halena 3 reloaded ...
  • +23 (27 voturi)    
    incredibil (Luni, 29 octombrie 2012, 22:34)

    rezis [utilizator]

    sa nu il numeasca dl basescu pe dl ponta? cum e posibil asa ceva? si romania ce/o sa se faca? nu pot sa cred asa ceva...pai fara ponta totul se prabuseste, trebuie sa intelegem asta odata si odata...nu pot sa cred...sunt socat...
    • +4 (6 voturi)    
      si astia de la USL.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:07)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui rezis

      ..spun ca ei nu incurajeaza coruptia!!
  • +14 (18 voturi)    
    D Voiculescu vrea un loc la Sopoca (Luni, 29 octombrie 2012, 22:39)

    andreesanu [utilizator]

    Obsesia motanului sau a varanului este base ,e tot mai clara boala lui Voiculescu este sindromul base.Cind odata faci o prostie se chiama ca n-ai invatat sau ca n-ai expetienta ,dar cind repeti prostia atunci esti ori bolav ori timpit.Cel mai sump platesti cind inveti din greseli,cind le repeti te distrugi.
  • +20 (22 voturi)    
    Logica Securista (Luni, 29 octombrie 2012, 22:40)

    Rasmus [utilizator]

    In constitutie scrie roșu pe alb ca dacă un partid obține peste 50% președintele numește PM de la acel partid ori USL este alianță.
  • +13 (15 voturi)    
    gadea (Luni, 29 octombrie 2012, 22:41)

    Mr John [anonim]

    Gadea e actor inascut!
  • +20 (22 voturi)    
    ramasita securista vorbeste (Luni, 29 octombrie 2012, 22:59)

    Joan [anonim]

    omul asta chiar nu are scrupule. Oare chiar atat de alienati mintal sunt alegatorii din sectorul 4 cat sa dea votul unuia care efectiv suge sangele acestui popor ? CTP s-a inselat cand a zis ca Iliescu are fata de diavol bolsevic. Voiculescu asta e diavolul bolsevic. Cu oameni ca el nu are tara asta niciun viitor. Romania face pasi rapizi catre oligarhie. O sa ajungem ca Belarus sau un fel de Venezuela a Europei. Poporul indobitocit de antene o sa voteze contra hrana exact ca in Venezuela !!!
  • +17 (21 voturi)    
    Voi chiar o cautati cu lumanarea... (Luni, 29 octombrie 2012, 23:14)

    ValT [utilizator]

    ...si, probabil, o veti gasi. Ma refer la saracia adevarata, aia pe care o veti trai dupa ce-i veti sprijini pe mafiotii astia.
  • +24 (26 voturi)    
    O idee excelenta! (Luni, 29 octombrie 2012, 23:23)

    Sabin [anonim]

    Si imi permit sa adaug pedeapsa capitala pentru cei responsabili de privatizari frauduloase din care statul a iesit mereu in pierdere. ICA iti spune ceva, Felix?
  • +21 (25 voturi)    
    constitutia (Luni, 29 octombrie 2012, 23:51)

    cotora [utilizator]

    voiculescule, constitutia ii permite presedintelui sa desemneze premier pe cine vrea,conform artcolui 103, asa ca nu ai incotro, inteleg ca vrei un premier de al tau, ca sa nu ajungi la parnaie, sau vrei sa te imbogatesti de pe urma statului, nu stiu cum iti permiti sa vorbesti asa ceva, vorbesti, atunci cand basescu incalca grav constitutia, cu o asemenea declaratie intr-o tara civilizata, erai acuma sters din viata publica, numai la romani se poate intampla asa ceva
  • +20 (24 voturi)    
    Pina pe 9 decembrie, (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:00)

    ciresica27 [utilizator]

    toti infractorii din usl, care au devalizat tara, care au dat lovitura de stat si care au fraudat masiv alegerile si referendumul, trebuie sa fie arestati, iar averile trebuie sa le fie integral confiscate.
    Altfel, acesti banditi vor frauda si alegerile viitoare.
    Romanii trebuie sa scape definitiv de banditii din monstruoasa uniune a Derbedeilor, Repetentilor, Prostanacilor, Analfabetilor, Coruptilor, Infractorilor, Informatorilor, Plagiatorilor, Proxenetilor, Santajistilor si Lichelelor, sau pe scurt, usl.
  • +10 (16 voturi)    
    ... (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:01)

    tudorica [utilizator]

    mi se face rau :-(
  • +20 (24 voturi)    
    programul usl-jos Basescu (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:22)

    marinel [anonim]

    Dobitocii astia din USL oare nu se gindesc ca poporul roman s-a saturat de atitea suspendari si-si pun intrebarea de ce se risipeste banul public pe referendumuri fara rost?
  • +20 (24 voturi)    
    nene (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:23)

    evoque [utilizator]

    dute si vezi de nepoti. Faza asta sa iti inviti patronul in emisie seamana a lins popoul.
    • +10 (12 voturi)    
      doar seamana? (Marţi, 30 octombrie 2012, 9:10)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui evoque

      .
  • +18 (22 voturi)    
    D.Voiculescu:T.Basescu trebuie din nou demis.. (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:27)

    Constantin Sorin [anonim]

    Din cele ce a spus fostul proprietar al Antenelor eu inteleg un singur lucru:nu exista program de guvernare si pentru distragerea atentiei cetatenilor acestei tari o da cu referendumul,cu ,,jos Basescuuu".
    Si se mai intelege ceva despre Ponta,in relatia cu Voiculescu actualul prim ministru este mai supus decat orice alt PSD-ist.
    Si ar trebui repede referendum(dar neaparat) ca prea isi pierde repede puterile C.Antonescu.Asta cu Antonescu eventual candidat la presedentie ramane valabila doar daca in prealabil L.Dragnea il scoate senator de Teleorman.
    Sanatate si virtute.
    • +1 (1 vot)    
      "nu exista program de guvernare" (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:26)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Constantin Sorin

      Te inseli, exista. El nu se numeste chiar program de guvernare si nu poate fi publicat. Nu este nici macar pentru cei 7.4 milioane de votanti. Este doar pentru anumiti romani.
  • +16 (20 voturi)    
    GADELE VARANULUI (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:39)

    fosta zoezoe [utilizator]

    halatul , cat e halatul gadea mironosito ? zi tu cu buzitele tale ramase pe veci tuguiate DA SAU NU , ca vad ca nici pe scaun nu mai poti sa stai.
  • +17 (21 voturi)    
    incredibil (Marţi, 30 octombrie 2012, 0:46)

    Radu [anonim]

    incredibil cat de mult isi bat joc de noi TOTI cretinii sus pusi din tara asta, in loc sa aspiram la un statut de tara normala, cu economie, sisteme sociale inteligente, locuri de munca, sectoare de industrie si agricultura cu profit, salarii pe baza de merit, si sa nu stam ca idiotii cate 2 saptamani pana la urmatorul salariu sa chitzaim dupa bani... oare cand se va opri acest jaf, mai rau ca pe vremea imperiului otoman, cand si atunci ne otraveam fantanile si ne dadeam foc proprietatilor, pentru ca eram prea LASI sa luptam ... cate generatii cu un IQ decent trebuie sa mai suporte acest viol national al inteligentei, integritatii, si nationalismului fiecarui roman care se uita inapoi in istorie la nenea Iancu, maresalul Antonescu, si uitam faptele trecutului incat sa-l ridicam in slavi pe balbaila, si sa ne dam pe mana unor nenorociti ce nu vroiau sa vanda tara in anii '90 , dar i-au scazut pretul incat au dat TOT pe gratis. Unde macar sa fie o urma de constiinta, chiar si un infractor, cand se duce acasa, nu-si fura familia... astia sunt in stare sa isi vanda si mamele pe un profit. Se mai intreaba de ce pleaca toti in afara... Nu vad in acest popor un potential de revolta, iar noi, cei cu creier functional pe acest forum, suntem prea putini sa facem ceva, chiar daca o facem zilnic, am putea sa facem asta si din alte tari, pe internet, dar macar copiii nostri vor avea un viitor. Imi este greu sa spun asta, am 30 de ani, fac parte din generatia cu cheia la gat, si nu am vrut sa plec de aici pentru ca imi iubesc tara. Dar mi s-a facut greata... in cele din urma
  • +22 (26 voturi)    
    Lui Felix i-a sunat ceasul. (Marţi, 30 octombrie 2012, 2:39)

    Bold [utilizator]

    Cu toata inteligenta lui pe care si-o etaleaza la propriul post de propaganda securisto- comunistoida ,antena 3,Dan Voiculescu isi traieste ultimele zile ca sef al guvernului Ponta,ca sef al parlamentului uselist si ca sef suprem al propagandei antidemocratie din Romania. Acest sarpe veninos care a adus Romania,din 2004 incoace cu ajutorul trustului lui de presa draconic,la nivelul tarilor subdezvoltate din Africa, simte ca-i fuge pamantul de sub picioare si oricare ar fi rezultatul alegerilor ,Basescu il va pune cu botul pe labe,iar justitia isi va face datoria judecandu-l si tragandu-l la raspundere pentru jefuirea avutiei nationale.Asa se va sfarsi cu acest nenorocit ,dusman de moarte al legii si al dreptatii.
  • +22 (26 voturi)    
    Interesul "National" se vede mai jos (Marţi, 30 octombrie 2012, 5:24)

    sandi [anonim]

    Felix, varanul cere de urgenta suspendarea pt ca pe site-ul Ministerului Justitiei apare clar termenul de pronuntare a solutiei in dosarul de coruptie, in care el, "fiul poporului" e primul pe lista:

    Înregistrat în data de: 02.07.2012
    Obiect dosar: infracţiuni de corupţie (Legea nr. 78/2000)
    Materia juridicã: Penal
    Stadiu procesual: Fond
    Părţi: VOICULESCU DAN : Inculpat
    POPA CORNELIU : Inculpat
    SANDU JEAN CĂTĂLIN : Inculpat
    MENCINICOPSCHI GHEORGHE : Inculpat
    PANTIŞ SORIN : Inculpat
    SĂVULESCU VLAD NICOLAE : Inculpat
    DOMNIŞORU GHEORGHE MARIAN : Inculpat
    BACIU CONSTANTIN : Inculpat
    PETRE ALEXANDRU : Inculpat
    MARINESCU GRIGORE : Inculpat
    POP FLAVIUS : Inculpat
    ENE(fostă UDREA) VICA : Inculpat
    SIN GHEORGHE : Inculpat
    STATUL ROMÂN PRIN MINISTERUL AGRICULTURII ŞI DEZVOLTĂRII RURALE : Parte civilă
    AGENŢIA DOMENIILOR STATULUI : Parte civilă



    TERMENE DE JUDECATÃ:
    Data Detalii
    18/07/2012 Amână cauza
    Solutie:
    12/09/2012 Amână cauza
    Solutie: Cauza a fost amânată în vederea respectării principiului continuităţii completului de judecată.
    10/10/2012 Amână cauza
    Solutie:
    07/11/2012
    • +3 (5 voturi)    
      cred ca (Marţi, 30 octombrie 2012, 13:14)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui sandi

      iar o sa se amane solutia, poate-poate pana dupa alegeri cand, spera varanul, o sa fie "prescrisa" fapta de mandrul si falnicul guvern usl.
  • +15 (17 voturi)    
    pe cont propriu (Marţi, 30 octombrie 2012, 7:28)

    sutasul [utilizator]

    Dl. Voiculescu,daca tine mortis sa-l suspende pe Basescu,pentru ca asa doreste, trebuie sa suporte financiar si logistic,intreaga operatiune,intrucat noi romanii nu santem prostii lui sa-i suportam financiar mofturile.Daca nu,sa se duca la masa acasa sa faca cate referendumuri vrea si sa-l dea pe Basescu jos,in fiecare zi .
  • +15 (17 voturi)    
    O relatie comerciala (Marţi, 30 octombrie 2012, 7:36)

    feisbuk [utilizator]

    Dincolo de bazaconiile aruncate, creditorul Felix si-a vizitat debitorul Gadea, fiind scadenta lunara, cand se plateste dobanda. Iar bietul Gadea plateste asa cum poate el mai bine: in natura.

    Sper ca familia lui e mandra de el.
    • +6 (8 voturi)    
      "bietul Gadea"..? (Marţi, 30 octombrie 2012, 11:20)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui feisbuk

      ..poate canalia Gadea, masochistul Gadea..,in niciun caz "bietul"; daca si Gadea e "biet", atunci pentru oamenii aceia care chiar sunt amarati, trebuie sa inventam un nou termen in limba romana..
  • +14 (16 voturi)    
    Motanul Felix (Marţi, 30 octombrie 2012, 7:46)

    triaz24 [anonim]

    Felix turnatorul viseaza suspendari si lovituri de stat ca sa poata fura ce a mai ramas de furat din Romania.
  • +13 (15 voturi)    
    Varanul la puscarie! (Marţi, 30 octombrie 2012, 7:48)

    Eu [anonim]

    Varanule
    Ti-e frica de puscarie!
    Dar tot acolo vei ajunge!
    Coleg de celula cu Bombonel!
  • +18 (20 voturi)    
    revoltator (Marţi, 30 octombrie 2012, 8:09)

    puia [anonim]

    sunt...pur si simplu revoltat...tupeul acestui securist nu are limita..locul lui e linga vintu...ptr tot restul vietii....
  • +13 (15 voturi)    
    catastrofa (Marţi, 30 octombrie 2012, 8:39)

    zigot [utilizator]

    esti o catastrofa ptr toti romanii,securistule!
    justitia sa isi faca datoria!
  • +15 (17 voturi)    
    domnule presedinte Voiculescu (Marţi, 30 octombrie 2012, 8:55)

    liviusmaximus [anonim]

    Stimate Domnule Presedinte Voicuescu,
    Permiteti-mi sa va adresez un calduros indemn: marsh la lada de gunoi, javra !
    Cate milioane de romani ti-au spus tie ca il vor pe Ponta PM in mod obligatoriu ? Nu cumva, de fapt iti este teama de rezultatul alegerilor, singurele in masura sa determine nivelul real al sustinerii "oamenilor politici" ? Nu cumva ti-e teama ca daca nu o faci acum, nu mai ai sansa, intrucat USL se sparge si intra la guvernare factiuni din psd si pnl, iar marele PC ramane pe dinafara ? Ba daaaaaa! sigur ca iti este. stii mai bine ce "potential"au baietii tai din partidul de cacao.
  • +16 (18 voturi)    
    sfarsitul e aproape... (Marţi, 30 octombrie 2012, 9:14)

    MPatrick [utilizator]

    oare Felix nu se mai simte confortabil si in siguranta in USL? Nu cumva a contribuit la asta si apropierea Crin-Dragnea? sau declaratia lui Crin ca nu vede posibila o noua suspendare a lui TB decat daca....
    Si ce daca nu va fi Ponta prim ministru si va fi alt USList?
    Dar de ce ura asta a lui Felix importiva lui TB? I-e frica de el?
  • +9 (11 voturi)    
    dilema (Marţi, 30 octombrie 2012, 9:22)

    hula [anonim]

    unu suspendat, altul impuscat. care cum?
  • +9 (11 voturi)    
    nene Felix, o sa crape inima-n tine de atata ura! (Marţi, 30 octombrie 2012, 9:57)

    Metec [utilizator]

    Canticu' lui Felix, obsedatu':

    "La viata mea, am o dambla/ Pe Basescu, sa-l pot suspenda/Si de-o fi bine, si de-o fi rau/ Sa bag cutitu-n frati-sau"

    Sa cazi tu in groapa aluia, fraiere...
  • +14 (16 voturi)    
    Mihai (Marţi, 30 octombrie 2012, 10:02)

    Dan [anonim]

    Am ascultat partial monologul lui Felix de aseara, mai mult de curiozitate, pana mi s-a facut lehamite. Ce stil, cum zicea el din cand in cand "Mihai" si isi lua o mima serioasa. Iar Gadea... ma uitam la fata lui si ma gandeam: omul asta ori vomita dupa emisiune ori e total absorbit de "personalitatea" acelui mare om pe numele sau Voiculescu. Deci ori e un mega-oportunist, ori e spalat pe creier, orbit.
  • 0 (6 voturi)    
    ... (Marţi, 30 octombrie 2012, 12:31)

    a.nonim [utilizator]

    Acum ati inteles de ce a acceptat asa usor USL decizia CC? Pentru ca prin organizarea referendumului simultan cu alegerile generale, acesta nu va putea fi boicotat.
  • +6 (8 voturi)    
    ? (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:08)

    Vacarescu [anonim]

    Ma intreb cand va veni randul lui Voiculescu sa plateasca pentru imensul rau facut acestei tari?!
  • +1 (1 vot)    
    Si daca TUPEUL trebuia sa poarte un nume ... (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:09)

    georgiana [anonim]

    Acela era "VARANUL".
  • +3 (5 voturi)    
    alegeri gresite (Marţi, 30 octombrie 2012, 14:59)

    liviusmaximus [utilizator]

    pai n-a zis mai, omul ala de la cotroceni, ca demisioneaza daca punem in aplicare referendumul ala adevarat ? hai, decideti. acasa cu voi, ramaneti 300 si gata povestea. V-A DAT IN SCRIS SI ATI RUPT HARTIA ! DE DOUA ORI !!!! Uite, asa poate va fi ponta PM, poate nu, dar am scapa de basescu. dar felix, nu si nu :)
  • -1 (1 vot)    
    Felix vorbeste ca Dan Diaconescu (Marţi, 30 octombrie 2012, 18:18)

    quid [anonim]

    Nu ma refer la carentele logice, dar mai mult la discursul nostalgic, daca ati remarcat.
  • 0 (0 voturi)    
    platiti dvoastra (Miercuri, 31 octombrie 2012, 20:22)

    koko [anonim]

    Daca Voiculescu vrea o suspendare(cred ca e o noutate sa suspenzi un presedinte pe un asemenea motiv)sa investeasca el banii necesari din buzunarul lui.Ponta se plangea ca nu mai ajung banii si ma intreb ce gaura mai aduce un referendum si apoi in cazul in care noi vom vota 100 la 100 pentru suspendare avem bani pentru alegeri prezidentiale.Si daca nu iese omul lui Voiculescu il suspenda si pe ala.Domnule zau ca esti un cretin