VIDEO Victor Ponta la Antena 3: Gyorgy Frunda este consilierul meu pe probleme juridice

de Ionut Baias     HotNews.ro
Vineri, 4 ianuarie 2013, 22:56 Revista Presei | Radio TV

Premierul Victor Ponta a declarat vineri seara la Antena 3 ca liderul UDMR Gyorgy Frunda este consilierul sau pe probleme juridice.

Declaratia premierului a venit in momentul in care moderatorul l-a intrebat despre recentele declaratii facute de Kelemen Hunor, presedintele UDMR, intr-un interviu pentru portalul online hvg.hu, care spusese ca Dan Voiculescu este "tumoarea canceroasa a politicii romanesti".

"Am sustinut intrarea UDMR la guvernare desi stiam ca gresesc. Am facut acest lucru din doua motive: Vroiam sa dam un semnal de normalitate si sa nu zica lumea ca lovim cu minoritatile. Ina l doilea rand fiindca am semnat un lucru si eu ma simt obligat sa respect ceea ce vreau", a declarat premierul.






















3338 vizualizari

  • +12 (14 voturi)    
    Marele om de televiziune si show Victor Ponta (Vineri, 4 ianuarie 2013, 23:24)

    dumitrica [utilizator]

    Programul sau zilnic:
    - Dimineata, trei patru declaratii date unor ziarsti care il asteapta in usa guvernului.
    - Dupamasa conferinta de presa televizata.
    - Seara, minim doua aparitiila TV plus cel putin trei interventii telefonice.
    • -3 (3 voturi)    
      ai mare grija (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 1:47)

      Vicrintor Pontonescu [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      verifica-ti mail-ul, telefonul pentru sms-uri, biletelele din usa... s-ar putea sa-ti fi trimis deja si tie un reply
    • +6 (6 voturi)    
      Si se plangea de Basescu.. (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 1:48)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      ...cum ca apare la TV pe banii "nostri" (adica se includea si pe el in randul celor care platesc pe presedinte si alti bugetari cu functii mari).
  • +8 (8 voturi)    
    GYO a fost omul USL in guvernul BOC (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 0:31)

    Gryphus [utilizator]

    GYO a fost anii trecuti un "invitat" aproape zilnic pe la televiziunile USL de unde injura guvernul Boc de parca UDMR ar fi fost in opozitie, astazi si-a luat tainul
    • +2 (2 voturi)    
      UDMR revine la guvernare! (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 11:34)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui Gryphus

      Cu doi secretari de stat (noua directoare de la INS are si acest rang), consilieri ca Dl. Frunda, etc. UDMR revine practic la guvernare. Sunt curioasa ce va zice "tumoarea" si trustul ei de presa...
  • +9 (9 voturi)    
    consilier (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 0:43)

    Walking_dead [utilizator]

    De ce unui doctor in drept ii trebuie consilier pe probleme juridice?
    • +1 (1 vot)    
      oare pentru ca (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 23:25)

      Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui Walking_dead

      nu e doctor ci "dottore?"
  • +4 (4 voturi)    
    he he , (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 1:43)

    vulpescu [utilizator]

    Fiecare pasare pe limba ei piere. Totul este sa rezistam noi pana o mierlesc ei.
  • 0 (2 voturi)    
    daaaa daaaa!!! (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 1:43)

    Vicrintor Pontonescu [utilizator]

    ce lovitura, mare maestru plagiator... pai publicul latrinei 3 nu e d-ala nationalist cu capu'!? tocmai il boceau de foame pe serghei nikolaevici si tu le dai un croseu peste croset cu ungurisme d-astea AHAHAHA

    p.s. fanii latrinei 3 sunt rugati sa ramana in fotoliu si sa mediteze de ce isi face basescu concediul in covasna... vuuuuu vuuuuu.. ascultati de varan vuuu fiti vigilenti in preajma votului vuuuu identificati dusmanul vuuu atacati sectia de vuuuuutareee
  • +2 (2 voturi)    
    O INTREBARE (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 8:28)

    nicost [utilizator]

    dece nul inscrieti cu carnet in psd?ca fara carnet este demult
  • +3 (3 voturi)    
    Pierde (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 9:51)

    kibbitz [utilizator]

    Frunda la greu prin miscarea asta, mai bine s-ar inscrie direct in USL. UDMR se scufunda in mocirla creata de proprii sai politicieni.
  • 0 (0 voturi)    
    ce m-am speriat cand am aflat stirea asta (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 10:36)

    visio [utilizator]

    nici n sti cum voi mai dormi de acun incolo; auzi la el, "consilierul meu personal"...
  • +3 (3 voturi)    
    VAI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 11:08)

    nikolaevici [utilizator]

    Victoraş , de ce te dai cu ungurii ?
    Consultă un ardelean când mai iei asemenea decizii !
  • +1 (1 vot)    
    dezamagirea (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 14:22)

    batranul [utilizator]

    Sunt un etnic maghiar care din 199o ma votat constat cu UDMR-ul. In acest an am votat cu ARD. Comportarea d-lui Frunda in guvernarea Boc a fost catastrofala ceea ce ma detrminat sa schimb obtiunea de vot. D-l Frunda a fost si este un infocat aparator a coruptilor, hotilor si beneficiarilor de pe urma schimbarii. In ultimul timp nu am constata ca acest personaj lupta pentru interesul comunitatii din care cu cinste fac parte. Acuma realizez de ce nu a dorit sa-l apere in procesul intentat pastorului Tokes pe vremea lui Ceausescu si de ce a contribuit cu alti colegi la diabolizarea lui. Rusine d-lui Frunda!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Becali era luat? (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 16:05)

    Zeroth [utilizator]

    Dar de ce, pe Becali vi l-a luat Antonescu?
    Apropo, dvs nu sunteti doctor in drept? Consilier pe un anume domeniu are nevoie o eprsoana ajunsa intr-o functie de conducere si care nu are cunostinte in domeniu.
    • +1 (1 vot)    
      raspunsul e simplu: (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 23:27)

      Gg65 [utilizator] i-a raspuns lui Zeroth

      NU ARE CUNOSTINTE nici in acest domeniu!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 19:19)

    MicaS [utilizator]

    si lipsa de barbatie UDMR si g. frunda !
  • +1 (1 vot)    
    In concluzie (Sâmbătă, 5 ianuarie 2013, 23:23)

    Gg65 [utilizator]

    desi stia ca greseste a semnat protocolul, a sustinut intrarea UDMR la guvernare si se simtea obligat sa respecte ce vrea.
    Adica stie ca vrea ceva gresit, dar e consecvent - doar boii mai sunt asa de consecventi - si se simte obligat sa respecte.
    Si daca Felix nu e de acord, lasa ca-si ia dom procuror consilier de la UDMR , pe probleme JURIDICE.
    Asta-i cea mai tare!