Dan Voiculescu, la Antena 3: Dosarul e o rusine pentru Romania si nu contine probe de niciun fel/ Ii spun lui Basescu ca Antena 3 nu e de vanzare

de Ionut Baias     HotNews.ro
Joi, 26 septembrie 2013, 23:18 Revista Presei | Radio TV

Dan Voiculescu
Foto: Captura Antena 3
Dan Voiculescu a declarat pentru Antena 3 ca dosarul sau este o rusine pentru Romania, ca nu exista probe si ca este convins ca in apel decizia ii va fi favorabila.

"Vreau sa le spun dusmanilor mei politici ca nu le va fi usor cu mine... "Prietenul" Basescu Traian incearca de mult timp sa inchida gura Antenei 3. Ii spun ca Antena 3 nu este de vanzare indiferent de ce s-ar intampla", a declarat Voiculescu. Aplauze in studioul emisiunii "Sinteza zilei".

Presedintele fondator al PC, Dan Voiculescu a fost condamnat, joi, la 5 ani de inchisoare si interzicerea unor drepturi civile timp de trei ani dupa exacutarea pedepsei de catre Tribunalul Bucuresti in dosarul de coruptie privind privatizarea Institutului de Cercetari Alimentare (ICA). Sentinta care a venit la peste 1.750 de zile de la trimiterea in judecata, nu este definitiva si poate fi atacata pe doua cai: apel si apoi recurs. Aceasta prima sentinta a fost data de Tribunalul Bucuresti dupa ce dosarul lui Voiculescu s-a plimbat de la Tribunal la Inalta Curte si invers de mai multe ori ca urmare a demisiilor repetate ale fostului lider PC din Parlament. Prejudiciul in dosar este de peste 60 de milioane de euro si va fi recuperat de la toti cei cei condamnati in dosar. Avocatul lui Voiculescu, Gheorghita Mateut a declarat ca va ataca in apel sentinta pronuntata joi de Tribunalul Bucuresti.
























4190 vizualizari

  • +23 (23 voturi)    
    Si gura lui Mateut ar manca o paine alba (Joi, 26 septembrie 2013, 23:40)

    Vasilena [utilizator]

    Interesant este ca a fugit de ICCJ si tot acolo va ajunge, de ce ti-e frica nu scapi. Dar va mai dura.
    Presupun ca si judecatorii de la CAB isi pazesc pielea.
  • +7 (7 voturi)    
    :))) (Joi, 26 septembrie 2013, 23:40)

    fane_grija [utilizator]

    Daca il are ca avocat pe Gheorghita Mateut e clar...

    http://adevarul.ro/news/eveniment/avocatii-dosarul-trofeul-calitatii-cer-revizuirea-sentintei-1_50aedb1b7c42d5a663a148a0/index.html
  • +26 (26 voturi)    
    in ce calitate, bre? (Joi, 26 septembrie 2013, 23:40)

    zaboo [utilizator]

    condamnOM de afaceri? vezi ca "gura" antenei 3 nu trebuie inchisa, ca e plina - si nu tre' sa iti spun eu aici cu ce!
  • +8 (8 voturi)    
    pana la sentinta definitiva mai e timp (Vineri, 27 septembrie 2013, 0:03)

    crisswind [utilizator]

    ...as negocieze cu ceva firme celebre.... Burberry e luat de Nastase, da' mai sunt destule....
  • +17 (17 voturi)    
    Inchisa nu vanduta (Vineri, 27 septembrie 2013, 0:04)

    Wanheda [utilizator]

    Ce reprezinta de fapt A3? Cateva incaperi dotate cu aparatura si o adunatura de suboameni, slugoii varanului, Gadea si Badea fiind de altfel etalon pt prostia si sclavia de pretutindeni.
  • +17 (17 voturi)    
    cine sa cumpere trompete? (Vineri, 27 septembrie 2013, 0:05)

    jackalphonse [utilizator]

    nu e de vanzare, doar este trompeta ta iubita
  • +15 (15 voturi)    
    du-te la CEDO (Vineri, 27 septembrie 2013, 0:15)

    Aramis [utilizator]

    daca esti curat ca lacrima, nu indobitoci si mai rau bietul public al Antenelor, du-te la CEDO daca nu e NIMIC in dosar
    • +9 (9 voturi)    
      lasa ca se impusca in direct (Vineri, 27 septembrie 2013, 5:04)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Aramis

      in gura (presei) sau pe langa gat - dar neaparat in emisunea lui Badea
  • +7 (9 voturi)    
    de vanzare (Vineri, 27 septembrie 2013, 0:38)

    Ar3s [utilizator]

    Nu stiu cine doreste sa cumpere asa ceva. Mai folositor este un briceag.
    Nu am inteles niciodata aversiunea dintre cei doi. Diferentele de varsta trebuie sa fie motivul principal.
  • +12 (12 voturi)    
    Cum se poate ca unei scarbe de om sa-i fie scarba (Vineri, 27 septembrie 2013, 1:02)

    Bold [utilizator]

    Voiculescu spune ,fara sa se rusineze neam ca dosraul lui este o rusine pentru Romania. Adica,el a furat sute de milioane de dolari de la firma "crescent",a cumparat pe nimic o companie de 60 de milioane de euro,care apartinea tarii,poporului roman,a distrus psihic jumatate din popor cu ajutorul antenei 3 si a provocat crize politice fara precedent prin manipularea informatiilor in interesul lui personal mintind cu nerusinare pe postul mai sus amintit si se mira ca este descoperit ca hot,ca sarlatan,mincinos si manipulator. Pai asta ori e nebun ori este dracul in persoana. Numai dracul poate avea un asmenea tupeu sa nege evidentele in halul in care o face acest bandit.
    El ii spune lui Basescu ca antena 3 nu este de vanzare.Am inteles,antena 3 nu este de vanzare dar este de confiscare,pentru ca este facuta pe bani furati de la poporul roman prin securitatea al carui servitor devotat a fost voiculescu si pe care a furat-o cu o neanchipuita nesimtire dupa lovitura de stat a esalonului doi din pcr in frunte cu Iliescu si ajutat masiv de esalonul doi din securitate din care a facut parte insusi acest bandit numit Voiculescu.Deci,antena 3 nu este a ta,voiculescule,este a poporului roman care trebuie sa o primeasca inapoi. Tu trebuie sa mergi la puscarie,iar 5 ani pe care i-ai primit sunt prea putini.Cel putin 15 ani trebuia sa primesti pentru raul pe care l-ai facut acestei tari,nenorocitule !
    • +6 (6 voturi)    
      Foarte pertinent comentariu ! (Vineri, 27 septembrie 2013, 8:16)

      Andra99 [utilizator] i-a raspuns lui Bold

      din pacate putini cetateni s-au luminat din umbra asternuta peste capetele lor de A3&Co. Daca ar gandi mai multi ca si Dv., lucrurile ar merge cu totul altfel in aceasta tara si nu ar exista la butoane specimene precum Voiculescu&Co.
  • +7 (7 voturi)    
    Aha (Vineri, 27 septembrie 2013, 1:52)

    nano2k [utilizator]

    Cica nu e de vanzare, ba chiar e... varanul vrea sa isi scoata macar parleala cu alea 60 de milioane din vanzarea A3, si asa se pare ca nu i-a fost de prea mare folos si cu un pic de noroc nu ii va mai folosi inca vreo 5 ani de-acu incolo...
  • +9 (9 voturi)    
    vanzare? (Vineri, 27 septembrie 2013, 8:02)

    liviusmaximus [utilizator]

    Acolo e nevoie de vidanjare...
  • +8 (8 voturi)    
    Antena 3 n-o fi.. (Vineri, 27 septembrie 2013, 8:04)

    catelu [utilizator]

    ... dar Dana? Pe Dana Grecu', cu cat o da?
  • +7 (7 voturi)    
    vai-vai!! ce rushinica imi e! (Vineri, 27 septembrie 2013, 8:04)

    trigger [utilizator]

    Stii ce domnule dan? Mie chiar nu imi este deloc rusine.
    La mai mare!
  • +6 (6 voturi)    
    are dreptate (Vineri, 27 septembrie 2013, 9:05)

    gechi [utilizator]

    are dreptate, Felix, e mai mare rusinea. Adica furi 60 de milioane de euro si scapi cu 5 ani? Care se transforma in 3 ani, "conditii Nastase", adica singur in salon, la infirmerie, cu telefon, laptop si timp berechet de facut politica pe blog. La dracu, daca asa e justitia din Romania, spuneti-mi si mie unde trebuie sa semnez sa patesc si eu asa o nedreptate ca Felix? 60 de milioane in 5 ani, e ceva mai mult decat castig acum.
  • +4 (4 voturi)    
    comentariul... (Vineri, 27 septembrie 2013, 10:49)

    nedumeritu [utilizator]

    lui voiculescu merita un singur raspuns : tu, voiculescule, esti o rusine pentru Romania.
  • +1 (1 vot)    
    Diversiunea nu mai tine! (Vineri, 27 septembrie 2013, 12:32)

    Defender [utilizator]

    Cumetre Voiculescule , iti spun ca lumea s-a prins de diversiunea ta , dand mereu vina pe Basescu.Nu uita ca
    de un an si jumate justitia a fost a USL-ului asa ca nu te mai crede nimeni hot ordinar si manipulator ce esti!La puscarie cu tine si cu sleahta aia de milogi din Antena 3 , bine platiti din banii furati de tine de la stat !Manipulatorilor!Va veni ziua cand o sa platiti cu totii! dar lasi cum sunteti probabil ca veti supravietui , gasiti voi o metoda ! Oameni fara caracter!
  • +1 (1 vot)    
    rusine (Vineri, 27 septembrie 2013, 16:42)

    HoriaBradu [anonim]

    voi hotilor,care ati devalizat tara asta sinteti o rusine,o sa avem norocul sa va vedem saraci,si in puscarii,la fel si pe complicii vostri,hotilor ati jefuit tara