Sebastian Ghita, deputat PSD, la TVR 2: Nu ma asteptam ca Partidul Facebook si Partidul Diaspora sa influenteze decisiv alegerile/ Nu voi mai candida acum la sefia partidului

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 22:36 Revista Presei | Radio TV

Deputatul PSD Sebastian Ghita, omul care controleaza postul Romania TV, a declarat, intr-o interventie telefonica la "Ora de stiri" de pe TVR2, ca nu se astepta ca "doua partide noi aparute, Partidul Facebook si Partidul Diaspora" sa influenteze decisiv alegerile.

"Am inteles mesajul acestor oameni din diaspora si al tinerilor. PSD-ul si domnul Ponta au beneficiat la randul lor de sprijinul Partidului Facebook cand l-am suspendat pe Traian Basescu, cand am criticat personaje ca Videanu, Udrea...", a declarat Ghita.

Deputatul PSD spune ca s-au gandit sa deschida mai multe sectii de votare in strainatate pentru a calma Diaspora, dar le-a fost frica sa nu incalce legea si alegerile sa nu fie invalidate la Curtea Constitutionala.

Despre oportunitatea demisiei lui Ponta din fruntea Guvernului si a partidului
  • Toata lumea, si tinerii din diaspora, mi-au zis ca oamenii nu doresc ca puterea sa fie concentrata toata in mainile unui singur partid. Deci, nu e nevoie de demisia premierului.
  • Eu am anuntat ca vreau sa candidez la functia de presedinte executiv al partidului daca domnul Ponta ar fi iesit presedintele Romaniei. Nu cred ca azi lucrurile mai pot fi configurate asa.
  • Ceea ce e de analizat insa e ca oameni tineri, de 18-20 de ani participa la viata cetatenii. Imi pare rau insa ca acest strigat a fost indreptat impotriva celui de la putere fiindca e mai usor asa. Cand aceasta energie va fi canalizata si spre construirea unor proiecte atunci vom avea cu adevarat o Romanie puternica.
























21496 vizualizari

  • +43 (43 voturi)    
    Bla-bla-bla, (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:42)

    Kepler [utilizator]

    sau de fapt: as fi vrut sa-i iau locul daca ar fi cistigat, dar acum sa il iau imi pun singur foc la paie.
    • +7 (7 voturi)    
      Presedinte PSD Online, nu? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 10:06)

      don giovanni [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      O avea PSD-ul multe pacate dar trebuie sa ii recunoastem un mare merit: are o inspiratie unica atunci cand este vorba de inventat organigrame.
      Ministrul Marilor Proiecte (ala de a dormit in cort pe santierul autostrazii Sebes-Sibiu, sanchi): Uraaaa, Dan Sova !
      Presedinte PSD Online (adica pesedeu virtual, spre deosebire de ala real unde-i boss ala..., am uitat...): Uraaa, Sebastian Ghita !
      Si sa nu uitam: USL 2.0 care a provocat un declic instantaneu in mintille babelor din Teleorman: Maica, ie da bine, adicatelea este cala Web 2.0 !
    • +7 (7 voturi)    
      Partidul RTV si Partidul A3 au fost invinsi (Marţi, 18 noiembrie 2014, 10:16)

      urob [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      Pina in dupa-masa tilei de 16 noiembrie nu am Auzit O DATA din gura prea puternicilor zilei " sa nu dam toata puterea unui singur partid".Din 2012 numai asta fac : incearca sa acapareze cat mai mult din ce insemana putere de decizie .si deodata ,supriza (!) ,au descoperit "reconcilierea","coabitarea" si alte vorbe mari.

      Si au asa un stil indivizii astia sa minimalizeze orice realizarea a poporului asta.Romanii trebuie sa fie mandri si satisfacuti ca nu au permis instalarea celui mai corupt partid din RO la fraiele puterii.Dar mai e mult de "lucru" pina la o tara cum ne-o dorim.
    • +4 (4 voturi)    
      regretele lui ghita (Marţi, 18 noiembrie 2014, 10:18)

      Inuka [utilizator] i-a raspuns lui Kepler

      Asta e declaratie de tipul "Nu ma asteptam ca Partidul Facebook si Partidul Diaspora sa influenteze decisiv alegerile, data viitoare o sa fiu mai pregatit cu mecanismul de fraudare"
      Auzi la jegul asta, le-a fost fica sa deschida mai multe sectii ca sa nu incalce legea. Pai bai jigodiilor legea electorala a fost schimbata cu mai putin de 6 luni inainte de alegeri cand ati deschis liste speciale la orice sectie din tara nu doar in anumite locatii.
      Iar unica ordonanta postrevolutionara care suspenda temporar si nu definitiv o lege a fost data tot cu mai putin de 6 luni inainte de alegeri.
      Acolo nu mai erau recomandarile Comisiei de la Venetia sau griji ca modificarile sunt ilegale? Gunoaielor!
  • +51 (51 voturi)    
    Doua cuvinte .. (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:43)

    costa328 [utilizator]

    Puie ghitza !
    • +4 (4 voturi)    
      Gresit complet (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:32)

      math [utilizator] i-a raspuns lui costa328

      Guie Mhita !
  • +34 (34 voturi)    
    ''destept'' la furaciuni, (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:45)

    romania_curata [utilizator]

    prost la previziuni!
    Sa vina Craciunul!
    • +23 (23 voturi)    
      atunci postacii erau platiti ca erau bani... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:17)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui romania_curata

      Erau o gramada de postari false de diversiune, manipulari si minciuni, puse de postaci platiti, multi cu nume de femei, care mai si injurau sau erau foarte vulgari.

      Acum au fost foarte putini postaci platiti, se vede ca e MARE foamea de bani!
    • +6 (6 voturi)    
      ghita, pleaca si tu...., (Marţi, 18 noiembrie 2014, 9:03)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui romania_curata

      ne-am saturat de securisti si golani pe post de mari oameni de afaceri. Cara-te ghita, la Jilava.....
  • +34 (34 voturi)    
    mare papitoi (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:46)

    IuliusHutuleac [anonim]

    In momentul de fata toata puterea e in mana PSD ... guvern si parlament, presedintele e oricum degeaba, poate returna o lege de la promulgare - o singura data - pe care parlamentul o returneaza spre promulgare a doua zi in aceeasi forma ! deci unde e separatia de putere ?
    • +18 (18 voturi)    
      eh... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:08)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui IuliusHutuleac

      Nu gresesti deloc, insa daca la subiectele majore Iohannis ar iesi in strada, pe persoana fizica, in fata guvernului sau parlamentului cand sunt teme sensibile... S-ar cam putea sa gaseasca ceva sustinatori :D
  • +41 (41 voturi)    
    alt mincinos tupeist (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:46)

    Adrian_. [utilizator]

    "Toata lumea, si tinerii din diaspora, mi-au zis ca oamenii nu doresc ca puterea sa fie concentrata toata in mainile unui singur partid. Deci, nu e nevoie de demisia premierului."

    tinerii din diaspora ti-au zis puie monta!
    • +5 (5 voturi)    
      De ce esti rau si-l faci "mincinos", (Marţi, 18 noiembrie 2014, 4:12)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_.

      eu mi-as dori ca domnu' Ghita sa fie prieten bun, foarte bun!, cu toti romanii! Si , in bunatatea domniei sale, sa imprumute neconditionat pe fiecare prieten cu noua'j' de milioane de euro...Si-atunci sa-i aratam noi lui "energie canalizata si spre construirea unor proiecte"!
  • +34 (34 voturi)    
    - (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:50)

    naenae [utilizator]

    Si poate ar fi bine sa nu uitati Dle Ghita ca dvs sunteti una dintre figurile care au contribuit la caderea personajului de carton VVP. Poporul facebook si diaspora va vede asa cum sunteti.
  • +38 (40 voturi)    
    mama voastra de panglicari (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:50)

    sucaa [utilizator]

    cand base va propunea proiecte sareati ca arsi si instigati oamenii pe internet si in strada. nimic din ce a propus base ca proiect nu ati vrut sa-l luati in considerare. acum vreti energia canalizata si spre construirea de proiecte.
    ati distrus tot ce s-a incercat sa se faca bun in Romania si acum voi dati sfaturi?
    chiar nu va e rusine? 10 ani l-ati tocat zilnic pe base si acum vreti sa ne apucam de proiecte impreuna?
    la puscarie cu voi!!!
  • +36 (36 voturi)    
    Necunoscutul Ghita (Luni, 17 noiembrie 2014, 22:56)

    thatchme [utilizator]

    Nu stie ca Facebook-ul e DOAR un mijloc de comunicare. Ce i-a scos pe oameni la vot a fost politica desantata a Partidului Unic. INACCEPTABIL.
  • +42 (42 voturi)    
    Vă reformaţi sau muriţi (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:05)

    Cnut [utilizator]

    Mă uit prostit la Digi şi citesc articole de pe tot felul de platforme unde tot felul de sociologi îşi dau cu părerea: revoluţia facebook, urban şi rural... bă politicieni şi sociologi, citiţi bă proştilor comentariile la articole, citiţi mesajele de la proteste, ascultaţi mesajele de la proteste... e atât de simplu: ne-am săturat de CORUPŢIE, HOŢIE, MINCIUNĂ, BATJOCURĂ. Asta e valabil si pentru PSD şi pentru ACL! Acum a fost rândul PSD-ului să o încaseze, dar va veni şi rândul ACL-ului. Toate la vremea lor. Acum ne-am trezit şi ştim că putem. Ghinionul vostru!
  • +31 (31 voturi)    
    desigur (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:07)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Vei fi chemat in schimb la DNA vei candida la un rendez-vouz in celula lui Vantu
  • +38 (38 voturi)    
    Atat v-a dus capul (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:08)

    istoriograf [utilizator]

    V-ati culcat pe-o ureche si n-ati vazut ca in jurul vostru lumea se schimba. Nu ati inteles tendintele si v-ati profilat exclusiv pe pensionari, necajitii de a tara, asistatii si ati neglijat paturile de varsta de 18-50 de ani si evident influenta romanilor din Diaspora. Ati folosit pentru propaganda grupuri de medie compromise, lipsite de credibilitate si dispretuite de multi, o purtatoare de cuvant de tot rasul. Nu ati realizat ca nu toti se lasa prostiti in fata si nu va cumpara minciunile sfruntate, batjocura si fanteziile ridicole. Si ati pus candidat total compromis prin minciuni neobrazate si plagiat dovedit. Nu v-a dus mintea nici sa dati o spoiala peste problemele de coruptie, sfidand justitia prin acoperirea unor corupti notorii si incercarea de amnistie. Si pentru asta ati platit dupa cum s-a vazut seara. Prostia si ingamfarea se platesc.
    • +4 (4 voturi)    
      "ati pus candidat total compromis" (Marţi, 18 noiembrie 2014, 4:20)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui istoriograf

      Pai cum altfel, stimate domn, ca doara candidatul fuse ales din rindul elitei lor!
    • +1 (1 vot)    
      Alegerea PSD-ului a fost genială (Marţi, 18 noiembrie 2014, 15:25)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui istoriograf

      și la mustață de căteva ore n-a reușit. Dacă câștiga Ponta, PSD-ul avea și președinte iar minciuna și hoția, armele principale ale PSD-ului, erau legitimate prin vot.
  • +29 (31 voturi)    
    Hilar: Ora... de stiri?!? (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:15)

    Don Ciccio [utilizator]

    Manipularea, de tip "Ghita Tv", continua, cu nesimtire, pe postul public de televiziune, TVR:

    "PSD-ul si domnul Ponta au beneficiat, la randul lor, de sprijinul Partidului Facebook - cand l-am suspendat pe Traian Basescu".

    Fals, "Ghita Tv"!!! Basescu a fost suspendat de catre un Parlament abuziv, discretionar. Este cu totul altceva, mister "Ghita Tv"...
    • +15 (15 voturi)    
      propunere (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:23)

      keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui Don Ciccio

      asa cum ne-am mobilizat pentru alegeri, sa facem la fel pentru posturile de televiziune care sustin aberatii ! Prin orice mijloace putem, sa-i boicotam !
      Puterea chiar este in mana noastra si putem sa-i batem civilizat !
  • +22 (22 voturi)    
    Greu cu manipularea in online... (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:16)

    methalman [utilizator]

    Energia asta e directionata catre proiecte, dar nu ne-ati lasat voi lichelelor. De fiecare data alegem raul cel mai mic, dar sperante exista, atat timp cat nu detineti voi controlul in tot!
  • +33 (33 voturi)    
    alta j-vra...auzi la el : (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:18)

    exilatul [utilizator]

    """Toata lumea, si tinerii din diaspora, mi-au zis ca oamenii nu doresc demisia premierului""....bai escrocule pe mine nu m ai intrebat...care toata lumea!!!
    • -12 (12 voturi)    
      Interpretati baieti .. (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:05)

      costa328 [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

      interpretati tot asa, pana dispareti cu totul !
  • +30 (30 voturi)    
    Continua PSD ..ontinua (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:19)

    math [utilizator]

    Spiritul legii era clar, Nu se pot infiinta intre cele doua tururi de scrutin alte sectii acolo unde exista lista permanenta. Pentru ca oameni care voteaza la gradinita 2345 in turul 1 ar vota la scoala 358 in turul 2... ar fi aiurea.

    In strainatate nu exista liste permanente, nimeni nu ar fi fost mutat, toata lumea avea de castigat.

    Pe de alta parte era timp suficient sa se solicite un raspuns de la Curtea Constitutionala.

    Deci totul a fost premeditat, dar poporul nu mai este atat de prost si needucat cum sperati voi. Fara aceasta mizerie, Ponta avea ceva sanse.

    Cred ca dupa epoca comunista aproape 45 de ani, am terminat si cu epoca FSN-PSD de 25 de ani.
    • +14 (14 voturi)    
      greu (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:25)

      keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui math

      de silabisit !
      greu de explicat unor analfabeti cum e cu textele astea din lege !
      motiv pentru care as dori ca cei care vor sa fie alesi in guvern sa dea mai inainte un examen !
      la citire si aritmetica, nu ceva complicat !
    • +12 (12 voturi)    
      Ma bucur macar .. (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:08)

      costa328 [utilizator] i-a raspuns lui math

      ca Iliescu a apucat sa-si vada pulbere democratia originala.
      • +7 (7 voturi)    
        Dar bucuria mai mare nu ti-ar fi (Marţi, 18 noiembrie 2014, 4:25)

        ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui costa328

        daca Iliescu-Mineriade ar si plati
        pentrru asta?
        Mie da.
  • +30 (30 voturi)    
    Nici varanu nu se astepta sa ajunga la puscarie (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:20)

    Confuzu [utilizator]

    dar poate te duci sa-i tii de urat...

    Strigatul era de fapt "Ne-am saturat de voi, penalilor..."

    Cand v-a mai fost voua frica de incalcarea legii??... Voi o sfidati de zeci de ani. Cu tupeu. De fapt, de aia ati pierdut, ca v-ati bazat pe tupeu si nesimtire... ce conteaza 2-3% de votanti din diaspora cand noi putem sa furam 10-15% din voturi.

    Sper sa te salte si pe tine pentru evaziunile de sute de milioane de euro facute cu sutele de angajati platiti (ilegal) pe PFA, timp de zeci de ani, pe nenumaratele tale firme.
  • +29 (29 voturi)    
    dublul discurs (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:21)

    NicolaeA [utilizator]

    Vorbire elevata si patron de post tv de necaracterizat ! Asta nu mai vor tinerii !
    Cat despre deschiderea de sectii de votare noi, au gandit exact invers ca Klaus: decat sa pierdem mai bine suntem marlani ! Asta e !
  • +14 (14 voturi)    
    Ghita, nu'i asa ca insinctul... (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:56)

    Ion B [utilizator]

    iti spune ca trebuie s'o stergi cat mai repede?!?
    Cum care instinct, ma Ghita?!?
    Ca doar n'o fi ala de porc...
  • +14 (14 voturi)    
    Bai cotoarba (Luni, 17 noiembrie 2014, 23:59)

    Wanheda [utilizator]

    Noi nu vrem puterea in mana unor mafioti...nu rastalmaci cuvintele.
    Si alegerile au fost influentate de nesimtirea, dezmatul din bani publici si furaciunile voastre. Se trezeste lumea, voi ati pierdut in tara in primul rand.
    25 de ani de fesenism crunt. AJUNGE. La Jilava sau in Dunare cu voi, e nevoie de curatenie generala.
  • +17 (17 voturi)    
    Un cuvant, din suflet (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:20)

    Porcurorul General [utilizator]

    Nesimtitule!
  • +19 (19 voturi)    
    Ghinion (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:22)

    DanielTwin [anonim]

    Dle Ghita..din pacate sunt 2 partide pe care nu le-ati putut manipula...sunt 2 partide care le-ati crezut nesemnificative..tineretul si diaspora...v-ati bazat doar pe o campanie jegoasa de manipulare si intimidare a clasei umile si disperate a societatii...ei bine..partidul Facebook este partidul cerebral.este partidul viu care v-au penalizat cu cea mai dureroasa motiune de cenzura..o motiune simpla pe nesimtire, manipulare, dezinformare si..cel mai dureros privare de libertate de exprimare..ati sperat ca diaspora sa nu poata vota, dar v-ati tras singur un glonte in genunchi si prin dna nesatisfacuta Firea si zombi Melescanu ati jucat ruleta ruseasca care, din pacate a avut efect din prima. Inainte sa va lingeti ranile va fac cadou 1 kg de sare..sa aiba un gust mai bun...
  • +19 (19 voturi)    
    Un fleac i-am ciuruit (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:34)

    bibibapca [utilizator]

    "generatia facebook" ... Suntem cei care luam informatia bruta si o analizam singuri. Fara a interveni gadea a-mi servi gogosi si franturi de inregistrari sau parerile lui abjecte inainte ca eu sa imi pot face o idee proprie. Facebook-ul nu a fost decat un instrument de a da mai departe informatia si a lasa si pe altii sa decida daca merita un "like" sau chiar un "share". Este exact ceea ce s-a intamplat in ziua alegerilor in turul 2 cand rtv-ul transmitea imagini cu sectie de votare goala, iar in spatele cameramanului se intindea coada pe sute de metrii. Fiecare persoana a devenit un jurnalist si a postat adevarul crud al realitatii. Spalarea pe creier defapt a fost vederea realitatii. Cand voi strigati ca Macovei a reclamat balciul din 2012 la UE ....sa stii ca noi stiam realitatea, cand voi strigati ca basescu s-a bagat peste justitie in tema lukoil...sa stii ca noi stiam realitatea, cand voi strigati ca voiculescu a fost bagat pe nedrept la mititica... sa stii ca noi stiam realitatea.
    PS Generatia Facebook va fi de acum incolo cosmarul vostru ( al tuturor penalilor)
    PS 2 ...fac parte din diaspora..si da am condus 180km dus-intors ca sa votez ...si da am convins-o si pe mama sa NU il voteze pe ponta. Data viitoare promit ca voi lua toate rudele pe rand sa le arat adevarul. Deci ori va puneti pe treaba, ori nu veti mai apuca sa aveti nici macar voturile necesare sa intrati in parlament.
    • +5 (5 voturi)    
      Te rog .. (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:13)

      costa328 [utilizator] i-a raspuns lui bibibapca

      bibibapca, referitor la ultima ta fraza, nu-i indemna sa se puna pe treaba .. te implor !
  • +18 (18 voturi)    
    fantastic! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:36)

    revo [utilizator]

    Ce repede s-au repliat si au inceput spalarea si manipularea mintilor slabe: "Toata lumea, si tinerii din diaspora, mi-au zis ca oamenii nu doresc ca puterea sa fie concentrata toata in mainile unui singur partid".
    Mintiti, nerusinatule, si tu, si Dragnea pe care l-am auzit tot cu placa asta, si voi toti: ne-am saturat de VOI, leprelor, hotilor, spurcatilor, blestematilor din PSD!
    Nu mai vrei sefia PSD ca nu mai umbla cainii cu covrigii in coada in batatura ta? Nu-ti mai da Dragnea functia de presedinte executiv pe tava? Zangane din nou catusele DNA? Normal, la placinte nemuncite inainte, la razboi, mai apoi, barbate!
  • +16 (16 voturi)    
    Ati luat plasa (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:47)

    Skipper1 [utilizator]

    Credeati ca Partidul TVR, Partidul Antena 3 si restul "Partidelor" voastre o sa aiba influenta decisiva. Acum incercati sa gasiti tot felul de scuze penibile.

    Voi ati fost impecabili, dar Facebook-ul a prostit electoratul. Sunteti niste patetici fara bun simt.
  • +15 (15 voturi)    
    Am auzit ca in SUA (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:53)

    zyk [utilizator]

    unele partide vor sa angajeze toti romanii de pe facebook pentru viitoarele alegeri prezidentiale!!!
  • +21 (21 voturi)    
    mai mai (Marţi, 18 noiembrie 2014, 0:54)

    Daea_Mi [utilizator]

    Sebastian Ghita sta suparat dupa portita, caci poporul roman, nereprezentat prin actualul guvern, se exprima pe facebook. Povestea cu diaspora ar trebui PSD-ul sa o lase mai moale, caci Pontescu a pierdut cu voturi din tara. Asta e cand te simti ca in Romania dinaintea lui Ceausescu: crezi ca poti instala comunismul pe ascuns si poti sa iei libertatea oamenilor fara sa fi tras la raspundere. Traiasca internetul!
    Si PS: D-le Ghita, nu e nevoie de un nou presedinte la PSD pentru ca NU E NEVOIE DE PSD.
    • +1 (1 vot)    
      Asta ne-ar mai lipsi (Marţi, 18 noiembrie 2014, 7:44)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui Daea_Mi

      După
      ”Ați mințit poporul cu Televizorul”
      să ajungem să strigăm
      ”Ați mințit poporul cu Calculatorul!”
  • +12 (12 voturi)    
    JOS PONTA (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:10)

    TudorPopa1 [anonim]

    JOS PONTA! JOS COMUNISMUL! asta am strigat cu totii peste hotare. Deci minti.
  • +9 (9 voturi)    
    din 2012 au avut timp să dovedească ce pot (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:15)

    visio [utilizator]

    și au arătat: hoție, minciună, plagiat...să n ereamintim și de Mineriade, și de morșii Revoluției din 1989!
  • +9 (9 voturi)    
    Intrebare (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:43)

    prostu satului [utilizator]

    Autosuficienta de tip Eugen Nicolicea cat o fi contat domnule Sebastian Ghita ?
  • +9 (9 voturi)    
    urari (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:44)

    SorinIonescu1 [anonim]

    Alooo, domnu' Ghita! Hai Shakespeare!
  • +9 (9 voturi)    
    Pe vremea lui Ceausescu (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:46)

    madam_leidi [utilizator]

    Voi va imaginati cum ar fi fost daca am fi avut internet, sms-uri, skype si facebook in anii '80 pe vremea lu' nea Nicu?
    • +5 (5 voturi)    
      . (Marţi, 18 noiembrie 2014, 7:29)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui madam_leidi

      Probabil "noi" n-am fi avut, ca in Coreea. Sau am fi avut ca in China: cenzurat.
  • +5 (5 voturi)    
    acesta nu are dreptul (Marţi, 18 noiembrie 2014, 6:53)

    danut lupascu [utilizator]

    la opinie, rtv a facut propaganda bolsevica si au spus minciuni in direct asta este grav, asta ar trebui sa vada acest bolsevic notoriu cu afaceri de capitalist, fa curat la tine in curte si dupa vb, dar nu poate ca asta fac bolsevicii
  • +3 (3 voturi)    
    Incredibil ! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 7:35)

    Fisherman [utilizator]

    Credeați că strigăm Puie Monta și gata, a dispărut ?
    Uite că PSD mai are unul iar ăsta pare și mai periculos !
    Uite aici limbaj de lemn: ”Ceea ce e de analizat insa e ca oameni tineri, de 18-20 de ani participa la viata cetatii. Imi pare rau insa ca acest strigat a fost indreptat impotriva celui de la putere fiindca le e mai usor asa. Cand aceasta energie va fi canalizata si spre construirea unor proiecte atunci vom avea cu adevarat o Romanie puternica.”

    Și dacă Ponta NU este vinovatul ?
  • +4 (4 voturi)    
    Pentru astia ca tine, mai Ghita, in America (Marţi, 18 noiembrie 2014, 8:25)

    John M. [utilizator]

    exista o vorba: "Nu mai sus de milioane!"
    Ai auzit tu vreodata ca marii bogasi ai Americii au vrut sa conduca si tara?! Nu.
    Motivul pentru care faceti asta in Romania sunt contractele cu Statul de unde v-ati imbogatit dand spaga si impartind profitul 50/50. De unde si legea amnistiei si gratierii care v-a trecut prin capul vostru infierbantat si care aproape ca v-a maturat nu de la putere, ci de pe fata pamantului.
  • +4 (4 voturi)    
    Domnule Ghita, (Marţi, 18 noiembrie 2014, 8:30)

    Gambeta [utilizator]

    de ce nu te asteptai la asta? Ce stii tu si nu putem noi proba?
  • +4 (4 voturi)    
    Normal,nu aveau"contracte"cu statul"cinstitilo (Marţi, 18 noiembrie 2014, 8:31)

    Plagarus [utilizator]

    Bey Ghitza, daca nu aveau contracte cu statul "cinstitilor" tai, cum sa te astepti sa castige amaratzii astia pauperi ???!
  • +5 (5 voturi)    
    partide (Marţi, 18 noiembrie 2014, 8:49)

    bgf [utilizator]

    PSD era obisnuit cu alte partide: Partidul celor din Crasma, Partidul Mortilor din Cimitire, Partidul Pomanagiilor. Astea erau cele care contau pentru ei.
  • +2 (2 voturi)    
    Ghita pe 16 noiembrie a fost ignatul PSDlui !!! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 9:01)

    andreesanu [utilizator]

    Satui de voi pina in git ,romanii s-au zbatut ,
    Sa scape de nevoi si tara de voi -lingai !!!,
    Sa poata apuca sa mai respire fara voi,
    Ciocoi mai vechi ,ciocoi mai noi.

    Cine te crezi ???,venit din vint,venit din glod ???
    Cine te crezi ??? gurist nerod ???
  • +3 (3 voturi)    
    domnu' sebi (Marţi, 18 noiembrie 2014, 9:05)

    liviusmaximus [utilizator]

    domnu' sebi, acum ca ne-am imprietenit si ne intelegi mai bine, n-ai sa-mi dai 80 mil de euroi pana la urmatorul salariu ? eu sunt baiat serios, ti-i returnez la timp. multumesc anticipat.
  • +2 (2 voturi)    
    Drum bun spre groapa de gunoi! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 9:23)

    corsar [utilizator]

    semi-domunu ghita, n-ai vrea sa ne lasi in pace cu minciunile tale? pur si simplu NU toti oamenii sunt manipulabili cu ziaristii tai de doi bani, nu toti sunt pomanagii, asistati sociali sau lenesi care n-au chef de munca...asa ca spune povesti electoratului tau !
    Noi suntem satui de promisiunile voastre desarte, de scuzele stupide, in schimb remarcam cu usurinta cum va cresc gusile si averile..Lehamite..
  • +2 (2 voturi)    
    Partidul RomaniaTV (Marţi, 18 noiembrie 2014, 10:02)

    benicio [utilizator]

    Sigur ca da, ar fi vrut acest tovaras sa castige alegerile Partidul Romania TV in alianta cu Partidul Antena3? Ce le-ar mai fi placut lor, ce isi mai frecau ei mainile...
  • +2 (2 voturi)    
    Degeaba Ghita! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 10:16)

    vali47 [utilizator]

    Ghita Sebastian chiar a crezut ca Romania inseamna doar"poporul PSD".Ghita crede ca priceput in IT si blocand accesul pe internet a opozantilor va reusi prostirea populatiei si el cu gasca obraznica,cu tupeu si slab pregatita intelectual,va conduce sine die Romania.Nu sa potolit si continua sicanarea accesului la internet a opozantilor.Nu pricepe asta-i infractiune care se pedepseste si ca,daca am scapat si nu a iesit Ponta presedinte,ne putem ocupa si de cei ca Ghita,care introduc "virusi informatici"cu dedicatie.Sunt mai greu de dovedit,dar nimic nu-i imposibil si un contol incrucisat ii scoate usor la lumina.Este cum ar trage mai multi lunetisti intr-un terorist(informatic).Cineva il doboara pana la urma.Deci Ghita,nu esti destept.Nu exista Partidul Facebook,nici Partodul Diaspora.Asdtia sunt oameni destepti,muncesc pe rupte si nu au timp sa stea sa asciulte minciunile prietenilot tai.Cunosc,simt viata reala si sanctioneaza,cu votul,mincinosii din viata publica.Nu ai inteles si nu esti capabil sa intelegi d-le Ghita.Basescu spunea ca esti inteligent.Cred ca sa inselat asa cum sa inselat cu multi colaboratori.Asta a fost de fapt marea slabiciune a lui Basescu-alegerea colaboratorilor,consilierilor.
  • +3 (3 voturi)    
    Cand . . . (Marţi, 18 noiembrie 2014, 12:17)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . l-ati suspendat pe Basescu? Ati incercat de doua ori, profitand de Constitutia Iorgovana care nu a pravazut ca in cazul in care nu va iese referendumul sa va fie retrasa calitatea de parlamentar prin dizolvarea parlamentului. Asa ca incercare moarte n-are, puteti sa suspendati un Presedinte ales de cate ori vor muschii vostri, nu? Ca doar nu patiti nimic miseilor, cel mult va scobiti in nas si va si ganditi la o noua tentativa. Pigmei ale politicii ce sunteti!!
  • +2 (2 voturi)    
    psd (Marţi, 18 noiembrie 2014, 13:08)

    marmarin [utilizator]

    Ghita......... dispari. Si ia-l si pe copy-paste , mitomanul plagiator cu tine. Sunteti terminati. Nu vrem sa va mai vedem mutrele............. era gata sa-l uit pe cretinul de sova. Faceti o echipa de mafioti prosti si îngâmfați. La tomberon cu voi lichelelor.
  • +2 (2 voturi)    
    Si se da specialist IT (Marţi, 18 noiembrie 2014, 14:18)

    Bogdan_100 [utilizator]

    Specialist evident in a lua banii de la stat pe contracte dedicate, nu pe realizarea de produse sau tehnologii. de altfel firmele lui sunt total necompetitive pe o p[iata libera. A facut avere prin fraudarea statului.