Fratele lui Horia Georgescu il ataca dur la Antena 3: "Fara pregatire de specialitate si cu o tinerete zbuciumata. O pata pe obrazul Romaniei"

de I.B.     HotNews.ro
Miercuri, 18 martie 2015, 0:44 Revista Presei | Radio TV

Sorin Georgescu, nimeni altul decat fratele fostului sef al ANI Horia Georgescu, retinut de DNA, a dezvaluit la Antena 3 cum a ajuns fratele sau in fruntea ANI lansand acuzatii dure impotriva lui, potrivit reportervirtual.ro.

Sorin Georgescu a confirmat informatiile date de Mihai Gadea potrivit carora tatal sefului ANI  s-ar fi folosit de dosare din arhiva fostei Securitati, pe care le-a obtinut in perioada in care era director al Penitenciarului Codlea, pentru a-l propulsa pe Horia Georgescu in sistem.

Declaratii Sorin Georgescu:


  • In momentul in care el ajunge sa reprezinte integritatea Romaniei, el e o pata pe obrazul Romaniei.
  • Eu nu m-am bucurat prea tare. Singurul sentiment de satisfactie a fost ca adevarul iese la lumina.
  • Nu exista persoana in Brasov careia Georgescu Marian sa ii solicite ceva si sa il refuze.
  • Georgescu Marian a facut toate eforturile posibile de a-l propulsa pe Horia. Pentru a-si pasa puterea lui, asa cum a fost si in cazul altor demnitari






















8845 vizualizari

  • +8 (16 voturi)    
    gescu1958@yahoo.com (Miercuri, 18 martie 2015, 6:54)

    grimis [anonim]

    NU ! Frații trebuie să fie frați până la urmă.Eu nu sunt de acord ca frații să fie în cotradictoriu în public și mai ales să-și exprime ideile urâte la televiziuni private pentru câțiva lei.
    • -2 (10 voturi)    
      bravo! (Miercuri, 18 martie 2015, 8:37)

      diddlyjo [anonim] i-a raspuns lui grimis

      vezi, de-aia e romania in kkt, ca prea multi gindesc ca tine. tara de hoti!
    • 0 (0 voturi)    
      dragneamc19@yahoo.com (Sâmbătă, 21 martie 2015, 14:58)

      Baspunar [anonim] i-a raspuns lui grimis

      Adevarul, mon cher, nu suna bine la romani?! Multi dintre noi am crescut intr-un mediu in care adevarul era pretuit. Trebuie sa nu minti - spuneau si parintii si doctrina crestina.
  • +7 (15 voturi)    
    Numai la A3,putea sa apara acest om defect! (Miercuri, 18 martie 2015, 7:26)

    Plagarus [utilizator]

    Jalnic !
    Sorin Georgescu-Songs: Concertum lapidarus
  • +6 (10 voturi)    
    ce fel de frate-i asta??? (Miercuri, 18 martie 2015, 8:29)

    cartofil [utilizator]

    De aia ajung sa faca tot felul de porcarii, caci au educatie zero de acasa. Va dati seama ce familie, probabil o cloaca mizerabila. Astia nu sunt romani, la romani nu prea intalnesti asa ceva, daca te uiti la figura tatalui o sa identifici o minoritate....
    • +2 (4 voturi)    
      familie (Miercuri, 18 martie 2015, 8:43)

      nimrod [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

      Like!
    • +2 (8 voturi)    
      deci daca fratele tau e hot (Miercuri, 18 martie 2015, 9:05)

      diddlyjo [anonim] i-a raspuns lui cartofil

      ai si tu obligatia morala si datoria de familie de a fura. asa e la romani. sa moara dusmanii mei si sa fure numai familia mea!
  • +7 (13 voturi)    
    Nu am vazut emisiunea, (Miercuri, 18 martie 2015, 9:29)

    Anna O. [utilizator]

    dar, din relatari, mi se pare mai degraba un caz care necesita terapie psihanalitica, la modul cel mai serios.
    In plus, un tata atotputernic, doi frati rivali... suna cunoscut?
    Ceea ce e clar, e ca Antena 3 nu se dezminte. Si ce-au mai sarit, ca muscati de tarantula, cand Basescu i-a acuzat ca practica un jurnalism de prostitutie!
  • -2 (2 voturi)    
    Dreptate (Miercuri, 18 martie 2015, 15:00)

    O Tanti [anonim]

    Daca un frate e corupt si unul nu, ar trebui sa taca?
    Il admir penrtu ca e de partea adevarului - chiar daca a facut declaratii - eu il cred.
  • +4 (4 voturi)    
    Urat (Miercuri, 18 martie 2015, 15:08)

    lebowsky [anonim]

    Ca si frate nu faci asa ceva, nu la o televiziune publica, unde poti sa refuzi sa mergi.
    Daca ar fi fost chemat in instanta, atunci altfel se pune problema.