Victor Ponta la Antena 3, despre ipoteza ca ar fi plecat in Turcia pentru a scapa de presiunea DNA: O imbecilitate sustinuta de basisti. Nu sunt autosuspendat. / Nu exista in acest moment o alta varianta de Guvern

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 21 iunie 2015, 22:42 Revista Presei | Radio TV

Victor Ponta la Sinteza Zilei
Foto: captura Antena 3
Premierul Victor Ponta a declarat, duminica seara, intr-o interventie telefonica la Antena 3, ca nu este autosuspendat din functie si ca ipoteza ca ar fi plecat in Turcia pentru a scapa de presiunea DNA este "o imbecilitate sustinuta de basisti. "Eu pot sa plec oricand. Avem alegeri acum? Nu avem. Tipetele astea... sa plece Ponta. O intrebi pe madame Gorghiu: Bun, pleaca Ponta, ce facem? Pai noi nu stim ce facem, noi nu stim sa guvernam, noi stim sa urlam. O tara se conduce cu seriozitate, nu cu poale in cap. Nu exista in acest moment o alta varianta la acest Guvern", afirma Victor Ponta.

Ponta a mai spus ca "Eu vreau sa vin in tara, atunci vin si la birou. Cu siguranta, mai repede de 3 saptamani nu am sa pot merge. In perioada urmatoare nu pot sa spun ca sunt rupt de realitate, dar voi fi mai mult la recuperare. Bineinteles ca voi tine legatura cu Garbriel Oprea si cu ceilalti ministri."

Despre Klaus Iohannis, primul ministru spune ca "După ziua în care a ieşit la televizor şi a zis să plece Ponta să vină guvernul PNL, nu am mai vorbit în mod direct. Eu am avut cele mai civilizate, mai instituţionale relaţii din ziua în care a devenit preşedinte până în ziua când s-a hotărât să fie din nou preşedintele PNL. A avut o atitudine complet incorectă."

Premierul a susţinut însă că a comunicat cu preşedintele prin intermediul documentelor şi a semnat decrete în ultimele două zile, potivit Agerpres.




















3567 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    Mincinosul Ponta inmoaie sticla de pe ecran (TV) (Duminică, 21 iunie 2015, 23:06)

    uluit [utilizator]

    Ponta are ocazia sa dovedeasca, ca n-am dreptate (ca minte) si sa aduca inregistrarea presedintelui.
    Sa ne arate exact unde apar spusele lui Klaus Iohannis: "sa plece Ponta sa vina guvernul PNL"

    Mesajul a fost unul foarte simplu: DEMISIA
    • +1 (1 vot)    
      Satul sun eu! (Luni, 22 iunie 2015, 13:10)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui uluit

      - Nu este nimeni mai bun decat mine
      - Nu este nimeni mai pregatit sa fure decat mine
      - Nu este nimeni mai cinstitt decat mine,
      - Nu este nimeni capabil decat mine
      - Nu este nimeni capabil sa ma inlocuiasca pe mine
      - Nu este nimeni mai inalt decat mine
      - Nu este nimeni mai performant decat mine
      - Nu este nimeni mai bolnav decat mine
      - Nu este minei care sa ma aresteze pe mine
      - Nu este nimeni care sa urasca mai tare basistii
      - Nu este nimeni mai credincios decat mine -am dat 20 milioane donatie
      - Nu este nimeni mai negociator decat mine - Rompetrol, Privatizare CFR, Rompetrol etc.


      Asa au crezut si altii ca sunt unici, inaintea ta mafiotule, si Stalin, si Ceausescu, si Putin are acum mentalitatea asta!
  • +7 (7 voturi)    
    imbecil esti tu (Duminică, 21 iunie 2015, 23:46)

    Adrian_ [anonim]

    impreuna cu cei 7 milioane de idioti care au votat CEL MAI PENAL GUVEN.
    • 0 (0 voturi)    
      4,5 milioane a votat la parlamentare USL (Luni, 22 iunie 2015, 8:40)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_

      adica 58% la o participare de 42% !
      Total votanti au fost 7,5 milioane !!
    • 0 (0 voturi)    
      Idioti spui tu, (Luni, 22 iunie 2015, 9:01)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_

      poate ai dreptate,voi astia finutii si cititii,intelectualii subtiri atat stiti,dati din gura si produceti matreata,noi astia idiotii,care culmea suntem multi mai muncim,mai platim taxe,si sustinem pe cel care tine cu noi,aia multi!!!
      Cat despre penali,uita-te si tu,care nu esti idiot inteleg,uita-te si la alte partide,tot o apa si-un pamant,asa ca si aia pe care-i sustii tu,om destept,cu clarviziune si "orientare" tot asa corupti sunt,dar sunt coruptii tai,nu-i asa!!!
      • +1 (1 vot)    
        coruptii (Luni, 22 iunie 2015, 12:51)

        MihailNica1 [anonim] i-a raspuns lui xrogo

        tu ai furat bani de la stat ? daca da - atunci e normal sa-l sutii pe Ponta. Daca nu, atunci ai probleme mari cu numida melagris
  • +7 (7 voturi)    
    Da Pussycule, ai facut o imbecilitate (Luni, 22 iunie 2015, 2:58)

    Wanheda [utilizator]

    As usual, bravo.
  • 0 (0 voturi)    
    orice altceva (Luni, 22 iunie 2015, 7:06)

    gopo111 [utilizator]

    e mai bun decit ceea ce ai creat tu, mafia in italia e mic copil pe linga tine, crezi ca esti singurul care stie ce sa faca ? nu ai creat un singur loc de munca, scuze ai creat dar pt invirtiti tai nu pt cei ce te-au ales, ma mir cum psd isti de rind aia de platesc cotizatii ca tu si prieteni tai sa o duceti bine, va mai voteaza ca si ei sint in acelasi k k t ca restul tari, oare sint asa de prosti sa nu te vada ca nu le vrei binele? la puscarie cu tine hotule
  • +1 (1 vot)    
    ponta (Luni, 22 iunie 2015, 7:46)

    MihailNica1 [anonim]

    O luna concediu medical pentru Ponta. Adica e incapabil o luna sa fie prim ministru. MA INTREB ATUNCI : E CAPABIL SA DEA INTERVIURI ? Daca da, inseamna ca e sanatos. Daca nu,inseamna ca are proble la cap.
  • +1 (1 vot)    
    ponta (Luni, 22 iunie 2015, 7:53)

    MihailNica1 [anonim]

    In mod normal trebuia ca Guvernul Romaniei sa emita cateva comunicate privind starea sanatatii primului ministru. { cred ca si clinia ar fi trebuit } SANATATEA PRIMULUI MINISTRU ESTE INFORMATIE DE INTERES PUBLIC !
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 22 iunie 2015, 8:13)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Panarama de om...
    Asta ne reprezinta!
  • +1 (1 vot)    
    zau, Radu Tudor e "basist" ??! (Luni, 22 iunie 2015, 8:13)

    lili [anonim]

    Lasa-ne, mincinosule si impostorule!

    "si ca ipoteza ca ar fi plecat in Turcia pentru a scapa de presiunea DNA este "o imbecilitate sustinuta de basisti. "

    Oho, Antena 3 a trecut de partea "basistilor", Radu Tudor e BASIST?!
    Pai, atunci BASISTI suntem TOTI, toata Romania crede ca ai plecat in Turcia de frica DNA, ia uita-te la sondajul recent al IRES, esti pe faras in scadere continua, 80% dintre romani NU mai au incredere in tine, ar trebui sa pleci de la Palatul Victoria asa cum ati vrut sa-l alungati pe Basescu de la Cotroceni in 2012 pentru ca scazuse in sondaje, ti-amintesti mincinosule?!
    Ponta e pe faras, fara Antena 3 si Romania Tv si B1Tv(mai nou!!) plus scaderea continua in sondaje stie ca va pleca de la Palatul Victoria cu coada intre picoare!
    Antena 3 care ii ridica zilnic ode iar azi Radu Tudor il face LAS pe Ponta!!!
    Super, tineti-o tot asa!
    Poate scapam mai repede de Ponta-lasul!!
  • +1 (1 vot)    
    pai, (Luni, 22 iunie 2015, 8:33)

    Cezy [utilizator]

    asa e, a fost doar o ..... COINCIDENTA!
  • +1 (1 vot)    
    Bai mincinosule, puteai sa te operezi in tara (Luni, 22 iunie 2015, 8:34)

    BobMuller [utilizator]

    Ii era frica lui Ponta ca nu se mai trezeste, la cate rautati a comis ?

    Paranoia e o trasatura a dictatorilor.
  • +1 (1 vot)    
    Desigur, desigur... (Luni, 22 iunie 2015, 8:38)

    marki [utilizator]

    „O tara se conduce cu seriozitate, nu cu poale in cap.” Adevăr grăiți, dom' Ponta! O țară se conduce pe facebook, de exemplu, dintr-o clinică super-luxoasă din Turcia, unde ne ascundem (ca cel mai laș dintre lași!) taman în ziua în care DNA-ul ne caută pentru niscaiva afaceri nu tocmai curate...
    Și încă ceva: se pare că suferința nu v-a atenuat deloc limbajul de mahala de care-l acuzați pe Băsescu...
  • +1 (1 vot)    
    astept .. (Luni, 22 iunie 2015, 8:43)

    astronaut [utilizator]

    demult faza ca cei de la "haznale'', sa inceapa sa devoreze ''prada'', da-le Dmne, dinti ascutiti !
  • +1 (1 vot)    
    OH. (Luni, 22 iunie 2015, 8:45)

    letsoc [anonim]

    Are perfecta dreptate . Nu cred ca se poate gasi un guvern mai penal si mai prost ca asta de acum . Asta a vrut sa zica si lumea l-a inteles perfect. Partea proasta este ca nu se simte nimeni jignit . Cu stima , NC .
  • +1 (1 vot)    
    dottore, cetatenii liberi (nu ambuscatii pe (Luni, 22 iunie 2015, 9:36)

    deval [utilizator]

    care ii tii sub vrajeala la hantena-turnatoruluiderude-praduitor si la rtv) te intreaba :
    1 cand dai declaratii la DNA (avocata nu poate da declaratii) ?
    2 chiar nu e in majoritatea aia fantomatica nu e un ne-puscariabil si ne-dottore care sa-ti ia locul pana in 2016 , nu temporar ?
    3 cat de reprezentativ esti , ca usl a castigat in 2012 (la parlamentare) 58% la o participare de 42% ! Adica usl a avut putin peste 1/2 din votantii pe care pretinde ca i-a avut la referendum, la cateva luni dupa acesta ??!!
    Intreb eu ca opozitia e ocupata cu "scapa cine poate"...