Liviu Dragnea ameninta din nou cu motiunea de cenzura, "daca vreun act al Guvernului pune in pericol interesele strategice": Guvernul Ciolos nu are niciun fel de legitimitate, mai usor cu privatizarile de dragul privatizarii

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 10 iulie 2016, 22:55 Revista Presei | Radio TV

Liviu Dragnea la RTV
Foto: Captura RomaniaTV
​Preşedintele PSD, Liviu Dragnea, a declarat duminica seara, la Romania Tv, că, în cazul în care Guvernul Cioloş ar intenţiona să vândă o companie din domeniul strategic al României, social-democraţii convoacă Parlamentul de urgenţă şi depun moţiune de cenzură. "Guvernul Cioloş nu are niciun fel de legitimitate ca guvern interimar să vândă vreo bucăţică, vreo piatră din România. (...)  Mai uşor cu privatizările de dragul privatizării. Eu cred că dacă acest guvern încearcă să facă acest lucru atunci putem convoca Parlamentul într-o sesiune extraordinară pentru moţiune de cenzură", a spus Dragnea la România TV, potrivit Agerpres.

"În primul rând, Guvernul Cioloş nu are niciun fel de legitimitate ca guvern interimar să vândă vreo bucăţică, vreo piatră din România. Asta este exclus. Ca să poţi să vinzi ceva în România trebuie să ai totuşi în spate o susţinere legitimă, o susţinere populară şi să prezinţi argumente serioase pentru ca din România să plece ceva. Plus că asta este un domeniu strategic. La noi în programul de guvernare spunem clar: mai uşor cu privatizările de dragul privatizării. Dacă este o companie care este în pământ, care este praf şi pe care statul nu poate să o rezolve, să o refacă profitabilă, da, dar companii care au venituri foarte mari, strategice, nu avem de ce să le vindem. Eu cred că dacă acest guvern încearcă să facă acest lucru atunci putem convoca Parlamentul într-o sesiune extraordinară pentru moţiune de cenzură", a spus Dragnea duminică la România TV, întrebat ce părere are despre faptul că Guvernul Cioloş ar intenţiona să vândă câteva mine de sare din România.

Dragnea a menţionat că în situaţia în care vreun act al guvernului pune în pericol securitatea naţională, siguranţa naţională, interesele strategice, atunci PSD va depune moţiune de cenzură, chiar dacă în acest fel s-ar putea ajunge la alegeri anticipate.

"Când au venit în Parlament să ia susţinerea (n.r.- membrii Guvernului) nu au vorbit de privatizări. Au spus că fac lucruri bune, că eficientizează unde e de eficientizat şi că au o relaţie bună cu Parlamentul. Nu au făcut niciuna din astea. Vor să facă al treilea lucru - să vândă?", a arătat Dragnea.























11550 vizualizari

  • +72 (78 voturi)    
    domnul Dragnea e ofticat... (Duminică, 10 iulie 2016, 23:01)

    Enofereus [utilizator]

    ...sa insemne ca guvernul isi face treaba bine? :D
    • +63 (67 voturi)    
      care domn? ca-i infractor (Luni, 11 iulie 2016, 0:59)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      lasa apelativul domn pt oameni cinstiti , condamnatii penali sint infractori dovediti
      • +46 (50 voturi)    
        Cred si eu ca e ofticat (Luni, 11 iulie 2016, 6:42)

        ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        Probabil famiglia a fost dată afară din toate AGA-urile, toți îi bat obrazul ca e greu să trăiască acum dintr-un salariu de om normal.Si, desigur, dansul vorbește de interesele strategice ale propriului stomac, niciodată PSD nu a avut altă strategie în afara de jaful național.
        • +10 (12 voturi)    
          propunere de lege.. (Luni, 11 iulie 2016, 12:25)

          pehash [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

          toate persoanele condamnate "cu suspendare" sa presteze munca in folosul comunitatii pe perioada condamnarii.
          pentru multi se pare ca nu e prea clar ca o condamnare, fie ea si cu suspendare, confirma faptul ca acea persoana este vinovata de infractiune.
      • +18 (22 voturi)    
        În comunism (Luni, 11 iulie 2016, 7:28)

        comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        se purta apelativul „tovarășul”, iar cei care încălcau legile (sau ideologia) erau numiți „cetățene”, pentru că din păcate această calitate poate fi luată mai greu (deși uneori mă gândesc că ar fi poate singura metodă de a scăpa de hidra politicienilor corupți, câtă vreme au dreptul prin Constituție se vor înfige iarăși pe ușa din față la ciolan, indiferent de modul cum au ieșit pe ușa din dos).
      • +35 (39 voturi)    
        Guvernul Ciolos nu are legitimitate? (Luni, 11 iulie 2016, 8:28)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

        Cu mult mai multa legitimitate decat cel mai mare partid din Romania care ajunge sub comanda unui infractor dovedit!

        Dragnea este o fantoma politica!
        • +19 (23 voturi)    
          Legitimitate perfecta (Luni, 11 iulie 2016, 9:50)

          Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

          Legitimitatea guvernului Ciolos a fost acordata la investire, prin votul Parlamentului. Puscariasul bate campii. Puscariasul ar face bine sa nu mai ameninte institutiile statului roman. Puscariasul sa plece la Putin, cit mai poate.
    • -18 (22 voturi)    
      cititorii HN.ro sunt si mai ofticati... (Luni, 11 iulie 2016, 10:40)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      ...sa insemne ca Dragnea zice bine? :D
      • +4 (6 voturi)    
        Despre ce? Dragnea vorbeste de (Luni, 11 iulie 2016, 12:25)

        dbdb [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        bulgarele de sare de pe soba, ca daca are sa urce mata pe soba, il va da jos si o sa cada-n capul copilasului nostru, care o sa moara! ai ghicit povestea? e Povestea prostului, de Ion Creanga.
      • +5 (7 voturi)    
        hahaha (Luni, 11 iulie 2016, 12:48)

        iodixit [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        deci tu esti unul dintre ipochimenii care au votat anti peste tot, chiar daca aveau dreptate ce care au postat.
        • -3 (3 voturi)    
          Votat? (Luni, 11 iulie 2016, 16:23)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui iodixit

          In general nu prea votez ca e pierdere de vreme. De obicei cele mai interesante, pline de umor si cu talc comentarii le gasesti ingropate sub un maldar de minusuri. Nemaipunand ca "dreptatea" in politica depinde din ce punct de vedere privesti.
      • +4 (4 voturi)    
        Corect ! Numai PSDeii stiu sa " vanda " bine !!! (Luni, 11 iulie 2016, 18:35)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        PETROM & KAZMUNAI GAS + STERLING cu mosul Popescu T.
    • +4 (4 voturi)    
      Apropos... (Luni, 11 iulie 2016, 19:07)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      Guvernul Ciolos are legimititate pentru ca a fost instalat la presiunea strazii. Dupa Colectiv, PSD-ul nu a avut incotro si a acceptat formarea unui guvern de tehnocrati, care nu e inca interimar cu toate limiarile pe care PSD-ul le pertinde.
  • +58 (66 voturi)    
    mars jigodie penala (Duminică, 10 iulie 2016, 23:01)

    MarianPConstantin [utilizator]

    De ce aceasta jigodie penala este mediatizata??? Apropo domnule dragnea cand ti se va da verdictul in ultimul dosar?
    • +11 (15 voturi)    
      subscriu (Luni, 11 iulie 2016, 11:12)

      boogiewoogie [utilizator] i-a raspuns lui MarianPConstantin

      Nu inteleg de ce HN si altii il preiau pe stimabil

      Totusi, ce legitimitate are un penal ? dar stai, ca el vorbeste de legitimitate...

      Asta e si /// pe de-asupra... Parlamentul a VOTAT acest Guvern... intr-un mod perfect legal si democratic, deci /// vorbeste prostii
  • +51 (57 voturi)    
    Dragnea (Duminică, 10 iulie 2016, 23:06)

    valentin99 [utilizator]

    Un infractor!
  • +43 (49 voturi)    
    Doctrina mostenita de la Tatuca, Ilici (Duminică, 10 iulie 2016, 23:09)

    Wanheda [utilizator]

    Stat social cu asistati sociali si borfasi la conducere, clasic comunist.
    Intrebare, de ce individul asta condamnat mai e bagat in seama??? Nu ar trebui ca asttel de lighioane sa mai fie mediatizate.
  • +42 (48 voturi)    
    Fa, Liviu (Duminică, 10 iulie 2016, 23:19)

    mitg [utilizator]

    Vreau decat sa-ti spun ca un tembel mai tare ca tine nu exista. Mai usor cu declaratiile tembele, ca nu-ti fac bine.
  • +43 (49 voturi)    
    Reteta de succes a tuturor privatizarilor din tara (Duminică, 10 iulie 2016, 23:21)

    ty [utilizator]

    noastra este detinuta doar de PSD. De la carnete si cupoane la marea privatizare si taierea la fier vechi a sute de intreprinderi, la Petrom si Rompetrol, la BCR (3.75 miliarde euro risipiti - liberalul rosu), mai nou CFR si Oltchim (ponta) Ne-am ales cu praful de pe toba.
  • +40 (46 voturi)    
    cum sa nu.... (Duminică, 10 iulie 2016, 23:22)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    ca sa vinzi ceva trebui sa ai in spate sustinerea poporului tolomac, dupa aia e liber la defrisari, pomeni, privatizari pe 2 bani. deh, este sustinerea populara.
  • +42 (48 voturi)    
    sa te vad (Duminică, 10 iulie 2016, 23:55)

    CocoMuc1 [anonim]

    abia astept sa ies in strada!

    FUCK USL!
  • +33 (39 voturi)    
    la fel ca mai sus (Duminică, 10 iulie 2016, 23:57)

    Baciu Moldovan [anonim]

    oare cum isi permite un puscarias nenorocit sa vorbeasca de legitimitate? cum e guvern ilegitim, nu a fost votat de Parlament? A ajuns un infractor sa dea lectii de justitie si justitiei?
    • -5 (7 voturi)    
      pai asta zice! (Luni, 11 iulie 2016, 11:11)

      Codruta N [utilizator] i-a raspuns lui Baciu Moldovan

      Ca il "dez-voteaza" in Palavrament, asa ca isi va pierde legitimitatea
  • +31 (35 voturi)    
    Dragnea de pe Marte (Luni, 11 iulie 2016, 0:20)

    Sani [utilizator]

    Bai Dragnea, nu-ti rezervi un bilet dus pe Marte?

    Cu mintea esti deja acolo.

    Rompetrol, Bancorex, ALRO, IPRS Baneasa, SIDEX Galati, ...date la rusi de Nastase n-au fost privatizari frauduloase marca Nastase - PSD?

    Incredibil ce mincinosi si interlopi sunt PSD-istii astia.

    Noroc (al PSD-istilor) cu memoria scurta a romanilor!
    • -3 (17 voturi)    
      Nu tin partea PSD.... (Luni, 11 iulie 2016, 2:05)

      coco04 [utilizator] i-a raspuns lui Sani

      Dar vezi ca scrii aiureli.
      Rompetrol s-a dus la Patriciu
      Bancorex (aproape falita) la BCR
      Sidex la Mittal.(indian)
      Unde vezi tu numai rusi?
      • +10 (12 voturi)    
        ai confundat Petrom cu Rompetrol (Luni, 11 iulie 2016, 7:58)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui coco04

        .Asta chiar s-a dus la rusi (cei din spatele OMV).
        • -3 (7 voturi)    
          Scuze pentru confuzie! (Luni, 11 iulie 2016, 10:17)

          coco04 [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

          Am avut actiuni si la Petrom si la Rompetrol;
          dar ca sa vezi,le-am confundat.
          -Mai,voua nu va e jena sa scrieti fara sa va documentati???
          Kazakhstan nu e Rusia.
          Iar kazahii au preluat-o de la Patriciu.

          .
          • +1 (7 voturi)    
            Deocamdata e cam Rusia: (Luni, 11 iulie 2016, 12:32)

            dbdb [utilizator] i-a raspuns lui coco04

            The nations of Kazakhstan, Russia, Belarus, Kyrgyzstan and Tajikistan established the Eurasian Economic Community in 2000. Kazakhstan is officially a bilingual country. Kazakh, a Turkic language spoken natively by 64.4% of the population, has the status of "state" language, whereas Russian, which is spoken by most Kazakhstanis, is declared an "official" language, and is used routinely in business, government, and inter-ethnic communication, although Kazakh is slowly replacing it.
          • +3 (3 voturi)    
            Lucoil si Mehel (Luni, 11 iulie 2016, 15:26)

            Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui coco04

            Primii trimit bani cu vagoanele la Moscow, ceilalti ti-au distrus toate laminoarele din tara.
      • +9 (13 voturi)    
        i se (Luni, 11 iulie 2016, 8:01)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui coco04

        poate ierta frustrarea care l-a facut sa uite de variantele occidentale ale privatizarilor (aka datul pe ciubucuri grase) nastasiene.
      • +10 (12 voturi)    
        da (Luni, 11 iulie 2016, 8:16)

        toxx [utilizator] i-a raspuns lui coco04

        si daca nu sunt date la rusi inseamna ca-s privatizari bune ?
        • -4 (4 voturi)    
          Nu mai are cine... (Luni, 11 iulie 2016, 12:53)

          Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui toxx

          S-au dus vremurile cand privatiza Traian Basescu siderurgia si o dadea pe toata la rusi. Nu ai sa mai vezi.
  • +32 (36 voturi)    
    in traducere (Luni, 11 iulie 2016, 0:35)

    loveparade [utilizator]

    mai usor cu privatizarile fara ca noi (PSD) sa putem fura ceva!
    • +4 (4 voturi)    
      Ai descifrat perfect mesajul subliminal ! (Luni, 11 iulie 2016, 15:10)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui loveparade

      Asta spune Dragnea: Nu vindeti voi pe bune, sa putem vinde noi cu comisioane...

      Ce drak, stricam piata...
  • +23 (27 voturi)    
    Dragneo, (Luni, 11 iulie 2016, 0:57)

    Zero_Kelvin [utilizator]

    o sa vedeti voi legitimitate la toamna !
    • +3 (7 voturi)    
      Codruțo, (Luni, 11 iulie 2016, 7:34)

      comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui Zero_Kelvin

      vezi că ți-a răspuns mai jos @RichardB. Mi-ar plăcea să gândesc ca tine, dar mi-e teamă de „real world” a electoratului autohton. Câți se informează pe HN (nu că ei ar fi fără păcat sau fără partizanat) și câți pe la antene? Și te rog să nu iei în calcul numai corporațiile din București și cele câteva zone dezvoltate din Ardeal.
      • +4 (10 voturi)    
        rezultatul (Luni, 11 iulie 2016, 8:15)

        zigot [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

        existentei corporatiilor din bucuresti s-au vazut cu
        prilejul alegerii primarului general.
        cat priveste eventualele privatizari nu cred ca sacalii de la psd vor permite sa li se arate romanilor ce inseamna o privatizare corecta, ca nu cumva acestia sa prinda gustul si- eventual- sa
        inteleaga cum au facut ei "prapadul national"
        • +4 (4 voturi)    
          Tocmai de aia (Luni, 11 iulie 2016, 12:12)

          comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui zigot

          am spus corporatiști din... (oricum am folosit generic termenul, prin ei m-am referit la tot poporul cu slujbe/ venituri decente, însă nu la/de la stat, care are dorința și posibilitatea de a se informa înainte de a-și exprima o părere, mai ales pe un buletin de vot) și nu bucureșteni. Corporatiștii, după ce că-s minoritari, nici nu votează toți - iar aici mă-ntorc la @RichardB.
          Cât privește al doilea enunț din comentariul tău, îți dau perfectă dreptate - iar rezultatul votului la locale n-a făcut decât să le întărească convingerea că momentan sunt imbatabili, de-aia au și ieșit la atac înaintea generalelor.
      • 0 (2 voturi)    
        Scuze, Zero_Kelvin (Luni, 11 iulie 2016, 9:11)

        comentatordiletant [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

        postarea mea e evident răspuns la comentariul tău. Nu știu cum mi-au „alunecat” ochii pe autorul (autoarea :-) ) celui de dedesubt...
      • 0 (0 voturi)    
        Fii optimist ! (Miercuri, 13 iulie 2016, 19:51)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui comentatordiletant

        Cand se moblizeaza romanii darama orice obstacol. Adu-ti aminte de votul la prezidentiale din 2014. De la 4o % in turul intai la 60 % in turul doi. Deci , se poate !
  • +26 (30 voturi)    
    hehehe...!!! >:) (Luni, 11 iulie 2016, 1:35)

    Codruta N [utilizator]

    Le e frica sa nu piarda shpagile!! sau sa nu cumva sa ramana ciumegii lor fara sinecurile de zeci de mii de ioroi pentru posturile din manajement - ocupate obligatoriu de incompetentii si lingaii Partidului... sa nu mai vorbim de "sindicatele" complice samd... :P
  • +27 (31 voturi)    
    1000 de comentarii (Luni, 11 iulie 2016, 3:12)

    RichardB [utilizator]

    nu fac cat un vot. Asa ca...
  • +2 (8 voturi)    
    Cat timp... (Luni, 11 iulie 2016, 9:29)

    Adri70 [utilizator]

    ...prostimea este lasata sa voteze, astfel de infractori (ma refer la cei ca Dragnea) vor face legea in aceasta tara.
  • +8 (12 voturi)    
    ce mincinos (Luni, 11 iulie 2016, 9:35)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    Cum sa nu aiba legitimitatea tovarasu Dragnea?
    Parlamentul A VOTAT t pentru investirea guvernului Ciolos, adica ati ridicat manutele ca sunteti de acord sa investiti cu legitiitate acest guvern.
    Vreti cumva sa spuneti ca nu va da liber la combinatii si furat ca guvernul Ponta?
  • +11 (15 voturi)    
    numai in romania (Luni, 11 iulie 2016, 10:03)

    sorvas [utilizator]

    numai in romania se poate ca un infractor dovedit sa faca legile.

    aceasta imitatie penala de politician trebuie sa dispara de pe scena politita, sa-i trezim pe oamenii care voteaza mizeriile astea corupte!

    sa incetam sa mai dam astfel de exemple tarii, copiilor nostri! romanii nu mai trebuie sa accepte sa le fie furati banii, taxele, viitorul!

    astia trebuiesc huiduiti cand sunt vazuti pe strada, ridicati de mase si aruncati la gunoi!!

    eu ies in strada daca penalul asta combina banda lui de hoti la o motiune de cenzura.
  • +8 (12 voturi)    
    "interesele strategice" (Luni, 11 iulie 2016, 10:26)

    jackalphonse [utilizator]

    Este prima data cand "strategic" este folosit de un pesedist. cred ca este vorba de strategia psd la furat. Nu mai iese stamba la cot, raman papusarii neplatiti.
  • +6 (10 voturi)    
    Ehe domnu' Dragnea, (Luni, 11 iulie 2016, 10:41)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Daca nu va asculta guvernul, pac cu scrisorica la "Razboiu", dor nu o sa ramana PSD-ul fara coledgi la parlamentare...
  • +11 (15 voturi)    
    votul masiv din Buc... (Luni, 11 iulie 2016, 10:59)

    demaGOGU [utilizator]

    ..a revitalizat un cadavru politic (psd)
  • +2 (6 voturi)    
    Noi i-am pus, doar noi ii dam jos ! Daca vrem... (Luni, 11 iulie 2016, 12:36)

    deval [utilizator]

    Lipsa de legitimitate e data de faptul ca nu sunt INFRACTORI ? In Romania doar acestia sunt legitimi ?
    Cine ataca/critica guvernul sau chiar pe Iohannis pana in alegeri e infractor, puscariabil, psd-ist, "sponsorizat" (presa) sau ambuscat .......
    Insotiti va rog minusurile de argumente , daca aveti...
  • +9 (11 voturi)    
    Mai puscarica (Luni, 11 iulie 2016, 12:37)

    DanBruma [utilizator]

    Tu ai legitimitatea de a demisiona, puscarica. Un pic mai severi daca erau judecatorii trebuia sa o faci cu executare. Ciolos are legitimitate de 1000 de ori mai multa decat ai tu, puscarica.
  • +2 (2 voturi)    
    PSD nu vor privatizare (Luni, 11 iulie 2016, 15:27)

    Wanheda [utilizator]

    Ei vor colosi de stat unde sa isi puna ei 101 directori si pe care sa-i mulga de bani. De ce credeti ca in 26 de ani nu s-a miscat mai nimic prin tara???? Pt ca s-a irosit aiurea si furat banul public.....iar de cel privat si-au batut joc inspectorii.
  • 0 (0 voturi)    
    DRAGNEA NU ARE NICI O LIGITIMITATE (Luni, 11 iulie 2016, 19:29)

    Cetatean97513 [utilizator]

    E UN INFRACTOR CONDAMNAT!!!
  • +1 (1 vot)    
    sa privatizam, pe ici, pe colo...dar..."legitim" (Luni, 11 iulie 2016, 20:35)

    Vdtot [utilizator]

    1. "În primul rând, Guvernul Cioloş nu are niciun fel de legitimitate ca guvern interimar să vândă vreo bucăţică, vreo piatră din România. Asta este exclus. Ca să poţi să vinzi ceva în România trebuie să ai totuşi în spate o susţinere legitimă...că în situaţia în care vreun act al guvernului pune în pericol securitatea naţională, siguranţa naţională, interesele strategice, atunci PSD va depune moţiune de cenzură, chiar dacă în acest fel s-ar putea ajunge la alegeri anticipate"
    - Guvern fara legitimitate? Votat in parlament si, totusi, este un "guvern fara legitimitate", fiindca, spune dl. Dragnea, privatizarile trebuie sa tina cont ca "...programul nostru de guvernare spunem clar: mai uşor cu privatizările de dragul privatizării"! Asta de revelatie! Dupa ce tot din "programul nostru de guvernare" s-a privatizat PETROM si PETROMIDIA (devenita "ROMPETROL) sau ALUMINA SLATINA (cand, orice prost, pardon, politican, trebuia sa stie ca, si la data privatizarii, aluminiul, era bine cotat, industria aeronautica, fara aluminiu, nu ar putea exista!), abia acum facem filosofia "securitatii nationale"?; ce sustinere populara a avut PSDR la privatizarile mentionate?;
    2."Când au venit în Parlament să ia susţinerea (n.r.- membrii Guvernului) nu au vorbit de privatizări. Au spus că fac lucruri bune, că eficientizează unde e de eficientizat şi că au o relaţie bună cu Parlamentul. Nu au făcut niciuna din astea. Vor să facă al treilea lucru - să vândă?"
    - Va sa zica, ajungem tot la Conu Iancu "sa se schimbe pe ici pe colo dar sa nu se modifice nimica" ? Eficientizare, da, dar daca aceasta vizeaza privatizari, NU! Va sa zica, notiunea de "eficientizare", este restrictiva, limitativa pt. PSD? Daca, de ex., este schimbat vreun prefect PSD/PNL (ca-s de-o teapa!), pe considerentul ca prin (in)activitatea lor nu s-a eficientizat economia judetului, nu s-au atras investitori etc. etc., nu ar fi o masura de eficientizare?
    Ce spunea Anton Pann? Ca pestele "de la cap se-mpute"? Al cui cap altu
  • +2 (2 voturi)    
    dragneo.... (Luni, 11 iulie 2016, 20:42)

    liviu_ [utilizator]

    vezi ca te cauta aia de la Jilava... le esti dator cu un an!
  • +1 (1 vot)    
    Sictir (Marţi, 12 iulie 2016, 10:20)

    PepeManole [anonim]

    bai jegosule, cu interesele "strategice", nu ti-e rusine ! Tu esti ala fara legitimitate, infractorule. Vedea-v-as putrezind in puscarie, hoti ordinari cu gulere apretate ce sunteti.
  • 0 (0 voturi)    
    PSD-ul (Miercuri, 13 iulie 2016, 19:39)

    adrian88000 [utilizator]

    a dat drumul la vanzarea pamantului catre straini. S-a vandut o groaza pana acum. Cica aveau sustinere populara pentru acesta ticalosie.
    Ciolos incerca sa opreasca acesta vanzare desantata. .
    Deci si aici Ciolos are dreptate si nu Dragnea. Ca de obicei...