Sebastian Ghita: S-a inchis chestiunea cu bani negri la partide/ Irimescu si Ciolos au mintit oamenii

de I.C.     HotNews.ro
Joi, 27 octombrie 2016, 20:34 Revista Presei | Radio TV

Sebastian Ghita
Foto: Captura Realitatea TV
Sebastian Ghita a declarat joi seara, la Realitatea TV, ca "s-a inchis chestiunea cu bani negri la partide" si ca politicienilor le e frica de procurori, astfel incat au terminat cu "umblatul de bani prin politica".

"Nu mai putem, ne e frica de procurori si am terminat, noi politicienii, cu umblatul de bani prin politica", a declarat Sebastian Ghita, adaugand ca "s-a inchis chestiunea cu bani negrila partide".

Alte declaratii ale lui Sebastian Ghita:
  • Acest Irimescu si acest Ciolos au fost niste mincinosi.
  • Ca sa nu semneze niciun contract, acesti tehnocrati au mintit oamenii.
  • Prin legea protectiei datelor personale este mentionat ca toate datele din bazele de date apartin statului.
  • Nu exista un pogram Revisal pentru angajatii la stat, exista doar pentru privat. Acest domn, Pislaru, a mintit.
  • Datele sunt toate acolo, doar ca sunt despre angajatii firmelor private, pe alea sa le controleze si sa le distruga ANAF-ul.
  • Nu exista date pentru angajatii de la stat pentru ca guvernul nu a  facut asta.
  • Pentru ca Pislaru nu a putut obtine aceste date, a spus ca nu i le-au dat firmele.
  • Acesti ministri tehnocrati incapabili au mintit ca sa para victime. Au mitit ca firmele nu le-au dat codul sursa.
  • Cred ca V. Ponta a fost unul dintre cei mai buni premieri ai Romaniei, daca nu cl mai bun
  • Partidul Romania Unita va merge in alegeri cu aceasta propunere (Victor Ponta - premier).
  • (De ce e atacata Kovesi?) Pentru ca este un om, nu este de aur, nu este regina, este un om ca noi ceilalti, si daca greseste trebuie sa raspunda.
  • Adevarul trebuie sa se stie si despre dansa.
  • (despre autodenunt) Am cunoscut-o pe dna Kovesi destul de bine si am vazut in ultimii 2 ani a inceputs a se schimbe.
  • Dansa incurajeaza faradelegea in DNA, alege niste procurori in relatie cu niste oameni care fac rele, ii ia pe acei procurori si ii incurajeaza.



Citeste mai multe despre   



















6021 vizualizari

  • -56 (66 voturi)    
    de abia astept (Joi, 27 octombrie 2016, 20:41)

    xanti [utilizator]

    Sa castige PSD si ALDE sa vedem filmul Imperiul Contraataca.
    Imi va fi tare mila de Ciolos,Johannis,Alinutza, dar mai ales de Kovesi.
    • +6 (8 voturi)    
      Pai sa dea banii inapoi, sa intre singuri la bulau (Joi, 27 octombrie 2016, 20:55)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Si sa isi doneze toate averile si sa stea inchisi pana l putrezesc oasele, ca banii care i-au furat au omorat sute de mii de oameni.
    • +5 (7 voturi)    
      vezi sa nu (Joi, 27 octombrie 2016, 21:21)

      Adrian1 [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      vezi sa nu ti se lungeasca urechile de la atata asteptat.
    • +5 (9 voturi)    
      :)) (Joi, 27 octombrie 2016, 21:25)

      gigifisiune [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      O sa vedem Imperiul Contraataca, intr-adevar, doar ca Vader e jucat de dragnea si Luke de Iohannis sau Ciolos.

      Vader, ala coruptu', dragnea, stii de cine vorbesc, e ala de si-a angajat rudele in propriile lui nave spatiale si i-a sugrumat cu "unde" invizibile pe aia care n-au votat cum a vrut el.

      In fine, speri si tu sa iasa psd-ul, probabil ca acum n-ai bani sa-ti iei anvelope de iarna pentru bmw-ul din '95 pe care l-ai primit ca sa postezi cretinisme aici.

      Vader si-a luat-o pana la urma :))
    • +4 (6 voturi)    
      Asteapta (Joi, 27 octombrie 2016, 21:30)

      ac [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Si eu astept sa vad pina pe ce culmi de progres si civilizatie poti urca.
    • +3 (5 voturi)    
      Rebelii (Joi, 27 octombrie 2016, 21:31)

      veduma [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      castiga, in final :)
    • +2 (4 voturi)    
      Da' de ”Return of the Jedi” ai auzit? (Joi, 27 octombrie 2016, 21:34)

      Radu-Mihai [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Știi ca Imperiul contraatacă are și continuare, nu-i așa? :)
    • +1 (3 voturi)    
      Dar (Joi, 27 octombrie 2016, 21:50)

      Ursuletul de Plus [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      de tine nu ti-e mila?
    • +4 (6 voturi)    
      tovarase, (Joi, 27 octombrie 2016, 22:07)

      Zero_Kelvin [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      du-te si comenteaza la scutul antiracheta si la sistemul antiracheta Patriot, ca e mai interesant acolo, rusnacule ! N-ai tu treaba de Kovesi, isi poarta singura de grija :)
    • +4 (6 voturi)    
      Mila de tine?! (Joi, 27 octombrie 2016, 22:12)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      De tine poate sa-ti fie mila de acum deja...sau de cand ai intrat in PSD!
  • +2 (4 voturi)    
    e de bine (Joi, 27 octombrie 2016, 21:03)

    uzu [utilizator]

    pai daca zice "nu mai putem" e de bine !
  • -2 (4 voturi)    
    ???? (Joi, 27 octombrie 2016, 21:28)

    tranzistor [utilizator]

    ce cauta chestia asta pe hotnews???
  • +8 (10 voturi)    
    Ce limbaj de lemn negeluit la acest Ghita (Joi, 27 octombrie 2016, 21:38)

    cartofil [utilizator]

    Si individul este parlamentar, milionar in E. Da, dupa ce a adunat cu nesimtirea caracteristica a hotilor P$D-isti o gramada de bani, acum ar vrea si sa-i pastreze. Ce gunoaie conduc Romania !!!!!!!!!!!!!
  • -9 (11 voturi)    
    si eu astept (Joi, 27 octombrie 2016, 21:59)

    cristianaxl [utilizator]

    psd-ul bubuie la alegerile astea....alerg mult prin tara pe la primarii de comune...toti...absolut toti sunt impotriva pnl-ului si usr-ului...niste satane...care distrug tara asta cu minciuni...ne-au ingenunchiat strainilor...

    tineti minte...voi astia 30-40 de pe comenturi care sunteti platiti de usr si pnl sa faceti campanie...si voi astia de la hot news care tot ii pupati in dos pe ciolos....psd-ul rupe la alegeri...ce surprize ati avut la alegerile de primari...dar ce surprize veti avea acum....sa va invatati minte ca acest popor nu e marioneta voastra si a lui kovesi...
    nu sunt psd-ist...niciodata nu am votat (nu am fost la vot) dar la alegerile astea ma duc sa pun stampila pe psd...mi-e lehamite de hotii din pnl cu ciolos in frunte si felul murdar in care denigreaza tot ce e in tara asta...biserica, servicii, armata, clasa politica, academie, educatie...tot...
    • +6 (8 voturi)    
      Esti PSD-ist in suflet, si in maduva oaselor! (Vineri, 28 octombrie 2016, 0:09)

      OviCti [utilizator] i-a raspuns lui cristianaxl

      Si poate ai ceva si pe constiinta, doar tu stii.
      Dar vezi ca greseala marturisita e pe jumatate iertata (chiar si la DNA). Mai ales daca mai aduci si pe altii in retea.
    • +5 (7 voturi)    
      Vrajeala. (Vineri, 28 octombrie 2016, 1:24)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui cristianaxl

      Oarecum, te cred, in sensul ca ti-e lehamite de hotii din PNL dar, ca si alde jijel si multi ca el, nu ti-e lehamite de hotii din PSD, pe care te duci sa-i votezi cu cea mai mare bucurie. "Clasa politca", haidi fai.. ne lesi?

      Se stie: hot la hot trage.
    • +3 (3 voturi)    
      ... (Vineri, 28 octombrie 2016, 10:41)

      _The_Dude_ [utilizator] i-a raspuns lui cristianaxl

      Acum du-te la primaria PSD sa-ti dea cei 15 de lei pentru postare (sa nu uiti sa faci print pentru dovada).
  • +2 (4 voturi)    
    la data exploziei, (Joi, 27 octombrie 2016, 22:15)

    NWalker [utilizator]

    iti doresc sa fii pe Death Star, prieteneste...
  • +3 (5 voturi)    
    Javrele... (Joi, 27 octombrie 2016, 22:27)

    astronaut [utilizator]

    nu fac diferenta intre a vorbii serios si a mintii , ei mint intruna fara sa clipeasca uitand la un moment dat care a fost ultima !!
  • +4 (6 voturi)    
    Securitatea (Joi, 27 octombrie 2016, 23:58)

    Celbland [utilizator]

    Părinții tăi, șefi la Securitate în Prahova, te-au învățat să minți așa frumos, să furi cu atâta râvnă și să distrugi cu atât avânt?
  • +4 (6 voturi)    
    Pe cine intereseaza ce zice Ghita? (Vineri, 28 octombrie 2016, 1:04)

    Popandau [utilizator]

    Ghita nu ne intereseaza ce spui. De banii aia luati pe softuri proaste de numarat nori vandute statului roman care iti dau tie azi puterea sa te crezi vreo personalitate, mai bine construiam niste drumuri. Esti un caz scoala dar ce sa vezi? Inca umbli liber si faci valuri.
    La partid e tot cu punguta de bani, tot asa vin banii numai ca acum e o lege care inveleste marmota in ciocolata.
  • +4 (4 voturi)    
    Jeleste impreuna cu basescu distrugerea firmelor (Vineri, 28 octombrie 2016, 3:53)

    deval [utilizator]

    romanesti referindu-se mai ales la firmele IT ! Ambii ambuscati nu se gandesc ca in Romania trebuiau sa fie 30 , 50 de astfel de firme (si nu doua sau 20 apatinand la doi actionari) daca ar fi fost competitie si nu coruptie !!
    Sper ca nici unul dintre cele doua deseuri toxice sa nu intre in parlament si sa ramana la portita sa se uite lung dupa DNA....
  • +4 (4 voturi)    
    minciuni , minciuni , minciuni...... (Vineri, 28 octombrie 2016, 7:32)

    TRABI [utilizator]

    Se va termina si cu ghita acesta .
    Asta minte populatia in fata , cu sange rece .
    Este foarte periculos . Traieste in alta lume , i se pare ca el este unul dintre inteligentii tarii , fara de care nu se poate . Nu avem nevoie de asemenea increzuti si care au scurs bani publici /buget . Nu zic eu , justitia zice .
    Rog media , TV in special , nu-l mai aduceti sa ne explice nimic , nu vedeti ca numai minciuni a scos in continuu .
    CNA ce face , cu ce se ocupa ?