Cum l-a infruntat Dacian Ciolos pe Mihai Gadea pe tema "mocirlei" de la Antena 3: Au fost multe situatii in care la Antena 3 s-au spus minciuni despre mine si Guvernul meu. Nu critica ma deranjeaza, ci minciuna

de Red. Stiri     HotNews.ro
Marţi, 6 decembrie 2016, 21:03 Revista Presei | Radio TV

Mihai Gadea si Dacian Ciolos
Foto: Captura Antena 3
Dacian Ciolos a fost invitat marti seara la Antena 3, in emisiune Sinteza Zilei. Mihai Gadea a inceput emisiunea reluand declaratiile lui Dacian Ciolos privind "coborarea in mocirla" de la Antena 3. Gadea a precizat ca multi spectatori i-au cerut sa anuleze invitatia insa nu a facut-o pentru ca, spune realizatorul TV, Antena 3 apara libertatea de exprimare.


Dacian Ciolos:
  • Ii respect pe toti cei care se uita la emisiunea dumneavoastra. De asta am venit aici.
  • Trebuie sa recunoastem ca au fost mai multe situatii in care s-au spus neadevaruri legate de mine, ca prim-ministru, si de Guvernul meu. S-au spus minciuni pe care nu am avut prilejul sa le corectam. La asta m-am referit
  • Nu critica ma deranjeaza, minciuna.

Dacian Ciolos a venit in emisiune pregatit cu exemple de stiri diifuzate de Antena 3 despre masurile luate de Guvernul sau pe care premierul le-a catalogat drept minciuni.

"Uitati, <<cutremur de la Ciolos, noi taieri de salarii.>> Cand am taiat salarii? <<Ciolos vinde Portul Constanta>>. Cand am vandut vreo bucata din port? <<Ciolos taie din banii veteranilor>>. Nu numai ca nu am taiat, dar am corectat. <<Site-ul platformei lui Ciolos, gazduit de Soros>>".

  • Reamintim ca Ciolos a explicat, marti, cu cateva ore inainte de confruntarea cu Gadea, de ce a acceptat sa participe la o emisiune la Antena 3. Ciolos a spus la o dezbatere organizata de Grupul pentru Dialog Social ca scopul sau este sa ii poata informa si pe telespectatorii acestui post de televiziune, care altfel nu ar avea acces la punctul sau de vedere, facand o paralela cu meseria sa de agronom, in care uneori trebuie "sa cobori in mocirla" pentru a-ti face treaba corect. "Sigur, iti iei cizme de cauciuc, ca sa nu te murdaresti complet sau faci un dus dupa aceea", a adaugat Ciolos.


Ciolos: Imi mentin declaratia pe care am facut-o aici. Am tot respectul pentru publicul dumneavoastra.

Mihai Gadea: Un post de televiziune are legitimitatea data de publicul sau. (...) Daca vreti sa vorbim despre minciuni o sa vorbim, si ma refer la un ministru in functie, nu despre un jurnalist.

Ciolos: Avem nevoie de critici, si accept critici cu argumente. Din critici constructive invatam cu totii.

Aici nu este vorba despre critici, e vorba despre afirmatii neadevarate.

Atunci cand se faceau afirmatii, nu erau verificate cu noi. Se afisau direct pe prompter.

Gadea: Dumneavoastra nu simtiti nevoia sa va cereti scuze fata de publicul Antena 3?

Ciolos: Nu, pentru ca nu ii viza pe ei. In cazul in care vreun spectator Antena 3 se simte ofensat, imi cer scuze fata de el.

Eu cred ca oamenii au nevoie sa li se rezolve probelemele, nu sa mearga cineva cu camerele dupa ei. Am fost unde a fost cazul de mai multe ori fara camere.

Eu am lucrat in mocirla. Nu am folosit astazi in sens peiorativ termenul.

In acelasi respect fata de oamenii care muncesc cinstit in tara asta si isi platesc taxele, am muncit si noi cinstit anul acesta.

Gadea: Cine incearca sa manipuleze sau sa o intoarca in seara asta, ar putea sa fie taxat dupa seara asta.

Ciolos: Fiecare cetatean din Romania este independent si liber sa isi ia informatia de unde doreste. Eu v-am dat exemple ca au fost multe cazuri anul acesta in care informatia anuntata nu a fost adevarata.

Gadea: Sa va fie teama de ziua cand un jurnalist nu mai cerceteaza. Problema nu e cand un jurnalist greseste ci cand un ministru minte.

Gadea si Ciolos vorbesc unul peste altul, discutia fiind una aprinsa.

Ciolos: (despre informatiile false facute publice de Antena 3) Faptul ca taiem din banii veteranilor, cand noi am luat masuri invers... De faptul ca spuneti ca am taiat salariile cand noi anul acesta doar am crescut salariile.

Gadea revine la declaratia cu mocirla referindu-se din nou la spectatorii insultati de replica premierului.

Ciolos: Afirmatia mea nu vizeaza oameni ci vizeaza atiitudini. Am respect fata de oameni.

Gadea: Vad ca sunteti preocupat de imaginea dvs.

Ciolos: Nu sunt preocupat deloc de imaginea mea. Sunt preocupat cand oamenii inteleg ceva, mai ales cand situatia este prezentata trunchiat.

Gadea: Nici astazi nu aminteles de ce a trebuit sa parasim sediul in 5 zile.

Ciolos: Stiti foarte bine ca nu ati fost fortati sa parasiti sediul in 5 zile.

Stiu ca s-a incercat si inchirierea si nu a fost posibila, pentru ca legea nu permitea.

Gadea: Nu credeti ca v-au mintit si subordonatii dvs cum a mintit dna Pruna la CEDO?

Ciolos: Dna Pruna nu a mintit ca CEDO.

Dacian Ciolos arata ca Raluca Pruna si-a explicat declaratiile privind informatiile date de guverne succesive la CEDO.

Gadea: Cand un ministru anunta ca a mintit si repeta lucrul acesta, pare ca ar trebui sa ii dam crezare.

Ciolos: Mi s-au parut mai importante faptrele.

Gadea: A minti e o fapta.

Ciolos: Iar repetati lucrul acesta. Dna ministru a explicat. Noi ca tara si guvcerenele romaniei s-au angajat de multe ori si nu s-au tinut de cuvant. Despore asta este  vorba. Nu mai putem continua cu genul acesta de lucruri.

Gadea: Afirmatiile dlui Costescu care a spus ca vinde portul Constanta...

Ciolos: In mintea oamenilor a ramas ca Ciolos vrea sa vanda portul Constanta. Nu e adevarat.  A fost vorba despre punerea pe piata.

Daca ati fi prezentat informatia corect, lumea ar fi stiut despre ce este vorba.

Ministrul nu avea cum sa spuna ca vinde portul Constanta pentru ca nu a fost nicio discutie in guvern despre asta. Nu a fost in nicio clipa vorba de schimbarea capitatului majoritar al Portului Constanta. A fost vorba despre listarea unuipachet mai mic de actiuni. Or nici asta nu s-a intamplat.

Si repet, aici nu se vorbeste despre ministrul Costescu care vinde portul Constanta, ci despre Ciolos care vinde portul Constanta.

Poti sa gresesti a data, de doua ori, de trei ori. Dar vorbim de lucruri repetate. Se afiseaza informatia gresita pe burtiera.

Gadea: Grupul de Dialog Social nu preimeste presa la dezbatreri.

Ciolos: E decizia dumnealor, nu a mea.

Inteleg ca in calitate de moderator incetracti sa creatiu si tensiune in emisiunea dumneavoastra.

Dupa 40 de minute de emisiune, discutia continua sa se axeze pe declaratia privind mocirla.

Gadea: Am fost mahnit azi. Am primit telefoane de la oameni care se simteau mahniti, ofensati.

Ciolos: Imi cer scuze fata de orice om care se simte ofensat. Eu nu critic oameni ci atitudini.

Gadea: De ce nu v-ati asumat o candidatura explicita? Sunt oameni nemultumit ca nu v-ati implicat complet in aceasta campanie.

Ciolos: Cred ca este important sa itii cuvantul. Am spus la inceputul mandatului ca nu o sa candidez in alegerile parlamentare si ca nu o sa imi fac partid. 

Ciolos este rugat sa enumere 5 lucruri de care este mandru in aceasta guvernare:

1 Transparenta in cheltuielilor banilor publici, faptul ca orice cheltuiala poate fi verificata online.

2. Debirocratizare, simplificare. 
  • Mihai Gadea il intrerupe la fiecare fraza si il contrazice: sunt cozi la pasapoarte, ANAF-ul sufoca firmele si nu recupereaza de la marii datornici etc. Ciolos ii raspunde ca toate aceste deficiente sunt din vremea guvernului Ponta.
    Gadea il ataca din toate pozitiile pe ministrul Voiculescu. Ciolos raspunde ca are deplina incredere in ceea ce ii spune ministrul Sanatatii.

    Intra prin telefon si Adrian Ursu si il acuza pe Ciolos ca a vrut sa vanda Portul Constanta. Premierul ii raspunde ca e vorba doar de vanzarea unui pachet minoritar de actiuni si nu de o privatizare asa cum a sustinut Antena 3. 

    Gadea simte momentul slab si ii arata lui Ciolos ca si HotNews scrie ca actualul guvern a incheiat un momemorandum ca sa vanda mai multe actiuni de la companiile de stat. Ciolos le raspunde ca este acelasi caz de vanzare a unuor pachete minoritare.

    Ursu trece rapid la urmatoare acuzatie: "Ciolos a luat banii veteranilor". premierul raspunde ca ste vorba tot de o lege defecta a PSD, iar actualul guvern a remediat situatia modificand Codul fiscal.
    Ursu tipa ca Ciolos minte si incheie abrupt conversatia.

    Ciolos are o atitudine curajoasa si puncteaza mereu ca nu a jignit niciodata telespectatorii Antenei 3 sau jurnalisti, dar ca a dovedit ca postul Antena 3 a mintit de multe in ceea ce privste activitatea guvernului sau.




Citeste mai multe despre   






















76246 vizualizari

  • -144 (192 voturi)    
    La USR le cam place in mocirla (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:20)

    cinevatus [utilizator]

    Ok, Ciolos merge acum a doua oara dar USR?
    Pai daca Antena 3 e mocirla, USR se scalda zilnic in ea.
    • +79 (91 voturi)    
      ei, va pricepeti la denigrat, rastalmacit, (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:09)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      dezinformari, nu aveti argumente doar o ura netarmurita fata de aproape...
      nu vreti decat sa vi se dea, nu sunteti in stara sa ascultati un argument sa raspundeti civilizat, va simtiti tot timpul nedreptatiti, lezati etc
      • -8 (16 voturi)    
        Hey doggie (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:05)

        cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui yellowdog

        Hey doggie,
        USR merge des la Antena. That's a fact!
        ND a facut selfie cu Gadea. That's a fact!

        Facts don't care about your feelings!
        • 0 (12 voturi)    
          Respecta mocirla?! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 13:51)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

          Observ din ce in ce mi acut adulatia asta neconditonata si de partea unor personaje ca Ciolos. Kovesifiind si ea un exemplu. Prea putini oameni capabili de o gandire critica indiferent de tabara politica.

          Cand e voba de TB la RTV, il condamna ca se duce acolo desi nu arata nici macar 1% din bunavointa si politetea lui Ciolos in fata ui Gadea, ori a lui Nicusor in acelasi studio.
          Daca intri in cocina, intri sa te iei la tranta cu propaganda, nu sa te dai bine pe langa audientele lor. Nu te duci acolo si sa spui ca tu respecti moirla. Dispretuiest-o in fata.
      • -3 (9 voturi)    
        Nu citesti des (Miercuri, 7 decembrie 2016, 19:10)

        cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui yellowdog

        Probabil nu citesti/postezi des comentariile hotnews; ai fi stiut ca, la peste 1k de comentarii pe site:
        1. respect parerile diferite
        2. sunt anti-psd
        3. nu sunt aplaudac al nimanui (nici USR in acest caz); si deci critic ce este de criticat
        • +3 (9 voturi)    
          Probabil ca nu-i chiar asa (Miercuri, 7 decembrie 2016, 20:02)

          Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

          1. Din comentariile tale nu reiese ca respecti parerile diferite: limbajul grobian nu indica respect;
          2. Din moment ce "injuri" USR, un partid infiintat acum cateva luni si care nu a fost la guvernare niciodata (evident, nici nu are reprezentanti in Parlament), inseamna ca esti orice, numai anti-PSD nu!
          3. A critica inseamna a aduce argumente la ceeace afirmi, dar nu este cazul tau: "Pai daca Antena 3 e mocirla, USR se scalda zilnic in ea." Punct. Trebuie sa te credem pe cuvant, pentru ca nu aduci niciun fel de dovezi in acest sens.
          In concluzie, nu respecti parerile altora si nu esti anti-PSD, ci aplaudac PSD.
          • +1 (5 voturi)    
            Logica si atitudine tovaraseasca :) (Miercuri, 7 decembrie 2016, 22:39)

            cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui Gabi Sorocianu

            Este un fapt bine stiut ca USR este foarte des la A3. Nu trebuie sa va dovedesc eu, urmariti postul dvs, daca doriti. Zambiti va rog: https://i.ytimg.com/vi/w6JsNsCzWfo/maxresdefault.jpg

            Imi pare rau dar atitudinea dvs. imi aduce aminte de ce am citit despre ceausisti. Daca nu strigai ura in gura mare, erai suspect. Asa si dvs. pentru ca imi permit sa critic USR, sunt imediat psdist. Exact aceeasi atitudine. Nu cumva e o obraznicie sa critic ce este de criticat in opinia mea la "Partid"? Ar trebui sa strig si eu orbeste in corul galeriei, evident.. Daca nu o fac, deranjeaza si enerveaza mult, dovada minusurilor cu duzina. :)) Probabil ca am uitat sa precizez dar nu sunt fan USR. Deci toti cei care sunt de alta parere sunt dusmani de clasa, ai poporului etc. nu cumva?
            Comportament gen stanga americana: castigi oricand easy daca etichetezi oponentul neconvenabil ca rasist:
            http://rlv.zcache.com/shout_racist_poster-r08ad2d03ac7948da941679c1c245f57e_wad_8byvr_512.jpg

            Logica si atitudine tovaraseasca :)
            • 0 (4 voturi)    
              Desigur,... (Joi, 8 decembrie 2016, 0:51)

              Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

              ...nu ma asteptam la altceva.
              Daca o fotografie a lui Nicusor Dan cu Mihai Gadea este argumentul tau ca USR este partidul balama al lui Voiculescu/Antenei3, atunci nu ai niciun argument: "este un fapt bine stiut ca" nu este o stire si nici sursa vreunei stiri, daca tot ai pomenit de logica de care duc lipsa.
              Pe vremea "atitudinilor tovarasesti" pe care, se pare, nu ai apucat-o, cam cum injura Antena3 in zilele noastre "vandutii", cam tot asa se injura la Televiziunea Romana imperialismul (american) intrat in putrefactie si care sugea sangele clasei muncitoare. Fara sa se tina seama de realitate, ci numai cu injuraturi fara nicio noima.
              Ca si pe vremea aceea "tovaraseasca", cei ca tine nu critica, ci injura.
              Se poate chema critica o afirmatie care nu are nicio acoperire in realitate si anume ca USR e "a Antenei3"? Pai nu rad si curcile? Unde este critica si unde sunt dovezile? O fotografie este "dovada", vorba academicianului doctor inginer de renume mondial?
              Ce te face sa crezi ca esti "incomod": faptul ca ai dat linkul la o fotografie "compromitatoare" si la un slogan din anii 1950 al unei Americi in care KKK inca mai facea legea? Adica o fotografie facuta cu Gadea pe vremea cand a fost invitat in campania electorala, il incrimineaza pe Nicusor Dan, dar faptul ca postezi de pe saituri rasiste te face "incomod"? Nici vorba: Nicusor Dan are aceeasi platforma electorala anti-coruptie si dupa emisiunea cu Gadea, iar tu te-ai dovedit un rasist cat se poate de banal.
              Astea-ti sunt adevarurile? De asta te crezi "incomod"? Poti fi oricat de incomod vrei, ca nu deranjezi pe nimeni si deja imi pare rau ca nu te-am lasat in "logica" ta.
              Cine te-a facut dusmanul poporului sau dusman de clasa: eu? Nu cred. Yellowdog? Nu se intelege a te fi luat in serios.
              Atunci care e problema ta: faptul ca esti criticat? Pai atunci tu esti ceausist, nu eu.
              Cand injuri, nu se cheama ca esti critic sau incomod, ci doar nepoliticos.
    • +87 (97 voturi)    
      din respect (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:11)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      Dupa cum a spus si Ciolos:

      "Mă duc în primul rând din respect pentru oamenii care, dintr-un motiv sau altul, pe care nu vreau să îl comentez şi nici nu am toate elementele să judec, se uită la acel post şi se uită mai ales la acel post sau se uită aproape exclusiv la acest post şi care nu primesc alt gen de informaţie în ce-l priveşte pe domnul ministru sau pe celălalt ministru sau pe mine, decât informaţiile pe care le dau oamenii care se repetă la acest post", a spus Cioloş.

      Tot respectul pentru cei care sunt dispusi sa se lupte cu mocirla pentru asta !
    • +59 (69 voturi)    
      pardon (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:12)

      om simplu din multime [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      e latrina, nu orice mocirla.
      varanelu' raspopit e tare greu de scafarlie..
      n'a invatat nimic din interviurile cu kkrau si mru, cand a fost ridiculizat fara replici.
      nu intelege ca nu face fata unora neobijnuiti cu putoarea de latrina a politrucienismului din tzarisoara, sau a unora cu mult mai mult verb la purtator...

      trebuia sa procedeze ca gusheii de la zvonalitatea tv, un interviu 8:1, cum au incercat cu base.
    • +26 (40 voturi)    
      Argumente? (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:47)

      Orpheus [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      Sa faci o afirmatie e usor. Sa o argumentezi, mai greu.
      • +8 (14 voturi)    
        pe Dl. Gâdea de ce nu îl întrebați același lucru? (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:37)

        Relu56 [utilizator] i-a raspuns lui Orpheus

        legat de ridiculizat, căutați pe youtube "Gadea la ora de gramatica" pentru episodul cu MRU. Asocierea cu latrina este evidentă ... îl înviți pe oponent într-un astfel de loc și începi să îl ataci din toate direcțiile sperând că va cădea. Dacă ai reușit ai câștigat, dacă nu, tot ai câștigat ceva că doar tot ai reușit să îl murdărești și poți să faci articole pe tema "petelor". Revenind la argumente, dacă tot au făcut anchetă jurnalistică cei de la A3 când au "fabricat" acele știri, de ce nu i-au arătat textele din lege lui Cioloș analizate de ei, deci să își argumenteze și ei știrile false lansate? pentru că e mai greu să argumentezi ? sau e imposibil din moment ce știrea era falsă
    • +46 (60 voturi)    
      semeni cu ponta (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:04)

      gica pantalon [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      mandru ca esti roman, pesedist si ortodox
      • +57 (61 voturi)    
        Ponta ortodoxu (Miercuri, 7 decembrie 2016, 7:28)

        Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

        care si-a parasit prima sotie cu care avea un copil, pentru fata maharului din PSD

        si uite asa Ponta dupa si-a lasat printr-un divort prima copie si copil, s-a casatorit din interes si brusc a ajuns prin ministere, guvern si apoi marele pacalici al PSD

        da.... ce sa spun... Ponta... marele ortodox
        care sparge mii de euro pe sampanii in Dubai, dar apoi vine cu placa "cumparati made in Romania"
        • +9 (13 voturi)    
          nu degeaba (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:10)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          mitomanul e copy-paste. l-a copiat pe idolul sau, bombonel.
        • +2 (8 voturi)    
          prostie mare... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:51)

          JohnnyDepp [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

          Sa cauti sampanie in Dubai. Cea mai buna se gaseste in Franta.
      • -7 (13 voturi)    
        Bai gica, try again! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:03)

        cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui gica pantalon

        Yo! Giga!
        N-ai nimerit nici una din doua.
        Try again.
    • -12 (58 voturi)    
      Situatie nu e roza pt USR, nu au de ales (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:45)

      v_sile [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      USR are rapoarte interne care arata ca notorietatea USR e la 50%. 50%!!!

      Intelegeti asta? Din doi romani, unul nici macar nu stie ca USR exista.

      In situatie data (USR nu are nici televiziuni de partid, nici trusturi de presa, nici cine stie ec fonduri de campanie), asta e singura solutie pentru cresterea notorietatii: trebuie sa mergi la absolut orice canal TV care te invita si sa iti transmiti mesajul. CA e Antena 3, ca e Taraf TV, ca e Nasul TV. Nu ai de ales.

      Si, pana la urma, important e mesajul, nu ca te-ai prezentat acolo. Daca mesajul e al tau, nu conteaza ca il trimiti de la Antena 3.

      Daca incepi sa acuzi DNA-ul, sa incepi sa il speli pe dom Profesor Voiculescu, sa te loveasca brusc ura fata de UE si straini si alte asemenea, adica daca incepi sa urli in corul Ciuvica/Badea/Gadea si compania, atunci, da, ai o problema.

      Ori eu nu am vazut asta nici la cei de la USR, nici la Ciolos in seara asta. As zice ca din contra.
      • +12 (22 voturi)    
        tov sile ? lotzi bacsi ? (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:03)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        55 % va lua USR in Parlament ! sa nu uiti Darie !
      • -3 (13 voturi)    
        Cine sta mult cu lupii (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:07)

        cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        Cine sta mult cu lupii mai devreme sau mai tarziu ulra ca ei.
      • +9 (17 voturi)    
        Situatia este foarte buna... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:59)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        ...pentru un partid infiintat de 17 luni.
        PSD are 95 de ani (infiintat in 1921 de catre rusi) si de-abia prosteste 40% din populatia Romaniei si mai mult cu ulei, zahar, faina si cafea ("daca-mi dai ceva de-ale gurii, te votez; daca nu, stau acasa").
        Este un act de curaj sa te duci la Antena3 sa te balacareasca ("cu manie proletara") Gadea si Compania: publicul acestei televiziuni este spalat pe creier si orice ai spune, tot nu-ti va da dreptate, nu este dispus sa gandeasca, realitatea lui fiind cea pe care le-o serveste Antena3.
        Daca trimiti mesaje de la Antena3, ele vor fi interpretate si rastalmacite in fel si chip, astfel incat publicul Antenei3 va fi si mai convins ca esti "vandut", iar o parte dintre sustinatorii tai vor considera ca ti-ai pierdut mintile.
        Respect toti oamenii cu bun simt. Pentru ceilalti nu am un respect "nețărmurit", dar nu sunt politician si-mi permit sa am aceasta opinie.
        In loc de concluzie, era mai bine daca premierul nu se ducea la Antena3 pentru ca stiam ca este un om cu bun-simt, nu mai era nevoie de nicio demonstratie.
      • +3 (7 voturi)    
        sondaj... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:21)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui v_sile

        facut de antene?!

        am o intrebare pt tine... important e sa stie toata tara de tine , dar sa furi ca-n codru (vezi psd), sau sa nu stie toti , dar sa ramai integru?!
    • +5 (13 voturi)    
      amice.... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:29)

      keiser_soze [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      eu zic sa nu mai bei !
    • +3 (13 voturi)    
      eu am o intrebare pt tine.... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:19)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

      te plateste macar bine psd pentru aberatiile acre le spui...
      sau asta e parerea ta (Caz in care chiar imi este mila de tine)!
  • +104 (118 voturi)    
    de 20 de minute (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:25)

    Ord [utilizator]

    /// nu pune nici o intrebare ci plange ca-i este lezat publicul. Offf jurnalismul asta hd
    • +79 (95 voturi)    
      problema (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:05)

      paranoid_android [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      /// gadea si compania este ca sunt captivii propriei lor audiente; din cauza asta nu au avut incotro si au acceptat sa-l invite pe Ciolos; problema e ca asta ii calca in picioare acum prin umilitate; ceva de care lichele mai sus mentionate nu au cum sa se atinga
    • +39 (49 voturi)    
      intradevar (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:40)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      O zi nefasta pt modestie..Gadea s-a facut mic azi
    • +35 (45 voturi)    
      In loc de ultimile intrebari (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:43)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui Ord

      acum la sfarsit de emisiune cica prezinta oamenii lezati, publicul dita mai pomelnic de video-material in care prezinta defapt echipa si premiile frumoasei televiziuni si fundatii.
      Din emisiunea de azi nu am aflat absolut nimic. Nimic despre proiecte, planuri, bilant macar. In schimb am auzit numai justificari la aberatii.
      Penibil asa jurnalism.
  • +89 (103 voturi)    
    curat mocirla (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:26)

    Enofereus [utilizator]

    cat de clar putea sa explice ciolos ca nu e vorba de public ci de mizeriile prezentate la A3. E ca un dialog cu un surd.
    • +37 (45 voturi)    
      din ce citesc , nu-i mocirla e curat latrina (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:20)

      mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      un om normal n-are ce cauta in haznaua aia .
    • +49 (57 voturi)    
      Ciolos nu e obisnuit cu mocirla de la Antena 3 (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:35)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      Ciolos saracu incearca sa ser apere, sa explice, el nu-si da seama ca Gadea & co sunt slugile PSD, ca Antena 3 e televiziunea de propaganda a PSD

      Ministrul Justitiei a spus ca Romania a mintit - prin guvernele sale, Gadea a zis ca de fapt ministrul a mintit si degeaba ii explici lui Gadea pt ca el nu vrea sa priceapa

      Cand le spui celor de la Antena 3 ca guvernul PSD a pregatit vanzarea a 10% din actiuni ei spun ca: CIOLOS VINDE PORTUL CONSTANTA!

      asta inseamna ca la Antena 3 e o mocirla proagandistica PSD-ista mincinoasa si ticaloasa
      • 0 (4 voturi)    
        Finalul a facut toti banii (Miercuri, 7 decembrie 2016, 19:24)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Finalul emisiunii a fost apoteotic, fiind prezentate "realizarili" Antenei3, cu bonus "realizarili ce va sa vina".
        In tot acest timp, "vanzatorul de porturi" nici n-a existat.
        Totusi, in final, Gadea, in marinimia lui, i-a aruncat un "va multumesc foarte mult" invitatului emisiunii: "asta inseamna sa fii mafiot!"
        :)
    • -56 (70 voturi)    
      "Explicatiile" sunt stupide (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:03)

      Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      Daca Antena 3 e "miocirla", rezulta logic ca si publicul lor e (in cea mai mare parte) tot "mocirla" sau "in mocirla".
      Cum ar putea "mocirla" sa nu fie peiorativ? Mai ales in modul si contextul in care acest cuvant a fost folosit?

      Asta e limbajul politicianist: politicianul zice ceva si pe urma incearca sa te convinga ca de fapt ce a zis nu inseamna ce inseamna, ca sa nu isi strice imaginea si sa piarda voturi. Niciodata nu isi asuma pana la capat ce a zis.
      • +43 (49 voturi)    
        nici măcar mocirlă nu sunteți (Miercuri, 7 decembrie 2016, 6:27)

        axxiusdecius [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        nici măcar mocirlă nu sunteți, ci altceva, mult mai mirositor
        • -21 (27 voturi)    
          Se vede ca esti un "intelectual"... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:16)

          Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui axxiusdecius

          Ai un discurs "proFund", fara invective, fara jigniri, fara atacuri la persoana, argumentat logic...

          O fi altii "mocirla", nu stiu, dar tu in mod sigur esti foarte redus. Foarte.
          • +9 (15 voturi)    
            Care discurs? (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:45)

            IncaUnu [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

            Despre ce discurs vorbesti aici tovarase? Discursurile sunt ale PCR-ului. Omul vroia doar sa clarifice ca "mocirla" e prea putin spus pentru a va descrie!
          • -1 (1 vot)    
            I-ați răspuns în aceeași termeni. (Miercuri, 7 decembrie 2016, 22:10)

            ionv [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

            Aveți dreptate să fiți supărat numai că, folosind aproximativ același limbaj, sunt slabe șanse să rezulte ceva bun.

            I-adevărat că e greu să suporți tonele de lături ce se revarsă asupra ta pentru simplul motiv că ai altă opinie, mai ales dacă îndrăznești să o expui într-un mediu despre care știi de la bun început că nu e propice.
            Vă rog să nu considerați cele scrise de mine ca fiind un reproș. Nu sunt eu cel care poate judeca sau sfătui. M-aș bucura, însă, dacă aș vedea că românii mei sunt mai oameni, dacă se poate spune așa.
            S-auzim de bine.
        • +11 (15 voturi)    
          Diaree... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:23)

          Sani [utilizator] i-a raspuns lui axxiusdecius

          ...?
        • +1 (1 vot)    
          Acum, ce să zic? (Miercuri, 7 decembrie 2016, 21:50)

          ionv [utilizator] i-a raspuns lui axxiusdecius

          Ok, nu vă plac Antenele, nu vă place Gâdea, nu-i suportați pe cei care gândesc altfel decât dumneavoastră.
          Dar, folosind termenii și metodele pe care spuneți le uzitează cei pe care-i criticați, credeți că le sunteți superior?
          Să fie clar, nu mă refer numai la dumneavoastră.
          La ce sunt bune atâtea injurii și jigniri?
          În ce fel ne ajută să evoluăm această cumplită lipsă de respect pentru ceilalți?
          Unde ajungem cu atâta ură și încrâncenare?
          Când scriu acest mesaj am speranța că mă adresez unui om adevărat, unui român căruia nu-i e rușine de nația sa.
          Dacă am greșit, sper măcar că solda este generoasă ( mai mult de 30 de arginți).
          S-auzim de bine și pentru noi.
      • +10 (16 voturi)    
        ce spune Omul, ce pricepi tu (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:05)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        insa clar ai mintea legata de o mocirla...
      • -1 (9 voturi)    
        Ai dreptate (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:19)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        Cu totii pe aici spunem aceleasi lucruri despe A3, iar ieri Ciolos era apaludat pt asta. Dar azi, dupa ce ne-am trezit, mocirla nu mai e un termen peiorativ...

        Si-a cerut scuze de 4 ori in emisiune, iar Vlad Alexandrescu incerca sa ne explice cum nici macar n-a spus-o Ciolos, ci Liiceanu.

        A3 e o mocirla, cu tot cu publicul ei fidel. Iar Ciolos n-o sa-i castige prin aparitiile lui conciliatoare. Dar pierde in alta parte...
      • +5 (11 voturi)    
        sunt stupide pentru cine are o mocirla in cap (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:21)

        Relu56 [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        urmăriți tot șirul de evenimente mai întâi, încercați să faceti o legatură logica între ele înainte de a comenta situația. În interviul respectiv, Gabriel Liiceanu l-a întrebat, nedumerit, cum de poate merge în emisiunea de la Antena 3, când are exemplul celorlalți miniștri din guvernul tehnocrat care au mers cu dovezi (documente publice scrise negru pe alb care se pot verifica de oricine) cu ajutorul cărora să își susțină punctul de vedere iar prezentatorii A3 i-au ridiculizat, le-au catalogat minciuni, i-au atacat din toate părțile urmărind transmiterea impresiei că "noi de la A3 știm mai bine", fără să vină cu argumente solide verificabile. Dl. Dacian Cioloș a răspuns clar că sunt persoane care se uită exclusiv la A3 și de aceea consideră că e de datoria lui să răspundă pozitiv invitației, făcând o paralelă cu meseria de agronom unde pentru a putea ajunge la o plantă care crește în mocirlă trebuie să te duci la ea, intrând în mocirlă, că logic nu poți aștepta să vină ea la tine de una singură, chiar dacă un agronom comod ar prefera să stea departe, nefăcându-și treaba. Dacă Cioloș ar fi fost fotbalist, putea la fel de bine să facă paralela astfel: știți, eu sunt fotbalist de meserie și din când în când mai trebuie să jucăm și pe stadioane în deplasare pentru a avea ocazia să le arătăm fanilor echipei adverse (care o să urmărească în exclusivitate doar echipa lor) că nu sunt adevărate afirmațiile echipei adverse și a jurnaliștilor care țin cu acea echipă că noi suntem echipa "ZERO" și că putem să înscriem mai multe goluri și asta fără faulturi, fără arbitrii părtinitori, jucând onest și cinstit, deoarece în final e în interesul tuturor ca echipa mai bună să câștige, chiar și când nu e echipa cu care ți ... asta înseamnă să îți faci datoria. Trăgând linie ... mocirlă = loc în care nu ai vrea să intri în mod normal (decât dacă ești porc), planta la care agronomul Cioloș vrea să ajungă pentru ca planta să vadă că omul chiar își face treaba=telespectatorii A3. logic?
        • 0 (4 voturi)    
          E destul de clar cine are mocirla in cap... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 17:43)

          Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui Relu56

          Ati scris mult si fara nici o logica sau legatura cu ce am spus eu. Doar ca sa va auziti vorbind.
          • -2 (2 voturi)    
            încerc mai pe scurt (Miercuri, 7 decembrie 2016, 22:11)

            Relu56 [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

            omul a făcut o paralelă ... respectiv că pentru a ajunge la o plantă aflată în mocirlă trebuie să te bagi acolo, nu există altă variantă.
            Tot așa, pentru ca răspunsurile lui să ajungă și la telespectatorii fideli A3, trebuie să meargă și el acolo. Da, aceeași paralelă înseamnă că nu îi face plăcere să fie prezent acolo dar își face datoria și îi pasă ... nu e un ignorant. Asta e ceea ce înțeleg eu și vă respect că aveți o altă părere însă cred că putem cădea împreună de acord că lui Gâdea i-au lipsit bunul simț și credibilitatea.
      • +2 (4 voturi)    
        pentru Skipper (Miercuri, 7 decembrie 2016, 17:32)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        Si eu ma uit uneori la Antena 3. De exemplu ieri ne-am uitat amandoi.Asta nu inseamna ca noi suntem " mocirla'. Inseamna ca am avut curiozitatea, pentru un timp limitat , sa coboram in "mocirla".
        • +2 (2 voturi)    
          Logica (Miercuri, 7 decembrie 2016, 22:07)

          Skipper1 [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          Nu stiu de ce toti aveti impresia ca stiti exact ce face si ce gandeste cineva care pune la indoiala logica idolului vostru. Si automat il catalogati intr-un anume fel. Va dau o veste proasta: habar n-aveti, vorbiti prostii si sunteti teribil de redusi. (asta nu e pt tine, adrian88000).

          Eu nu m-am uitat la Antena 3 ieri. Nu ma uit niciodata. Mai vad uneori cate o inregistrare pe net. Atat.

          Daca te uiti uneori de curiozitate nu cred ca te califici ca "publicul Antenei 3". Caci despre asta era vorba. Nu despre exceptii. Publicul Antenei 3 sunt aceia care urmaresc cu regularitate postul si sunt de acord in mare parte cu ce se spune acolo. Chiar Ciolos a zis ca merge acolo pentru ca mesajul lui sa ajunga si la publicul Antenei 3, care nu se uita la alte posturi.

          Logica e foarte simpla. Se pare ca nu pentru toti.
      • 0 (4 voturi)    
        Exact ca la Antena3: (Miercuri, 7 decembrie 2016, 19:45)

        Gabi Sorocianu [utilizator] i-a raspuns lui Skipper1

        Ciolos zice ceva, iar Gadea se face ca intelege exact pe dos.
        Ciolos nu pierde niciun vot pentru ca nu candideaza, dar se pare ca stirea asta nu a dat-o la Antena3.
        In schimb, daca PSD si Compania pierde alegerile, sansele lui Voiculescu de a iesi din puscarie sunt si mai mici.
        Despre asta e vorba.
        Cat despre "mocirla" Antena3 si telespectatorii acestei televiziuni, as o lasam asa, "peiorativ", cum se gaseste, ca e mai bine.
    • +55 (65 voturi)    
      Ca o bataie in mocirla: Ciolos - Gadea 3-0 (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:14)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Enofereus

      Cand a vazut ca e groasa, Gadea l-a chemat si pe Ursu in ajutor, dar Ciolos a avut toata munitia la el.
      Si a fost galant, ca nu a pomenit nimic de patronul din puscarie, altfel facea 5 sau 6 - 0...
      • +16 (22 voturi)    
        oricum e 10-0 impotriva Varanului (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:06)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

        fara sa Adaugam Santajul RCS.....Varan for Life (impaiat la Antipa)
  • +80 (100 voturi)    
    N-am rezistat niciodata mai mult (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:28)

    Mustata lui Dragnea [anonim]

    de câteva minute să mă uita la troaca......sau mlastina 3 . Am reusit acum vreo 20 de min. in speranta ca va reusi să spună ci Ciolos ceva . Am injurat de câteva ori , mi-a venit să scuip televizorul , am indurat....n-am mai rezistat . Daca va reusi in cele din urmă să spună ceva si premierul , am să citesc aici , nervii si stomacul meu au niste limite totusi .
    • +38 (50 voturi)    
      . (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:47)

      Evq [utilizator] i-a raspuns lui Mustata lui Dragnea

      Eu am rezistat vreo cinci minute. Tonul zeflemitor al lui Gâdea m-a dat gata. Nu știu cum se suportă sau, mai grav, cum îl suportă alții, ba îl mai și ridică-n slăvi.
      • +10 (18 voturi)    
        :) (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:42)

        gigicel [utilizator] i-a raspuns lui Evq

        E popa. Multi romani ar asculta orice porunca de la un popa iar gadea stie asta.
        • +4 (10 voturi)    
          e raspopit, nu popa (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:05)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui gigicel

          este o mare diferenta.
          La mine in Oltenia, sa fii raspopit e cea mai mare rusine.
    • +31 (41 voturi)    
      mda (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:03)

      g01an [utilizator] i-a raspuns lui Mustata lui Dragnea

      si cu toate astea, daca vrem sa fie guvernata aceasta tara de oameni decenti si astfel de gogomanii trebuiesc infruntate din cand in cand si trebuie facut acest lucru intr-un mod in care sa arate cine este de rea credinta. ciolos a facut bine ca s-a dus si cum a raspuns la acuzatii. stiu ca mie mi-ar fi fost greu sa rezist fara sa-mi pierd cumpatul, dar cine vrea politica, va trebui sa fie capabil sa discute si cu cei din opozitie.
    • +28 (42 voturi)    
      ai nervii tari (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:56)

      pardalian [utilizator] i-a raspuns lui Mustata lui Dragnea

      eu am reusit maxim 3 minute. Imi venea sa sparg laptopul. Ah.. daca l-as intalni vreodata pe tucalarul asta de Gadea..
      • +14 (20 voturi)    
        dupa emisiunea cu Nicushor Dan (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:08)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

        Pastorul isi pregateste reputatia, practic INCEARCA sa se puna bine cu USR deoarece dupa 11 decembrie 2016 daca nu e bine cu USR nu va mai avea subiecte de emisiune !
        NU UITATI !

        USR 55 %, Pastorul Stie treaba asta !
        • -3 (11 voturi)    
          USelfieR (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:22)

          man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          In aceeasi masura in care Nicusor incearca sa se puna bine cu Gadea. In loc sa-i confrunte se gudura pe langa audientele lor.
      • +8 (14 voturi)    
        Stiam ce va fi, asa ca nu m-am uitat nicio secunda (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:08)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui pardalian

        Citind acum articolul si comentariile imi dau seama ca nu m-am inselat dar, totodata realizez ca Ciolos e rezistent, adica o prima mare calitate care se cere unui Prim ministru.

        Bravo !

        PS. Inteleg ca cel putin pe "Zeul Somnului" l-a facut sa spumege si sa tranteasca telefonul ! O, ce racorit ma simt !
    • +6 (8 voturi)    
      Eu urmaresc de ani de zile (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:14)

      Marius_23 [utilizator] i-a raspuns lui Mustata lui Dragnea

      De cati ani se lupta cu Basescu ? Bine, un ceai cald si un popcorn seara ce poate fi mai placut ?
    • +2 (6 voturi)    
      1-2 minute... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:22)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mustata lui Dragnea

      si am prins momentene in care Ciolos chiar mai zicea ceva...

      eu ma intreb daca mai exista CNA in tara asta...
      • 0 (2 voturi)    
        CNA exista dar nu pentru ei (Miercuri, 7 decembrie 2016, 19:16)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        .
  • +73 (87 voturi)    
    A3 (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:39)

    Scarto_gl [utilizator]

    Ma dezgusta atat de mult canalul asta de stiri, incat am preferat sa urmaresc acest live text in loc sa ma uit la TV...
  • -1 (73 voturi)    
    Nu-mi place (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:44)

    pag [utilizator]

    Incepe sa nu imi mai placa Ciolos. Ce dreaq cauta in haznaua aia? La cat sunt de spalati pe creier publicul A3, crede ca ii poate convinge de ceva? Aia au creierul neted si lucios , de poti sa iti faci freza in el.

    Dar hai , ca de data asta il iert, daca se dezinfecteaza bine de tot dupa ce iese de la latrina 3.
    • +39 (47 voturi)    
      nici mie nu imi place, dar il apreciez foarte mult (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:40)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui pag

      nici mie nu imi place, dar il apreciez foarte mult pe dl Dacian Ciolos ca a avut acest curaj FOARTE MARE de a merge la Antena 3 si a pastra coloana vertebrala dreapta !

      si de a spune lucrurilor pe nume !

      PS: Domnilor concetateni, intrebare: CE A FOST PREZENTAREA AIA DE RECLAMA LA SFARSIT ??
      L-au pus pe dl Ciolos "cica sa vada niste oameni" , "daca iubeste oamenii" si cand colo DITAMAI RECLAMA NARCISISTA A ANTENA 3 !!!?!?!?!

      Este ireal ce se intampla la latrina 3 !
      Este ireal !
      Este ceva total gresit !

      Ce legatura avea steagul cu recordul mondial cu - sa vada dl Ciolos "oamenii, concetateni si spectatorii" !???!

      Este uimitor nivelul de minciuna de la latrina 3. Este uimitor.
      • +37 (43 voturi)    
        Era un soi de haz de necaz (Miercuri, 7 decembrie 2016, 1:20)

        pag [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

        comentariu de mai sus. In realitate il respect foarte mult pe Ciolos tocmai pentru CURAJ. O sa votez de asa natura incat sa ii dau o sansa, dar din nefericire, sansele sunt mici. Tocmai din cauza unora ca aia din publicul A3. Si din nefericire sunt multi. Si cu IQ la nivelul broastei. Chiar daca Ciolos a facut fata cu brio, chiar credeti ca a ajuns ceva la cretinoizii din public?

        Oricat ar fi de neplacut, asta e tara in care traim.
      • -4 (10 voturi)    
        Da (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:32)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

        O gretosenie la final. Dar de ce crezi ca Ciolos nu s-a ridicat si-a plecat?

        La prima aparitie la Gadea a fost si mai spasit. S-au complimentat reiproc si s-a declarat prieten cu Ponta. De parca nu stia cu ce s-a ocupat A3 pana cand nu au insirat pe burtiere si cateva minciuni despre guvernul lui.
        Un om care se duce sa castige bunavointa A3 merita sa ramana cu mana intinsa.

        Recmand tuturor sa se uite la prima aparitie a lui Ciolos la A3.
    • +25 (33 voturi)    
      Nu-i bine in bula... (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:53)

      SebastianD [utilizator] i-a raspuns lui pag

      Nu uita si britanicii din Londra si cosmopolitii din New York au trait in bula in care te aflii si tu. Intrebi stanga in dreapta, nimeni nu se uita la Antena 3 sau voteaza cu PSD. Dupa care vin alegerile si iau asta peste 50% si te intrebi cum e posibil.

      Ciolos a facut bine ca a mers la Antena3, a aratat ca nu ii e frica sa sara in cusca leului si daca convinge si 5% din telespectatori, tot e ceva.
      • +12 (14 voturi)    
        Nu sunt in bula (Miercuri, 7 decembrie 2016, 1:23)

        pag [utilizator] i-a raspuns lui SebastianD

        Sunt al dreaq de constient de tara in care traim si de marea parte a oamenilor din ea. Vezi, te rog, raspunsul la comentariul de mai sus.

        Referitor la cei 5%, esti optimist. Curajul e de apreciat, ai dreptate.
        • +2 (6 voturi)    
          Ciolos nu isi face iluzii ca ar convinge (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:17)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui pag

          pe vreunul din cei care baltesc in mocirla Latrinei 3 seara de seara ! El spera insa sa convinga cat mai multi din cei ca noi astia, care intram pe HN si suntem anti pesedisti, anti aldisti, anti ghitisti, dar nu avem optiuni de vot pt PNL si USR!

          PS. Incercarea este foarte buna si cred ca va merge ! Nu stiu insa daca va fi suficient pt a castiga .
          • +1 (1 vot)    
            lehamitea de P$D feat penele si emanatii (Joi, 8 decembrie 2016, 0:13)

            un domn [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            FSN e Maxima, CHIAR daca USR Nu a fost pentru mine prima Optiune fiind Sustinator M10,admit ca USR e Noaptea Cutitelor Lungi pentru FSN !
    • +17 (25 voturi)    
      A zis de ce merge acolo (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:57)

      OctavianSerban [anonim] i-a raspuns lui pag

      Ca sa se faca cunoscut si telespectatorilor postului Antena 3. E de respectat ca a mers acolo
  • +52 (64 voturi)    
    Gadea, această /// umană (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:46)

    Ed___ [utilizator]

    Este clar rău intenţionat şi un mare mincinos.

    Dacă jurnaliştii greşesc cică greşesc (apropo de ştirea Antena 3 că Cioloş vinde portul Constanţa !!!???)
    dar la miniştri este foarte grav !!! Zice Gâdea !

    Adică dacă el, Gâdea minte milioane de români... e o greşeală !! dar să se ia chipurile de ministrul justiţiei e normal.

    /// Ca şi patronul lui din puşcărie.
    • +21 (29 voturi)    
      totusi (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:32)

      Dedalus [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

      Ceea ce ma uimeste este totusi ca daca Ciolos ar fi vandut portul Constanta in totalitate, asta ar fi fost un lucru foarte bun, nu foarte rau.

      Adica, eu l-as fi intrebat de ce nu l-a vandut.

      In sfarsit, parerile ar putea fi impartite, recunosc.

      Dar nu asa cum face Gadea se duce o astfel de discutie.

      ===

      Nu inteleg de ce tinerii din PSD nu le atrag atentia acestor "sustinatori" ca nu asa se promoveaza valorile social-democrate. Ei cum se simt seara la culcare cand isi aduc aminte de astfel de emisiuni? Asa vor sa arate viitorul lor politic?

      Iar in toata pleiada de jurnalisti nu mai exista si altii care sa ii inlociuasca pe Gadea et Co, clar incompetenti?
      • +6 (8 voturi)    
        nu trebuie privatizat 100% ci doar 10% (Miercuri, 7 decembrie 2016, 7:34)

        Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

        Exista anumite PRECENTE POZITIVE in Romania, a fost privatizarea a 10% dinTransgaz si care a avut subscriptii de 28 de ori mai mari decat oferta de actiuni !!!

        Si la Transelectrica a fost un succes !!

        Dealtfe TOATE privatizarile minoritare trebuiau facute prin BVB (Bursa de valori - unde este piata de actiuni a Romaniei) !

        Beneficiul este enorm chiar pentru aia 10% pentru ca noii actionari minoritari, chiar daca sunt minoritari SUNT FOARTE ATENTI pe orice PIERDERE A COMPANIEI !

        Castigul statului care are o companie privatizata minoritar (se poate duce si in 30 maxim 40%) este foarte mare !


        Exact la acest lucru se referea dl Dacian Ciolos si care este o actiune care merita apreciata foarte mult !

        Indiferent cate legi s-ar da coruptia din Portul Constanta se poate elimina nu prin politia statului sau legi ci prin proprietari minoritari CARE AU DREPTUL si INSTRUMENTELE sa isi apere interesele si profitul.

        E ca si cum ai cumpara un caine la o turma de oi unde nu exista caini de paza deloc (decat eventual lupi)
      • +2 (4 voturi)    
        PSD (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:05)

        marcklop [utilizator] i-a raspuns lui Dedalus

        E buna asta , cu PSD si promovarea valorilor social democrate . In afara de nume , PSD nu are nici o legatura cu social democratia
  • +54 (70 voturi)    
    mă miră (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:49)

    lukuss [utilizator]

    Pentru prima dată am deschis antena3 pe internet și nu pot să nu mă întreb: oare Gadea chiar nu mai are niciun respect față de nimeni? Niciun pic de bun simț? Cum poate manipula în asemenea hal sute de mii de oameni(chiar sper că nu sunt milioane), și să fie atît de degajat? Omul e pur și simplu, malefic!
    • +30 (36 voturi)    
      Din nenorocire (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:25)

      Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui lukuss

      sunt milioane! Și merg la vot! Și le plac urletele și injurăturile! Domnul Cioloș a avut mult curaj și multă înțelepciune. A fost pentru dată când am suportat acest canal și doar pentru Dacian Cioloș. Dar nu cred că admiratorii lui Ponta se vor lăsa convinși de rațiunea și onestitatea primului ministru.
    • +2 (4 voturi)    
      are respect... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:23)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui lukuss

      fata de fundu lu don profesor dan voiculescu!
  • +45 (61 voturi)    
    Irelevant (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:50)

    Kindred [utilizator]

    Nu cred ca va lumina pe vreunul din spalatii pe creier ai Antenei 3 acest interviu, dar macar ma bucur ca s-a enervat Gadea, moara stricata.
  • +58 (72 voturi)    
    Referitor la zvonuri, barfe si minciuni in media (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:51)

    Zangur [utilizator]

    Papa Francisc a spus foarte exact că jurnalismul bazat pe bârfe şi minciuni este o formă de TERORISM.
    • +16 (24 voturi)    
      si sursa (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:15)

      georgebb [utilizator] i-a raspuns lui Zangur

      Multumesc pentru info. Nu stiam despre aceasta declaratie.

      Sursa pentru confirmare:
      https://www.theguardian.com/world/2016/sep/23/pope-francis-journalism-based-on-gossip-and-lies-a-form-of-terrorism
  • +59 (79 voturi)    
    Gadea got REKT! :)) (Marţi, 6 decembrie 2016, 21:54)

    cinevatus [utilizator]

    E fain cum Ciolos spune in fata lui Gadea ca minte.
    Si cu foarte mult calm si repetat. :))

    #pwned
  • +35 (49 voturi)    
    Romani ! (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:00)

    math_2 [utilizator]

    Ca brazii cu mucii pe piept, dati dovezi la lume inca o data, ca impostura, coruptia, sistemul mafiot si clientelar sustinut da PSD+Antene+Izmene este visul nostru de aur !
    • +26 (36 voturi)    
      Impresii despre interviu (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:43)

      motanul_gri [utilizator] i-a raspuns lui math_2

      Am urmarit emisiunea dlui Gadea, pentru prima data dupa multa vreme.

      Dl Ciolos a facut fata cu brio salvei de intrebari si acuze cu care l-au asaltat antenistii. A reusit sa demonteze logic, cu argumente bine alese provocarile si insinuarile care i-au fost adresate.
      Ce contrast intre stapanirea de sine de care a dat el dovada si tiradele furibunde ale jurnalistului A3 care a intervenit telefonic la un moment dat !

      Cu diplomatie, a reusit in mai multe randuri sa mute discutia din fagasul predefinit al polemicii sterile pe care o doreau gazdele sale, si sa o aduca spre domeniile care interesau cu adevarat audienta: program de guvernare, schimbari legislative, planuri de viitor. A dovedit ca este corect informat si stapaneste bine aspectele guvernarii.

      Dupa parerea mea, datorita calmului, tactului si pregatirii profesionale, Dacian Ciolos a fost castigatorul psihologic al interviului.
      • +4 (10 voturi)    
        Nu, emisiunea de aseară (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:18)

        Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

        NU fost POLEMICĂ. Polemica se duce cu argumente pe un ton civilizat. Aseară a fost asaltul unor DERBEDEI HULIGANI asupra unui om competent, cuviincios, rațional și curajos... Dar mai ales, competent... A fost pentru prima oară când am urmărit acest canal și asta doar pentru DOMNUL Cioloș. Dar cred că ar trebui ca CNA (dacă ar fi corect) să îi admonesteze pe acești mizerabili care își permit să urle și să insulte timp de două ore un înalt demnitar al statului român.
      • +2 (8 voturi)    
        intrebarea este... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:57)

        math_2 [utilizator] i-a raspuns lui motanul_gri

        ... un om normal, dac de al nostru hotarat, trebuie sa reziste in fata unei avalanse de minciuni si jigniri repetate la nesfarsit in fata lui de niste trompete mizerabile, formate si platite de un mafiot securist ?
        Eu nu as rezista nici 5 minute. I-as face albie de porci, vor intrerupe transmisia imediat. E grea politica asta, sunt tari Ciolos si Nicusor Dan.
        Nemernici ce sunt cu PSD-ul, izmenele, bugetarii si pensionarii lor de lux cu tot.
        Sa vedem cine mai poate pretinde ca nu suntem un popor de handicapati daca prin aceste mesaje si acesti oameni "sistemul" va castiga inca o data alegerile.
  • +11 (17 voturi)    
    Antena 3 (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:11)

    MoldovanMircea [anonim]

    Este o porcărie emisiunea asta!
  • +13 (19 voturi)    
    gunoi (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:14)

    randunica [utilizator]

    cat de ticalos poti sa fi mai gadea .esti bucuros ca al elibereaza pe tatuca .sper sa mearga lumea la vot si sa voteze ce trebuie ca am ajuns o tara reprezentata de penali . nu stiam daca merg la vot da acum merg bravo CIOLOS.
  • +11 (17 voturi)    
    diferenta (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:15)

    Dedalus [utilizator]

    Nu, nu e surd.

    E scoala propagandei care spune ca daca repeti de suficiente de multe ori un lucru, oricat de absurd ar fi si de necrezut, el ajunge sa fie crezut.

    Ciolos e din alt film, Comisia Europeana nu functioneaza asa.

    Ciolos avea nevoie de un consilier harshit in asa ceva, care sa-l invete contra-masurile.
  • +7 (15 voturi)    
    puah.... (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:21)

    Dedalus [utilizator]

    Imi aminteste de un film SF in care un extraterestru umple cu un fel de bale verzi un om, de care acesta nu mai reuseste sa se spele,
    ===
    Ce farmacii sunt deschise la ora asta? Am nevoie de un Emetiral,
  • +13 (21 voturi)    
    Gadea = 40% PSD?! (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:22)

    Sani [utilizator]

    Mai lipseste ca bezmeticul de Gadea sa spuna ca de fapt vocea lui reprezinta cei 40% votanti PSD....bai frate, aici vorbim de probleme psihice grave la acest ipochimen.

    Ei practica regula interlopilor pe care-i reprezinta: Repeta o minciuna suficient de des si raspicat si votantii PSD te vor crede!

    Apropo, schimbam regula electorala: adunam neuronii votantilor, cu organul acestora....Intrebare: daca 40% reprezinta scorul Draqnea & Ponta, daca s-ar aduna neuronii acestora, ar intra PSD in Parlament?
  • +18 (26 voturi)    
    Neprofesionalism (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:26)

    AlinNeguț [anonim]

    Emisiunea lui Gadea ar trebui sanctionata pentru neprofesionalism.
    In majoritatea cazurilor cand a luat Ciolos cuvantul, a fost intrerupt de Gadea.
    N-a reusit omul sa-si termine ideea pana la capat, pentru ca Gadea vorbea incontinuu si tragea concluzii pripite si care induc in eroare publicul.
    • +5 (9 voturi)    
      mda (Miercuri, 7 decembrie 2016, 8:00)

      SoulSearcher [utilizator] i-a raspuns lui AlinNeguț

      pai gadea vroia sa-l prinda cumva in offsaid

      si cand vedea replica lui ciolos ca suna cum trebuie, il intrerupea ca sa schimbe subiectul, stiind ca e timp pierdut din punctul lui de vedere...

      "ahh nu zice ce vreau eu, bun mai departe repede, pana se termina emisiunea poate il prind si il las fara replica"

      mie sincer mi-ar pare extrem de rau daca ciolos n-ar continua sa ne fie prim ministru si dupa alegeri, cred ca e singurul prim ministru de dupa revolutie care are putin mai multa materie cenusie decat toti robotii care au fost pana acum pe acolo.. in frunte cu ponta evident
  • +20 (28 voturi)    
    OK, daca s-a dus la porci (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:37)

    Wanheda [utilizator]

    Macar le-a dat-o bine in bot, in frunte cu porcalanul ala Cap Patrat Gadea.
  • +15 (23 voturi)    
    Vorbeste la perete (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:38)

    AlinNeguț [anonim]

    Timp de jumatate de ora a incercat omul sa-i explice boului de Gadea ca nu s-a referit in niciun punct la telespectatori, dar degeaba. Gadea a tinut-o pe a lui.

    Calitatea emisiunii a fost de tot rahatul.

    Apreciez initiativa lui Ciolos de a incerca sa se faca inteles.
    Ca nu a fost lasat, asta e alta treaba.
  • +16 (24 voturi)    
    Dumnezeule (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:40)

    Mustata lui Dragnea [anonim]

    ce mocirla . Ce gunoi . Cum dracu mă să te uiti la asa ceva , cât de tâmp să fii . O oră si 30 de minute s-a discutat despre declaratia lui Ciolos de azi in timp ce acelasi Ciolos a trebuit să demonteze minciunile haznalei . Finalul.....daaaaaa, finalul!!!!!!! Dumnezeule .
    Cum dracu mă vă numiti voi jurnalisti , voi sunteti niste angajati ai unui puscărias , nimic mai mult .
    Am pierdut o oră jumate injurând , scuipând televizorul ca să nu aflu nimic . Cred că am coborât cu totii in mocirlă alături de Ciolos sperând să vedem ceva interesant .
  • +9 (19 voturi)    
    Gadea (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:43)

    Nicolaita [utilizator]

    Pe fostul pastor adventist Gadea sa-l recupereze ai lui si sa-l spele de imbecilitatile pe care le spune. Prosteste o gramada de fraieri care alearga dupa tot felul de "bombe"
    • -1 (9 voturi)    
      Si dvs. ce sunteti? (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:14)

      cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui Nicolaita

      Adica ce reprosati lui Gadea? Ca e adventist si nu e ortodox?
      • -2 (6 voturi)    
        Sunteti "defecti", mai ! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:51)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui cinevatus

        Incercati sa pescuiti ca disperatii in mocirla acolo unde nu traieste nici macar un oblete, daramite pestii babani la care visati voi si dupa care baliti la ordinul lui dom Profesor.

        "Adica ce reprosati lui Gadea? Ca e adventist si nu e ortodox?"
        Astea doua propozitii interogative te dau de gol, ca esti impregnat de microbul Latrinei 3 !

        @Nicolaita nu i-a reprosat nimic Gadelui cu palos tocit. Pur si simplu a facut apel la fostii tovarasi intru credinta ai moderatorului sa-l recupereze si sa incerce sa-l faca bine. La fel ar fi facut si daca era budist.

        PS. Una peste alta insa, e de remarcat ca Zgardea, o ia in bot masiv tocmai cand invita persoane cu mult bun simt pe care crede ca le poate domina cu obraznicia lui. Ce omite insa insul e ca acesti invitatii ai lui (asa zisele "victime"), pe langa mult bun simt au fata de el si un IQ mult superior.

        PPS. Promit ca in momentul in care Cacardea il va invita pe Godina politistul am sa ma uit, pt ca precis ca si ala o sa-l umileasca ! Vom privi insa detasati spectacolul !
        • 0 (2 voturi)    
          Stai calm ;) (Miercuri, 7 decembrie 2016, 19:18)

          cinevatus [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

          1. nu ma uit la A3
          2. consider pe Gadea un las si josnic in multe privinte, nu de asta inseamna ca trebuie sa accept atacuri catre el pe baza religiei lui, asta e la fel de josnic ca Gadea
  • +18 (24 voturi)    
    Felicitari, domnule P.M. (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:49)

    MichiuStefan1 [anonim]

    Felicitari, domnule P.M.!Am avut emotii ca poate maleficul,insidiosul Gade-caruia i-a venit in ajutor si -nu am un termen sa-l definesc-Ursu va vor coplesi cu turuiala, cu ticalosia lor proverbiala!Ati rezistat, ati avut argumente, ati avut replica la mizeriile acestor ticalosi!Opinentii s-au axat doar pe demagogie, pe reluarea acelorasi teme deja clarificate de domnul Ciolos de parca ar fi fost surzi la argumentele de bun simt ale Premierului.Demnitate, bun simt, decenta, curaj, argumente logice-acestea au fost "armele" imbatabile ale domnului Prim Ministru!Pentru orice om de buna credinta-domnul P.M. a dat o lectie de civilitate si corectitudine!Sunt mandru de a avea un astfel de P.M.!
  • +26 (34 voturi)    
    Ciolos - un om de mare valoare (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:50)

    Armadilo [utilizator]

    Rar mi-a fost dat sa vad un om asa de calitate.

    Sa te cobori in mocirla si totusi sa ramai curat...........

    Apreciez mult calmul si stapanirea de sine.

    despre gadea nu merita sa scriu.
  • +19 (27 voturi)    
    Gadea uita de meciul cu Antonescu (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:53)

    AlinNeguț [anonim]

    Omul uita ca a fost facut praf de Antonescu, cand i-a fost explicat ca se promoveaza dezinformarea si minciuna.
    Asta a incercat si Ciolos sa explice, doar ca intr-o maniera mult mai frumoasa si de bun simt.
  • +21 (31 voturi)    
    Felicitari domnului Ciolos (Marţi, 6 decembrie 2016, 22:56)

    OctavianSerban [anonim]

    Pentru felul cum s-a prezentat
  • +16 (28 voturi)    
    Spre surprindera mea, (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:07)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    premierul a facut fata cu brio incercarilor de a-l musca facute de Masculul Alfa al haitei A3, care de data asta s-a comportat ca o potaie de maidan.
  • +13 (23 voturi)    
    adio PSd (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:16)

    dana35 [utilizator]

    adio PSd.....partid =comunist..... te rugam in genunchi noi cei tineri LASA-NE!!! vream o alta viata...........vrem corectitudine nu hotatie= CIUMA ROSIE=PSD
    • +2 (6 voturi)    
      ,,Te rugam?!!!!" (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:12)

      dava10 [utilizator] i-a raspuns lui dana35

      Cred ca nu vezi realitatea. PSD-istii astia de cariera, nu saracii cu mintea/votantii, sunt niste fiare. Astia nu stiu sa faca bani decat din manarii, invarteli, comisioane etc. Ei nu stiu sa produca nimic. Ei nu aduc plus valoare. Ei doar capuseaza. Acesti insi si inse calca orice in picioare numai sa ajunga la ciolan. Pentru ei rugamintile oamenilor obisnuiti sunt surde atat timp cat sacul/portbagajul lor inca nu este plin. Cu astia nu se poate discuta civilizat. Pe astia ii starpesti, ii calci in picioare, ii bagi in puscarie si nu le mai dai voie sa se ridice niciodata. Pe astia nu ii rogi ci le ordoni, pt ca ei nu au capacitatea mentala sa inteleaga conceptul de om/societate. Ei functioneaza pe principii animalice, de forta, ca in Rusia. Ca intre mafioti.
  • -23 (37 voturi)    
    Parere (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:36)

    Nedelcova [utilizator]

    Buna seara!
    Am urmarit cu maxim interes insiruirea domnului Ciolos. Nu vb de domnul Gadea aici.
    Doua lucruri m-au frapat:
    1) Este un robot
    2) Am constatat ca la Agronomie nu s-a facut economie.
    Privatizarea nu este acelasi lucru cu vanzarea atata timp cat statul ramane majoritar.
    Multumim domnului prim ministru pt lamurire...ca ne-am lamurit in privinta dansului...
    Voi astia care il mai sustineti...mergeti in continuare pe mana lui? Eu intreb ca nu am nici in clin nici in maneca cu politica si nici nu dau doi bani pe toata smecheria asta mai ales in preajma alegerilor...cred ca trebuie sa va mai ganditi. Multumesc
    • +7 (9 voturi)    
      În schimb Gâdea ți-a plăcut mult (Miercuri, 7 decembrie 2016, 7:55)

      nick24 [utilizator] i-a raspuns lui Nedelcova

      și Ursu!
  • -11 (27 voturi)    
    haznaua (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:36)

    bobyrou [utilizator]

    Sa reamintim faptul ca peneleul lui ciolos a platit haznaua 3 bani pentru 122 clipuri electorale. De asemenea sa amintim fanilor lui ciolos faptul ca gorghiu, nicusorii si echipa lui ciolos este invitata constant la haznaua 3. Da, aproape zi de zi. Deci, in concluzie, toata "cearta" este un teatru ieftin. Peneleul iar o sa tradeze si se va pupa in bot cu pesedeul.
    • +4 (6 voturi)    
      Fani au doar cei.. (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:02)

      JestersTear [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

      ... din PSD. Oamenii normali judeca dupa argumente si logica. Daca maine Ciolos intoarce foaia (indiferent cum), pe mine unul ma pierde ca simpatizant.
      Suporterii PSD-ului voteaza cu PSD-ul indiferent cat de josnici, pungasi si incompetenti sunt sau au fost candidatii lor. Si evident urmaresc "decat" (copyright Dragnea) haznaua3 si PRU-TV.
      De aceea Ciolos a venit in genul acesta de emisiune infecta, ca sa-si faca auzite argumentele si in fata telespectatorilor lor. Jos palaria.
  • +9 (15 voturi)    
    Eu nu inteleg... (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:39)

    ac [utilizator]

    ... cum isi poate cineva cere scuze cind se afla in antena 3. Sau de la Gadea. Sau de la telespectatorii aluia. Eu ii dadeam cu o zacusca-n cap si-l fugaream prin platou ca genistul Vodicka. Ii intindeam mestecatoarea ungureasca pina la urechi (nu sariti, asa e citatul din Hasek).
  • +17 (23 voturi)    
    Gadea jugulean :D (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:40)

    Clop [utilizator]

    Amenintari poporaniste, IQ mic, limbaj lipsit de eleganta: "Cine incearca sa manipuleze sau sa o intoarca in seara asta, ar putea sa fie taxat dupa seara asta."(HAHAHA!)

    Gadea se crede un gade pe platou, dar indiferent de efort, nu se poate ridica la nivelul de la care ar putea sa poarte la modul decent, in replica si argument, un interviu cu o personalitate.
  • +29 (41 voturi)    
    daca pana acum aveam o simpatie superficiala... (Marţi, 6 decembrie 2016, 23:47)

    stefan2008 [utilizator]

    ... pt Dacian Ciolos, acum sunt foarte convins sa ma duc sa votez USR doar pt a-l vedea premier.

    Asa ceva... jos palaria! Nu exista atata respect si bun simt in alta parte.
  • +24 (36 voturi)    
    Observatii (Miercuri, 7 decembrie 2016, 0:04)

    n.dumiritu [utilizator]

    M-am uitat si eu putin (vreo 15 min). Citeva observatii:
    a. Formal. Invitatul este tinut cu orele pe un scaun cam incomod in mijlocul unui spatiu mare. In acest timp, intreaga tinuta corporala este nemilos scrutata de camere de luat vederi. Zici ca e interogatoriu. Cind tii pe un om atita timp, te gindesti sa ii pui o masa in fata, sa ii dai voie sa-si relaxeze in voie picioarele. Mai cu seama ca nu venea o vedeta care doarme pina la prinz, ci venea un om dupa o zi incarcata de lucru. Cred ca ce fac ei acolo este orice numai consideratie nu si o fac deliberat. Poti numi: hartuiala, incercare de intimidare, agresare verbala etc.

    b. Realizatorul avea atitudinea de inchizitor vexat. Nu stiu daca ati auzit de "Ipocrizia disperarii" a lui Theodor Mazilu, cunoscutul dramaturg. Mazilu descrie placerea de a afisa exagerat o suferinta si trucul de a-i domina pe ceilalti prin ea. Cu cit "suferinta" e mai ascunsa de vedere, cu atit placerea de a-i tortura pe ceilalti e mai mare. Genul asta de delicii este practicat si gustat de țațe.

    c. Ciolos e un om de o decenta neomeneasca. Ma infurie deja. Si mi-e si teama cu el. E prea concesiv. Or, e de luptat cu pumnalul pe masa cu insi cu mult mai organizati, mai puternici, mai agresivi.
    • +15 (19 voturi)    
      aghiotantii intact (Miercuri, 7 decembrie 2016, 2:21)

      EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      Ciolos joaca corect, principial.

      In cazul lui adevarul si decenta sunt cele mai incisive arme.
    • +13 (19 voturi)    
      Decență vs Agresiune (Miercuri, 7 decembrie 2016, 6:39)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      Domnul Dacian Cioloș a adoptat atitudinea corectă fără a face niciun efort: ăsta este caracterul domniei sale.
      Agresivitatea lui Gâdea s-a lovit ca de un zid de decența Primului Ministru.
      A fost o scenă bună de analizat la ora de psihiatrie.

      Singurul obiectiv al Antena 3 a fost să distrugă postura de Gentlemen a tehnocratului.

      Nu le-a reușit !

      Mai rămâne să aflăm dacă atitudinea Decenței a fost recepționată ca atare de fanii Antenei 3.
      Câți dintre aceștia s-au simțit deranjați de atitudinea teroristă a lui Gâdea și câți au simțit respect față de atitudinea decentă a Primului Ministru al Guvernului României ?
    • +6 (10 voturi)    
      intradevar... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:15)

      astronaut [utilizator] i-a raspuns lui n.dumiritu

      ceea ce s-a intamplat aseara seamana cu ceva ce ne aduce aminte de ''sistemul terorii'', defapt de ce m-as mira este ''cloaca varanista '' n-ai ce le face ''EI'' pentru asta sunt platiti !!!
  • +16 (24 voturi)    
    o televiziune.... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 0:44)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    pentru tampiti. tre sa fii infantil rau de tot sa poti "ingurgita" modul execrabil in care pun problema jurnalisti gen Gadea si Ursu. Deci efectiv nu ai cum sa discuti cu astia. Libertatea asta a presei incepe sa semene a idiotenie, pentru ca manipularea devine atat de exagerata incat nici popa pius nu o mai poate stapani. Efectiv cancan in studioul A3. E culmea, unul spune una, celalalt zice alta, dar nu reusesc sa ajunga la o concluzie de parca ar vorbi in limbi diferite. Aia sunt "lost in traslation" dracului.
  • +16 (22 voturi)    
    Gadia putea sa piarda prin neprezentare (Miercuri, 7 decembrie 2016, 1:40)

    Wanheda [utilizator]

    Dar se pare ca e masochist, a preferat sa ia cafteala, si a luat, ba chiar elegant.
    • +11 (15 voturi)    
      Gâdea a luat doar banii (Miercuri, 7 decembrie 2016, 6:42)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      lui Voiculescu. Îl doare pe el în cot de cafteală...

      Poate chiar îl admiră, în secret, pe dl. Cioloș (așa cum un bărbat calm, sigur pe el, controlează cu eleganță criza de isterie a partenerei)
      • +2 (2 voturi)    
        Cred ca sunteti usor naiv daca va inchipuiti (Miercuri, 7 decembrie 2016, 16:13)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Fisherman

        ca un salariat (altceva decat personal tehnico-administrativ) poate "simti" (chiar si in secret) admiratie pt un adversar !

        PS. Poate sa il doara "cafteala" daca se traduce in bani mai putini !

        PPS. Inteleg de altfel ca deja banii sunt mai putini pt redactori (indiferent de contractele pe care le au), fie si pt faptul ca insi care aveau cate o emisiune pe zi de o ora, max. o ora jumatate, seara, au ajuns ca sa prezinte si telejurnale matinale sau de pranz. Deci nu-i chiar asa de roz !
  • +17 (21 voturi)    
    Domnul Ciolos are o rabdare supraomeneasca (Miercuri, 7 decembrie 2016, 1:57)

    vidra [utilizator]

    Oare cat o sa mai suporte domnul Ciolos toate acuzatiile, minciunile si circul cu care are de-a face in postura de prim ministru? Ar trebui sa tinem de el si cu dintii, dar iata cum sunt recompensate bunul simt si integritatea in tara noastra. Ii inteleg frustrarea, sa iti doresti ca si ceilalti sa vada lucrurile asa cum sunt, sa fie rationali, logici....locuiesc la oras si am vazut specimene din electoratul psd doar pe youtube...mintea mea nu poate concepe cum ei sunt majoritatea si noi restul luptam impotriva curentului. Anul ce a trecut am avut parte de un respiro, am descoperit ca poate fi si bine; duminica vom afla daca mergem mai departe sau ne infundam la loc
  • -32 (40 voturi)    
    Pt. Dl. Ciolos si sustinatori ... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 2:02)

    ihateyou [utilizator]

    Bai 'tinerilor' ... sunteti formidabili ... de profunzi! Nu exista o singura viziune de guvernare, de administratie, de politica ... sunt pur si simplu oameni in tara asta care vor altceva decat vreti voi! Ce este asa de complicat, sa intelegeti? Voi vreti corporatii care sa vina si sa preeia in totalitate economia romanesca, eventual sa va dea si voua o leafa, si mai bine ... sa va transfere la headquarters! Alti vor capital autohton puternic ... macar la fel de puternic ca si capitalul strain ... deci facilitati in acest sens, protejarea resurselor naturale romanesti, paduri, zacaminte, etc. Voi vreti deci un capitalism co,lonial, in care Romania ... este exclusiv o piata de desfacere reglata exclusiv de butoane externe, altii vor un capitalism butonabil din interiorul tarii ... un capitalism al nostru! Mai departe ... o justitie a noastra, si una in primul rand incolora, nu o justitie cu tenta evidenta ... butonata de mase si ambasade ... pentru ca aia nu se mai numeste justie in sensul axiomatic al termenului. Si lista de ... valori divergetnte ... continua ... nu este nimeni manipulat ... avem viziuni diferite ... si ni le manifestam prin formatiuni politice diferite ... welcome to democracy ... nu exista o viziune unica ... un partid unic ... faptul ca va zbateti cu atat inversunare si patos ... sa acaparati puterea in totalitate ... demonstreaza doar ... ca sunteti straini de valorile reale ale democratiei ... cinste, integritate, onoare ... habar nu aveti ce inseamna ... nu pueti sa conduceti numai voi ... ati avut la dispozitie 12 ani de presedinti de dreapta ... sa va aratati iscusinta ... si sa duceti Romania pe culmile gloriei Europene pe care ati dus-o ... se vede! A venit timpul sa va relaxati ... si sa permiteti ... echilibrului democratic sa se se infaptuiasca ... ca si in US ... democratia are o tendinta de a se re-balansa ... in cazul in care ea exista cu adevrat ... si vorbim de mase de electorat aproximativ egale si divergente!
    • +28 (34 voturi)    
      Va multumesc pentru incoerenta (Miercuri, 7 decembrie 2016, 3:37)

      Bata [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      Va multumesc pentru incoerenta afirmatiilor si in acelasi timp imi pare rau de dumneavoastra si de copiii dumneavoastra. Ai ramas in trecut si va trece viitorul pe langa copiii dumneavoastra, fara a intelege cum lucrurile se schimba si progreseaza in lume si mai ales in tari care dicteaza cursul economiei europene si mondiale. Datorita PSD-ului am ramas in urma cu mult la capitolul economie, tehnologie,mentalitate si respect fata de oameni. Si imi pare rau pentru dumneavoastra, cred ca meritati mai mult. Haide sa luam pe rand cu argumente, asa cum am invatat la scoala, la limba si literatura romana.
      1. Cand faceti orice afirmatie, pentru a da crezare afirmatiilor dumneavoastra, va sugerez sa nu mai abuzati de punctele de suspensie "..." . Creaza o impresie de incoerenta in discursul dumneavoastra si este greu de citit. Pe mine m-a amuzat doar.
      2. Intr-adevar, suntem diversi, ca si oameni, cu diferite asteptari si opinii in viata. Eu de exemplu am asteptarea de la compatriotii mei sa fie educati, respectosi, si capabili de o conversatie coerenta.
      3. Da, avem multe companii multi nationale cu birouri deschise in Romania, ca si in multe alte tari. Cred ca atunci cand mergeti in vacanta in alte tari, precum domnul Gadea, Badea, Ponta, Ghita, sa fi observat aceste cladiri de birouri. Sunt singur de acest lucru. Romania nu este invadata de companii multi nationale, ci tehnologia a evoluat asa de mult incat totul se face prin calculator si necesita competenta in asa ceva.
      4. Da, exista companii care se ocupa si cu industria computerizata. Din pacate noi am ramas tare in urma cu acest lucru, si guvernul Ponta nu a ajutat cu nimic investitorii locali sa dezvolte astfel de companii, asa ca trebuie sa acceptam mult de afara.
      5. Judetul Teleorman este unul din cele mai sarace din tara, fara o infrastructura nici macar de nivel national. Si asta se poate extrapola la nivelul intregii tari, fara infrastura de nivel european. "Sa multumim" inca o data guvernului
      PSD.
    • +22 (28 voturi)    
      ihateyou too (Miercuri, 7 decembrie 2016, 4:13)

      hash [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      Problema cu viziunea existenta este coruptia. Asta nu intelegeti voi, generatiile traite in coruptie. Nu concepeti ca exista si un alt mod de a face politica, fara clientela de partid, fara spaga in spitale, fara interpusi ai primarului pentru contracte cu statul, fara firme de casa, fara pile, cunostinte sau relatii. Prin acest furt sistematic, statul, adica noi toti, pierde.

      Oamenii care vor altceva nu cunosc altceva. Cum sa--i ceri unui om trait in bezna pesterii sa-ti explice ce-i lumina?

      Corporatii care sa preia economia.. tot ce se poate. Rogu-te, spune-mi cine, prin lipsa de viziune, prin furtul sistematic, privatizarea salbatica prin jaf al marilor combinate, urmate, dupa un management spoliator, de vinderea la fier vechi, este responsabil? Afaceristi de mucava, precum D. Patriciu, I. Nicolae, care au primit tot felul de dispense de la statul roman? Si tot au bagat uzinele in pamant?

      Capitalismul ala colonial de care vorbesti matale, de ce mama ma-sii nu l-au putut face ai nostri, neaosi? Ce i-a tinut? De ce-au avut atata foame in ei si au preferat sa-si faca 10 vile, vacante, 100 de masini si sa toace banii, in loc sa-i investeasca chibzuit? Oare pentru ca n-au nici minte, nici scoala, nici cultura economica?

      12 ani de guvernare de dreapta - va alintati, in tot acest timp coruptia a lucrat din plin, dreapta , stanga, n-a contat.

      E timpul ca lucrul asta sa se schimbe. Clasa politica 'profesionista' si-a dovedit din plin impotenta. Toti gargaragii, toti ratatii in meseriile de avocat, jurnalist, profesor, afacerist etc. au devenit politicieni.

      E momentul ca politica sa fie preluate de oameni cu realizari profesionale adevarate, cu cariere dovedite in mediu concurential, nu fabricate sub aripa obladuitoare a statului, ca functionar al acestuia.

      Ce mi-a placut la dl. Ciolos - a aratat ca trebuie sa ne unim, cei de pareri contrare, sa ne explicam divergentele, sa lucram impreuna. Nu exista 2 Romanii!
    • +22 (28 voturi)    
      Va multumesc pentru incoerenta (Miercuri, 7 decembrie 2016, 5:19)

      Bata [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      6. PSD-ul a fost si este o boala crunta in Romania, care a promovat si sustinut "mocirla" morala in care Antena 3 a cazut de cativa ani incoace. Cand ajungi sa te plangi ca si moderator de emisiune ca ai fost "jgnit" de catre cineva, folosind cuvantul "mocirla", o data si inca o data, inseamna ca suferi de o sensibilitate care are nevoie de ajutor de la un psiholog. Si copiii de la gimnaziu, au un "moral" mai sanatos. Iar incapacitatea de a depasi momentul si de a aborda alte subiecte intr-o emisiune televizata, da dovata de incompetenta de a modera emisiunea.
      7. Antena 3 din pacate a devenit o mocirla morala. Este precum baba de la sat care sta toata ziua pe banca si comenteaza. Nu face nimic, nu progreseaza cu nimic, dar comenteaza si se lamenteaza cand vede ca altii fac ceva si ca lucrurile evoluaza in jurul ei si ea nu mai poate face fata. Asta se numeste evolutie.
      8. Omenirea evolueaza, constant, acesta este adevarul. Romanii care pleaca la specializare peste hotare o fac pentru a aduce competenta in Romania. Asta este evolutia si nu putem sa fim pretentiosi, nu putem alege, nu avem voie sa ramanem in urma.
      9. Avem multe companii multi nationale in tara pentru in Romania exista multi tineri deschisi spre evolutie si cum ambitie si competenta. Si pentru ca suntem mai ieftini ca mana de lucru.
      8. Sustin guvernul Ciolos, pentru ca nu a stat pe la televizor ca si altii, pentru ca nu fost baba satului, ci din contra a avut curajul sa arate caratita coruptiei sustinuta de PSD ani de zile. Sa vezi cum sunt luati copiii la misto la capitolul educatie, cum esti tratat la misto in spital si ca cetatean roman lovindu-te de birocratie.
      9. Sustin guvernul Ciolos pentru ca la randul sau a sustinut compania impotriva taierii ilegale de paduri, sustinuta de PSD initial de Nastase is Hrebenciuc, apoi de Ponta prin neimplicare.
      10. Sustin guvernul Ciolos pentru ca a sustinut justitia, care nu a tinut cont de partid, dar a actionat in interesul romanilor.
      11. ..etc...
    • +12 (16 voturi)    
      I hate you back, (Miercuri, 7 decembrie 2016, 7:14)

      Fisherman [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      băi tataie !

      Dacă vorbești despre ”capitaliștii” autohtoni înseamnă că știi mata ceva, cumva, despre mălaiul ascuns la saltea de gașca care a învățat capitalismul avându-l ca model pe J.R. Ewing ! Problema lor este că habar nu au cum să folosească ”capitalul” în afară de a-și îndopa burdihanele. Doctoratele plagiate nu-i ajută pe închipuiții ăștia decât să mai șterpelească și niște pensii nesimțite și nemeritate din banii munciți de noi !

      Cât despre Justiție, măi moșule, ai auzit de nenea ăsta: Charles de Secondat, Baron de Montesquieu ?
      N-ai auzit ? Mda, știam eu. Așa după cum știu că nici tu și nici ”capitaliștii” tăi nu sunteți capabili să înțelegeți ce înseamnă de fapt Democrația !

      De aia vă doriți atât de mult să aveți butonul vostru cu care să transformați Justiția în maimuța voastră !

      Boșorogilor, voi ați avut 26 de ani de majoritate parlamentară ! Nu ați reușit decât să vă umpleți conturile personale din offshore prin furt din veniturile statului în timp ce noi, cei peste trei milioane de români, am plecat din țară pentru că voi nu ați fost capabili să ne creați locuri de muncă.

      Așă că, tataie, primește ura mea întreagă !
      • 0 (4 voturi)    
        Prietene.. (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:26)

        akillies [utilizator] i-a raspuns lui Fisherman

        ..in momentul in care i-ai raspuns cu aceeasi moneda ai cazut in capcana lui!

        Sunt d e acord cutine, mai ales din cauza efectelor evidente si ireversibile ale acestora!

        dar nu te lasa atras intr-un ciclu de ura - aceata este arma lor, a celor care le stiu pe toate, peste noapte (daca permiti rima).
        • 0 (0 voturi)    
          În sfârșit mai combate cineva (Miercuri, 7 decembrie 2016, 23:25)

          ionv [utilizator] i-a raspuns lui akillies

          acest șuvoi de ură.
          Totuși, să ne înțelegem, ura nu este ( numai) din dreapta sau (numai) dinspre stânga.
    • +4 (8 voturi)    
      as completa ce s-a spus mai sus.. (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:24)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      ..prin scoaterea in evidenta a unui aspect foarte usor de ignorat de catre nationalistii p$disti:
      - faptul ca in Romania vin asa de multe corporatii subliniaza profesionalismul si valoare romanilor in acele domenii!

      Va rog sa va ganditi bine de tot inainte de a critica prezenta corporatiilor - multi tineri au demonstrat intr-o masura covarsitoare, ca sunt cu adevarat continuatorii valorilor intiparite de Cultura Romaneasca si ca aceste valori au fost apreciate si sunt apreciate de toate corporatiile prezente in Romania!

      Din pacate domnule, aceste valori sunt total ignorate de catre politicieni si de catre corporatiile de stat(cele romanesti) si niciodata apreciate!

      Vedeti, aici este problema dumneavoastra si a celor din categoria dumneavoastra: de fiecare data cand rmariti un anumit flux de stiri, va treziti experti in toate si in orice domeniu prezentat!
      De unde atat siguranta?!? Aveti suficiente date ca sa realizati ca nu corporatiile au facut rau Romaniei, ci chiar institutiile corutpe ale statului Roman!
      Imi pare foarte rau ca aveti discursuri atat de radicale pe niste subiecte prost intelese. Sper ca o sa reusiti al un moment dat sa intelegeti in ce bezna ati fost aruncat de media de propaganda!
      Sper sa realizati acest lucru mai repede decat au facut-o bunicii nostri cand au lasat comunismul sa puna stapaneire pe tara si ianinte de a face greselile lor!
      Sunt niste articole economice pe Contributors depsre deciziile economice ale statului Romani in anii 50-60-70 si cat de gresite erau inclusiv in ochii partenerilor nostri economici si chiar ai mamei Rusii!

      Succes!
    • +4 (6 voturi)    
      Capitalul autohton... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:11)

      Fanfan la tulipe [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      ...la care te referi este cel al politicienilor romani care au furat tara 25 de ani??? Vrem capital autohton curat, obtinut prin concurenta si cu capitalul strain, pe o piata libera, transparenta, neafectata de coruptia care a cuprins tara ca o cangrena. Ciolos si USR sprijina capitalul autohton doar ca oamenii nu mai vor ca aceeasi politicieni hoti si mafia din jurul lor sa faca afaceri cu statul si sa se cheme "oameni de afaceri".Ne-am saturat de hotii de la psd si satelitii pru alde, de hotii si mafia lui basescu de la pmp, chiar si de pnl care a mimat reforma si nu a promovat candidati viabili si doar esalonul 2 de politruci....Vrem ALTCEVA, vrem profesionisti, oameni cu o cariera in spate nu politicieni care n-au muncit toata viata lor, vrem oameni integri, o justitie puternica si tara fara coruptie...
    • +3 (3 voturi)    
      In "sensul axiomatic al termenului" (Miercuri, 7 decembrie 2016, 16:28)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      justitia nu e justitie daca e butonata de mase si ambasade", dar e justitie daca, nu-i asa ?, e "a NOASTRA" (subl. m.), adica A VOASTRA, traduc eu !


      PS. Pt ca tot suntem in buza alegerilor tin sa remarc, e adevarat, fara a fi original ca "...bine le mai zici si le mai potrivesti dumneata, Bibicule" !
    • -2 (4 voturi)    
      Vorbești mult si prost! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 16:39)

      Barthales [utilizator] i-a raspuns lui ihateyou

      ”Tinerii” despre care vorbești nu combat sau nu susțin o ideologie. Ei combat hoția, minciuna și incompetența. Vezi ce simplu? În câteva cuvinte.
  • +19 (27 voturi)    
    cu multa lamaie... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 2:41)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    In cadrul unui interviu, tot la A3, Crin Antonescu i-a inchis gura raspopitului cu replica ''dle Gadea, vindeti ieftin!''.

    Gadea a ramas atat de perplex la acel moment incat de inteligent ce e, a preluat formula si a folosit-o scolareste intr-un moment lipsit de tensiune si dramatism,cu efect zero in acest interviu.
    E greu de imaginat un personaj mai penibil decat directorul acestui post de propaganda!
  • +7 (15 voturi)    
    @Hotnews (Miercuri, 7 decembrie 2016, 3:14)

    boogiewoogie [utilizator]

    Ar trebui sa va sesizati si sa cereti drept la replica fiindca va folosesc in emisiune si rastalmacesc titlurile dumneavoastra.

    "Vanzari de actiuni" e specificat in titlu dar ei se folosesc si precizeaza ca ati spus la fel ca ei, ca se vinde tot portul
  • +12 (20 voturi)    
    Gealatul Străveziu (Miercuri, 7 decembrie 2016, 3:52)

    AlinL [utilizator]

    -De doi lei psihanaliză-

    La minutul 2:31 Crin Antonescu spune: "Domnu' Gâdea, vindeți ieftin!"
    https://www.youtube.com/watch?v=fYs3o9Tb_Lg

    Bufonul o ia în bot, se încovoaie și i se întipărește expresia.

    În seara asta, exasperat că nu îl poate domina pe domnul Cioloș, Gealatul Străveziu se scapă: "Domnule Cioloș, vindeți ieftin!". Prostul a reținut croșeul de data trecută și a încercat să folosească aceeași tehnică cu Dacian Cioloș. Vă las plăcerea să găsiți voi minutul din interviu unde spune chestia asta că nu mai am răbdare să ascult ce spune acest oribil personaj Gâdea, Gealatul Străveziu.
    • +3 (9 voturi)    
      EXCELENT dle Alin (Miercuri, 7 decembrie 2016, 7:47)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui AlinL

      Ar fi bine sa vada cititorii Hotnews - unde Crin Antonescu spune dupa "Vindeti ieftin"

      "nu e normal sa vindeti nenorocirile unui om"

      "chiar nu este nici-un DUmnezeu nu este deasupra noastra ?"

      "o asemenea mizerie nu am vazut de peste 25 de ani, nici macar de la Basescu"

      "Iohannis are un singur pacat, ca nu este presedinte (le Romaniei" - aici a avut gura aurita dl Crin Antonescu


      PS: stiti imediat dupa interviul cu dl Dacian Ciolos - latrina 3 IN MOD MARSAV a pus un caz cu un baiat care a scos din incediu sora, etc, etc
      si Fundatia latrina 3 - si lacrimi - lacrimi !!!

      Tot ce se face la latrina 3 este o chestie METODICA , NEGATIVA si PERICULOASA !

      Ii joaca emotional pe spectatori ! Si acest "jurnalist" Gadea care isi intrerupe mereu invitatii - NU ESTE SANCTIONAT DE NIMENI IN ROMANIA ???

      CNA se aude ???

      Dlui Dan Diaconescu i s-au inchis televiziunile pentru lucruri mult mai mici, dar acestui Gadea nu i se poate da nici macar o amenda ??

      Cum este posibil asa ceva ?
      Chiar sincer, aici dl Crin ANtonescu are dreptate: chiar nu exista nici-un Dumnezeu ??
  • +11 (19 voturi)    
    O sluga (Miercuri, 7 decembrie 2016, 7:05)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    De ce i se da atâta atenție unei slugi nenorocite a unui securist ajuns puscarias pentru furt? Un individ care accepta sa fie o asa sluga este O OTREAPA si nimic mai mult. Mirarea mea e ca atâția se uita la A3 si la gnoaiele care o slugaresc.
    • +1 (7 voturi)    
      As face niste analogii din literatura fictiva. (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:39)

      akillies [utilizator] i-a raspuns lui Ochii_pe_voi

      Gadea e ca Renfield micul slujitor al lui Dracula, care servea raul in speranta unei recompense irezistibila: nemurirea!
      Sau ca Reek, creatura terorizata si incapabila sa mai rationeze corect, folosita de Ramsey Bolton in diverse scopuri, inclusiv in acapararea castelelor inamice!

      Sunt niste oameni in aceasta lume, fara de care nu am reusi sa identificam raul si pe cei ce il produc in lume (voluntar sau involuntar). Scopul lor e de a amplifica ideile venite de la sursa(sa transforme aceste idei intr-un flux penetrant in mintea ascultatorilor), dar in acelasi timp au un mare neajuns intocmai a si lupa - amplifica sursa pan acolo ca e imposibil sa nu o identifici!
      In acest caz tandemul Voiculescu-Gadea lucreaza pe principiul sursa-lupa: Gadea focalizeaza ideile lui Voiculescu (si ale celor din spatele acestui personaj), dar in acelasi timp, il expune pe Voiculescu(si grupul din spatele lui) in toata "splendoarea"!
      Din acest motiv, interactiunea cu Gadea e buna, deoarece ajungi sa vezi mai bine sursa!
  • +8 (14 voturi)    
    ne-a confirmat! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:23)

    q1953 [utilizator]

    Dl. Ciolos a procedat foarte bine ca s-a dus la Antena 3. Bineinteles, ca nu a convins multi dintre spectatorii acestui post cu argumentele sale, dar nici nu cred ca acesta a fost scopul. Eu cred ca a mers pentru a demonstra ca este un om curajos, cu bun simt si cu argumente solide. Deci el s fost la Antena 3 pentru noi, cei care il apreciem sa ne confirme faptul ca nu gresim crezand in el. Si ne-a confirmat!
    • 0 (6 voturi)    
      Nota..sau..Speranta?! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:37)

      Sani [utilizator] i-a raspuns lui q1953

      Probabil dintre cei (cu 2 neuroni) care privesc Antenele, o parte vor sta acasa in urma acestui interviu.......sper eu!

      Pe de alta parte, in zilele ramase, MOCIRLA va incerca sa stearga imaginea de mincinosi prosti lasata de interviu.
  • +7 (13 voturi)    
    antena3 (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:26)

    duduioan [utilizator]

    De fiecare data cand din greseala dau pe antena3 trebuie sa iau o carpa si sa sterg zoaiele de pe ecran.
    • -1 (1 vot)    
      CORECT (Joi, 8 decembrie 2016, 0:16)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui duduioan

      si bine Precizat !
  • +6 (12 voturi)    
    1-0 pentru Ciolos (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:33)

    benicio [utilizator]

    Dupa cum era de asteptat, decizia lui Gadea (ma rog, poate a venit de mai sus) de a invita un om ca Ciolos s-a dovedit catastrofala pentru ei. Astia de la Antena 3 se supra-estimeaza, traind intr-un cerc inchis alaturi de telespectatorii lor spalati bine pe creier si se cred destepti. Dar cand vine unul din exterior, foarte bine pregatit si deloc intimidabil, ii face terci. Parca s-a mai intamplat cu MRU, in emisiunea aia Gadea isi inghitea cuvintele si nu reusea sa scoata pe gura decat niste onomatopee. Sunt terminati, se indeparteaza tot mai mult de realitate, in mocirla lor.
  • +10 (16 voturi)    
    "Reptilianul " Gadea (Miercuri, 7 decembrie 2016, 9:41)

    adrian88000 [utilizator]

    s-a chinuit o ora sa-l doboare pe Ciolos. Vazand ca nu reuseste singur l-a chemat in ajutor si pe " gorilianul "
    deghizat in urs(u) chel. Tot degeba !
    Ciolos a dat de pamant cu amandoi !
    • +3 (9 voturi)    
      reptilianul este cap de porc (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:36)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

      100 %, cap de porc este reprezentarea verbal a celor din latrina 3
  • +7 (13 voturi)    
    mda... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 10:33)

    liviu_ [utilizator]

    un om inteligent si cu bun simt, impotriva unui ipocrit si mincinos cu "argumentele" si "replicile" unui copil de gradinita (cu indulgenta).
  • -5 (9 voturi)    
    O sa plece Ciolos,fiti linistiti ! (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:43)

    Ionela_12 [utilizator]

    Mai aveti putintica rabdare!
    Romanii vor decide si nu raspandacii de pe mail-uri!
  • +4 (10 voturi)    
    Emisiunea de la A3 (Miercuri, 7 decembrie 2016, 11:55)

    Logicrational [utilizator]

    În privinţa minciunilor de la Antena 3, Gâdea a încercat s-o scalde, cum că ar fi doar nişte greşeli ale unor jurnalişti de la Antena 3.
    Păcat că Cioloş n-a putut să le spună, verde-în-faţă: minciuna, denigrarea, mârlănia, dezimformarea, linşajul mediatic, atacul sistematic la adresa justiţiei, sunt o politică susţinută, asumată, dorită şi impusă de conducerea Antenei 3!
  • +4 (10 voturi)    
    Mocirla latrinista (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:00)

    Altiro [utilizator]

    a incercat sa-si apere marsaviile bagand in fata in mod las"onestitatea milioanelor de telespectatori jigniti", acceptand doar ca au mai fost "unele erori" in acuzele aduse premierului..Dar Ciolos a tinut sa le spuna ca nu spectatorii sunt in discutie aici, iar o eroare care se repeta de sute de ori nu mai e eroare ci minciuna crasa si rea intentie..
  • -1 (9 voturi)    
    gafa (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:01)

    RaduVrasti [anonim]

    Sunt profund intristat de ce s-a intamplat. Dl. Ciolos este un om integru si destul de lipsit de aparare in fata atacurile murdare cu care "politica damboviteaza" este obisnuita. Eu cred ca Dl. Liiceanu, altfel un om deosebit, l-a impins spre aceasca "gafa politica" introducand cuvantul "mocirla", Dl. Liicieanu are o preblema psihologica avand resentiment puternice, ostilitate, fiind prea emotional...Mi-este frica ca tot acest scandal, cat de bine s-ar fi descurcat Dl. Ciolos in acel "dialog" de la Antena 3, o sa ne coste alegerile...Sper din toata inima sa nu am dreptate...
    • +3 (3 voturi)    
      Ciolos este major, vaccinat si in plus gandeste (Miercuri, 7 decembrie 2016, 16:42)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui RaduVrasti

      ca un ardelean inainte sa vorbeasca, adica e cumpanit. In plus este un tip cu inteligenta medie deci,stati linistit, ca nu l-a impins Gabriel Liiceanu , la nimic si nu a comis nicio gafa politica !

      Iar alegerile daca se vor pierde (eu sper ca nu, sper ca PNL, USR si inca un partid mai mic , plus UDMR si cei 18 parlamentari ai minoritatilor sa invinga PSD, ALDE si PUR) nu va fi din cauza emisiunii de la Latrina 3 si nici a lui Liiceanu.

      PS. Zambiti, nu mai fiti trist si votati !
  • -2 (6 voturi)    
    buna (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:23)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    buna alegere sa meraga la A3 in ultimile zile de campanie... mai creste PNL cu 1-2%... Buna si prestatia lui Ciolos... dar oricum ar fi fost, tot in castig era...
    Imi aminteste de faza Basescu loveste copilul cu vajnicul Dumitrescu...
  • -9 (15 voturi)    
    Lebada Neagra (Miercuri, 7 decembrie 2016, 12:30)

    Gigi Kent [utilizator]

    Cred ca evenimentul de tip Lebada Neagra tocmai s-a produs. Nu am inteles ce a incercat domnul Ciolos sa obtina insa a reusit sa se faca de doi bani. Nu cred ca vor mai vota foarte multi cu PNL-USR in urma acestei prestatii jalnice. Intelesesem ca problema domnului Ciolos e faptul ca o sa castige PSD-ul alegerile si el nu va putea ramane Prim Ministru. Intre aceasta problema si un atac aiurea in tramvai la o televiziune si telespectatorii acesteia eu nu vad nici o legatura.

    Calitatea argumentelor premierului a fost sublima dar a lipsit cu desavarsire. Sa vii si sa spui ca atunci cand un ministru declara ceva nu inseamna ca vorbeste in numele guvernului / premierului fara ca intre timp sa existe o retractare, o sanctionare publica a ministrului respectiv etc. etc. etc. e un argument care tine la prosti.

    Astept cu interes promo-urile Antenei 3 cu afirmatiile lui Ciolos despre mocirla. Caci asemenea afirmatii, la fel ca injuraturile lui Basescu la adresa Antenei 3, sunt pentru o instutitie de presa aur in marketing si publicitate.
    • +1 (9 voturi)    
      mai gigi bisnitaru... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 13:50)

      mitocanu [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

      adevaratul eveniment BLACK SWAN este postarea ta...premierul a dovedit decenta si bun simt in fata unor marlani aserviti unui infractor...este traba ta daca simpatizezi cu specimene gen gadea, badea, ursu, tudor, grecu care, in lipsa unor argumente, folosesc ghioaga verbal...te blestem sa te uiti doar la antena 3 pentru ridicarea nivelul cultural...
      • -3 (11 voturi)    
        Decenta si bun simt... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 14:46)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui mitocanu

        Decenta si bun simt este atunci cand nu iti faci gazda dimpreuna cu audienta "mocirla". Vorba aceea ... da-mi un exemplu de premier european care a mai vorbit asa despre un post de televiziune si audienta sa. In rest ... interviul de aseara chiar nu conteaza foarte mult, Ciolos si-a tas un pumn in nas singur si s-a facut knock-out in dimineata dinaintea interviului prin afirmatia aceea inutila.
        • +1 (9 voturi)    
          blestemul implinit... (Miercuri, 7 decembrie 2016, 15:38)

          mitocanu [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

          iata dovada ca te uiti doar la antena3...textul tau este plin de greseli gramaticale....(citez din postarea ta)... decenta si bun simt ESTE (nu SUNT cum e corect)...metafora MOCIRLA se referea la MINCIUNILE, NEADEVARURILE spuse la antena3 de politrucii de acolo, pe care Ciolos le-a demonstrat cu documente...deci continua sa valsezi cu acesti slujbasi ai infractorului securist voiculescu...sigur ajungi ca ei...
          • -1 (7 voturi)    
            Documente? (Miercuri, 7 decembrie 2016, 16:13)

            Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui mitocanu

            Ce documente visezi? Iti recomand niste medicamente! Pe Ciolos, ca si pe Basescu, il deranjeaza foarte tare orice opinie care se abate de la linia pupatului in dos la adresa sa.

            Stiu foarte bine si cand a anuntat tembelul de ministru ca vrea sa privatizeze niste companii de stat si cand gratuitatea veteranilor se referea brusc doar la cota lor parte (unii tantalai ca tine sustineau ca e bine pentru ca multi speculanti imobiliari au proprietati in comun cu veteranii ca sa nu plateasca impozite [sic!]) si cam tot ce s-a discutat s-a bazat pe acte sau pe declaratii ale ministrilor. Ca participantii la emisiuni nu au spus mereu, cu mana pe inima, "Ciolos te iubim, ca ca tine nu gasim!" este ceea ce il deranjeaza de fapt pe domnul Ciolos.

            Dar stai flexat ca mai sunt 4 zile si o sa iasa Ciolos din peisaj. De tot.
            • 0 (4 voturi)    
              chiar esti capos (Miercuri, 7 decembrie 2016, 20:45)

              un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

              iti spune lumea sa o lasi balta, tu dai cu bata in balta ..cate demonstratii sunt necesare ca esti Suporter Latrinar ? mai exact latrina 3
  • -2 (8 voturi)    
    nimeni (Miercuri, 7 decembrie 2016, 13:32)

    bobyrou [utilizator]

    Ma intreb ce spuneau deontologii daca Basescu s-ar fi dus la Haznaua 3? Dar lui Ciolos si Nicusorii nu mai sare nimeni la gat. Sa mai reamintim fanilor ciolos faptul ca PNL-ul a platit pentru difuzarea a 122 clipuri electorale la Haznaua 3.
  • +5 (7 voturi)    
    PNL si Ciolos (Miercuri, 7 decembrie 2016, 13:40)

    Razvan_M [utilizator]

    Cred ca sunt putini romani care au uitat cat de bine s-au inteles PNL si PSD in guvernarea Ponta si cum pungasii din PNL au participat alaturi de pungasii din PSD la jefuirea Romaniei si acoperirea ciorditorilor de partid.
    Ciolos face foarte bine ca nu-si imprumuta numele PNL-ului. Acest partid ce se autointituleaza de dreapta a votat ani de zile cot la cot cu PSD-ul, disciplinat, fara devieri. Exista un istoric public al voturilor pe site-urile celor 2 camere ale Parlamentului pentru cine are nevoie de un reminder.
  • 0 (2 voturi)    
    televiziuni mincinoase (Vineri, 9 decembrie 2016, 1:46)

    cris333 [utilizator]

    Nici nu ma uit la astfel de televiziuni mincinoase, Antenele, Kanal D, Romania TV ar trebui inchise ca numai prostii si propaganda pesedista scot pe nas.
    Romania tv si antena 3 anunta mai tot timpul ca vine cutremurul si sfarsitul lumii cu nu stiu cate zile de eclipsa.
    Kanal D se pricepe sa abureasca pensionarii mai ales de la tara.
    Antena 3 posta filme de la Udrea din afara ca cica romanii din diaspora nu stateau la cozi la votat deloc.
    Astea sunt televiziuni care ar trebui inchise dar ele persista fiindca sunt bagate cu forta de operatorii de cablu si asa ne ia banii cu forta pe niste canale care nici nu merita sa te uiti pe ele.