Primarul Iasului, Mihai Chirica (PSD): Niciun om sanatos la cap nu poate organiza un contra miting impotriva parintilor cu copii in brate/ Mesajele lui Codrin Stefanescu, de tip PRM: "Toata lumea ataca tara si numai noi suntem buni"

de Ionut Baias     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:25 Revista Presei | Radio TV

Mihai Chirica
Foto: Facebook
Primarul Iasului, Mihai Chirica, a declarat telefonic la B1 TV ca nu crede ca cineva din PSD va organiza un contra miting si ar aduce oameni cu autocarele in Capitala deoarce ar fi total gresit.

"Nu cred ca niciun om sanatos la cap va aduce oameni cu autocarele in Bucuresti si va organiza un contramitig impotriva parintilor cu copii in brate. Cred ca premierul Grindeanu va lua hotararea corecta si va anula ordonanta", a declarat acesta.

Liderul PSD spune ca OUG trebuie retrasa, iar Florin Iordache demis fiindca "nu va mai avea autoritatea morala sa mai emita si alte acte".

Chirica s-a referit si la interventia telefonica a colegului sau de partid, vicepresedintele PSD Codrin Stefanescu, spunand ca prima parte a discursului acestuia a fost de tip PRM "toata tara este atacata si numai noi suntem buni". "Evident ca acest tip de discurs este gresit... Nu este suficient sa castigi alegerile ci trebuie sa si fii in consens cu toata Romania", a completat primarul Iasului.

Secretarul general adjunct al PSD, Codrin Stefanescu, a declarat luni despre primarul din Iasi, social-democratul Mihai Chirica, ca este "un fel de userist" si ar fi trebuit exclus din partid "de ieri" in urma criticilor pe care le-a avut la adresa lui Liviu Dragnea si a partidului, scrie News.ro.


Citeste mai multe despre   























Citeste pe Stirile ProTV

Un indian a cunoscut o romanca pe net, s-a indragostit de ea si a cerut-o de sotie. Ce facut tanara dupa ce a primit inelul

Dragostea n-a fost doar oarba, ci si paguboasa pentru un barbat stabilit in Dubai, caruia i-a furat inima o tanara olteanca. Credul, omul a cerut-o de nevasta si i-a facut daruri scumpe, dar ea era interesata numai de portofelul barbatului.

38698 vizualizari

  • +37 (37 voturi)    
    Unul dintre, se pare, putinii (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:29)

    Cuca [utilizator]

    pesedisti onesti.

    Bravo.
    • -5 (5 voturi)    
      ha (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 18:42)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui Cuca

      Numai pana il salta DNA-ul.
  • +25 (25 voturi)    
    Bravo! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:35)

    Gabi1990 [anonim]

    Bravo Pimar Chirica.
    Asteptam sa te luminezi si in ceea ce priveste discotecile autorizate de Primaria Iasi sa functioneze la parterul unor blocuri rezidentiale: Taverna, Baza, Underground, etc
    Poate ca Primaria Iasi se va hotari intr-o binecuvantata zi sa lase parintii, copii si bunicii sa se odihneasca noaptea...
    • +7 (7 voturi)    
      ! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:29)

      tudorr [utilizator] i-a raspuns lui Gabi1990

      Gabriel, am fost recent in Underground la un concert dupa cel putin 5-6 ani de cand n-am mai pus piciorul acolo. Au fost tinuti o gramada de oameni afara dupa ce au intrat un numar limita de persoane, inauntru nu era fum, era o gramada de spatiu liber tocmai prin impunerea acelei limite de nr de persoane, atmosfera ok, tineri educati, n-am vazut copii beti sau alte avioane, muzica inafara clubului nu se auzea decat f f putin si e la un subsol din acel centru comercial! Sunt sigur ca nu se auzea pana la locatari! Cu barul ala din Piata Unirii de sub bloc nu sunt de acord, am fost de 2 ori acolo si in caz de vreo nenorocire nu mai iesi de acolo. PS. desi am dublu varstei majoritatii celor din Underground, si nu eram singurul de pe acolo, chiar am sa ma mai duc. In rest unde vad ca e la vreun subsol de bloc nu ma bag! O zi buna iti doresc!
    • +1 (3 voturi)    
      Primaria (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:44)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Gabi1990

      Primaria e locul CORUPTIEI. Daca veti da mita mai mare, poate va vor auzi. Daca nu barurile vor functiona si noaptea pentru ca patronii deja au mituit. CORUPTIA in primaria IASI e ca oriunde pute a PSD si bugetari clientelari !
  • +20 (26 voturi)    
    incredibil (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:36)

    Jaj [utilizator]

    acest om pare tot mai rezonabil, suficient de intelept, greu de crezut ca face parte din psd, cred ca este acel fel de om care are valori de stanga, dar valori democratice, corecte.ma mira ca face parte din psd.
    • +8 (8 voturi)    
      Sa nu cumv sa te inseli (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:42)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Jaj

      A fost peste 10 ani sluga lui Nichita si mana lui dreapta, deci complice la toate porcariile lui. Abia acum s-a trezit? Personal ma indoiesc ca un PSD-ist poate fi cinstiti, poate doar incearca sa isi salvee pielea acum, cind barca se scifinda evident si citeva zeci de mii de ieseni iti striga sub geamuri "ESTI UN HOT".
  • +23 (25 voturi)    
    Ca cauta (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:36)

    Ursuletul de Plus [utilizator]

    domnul asta in PSD? Pe bune, il vedeti in aceeasi sala cu Codrin Stefanescu, Olguta, Firea sau Iordache? Numai dupa cum vorbeste, cum arata si ce spune, parca nu-i politican pesedist. Mai corect, parca nu-i politician roman.
    • +21 (21 voturi)    
      PSD-diversificat (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:02)

      CrosmanStefan [anonim] i-a raspuns lui Ursuletul de Plus

      PSD are aproape un milion de membri. Dintre acestia dragnea i-a ales pe cei mai nenorociti sa ii fie aproape, iar impreuna conduc partidul. Momentan il conduc la moarte.
  • +10 (12 voturi)    
    Daca adunati gunoaie in partid (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:36)

    Ord [utilizator]

    asa va trebuie.
    Sunt curios ce rezultate aveti azi daca se face un sondaj de opinie.
  • -7 (23 voturi)    
    Chrica, esti PESEDIST (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:40)

    moima [utilizator]

    Nu pacaliti pe nimeni.

    Aveti strategii de camatari!!! Furati si daca fraierii fac gat, veniti cu infractorii peste ei!!

    Esti la fel de jegos ca si ei si nu vrei decat sa-ti pastrezi scaunu ca sa furi in continuare!!!
    • +3 (3 voturi)    
      CORECT (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:48)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui moima

      PSD-ist = Hot sau complice la furt. Chirica a fost multi ani mâna dreapta a lui Nichita si complice la toate hotiile din primărie. ESTE SEFUL gastii din iasi a PSD, deci a unui grup de HOTI, caci in PSD nu poate fi un om onest. Nu poti face parte dintroo banda care a dstris tara si sa fii onest. PSD (+ALDE) inseamna hotie si ticalosie.
  • +21 (23 voturi)    
    Bravo Chirica ! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:41)

    Susufler0 [utilizator]

    Ce cauti in partidul asta, omule ?
    • +3 (3 voturi)    
      Pentru ce? (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:51)

      Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      Pentru cat a furat PSD Iasi? Pentru ca au distrus orasul, unul sarac si doar cu 2-3 investitori? Pentru ca au ras teii si au organizat licitatii cu dedicatie? Pentru ca sunt captivii mafiei imobiliare care construiesc haotic, dind mita penru aprobari? Pentru tramvaiele luate (cu spaga) la mana a doua la preturi de 10 ori mai mari?
  • +22 (24 voturi)    
    Don Chirica, (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:42)

    Non [utilizator]

    matale pari sa fii printre putinii fsnisti vertebrati. Mai gaseste, bre, 2-3 la fel si scapati dracu' de lepre alea de la varf. a scapat ea tara asta de ceausescu, n-o fi hamsteru' mai smecher
  • +12 (12 voturi)    
    Foarte bine spus (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:48)

    excelsior2016 [utilizator]

    Daca as fi in locul celor din PSD m-as dezice imediat de Dragnea si as strange randurile in jurul omului asta. Doar asa partidul mai poate supravietui. Altfel tot hoti vor ramane. Stampila tocmai ce le-a fost pusa. Ce inseamna sa nu gandesti cu creierasul tau....
  • +8 (10 voturi)    
    Primar (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:48)

    takada [utilizator]

    Destept Primar,conectat la viata orasului si tarii.

    Cand "conduci" din birou sau din masina de la bugetul statului,conectat doar la aerul conditionat,nu ai cum sa stii ce se intampla in oras sau in tara,daca nu strabati strazile orasului pe jos socializand cu locuitorii.

    C.Stef. (cap de cauciuc) stie doar ceea ce a invatat de C.V. Tudor.
    Un no name.
  • +14 (16 voturi)    
    pare un om cu bun simt (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:50)

    No way! [utilizator]

    Ar fi un castig major pentru toata tara daca acest om ar ajunge in locul lui Dragnea.
    • +1 (1 vot)    
      nu are cum (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:53)

      antijohanis [utilizator] i-a raspuns lui No way!

      oltenii e baza zilele astea
      de aia nu mananc praz--ha ha ha
  • +13 (15 voturi)    
    Onorabil (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 15:57)

    RAFL [anonim]

    Cred că este a treia sau a patra declarație a lui Chirică ce îmi place, prima a fost legată de Sevil Shaideh la puțin moment după ce a fost nominalizată. Nu m-ar mira daca in momentul in care se vor mai liniști lucurile îl vor exclude din partid ca pe Sturzu sau Zgonea. PSD este o dictatura, care pare se bazează pe supuși obedienți gen Olguța, Iordache, Codrin sau Grindeanu, așa cum părerile din exterior (gen stradă) nu sunt bine venite, cred că la fel sunt văzuți și cei din interior.
  • +1 (1 vot)    
    Normalitate (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:04)

    Opus Dei [anonim]

    In PSD exista grupul celor normali la cap, cum pare si Mihai Chirica, si grupul PRM - ist, al primitivilor care traiesc in Europa, fara sa inteleaga spiritul european. Olguta si Codrin sunt paranoici si mardeiasi precum Vadim, iar Dragnea reprezinta grupul mosierilor din Campia Romana inconjurati de slugi. Chirica ori va ajunge seful partidului ori va pleca.
    • 0 (0 voturi)    
      hei (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 18:46)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui Opus Dei

      Nu intina mosierii, ca aia au fost oameni seriosi. Astia sunt niste tzoape parvenite si cu ifose.
  • +1 (1 vot)    
    PSD e un partid de slaba calitate morala! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:18)

    Francisc 1 [utilizator]

    Da uite ca exista si exceptii ! Bravo domnule Chirica ! Om rational politic modern nu ca pe vremea lui ilici-ceasca : chemam minerii facem contramanifestatii !
  • +1 (1 vot)    
    BRAVO!!!!!! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:24)

    predator [utilizator]

    Singurul din PSD ce a ramas vertebral si nu si-a dat demisia ai a infruntat valurile de"caldura" ale hotilor!
    Nu ii este frica se pare sa il infrunte pe Dragnea & acolitii!
    Astfel de oameni are nevoie ROMANIA!!!
  • +1 (1 vot)    
    Caracter tare (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:25)

    alegzandru [utilizator]

    Chirica a avut curaj sa critice deciziile catastrofale ale PSD inca de cand partidul era pe maxim in sondaje, imediat dupa alegeri, cu nomonalizarea lui Sevil.

    Apoi, spre deosebire de serpoaica Andronescu si altii din PSD care se dezic de OUG cand corabia e deja scufundata, omul a criticat din start ordonanta.

    Cred ca este un vizionar. Si-a dat seama ca va exista presiune enorma sociala si institutionala, interna si externa impotriva prostiei lui Dragnea, si a trecut in dizidenta din timp. Are deci si tarie de caracter.

    Nu sunt convins ca nu e un tip foarte viclean facand asta, cu un instinct de conservare f puternic, dar oricum, bravo!
  • +1 (1 vot)    
    Hohohoho, critica partidul (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:26)

    parol_monsher [utilizator]

    Pai e vorba de PSD, cand il critici pe dictatorul Dragnea, critici tot partidul!

    Partidul e Dragnea si Dragnea e partidul!
  • +1 (1 vot)    
    nu zau? (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:50)

    BlonderDC [anonim]

    Unii sobolani sunt mai destepti decat altii.....unii schimba corabia inainte de a se scufunda....altii asteapta pana se ineaca...
  • +1 (1 vot)    
    Ciordin Stefanescu - spanul din poveste (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 16:51)

    OviCti [utilizator]

    Pentru primarul Chirica: toata stima.

    Dar acest Ciordin Stefanescu e un personaj foarte dubios.
    Educatie zero, bun-simt cat a dat pe afara de la Vadim, e la fel de brav cum era Mircea Badea cand il fugarea motociclistul...
    Daca adun tot ce stiu despre el, mie tot ZERO imi da.
    Cum mama saraciei a ajuns vice la PSD sa se uite jumate de tara in gura lui?
    Oare cand il prinde calul lui Harap-Alb (DNA) sa dea cu el de pamant?
    Ceva idei despre tenebrele de unde isi suge seva? Va rog frumos ... ar prinde bine.
  • +4 (6 voturi)    
    Va imbatati cu apa rece! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 17:45)

    StefanZatag [anonim]

    Cei ce il laudati pe Chirica va imbatati cu apa rece. Este un PSD-ist get beget, crescut de un mare hot pe nume Nichita, la randul lui fost primar al Iasilor. El, de fapt, urmareste locul lui Dragnea, simte ca e in corzi si incearca sa profite!
    • 0 (0 voturi)    
      Si ce-ar fi rau in asta? (Duminică, 5 februarie 2017, 1:24)

      Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui StefanZatag

      In faptul ca urmareste locul lui Dragnea?
      Lasati-i sa-si taie beregatile intre ei...
      In plus, cred ca singura solutie durabila la actuala criza (si la cele care vor mai veni, pe masura ce pesedragnea isi urmareste "programul") este o rafuiala in interiorul partidului care sa conduca la descaunarea lui Dragnea.
      Altfel vor incerca mereu alte si alte tertipuri si nu poti sa-ti petreci tot timpul in strada, zi de zi, ca sa-i impiedici.
  • +4 (4 voturi)    
    greata !!!! (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 17:54)

    asada [utilizator]

    Jegosul asta unsuros de stefanescu este maret in seninatatea cu care ia suturi in fund de la toata lumea !!!! Cred ca ii si place asta fiind starea lui de bine !!! Ii da el afara pe toti cei care nu suport dohoarea partidului!!!! O sa ramana el cu Dragnea,Ponta ,Iorcache si inca o gloata de borfasi !!! (oamenii cu bun simt nu au ce cauta in partidul mafiot )
  • 0 (4 voturi)    
    respect (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 18:11)

    martel55 [utilizator]

    pacat ca sunt putine persoane ca aceasta in PSD, care sa demonstreze ca poti sa fii social democrat fara sa fii hot sau sa aperi hotii, care poate sa araye ca luarea unor masuri economice pe care le considera benefice se poate face si fara sa distrugu stattuk de drept si sa legalizezi furtul dinacum e singurul lider psd care merita respect, indiferent ca suntem sau nu de acord cu programul economic al psd banul public....pana
  • +5 (5 voturi)    
    Frate cu dracu' (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 18:14)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Se pare ca HN il tine pe Chirica pe post de mare erou. Nu va inselati - e un politruc format in preajma penalului Nichita si membru de seama al Ciumei Rosii din Iasi. Cei care il lauda pentru ce face nu tin cont ca omul vrea sa isi salveze pielea si sa se razbune ca mafia ieseana nu are locuri in Executiv. Si - oportunist cum e, poate prinde si el un ciolan mai gras.
  • -4 (4 voturi)    
    Copii (Sâmbătă, 4 februarie 2017, 20:11)

    A310 [utilizator]

    Si fundamentalistii scot copii in fata , nu e nimic nou sub soare , multe se clocesc in anumite laboratoare , care au ca tinta distrugerea a ceea ce a mai ramas din Romania , bineinteles ca sunt si multe cozi de topor in interior . Interesele sunt ca in Romania sa fie un guvern care sa fie agreeat de catre servicii+ procurori si multe interese externe
  • 0 (0 voturi)    
    Putina ratiune (Duminică, 5 februarie 2017, 5:57)

    Pac-pac [utilizator]

    Ma bucur ca macar la Iasi, oras care a dat tarii politicieni jegosi precum Nichita sau Vosganian, apare din neant unu' care da dovada de putina ratiune.
  • 0 (0 voturi)    
    are perfecta dreptate! (Duminică, 5 februarie 2017, 11:34)

    CristioanR [utilizator]

    Afirmatia este pe deplin corecta, insa nu ne ajuta prea mult - stim bine ca multi din conducerea pedesereului NU sunt sanatosi la cap!!!