Calin Popescu Tariceanu: Laura Codruta Kovesi trebuie sa demisioneze de la sefia DNA

de Corina Ionel     HotNews.ro
Duminică, 26 martie 2017, 14:50 Revista Presei | Radio TV

Calin Popescu Tariceanu
Foto: Agerpres
Presedintele Senatului, Calin Popescu Tariceanu, isi mentine pozitia fata de indepartarea Laurei Codruta Kovesi de la sefia Directiei Nationale Anticoruptie. Invitat in emisiune "In fata ta", difuzata duminica de Digi24, co-presedintele ALDE a afirmat ca demisia sefei DNA ar fi un gest firesc avand in vedere decizia CCR in legatura cu Ordonanta 13.

"Dupa decizia CCR care a sanctionat sever interventia DNA in activitatea executivului (...), eu am spus ca ar fi fost normal ca dupa un astfel de gest (care dovedeste, pana la urma, nu cred ca o necunoastere a elementelor fundamentale constitutionale, ci lucruri de alta natura) ca doamna Kovesi sa-si dea demisia. Nu mi-am schimbat parerea, pentru ca e o incalcare extrem de grava a Constitutiei. Nu este o joaca in ce priveste o atitudine oarecare a unui procuror", a spus Calin Popescu-Tariceanu.

"Cand patronezi o astfel de actiune ca procuror-sef DNA, iti asumi o responsabilitate si aceasta nu a fost una oarecare, ci o grava incalcare a separatiei puterilor in stat", a continuat co-presedintele ALDE.


Citeste mai multe despre   























6934 vizualizari

  • +50 (54 voturi)    
    cine vorbea de asumarea responsabilitatii... (Duminică, 26 martie 2017, 14:56)

    IancuJianu [utilizator]

    unul care trebuia sa fie deja la puscarie pe viata...
    • +28 (28 voturi)    
      Tariceanu e URMARIT PENAL (Duminică, 26 martie 2017, 16:55)

      Boham [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

      Tariceanu trebuie sa demisioneaze de la sefia SENATULUI pt ca face Romania de rusine !!!

      in ce tara mai exista un presedinte de senat CERCETAT PENAL ?
    • +21 (23 voturi)    
      Nu-i conflict de interese ???? (Duminică, 26 martie 2017, 17:40)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

      Cum adica, este judecat si tu ceri demisia judecatorilor ??? Dureaza cam mult pana scapam de jigodia asta.
      • -9 (15 voturi)    
        asa e, ai dreptate (Duminică, 26 martie 2017, 18:20)

        Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Luluta este nu numai procurer, ci si judecator.
        • +1 (1 vot)    
          dar ce te doare pe tine ? (Luni, 27 martie 2017, 15:29)

          cladob [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

          ce lege a incalcat ? nume si articol te rog
      • +9 (9 voturi)    
        Tariceanu ii da ordine lui Tudorel Toader (Duminică, 26 martie 2017, 18:51)

        Kivek [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Tudorel Toader a ajuns judecator CCR la propunerea lui Tariceanu, acum Tariceanu ii cere ceva la schimb


        Tariceanu a dat acest interviu chiar inainte ca Toader sa spuna sa anunte rezultatul asa ziselor evaluari, pt ca ministrul sa inteleaga ce trebuie sa 'decida'...in caz ca mai avea vreun dubiu.
    • -10 (12 voturi)    
      Catre un neica nimeni postac fara nume... (Duminică, 26 martie 2017, 18:12)

      Johan6Case [utilizator] i-a raspuns lui IancuJianu

      Pentru care motiv ma BOULE????... Asa fara motiv, doar pe "suspiciuni rezonabile" sa intrii tu si cu mata la bulau imediat, asa preventiv ca tare prost esti !!!!.....
      • +4 (4 voturi)    
        nii la el, hoooo, boală (Duminică, 26 martie 2017, 21:54)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui Johan6Case

        Cam redus vocabular ai, bădăranule.
        Sau de abia ai trecut de onomatopee...
      • +1 (1 vot)    
        In doua randuri si-un sfert... (Luni, 27 martie 2017, 19:39)

        Gheorghescu [utilizator] i-a raspuns lui Johan6Case

        ... reusesti sa faci o greseala gramaticala si una de logica. Intri se scrie cu un singur i. Greseala de logica ti-o spun cand se termina postul.
  • +36 (38 voturi)    
    Rau il mai freaca (Duminică, 26 martie 2017, 14:57)

    hamangiu [utilizator]

    Domnul asta nu se astampara pana nu o cere si de sotie ...vezi bre ca e maritata Codruta...
  • +35 (37 voturi)    
    toti inculpatii viseaza ! (Duminică, 26 martie 2017, 15:00)

    Francisc 1 [utilizator]

    sa zica asta , numai ///asta are impresia ca din pozitia lui poate spune orice.
    • +6 (6 voturi)    
      Jenibil (Duminică, 26 martie 2017, 19:16)

      imi_pasa_de_romania [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      Partea trista e ca asa zisa decizie istorica este considerata de multi juristi depasirea atributiilor (ironic ca fix de asta acuza CCR pe DNA) pe cand ce a facut DNA e fix la limita legii dar permis si legal.

      Dar asta a uitat sa mentioneze acest dinozaur.
  • +41 (43 voturi)    
    tupeu de borfas (Duminică, 26 martie 2017, 15:03)

    BanateanulVesel [anonim]

    ...majoritatea din tara sunt de parerea ca puscariabilii Tariceanu si Dragnea trebiue sa demisioneze. Speram sa ajunga amandoi cat de urgent in Beciul Domnesc. Dna Kövesi, cat mai asteptati?
    • +5 (5 voturi)    
      NU (Duminică, 26 martie 2017, 16:28)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui BanateanulVesel

      NU trebuie sa demisioneze.Trebuie inlaturati ca niste sobolani daunatori ce sunt.Nici dezinsectia sau deratizarea nu e facuta de tantari,capuse sau sobolani ci de OAMENI.
    • -9 (9 voturi)    
      Pentru BanateanulVesel, dar cam tampitel.... (Duminică, 26 martie 2017, 18:19)

      Johan6Case [utilizator] i-a raspuns lui BanateanulVesel

      Codruta mai asteapta sa te "bage" mai intai pe tine si pe 'mata ma analfabetule...., si dupa aia se mai gandeste sa se duca la scoala si analfabeta asta copiatoare de "doctorate" de 2 bani, tocmai bune pentru copii handicapati....ca tine asa.
  • +24 (26 voturi)    
    la pensie cu tine! (Duminică, 26 martie 2017, 15:04)

    Dodel540 [utilizator]

    Ii dorim lui Calin pensie usoara, oriunde il va gasi aceasta!
    • +2 (2 voturi)    
      Nu! (Duminică, 26 martie 2017, 18:16)

      Ion_RoaitaDA [utilizator] i-a raspuns lui Dodel540

      Individul asta o sa ia pensie de minim 10k lei. Chiar ne dorim sa se-ntample asta, stiind ce `eforturi` face el pentru natia noastra?
      Un accident cred c-ar fi mai de dorit!
  • +34 (36 voturi)    
    TIC - TAC, TIC - TAC ... (Duminică, 26 martie 2017, 15:04)

    UnOarecareRoman [utilizator]

    Acusica iese sentinta si la tine, Taricene. Marturie mincinoasa. Opps, infractor de drept comun. Cam putin dom'le, de la ditamai omu 2 in stat...Ceea ce insa ne va scuti pe viitor de morga ta de impostor cu papion si aere de liberal. La puscarie, s'il vous plait!
    • -17 (25 voturi)    
      vise, vise... (Duminică, 26 martie 2017, 16:18)

      Gustav666 [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecareRoman

      Mai repede zboara Codruta de la conducerea DNA.
      N-ati constatat ca i se pregateste iesirea pe usa din fata?
      Le Monde nu s-a trezit vorbind singur, doamna doctor Kovesi va fi recompensata cu un post caldut de inalt functionar UE si, uite-asa, toata lumea va fi multumita.
      • +5 (11 voturi)    
        s ar putea sa ai dreptate.. (Duminică, 26 martie 2017, 16:49)

        exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

        escrocii nu se vor lasa pina nu vor scapa de ea...iar eu in locul ei mi as lua "talpasita" pt ca un popor de hoti si imb-cili ( in majoritate ) nu merita altceva mai bun..
    • -4 (6 voturi)    
      Bade, schimba-ti numele mintenas... (Duminică, 26 martie 2017, 18:24)

      Johan6Case [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecareRoman

      Schimba-ti numele repede, repede cu UnRomanTampit.... Vei avea un succes imens !!!!....
  • +26 (28 voturi)    
    dle calin (Duminică, 26 martie 2017, 15:07)

    zigot [utilizator]

    daca ai(putea) fi sincer cum ai raspunde intrebarii:
    meriti sa fii presedinte de senat, iar daca da, carte sunt
    acyle merite?
  • +23 (25 voturi)    
    Mucea !!! (Duminică, 26 martie 2017, 15:09)

    miohaiham [utilizator]

    Are tupeu scarbosenia asta....
  • +22 (24 voturi)    
    penalii (Duminică, 26 martie 2017, 15:11)

    airbus [utilizator]

    un tupeu intins la ceruri. Penalul de tariceanu face in continuare trafic de influenta pentru a putea gasca lor de hoti sa mearga inainte cu furaciunile. Se vede ca prin sticla ce isi doreste acest pervers. Poate vrea sa ne scrie cat mai curand vreo carte de dupa zabrele????
  • +28 (30 voturi)    
    iar, tu, (Duminică, 26 martie 2017, 15:11)

    gigifisiune [utilizator]

    pentru declaratie mincinoasa ce ar trebui sa faci?
  • +26 (30 voturi)    
    Tu la puscarie (Duminică, 26 martie 2017, 15:11)

    KostasP [utilizator]

    Si LCK la urmatoarele alegeri prezidentiale. Mocofanule!
  • +21 (23 voturi)    
    GHIOLBANUL (Duminică, 26 martie 2017, 15:16)

    DiDiRo [utilizator]

    penal. Dar tu jigodie tradatoare de tara, tu cu dosar penal de ce pi m..ii nu-ti dai demisia de la sefia cocinei numita senat?
    • +7 (7 voturi)    
      dupa (Duminică, 26 martie 2017, 17:44)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui DiDiRo

      ce alde i-a retras sprijinul politic lui constantin, ar trebui ca acesta sa-si dea demisia din partidul fantoma. in acest caz tradiceanu nu ar mai avea grup politic in senat => destituirea lui din fotoliul celui de al doilea om in stat.
      • +1 (1 vot)    
        chiar crezi ca D.C. e "barbat"? (Duminică, 26 martie 2017, 21:51)

        IancuJianu [utilizator] i-a raspuns lui nahir

        ca de era, nu se amesteca cu borfasii din alde
  • +28 (30 voturi)    
    Sper sa faci sofisme la Rahova (Duminică, 26 martie 2017, 15:17)

    MPopa [utilizator]

    De ce sa demisioneze Kovesi, ca sa scapati voi de procese? Sunteti niste infractori ordinari. Ati reusit sa profitati de naivitatea celor cateva milioane de votanti care beneficiaza de pomenile voastre plus absenteismul celorlalti si acum vreti sa distrugeti tara asta.
    Taricene, am vazut ca ai mai declarat intr-un interviu ca multinationalele nu au cine stie ce influenta pozitiva asupra economiei. Pai tu esti de-a dreptul senilizat mai baiete, du-te si cumpara-ti o motocicleta facuta in Romania de patrioti ca tine si plimba-te pe unde vrei.
  • +30 (32 voturi)    
    Batranul, frica si ura fata de Justitie (Duminică, 26 martie 2017, 15:19)

    XtrO [utilizator]

    Mosulica asta decripit are cateva idei, putine si fixe, pe care le repeta ca un papaga, oricui are nervii sa i le asculte. Toate impotriva Statului de drept, impotriva Justitei, impotriva apartenentei euro-atlantice a Romaniei si mai ales impotriva doamnei Laura Codruta Kovesi. Asta in conditiile in care Le Monde o include pe Laura Codruta Kovesi in cadrul "generatiei in ascensiune a Europei". E de-a dreptul gretoasa o revizuire a tuturor actiunilor si luarilor de cuvant ale acestui individ, rupt de orice realitate, traind doar cu groaza catuselor si spumegand precum o jivina turbata, avand in vedere viitorul ce se prefigureaza. HN, chiar nu inteleg de ce trebuie sa ne bombardati zilnic cu aberatiile acestei minti intunecate de ura si de frica. Avem si alte subiecte la ordinea zilei, nu-i asa?
  • +27 (29 voturi)    
    CPTariceanu (Duminică, 26 martie 2017, 15:21)

    PeterBadesco [utilizator]

    Domule Tariceanu , aveti opinii care sunt in contradictie cu o majoritate covarsitoare a romanilor,...dumneavoastra , care va credeti Presedinte de Senat,....ales cu 6% din cei prezenti la vot,
    Asta se numeste in opinia mea ( conteaza nu ? ) "impertinenta" ,...! Oare cat o sa mai dureze ca sa va prezentati in fata instantelor din Romania ,..?
  • +19 (21 voturi)    
    ... (Duminică, 26 martie 2017, 15:21)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    Tariceanule o sa vin zambind sa-ti aprind o lumanare ... dar vreau mai repede sa vin, ca sa fie satisfactia mai mare.
  • +23 (25 voturi)    
    Iar noi cerem demisia ta (Duminică, 26 martie 2017, 15:23)

    marcus61 [utilizator]

    Haideti sa votam!
  • +23 (27 voturi)    
    ,,Dupa decizia CCR care a sanctionat (Duminică, 26 martie 2017, 15:28)

    Rahan5 [utilizator]

    sever interventia...."
    Tariceanu spune numai prostii ! : CCR nu sanctioneaza
    nimic !. CCR stabileste daca ,, o actiune " este sau nu constitutionala !
    Adica poate anula efectele acelei,, actiuni" daca este gasita ca neconstitutionala !
    Logic este, ca si in cazul suspendarii Presedintelui Statului, sa fie nevoie de o ,,incalcare grava a constitutiei" (de genul organizarii unei lovituri de stat de catre procurorii lui Codruta Kovesi etc.), pentru a se actiona promt, pentru destituirea sefului DNA !
    In alte cazuri, destituirea se poate face numai in urma unui bilant de activitate in care actiunile DNA sunt dovedite ca pagubitoare ( prin lipsa de eficienta) fata de bugetul institutiei DNA !
  • +21 (23 voturi)    
    Din fericire (Duminică, 26 martie 2017, 15:39)

    Anonym [utilizator]

    Esti un nimeni!
    Desi te dai sef al Senatului
    Fuck off!
  • +28 (30 voturi)    
    firesc..... (Duminică, 26 martie 2017, 15:39)

    minus [utilizator]

    ce sa spuna un cercetat penal, altceva decat ca ar fi firesc ca procurorul sa-si dea demisia?

    Toate sunt "firesti" pentru omul asta: intr-un tames-balmes firesc pentru subiect: sa intri prin spate la institutiile oficiale, sa-ti pui soferul sa te astepte cu masina pe banda unu, sa nu te asculte DNA-ul niciodata-chiar daca are mandat sa o faca, sa nu depuna marturie nevasta numarul 4 impotriva ta, sa faci ce vrei in ALDE, sa ai un tata vitreg- liberal "de frunte"- dovedit turnator la Securitate ani in sir, sa ajungi profesor universitar predand materia la care ai ramas repetent- "Hidraulica si mecanica fluidelor", sa nu sti pe ce pod stai dar sa dai lectii despre rezistenta la inconvoiere si la torsiune.
    Firesc, dom'le!
  • +20 (24 voturi)    
    Moliceanu (Duminică, 26 martie 2017, 15:56)

    BogdanMelinte1 [anonim]

    Dragnea+ Dorneanu+ Tariceanu+ Grindeanu = Puscareanu. In curand o sa va faceti Parlament la Jilava,///!
  • +11 (15 voturi)    
    intrebare... (Duminică, 26 martie 2017, 16:18)

    liviu_ [utilizator]

    d c psd de exemplu a demisionat in bloc din parlament dupa cele 2 referendumuri nereusite, sau dupa acele muuuuult decizii impotriva lor ale CCR?!?!?!

    sictir mai taricere!
  • +16 (18 voturi)    
    Tariceanu avocatul hotilor (Duminică, 26 martie 2017, 16:25)

    Vlad-I [utilizator]

    Politicianul asta de cate ori ia cuvantul, doar declaratii in contra justitiei stie sa spuna.
    • +5 (9 voturi)    
      Face mult mai mult rau (Duminică, 26 martie 2017, 16:49)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

      Individul este impotriva Justitiei ca sa-si scape pielea
      lui groasa,dar actioneaza din 1985,fara ragaz, la
      ordinele Moscovei.Trebuie sa-i rugam pe rusi sa-l
      recupereze si sa-l instaleze intr-un "sanatoriu" din
      Siberia.
  • +2 (2 voturi)    
    Tampicene, vezi-ti tu de ale tale pt ca inca (Duminică, 26 martie 2017, 16:30)

    Susufler0 [utilizator]

    nu stii daca vor fi gratiate pedepsele date celor condamnati sau care vor fi condamnati pt savarsirea de infractiuni care impiedica infaptuirea justitiei (in categoria asta intra si marturia mincinoasa.)

    Si reflecteaza si la felul in care este privita Romania in afara, stiindu-se ca Parlamentul ei, adica organul reprezentativ suprem al poporului roman este condus de doi penali cu pretentii de onorabilitate.

    Codruta inca nu si-a terminat treaba pt care a fost numita in fruntea DNA.

    PS. Apropo, sper ca stii ca Laura este viitorul Procuror European !
  • -3 (3 voturi)    
    hai bre nea caline, (Duminică, 26 martie 2017, 16:39)

    om simplu din multime [utilizator]

    nu fi si mata asa de rau.
    a incalcat constitutia numai 4%..
    sau, aaa, poate...96% ?!
  • +6 (6 voturi)    
    disperarrrrrre (Duminică, 26 martie 2017, 16:43)

    dordetara [utilizator]

    tot la beciul racoros si "domnesc " va ajunge!
  • +5 (7 voturi)    
    daca Dna Kovesi... (Duminică, 26 martie 2017, 16:53)

    astronaut [utilizator]

    trebuie sa-si dea demisia , atunci un politician inculpat sau condamnat ce ar trebui sa faca ? sa-si faca sepucu ,sau sa sara in DUNARE, sa-l duca la vale !!
  • -15 (19 voturi)    
    O plagiatoare nu are ce căuta în fruntea DNA (Duminică, 26 martie 2017, 17:15)

    HaralambieHarpalete [utilizator]

    Punct.
    • +9 (9 voturi)    
      Haralambie... (Duminică, 26 martie 2017, 18:33)

      hamurabi [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      Dar un penal in fruntea senatului ?
    • +6 (6 voturi)    
      I-auzi cine vorbeste (Duminică, 26 martie 2017, 19:13)

      ipolitic [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      "nu are ce cauta", "in fruntea DNA" si "Punct" sunt expresii pentru care ar fi trebuit sa citezi sursele. Ma tem ca ai plagiat in proportie mai mare de de 4%. Nu ai ce cauta in fruntea postacilor PSD. Doua puncte si acolada.
    • +4 (4 voturi)    
      HaralambieHarpalete (Duminică, 26 martie 2017, 20:41)

      plictis [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      esti platit de careva, sau habar n-ai auzit de google. vezi ca kovesi are teza verificata, 100% autentic, iar la capitolul alte chestii noteaza acolo in capsorul tau mic, ca e premiata de ambasade si foruri europene pentru lupta anticoruptie.
      studiaza sau taci, stii cum se zice, daca taceai filozof ramaneai.
    • 0 (0 voturi)    
      ba da (Luni, 27 martie 2017, 22:04)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui HaralambieHarpalete

      virgula.
  • +9 (11 voturi)    
    obraz gros (Duminică, 26 martie 2017, 17:20)

    nedumeritul [utilizator]

    la orice noua reglementare Dragnea Tariceanu Serban Nicolae, Nicolicea cand incepe sa se aplice constatam ca alta a fost intentia si nu cea declarata.
    Constatam ca nu exista gest sau fapta facute de catre Dragnea,Tariceanu et. Co' care sa nu scoata oamenii in strada. Tot ei spun ca Guvernarea Ciolos a fost o catastrofa.
    De ce la " catastrofele" marca Ciolos nu a iesit nimeni in strada ?????
    Au inceput sa spuna ca faptele poporului au determinat parerea proasta a Europei despre Romania si nu ale lor. Trebuie sa ai obraz gros pentru asa ceva.
    Astia din stanga sunt mai de dreapta decat
    "Mariuca lui Le Pen" din Franta
  • +7 (9 voturi)    
    Guster (Duminică, 26 martie 2017, 17:20)

    Tony_K [utilizator]

    Zi gustav si tragi apa.
  • +3 (3 voturi)    
    STERLING (Duminică, 26 martie 2017, 18:13)

    voxpopulix [utilizator]

    De asta nu scapam pana nu se rezolva dosarul Sterling, pe care a cam reusit sa-l ingroape, desi este caz cu de toate: inalta tradare, coruptie, abuz in serviciu, mita, evzaiune fiscala, fals in acte si multe altele.
  • +7 (7 voturi)    
    Marsh carpa KGB-ista (Duminică, 26 martie 2017, 18:36)

    strelka [utilizator]

    Tovarashe urmarit penal marsh unde iti e locu`, in GIO aka Parlament
  • +3 (3 voturi)    
    Tăriceanu aberează. Ca de obicei. (Duminică, 26 martie 2017, 20:21)

    marki [utilizator]

    Iată câteva precizări din partea jurnalistului Liviu Avram:
    „Orice act de putere (fie emiterea unui act normativ, fie comiterea unei fapte concrete) este PREZUMAT a fi constituțional până când Curtea Constituțională decide contrariul. Și pentru că doar CCR e...ste abilitată să judece constituționalitatea unui act de putere, cei care le comit nu sunt ținuți (decât în limita bunului simț, dar în niciun caz legal) să cunoască dinainte dacă ceea ce fac este constituțional sau nu. De aceea niciun act de putere neconstituțional nu a atras până acum nicio demisie, de niciun fel – ci doar revoltă sau bășcălie publică.
    Prin urmare, dacă DNA ar fi anchetat, să zicem, chiar și oportunitatea emiterii OUG 13, nu doar falsuri și sustrageri de documente, acest act ar fi fost prezumat constituțional până la decizia CCR. Kovesi nu ar fi avut de ce să-și dea demisia pentru un act despre care nu știa dacă e constituțional sau nu (...)
    Un contraexemplu: în septembrie 2014, Liviu Dragnea, ca ministru al Dezvoltării Regionale și Administrației Publice, a elaborat – iar Guvernul Ponta a aprobat – așa zisa ordonanță a traseiștilor. Ordonanța suspenda pentru 45 de zile acea prevedere legală conform căreia aleșii locali își pierd mandatul dacă migrează de la un parid al altul.
    Ordonanța a intrat în vigoare imediat, în intervalul de 45 de zile PSD a câștigat 500 de primari și mii de consilieri locali sau județeni, iar CCR abia în decembrie același an a declarat-o neconstituțională în integralitatea ei.
    Cu toate acestea, nu a demisionat nici Liviu Dragnea, nici Guvernul Ponta. Și asta tocmai pentru că, la data emiterii ordonanței, ei nu știau dacă e constituțională sau nu.”
  • +5 (5 voturi)    
    eh... (Duminică, 26 martie 2017, 20:26)

    brita [utilizator]

    nu mor caii cind vor ciinii.
  • +4 (4 voturi)    
    caline (Duminică, 26 martie 2017, 20:38)

    plictis [utilizator]

    Pai caline, hai sa iti zic eu cum stau treburile. Kovesi asta, e cam fraiera asa, ca nu se da corupta cu voi, asa ca au premiat-o cam toate ambasadele si forurile europene ca redus numarul de corupti ca tine, si ca cei de teapa ta. asa ca poti sa ii tot ceri demisia.
    un sfat iti dau, nu incerca sa scoti romania din EU, ca te linseaza careva, cand iesi de la urmatorul permis pe usa din spate de la politie.
  • +6 (6 voturi)    
    wow.... (Duminică, 26 martie 2017, 20:42)

    Foxcrawl.com [utilizator]

    Auzi la el, sa-si dea LCK demisia ca au concluzionat nu stiu cum aia de la CCR. Bah Taricene, dar cand sute de legi d-ale voastre ajung pe masa CCR-ului si sunt rejectate, eu nu am vazut Parlamentul dandu-si demisia. Hai, mars latraule. Vei intra la bulau intr-o zi dar din pacate, asa cum e regula in Romania, vei fi probabil prea batran si nu prea mai conteaza.
  • +5 (5 voturi)    
    Cel mai scarba imi e de personajul asta (Duminică, 26 martie 2017, 22:52)

    KTerinca [utilizator]

    Tariceanu.
    Pe asta chiar mi-as dori sa il vad la parnaie.
  • +1 (1 vot)    
    demisia (Luni, 27 martie 2017, 6:57)

    ZinaRebeleanu1 [anonim]

    Calin Popescu Tariceanu fiind cercetat penal pentru marturie mincinoasa si favorizarea infractorului ar trebui sa plece din fruntea Senatului Romaniei. Crede ca daca pleaca sefa DNA el va scapa. Eu nu cred ca va scapa de puscarie.
  • +1 (1 vot)    
    Daca tii neaparat s-o vezi dusa pe Codruta (Luni, 27 martie 2017, 7:17)

    John M. [utilizator]

    noastra, propune-i un deal pentru binele patriei: spune-i ca daca-si da demisia, tu te duci voluntar la puscarie pe 3 ani !