Codrin Stefanescu: Lista PSD de premieri are 8 nume, printre care Mihai Tudose, Lia Vasilescu, Adrian Tutuianu, Viorica Dancila

de V.M.     HotNews.ro
Duminică, 25 iunie 2017, 21:25 Revista Presei | Radio TV

Codrin Stefanescu
Foto: AGERPRES
Secretarul general al PSD, Codrin Stefanescu, a declarat duminica seara, la Antena 3, ca social-democratii au o lista de opt nume de potentiali premieri, printre care actualul ministru al Economiei, Mihai Tudose, ministrul Muncii, Lia Olguta Vasilescu, presedintele Comisiei SRI, Adrian Tutuianu, si europarlamentarul Viorica Dancila.

"Nu sunt patru nume pe lista, sunt opt nume si printre cele opt nume era si domnul Tudose. Era si domnul Tutuianu, era si Olguta Vasilescu, era si Viorica Dancila", a spus Stefanescu, potrivit News.ro.

El a facut aceste declaratii dupa ce Antena 3 l-a prezentat pe Mihai Tudose drept numele asupra caruia liderii PSD au cazut de acord. El nu a dorit sa comenteze insa informatia.

Intrebat daca se potriveste Tudose profilului PSD privind premierul, despre care Liviu Dragnea spune ca nu trebuie sa aiba legaturi cu serviciile secrete, in conditiile in care el a absolvit cursuri ale Academiei Nationale de Informatii, Stefanescu a afirmat ca el va fi asumat prin vot.

"Ne asumam, cu Academie, fara Academie", a spus secretarul general adjunct al PSD.


Citeste mai multe despre   























3894 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    olguta... (Duminică, 25 iunie 2017, 21:33)

    qwerasdf [utilizator]

    am vomat instant si mi s-a facut rau
    • +21 (21 voturi)    
      Eu am luat o jumatate de lamaie (Duminică, 25 iunie 2017, 21:45)

      kokos [utilizator] i-a raspuns lui qwerasdf

      pt. greata , daca vrei iti dau cealalta jumatate!
    • +1 (1 vot)    
      Olguta, da (Luni, 26 iunie 2017, 10:22)

      Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui qwerasdf

      tzara o vrea pe olguta!

      putem oare mai rau de atat? ...Daea poate.

      dar a zis Firea ca vrea femeie prim-ministru, trebe sa fie ea...
      • +1 (1 vot)    
        cea (Luni, 26 iunie 2017, 14:28)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mawrkuss

        mai buna propunere era chiar carnatul stafidit codrin stefanescu. e si femeie, e si nationalist, e de toate.
        • 0 (0 voturi)    
          da (Luni, 26 iunie 2017, 16:39)

          Mawrkuss [anonim] i-a raspuns lui nahir

          uite la asta nu m-am gandit! El bifeaza cam toate checkboxurile, si e si țață pe deazupra!
  • +11 (13 voturi)    
    eu cred ca daca si-l asuma... (Duminică, 25 iunie 2017, 21:47)

    math_2 [utilizator]

    .... Codrin Stefanescu si conducerea PSD premierul va fi un genoiu al Carpatilor, garantat. In cateva luni programul lui Dragnea va intra in functiune si G7 va deveni G8 dupa ce Romania va depasi tarile dezvoltate.
  • +18 (18 voturi)    
    numa' legume, una si una (Duminică, 25 iunie 2017, 21:55)

    mnicku [utilizator]

    parca-i mult spus legume.........

    And the winner is...... femeia de serviciu de la prefectura.
  • +14 (14 voturi)    
    Parada slugilor (Duminică, 25 iunie 2017, 23:42)

    OmulNou [utilizator]

    Care mai de care mai inutil, incompetent, sters si slugarnic. Adica PSDisti.

    #totanii90
  • +10 (10 voturi)    
    ... (Luni, 26 iunie 2017, 0:49)

    florin_f [utilizator]

    da pe tine fraiere nu te are? ai fost caratori de genti si ramai mai departe ... ce oameni josnici.
    • +2 (2 voturi)    
      rolul de Lacheu al lui El Insusi (Luni, 26 iunie 2017, 9:42)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui florin_f

      e maxim de Competenta !
  • +9 (9 voturi)    
    doar 8 propuneri? (Luni, 26 iunie 2017, 1:34)

    ras-putin [utilizator]

    la mai multe. mai putin si o sa faca guvern de prim-ministrii.
  • +4 (4 voturi)    
    poza indecenta (Luni, 26 iunie 2017, 6:16)

    Pac-pac [utilizator]

    Rog redactia HN sa nu mai publice nicio poza cu acest individ deoarece capul domniei sale seamana izbitor cu un cap de tenis.
    Pentru ca mai vad si copii ce apare pe monitorul parintilor... chestii d-astea.
  • +2 (2 voturi)    
    dar pe Codrin (Luni, 26 iunie 2017, 8:18)

    Hans Metter [utilizator]

    de ce nu il puneti pe Codrin? Hai va rog eu!!!... Daca tot ne ducem in cap macar sa ne distram!
  • +3 (3 voturi)    
    Cu sfătuitori înfumurați și proști, (Luni, 26 iunie 2017, 9:31)

    asavreau [utilizator]

    Nu-i de mirare că politica PSD este haotică.Lucrează de parcă mâine ar veni apocalipsa.Să fure totul azi,că mâine nu se știe.Fiecare cât apucă.Haita lui Dragnea nu-și stabilesc niște ținte,văd pe unul că ținteste ceva,se năpustesc cu toții și se încaieră.
  • +2 (2 voturi)    
    s'a uitat pe sine (Luni, 26 iunie 2017, 10:02)

    om simplu din multime [utilizator]

    codrin, un pm perfect, ca_ codrin e pt. noi, tot un fel de dracnea doi :-)