Traian Basescu: 80% din electoratul meu nu ma mai sustine (!)

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 23 decembrie 2008, 2:38 Revista Presei | Radio TV

Presedintele Traian Basescu a declarat in emisiunea "Nasul" (B1 Tv) ca este constient ca-si va pierde cea mai mare parte a sustinatorilor sai care erau anti PSD dupa realizarea coalitiei de guvernare PDL-PSD.

"Cred ca acest electorat nu mai este al meu dupa ce a vazut ca am facut compromisul suprem. In 16 ani de cearta ne-am epuizat potentialul de ura", s-a scuzat presedintele care avertizeaza insa ca nu o sa fie niciodata dragoste intre el si PSD.

Seful statului a mai povestit ca a stiut tot timpul de intelegerile preelectorale dintre PSD si PNL si de strategia acestora de a anunta chiar in seara alegerilor, la ora 21:21 (ora cutremurului din '77), pe baza exit-pollurilor trucate, ca PSD si PNL s-au inteles pentru formarea noului guvern. "Am luat decizia sa anunt inainte de alegeri calendarul si sa nu incep nicio consultare cu partidele decat dupa anuntarea rezultatelor oficiale", si-a explicat presedintele strategia de combatere a intentiei pesedistilor si liberalilor.

Traian Basescu la 'Nasul'
Foto: B1 TV
"Cand am vazut ca alianta cu PSD nu este dorita de Patriciu, Voiculescu, Fenechiu, Iliescu sau Adrian Nastase mi-am dat seama ca ar putea sa mearga", a explicat ironic presedintele.

Traian Basescu a acuzat dur cele doua institute de sondare a opiniei publice care au realizat exit-pollurile, INSOMAR si CCSB, spunand ca si acestea s-au inteles sa dea castigator PSD-ul tocmai pentru a sprijini realizarea guvernului PSD-PNL.

Presedintele nu a lamurit insa episodul demisiei lui Stolojan multumindu-se sa spuna ca acesta a venit doar la el si i-a prezentat demisia fara prea multe explicatii si fara sa aiba motive.
























7535 vizualizari

  • -2 (36 voturi)    
    Pe destepti i-ai pierdut de mult (Marţi, 23 decembrie 2008, 3:14)

    Gherase [anonim]

    Ce parere ai, cat te-a costat in fata oamenilor civilizati faptul ca te-ai pupat la carciuma cu ciobanu? Dar ca mina ta dreapta e Udrea? Alianta ta cu PSD a fost cireasa de pe tort. Mai nasol e ca n-avem altul, si tot pe tine te vom avea, pana-n 2014.
    • -4 (26 voturi)    
      mitoman (Marţi, 23 decembrie 2008, 5:13)

      independenta [anonim] i-a raspuns lui Gherase

      mitoman patentat
      merge o vreme, dar scadenta va veni; ca si in cazul altui 'geniu', becali
      • -2 (18 voturi)    
        Bai dar de datoriile lui Moraru ati mai auzit ceva (Marţi, 23 decembrie 2008, 8:04)

        Pantagruelicul [anonim] i-a raspuns lui independenta

        Pai unde naiba putea Basescu sa ne spuna cat de bun e Boc decat la Moraru in emisiune, presul de serviciu. Mai tineti minte scandalul despre creditul urias al Nasului? Ia uitati-va mai jos un pic poate va aduceti aminte: http://steliannegrea.wordpress.com/2008/12/23/basescu-la-radu-moraru-setila-la-indatorila/
    • +7 (27 voturi)    
      ba desteptule, asculta aici: (Marţi, 23 decembrie 2008, 6:50)

      TAIFUN [utilizator] i-a raspuns lui Gherase

      ca tine sint gramada . toti destepti . aftfel oameni buni de nimic . in afara de circotit . actiune , zero . nici o realizare !
      • +2 (32 voturi)    
        sunt de acord (Marţi, 23 decembrie 2008, 8:02)

        atreus [anonim] i-a raspuns lui TAIFUN

        Eu il consider pe basescu cel mai bun presedinte pe care l-a avut Romania in ultima suta de ani. Guvernul este de departe cel mai inteligent alcatuit si are posibilitatea de a crea o concurenta constructiva intre cele doua partide. In sfarsit la guvernare este o coalitie care reprezinta majoritatea covarsitoare a populatiei (care a votat). Oare veti fi injurat mai putin un guvern pnl-udmr? sau prm-pnl? sau png-udmr-pnl? Sa fim seriosi si sa le dam o sansa...
        • +2 (14 voturi)    
          concurenta constructiva looool (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:24)

          robert [anonim] i-a raspuns lui atreus

          Esti foarte tare, atreus! Pune o roata de cascaval in mijlocul unei cohorte de soareci si sobolani nehaliti si-o sa vezi concurenta constructiva ca asta... :))))
          • +7 (13 voturi)    
            da, poate... (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:57)

            atreus [anonim] i-a raspuns lui robert

            sunt de acord ca afirmatia mea este probabil prea optimista si de asemenea ma asteptam sa primesc minusuri dar eu cred ceea ce am spus mai sus. Ar mai fi indicat sa nu fie concediati ziaristii care arata caltabosi primiti drept spaga si atunci am putea vorbi de stat de drept. Pana la urma Basescu a dejucat niste planuri care ar fi facut din Romania un fel de Rusie a la Putin, controlata de oligarhi si trusturi de presa. Ca acestia din urma se regrupeaza este clar dar macar s-a profitat de factorul surpriza si i-a cam ametit pentru un timp.
            • -12 (16 voturi)    
              amazing (Marţi, 23 decembrie 2008, 11:28)

              judex [anonim] i-a raspuns lui atreus

              Scuza-ma dar esti chiar prost...din punct de vedere politic...nu te mai uita la tv, nu mai citi ziare, pierzi timpul INUTIL.
              • +8 (14 voturi)    
                poate (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:33)

                atreus [anonim] i-a raspuns lui judex

                poate... Nimeni nu spune ca basescu este un presedinte comod dar oare de asa ceva avem nevoie? Oare nu vrem sa scoatem la lumina toate intimitatile actului de guvernare? Oare nu vrem sa se vada si sa se auda in media tot ce fac guvernantii? Atata vreme cat avem un presedinte care aproba tacit coruptia (stiti voi la cine ma refer) nu se va putea trai decent din punct de vedere moral in Romania. Asa ca va rog, mai incet cu parerile preconcepute. Vom vedea cum se va descurca guvernul PDL-PSD. Dupa cum am mai spus, eu am o doctrina care se modifica in functie de tara in care ma aflu si de momentul in care votez. Acum cred ca in SUA obama este acceptabil, in mare parte din europa stanga este cel putin imbecila si in romania optiunea ar trebui sa fie de dreapta, dar fara PNL. Daca nu se poate forma o majoritate cu PNL atunci mai bine un amestec doctrinar decat un guvern slab supus santajelor. Imi mentin opinia ca acest guvern este cea mai buna optiune in situatia actuala.
                Cu bine.
            • -6 (12 voturi)    
              nu prea intelegi (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:48)

              luxor [anonim] i-a raspuns lui atreus

              Romania devine Rusie a la Putin cu Basescu nu cu ceilalti.
              Cine vrea republica semiprezidentiala sa treaca din putere in mainile presedintelui??
              Cine si-a adus premier in guvern si ministrii "doar pe criterii de competenta",adica Videanu, Udrea, Ridzi (a luat-o pe mica Elena stagiara la Prlamentul European sadevina viitorul tarii)???

              Deci sa inteleg ca iti cam place Putin si Oligarhii, sau mi se pare mie?
              Cred ca am vedenii atreus asa e ai dreptate nu are cum sa fie asa ei sunt pentru interesul national?
              • +4 (10 voturi)    
                deci basescu, (Marţi, 23 decembrie 2008, 15:24)

                atreus [anonim] i-a raspuns lui luxor

                deci sa inteleg ca basescu controleaza presa, inchide ziaristi (ca putin) sau are un cerc de afaceristi dubiosi in jurul lui care iau toate deciziile in favoarea lor. Sa inteleg ca basescu este cel care detine companii care fac afaceri cu statul sau influenteaza introducerea de legi care incalca principiile concurentiale. Cat de repede uitam...
                • -3 (7 voturi)    
                  aaaa nu are cum (Marţi, 23 decembrie 2008, 16:20)

                  luxor [anonim] i-a raspuns lui atreus

                  Asa e atreus n-are cum, nici-un cerc de afaceristi, Videanu, Casuneanu, Cocos samd sunt doar oameni corecti si comptenti altfel n-ar fi personal sau prin 'reprezentant' in guvern, aaa nici-n-au afaceri cu statul, drumurile parcarile, bordurile le fac ei moca fara stat...

                  Controlat presa???? Controleaza majoritatea populatiei fiindca l-a votat, deci este indragit si daca poporul il iubeste ce mai conteaza.....Ce tu nu il admiri ?
                  • +3 (5 voturi)    
                    de cand (Marţi, 23 decembrie 2008, 17:35)

                    atreus [anonim] i-a raspuns lui luxor

                    de cand banii publici sunt controlati de presedinte? Daca ceva nu mi-ar place la basescu as fi primul care ar critica. Deocamdata insa modul in care se comporta mi se pare corect.
                    • 0 (0 voturi)    
                      din 30 noiembrie (Miercuri, 24 decembrie 2008, 9:47)

                      luxor [anonim] i-a raspuns lui atreus

                      Pai asta era oftica mare controla greu si putin din banii publici pana la alegeri acum cascavalul e la indemana deci intrebarea ta are ca raspuns data de 30 nov.

                      Dar hai ca n-are rost ti-am mai zis tu ai dreptate si basta, numai ca observ ca seductia functioneaza perfect fara nici-o obiectie, e fantastic, cred ca si Pamelei Anderson daca venea naked la tine tot aveai o mica obiectie, dar la sefu nuuu e perfect.
                      Deja citind articolul cu interviul rad singur cum adica aia cu sondajele care intoxica pai cine crede asta tata parlamentul si guvernul se fac pe rezltate finale, ce daca veneau aia si ziceau ca au castigat a doua zi nu putea sa zica pdl dupace avea 90 % ca vrea guvern??? haide ma lasati-ne cu teoria conspiratiei, lovituri de stat, alegeri furate in 2004 etc
                      • 0 (0 voturi)    
                        Bleah! (Miercuri, 24 decembrie 2008, 10:48)

                        atreus [anonim] i-a raspuns lui luxor

                        Pamela Anderson?! Bleah! Are si basescu greselile lui dar analizand alternativele...
          • +5 (11 voturi)    
            ok (Marţi, 23 decembrie 2008, 11:19)

            dedeiu [anonim] i-a raspuns lui robert

            atunci care a fost mai bun? Iliescu? Constantinescu?
        • -2 (8 voturi)    
          Hai sa fim seriosi! (Marţi, 23 decembrie 2008, 16:48)

          Razvan [anonim] i-a raspuns lui atreus

          Daca Basescu a ajuns cel mai inteligent om din tara asta dupa parerea dumneavoastra, inseamna ca nivelul dumeavoastra de educatie si inteligenta este undeva la cote reduse!
          Iar afirmatia ca acest guvern ar fi bun de ceva... pardon, ma bufeste rasul. Intre noi fie spus, ma consider mai capabil decat doamna Udrea, asa ca lucrurile deja scartaie.
          • +2 (4 voturi)    
            ma bucur (Marţi, 23 decembrie 2008, 20:32)

            atreus [anonim] i-a raspuns lui Razvan

            ma bucur ca exista oameni competenti aici. Va rog sa va inscrieti in partidul dumneavoastra preferat si sa incercati sa ocupati functii de raspundere. Vrem sa auzim programul si sa votam in consecinta. Nu stiu daca basescu este cel mai inteligent om din tara, eu am spus ca este cel mai bun presedinte, si asta dupa parerea mea, fara pretentia de a detine adevarul ultim. Stiu ca inteligenta si politica nu sunt intotdeauna cele mai compatibile calitati.
          • +2 (2 voturi)    
            esti foarte inteligent si capabil (Miercuri, 24 decembrie 2008, 5:55)

            Nae [anonim] i-a raspuns lui Razvan

            Nu poti sa-ti dai cu parerea despre cineva fara sa ai macar o proba a competentei persoanei respective.
            Esti " mai capabil " la ce? la tricotat sau la dat jos conduceri filiale de partid ? Un comentariu ca al tau ar trebui sa apara daca e cazul peste 6-12 luni. Pana atunci vorbesti sa te afli ca vorbesti ca multi altii despre competenta guvernului.
        • -1 (1 vot)    
          :):):):) (Marţi, 23 decembrie 2008, 19:36)

          clujean [anonim] i-a raspuns lui atreus

          si zi-i asa, cel mai bun presedinte din ultima suta de ani? adica din 1974 incoace, mai exact? breeee, mai invata nitica istorie si apoi scrie! Ceasca, Iliescu, Constantinescu si Basescu, atata am avut ca presedinti (n-am mai fi avut!)
          • +2 (2 voturi)    
            Raspuns unui clujean (Marţi, 23 decembrie 2008, 23:00)

            California [anonim] i-a raspuns lui clujean

            Mama lor de americani.....numai presedintii astia puteau sa-i dea romanilor? Buna dimineata clujeanule, romanii i-au ales pe toti.... Contrar opiniei tale (subiectiva, e clar) agreez ideea ca Dl. Basescu este cea mai buna oferta din tot din ce s-a prezentat in campanii. Si daca acum avem guvern PDL-PSD este tot opera celor ca tine care nu a-ti votat dar aveti opinii din fotoliu.
          • -1 (1 vot)    
            ..... (Marţi, 23 decembrie 2008, 23:47)

            Masacru [utilizator] i-a raspuns lui clujean

            Cu bune, cu rele, Ceasca a fost peste toti.

            Base n-a facut nimic. a adust traiul pe datorie.
      • -1 (7 voturi)    
        Gogule (Marţi, 23 decembrie 2008, 9:33)

        io [anonim] i-a raspuns lui TAIFUN

        Doare rau ma?
    • 0 (2 voturi)    
      Alternativa (Marţi, 23 decembrie 2008, 16:18)

      realwahl [anonim] i-a raspuns lui Gherase

      Alternativa la Basescu ar fi daca... Monica Macovei ar candida la presedentie la urmatoarele alegeri.
      Daca vrem sa facem curatenie, sa alegem pe cineva care a demonstrat ca are vointa si face!
      • 0 (0 voturi)    
        ........ (Marţi, 23 decembrie 2008, 23:49)

        Masacru [utilizator] i-a raspuns lui realwahl

        nu stii totul despre Monicutza. are pacate grele.... ai auzit ca batea oamenii din puscarii la tinerete?
        hehe..
    • -1 (3 voturi)    
      Se mai gasesc (Marţi, 23 decembrie 2008, 16:43)

      Razvan [anonim] i-a raspuns lui Gherase

      Nu e neaparat ! Sunt destui oameni capabili in Romania asta si nu doar marinari sau pesedei rasuflati! Avem destule minti care pot conduce statul roman mult mai coerent decat Basescu, Geoana, Tariceanu sau Boc
    • -1 (1 vot)    
      ....... (Marţi, 23 decembrie 2008, 23:42)

      Masacru [utilizator] i-a raspuns lui Gherase

      Nae, de Vadim ai auzit?

      Sau trebuia sa apara la Antenele lui Voiculescu si la PRO TV?

      sau te faci ca nu stii un altul? ;)
  • -3 (19 voturi)    
    RETRAGETE-N MUNTI (Marţi, 23 decembrie 2008, 6:51)

    acidutzu [anonim]

    Nu cred ca realizeaza basescu, ce-l asteapta dupa alegerile prezidentiale din 2009Ne-a dezamagit pe multi asemeni lui gigibecali coleg de local cu locatarul de la palat (culme amindoi locuiesc la palat)mai sint si alte similitudini intre ce doi.Eu cred ca se va afla vr-un candidat care sa te infrunte si sigur te va bate cu propriile argumenteTara intra-n haos,peste un an nu mai sint nici macar bani de pensii,cred ca esti constient ca economia moare si dupa ea moare bugetul si colapsu-i gata>Abia atunci se inoarce ura impotriva ta si lumea nu uita Punem pariu ??!!!
    • +4 (14 voturi)    
      dreapta-stanga (Marţi, 23 decembrie 2008, 7:48)

      schumi [anonim] i-a raspuns lui acidutzu

      nu inteleg de ce atat de multa revolta in privinta noului guvern. de ce toata lumea isi doarea guvern minoritar care sa nu fie in stare de nimic. dak se facea alianta psd-pnl era exact acelasi lucru. tot doctrine diferite au...chiar mai diferite....dak pnl sustine industria si oamenii de afaceri , psd sustine omul de rand (sau cel putin asa ar trebui :) ). deci tara dak este sa intre in haos intra oricum. vroiai iar udmr la guvernare?
    • +11 (11 voturi)    
      Esti sigur ca mergi la vot? (Marţi, 23 decembrie 2008, 8:57)

      Vanatoru [utilizator] i-a raspuns lui acidutzu

      Eu nu prea cred...

      Pana una alta sa vedem contracandidatii...vadim, becali, nastase? :D
      • -1 (3 voturi)    
        Eu merg (Marţi, 23 decembrie 2008, 15:46)

        un roman [utilizator] i-a raspuns lui Vanatoru

        Si daca e de ales intre oricine si basescu, pai o sa aleg pe oricine dar pe basescu nu!

        Mai bine o noua necunoscuta decat un minicnos si un circar patentat care a adus PCR II-ul la putere la 19 ani dupa "revolutia" in care au murit atatia tineri!
    • +5 (9 voturi)    
      Mai bine tu (Marţi, 23 decembrie 2008, 9:08)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui acidutzu

      Toate scenariile apocaliptice cu tara in haos si economia moarta vin de la cei ce stau toata ziua cu mana intinsa la guvern sa le dea ceva in plus. In afara pensionarilor care trebuie ajutati ceilalti trebuie sa munceasca si sa gaseasca singuri caile de iesire din criza. Altfel tot felul de ANAListi isi dau cu parerea fara nici o noima. Acidutzu de ce nu te retragi tu mai bine in munti ca si asa faci umbra de pomana. Punem pariu !
    • +3 (3 voturi)    
      pe cat? (Marţi, 23 decembrie 2008, 18:31)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui acidutzu

      dupa cum imi stiu eu compatri(h)otii, niste curve masochiste, tot la pestele care le bate or sa traga! iar cand se gaseste unul sa gandeasca limpede il "contreaza" demagogii si-l huiduie dobitocii!
  • 0 (16 voturi)    
    Hai Basescu!!! (Marţi, 23 decembrie 2008, 7:22)

    dan [anonim]

    tot pe tine te voi vota!!!!
    • -1 (9 voturi)    
      Fireste. Prostia nu se vindeca. (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:20)

      fane [anonim] i-a raspuns lui dan

      Acum dati cu minus, portocalelor.
    • +2 (2 voturi)    
      /ca sa n-avem ce manca (Marţi, 23 decembrie 2008, 18:37)

      eeeuuuu [utilizator] i-a raspuns lui dan

      /uite, se facu rima/ blabla blabla blabla blabla/.... mai schimba mata placa!
  • +9 (17 voturi)    
    Politica este arta posibilului ! (Marţi, 23 decembrie 2008, 8:18)

    Eneas [anonim]

    In situatia in care un asa zis partid -PNL-este pe schema de personal al firmei Rompetrol ,absolut toti liderii sugand "petrol" in loc sa suga altceva de la patricid ,in situatia in care votantii PDL au preferat sa stea acasa sa frece menta in loc sa mearga la vot ,daca mai vroiam un guvern care sa puna capat coruptiei in Romania ,coruptie pe care pupuincuristii liberalilor de pe forum ,deghizati in "dezamagitii "lui Basescu ,nici macar nu o banuiesc,cred ca nu exista alta solutie decat combinatia vorbeste singur pe la televizuinile care il mai baga in seama , cu Iliescu care pe unde apare o ia fizic peste ochi , cu un Voiculescu care nu are curajul sa circule pe jos ,redus la postura demaruntis ca si partidul sau ,vom vedea si noi putina dreptate in tara asta !
    • +7 (7 voturi)    
      completare (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:07)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      ..cu un Nastase care vorbeste singur pe la televizuinele ...
  • -4 (26 voturi)    
    Are dreptate Basescu, nu-l mai votez ... (Marţi, 23 decembrie 2008, 8:25)

    Cioara din varful parului [anonim]

    ... si vreau sa spun ca eram unul dintre fanatici. Din nucleul dur, cum le place analistilor sa spuna.
    Unul din ala care milita cu orice ocazie in sprijinul lui Basescu si a PDL, care mergea mereu la vot, etc.
    Plec la dusmanii de la PNL. Daca ei (PDL) au tradat electoratul prin alianta oribila cu PSD, de ce n-ar face-o si sustinatorii lor, sprijinind de acum incolo pe ai lui Patriciu.
    Primul semnal asupra celor care sunt de dreapta si a celor de stanga, a fost cu legea salarizarii profesorilor. PNL-ul a fost atunci singurul partid impotriva acestei legi demente si am fost in mare cumpana daca sa mai votez PDL sau nu.
    I-am votat totusi crezand ca era doar o ratacire de moment. Insa m-am inselat. Raul abia urma sa se produca.
    Pentru mine, Basescu, Boc, Blaga, Videanu si ceilalti sunt niste TRADATORI. Mi-au anulat practic votul, dat impotriva PSD. Cu ce drept? Al dorintei de ciolan, cu orice pret?
    • +4 (16 voturi)    
      pleaca (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:37)

      georgre [anonim] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      asa sa faci, sa meri la PNL si LASA -NE in durerea noastra ! Meri sanatos patricianule !
    • +5 (9 voturi)    
      cu acelasi drept (Marţi, 23 decembrie 2008, 13:40)

      directia 5 [anonim] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      cu care tariceanu a anulat in 2007 votu l meu contra psd-lui si a scos pd+Macovei de la guvernare,este clar ? cu acelasi drept cu care votu-l meu din 2000 a intrat la redistribuire ,deorece eu am votat pnt iar 'liberalii' au tradat CDR-ul,este clar ?
      • -1 (3 voturi)    
        ai votat pnt in 2000? (Marţi, 23 decembrie 2008, 19:42)

        modrogan [anonim] i-a raspuns lui directia 5

        si vrei sa fii crezut? adica in 2000 votezi pnt iar acum ii votezi pe cei are au distrus pnt-ul,mafiotii lui Basescu? ai uitat deja (vorba vine) ca Ciorbea a cazut fiindca Stan i-a gasit lui Basescu niste case necuvenite iar marinelu a cerut sa fie demis Stan ori el darama guvernul? asta e omul pe care-l lauzi acuma? mi-e scarba, sincer, de asemenea idei!
    • +9 (13 voturi)    
      PNL? (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:25)

      cipri_ [anonim] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      Deci, tu-i condamni pe pdl-isti ca au mers cu psd. Si vrei sa te muti la pnl. Dar ca pnl a vrut sa mearga cu psd asta nu condamni? pnl-ul a fost de acord ca faca tot felu de concesii psd-ului.. . Daca nu mergea pdl cu psd, mergea pnl-ul cu psd, si azi aveam un premier de la PSD. Si un guvern majoritar din PSD. Asa macar e 50% PSD si 50% PDL, si premier de la PDL.

      Tariceanu e de o nesimtire incredibila, sa vina el si sa sustina ca numai programul lui e bun, si ca in formatie cu pdl numai el poate fi premier.
      Deci programul lui a aflat acceptanta de 18% la electorat, dar el nu dorea sa le bage pe gat cetatenilor numai ce dorea el.

      Tu-ti inchipui ce frustare am fi avut noi toti daca pdl-ul accepta pe tariceanu premier, el cu 18% sa ajung iar sa te conduca pe noi. Multi dintre noi de abia am asteptat sa scapam odata de tariceanu.

      Si ca sa-ti dau niste... informatii din inauntrul pnl-ului. Tariceanu nu prea e sustinut in pnl, si-a pus el doar in functii cheie niste persoane de incredere, care sa-i controleze pe restul. Si tariceanu risca serios ca sa pice la urmatoarele algerei interne.

      Cine dorea neaparat cu PSD-PNL? Iliescu, Nastase, Patriciu,...... cel putin in aceasta varianta am scapat de niste personaje controversate, ce-i drept au mai ramas, dar macar is mai putine.

      Tot se zice ca majoritatea care au votat PDL au votat cu asta anti-PSD, dar voi nu va intrebati cati dintre acesti care au votat PDL nu au votat cu asta si anti-Tariceanu-premier.

      Tariceanu cu 18% ar fi vrut inapoi sa conduca el tara, poate ar fi dat iar afara pe cei de la PDL si ar fi condus el tara singur cu sprijinul PSD dandule psd-itor tot felu de... avantaje. S-a vazut foarte frumos cat de bine a impartit tariceanu banii in colegegii psd si pnl.

      Nu-s eu mare fan Boc dar uitativa cum arata Clujul de cand e Boc primar.

      Mie chiar imi pare bine ca a primit Tariceanu o palma cat de buna. Acum ar fi bine sa primeasca si un picior in fund, adica sa nu mai fie ales sef de partid al pnl.
      • -3 (3 voturi)    
        cum arata Clujul? (Marţi, 23 decembrie 2008, 19:44)

        clujean [anonim] i-a raspuns lui cipri_

        infiorator de aglomerat, dominat de golani cu parale, poluat, galagios, stresant si chiar isterizant, plin de kitsch-uri edilitare! daca tie iti place halul in care a ajuns acest (fost) oras universitar, esti sub orice critica!
        • +1 (1 vot)    
          arata precum ocupantii (Miercuri, 24 decembrie 2008, 8:30)

          AlinP [utilizator] i-a raspuns lui clujean

          A ajuns asa din cauza locuitorilor, nu din cauza primarilor...
        • +1 (1 vot)    
          Cluj (Miercuri, 24 decembrie 2008, 17:42)

          cipri_ [anonim] i-a raspuns lui clujean

          imi imi place mai mult Cluj decat Buc. Si mai trebuie luat si in calcul ca ardealul a cam subventionat bucurestiul in sensul ca au platit la stat mult mai mult decat au primut inapoi.
          Si mai e tare interesant ca de cand au fost dati cei de la PD afara de la guvernare, s-a si micsorat bugetul Clujului.

          Normal ca noua mereu ne aducem aminte ce bine si frumos era pe vremuri. Societatea s-a schimbat, lumea is permite mai multe. E mai poluat si mai galagios ca efect secundar a evolutiei. Daca clujenii ar fi saraci si nu si-ar permite sa consume prea mult, si daca ar avea bani sa-si cumpere masini, normal ca atunci ar fi mai putin poluat si mai putin aglomerat.

          La fel se poate spune si despre Viena.
          In timpul saptamanii cand se circula mult e un oras acceptabil, dar duminica la miaza daca e si ceva soare, Viena e o splendoare. Fara aglomeratia de masini, fara aglumeratia si graba oamenilor normal ca e mai frumos.

          Normal ca si clujul daca ar vrea ar putea ajunge iar ce a fost, dar cred ca ar avea economia de suferit, si prin urmare ar avea si cetatenii de suferit. Vremurile comunismului au trecut cand statul avea grija de noi.
      • -2 (2 voturi)    
        M-am saturat de imbecili! (Miercuri, 24 decembrie 2008, 8:55)

        Casca ochii! [anonim] i-a raspuns lui cipri_

        Tariceanu a fost cel mai bun si cel mai onest premier pe care l-a avut Romania dupa 1989! (Cu exceptia lui Isarescu, desigur! dar el nu se pune ca nu-i om politic. A fost intr-adevar un premier "cu fata europeana" si poate tocmai asta ii deranjeaza pe securistii si mafiotii lui Basescu. Imi ine sa rad cand ma gandesc ca dati credit acestui guvern de fufe si de mafioti!
        • +1 (1 vot)    
          Tariceanu (Miercuri, 24 decembrie 2008, 18:17)

          cipri_ [anonim] i-a raspuns lui Casca ochii!

          Normal ca poti mereu sa afli tot felu de comparatii ca sa arati ce bun baiat a fost Tariceanu. Normal ca dac il compari cu Nastase si Vacaroiu, tariceanu e cel mai bun premier posibil. Dar oare nu se putea si mult mia bine decat atat?
          Cum vrei tu sa arati ce bun a fost tariceanu, la fel de usor se poate arata ce bun a fost Nastase ca premier, e deajuns sa-l compari cu cineva care a fost mai rau decta el.

          De ce crezi tu ca l-a sustinut PSD pe tariceanu, de nedarnic ce a fost Tariceanu cu PSD???

          Taxa auto schimbata intro saptamana de 3 ori, da asta da performanta, se vede ca e harnic. Si asta a facuto cu foarte scurt timp inainte de a intra noul guvern la putere. Oare chiar necesara a fost aceasta masura, oare chiar a fost in interes national? Ce a fost atat de urgent de nu putea sa astepte cateva zile pana cand intra noul guvern la putere?

          Da Tariceanu e foarte bun, ne-a bagat pe gat tot felu de legi care nu corespund standardele europene, si care ne aduc amenzi si monitorizare... si si alte cheltuieli. Dar bine ca cel putin afacera lui (si a lui patriciu) personala prospera.

          Poate nu stii cate afaceri are tariceanu. Si poate nu stii ca intro tara cat de cat normala (Austria, Germania) un prim-ministru sau alt ministru nu are voie sa aibe afaceri personale.
          Poate cei mai competenti prim-ministri au fost pana acuma Isarescu, si Ciorbea. Dar ambi nu au stat mult ca prim-minstrii. Oare de ce? Ca au fost prea buni, si au incurcat socotelile.
          Crezi ca PSD l-a tinut pe Tariceanu prim-ministru de bine ce a oprit Tariceanu jaful??

          Stii ce se discuta la congrese pnl pe holuri ?? Afaceri.
          Oare cand si-a dorit partriciu atat de mult PSD-PNL, oare s-a gandit la interesul national. Ia intereseazate cat de harnic a fost patriciu de a ajuns miliardar in euro. Sau a mostenit cumva Patriciu titeiul de la.. ma-sa?

          O sa te convingi cat de repede ce bun a fost Tariceanu, cand vei vedea ca va primi in picior in fund chiar de la propriul lui partid.
      • 0 (0 voturi)    
        antidictatura (Luni, 29 decembrie 2008, 14:03)

        antidictatura [anonim] i-a raspuns lui cipri_

        Basescu = Putin = dictatura prezidentiala
        Pd-ul a distrus in 97 PNTCD-ul si a incercat in 2005 si cu PNL-ul.Trebuie sa aiba grija insa de data asta cu rechinii din PSD.HAHAHA...peste 6 luni divorteaza
    • +4 (8 voturi)    
      si tu esti o oaie... (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:32)

      florin [anonim] i-a raspuns lui Cioara din varful parului

      ...care nu judeca pentru sine, ci ingurgiteaza ce-i dau altii

      Cum adica PNL-ul a fost singurul impotriva legii salarizarii profesorilor? Au votat pentru in unanimitate, in frunte cu ministrul, doar ca apoi Tariceanu a tot dat din gura peste tot ca ei sunt impotriva pana ce unii ca tine au inceput sa creada...
      Iar cat priveste alianta, au tot fost aliati cu PSD 2 ani, neoficial, si au fost si acum la negocieri doar ca n-au avut noroc
  • +3 (11 voturi)    
    deductie logica.... (Marţi, 23 decembrie 2008, 8:29)

    dorinteodor [anonim]

    deci baselu recunoaste ca decizia lui a fost contra vointei unei mari parti dintre cei care au votat.....
    • +2 (4 voturi)    
      normal (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:35)

      george [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

      Normal, asta a fost vointa POPORULUI !
      Asa a vrut poporul sa se intample ! Unirea celor doua partide si fericirea politicienilor.
  • -3 (17 voturi)    
    Basascu confirma (Marţi, 23 decembrie 2008, 8:40)

    MTV [anonim]

    Ca nu are habar de democratie si prin afirmatia asta.Intr-o democratie normala,el,ca presedinte,trebuia sa ia act de formarea unei majoritati si sa numeasca un prim ministru propus de acea majoritate.El,un jucator,se baga unde nu-i fierbe oala.Si pozeaza in victima,in numele interesului national.E expirat total,si nu de azi-de prin vara lui 2005.Cel putin de atunci mi-am dat eu seama ce teapa am luat ca l-am votat.Dar nu voi mai gresi a 2a oara,Base...
  • -3 (19 voturi)    
    Basescu& Coo (Marţi, 23 decembrie 2008, 9:00)

    Nicolae [anonim]

    Tara e condusa de esalonul 2 a PCR &Secu !
    Trist !!!
  • +3 (17 voturi)    
    parere (Marţi, 23 decembrie 2008, 9:22)

    agora [anonim]

    Parere :
    cred ca electoratul PD-L e suficient de destept ca sa priceapa ca e o miscare inteligenta si care isi va dovedi in timp valabilitatea Ma supara si ma ingrijoreaza altceva : faptul ca multi se straduiesc sa submineze toate bunele intentii ale noului guvern ..clevetitori , calomniatori si dau un exemplu : in Adevarul de seara distribuit gratis/?/il balcaresc pe Emil Boc cu incursiuni facute in biografia studentului Emil Boc Dar ma intreb daca onor jurnalistul care a scris si-ar fi investigat propria lui familiuta ce ar fi gasit ????/mama tata frati surori bunici etc ...curati ca lacrima????
  • +4 (18 voturi)    
    toit dati din papagal (Marţi, 23 decembrie 2008, 9:32)

    Inteleptul [anonim]

    toti comentati aiurea si va dati mari cunoscatori, dar nu spuneti nimic. basescu (ne-)a demonstrat cu varf indesat ca spre deosebire de restul are vointa politica, inteligenta si intentii bune.
    pana ieri era criticat ca e prea critic...acum cand a inceput sa se poarte mai bland iar nu e bine. oricum e singurul care are inca puterea sa schimbe ceva. cand el n-o sa mai fie presedinte...probabil atunci o sa si plec din tara asta...
    • -2 (6 voturi)    
      ce-o fi in capul unora..... (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:42)

      dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui Inteleptul

      marite intelept,
      doua mari tari europene care au trecut printr-o crunta dictatura, au ales dupa razboi sa aiba presedinti alesi de parlament deci fara putere. asta le-a asigurat succesul si stabilitatea politica de tip democratic.

      tu vad ca ai nostalgia unor conducatori puternici si intelepti care vor sa schimbe lumea in bine. si ceasca ca de altfel si hitler si mussoloni au inceput bine, au dus tara pe noi culmi...etc.,....dupa aia s-a vazut dezastrul de neimaginat produs de acesti conducatori.....

      tara ar merge mult mai bine fara basescu si cu un guvern schimbat odata pe luna cum a fost odata in italia....
      • -2 (4 voturi)    
        De fapt (Marţi, 23 decembrie 2008, 15:52)

        un roman [utilizator] i-a raspuns lui dorinteodor

        Romanilor le place stilul de actrita de telnovela adoptat de Basescu.
        Plange, se vaita, iarasi plange, injura, mai injura odata, mai face un pic de circ, mai planeg un pic etc...

        Si asta vor romanii circ, nu conteaza ca nu au ce baga in burta! La ce te astepti de la o natie din asta incapabila?!
        • 0 (4 voturi)    
          natie incapabila (Marţi, 23 decembrie 2008, 17:49)

          incapabilu [anonim] i-a raspuns lui un roman

          natie incapabila ii de unde te tragi tu... Romanii au doar ghinionul de a avea printre ei oameni ca tine... da-ti foc la buletinul romanesc si iubeste-ti "permisul" de capsunar. PA!
          • +2 (2 voturi)    
            nu uita incapabile.... (Marţi, 23 decembrie 2008, 18:36)

            dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui incapabilu

            capsunarii au sustinut si sustin tara. au trimis multe miliarde de euro in tara. in scumpa noastra patrie de intelepti, acesti capsunari ar fi stat cu mina intinsa....
            • 0 (0 voturi)    
              hm (Miercuri, 24 decembrie 2008, 2:26)

              er [anonim] i-a raspuns lui dorinteodor

              pesemne capsunarii au fost parghia cea mai importanta la bugetul statului, sau cum ?
  • +1 (5 voturi)    
    nu l-a mentionat pe voiculescu (Marţi, 23 decembrie 2008, 9:38)

    oldman [anonim]

    desi ar fi trebuit s-o fak, in schimb, l-a mentionat pe vantu, dar ati omis voi intentionat a-l pune pe lista
  • -1 (5 voturi)    
    O PROPUNERE NEINTIMPLATOARE (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:10)

    cetateanul [anonim]

    Cred ca cel mai bine ar fi sa nu mai avem alegeri.
    Am economisi o groaza de bani si energii.
    Sa facem un guvern din cei mai competenti oameni care ii avem !!!...
    Ei sint: Patriciu, Voiculescu, Fenechiu, Vintu, Vlas, Stoica (caritas), Tiriac, Catarama., Tender . & gasca .....
    Eu zic ca si-au dovedit calitatile de buni manageri si nu avem nevoie de oamenii lor care sa faca un guvern fantoma condus din umbra de ei.
    Sa renuntam la marionete si sa lucram cu adevaratii conducatori ai vietii noastre economice.
    S-ar putea sa avem surpriza ca acestia sa rezolve cu mult mai bine problemele, data fiind sarcina care le ar fi incredintata!
    NU ESTE O GLUMA !
    • -2 (4 voturi)    
      excelenta idee (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:32)

      george [anonim] i-a raspuns lui cetateanul

      Excelenta ideea ta ! Votez pentru !
  • +1 (9 voturi)    
    ai pierdut un vot ! (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:19)

    dan [anonim]

    ai pierdut un votul meu, dar nu pentru alianta cu PSD (daca pnl-isti au fugit , alta solutie nu era decat cu PSD - inteleg asta perfect.) dar sa o pui pe Elena Udrea la Turism, pe Monica Ritzi la Tineret si nu stiu pe cine ..presedinte la Camera Deputatilor mi se pare descalificant pentru un presedinte si un patid care a lasat sa se intelegea ca este o alternativa la actuala clasa poltica. Promoveaza tinerii in gandire si nu tinerii ca varsta biologica, tineri vii nu ...!? Trebuia inteles asta de cand cu presedinta Elena Basescu la tineret PD-L.
    • +1 (1 vot)    
      hmm (Marţi, 23 decembrie 2008, 16:21)

      sile [anonim] i-a raspuns lui dan

      nene, de acord cu Udrea. Cu Ridzi eu zic sa mai astepti..
  • +3 (3 voturi)    
    sa traiti bine ! (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:31)

    george [anonim]

    voi nu l-ati auzit pe presedinte? poporul a investit cele 2 formatiuni politice sa faca aceasta mare alianta .
    deci cicu mic ! poporul a vorbit ! sa traiti bine !
  • 0 (6 voturi)    
    electoratul presedintelui (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:41)

    gica [anonim]

    Acum asteptam ca presedintele sa ne explice si sa explice UDMR cum e cu autonomia.
    O fi bomboana de pe coliva !
  • -1 (7 voturi)    
    Foarte emotionant! (Marţi, 23 decembrie 2008, 10:50)

    AlinN [anonim]

    "Cred ca acest electorat nu mai este al meu dupa ce a vazut ca am facut compromisul suprem. In 16 ani de cearta ne-am epuizat potentialul de ura"

    Deci ce sa se inteleaga de aici? Ca electoratul nu-l ma vrea pe bietul domn Basescu deoarece acesta nu mai vrea cearta.
    Electoratul nu-l mai vrea tocmai datorita certei manevrelor si misculatiilor. Uite premierul nu-i premierul, uite candidatul DA la presedentie, nu-i candidatul, uite alianta nu-i alianta, iata premierul , premierul nu-i bun si regret ca l-am pus.
  • -1 (9 voturi)    
    om cu 2 fetze (Marţi, 23 decembrie 2008, 11:14)

    sebi [anonim]

    Presedinte mai miincinos ca asta n-am vazut (in afara de iliescu). Te mai voteaza dracu basescule, auzi domnule vorbeste de electorat de dreapta carpa kgb-ista.
    Poate ne explica si el acuma, de ce principala lui tinta dupa alegerile din 2004 a fost sa-l dea jos pe tariceanu si sa-l puna in schimb pe stolojan. Aceasta a fost agenda principala a lui basescu imediat dupa alegerile din 2004 , deci practic a sabotat bunul mers a aliantei pnl-pd din acea vreme.
  • -2 (8 voturi)    
    Justificari inutile (Marţi, 23 decembrie 2008, 12:55)

    FLORIN [anonim]

    Deci Patriciu e de vina ca te-ai aliat tu cu PSDul :)) Multi prosti is in tara asta daca o sa iesi presedinte din nou...
  • -1 (5 voturi)    
    Dezamagit (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:32)

    FLORIN [anonim]

    Am stat ca prostul 3 ore in gara din Timisoara sa te votez. Acum sunt pe deplin lamurit ca nu ai meritat. Singura ta fapta buna in astia 4 ani a fost ca l-ai numit pe Taricenu prim ministru. Daca nu ar fi fost Tariceanu de neclintiti din functie, tu te-ai fi aliat cu PSDul de acum 2-3 ani... De asta vroiai sa rastorni guvernul ca sa te aliezi cu PSDul...
    • 0 (6 voturi)    
      logica (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:37)

      cucu [anonim] i-a raspuns lui FLORIN

      florinele tata, tariceanu a fost pus in functie de basescu.

      nimeni nu l-ar fi impiedicat pe base sa faca alianta cu psd in 2004.

      e greu cu logica.
      • 0 (4 voturi)    
        Poate tu esti greu cu logica (Marţi, 23 decembrie 2008, 15:22)

        FLORIN [anonim] i-a raspuns lui cucu

        Basescu din 2004 nu e acelasi cu cel de acum 2-3 ani...
        Baiatul asta e schimbator ca vremea. Cand Patriciu e dusmanul, cand Geoana cand Tariceanu cand nu mai e Geoana dusmanul ci e prieten si tot asa. Nici el nu le mai stie. Tu cauti logica la un nebun...
        • -1 (1 vot)    
          Ok! (Miercuri, 24 decembrie 2008, 9:02)

          Un roman care s-a desteptat [anonim] i-a raspuns lui FLORIN

          Sunt de acord cu Florin. Basescu este un presedinte catastrofal. Urmareste doar sa obtina putere absoluta. Slava Domnului ca nu are decat doua fete  si nu o sa puna bazele "dinastiei Basescu!"
      • -1 (3 voturi)    
        Bai dus esti rau (Marţi, 23 decembrie 2008, 15:57)

        un roman [utilizator] i-a raspuns lui cucu

        Nu prea te ajuta bila deloc.
        Basescu si PD-ul erau pe nicaieri in 2004, erau un partid in coma.
        Daca nu ar fi renuntat Stolojan atunci am fi avut un presedinte care sa faca treaba nu circ!
  • -1 (5 voturi)    
    mincinos (Marţi, 23 decembrie 2008, 14:40)

    ionescu [anonim]

    dupa 19 ani de ura si distrugeri cei de teapa lui basescu ne-au distrus asa ca nu mai au ce sa urasca si sa distruga si distrug tara, pe oamenii i-au dat gata.
    basescu pentru noi este iliescu 2
  • 0 (4 voturi)    
    sa ne aducem aminte (Marţi, 23 decembrie 2008, 15:31)

    in_memoriam [anonim]

    El este cel ce a rostit " La tepe in Piata Victoriei ... ".
    A tot batut moneda pe inlaturarea si condamnarea baronilor locali. Interesati-va de Mischie, de DIP, de toti ce pe care ii tot pomenea si despre care spunea ca vor infunda puscaria. Iata ca au trecut patru ani si rezultatele se vad. Alianta pe care el insusi a faurit-o este alcatuita din partidul lui, despre care nu se sfieste sa vorbeasca in calitate de presedinte al acestuia ( si nu al tarii, deci independent politic ), si partidul in care au fost si sunt in mare masura in continuare tocmai acei baroni locali care l-au propulsat in campania de acum patru ani. In schimb acum are alti inamici. Asta deoarece atat el, Basescu, cat si partidul pe care ( deocamdata ) il conduce din umbra, PDL, nu au niciodata nimic de spus, si isi bazeaza intreg succesul pe politica acuzatiilor.
    In Romania condusa de el avem acum ministrii precum Udrea Ridzi si Berceanu. Alaturi de baronii pe care ne promitea Basescu ca o sa ii vedem in teapa. Iata teapa cea mare, in jurul careia stau si se amuza actualii ministri impreuna cu partidele din care fac parte si cu tatucul lor, prezidentialul (prea)mult laudat, teapa in care a fost tras poporul, datorita celor ce au votat Basescu, PDS si PSD.

    Sa traiti bine! si Sarbatori fericite!
    • 0 (2 voturi)    
      intr-adevar (Marţi, 23 decembrie 2008, 15:46)

      Popescu [anonim] i-a raspuns lui in_memoriam

      e un exercitiu bun sa incercam sa vedem ce s-a ales din :
      - "Sa traiti bine!"
      - "La tepe ..."

      Incep eu. Nimic. Niste vorbe goale, minciuni ordinare spuse pentru a aduna voturi.
      Macar de ne-am destepta odata.
  • -2 (2 voturi)    
    Isarescu (Marţi, 23 decembrie 2008, 16:00)

    un roman [utilizator]

    Daca reuseste PNL-ul sa-l convinga pe Isarescu sa candideze la presedentie din partea polului de dreapta atunci s-a zis cu Basescu!

    Avem nevoie de o dreapta puternica pentru a-i combate pe comunistii de mana a II-a ai lui Basescu!
    • 0 (0 voturi)    
      Subscriu (Marţi, 23 decembrie 2008, 16:36)

      FLORIN [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Ar fi frumos sa avem un candidat serios la presidentie. De circ suntem satui.
      • 0 (2 voturi)    
        cu sa scapam de circ? (Marţi, 23 decembrie 2008, 18:42)

        dorinteodor [anonim] i-a raspuns lui FLORIN

        pai e simplu: presedinte ales de parlament, ca in majoritatea republicilor din europa (inclusiv germania si italia, doua foste dictaturi crunte...) si banii economisiti sa-i dam nevoiasilor....basca, cheltuieli muult mai mici cu intretinerea si cazarea presedintelui....
  • 0 (0 voturi)    
    Aha, polul de dreapta PNL-PSD??? (Marţi, 23 decembrie 2008, 18:46)

    A Dandanache [utilizator]

    Carevasazica, stimabilii tovarasi de la PNL propun acum polul de dreapta, adica intelegerea lor PNL-PSD. Poate ne explica cum exact se incadreaza (din fericire acum rasuflata) aceasta combinata 21:21 in "polul de dreapta".
  • -1 (3 voturi)    
    Gura bate ... (Marţi, 23 decembrie 2008, 19:01)

    Unul pierdut de mult [anonim]

    Macar aritmetica trebuia sa-l faca sa taca : 80 % din circa 30 % inseamna ca a mai ramas cu 6 %. Daca tot a vorbit, ar trebui sa dea si o dovada de onoare (onoare, ohhhh!) : la asa electorat demisionezi.
    • 0 (0 voturi)    
      ai nostri (Joi, 25 decembrie 2008, 16:31)

      Felix [anonim] i-a raspuns lui Unul pierdut de mult

      Te astept la noi. Avem nevoie mare de mancatorii de c...cat ca tine. N-o sa-ti para rau.
  • -1 (3 voturi)    
    16 ani de cearta (Marţi, 23 decembrie 2008, 19:04)

    ioan timsioara [anonim]

    "in 16 ani de cearta ne-am epuizat tot potentialul de ura" si am dat de-o coalitie dupa ce in campanie PSD insemna "tara pe mana hotilor"...
    asta mi se pare cea mai penibila scuza all time pentru o inselare a electoratului. E o insulta la adresa inteligentei cititorului, si denota o denaturare logica si morala.

    Iar a lansa in discursul de investitura a noului guvern niste acuzatii nefondate cum ca 4-5 ministrii din vechiul guvern ar fi fost oamenii lui Vantu.... no comment
  • +2 (2 voturi)    
    El (Miercuri, 24 decembrie 2008, 13:09)

    Sandu [anonim]

    Nu cred ca a pierdut 80% din electorat. Exagereaza si el ca sa para mai induiosator si ca o forma de scuze fata de electorat. Trebuie sa te faci frate cu dracul ca sa treci puntea. Normal oamenii inteleg si daca va merge guvernarea acceptabil n-o sa aibe probleme la sufragii mai ales ca nu este nimeni candidat acceptabil. Doar n-o sa votam cu Felix diabolicul a carui ascensiune de la parlit de securist la vicepresedinte de Senat este notabil. Asta a urcat incet si bine, numai scaunul de Presedinte al Romaniei ii lipseste.
  • 0 (0 voturi)    
    JOS PENALII SECURISTI! (Miercuri, 24 decembrie 2008, 17:59)

    100%PDL - sula%PNL [anonim]

    Tara noastra va incepe reconstructia cand demolatorul Patriciu va fi dupa gratii. Si apoi genocidarul Iliescu la 2m sub florile din Belu. Restul sunt doar niste catelusi. Cand Patriciu cade, tot puroiul implodeaza. Basescu a fost duios cu criminalii care l-au muscat si intepat 4 ani degeaba, Poporul si-a dat repede seama de tradarea celor 322. Veninul Tudor isi frange mainile si isi cauta o franghie, neghina Bella plange in batista, iar Iuda Citroeneanu se va arunca sub un TIR cu porci cu dioxina. Voiculescu, Patriciu, vecinii nostri, interlopii au platit gras acele procente partidelor anti-Basescu.
  • -1 (1 vot)    
    ANARHIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Duminică, 28 decembrie 2008, 9:58)

    Prostul nr.15.370.234 [anonim]

    Legi votate, legi promulgate - sow what!? Nu le aplicam, conform Constitutiei! D-le presedinte prezentati-va demisia! Norodul o accepta!