Traian Basescu la OTV: Electoral, expertiza ar fi bine sa vina inainte de incheierea campaniei. Spiritul lui Vantu a intrat si in Razvan Dumitrescu

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 30 noiembrie 2009, 22:32 Revista Presei | Radio TV

Traian Basescu
Foto: OTV
Presedintele Traian Basescu a declarat la OTV ca rezultatul expertizei va veni in circa doua zile si ca acea caseta a fost falsificata in strainatate "fiindca le era frica ca in tara se va afla". "Electoral, sper ca rezultatul sa para inainte de alegeri fiindca aceasta caseta trucata si promovata intensiv de Realitatea TV si Antena 3 mi-a adus deservicii importante", a declarat seful statului.

"Nu o sa-l uit niciodata pe ziaristul care a moderat emisiunea de la Realitatea cum tinea o foaie pe mana vrand sa-mi arate ca e sincer si el stia ca urmeaza sa faca o ticalosie. Eu am crezut totusi in ziaristii acelui post dar se pare ca spiritul lui Vantu a intrat si in Razvan Dumitrescu. Dupa emisiune a trecut probabil pe la caserie", a declarat Traian Basescu.

Seful statului a vorbit si de intalnirea avuta luni cu Klaus Johannis dar a refuzat sa dea detalii spunand doar ca a vrut sa se asigure ca acesta intelege mecanismul constitutional al numirii unui premier.

Intrebat care a fost cel mai bun premier in opinia sa, presedintele Basescu a spus ca Adrian Nastase ar fi fost un mare premier daca nu ar fi fost asa corupt.

Referindu-se la stenogramele discutiilor Macovei-Rosca Stanescu-Chireac, seful statului apreciaza ca Macovei a fost cel care a facut inregistrarile fiindca a vrut astfel sa se protejeze.

Declaratii ale presedintelui:

  • Toate marile ziare din Rusia au preluat filmul trucat fara sa prezinte si punctul meu de vedere. E clara pozitia si sustinerea lor.

  • Mircea Geoana invata niste texte pe dinafara si le repeta ca o masinuta. Cand i se rupe filmul nu mai stie ce sa mai faca. Asa va face si cand va fi presedinte.

  • Am mai avut povestea cu violul si in campania din 2004. Nu am o categorie unde sa incadrez astfel de fapte promovate de oameni politici si televiziuni.

  • Mi-au trecut prin mana mii de acte oficiale pe care le-as fi putut folosi impotriva adversarilor. Ce fel de sef de stat as fi fost eu daca as fi facut asta?! Decat un castig murdar mai bine o infrangere curata. Am luptat de la inceputul mandatului pentru credibilizarea institutiilor statului. Amintiti-va ce era SRI-ul inainte sa vin eu!

  • As reduce cota unica in 2011 si as lasa mai multi bani la oamenii de afaceri fiindca acestia ii reinvestesc si creeaza locuri de munca.

  • In ce priveste numirea cumnatului lui Mircea Geoana la Eximbank a fost una din cerintele lui Geoana pentru Emil Boc.


  • Citeste mai multe despre   



















    8878 vizualizari

    • +6 (8 voturi)    
      ONLINE (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:41)

      lup [anonim]

      Online la http://www.cool-digitv.net/tv-channels/ro/otv-diaconescu-tv.html cred ca trebuie ceva plugin instalat, SAP sau Tv U-View
      • +33 (35 voturi)    
        Base e in mare forma (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:14)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui lup

        Doamne cit am ris. De Geoana bineinteles. Ar trebui sa-i spuna stafu ca conduce in toate sondajele online, aia de la Realitatea arata sondaje false.
        • +15 (25 voturi)    
          Nene .... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:44)

          SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

          Ai cuvantul meu ca aproape am lesinat de ras :)))

          Basescu a fost absolut delicios, are replica si explicatie logica si de bun simt PENTRU FIECARE PROBLEMA.

          Pe cuvant de onoare, ma intreb oare cum este posibil ca Geoana sa aiba atatia sustinatori ..... si as prefera sa nu-mi raspund, pentru ca-mi iubesc Romanii.

          Oricum, nu-l vad pe Geoana deloc bine, insa ce m-a bucurat a fost pronosticul lui Base, care arata ca stie cu exactitate cat mai avem de evoluat ca natie (53-47% pentru Base).

          Isi da seama ca trebuia ca anumite generatii sa iasa din scena si sa lase tinerii nepatati si nemaltratati de regimul comunist sa decida soarta Romaniei.

          Probabil ca jegurile de ziaristi din tabara ROSIE vor continua cu magariile, insa acum sunt si mai sigur ca Nea Traian e cu foarte multe clase peste ei.

          Multa bafta la vot. Va rog sa mergeti, indiferent de candidat, doar daca votati mai aveti dreptul sa comentati dupa 6 decembrie despre cum se conduce Romania.
          • -13 (13 voturi)    
            Draga sheapa... (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:35)

            bgd [anonim] i-a raspuns lui SHEAPA

            Nu vreau sa par negativist...insa oricum am vota...la fel de prost va fi condusa Romania, la fel de mult se va fura...la fel de multe scandaluri vor fi. Basescu, Geoana, PDL, PNL, PSD, etc...toti oamenii astia sunt niste jeguri care nu au in cap decat putere, bani si intriga. Interesul national a disparut. Acum 20 de ani am avut o sansa...o sansa pe care am ratat-o votandul pe Iliescu. Anul asta am mai avut o sansa...insa persoana s-a retras (nici n-avea ce cauta in jegul asta de societate...nu se potrivea deloc)
            Daca in primul tur au fost 56% din romani...in turul al 2-lea nu cred ca vor fi mai mult de 40%... Nu instig la neprezentare...insa oricum vom vota...tot rau va fi si de-acum inainte.
            • +4 (4 voturi)    
              draga bgd (Marţi, 1 decembrie 2009, 5:02)

              G.Marius [utilizator] i-a raspuns lui bgd

              Poate asa iti place tie sa crezi, poate ca lamentarile trecutului intra undeva in esenta noastra.
              Nu ai avut nici o sansa acum 20 de ani.
          • +4 (4 voturi)    
            raspunsul e simplu, dar dureros (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:34)

            calin.u [utilizator] i-a raspuns lui SHEAPA

            E simplu sa explicam de ce Geoana are atatia sustinatori, insa azi e ziua nationala si sufletul de roman o sa doara cand privim adevarul in cifre. Este un fapt ca avem de a face cu doua Romanii, o transilvanie, brasov si un bucuresti progresist pro-reforma, pro-Basescu, si o moldova si un sud pomanagist pro-geoana.
        • +12 (16 voturi)    
          ref sondaj (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:06)

          Raj [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

          nu uita ca pe net stau baieti si fete destepte,problema e ca nu vin cu totii la vot .PSD ia voturile de la tare de la cei batrini pe care-i sperie ca Base nu le da pensii in ianuarie!
          Sper ca totusi sa nr mobilizam si sa-l aducem pe Base din nou presedinte
          • -3 (3 voturi)    
            Memorie scurta (Marţi, 1 decembrie 2009, 11:01)

            Un Votant [anonim] i-a raspuns lui Raj

            ce ce, mai asta va plateste ca voi sa scrieti ???
            deja vorbeste de o infrangere curata!!!
            ha ha ha
            Hai ca sperietoarea PSD pentru asa zisi anti-comunisti numai tine.....
            Mai tineti minte ce spunea mATROZUL in 2004 pe cand cu Bombo citez "cu cea a gresit tara asta de trebuie sa aleaga intre 2 comunisti? deci el insasi se recunoaste a fi........ deci lasati-ma cu PSD cu Ilici si cu toti ca nu tine
      • +20 (26 voturi)    
        A fost lansat apel pe net ... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:38)

        CFG [anonim] i-a raspuns lui lup

        Boicot pe 3 decembrie:
        http://www.facebook.com/notes/3dec-ziua-fara-realitatea/protest-impotriva-manipularii/224833141752

        Nu va uitati Joi 3 Decembrie 2009 la iRealitatea TV.
        O zi fara acest post punct
        • +11 (19 voturi)    
          Realitatea neocomunista, organ de propaganda (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:31)

          Typhoon [anonim] i-a raspuns lui CFG

          Asta este trustul prin care va sufla crivatul, cit de curind.
          Uzurpatorii isi imping marionetele in scena sa intineze simbolurile nationale!!!
        • +13 (19 voturi)    
          Stop manipulare prin TV (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:37)

          Ionel [anonim] i-a raspuns lui CFG

          Chiar ma gandesc de ceva vreme sa faca acest gest definitiv. Adica: scot Realitatea si Antenele din lista mea de programe.

          Nu doar atat: chiar o sa ma interesez ce afaceri au acesti parveniti (Vintu, Voiculescu, Patriciu), sa le ocolesc. Nu vreau sa contribui la afacerile lor.
          • -2 (4 voturi)    
            minciuni (Marţi, 1 decembrie 2009, 4:19)

            paula [anonim] i-a raspuns lui Ionel

            afaceri ocrotite de domnul basescu in toti acesti 5 ani, ca doar nu degeaba l-au finantat in 2004 si ulterior le-au sporit averile de 5 ori.
        • +8 (20 voturi)    
          :) (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:38)

          Tomis [utilizator] i-a raspuns lui CFG

          Eu ii boicotez de cateva zile, asa cum il boicoteaza ei pe Basescu. Nu tin minte ultima data cand i-au transmis o conferinta de presa in direct, trebuie sa ma uit pe basescu-live.ro
          Dar cand e vorba de Goana se reped urgent sa-i pupe picioarele si sa-l prezinte cum vorbeste despre cele 80 de milioane de romani.... ce sa mai vorbim, niste sclavi.
          • -3 (5 voturi)    
            Funny (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:53)

            bgd [utilizator] i-a raspuns lui Tomis

            Cand Basescu se adreseaza de la Cotroceni....atunci trebuie difuzata declaratia. Insa cand acesta vorbeste de la sediul de campanie...nu mai este presedinte ci candidat...iar spatiul electoral se plateste. Au tot dreptul amice sa nu-l difuzeze cand vorbeste din Lipscani...la fel cum au tot dreptul sa ne intoxice zilnic cu declaratiile lui Geoana. Nu boicoteaza nimeni pe nimeni.
            Poate doar TVR-ul ce mai boicoteaza...in rest sunt televiziuni private iar aparitiile candidatilor pe aceste posturi se negociaza.
            Asta inseamna democratie...fie ca ne place sau nu.
            • +1 (3 voturi)    
              serios? (Marţi, 1 decembrie 2009, 5:14)

              G.Marius [utilizator] i-a raspuns lui bgd

              Iar diferenta intre piata de zarzavat si jurnalism, cam care ar mai fi? doar marfa?
              • +2 (2 voturi)    
                La piata de zarzavat mai ai o sansa: (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:43)

                enter [utilizator] i-a raspuns lui G.Marius

                Poti cumpara rosii la fel de bune din locuri diferite. La televziunile noastre, aceeasi Marie are vo' 5 palarii in acelasi timp, in functie de post. Si oricat i-ar tremura mana lui Dumitrescu la cat de cinstit e, tot e undeva un editor care decide ce stire apare in fata si cat timp, si ce stire apare in spate. Si uite asa.... poate deveni o tragedie nationala faptul ca unii beau pana la 2 l de apa pe zi, si ceva insignifiant faptul ca farmaciile dubleaza preturile medicamentelor.
            • +2 (2 voturi)    
              varul meu, Ali Akhmet din Al Qaeda, are o vorba : (Marţi, 1 decembrie 2009, 9:03)

              Eneas [anonim] i-a raspuns lui bgd

              in democratia lui Iliescu ,original sanforizata (adica nu intra la apa, bgdule!) din Romania
              media tamilului Voikulescul si a lui Shmil O-vrei Vantu (nume de imprumut) voteaza in locul poporului !
              Tot Ali ,care are facultatea facuta la "Titu Maiorescu ", mai spune ca Platon defineste democratia ca accesul ignorantilor si escrocilor la puterea politica !
              De ce nu incerci sa intelegi inainte de a te baga in seama ?
              nu vezi ca majoritatea celor de pe forum sunt anti-moguli ?
              de ce crezi ca astia vor sa puna mana si pe Hot News?daca nu au si pus...
              • -2 (2 voturi)    
                Da nu e vorba ca nu inteleg... (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:37)

                bgd [anonim] i-a raspuns lui Eneas

                Ca nu vad....incerc sa fiu corect si atat. E o diferenta imensa intre declaratiile candidatului Basescu si cele ale Presedintelui Basescu.
                Voi care urmariti B1, Vox...cate declaratii ale lui Geoana in direct ati vazut acolo? Ale lui Antonescu...etc?
                Hai sa gandim corect si atat. Stiu ca sunteti toti fani Basescu si va credeti mai destepti sau mai nemanipulati sau mai stiu eu ce...insa Romania nu e o portocala.
            • +4 (4 voturi)    
              not funny (Marţi, 1 decembrie 2009, 11:05)

              Tomis [utilizator] i-a raspuns lui bgd

              Daca ar fi vorba doar de declaratiile de la sediul de campanie ar fi o treaba, dar Realitatea (la jegul de Antene nu ma uit de muuult timp) baga pumnul in gura oricui si orice ar putea sa-i aduca un vot in plus lui Basescu.

              Case in point - WC Tudor vorbeste doua-trei minute in direct niste ineptii, facand spume la gura (il stim pe rudotel) , dar lui Stolojan care vorbeste despre desemnarea lui Ciolos (moment istoric pentru Romania) i se taie microfonul in mai putin de 30 de secunde. Exemple mai sunt, stai linistit.

              Inteleg economia de piata si spatiul electoral platit, dar la fel inteleg ca exista si interesul public, si deontologia profesionala. Cu astea cum ramane?
              • 0 (0 voturi)    
                Yeah...still funny (Marţi, 1 decembrie 2009, 16:28)

                bgd [anonim] i-a raspuns lui Tomis

                Cand te uiti la posturi tv gen A1-2-3, B1, RTV, etc...trebuie sa renunti la anumite asteptari. Interes public, profesionalism??? Ha...vezi de ce zic eu ca e funny? Din moment ce ai patron..iar patronul te plateste sa dezinformezi, cenzurezi si manipulezi....tu ca salariat ori respecti ce vrea patronul si iti calci pe principii (daca le ai)...ori esti dat afara.
                N-ai ce face...
                Eu totusi nu inteleg de ce va uitati la tv... Exista internet pt stiri...chiar daca si pe net a inceput sa se simta influenta culorilor politice...
                • 0 (0 voturi)    
                  nope (Marţi, 1 decembrie 2009, 17:18)

                  Tomis [utilizator] i-a raspuns lui bgd

                  Ascult tv-ul cat mananc sau fac ceva in bucatarie, este cea mai usoara modalitate de a salva putin timp. Si cand ascult tv-ul as vrea sa aud stiri obiective si impartiale de la niste jurnalisti verticali, nu de la prostituati mediatic.

                  Bineinteles ca eu stiu cum stau de fapt lucrurile cu patronii si deontologia dar nu este normal sa renunt eu la niste asteptari (eu, consumator) pentru ceva ce platesc.

                  Am vazut ca ai strecurat B1 acolo, smechereste, prin lista. Tin sa subliniez ca desi Radu Moraru are o atitudine clara pro-Basescu, restul emisiunilor (eu ma uit la aia cu evz) mi se pare cat se poate de obiectiva. Parerea mea.
        • +6 (8 voturi)    
          alta idee. (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:37)

          simplex [utilizator] i-a raspuns lui CFG

          ma gandeam si eu la ceva similar fie prin mass-message sau o reclama intr-un ziar popular, ceva cu mare impact, un mesaj simplu si eficient, la pagina de mijloc.

          De exemplu, strangem niste bani, cumparam o pagina de mijloc, fundal negru cu font mic alb umplem pagina cu, numele tuturor celor care au donat, iar in centru, "Incetati cu manipularea mizerabila-semnat telespectatorii"
          ma rog.. nu am inspiratie la ora asta.

          nu stiu cat ar costa ca nu lucrez in media.
          de-aia zic ca un mass ar fi mai bun.

          partea naspa e ca un mass nu stiu cat de repede in zonele rurale.
    • +32 (40 voturi)    
      Corect (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:45)

      Vizitiul [utilizator]

      Stai linistit Traiane ca sunt multi prosti dar nici chiar asa cum cred Patriciu & Co.

      Cred ca ai castigat multe voturi din cauza acestei manevre :)

      PSD ne-a aratat un exemplu de cum va fi cand vor fi ei la putere...cu inscenari si chestii de genul asta.
      • +14 (18 voturi)    
        Bine spus, nu suntem atat de prosti ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:51)

        Catalin [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

        Am vazut emisiunea pe OTV. Bun show, un Traian Basescu jovial, destins si vesel de zile mari.

        Nu uitati, Joi 3 Decembrie 2009, boicot iRealitatea TV. Toata ziua fara Realitatea TV. Uitati-va pe alte posturi daca vreti, dar nu pe iRealitatea TV.


        Si Duminica mergeti la vot. Altfel iar ne oprim din intergrare si dezvoltare. Geona este 'transparent', se vad Hrebe si ai lui prin toti porii sai.
        • +4 (4 voturi)    
          ce boicot? (Marţi, 1 decembrie 2009, 11:05)

          naruto [anonim] i-a raspuns lui Catalin

          pe realitatea nu ma uit de cand a inceput campania, ca ma enervez.
          pe antene, si in special pe antena 3, nu ma uit de cativa ani, ca ma enervez. nici macar la meteo. mitocanie & inversunare prosteasca & gandire limitata. mi-e sila sa-i vad si fara sonor.
          nu pot sa-l numesc <boicot>, e autoaparare. imi protejez nervii.
      • +11 (15 voturi)    
        Campanie (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:01)

        copilul problema [utilizator] i-a raspuns lui Vizitiul

        Din ce se observa pana acum in campania pentru prezindentiale, personajul central este Basescu... Despre Geoana nu se vorbeste deloc. LINISTE! Unii il injura si demonizeaza pe Basescu, ceilalti il sustin... Este lupta lui Basescu cu Basescu. Aceasta este strategia celor din spatele lui Geoana, iar staful de campanie al lui Basescu nu a gasit un raspuns. Geoana trebuie scos din cusca si lovit. Trebuie, atat cat mai e timp, sa fie lupta lui Basescu cu Geoana...
    • +25 (35 voturi)    
      ma intreb ce vecini are Razvan Dumitrescu ? (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:45)

      Ferry [anonim]

      daca sunt alogeni ca el sau romani adevarati ? !nu cred ca exista un ticalos mai mare in media din Romania !
      eventual daca stie cineva pe forum unde are salasul ?vreau sa ii dau eu personal cei 30 de arginti....
      aia de la antena sunt glumeti cu acte in regula ,pot fi internati oricand ,dar kktul asta e o javra
      l-am vazut prin piata Lahovari ,dar nu stiu daca e un indiciu
      • +20 (24 voturi)    
        propagandistului{brucan-2} dumitrescu (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:23)

        Sea_Fury [anonim] i-a raspuns lui Ferry

        Are si de la mine cei treizeci de arginti, sa vedem citi din noi vom mai arunca IUDEI rasplata!!!
        • +3 (7 voturi)    
          dau eu sapunul si sfoara... (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:00)

          dadan [utilizator] i-a raspuns lui Sea_Fury

          ....
    • -26 (42 voturi)    
      sondajul, vrem sondajul! (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:47)

      gimini [utilizator]

      Hotnews, la ora asta se intampla chestii mult mai importante: a aparut sondajul de care va comentam ieri. Geoana 54% vs. Bashe 46%. Cand aveti curaj sa-l dati? :)))
      • +29 (35 voturi)    
        deja-vu (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:20)

        metronom [utilizator] i-a raspuns lui gimini

        in sondajele insomarului lui vantu, prostanacul era castigator si inaintea primului tur.
      • +10 (18 voturi)    
        sigur (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:43)

        jos_iliescu [anonim] i-a raspuns lui gimini

        Sigur, si INSOMAR-ul are o credibilitate fantastica.. eu zic sa scadem vreo 2-3% de la Prostanac.
      • +13 (17 voturi)    
        Unde (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:17)

        mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui gimini

        a aparut? La Antena 3 sau la Realittea?
    • +21 (31 voturi)    
      nu va mai uitati la mogulizoare (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:48)

      MenGhelie [anonim]

      iRealitatea - wc si Razvan Dumitrescu (este un ticalos) reprezinta o parte a sistemului mogulizat, ticalosit si plin de rahati :)
    • +17 (21 voturi)    
      zvastul de gratie!cine il face pe Rrrr Dumitrescu (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:48)

      Eneas [anonim]

      sa deosebeasca un pumn de o scatoalca ? concurs cu premii...
    • -23 (31 voturi)    
      cine nu e cu noi e impotriva noastra: (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:53)

      gigel [anonim]

      "Spiritul lui Vantu a intrat si in Razvan Dumitrescu"
      esti jalic, man. daca ai ajuns sa te justifici la OTV atunci nu stiu ce sa mai zic ...
      nu zic ca tu ai omorat-o pe elodia dar nu esti nici sfant si neprihanit asa cum te dai. un sambure de adevar este din moment ce nu ai negat din prima falsul din filmul prezentat. e clar faptul ca ti-a fost coapta faza, nimic de obiectat. dar este la fel de clar acum, ca ai aprobat si tu fara sa vrei, faptul ca acel episod a fost adevarat. puteai recunoaste intr-un fel sau altul sau puteai dezminti din start. trebuia numai sa iti mentii si sustii o singura declaratie nu sa dai din colt in colt la inceput apoi sa mergi sa aranjezi treburile (asa s-a perceput) si, in final, sa acuzi frauda.
      • +18 (20 voturi)    
        Si tu esti tonomat? (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:37)

        Un credul informat [anonim] i-a raspuns lui gigel

        Comunism= incitare la violenta si ura, detesta meritele,detesta adevarul,detesta proprietatea privata, detesta libertatea de orice fel, detesta individul.
        Sufletul comunismului este minciuna.
        Il recunosti pe mirciulica si ii recunosti si pe cei care
        il il trag de sforicele.
      • +14 (18 voturi)    
        naivitate tembela (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:48)

        geordan [anonim] i-a raspuns lui gigel

        voteaza jonelul, ca sa fii multumit de "ciratenie".
        macar ai habar cine este alesul matale ori intrasi in saptamana oarba?
      • +21 (23 voturi)    
        ... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:54)

        cv [anonim] i-a raspuns lui gigel

        Gigel,
        sunteti tare activ in seara asta... Lamuriti-ma si pe mine, va rog, cum poate un copil lovit sa intoarca capul si sa rida?!?!?

        La campania aceea s-a intimplat intr-adevar ceva: probabil Basescu i-a atins obrazul copilului, i l-a ciupit prieteneste sau poate i-a prins nasul in joaca... Asta explica de ce copilul zimbea, lumea a intors capul spre el... De ce n-a reactionat Basescu din prima? Deoarece a fost suprins de asemenea acuzatii... Dumneavoastra aveti intotdeuan singele rece, nu va pierdeti niciodata c firea, nu sunteti nicodata suprins?!... Mai ales daca v-ar acuza cineva depre ceva petrecut acu' ... 5 ani. Pe mine m-ar fi suprins si as fi vrut sa vad despre ce e vorba inainte de-a face vreo declaratie oficiala... Mai apoi, chiar credeti ca Basescu e atit de timpit, sau ca era beat, sau ca e atit de impulsiv sa loveasca un copil, in plina campanie electorala?!... Si-n plus presa sa nu scrie o vorbulita despre asta?!... Mai apoi, de ce au scos asta la iveala numai ACUM?!..
        Da' folositi-va , va rog, propria dumnevoastra logica...
        ps credeti-ma ca e relativ usor sa falsifici poze sau filme...
    • -18 (30 voturi)    
      Vantu, FNI, Basescu (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:54)

      taranistu [utilizator]

      in 2000 taranistii erau acuzati ca au furat banii FNI, din cauza ca au lasat FNI sa se prabuseasca. PNTCD a pierdut voturi si din aceasta cauza. NU IMI ADUC AMINTE CA IN 2000 SA FI IESIT DL BASESCU IN FATA SI SA SPUNA CA NU TARANISTII AU FURAT BANII CI VANTU! Acum face pe moralistul, ca ii convine! Domnule Basescu, se pare ca ati ajuns in situatia sa aveti dreptate degeaba! Cand DREPTATEA o folosesti arbitrar, doar cand iti convine, o sa ajungi sa se intoarca impotriva ta!
      PS: Se pare ca deja ai pierdut un "general", dl Blaga zicea azi ca va guverna cu "tradatorii" liberali. Dar la urma urmei iti raman atatia generali, la unii le-ai dat chiar "Steaua Romaniei"!
    • +36 (46 voturi)    
      otv-ul a crescut enorm in ochii mei (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:58)

      turistul [anonim]

      rusine "marilor" televiuziuni care nici macar nu transmit conferintele PRESEDINTELUI romaniei ... si felicitari otv-ului pentru curajul de care da dovada !
      • +22 (26 voturi)    
        schimbarea (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:34)

        AndreiMoraru [utilizator] i-a raspuns lui turistul

        Iesiti la vot! Sunati acasa si spuneti-le sa iasa la vot!
        Chiar daca suntem plecati, nu lasati Romania pe mana lui Iliescu si Patriciu! Poate o sa avem la ce sa ne intoarcem candva.

        Iesiti si votati. Referendumul a fost prima schimbare de substanta de la revolutia din ´89 si pana acum. Nu-l lasati pe Geoana sa faca ¨linistea¨ in care ne-au furat atatia ani!
    • +29 (39 voturi)    
      fapta lui razvan dumitrescu este rusinoasa (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:01)

      alex [anonim]

      ...
      • +24 (28 voturi)    
        rusine (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:16)

        saladin [anonim] i-a raspuns lui alex

        Parca numai Dumitrescu merita oprobiul nostru?. Ce, stilul de "jurnalism" promovat de Ursu, Stancu, Hurezeanu, Dragotescu - o imensa deziluzie pentru mine - si nu vreau sa continuu, este mai prejos. Este o rusine pentru jurnalistica romaneasca ce se intimpla in aceste zile la televiziuni. Cred ca o sa aleg si eu OTV-ul. N-as fi crezut ca se poate, dar asta este, pina la alegeri setez comanda pe ei.
        Si mai ales votez BASESCU !.
      • -10 (16 voturi)    
        GODZILA (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:34)

        DDD [anonim] i-a raspuns lui alex

        Mai portocaliilor, v-ati cam invinetit. Toti si toate va sunt impotriva. NASPA! Da nu mai fiti asa ofticosi ca va dauneaza la sanatate.
    • -28 (38 voturi)    
      cum se mai minte (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:06)

      King Crimson [utilizator]

      omul asta singur ... Il parasesc apropiatii, el isi paraseste colaboratorii, se duce un capitol trist din viata acestei tari, cel mai urat dupa Ceausescu. Nici cand l-am invins pe Iliescu nu m-am bucurat asa! (sondaj Insomar - 54% Geoana). Pa, pa, domn profesor!
      • +30 (38 voturi)    
        Bucura-te! (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:23)

        claude_chi [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

        Bucura-te ca pe Basescu il va invinge o carpa de om. Bucura-te ca presedinte al Romaniei noastre va fi un om ce nu stie sa stea in picioare si sa spuna doua cuvinte coerente!
        Bucura-te ca o isterie creata de niste persoane atinse la buzunar de imposibilitatea de a il manipula pe presedintele Romaniei face posibila alegerea unui NIMIC in fruntea tarii.
        Eu unul prefer un presedinte prea orgolios unuia care nu e stapan pe sine.
        Bucura-te ca va fi, in sfarsit, liniste. Va fi o armonie. Pe realitatea se vor difuza desene animate si comedii romantice. Va fi totul un vis...Un vis din care cei saraci se vor trezi mai saraci. Cei bogati vor deveni intangibili. Iar clasa de mijloc va trebui sa aleaga. Sa se muleze pe un sistem defect si sa profite sau sa se opuna si sa fie eliminata din sistem.
        Bucura-te ca dupa ce multi tineri, multi romani au murit crezand sincer ca lupta pentru libertate si bunastare, in fruntea tarii va veni un fiu de securist, papusa a unor fosti nomenclaturisti.
        Bucura-te inca o data!
        Pe mine lasa-ma sa plang
        • +19 (27 voturi)    
          base invinge pt ca il VOTAM (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:51)

          geordan [anonim] i-a raspuns lui claude_chi

          suntem MULTI!
        • +15 (21 voturi)    
          nu-i de gluma (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:22)

          nae [anonim] i-a raspuns lui claude_chi

          exista martori care au stat pe langa vantu patriciu si inca vre-o patru zmei si care au vazut cum se conduc guvernele romaniei din umbra dar nu au curaj sa vorbeasca public. nu stiu dc mai sunt sperante pt tara asta
      • +5 (11 voturi)    
        Fals (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:42)

        Un votant [anonim] i-a raspuns lui King Crimson

        Cand l-ai invins pe iliescu?
      • +14 (20 voturi)    
        sondajul... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:00)

        zerty [anonim] i-a raspuns lui King Crimson

        ia in considerare optiunile din tara.
        Nu-i uitati pe cei din-afara tarii...
        Suntem mai calmi si televiziunile din tara n-au ajuns sa ne spele creierele!
        Nu va fie teama, cei "din afara" ne vom mobiliza: majoritatea dintre noi vrem sa spunem un NU hotarit ui Geoana & Co!
        • +7 (11 voturi)    
          Sper sa o faceti ca suntem intr-un cacat mare (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:25)

          dude [anonim] i-a raspuns lui zerty

          INSOMAR a publicat sondajele false de 46/54.
          Am o presimtire ca vor forta fraudarea alegerilor pt. a se incadra in sondaje, altfel nu se explica. Mi-e tare teama de asta. Trebuie sa fim f. atenti. Membrii sistemui ticalosit n-au limite. Nu exista o metoda infailibila de verificare a rezultatelor?
      • +9 (11 voturi)    
        In tara PSD fura voturile (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:55)

        XTribut [utilizator] i-a raspuns lui King Crimson

        Diaspora i-a dat lui Gioala doar 11%...Va spune ceva procentul asta?....Aici inca n-au ajuns PeSeDeii cu pungi de faina si stikle de ulei...
    • +23 (35 voturi)    
      base (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:15)

      Corina [anonim]

      Diaconescu le da clasa asa-zisilor mari ziaristi de pe la alte televiziuni. Nu credeam ca voi spune asta, dar asa e. Fara ura, fara incrancenare, Diaconescu ii adreseaza lui Basescu "intrebarile noastre", ale oamenilor de rand.
      Mutulica va pierde in 6 decembrie cu tot cu Chiolhanis..:)
      • +6 (8 voturi)    
        O noua generatie de ziaristi (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:34)

        dude [anonim] i-a raspuns lui Corina

        Diaconescu este un "self made" man, tot respectul. A fost pe val, simplu, rapid,la obiect si mai ales "FARA PILE". Dar sa-mi explice cineva cum o dejectie fecala ca CTP, un narcisist ordinar si mare iubitor de film, a ajuns unde a ajuns? El, Dinescu, Rosca Stanescu vor fi istorie in cativa ani. Eu de aia votez Basescu. Somn usor narcisistilor megalomani.
    • +27 (37 voturi)    
      Ce am ajuns (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:15)

      l [anonim]

      Avem TVR la care platim fortat si atatea televiziuni si am ajuns sa ne uitam la OTV ca sa vedem ce are de spus un candidat la presedentie ! Merci hotnews ca ne mai dati si noua stiri ! Nu credeam ca mai este posibil asa ceva, atata cenzura. Asta ptr. ca Basescu e didactor, nu ?
    • -21 (33 voturi)    
      in ce hal ai ajuns traiane!.... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:19)

      geo12 [utilizator]

      se vede cui se adreseaza base: iubitorilor de manele si OTV...a ajuns Base pe scaunul pe care au mai fost Nichita, clarvazatori, cautatori de Elodia, Lazarus etc. ...in ce hal ai ajuns Basescule!... stai linistit, scapam de tine intr-o saptamana!
      • +15 (23 voturi)    
        Se gasesc solutii pentru informare (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:51)

        Iubitor de manele [anonim] i-a raspuns lui geo12

        Nu te face ca nu intelegi de ce a ajuns la OTV. Pentru ca porcii de la tvr. se cred pe mosia proprie. Ar trebui sa refuzam plata taxelor pentru ca nu suntem informati.
    • +9 (17 voturi)    
      Eminescu intr-o emisiune ieri la OTV... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:19)

      Iario [anonim]

      "Şi acum priviţi cu spaimă faţa noastră sceptic-rece,
      Vă miraţi cum de minciuna astăzi nu vi se mai trece?
      Când vedem că toţi aceia care vorbe mari aruncă
      Numai banul îl vânează şi câştigul fără muncă,
      Azi, când fraza lustruită nu ne poate înşela,
      Astăzi alţii sunt de vină, domnii mei, nu este-aşa?"
    • +9 (15 voturi)    
      oglinda tv (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:20)

      mircea09 [utilizator]

      prezenta lui basescu la otv mi-a adus aminte de emisiunile pe care le facea domnul diaconescu in trecut.
    • -5 (15 voturi)    
      nu era o stire... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:20)

      razvan [anonim]

      ca se facu expertiza? Ca deja e la moguli si sunt lasi ca nu o arata?
      Se pare ca Diaconescu il sapa pe Presedinte...
      OTV ii sperie si pe vajnicii sustinatori(sau sunt la regrupare. le dau cagule sa nu ii recunoastem).
    • +17 (25 voturi)    
      din est vine linistea (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:21)

      dragos [anonim]

      filmul a fost developat la moscova. nu l-au putut face pe loc , asa ca geoana a trebuit sa se duca mai tarziu sa il ia.
      tovarasi iesiti la lupta de clasa. haraso?
      VREM SA NE INTEGRAM IN CSI (URSS)
    • +24 (38 voturi)    
      sunt trist (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:22)

      Stoned [utilizator]

      Vreau sa iasa tinerii la vot. Indemnati cat mai multi sa o faca. Basescu are mare nevoie de ei, si tara. Tare imi e sa nu iasa KGB`istii. La VOT copii!!!! (un tanar)
      • -1 (7 voturi)    
        Un tanar securist... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:36)

        Iario [anonim] i-a raspuns lui Stoned

        "Amintiti-va ce era SRI-ul inainte sa vin eu!"... era SRL si el l-a transformat in SA.
        • +2 (6 voturi)    
          la SRI l-a desemnat director pe Maior de la PSD (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:55)

          ciprian [anonim] i-a raspuns lui Iario

          iar la SIE a desemnat pe cineva de la liberali. Daca iese Geoana pariez cu tine ca nu pune la SRI de la PDL?
          Acum defineste te rog SA in conceptia ta (SRL stim deja ce inseamna).
    • -14 (26 voturi)    
      mai tata (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:22)

      woe [anonim]

      mai dom profesor, ia mai du-te d'aci cu expertizele tale, plicticosule. N-ai avut pe scena cameramanul propriu Tataru care ti-a dat caseta discriminatoare care te-ar putea scoate oricand din maro? Sau nu asculta comanda discriminatoare pixelii de pe dansa? De ce bati ma, gura pe la diverse dezmintiri si injosesti Palatul Cotroceni cand faci discursuri electorale cu steagurile in spate .... mai gigel, toate-s un simbol al natiunii noastre, nu ti le-a dat ma-ta, bunicu a murit ca sa le apere. Du-te-n ..... sediul tau de campanie si fa spume. Sa iti fie rusine.
    • -15 (27 voturi)    
      La OTV ? Muahahahaha ! :) (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:30)

      Catalin [anonim]

      In ce hal a ajuns...:)
      • -3 (11 voturi)    
        crezi ca iti sta bine.... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:43)

        aciduzzu [anonim] i-a raspuns lui Catalin

        .... sa crezi despre tine ca ai putea fi cinic?
      • +11 (13 voturi)    
        ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:05)

        zerty [anonim] i-a raspuns lui Catalin

        pai, daca alte televiziuni nu le transmite...
        Cataline, unde ti-e judecata?!...
      • 0 (0 voturi)    
        Nu sunt fan OTV (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:54)

        enter [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

        Insa am observat ceva schimbari in bine la acest post. Spre deosebire de multe altele, care recend s-au cam schimbat... in rau.
        N-ar strica sa reevaluezi situatia.
    • +16 (20 voturi)    
      NU votati din ura! Ganditi inainte! (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:41)

      cristi [anonim]

      de ce atat de multi oameni voteaza din ura pentru Basescu? chiar trebuie sa gandeasca un om ca mircea badea pt ei? Cum poate fi comparata udrea sau ridzi cu Patriciu, Iliescu sau Nastase care au ras tara asta ca o bomba atomica?
      Ganditi-va la copiii vostri! Nu este evident din furia celor aliati contra lui Basescu ce intentii stau ascunse? De ce toata Europa fuge de comunism si ei vor sa ne intoarcem acolo?
      Cei care cred ca acest geoana a reformat psdul ar trebui sa vada ca in spatele lui se afla ACEEASI oameni. NU poti sa-i aduci pe oamenii astia la ciolan din ura pentru Basescu. Ura celor care indeamna la ura este PLATITA.
      • +3 (5 voturi)    
        Mai ma lasi?Am facut liceul cu PSD-istii (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:40)

        dude [anonim] i-a raspuns lui cristi

        Ii cunosc f. bine. Sunt ceva ingrozitor, strigator la cer. I-am avut si pe PD-lei, sunt ceva in genul smecherasi, buticari, bisnitari. Una e sa fii comerciant, alta e sa fii talhar ordinar. Sper sa pieriti in iad voi cei din PSD, grasi, bogati si cu ceafa groasa.
    • +13 (19 voturi)    
      Asteptam raspunsul omului Razvan Dumitrescu... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:42)

      Silviu [anonim]

      in cazul lui Razvan Dumitrescu - jurnalistul de la iRealitatea care i-a luat interviu lui Basescu - sunt urmatoarele variante:

      A. a bagat botu' la mierea de la Vantu, si atunci nu e jurnalist ci slugoi, in concluzie nu avem nici o pretentie.

      B. montajul a fost bagat peste vointa lui, fiind supus la presiuni...

      C. montajul a fost bagat cu vointa lui dar el nu stia ca e facatura, deci a fost si el manipulat.
      Varianta plauzibila doar daca acum si-ar da demisia de onoare.

      Asteptam raspunsul omului Razvan Dumitrescu...
      • +1 (1 vot)    
        Exista o singura varianta posibila (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:52)

        Justin Puscasu [anonim] i-a raspuns lui Silviu

        in cazul "jurnalistului R.D. Se numeste prostitutie morala.
    • +13 (21 voturi)    
      5000 de "ieuro"? (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:49)

      TJ [utilizator]

      din intamplare am gasit asta : Potrivit Adevarul, vedete ale postului Realitatea TV, precum Cosmin Prelipceanu, Melania Medeleanu sau Razvan Dumitrescu, au salarii cuprinse intre 5.000 si 10.000 de euro lunar.

      i-a mai bagat pe dreapta soacra inca 5000 ca sa-l scufunde pe base.


      banc: meteo la FNI : pe dealul vlasiei bate vantul....
    • +19 (25 voturi)    
      Rusine sa-i fie !! (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:50)

      meda [anonim]

      Hurezeanu este o mare deceptie pentru mine. A lucrat la "Europa Libera" unde era amenintat permanent de Secu si uite ce a ajuns : vandut unui mogul. Oare cum poti sa stergi cu buretele toate ideile pentru care ai luptat seara de seara pentru un pumn de arginti ??? Dar stiti de ce ?? Pentru ca nu e in stare sa duca ceva la bun sfarsit. A vrut sa scoata o revista cu nemtii si nu i-a iesit, a fost numit la conducerea ziarului "Romania libera si n-a fost capabil. Si atunci ce sa faca bietul om , sa moara de foame, cand nu stie decat sa dea din gura ?? A acceptat de forma postul de conducere la "Relitatea - Catavencu" dar e platit sa stea sluj in fata lui vantu. Rusine , mare rusine !!!
      Domnule Basescu fiti tare !
      NU MOR CAII CAND VOR cainii !!!
      • +7 (9 voturi)    
        Observ si eu acelasi fenomen (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:46)

        dude [anonim] i-a raspuns lui meda

        Cristian Tudor Popescu, Rosca Stanescu, Dinescu, etc.

        Singurul lucru pe care il putem face :

        SA-I BOICOTAM!!!!!!!!!!!
    • +15 (21 voturi)    
      BASESCU VA CASTIGA! (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:53)

      miky [anonim]

      BASESCU VA CASTIGA....duminica dupa turul I eram sigur ca va pierde...insa cand vad cate ,,personaje publice\" il vor terminat simt ca poporul a inteles exact ce trebuia... REALITATEA = DICTATURA Unde dracu ati invatat voi jurnalismul asta in care tabarati ca hienele toti pe Cezar Preda incercand sa va scoateti mogulul victorios??!!
    • +16 (20 voturi)    
      wow (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:54)

      base [anonim]

      OTV,ETNO,TARAF - Doamne in ce hal am ajuns cu tarisoara asta. Domnul Presedinte in exercitiu ne vorbeste de la Otv despre moguli, reforme,Geoana.
      2012- SALVEAZA-NE!
    • +15 (21 voturi)    
      ..... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:55)

      goagalitz [anonim]

      Fritz a inceput sa aiba indoieli cu privire la geoana. era si cazul. cum poti crede niste comunisti dereglatzi mintal?
      • -1 (7 voturi)    
        stai sa vezi (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:42)

        gimini [utilizator] i-a raspuns lui goagalitz

        Stai sa vezi cum e sa crezi un neocomunist portocaliu ca Bashe, si dupa aia chiar ca nu mai intelegi nimic.
    • +22 (32 voturi)    
      foarte onorabil OTV-ul (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:56)

      Motormouse, A.V. [utilizator]

      diaconescu stie ca basescu are nevoie sa iasa pe sticla.. oricum, rezultatul e f. onorabil, si pt ddd care arata ca nu e prost, si pt base, care se arata uman si corect in fata publicului otv care iese la vot.

      ma indoiesc ca geoana ar putea o discutie libera cu un jurnalist (chiar si favorabil lui) pret de 3 ore.... ar da divide overflow.
      • -2 (12 voturi)    
        desigur! (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:48)

        gimini [utilizator] i-a raspuns lui Motormouse, A.V.

        Amice, te asigur personal ca publicul OTV e foarte incantat. Duminica sunt asteptate sa iasa la vot bunicile de 89 de ani pasionate de cazul Elodia, casnicele care stiu pe dinafara reteta placintei de dovleac, pensionarii care prefera Ciuc la pet si tinerii care au o admiratie netarmurita pentru fenomenalul telefon mobil Sciphone si bomboanele agricole "Samanta de floarea soarelui". Toti sunt rugati sa puna degetul pe casuta care va prezenta un marinar chiomb. In nici un caz sa nu se lase pacaliti de figura subversiva a domnului cu cravata!
        • +4 (8 voturi)    
          asa... si? (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:22)

          G.Marius [utilizator] i-a raspuns lui gimini

          aia nu is tot romani cu drept de vot? Ca si tine...
          dar punem pariu ca in loc de marinar chiomb, se adreseaza cu d-le presedinte?
        • +2 (2 voturi)    
          pentru gimini (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:49)

          luxdesign28 [utilizator] i-a raspuns lui gimini

          Mai gimini, de ce nu ne spui si noua cu cat te platesc comunistii... Ca vad ca esti foarte insistent. Geoana e prost de da in gropi, pana si un om normal de pe strada ar putea sa castige intr-o confruntare cu el. Oricum dupa cum a zis despre Romania, cum ca ar fi o tara de "2 lei", chiar nu ii inteleg tupeul la a mai candida la Presidentia Romaniei... sau sa iei coasa sa dai in profesori si alte aberatii... auzi tu 80 de milioane de romani. De unde le scoate, ca ramai blocat cand il auzi :) Oricum nu am voatat cu Basescu in primul tur, nu am votat cu nici un candidat, mi-am invalidat votul. Dar in turul doi voi vota cu Basescu. Are defecte, de acord, dar este un barbat, si este mult mai capabil sa conduca Romania. (punct)
    • +15 (25 voturi)    
      .... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:57)

      goagalitz [anonim]

      Nu votam psd si johannis. Noi ne vrem presedintele inapoi. Sa votam dreptatea, sa votam Basescu. Nu vrem comunismul inapoi.
    • -14 (20 voturi)    
      GEOANA 54% (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:58)

      marinelu turmentat [utilizator]

      Cand publicati sondajul? Va credeam mai echidistanti pe voi astia de la hotnews. Ce se intampla e panica in redactie? Sau cautati si voi locuri pe corabia cu care va pleca pe mare?
      • +7 (17 voturi)    
        BASESCU +60% (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:29)

        bufnita [anonim] i-a raspuns lui marinelu turmentat

        care-i ala?
        ca pe net , base e 60% mai peste tot
      • +4 (14 voturi)    
        De ce nu dau sondaje psdistii? (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:35)

        Anti-hotzi [utilizator] i-a raspuns lui marinelu turmentat

        Nu pare beat, mai degraba doritor sa stearga pe jos cu Geoana...

        Deci cand il lasati pe 'prostanac' pentru o repriza?

        Ca dupa Bute am chef de inca un meci bun!
      • -1 (5 voturi)    
        explicatie (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:50)

        gimini [utilizator] i-a raspuns lui marinelu turmentat

        Eu le zic de 2 zile sa-l publice, dar probabil l-au trimis la expertul ala fenomenal, care va demonstra ca e un fals grosolan intrucat in dreptul procentelor lui Bashe e un pixel albastru.
    • +19 (25 voturi)    
      Romanii nu s-au saturat (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:06)

      tic [anonim]

      Bravo baieti!
      O sa aveti ceea ce va doriti:
      - 600.000 de bugetari dati afara si viitori someri;
      - Cei cu lefuri mai mari, 55% din salariul brut, ii veti plati impozit la stat (pentru profitul lui Vantu si Patriciu);
      - Justitia va anula toate procesele de coruptie si frauda impotriva mogulilor;
      - Toate preturile va vor face sa adormiti cu numele lui Geoana pe buze;
      - Va veti uita la Realitatea si la Antene si va veti plange de mila;
      - Veti munci voi si copiii vostri o suta de ani pentru a plati datoriile catre bugetul de stat ale lui Patriciu;
      - Veti plati si aerul pe care-l respirati, pentru ca Patriciu, Vantu si Voiculescu n-au facut ceea ce au facut pe gratis, vor castga de 10000 de ori mai mult pe spinarea voastra;

      Sa dea Dumnezeu sa sa fie asa (eu m-am asigurat, stiind ca se va ajunge aici) dar, dupa atatia ani, dragi romani, meritati sa ajungeti in sapa de lemn, pentru ca prostia unui neam se plateste! Si neamul nostru merita din plin sa plateasca! Din pacate, prostia este singura boala care nu are leac.
      Succes la vot, romani!
      Vai mama voastra!
      • +1 (1 vot)    
        Intrebare pentru tine? (Marţi, 1 decembrie 2009, 9:27)

        gheorghe [anonim] i-a raspuns lui tic

        Ce cuvant incepe cu b si se termina cu ou? Iti spun eu, bibelou! Daca te-ai gandit la alt cuvent si ai crezut ca ti se potriveste, e treaba ta. Ce ai insirat mai sus sunt masuri pe care si Geoana al tau le va lua si inca repede ca doar nu o sa aduca bani de la saocara-sa de acasa. Asa ca nu mai fa pe prostul si incerci sa ma convingi si pe mine, propagandist de trei parale ce esti.
        • 0 (0 voturi)    
          Esti .....gheorghe? (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:16)

          tic [anonim] i-a raspuns lui gheorghe

          Intai invata sa citesti, ceea ce am scris eu se refera la cei care vor vota cu Geoana. Daca iese Geoana, ei vor fi primii sacrificati, vor fi primii care se vor da cu capul de pereti. Si pentru prostia lor, mie chiar imi pare bine.
          Asta era ideea.... Dar se pare ca este prea subtil pentru tine....
    • +15 (21 voturi)    
      arde-i Base ! (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:12)

      nae [anonim]

      singurul presedinte care a cerut independenta pt justitie si a condamnat comunismul. asta i-a deranjat pe rusi care vor pe unu' recomandat de iliescu
    • +15 (21 voturi)    
      asta inseamna sa ai oameni cu bani in spate... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:15)

      ilie [anonim]

      ....basescu pe la otv, geoana e ridicat in slavi de trepadusi 24h pe zi la irealitatea si hantene...asa ca votez cu base, astialalti au destui bani, sa facem egalitate....plus ca imi place circul asta, inca 5 ani de circ o sa ne tina in priza...linistea e pentru pensionari....
    • +10 (12 voturi)    
      INTREBARE PT DOMNUL BASESCU (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:20)

      Victor [anonim]

      Dnu-le basescu dvs. ati promis ca veti infinta un impozit simbolic de 1 euro la firme cu actionari studenti sau tineri fara alte venituri . Mai este valavil acest anunt? Daca da, cand va fi posibil?
    • -14 (18 voturi)    
      Jalnic (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:33)

      Irina [anonim]

      A ajuns rau nene...imi doresc din tot sufletul SA NU IASA basescu.Sunt medic rezident si mama si sunt umilita de acest sistem si imi e rusine cu cine ma conduce.Si nu cred ca e trucat...si stiti ce? nu conteaza...Basescu e un golan, un ordinar.Fiica-sa are bani sa si ia case etc si stii cati bani iau eu lunar sa mi cresc copilul?1040 roni! RUSINE!jos golanul!
      • +4 (6 voturi)    
        Intrebare (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:41)

        Anti-hotzi [utilizator] i-a raspuns lui Irina

        Poti sa imi zici si mie ce specializare o sa ai dupa ce termini rezidentiatul?

        De curiozitate...
      • +12 (14 voturi)    
        Pai zi mersi (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:44)

        profesoras [utilizator] i-a raspuns lui Irina

        Ca daca nu era Basescu ti-l cresteai cu 600 ron.
        Si eu sunt profesor si am 950 lei salariul. Nu stau acasa sa-mi cresc copilul ca as lua 800 si pentru mine conteaza 150 lei. In plus, in noiembrie si decembrie voi lua mai putin cu 150 lei pentru economii la buget.
        Voteaza-l pe Geoana sa ajungem o tara de asistati. O sa puna impozit progresiv, o sa ne dea, si mie si tie cate 100 lei si o sa ia de la aia din privat. Dupa care n-o sa mai poata nici aia, o sa emigreze si sa vedem atunci cine ne mai platesc salariile si mie si tie.
        Gandeste, daca tot ai facut o facultate !
        • +4 (4 voturi)    
          Am uitat sa-ti spun ceva, Irina (Marţi, 1 decembrie 2009, 9:07)

          profesoras [utilizator] i-a raspuns lui profesoras

          Si anume ca Geoana are o soacra securista care a cazut din autobuz la Revolutie, drept pentru care a obtinut un certificat de revolutionar.
          Ca are un cumnat care castiga 20.000 euro pe luna de la stat.
          Ca a batut un om ca sa-l dea afara din casa, etc
          Cum nu conteaza daca Basescu a dat in copilul ala ? Sigur ca nu l-a lovit, ci l-a impins usor. " E un golan" ? De unde stii ? Il cunosti personal ?
          Fica-sa e notar. De-aia si-a luat casa. Te puteai face si tu notar, dar ai vrut sa devii medic desi stiai cam cat e salariul. Si mie mi-e putin ciuda ca cumnata mea e judecator si castiga 8000 lei si simt ca nu e cinstit fiindca tot atat am invatat si eu si ea. Dar eu nu am fost in stare sa devin judecator.
          Am o prietena cardiolog care castiga 3000 ron lucrand in 3 locuri. Dar ea nu si-a permis sa aiba familie. Ea nu are nici sot, nici copil. Si nici nu omoara oameni din lene, asa cum am vazut eu de multe ori prin tara asta pe la medici.
      • +10 (12 voturi)    
        ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:56)

        cv [anonim] i-a raspuns lui Irina

        Foarte bine...
        Daca mintea si constiinta va spune ca datorita si numai datorita lui Basescu aveti salar mic si sistemul medical e cum e, votati cu Geoana...
        Insa sa fiti convisa ca problemele dumneavoastra nu vor fi rezolvate in 5 ani nici de unul, nici de altul; de fapt, nici un presedinte n-ar reusi sa faca minuni... Diferenta fundamentala intre cei doi e linistea caracatitei care suge banii statului... Unul a rascolit-o in ultimii 5 ani, a deranjat multa lume, a pus deget pe rana... Chiar daca e mult mai putin decit speram cu toti, a fost primul care a incercat sa faca lucruri concrete... Celalalt deja s-a consultat cu Patriciu (om ce-a fost acuzat de "afaceri necurate") pentru a decide viitorul economic al tarii , e moale si nu stim ale cui interese le urmeaza...

        Fiica lui Basescu o fi avind bani ca parlamentar european (ales ca independent!), insa de ce nu va uitati si-n ograda opusa cu ochii bine deschisi : acolo sunt oameni care sunt acuzati de frauda, ca au manipulat sute de milioane de lei in detrimentul statului; acolo sunt oameni care dupa revolutie au manipulat oamenii si au pus baze atit de fragile pentru o economie de piata; acolo veti regasi acea "eminenta cenusie" care a adus minerii la Bucuresti sa faca ordine facindu-ne de ris in fata lumii...
      • +8 (12 voturi)    
        Cine e jalnic? (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:13)

        tic [anonim] i-a raspuns lui Irina

        Stimata doamna,
        Eu cand am dat examen la Politehnica, in 1988, la examenul de la medicina erau 12 pe loc. Unii dadeau cinci ani la rand admiterea pana sa reuseasca. Asa ca, sa zici mersi ca ai reusit sa termini facultatea si sa ajungi medic. Trebuie sa subliniez ca, absolventii de medicina din acele timpuri erau, in afara de meseria lor, adevarati intelectuali: citeau foarte multa literatura, frecventau teatrele si cinematorafele, expozitiile de arta; concertele de la Ateneu, era o placere sa stai de vorba cu ei. Acum, e vai de lume! Abia pot scrie o banala reteta. Eu, pentru propriile mele probleme medicale, ma descurc singur. Daca va fi o problema de boala cronica (cancer, diabet, etc.), oricum nu ma veti putea ajuta dvs.
        Spre ex., sotia mea, economist angajat la patron, cu 27 de ani de vechime, castiga 15 mil. de lei net si n-are nici sporuri, nici spagi, lucrand 10 ore pe zi.
        Deci, doamna doctor, mai munciti inca vreo 20 de ani si abia apoi aveti dreptul sa va plangeti!
        Cat despre situatia sistemului sanitar, va rog sa va adresati d-lui economist Nicolaescu, care v-a fost ministru (PNL) in ultimii patru ani.
        Pana atunci, la munca si ciocul mic!
      • +8 (8 voturi)    
        irina (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:22)

        Raj [utilizator] i-a raspuns lui Irina

        medic....voiam sa-ti scriu ceva dar ma las pagubas,nu toti care au o facultate au si minte...deh
        • -1 (5 voturi)    
          un medic nu zice nene fireste (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:01)

          lipa [anonim] i-a raspuns lui Raj

          asa ca raj nu fi suparat. dar basescu e moale acum la final cind nu-mi da incredere ca se poate lupta cu aia. asa cu geoana pleaca lumea din tara cu sufletul impacat.
      • +1 (5 voturi)    
        Pai daca esti lenesa (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:00)

        fatmanx [utilizator] i-a raspuns lui Irina

        Cocoana, te intizi cat ti-e plapuma! Atata poti, atat primesti! Cin'te-a pus sa te inmultesti pa vreme da criza? Ce, credeai ca-ti pastrezi jobu daca esti bortoasa? Vechea manevra tipica lindicilor socialisti: sa ma dau lovit ca sa ma tina statu' in brate! Parazitilor!
      • +2 (6 voturi)    
        Basescu s-a schimbat... (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:38)

        MickeyD [utilizator] i-a raspuns lui Irina

        ...dar voi tot cu mentalitatea de asistati ati ramas. cine au fost ministri la Sanatate, te-ai gandit? si cine a cerut mai mult din PIB pt medici? iar cu masina si casa fiicelor dovedesti indoctrinarea pe care ti-a aplicat-o motanul.
      • +6 (8 voturi)    
        Eu castig cam de 10 ori cat castigi tu (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:56)

        Dude [anonim] i-a raspuns lui Irina

        Lucrez in strainatate. Dar eram in aceeasi situatie ca si tine. In plus mai am si familie in tara. Nu pot sa te contrazic fiindca ai dreptate. Dar totusi sa pun stampila pe PDSR nu se poate. Imi pare f. rau, una e sa fii sarac, una e sa ai demnitate.
    • +9 (13 voturi)    
      Dovada audio ca Vantu minte cu nerusinare .. (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:35)

      dumitrescu [anonim]

      Nu vrea o gramada de beton si fier ... ha , ha, ha

      http://www.curentul.ro/2009/index.php/2009113037465/Actualitate/Disperat-Vintu-incepe-sa-scoata-documentele-Strict-Secret-primite-de-la-Radu-Timofte.html
    • +3 (7 voturi)    
      Sunt foarte curios, ipocritilor... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:37)

      stingster [anonim]

      Cati dintre voi cei de aici care blamati "lovitura" asupra acelui copil nu v-ati batut copilul? Eu va vad pe strada zi de zi ipocritilor... Ma uit la copii plangand in timp ce-i smuciti de le sar creierii si sunt la jumatatea celui din film... Cum puteti sa dormiti noaptea?

      Ati aruncat cu piatra inainte sa va uitati la voi... Fariseilor. Imi provocati scarba!
      • -7 (9 voturi)    
        Sa inteleg ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:26)

        NicioDataBasescu [anonim] i-a raspuns lui stingster

        ca si tu esti unul dintre aia care da in copii? Ca Basesu, asa... nu?
    • -6 (8 voturi)    
      intrebare pt Basescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:44)

      taranistu [utilizator]

      Nu v-ar fi rusine sa stiti ca ati fost comparat cu Vaclav Havel?
    • +12 (14 voturi)    
      nu ma asteptam.... (Marţi, 1 decembrie 2009, 0:45)

      simplex [utilizator]

      un bine venit interviu in toata firea:

      Nu ma asteptam sa vad tocmai la OTV pe Basescu, cand am vazut aici pe hotnews am zis.......
      wow s-a ajuns la nivelul otv ? hmm.
      confuz dar si curios ma gandeam ca o sa fie slaba emisiunea dar sincer mi-a placut a fost realaxat basescu, diaconescu a pus tot felul de intrebari - e mai de tabloide omu dar oricum, ce a fost in seara asta il iert pentru toate emisiunile lui.

      se vede pe basescu ca in campanie nu le are cu bullshit-urile electorale si are caracterul intact.

      in rest ce sa mai... a da e 1 decembrie....
      sper ca o sa avem ceva mai bun la stiri, acum ca e ziua nationala.

      sper.....
    • -8 (10 voturi)    
      Grade oferim (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:02)

      marinelu turmentat [utilizator]

      "Băsescu împarte cu dărnicie electorală grade de generali". Parca era criza, ce facem fratilor, isi avanseaza capitanul matelotii innainte de a saborda corabia. Acest jeg uman va iesi pe usa din dos a istoriei. Vai de capul lui.
      • +2 (4 voturi)    
        prin comparatie... (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:30)

        G.Marius [utilizator] i-a raspuns lui marinelu turmentat

        ... ai vreun motiv in plus care face diferenta dintre "jeg uman" si restu "jegurilor umane"..?
      • -4 (6 voturi)    
        la fel ca emil (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:01)

        cipa [anonim] i-a raspuns lui marinelu turmentat

        2 tantalai.
    • -6 (12 voturi)    
      vai de noi ... (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:04)

      rudy [anonim]

      Nu mai poate fi posibil ca tot poporul sa sufere, dar se pare ca o parte (infima), isi merita soarta, adica acei pupincuristi, lichele si fripturisti care nu se mai satura d-le de minciunile unui om ajuns presedinte, printr-un accident al naturii ... pur si simplu! In afara de minciuni, nimic!
      Oare este normal ca acest om (si gasca si ciraci sai) sa nu raspunda ptr. toate rele cate le-au facut de cinci ani, tari acesteia? NU SE POATE ! Trebuie sa fie luati la raspundere, individual, unul cate unul. Se apropie scadenta si vremea socotelilor! Diamne ajuta!
    • +13 (17 voturi)    
      A3/R- H1N1 (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:11)

      Mogulul obosit [utilizator]

      sunt dezgustat de faptul ca am cunoscuti si rude infestati de aceste trusturi microbiene; dar orice plaga se propaga proportional, peste tot.
      e clar, pe 6 decembrie iar imi pun ceasul sa sune la 6.00 am. :)
      • +10 (12 voturi)    
        nasol/de acord (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:51)

        Viorel [anonim] i-a raspuns lui Mogulul obosit

        da, asa e, e foarte trist. campania anti e facuta cu multi bani si profesionalism. f. trist e ca nu e ca si cum ar veni un meteorit peste noi sa ne spulbere si n-avem ce face...

        voteaza anti, spalati pe creier de propaganda asta, tot felul de persoane care par, de la distanta, oameni ca noi.. doua maini, doua picioare, capul intre urechi... oameni care nu au votat pana acum cu iliescu niciodata.. oameni care au acum imprimat foarte adanc pe creier un discurs anti.. basescu nu ne reprezinta, marinarul chior etc.

        oameni buni, treziti-va, chiar vreti ca psd-ul sa aiba 100% control in tara asta? au deja destul putere, nu e cazul sa o aiba pe toata !
      • +5 (7 voturi)    
        asa e (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:44)

        MickeyD [utilizator] i-a raspuns lui Mogulul obosit

        prefera sa ia totul digerat de la Badea si Teodorescu&Co. in loc sa citeasca singuri despre privatizarea Petromidia, patrimoniul UGSR, sindicatele lui Vantu, interesele pentru Romgaz si Posta Romana. Sper ca macar cei tineri ca mine sa se informeze si sa voteze in cunostinta de cauza.
    • +7 (9 voturi)    
      Sa ne unim fortele (Marţi, 1 decembrie 2009, 1:57)

      Vlad [anonim]

      Vad ca majoritatea dintre noi impartasim aceeasi dezgustare pentru acesti comunisti si manipulatori (Geoana, Patriciu & Co.).
      Eu zic sa depunem un efort in urmatoarele zile premergatoare alegerilor sa luptam contra acestor tradatori de tara si in afara internetului: la rude, prieteni si chiar necunoscuti.
      Nu putem sa lasam tara sa fie pradata de acesti nenorociti. Cinci ani (cat e un mandat de presedinte si ulterior multi altii pentru a reversa distrugerea) este un pret prea mare. Mult succes tuturor!
    • +4 (6 voturi)    
      mai intai (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:05)

      pentru cocoana doctor [anonim]

      urlati si luptati sa va reformati sistemul cucoana draga. ca daca asteptati un salariu pentru un serviciu unde nu exista calitate, nu exista infrastructura, nu exista profesionalism, va mintiti.
      reforma sistemului si dupa aia sa vorbim si despre salarii.

      ne-am obisnuit sa ne cerem drepturile... insa uitam de cele mai multe ori de obligatii.


      ne-au aratat oameni responsabili, tari mult mai avansate mai ales in mentalitate... au venit si au muncit fara bani, au ridicat sistemul din cenusa si apoi dupa ce au facut ca sistemul sa mearga au vrut si bani.
      dar nu, nu la noi... la noi "sa se dee" ...

      reformarea statului... auzi macar ce-ti spune basescu? sau auzi promisiunile desarte si fara acoperire ale lu' geoana...promisiuni de prostanac la mintea oricarui adolescent... de unde nu-i, degeaba iti promite prostanacu' cucoana.
      lumea moare in spitalele romanesti cand de abia s-a nascut, moare dintr-o operatie de apendicita, moare din neglijenta si atentie moare din cauza incompetentei voastre de multe ori. si nu isi asuma nimeni raspunderea... pentru asta nu sunt bani ... este unul dintre raspunsurile auzite cand te duci in spital , nu sunt bani pentru seringi, fese si medicamente minimale, de aceea nici asumarea raspunderii incompetentei voastre nu exista... dar daca nu sunt bani pentru asta... de unde ganditi ca sunt bani pentru salarii?

      reformati-va mai intai stimata doamna doctor...cereti-va drepturile pe competenta, nu mai acceptati mizeria, scurgerile si spalarile de bani din sanatate, nu mai acceptati sa munciti in spitale insalubre, si mai ales priviti-va pacientii ca pe niste fiinte umane ... respect ...
      sistemul e gaunos. repetati-va obsesiv treaba asta si treceti la reformarea lui. apoi cu siguranta veti avea plata serviciului prestat la nivelul competentei depuse de fiecare dintre voi.

      uitati de "sa se dee". statul nu e un sac fara fund. e jignitor pentru statutul dumneavoastra sa va comportati ca un asistat.
    • +6 (8 voturi)    
      la naiba cu comunismu (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:28)

      geoana looser [anonim]

      Jur ca nu mai vin si multi au zis din anglia ca nus e ami intorc daca iese geoana la putere si basesc u e cel care a incercat sa se bata si sa sschimbe vechiul sistem tare as rade de romani care nu lau sustinut acuma si dupa alegeri daca va iesi geona sa se demonstreze ca era facatura dar precis se va musamaliza pt ca basescu isi va pierde puterile. si f bine pt el ca iese din politica un om care nu sta in kkt si nu vrea sa toata avearea romanilor cum vor altii. hoti domane de iar impusca careva mai bine il impuscau si pe iliescu langa ceausescu ala mai are putin si moare si inca mai vrea putere infectu
    • +6 (8 voturi)    
      Antonescu despre Geona: Nu putem invinge impreuna, (Marţi, 1 decembrie 2009, 2:58)

      Mihai [anonim]

      Iata ce spunea Antonescu despre Geoana la un miting inainte de primul tur (video-ul este pe Youtube): "Rusine Domnule Geoana, gata cu minciuna. Domnule Mircea Geoana nu putem invinge impreuna, pentru ca dumneata i-ai invins pana acum pe romani. Mircea Geoana vrea acum sa vorbeasca singur, Mircea Geoana vrea sa citeasca foile pe care i le dau altii ... (urmeaza acuze despre ce nu a facut PSD-ul cand era la guvernare) ... il chem pe mincinosul Mircea Geoana ... dati-i voie lui Mircea Geoana sa vina la confruntari electorale. Domnule Victor Hrebenciuc, te rog, lasa-l pe Mircea Geoana sa vina la confruntarea electorala, daca nu il lasati sa il vada romanii in fata mea, in fata celorlalti candidati, luati-va papusa si plecati acasa ... Mircea Geoana si clica lui. Mircea Geoana, Victor Hrebencius, Dan Nica, v-ati facut slugi si ati nenorocit Romania. Lasati-ne acum si pe noi sa traim in lumea noastra, nu a voastra" (pare incredibil cum il desfinta Antonescu pe Geoana inainte de turul 1, video-ul se numeste pe youtube: Crin Antonescu: Domnule Mircea Geoana nu putem invinge impreuna
    • -1 (5 voturi)    
      victoria...nesansei romania (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:03)

      lipa [anonim]

      54% geoana
      46% base cu +/- 3%
      sper ca ardealul sa se declare autonom si sa-si puna un presedinte, sa creeze un parlament samd
      aia de la tara ramin cu geoana.
    • +7 (9 voturi)    
      Spune tot Base (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:09)

      dcoios [anonim]

      Spune tot Base, spune tot! Da-le cu maciuca'n C...ap!
      Rusine liberalilor care se aliaza cu comunistii fosti tartori ai lor, ai tuturor care au vrut democratie, libertate de expresie si religioasa.Acum indirect se aliaza cu stalinismul si neocomunismul sovietic daca voteaza cu acest Pinochio rarait si mason comandat pe nume Geoana. Treziti-va de dimineata Duminica si votati pt. voi nu impotriva firii voastre. Base e singura voastra speranta adevarata!
    • -2 (4 voturi)    
      aplaudaci (Marţi, 1 decembrie 2009, 8:24)

      cri-cri [anonim]

      Aplaudacilor....... mai aveti .... 6 zile ... si intrati in hibernare .... 5 ani..
      • 0 (0 voturi)    
        Aplaudacii (Marţi, 1 decembrie 2009, 10:22)

        Lars [anonim] i-a raspuns lui cri-cri

        S-o crezi tu ca aplaudacii intra in hibernare. Vor schimba doar idolul, asa trec din o tabara in alta de 20 de ani. Daca vrei iti dau ca exemplu zeci de mari fani portocalii care au lins si la Iliescu in trecut si vor linge si la altii in viitor
    • -5 (5 voturi)    
      Tupeu maxim (Marţi, 1 decembrie 2009, 8:57)

      mdan [anonim]

      Ce obraznic e tipul. Dupa ce la inceput isi inghitise limba, si-a revenit fara rusine si acum ii ataca el pe toti. In America si-ar fi dat demisia in 24 de ore si ar fi terminat-o cu politica. Dar Romania e tara tuturor posibilitatilor. Dupa ce spune ca solicita, declara imediat ca se demonstreaza, deci omul cunoaste deja rezultatul. Asta pentru ca INEC este in cadrul Ministerul Justitiei, unde domneste cea mai mare coruptie din toate ministerele, terenul de joc al lui Basescu
    • +1 (1 vot)    
      A fost si mai greu... (Marţi, 1 decembrie 2009, 11:17)

      Vali [anonim]

      A fost cu mult mai greu decat acum, atunci cand nu se foloseau de TV-uri, radio si ziare, atunci cand puteau sa-ti bage pumnu' in gura cu ajutorul minerilor si atatea altele. In piata Universitatii se canta intr-un fel dar nush cati au inteles... "MAI BINE MORT DECAT COMUNIST!" - nu se referea la cei care cantau si ocupau piata ci la ei, la scarbele de comunisti... Eu pe care il voi auzi ca voteaza cu PSDNL-ul ii voi aplica un tratament facial asa cum, unii dintre noi, au avut parte la un moment dat pentru faptul ca purtau ochelari sau barba - intelectualii dracu'. Poate isi aduc aminte imbecilii ce inseamna Geoana. Au venit cu filmulete, netrucate poate dar neclare sigur, despre palma lui Base, OK, dar filmele in care oamenii au murit la revolutie sau cea fost aia, oamenii care si-au luat picioare in gura, filmele alea unde sunt ? As vrea sa fac o lista cu astia de comentati p-aci ca v-ati saturatde Base si sa va vad peste 2 ani cu Goana, joana, jeona sau cum draqu ii zice la papusoiu ala, sa vad cum v-ati mai saturat si de ala... Lasa ca iesim noi vot, astia prosti de nu pricepem cum e cu coalitia Grivcociana, si o sa vedem cum sta treaba. Prosti? poate, dar s-ar putea sa fim multi!
    • +2 (2 voturi)    
      e jalnic (Marţi, 1 decembrie 2009, 11:42)

      bogdan [anonim]

      va dati seama ca seful isomarului dl. teodorescu e prietenul bun al lui vantu din anul 1991 cand si-au deschis prima afacere in roman, jud. neamt. e normal ca statistica facuta e in favoarea lor. hotii !!!
    • 0 (0 voturi)    
      jalnicii ziaristi (Marţi, 1 decembrie 2009, 15:28)

      koko [anonim]

      Nici nu mai stiu de cind n-am mai vazut Realitatea de demult .Parca era altfel .Nu am nimic impotriva ca lau tocat pe Basescu dar efectiv mie sila ca nici Tariceanu cu prostiile care ii debita mintea ,nici dosarul lui Voiculescu ,nici jaful FNI a lui Vintu ,nu a fost pe primul loc la timpul potrivit cind era cazul in redactiile Realitatii .Domnul Razvan Dumitrescu nu mai e demult o persoana de respect a unuia ca mine care am avut o parere foarte buna cindva .
    • 0 (0 voturi)    
      mircea geoana (Miercuri, 2 decembrie 2009, 3:20)

      dorel [anonim]

      nu stiu ce sa zic as vrea sa ma adresez romanilor daca mai sant romani vreau sa le zic ,,FRATILOR DACA CHIAR VA PASA DE ROMANIA NU NE MAI DATI PE MANA COMUNISTILOR PT 2 KG DE ZAHAR SI O PERECHE DE OCHELARI GANDITIVA BN CATI OAMENI AU MURIT LA REVOLUTIE SA FIM O TARA LIBERA SA NE SCAPE DE COMUNISM AU PLATIT CU VIATA IAR MULTI DINTRE NOI DAM IAR TARA COMUNISTILOR PENTRU ZAHAR SI OCHELARI RUSINE MARE RUSINE
    • 0 (0 voturi)