Emil Hurezeanu: Practicand un rigorism extrem as putea spune ca stiam de la inceput ca Traian Basescu e rau

de Ionut Baias     HotNews.ro
Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:00 Revista Presei | Radio TV

Emil Hurezeanu a declarat la Realitatea TV, pe marginea declaratiilor facute astazi de S.O. Vantu, ca, "practicand un rigorism extrem eu as putea spune ca stiam de la inceput ca Traian Basescu este un om rau" si ca a condamnat in sinea lui atitudinea favorabila a Realitatii TV fata de seful statului.

"Altii sunt si astazi convinsi ca Basescu este cel mai bun om politic din Romania. Trebuie sa acceptam ca un presedinte se poate schimba de-a lungul mandatului", spune Hurezeanu care crede ca presa are chiar datoria sa critice puterea.

Un mic extras din emisiune:
Emil Hurezeanu: Eu cred ca presa trebuie sa critice puterea, ba chiar are obligatia sa o faca...
Oana Stancu: Vedeti. Si noi cum spunem ceva de presedintele Basescu sar alti colegi din presa sa ne faca tonomate, sa faca liste...
....
Adrian Ursu: Acest dezechilibru in dezbateri e generat chiar de ei fiindca refuza sa participe la aceste dezbateri...

In cadrul emisiunii au mai fost invitati Doru Buscu, Mihai Tatulici si Catalin Striblea - subiectul emisiunii "Basescu-Vintu, legaturi primejdioase". Curat echilibru!


Citeste mai multe despre   























6343 vizualizari

  • +34 (46 voturi)    
    PENIBILUL (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:08)

    hannibal [utilizator]

    PENIBILUL HUHUREZEANUUU!
    • -3 (27 voturi)    
      in celula cu sov (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:17)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui hannibal

      hurezeanu, impreuna cu toti cei care zic de basescu ca e rau ar trebui trimisi in celula cu sov pentru vreo citiva ani pina se cumintesc
      • -15 (19 voturi)    
        "cine nu-i cu noi, este impotriva noastra" (Joi, 16 septembrie 2010, 0:25)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui gigi

        nea Gigi, cunosti lozinca asta?
        Cine i-a aruncat in lagare si puscarii pe toti cei care nu gandeau ca ei?
        "Dusmanii" lui Basescu, comunistii ! Prin anii '50.
        Deci, logic, tu esti un dusman al lui Basescu...
        Hi, hi, hi doar te cheama gigi
        • +14 (16 voturi)    
          Ce va mai place sa jucati... (Joi, 16 septembrie 2010, 10:14)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          Desteptii pamantului care l-au pupat in fund pe Iliescu, n-au scos o vorba pe vremea lui Nastase, acuma vin si se dau drept "dusmani ai puterii"????

          Doi bani nu dau pe taranistii care si-au dat mana cu Iliescu in Timisoara, penelistii care l-au pupat pe Geoana la teveu si "dizidentii" de ieri care azi se lupta sa-si apere averile si privilegiile.

          Doi bani nu dau pe cei care, uitand vremurile trecute, sau urand prea mult cititul si ganditul, se screm sa scoata din palarie o "dictatura moderna", astazi.

          Cum puteti sa-i credeti pe Voiculescu, Patriciu si Vantu, care au dus-o si o duc exceptional, ca vor sa ne apere de dictatura????

          Adica voi credeti ca oamenii astia si-au facut "imperii media" (sintagma folosita de Vantu), pentru a le pune in slujba "poporului"?

          Voi credeti vre-o clipa ca am putea avea interese comune, noi si cei care au strans 1 mil de euro pe luna timp de 20 de ani?

          Unde va sunt mintile? Cum puteti crede orice tampenie?

          N-am nimic cu cei care isi fac meseria incercand sa manipuleze: asta-i treaba lor. Am ceva cu cei care, fara nici o obligatie, fara nici o constrangere, imbratiseaza cauzele unor hoti dovediti, unor securisti dovediti, unor scursuri dovedite.

          Am ceva cu cei care, din prea mare ura fata de basescu, reusesc sa-l scoata pe Ion Iliescu drept "democrat", "politician de frunte" si "presedinte bun".

          Nu cred in Basescu dar de aici si pana sa sa-l consider pe Iliescu, pe Nastase, pe Vanghelie ori pe Orban, mai buni, mai merituosi, e cale lunga!!!

          Bizonul romanesc, cu creierul cat nuca, a meritat (86% - Iliescu, "Noi muncim, nu gandim!", "Nu ne vindem tara!", "Bravo mineri!") tot ce-a primit in 20 de ani!

          Fiecare batalie de joc (Caritas, FNI, joaca de-a dobanzile, inflatia, televiziunile "libere", click si cancan, stan laptop, everac si restul...) sunt exact pe masura bunului nostru simt.

          Ma intreb cum dracu ne-au primit astia in Europa?
          • +7 (11 voturi)    
            ne'au acordat un credit (Joi, 16 septembrie 2010, 11:02)

            panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui Luk

            bazat pe guvernarea de dreapta, pe presupusa schimbare.
            alde felix, nush, paturiciu si slugile lor din politca, vor schimbarea schimbarii, ceiace, daca se intampla, precis va duce la eliminarea din ue.
            si la posibila aderare la csi. cum ii spunea snegur lui ilici, in primii ani dupa emanare.
            in raspublica de dincolo de prut au inceput niste miscari spre rasarit. ca d'acilo vine lumina, nu ?!
      • -12 (18 voturi)    
        mai jos urmeaza zeci de atacuri furibunde (Joi, 16 septembrie 2010, 0:36)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui gigi

        Toata haita il ataca pe Hurezeanu.
        Pe vremea cand Hurezeanu vorbea , zilnic, impotriva lui Ceausescu la "Europa Libera", incercand sa-i sprijine pe putinii disidenti din tara (singura lor aparare era sa fie facuti cunoscuti lumii, "dispareau" mai greu), voi ce faceati?
        Il aplaudati pe dictator si pe analfabeta sa sotie si ridicati ode partidului iubit.
        Acum v-ati gasit alt subiect de adoratie, alt dictator de pupat picioarele, si va agitati speriati ca va pica.
        Mda, nu cred ca mai apuca sfarsitul mandatului...de asta incearca lovituri de imagine cum este arestarea unui mogul.
        Ma tem ca foamea si frigul de la iarna nu pot fi uitate, oricate arestari in direct se vor transmite.
        • +10 (14 voturi)    
          daca nu apara un infractor (Joi, 16 septembrie 2010, 1:06)

          rov 1 [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          poate ramanea credibil....
      • -3 (3 voturi)    
        Extremele in politica (Joi, 16 septembrie 2010, 8:47)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui gigi

        se hranesc din exacerbarea urii populatiei impotriva profitorilor.
        De ce recurg unii la o asemena politica?
    • +13 (13 voturi)    
      Eee dle Hurezeanu... (Joi, 16 septembrie 2010, 2:30)

      singularity [anonim] i-a raspuns lui hannibal

      As intreba asa retoric(fara subinteles si manipulator cum se practica la greu,pe la "noi") cand ati inceput a sti ca T.B e rau,cand "munceati" la trustul lui neica Felix si faceati emisiuni cu Bekali si Geoana?Vba lui Constantinescu(din pacate) "m-am cam saturat" de curentul pe care aceste 2 "trusturi" "realitatea/intact" il fac de atata timp in Romania,ma dor toate cele de la curentul lor:)
    • 0 (0 voturi)    
      "Om rau" e mai bun decat un fost securist. (Joi, 23 septembrie 2010, 8:07)

      zsolt22 [utilizator] i-a raspuns lui hannibal

      Am crezut in acest Hurezeanu cind avea Tinerama la EL.Dar in ultimii ani mi-am dat seama ca facea parte din "structuri". Deci este normal ca a trecut in tabara SOV/ Felix, ramuri care cresc din radacina inca viea al fostei securitati. Deci hurezeanu=0 sau nici macar atit.
      • 0 (0 voturi)    
        Hurezeanu...... (Duminică, 13 februarie 2011, 17:58)

        Vasile [anonim] i-a raspuns lui zsolt22

        Mie din totdeauna Hurezeanu mi s-a parut dubios.Acum m-am convins.Oare cat o fi primit de la patronul sau pentru a-l califica pe Basescu ca este un om rau.De fapt presedintele basescu este rau cu coruptii,necinstitii si tradatorii de patrie indiferent din ce partid fac parte.De la un agent de securitate asa cum a fost Hurezeanu ce sa cerem?Bine macar atunci cand era consilierul lui Nastase nu-l critica.De fapt nici acum nu-l critica pe Nastase.Oare de ce?
  • +39 (43 voturi)    
    ??? (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:10)

    drivex [anonim]

    Daca ar fi spus lucrurile aste altundeva decit la Adrian Ursu in emisiune poate m-as fi gindit la ce spune dar asa...
    • +20 (20 voturi)    
      Cameleonism.... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:02)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui drivex

      de pe la noi....
      • +3 (5 voturi)    
        Mda... (Joi, 16 septembrie 2010, 11:36)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui roman diaspora

        Hurezeanu e mai plimbat si a auzit de reptilele tropicale...

        Noi, astia mai "bastinosi" numim asta

        "pupincurism".
  • +47 (53 voturi)    
    Basescu e rau (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:13)

    Viorel [anonim]

    Si eu, de cand ne-a spus Domnu Vintu acu' o ora la tribunal, stiam de la inceput ca e om rau... rau dom'le, rau, rau !!
    • +9 (9 voturi)    
      om bun, om rau (Joi, 16 septembrie 2010, 9:48)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui Viorel

      nu are importantza cum e base ca om.
      un om rau poate fi un meserias bun. un fost comandant de nava, capitan de cursa lunga, tre'sa aiba un caracter mai dur, mai colturos.
      e de preferat un om rau, dar drept, unuia bun, dar pervertit, hotz. un zambilici care a patronat furtul la scara economiei nationale.

      deci, revenind la spusele huhurezulu: ce'o vrea sa zica cu "dela inceput' ?
      adica dela alegerile prezidentiale ?
      adica, bombo sau joana, ar fi mai buni decat base...
      ca "trustul" a vuvuzelit pentru omul rau...
      interesant. oare asa o fi ?
      a fost "trustul" cu base ln prima campanie la prezidentura ?
      ce functie avea huhurezeanu atunci ?
      si dece, ca junralist neutru, n'a dat pe goarna chestia cu om rau, de'atunci.
      dece n'a alarmat natiunea, cum era obijnuit dela soparlitza ?!

      intreb si io ca omu' ....
  • +30 (34 voturi)    
    rau pt vantu (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:18)

    Ion [anonim]

    Hurezeanu de cand l-au trimis aia de la RMGC in N Zeelanda o sa inceapta sa sustina si exploatarea miniera, explicandu-ne ca trebuie sa ne dam aurul in acelasi fel in care i-am dat banii lui Vantu. Mare om, mare caracter acest Hurezeanu
    • -10 (14 voturi)    
      mai Ioane (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:50)

      Tim [anonim] i-a raspuns lui Ion

      Dar ITM care bau si el putina apa de izvor neozeelandez care-l propulsa consul la Marsilia se pare, e mai bun? Asta e bun ca-l pupa in fund pe Conducator si va place :))))))
      • +11 (11 voturi)    
        esti pe langa baiete (Joi, 16 septembrie 2010, 0:15)

        popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui Tim

        si daca ITM bau si el apa,asta il face mai bun pe huhurezeanu?nu e tot un pupincurist al lui nus?era o vreme cand huhurezeanu era impotriva securitatii.banii l-au schimbat.
  • +20 (22 voturi)    
    ciine rau (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:22)

    ciine rau [anonim]

    De ce e rau? Nu a papat tot? :D
  • -25 (31 voturi)    
    Sa mai fii convins (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:23)

    Pantera Roz [utilizator]

    si astazi ca Basescu e cel mai bun om politic din Romania e deja simptom de deranj cronic la capacitatea de perceptie a realitatii inconjuratoare,fara suparare.Cel mai ipocrit,razbunator si intrigant(sforar,cum zice el)-o,da !-sunt 100 % convins!
  • +34 (40 voturi)    
    good doggy! (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:24)

    desteptarea [utilizator]

    Bravo dl Hurezeanu. Asa iti sta bine. In 4 labe. Good doggy! :)))
  • +26 (30 voturi)    
    corupt (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:25)

    ady [anonim]

    ce face banu din om...s-au infruptat si acum nu mai pot schimba macazu..hurezeanule ai coloana toata stramba si ai sa ramai cu ea
  • +36 (42 voturi)    
    Deci sa repetam: (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:25)

    doi si-un sfert [utilizator]

    Vantu = omul bun ; Basescu =omul rau

    Chiar spalati pe creier ne mai cred ticalosii astia !
    • +17 (19 voturi)    
      e rau, pentru ca.... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:01)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui doi si-un sfert

      nu- poate duce nimeni cu presul, oder?

      Are un ochi si la spate! Bravo lui! Dar sa continue curatenia hotilor asa cum a promis, si va urca din nou in sondaje!
      • -1 (3 voturi)    
        Atata timp cat politica lui Basescu (Joi, 16 septembrie 2010, 9:38)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui roman diaspora

        e indreptata, in principal, impotriva profitorilor Romania se duce la vale economic.
    • -11 (17 voturi)    
      culmea e... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:52)

      Tim [anonim] i-a raspuns lui doi si-un sfert

      ca sunteti spalati bine. Cate tipete pe forum...Omul nou portocaliu s-a nascut! :)))))))))
      • +9 (11 voturi)    
        Culori.. (Joi, 16 septembrie 2010, 0:34)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Tim

        Mai bine omul nou portocaliu decat omul vechi si rosu. Din simplul motiv ca omul portocaliu le-o cam trage omuletilor rosii care si-au batut joc de tara asta si de oamenii din ea timp de juma' de secol.
  • +26 (34 voturi)    
    rautatea lui Basaescu (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:28)

    antonick51 [anonim]

    Hurezeanu a ajuns o lichea de cea mai joasa speta.
    • +17 (21 voturi)    
      A ajuns? (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:03)

      ioanachr [utilizator] i-a raspuns lui antonick51

      Eu cred ca asa a fost intotdeauna. Doar ca stia sa ascunda mai bine.
  • +26 (32 voturi)    
    doamne ce mecla au (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:36)

    mar [anonim]

    sunt vineti si crispati, frunzele de la morcov se vad prin sticla.
    Vai mama lor de jurnalisti, sa maturi cu demnitatea ta de om ptr. doi arginti. Oare se mai pot privi in oglinda??
    In viziunea astora afirmatia ca de "de luni toata lumea canta, rade si danseaza" chiar daca se incerca propulsarea unui Pres de paie, nu reprezinta nimic ingrijorator, este chiar un fapt banal.
    Curat murdar, ca de deontologie nu mai spunem, cuvant desuet.
  • +21 (27 voturi)    
    :) (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:39)

    ion voicu [anonim]

    domnu' emilhurezeanu, eu nu zic ca basescu e un ingeras, dar imi amintesc foarte clar cum faceati lobby la tv constitutiei lui iliescu alaturi de danbittman si alti trepadusi televizati...in locul dvs nu as mai deschide gura.
    • +5 (5 voturi)    
      si eu... (Joi, 16 septembrie 2010, 0:15)

      russian blue [anonim] i-a raspuns lui ion voicu

      imi aduc aminte cum se plimba prin delegatii cu acelasi basescu...dupa ce devenise presente...probabil vroia sa se convinga de CAT de rau este.
  • +25 (31 voturi)    
    Pai da... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:40)

    Rau de tot [anonim]

    ....domnule Hurezeanu...Si eu stiam de dvs. ca sunteti bun....bun rau de tot...Dar de-a lungul carierei v-ati schimbat si ati devenit ceea ce sunteti acum....Banul este este ochiul dracului domnule Hurezeanu... Aveti grija ca cine seamana vant culege furtuna, domnule Hurezeanu... M-ati dezamagit. Total.Rusine.
    • +6 (10 voturi)    
      dar pe mine.... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:57)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Rau de tot

      chiar daca in seara asta a recunoscut ca si presa a gresit!

      Pacat....
  • +14 (20 voturi)    
    trist (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:40)

    I [utilizator]

    .
  • +20 (24 voturi)    
    lichea (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:45)

    popa [anonim]

    este evident ca-i rau. Nu e ca Nastase, caruia i-ai fost consilier un an.
    Puteai sa taci.
  • +13 (17 voturi)    
    Hurezeanu... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:46)

    judex [anonim]

    ...a ajuns o voce monotona, in corul aplaudacilor marginiti ai balaoachesului Vintu. Si se mai spune ca Ro este o tara care in care minoritatea tiganeasca este discriminata... Cred ca nicaieri in lume aceasta comunitate nu este mai bine reprezentata la nivel de patroni mass media si politicieni de varf ca in Ro, unde armate de merecenari ii apara interesele si membrii. Parlamentul European este invitat sa studieze pe teren functionarea unei mass media aservita unor patroni alesi din comunitatea pe care Sarkozy straduieste s-o repatrieze acolo unde-i crede el ca ii este obarsia. Totusi, in acest caz particular, cred ca nu corectitudinea politica este cea care-i mana pe Hurezeanu, Ursu, Chirieac, etc...sa-l apere pe seful RTV.
  • +10 (14 voturi)    
    Hurezeanu, rinjind satanic (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:51)

    Grammaticus [anonim]

    era nu demult sa dea cu jeepul peste subsemnatul la intersectia Mosilor cu Carol, unde a cotit NEPERMIS! Asa ca ba uritule, te-ai compromis de mult! Nu ca Basescu e bun la suflet - ca nu prea e! dar sunt multi, multi altii care-i "dau clasa" la capitolul asta.
  • +10 (16 voturi)    
    Romania (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:51)

    Vizitiul [utilizator]

    Nu va mai mirati de stadiul Romaniei! Tara de turnatori si oameni fara bun simt pe post de persoane publice ce ar trebui sa fie un exemplu pentru societate!

    Care societate? Sat fara caini dar in mod paradoxal, plin de caini!
  • +19 (23 voturi)    
    iarasi (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:52)

    Nenea Iancu [utilizator]

    Mai lasa-l domne in durerea mea pe Basescu asta, ca ne-ati innebunit cu el. Acum e vorba de Vantu, domne! I-a trimis Basescu sau Vantu bani lui Popa? Basescu sau Vantu este inculpat si sta in arest? Pe Basescu sau pe SOV il judeca? Ce tot ii dai cu Bsescu om rau? Nu mi aveti pic de jena, va bateti joc de romani, ii luati de prosti de dimineata pana seara!
    • +12 (16 voturi)    
      Continuare (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:20)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Nenea Iancu

      Iar Romanii se lasa luati de prosti :) Altfel nu ar mai viziona aceste televiziuni.
    • -2 (2 voturi)    
      Orice arestare a vreunui mogul (Joi, 16 septembrie 2010, 9:10)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui Nenea Iancu

      are radacini adanci in politica lui Basescu.
      • +3 (3 voturi)    
        Bine, si? (Joi, 16 septembrie 2010, 13:09)

        Nenea Iancu [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        Pai daca mogulul a calcat in picioare niste legi, nu trebuie sa dea si socoteala? Ti se pare o politica gresita anchetarea mogulilor suspecti de a fi si escroci? Sau mogulii n-au voie sa vie arestati? Sau eventual vrei sa dai si o axioma: toti mogulii sunt cinstiti, hai sa nu ne mai luam de ei. Esti de rea-credinta sau pur si simplu, esti?
        • -2 (2 voturi)    
          Politica bazata (Joi, 16 septembrie 2010, 14:14)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui Nenea Iancu

          pe nevoia de justitie a oamenilor duce la nenorociri.
  • +19 (23 voturi)    
    Huhurezeanu (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:57)

    sadwank [anonim]

    Hurezeanu putea sa mearga cu rigorismul mai departe (dincolo de extrem) si sa-si dea demisia, dar n-a facut-o.
    Peste doi-trei ani o sa-l auzim spunind ca el a condamnat, in sinea lui, atitudinea slugarnic-penibila a Realitatii TV in fata mogulului Vintu.
    Adevarul e ca toti stiu asta, in sinea lor: si Hurezeanu, si Ursu, si Dinescu, Tanase si CTP-ul. Atita doar ca-si asuma aceasta promiscuitate si accepta perversiunile.
  • +11 (17 voturi)    
    hurezeanu = un jeg (Miercuri, 15 septembrie 2010, 22:58)

    danton_es [anonim]

    si trage apa!
  • +15 (19 voturi)    
    Ce vorbesti... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:10)

    tic [anonim]

    Daca Basescu e om rau, Iliescu, Nastase, Vantu, Patriciu, Voiculescu, etc., oare cum sunt?
    Cine a furat cel mai mult poporul asta blestemat?
    Si daca vrei sa afli care este perceptia omului simplu despre Basescu, atunci afla ca este vazut nu ca un om politic de valoare, ci ca un om corect si drept. Dupa atatia oameni politici mincinosi si corupti care ne-au condus atatia ani, avem in sfarsit unul care e in stare sa se ia in piept cu infractori ca Vantu, Patriciu, Voiculescu si altii ca ei. Chiar daca nu va putea sa-i infunde, macar s-a luptat cu ei, spre deosebire de toti ceilalti politicieni din ultimii 20 de ani, care au fost doar aserviti mafiei care sufoca tara.
    Tara asta a ajuns unde a ajuns din cauza unora ca Iliescu, Nastase, Patriciu, Voiculescu, Mitrea, Ponta, Dinescu, Tatulici, Chireac, etc, Daca acum 20 de ani am fi avut un Basascu la conducere, n-am fi ajuns acum in situatia asta. Cu toate defectele lui, Basescu e cel care a declansat un proces de intoarcere la normalitate in justitie.
    Dupa mine, ca sa ne rezolvam problemele, avem nevoie de o dictatura militara, de legea martiala, pentru cel putin trei ani. Un fel de Antonescu ar fi cel mai potrivit pentru urmatorii ani. Altfel, vai de noi si de copiii nostri!
  • +13 (19 voturi)    
    Hurezene Hurezene mare terfelit ai ajus... (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:11)

    nelu [anonim]

    ..Ieri am iesit si eu la o plimbare cu masina prin NJ. Pe undeva prin Bergen County un politist m-a oprit si mi-a dat ameda pentruca am verificat cat este ceasul la telefonul mobil in timp ce asteptam la semafor sa se schimbe culoarea din rosu in verde. Am incercat sa ii explica ca doar vroiam sa vad cat e ceasul...etc si ca oricum masina era oprita la culoarea rosie...etc, dar nu a mers asa ca eu cred din toata inima ca politistul respectiv e mana in mana cu Basescu. Basescu l-a pus sa imi dea amenda. sunt 100% convins ca Basescu este implicat in treaba asta, el a pus SRI-ul sa sa discute cu politia din statul asta si sa imi dea amenda... ce mai.... Basescu e un om rau. Tot ce mi se intampla rau in viata asta e din cauza lui Basescu :)))
  • +15 (19 voturi)    
    un lingau! (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:15)

    Dan Costea [anonim]

    Si eu stiam de la inceput ca Emil Hurezeanu este un lingau. Trebuie sa acceptam ca un om se poate schimba de-a lungul carierei: de la Radio Europa Libera a trecut la Bombonel si mai apoi la SOV.
  • +11 (17 voturi)    
    dar bineinteles ca-i rau (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:16)

    Laila [anonim]

    Era mai bun Geoana , cu siguranta . L-ar fi intrebat pe Vantu , asemeni dumnevoastra si daca poate sa sara si cat de sus sa sara . Din pacate geoana a sarit prea repede si uite acum ... e Basescu rau .
    Sincer nu stiu daca e rau sau nu , daca e mana lui sau nu , daca e razbunare personala sau nu ... dar cred ca-i primul presedinte care va mai trosneste cate una peste ceafa . Stiu ca ayi fi preferat unul mai slab .. asa ca Emil Constantinescu ;)
    Cat si ce o sa reuseasca presedintele Basescu cel rau si cat si ce va fi bun din toata treaba asta si altele , pentru Romania , ramane sa arate timpul .
    Deocamdata chiar daca-si mai depaseste atributiunile ... e scuzat data fiind cauza dpdv public .
    In schimb dumneavoastra , jurnalistii care incercati sa transformati un escroc intrun fel de salvatorul tarii , ce scuza aveti ?
    • +7 (15 voturi)    
      ....ca bine-ai zis-o cu trosneala! (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:31)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Laila

      Fratilor pastrati-va umorul, e singura despagubire deocamdata, vegheati la tot ce se intampla-n tarisoara noastra si vom reusi...Felicitari celor cu simtul umorului (Gica din Luxemburg lucreaza probabil), nu parasiti comentariile, trebuie facut planton presei pana se da pe brazda!
      • +9 (9 voturi)    
        rectific: (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:45)

        roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui roman diaspora

        ma refeream la presa "unsa".
  • +9 (11 voturi)    
    Schimbarea la fata! (Miercuri, 15 septembrie 2010, 23:53)

    ss [anonim]

    Era odata Emil Hurezeanu, il ascultam cu placere.....astazi din pacate la vederea lui exista doar o mare parere de rau!
  • +6 (8 voturi)    
    Adica... (Joi, 16 septembrie 2010, 0:11)

    Andrei [anonim]

    ...spui Hurezeanu si tragi apa. Punct.
  • +5 (5 voturi)    
    Ratare (Joi, 16 septembrie 2010, 0:31)

    Trojan.H [utilizator]

    Tocmai a ratat un bun moment de a tacea.
  • +7 (7 voturi)    
    Imi place (Joi, 16 septembrie 2010, 0:41)

    nano2k [utilizator]

    Iese la suprafata jegul societatii noastre.
    Unul cate unul. Ma bucura initiativa Hotnews de a-i prezenta rand-pe-rand, asa cum apar ei pe "sticla".

    Oamenii normali la cap nu se mai uita la unele posturi TV, asa ca e bine sa ii avem notati pentru referinte ulterioare pe toti acesti trepadusi care pana mai ieri pozau in elite, insa azi ne demonstreaza ca absolut orice trece prin stomac, dar inainte sa ajunga acolo, trece prin buzunar...
  • -5 (5 voturi)    
    Tovarasului Traian Basescu,din inima... (Joi, 16 septembrie 2010, 1:23)

    Mircea Badea [anonim]

    Cu adanca emotie in glas, poporul transmite cele mai alese ganduri de multumire si recunostinta prim-neo-comunistului Basescu , fost turnator la securitate, actual turnator al fostilor turnatori la securitate, si simultan sef al actualei securitati .

    O fi Vantu vinovat, dar cel care spumega privind indecis si-l arata cu degetul este o suma de reminiscente neo-comunistoide (ca si ceausescu, reface'' economia tarii prin taieri de salarii, impozite mai mari, ..) dar si neo-fasciste (identifica ''adversarul'' poporului, il arata cu degetul, asmute clasa proletara impotriva lui...) Din pacate, nu realizeaza ca si Ceasusescu, faptul ca momentele de glorie efemera tin o clipa, dar flegma poporului o va lua zilnic oriunde ar fi ,dupa mandat, pina la sfarsitul vietii lui, destul de blestemate dealtfel de vreo 15-20 milioane de romanasi ce si-au luat lectia binemeritata.
    • +8 (8 voturi)    
      Corect (Joi, 16 septembrie 2010, 4:46)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Mircea Badea

      Intr-adevar, asa este cum zici cu cateva mici amendamente:

      Nu e vorba despre Basescu ci despre Iliescu, nu e vorba de flegma poporului ce va sa vina, ci e e vorba de flegma poporului din prezent. In rest, totul e in regula.
  • +3 (3 voturi)    
    Basescu rau? (Joi, 16 septembrie 2010, 9:50)

    Nae [anonim]

    Pai daca stiai atoatecunoscatorule de ce ai tacut ?
  • +3 (3 voturi)    
    HURE (Joi, 16 septembrie 2010, 10:45)

    Bogdan [anonim]

    Nimic de adaugat. Un nume perfect.
  • +4 (4 voturi)    
    comentariu (Joi, 16 septembrie 2010, 10:54)

    calin [anonim]

    Si cand ma gandesc ca ma uitam cu placere candva la emisiunea "fetele cotidianului". Nu credeam ca pentru un pumn de malai poti sa cobori atat de mult, sa uiti ca ai fost o "voce" altadata la Europa Libera. Cat de jos se mai poate?
  • 0 (0 voturi)    
    respect (Vineri, 17 septembrie 2010, 9:41)

    ssi [anonim]

    Violenta cu care cei de la rubrica "comentarii" ataca pe oricine zice ceva rau de Basescu e aproape feroce. Cuvinte ca lingau, atac la numele lui, compatimiri in dispret, acuze ca face totul pe bani etc. Nici un mijloc nu e crutat. Senzatia ca sunteti deplasati v-a trecut prin minte? Nu stiu, voi va uitati la ce scrieti pe aici? Va place?
  • 0 (0 voturi)    
    ? (Vineri, 17 septembrie 2010, 17:59)

    ? [anonim]

    sincer credeam ca individul acesta are ceva in cap are dar ceva stricat
  • 0 (0 voturi)    
    hurezeanu (Vineri, 17 septembrie 2010, 20:58)

    maria [anonim]

    D-le hurezeanu ,nu stiu daca realizati cit de jos ati ajuns.Cum puteti sa spiuneti ca T.Basescu e un om rau,in ce context?De unde stiti?Ce-a facut?Ca lasa justitia sa-si faca treaba ?Vreti un stat mafiot si va incurca Basescu?N-aveti rusine ,cum puteti sa aparati un infractor?Daca aveati bun simt va abtineati de la orice fel de comentariu in legatura cu Vintu.Cum puteti sa mintiti si sa manipulati zi de zi romanii,ii credeti prosti?V-ati vindut constiinta ,ati ajuns de ris.Aveti vreo dovada ca Basescu e implicat in povestea cu VINTU de il acuzati?Sau nu conteaza dovada ,ci doar argintii.Rusine.
  • 0 (0 voturi)    
    Dece sa fi admirat cand poti sa fi scuipat! (Vineri, 17 septembrie 2010, 22:00)

    Luca [anonim]

    Domnule Hurezeanu (ma scuzi ca te poreclesc domn), spuneai candva ca de la sublim la ridicol nu e dect un pas, parafrazandu-te as spune ca in cazul dumitale, de la demnitate la jeg moral si impostura nu a fost decat un blid folosit la ademenirea potailor.
    Este dezolant cand un personaj, dealtfel inteligent, instruit, articulat, informat si pana mai ieri cu o anumita decenta si eleganta in exprmare, sa se alature unui cor de cornute (lovite parca de sindromul vacii nebune) adica Dinescu, Nistorescu, C.T. Popescu, Chireac, Paunescu, etc. care urlau o partitura falsa si degradanta in aparea unui pesonaj mai mult decat dubios prins cu matrapaslacuri penale, recte patronul "coristilor" adica S.O.V.
    Rusine D-le Hurezeanu!
  • 0 (0 voturi)    
    ce decadere (Marţi, 21 septembrie 2010, 20:26)

    unfost admirator [anonim]

    Doamne ce degradare umana! Rusine! Mare rusine!