Victor Ponta: Nu l-am invatat pe candidatul Geoana sa minta, asa cum nu l-am invatat sa mearga la dl. Vantu

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 6 decembrie 2010, 22:12 Revista Presei | Radio TV

Victor Ponta
Foto: Agerpres
Victor Ponta a declarat luni seara, la Realitatea TV, ca raspuns la declaratiile facute de Mircea Geoana pe blogul sau, ca nu l-a sfatuit niciodata pe Geoana sa minta in legatura cu vizita la Vantu si crede ca nu vom afla in curand adevarul in legatura cu acea vizita nocturna. Mai mult, liderul PSD spune ca Geoana i-a informat atunci ca zvonurile sunt nefondate si ca acea vizita nu a avut loc.

"Nu l-am invatat pe candidatul Geoana sa minta, asa cum nu l-am invatat sa mearga la dl. Vantu. Adevarul probabil ca-l stiu dl. Vantu si dl. Geoana. Eu n-am mari sperante ca-l vom afla de la unul dintre ei. La pranz in acea zi, cand au aparut pozele la Hotnews, daca nu ma insel, dl. Geoana ne-a spus ca nu a fost acolo", a declarat Ponta.

Liderul social democratilor a tinut sa-i raspunda astfel lui Mircea Geoana, care a declarat luni pe blogul sau ca a fost la Sorin Ovidiu Vantu acasa in seara de dinaintea confruntarii cu Traian Basescu, fiindca i s-a promis ca i se vor arata intrebarile de la confruntarea cu Basescu, "avand informatii ca echipa de campanie a lui Traian Basescu ar detine deja intrebarile". Geoana a mai declarat ca a aflat ca exista poze cu el din seara respectiva, inainte de a intra in direct, dar ca a ales sa spuna adevarul, chiar daca Victor Ponta, coordonatorul campaniei sale, l-a sfatuit sa minta in legatura cu evenimentul respectiv.

Robert Turcescu a declarat, in cadrul propriei emisiuni, 100% (B1 Tv) ca intrebarile respective nu au fost cunoscute de nimeni in afara de el si de un coleg.

Intreg interviul lui Mircea Geoana poate fi urmarit, in doua parti, pe blogul sau.


Citeste mai multe despre   





















3611 vizualizari

  • -3 (11 voturi)    
    Declaratia colegului... (Marţi, 7 decembrie 2010, 6:05)

    Ion B [utilizator]

    Intrebarile respective nu au fost cunoscute de nimeni in afara de domnul Turcescu si de alti doi colegi ai mei. Atat!
    ...
    Declaratia celor doi colegi, ai colegului domnului Turcescu:
    Intrebarile respective nu au fost cunoscute de nimeni in afara de domnul Turcescu si de primul coleg al acestuia si de doi colegi ai mei si de doi colegi ai lui.
    Atat!
    ...
    Declaratia celor patru colegi ai celor doi colegi ai colegului domnului Turcescu:

    .....
    Atat!
  • +2 (4 voturi)    
    Batalie crancena (Marţi, 7 decembrie 2010, 7:21)

    hotnewsfil [utilizator]

    Cine va invinge in PSD? Prostanacul sau imberbul?
    • 0 (2 voturi)    
      „Geoana e prostanac, a zis si domnu Iliescu” (Marţi, 7 decembrie 2010, 10:21)

      Racnetul micului mongolo..aa..Titulescu [anonim] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Mare lupta mare intre „greii” din putul gandirii pesediste, cosmonautul Geoana si micul Titulescu, unul moscovit celalat ghevarist de Dambovitza.
      Nu conteaza, importante sunt doar sondajele, se stie..
  • 0 (0 voturi)    
    Dle Ponta (Marţi, 7 decembrie 2010, 7:36)

    Tot Gica [anonim]

    Dle Ponta
    Daca vreti sa schimbati ceva in tara asta , renuntati a garniturile de cadre rotative care se plimba de 20 de ani, de cand trandafirii erau 3 , de cand albastrul s-a rupt in rosu si portocaliu dand impresia democratiei.
    Nu se mai poate asa !
    • -1 (3 voturi)    
      gica ai memoria scurta (Marţi, 7 decembrie 2010, 12:22)

      Gica 2 [anonim] i-a raspuns lui Tot Gica

      portocaliul era inainte ca albastrul sa se transforme. Iar daca e sa fim corecti, albastrul s-a transformat in rosu si galben. Cele doua culori se combina de minune, mai ales la nivelul de sus.
  • 0 (0 voturi)    
    . (Marţi, 7 decembrie 2010, 7:53)

    sache [anonim]

    erau si niste intrebari tare incuietoare........
  • +3 (3 voturi)    
    Revenire (Marţi, 7 decembrie 2010, 8:22)

    dorin bretan [anonim]

    Geoana incearca sa revina cu o cacealma prin care se ridica si in partid si il impinge in jos pe Basescu . Zica ca a vrut sa afle ,, direct de la sursa" intrebarile pe care le va pune Turcescu . Adica recunoastem cinstit si pe fata ca Realitatea nu misca fara Vantu , ca toti cei de acolo sunt murdari si fara coloana vertebrala. Si el saracu nu avrut sa fure. A vrut doar sa fie la acelasi nivel cu cei care au furat deja (si cu aceleasi mijloace) Asta cica ii face cinste ?! Si nici nu nu a mintit cum l-a invatat raul ala de Ponta. Zau ca asta a vrut sa fie presedinte.
  • +2 (4 voturi)    
    NISTE AMATORI (Marţi, 7 decembrie 2010, 9:05)

    marian [anonim]

    vazand tot ce s-a intamplat ma bucur ca nu am ajuns pe mana unei marionete si unui infractor de drept comun. Daca Iliescu ne-a tinut in urma celorlati astia ne trimiteau in Africa centrala
  • 0 (4 voturi)    
    Geoana a trisat (Marţi, 7 decembrie 2010, 9:39)

    puntapitecul [anonim]

    Geoana a trisat si a avut intrebarile inainte de confruntare dar tot degeaba Basescu l-as ciuruit din toate pozitiile. Asa este invatat Geoana sa copie la orice examen chiar si la cel de presedinte al Romaniei. Dar nimic nu este gratis Vantu nu da nimic moca urma ca Geonan sa presteze un contraserviciu. Care ar fi fost acela? Probabil ca ramneam fara ROMGAZ cum ne-a lasat Adrian Nastase fara Petrom.
  • +1 (3 voturi)    
    Prostanacul adevar graieste (Marţi, 7 decembrie 2010, 9:40)

    prostanacul [anonim]

    Geoana a trisat si a avut intrebarile inainte de confruntare dar tot degeaba Basescu l-as ciuruit din toate pozitiile. Asa este invatat Geoana sa copie la orice examen chiar si la cel de presedinte al Romaniei. Dar nimic nu este gratis Vantu nu da nimic moca urma ca Geonan sa presteze un contraserviciu. Care ar fi fost acela? Probabil ca ramneam fara ROMGAZ cum ne-a lasat Adrian Nastase fara Petrom.
  • +2 (2 voturi)    
    aiurea (Marţi, 7 decembrie 2010, 11:16)

    minny [utilizator]

    E o diversiune. Geoana a mers pentru ca a flat de arestarea lui Popa iar el cu Vantu erau pe felie pentru protejarea lui. De aia s-a albit asa cand i-a zis de Popa, pentru ca stia ca el i-a semnat refacerea pasaportului.
    Si daca tot era acolo, de ce sa nu ia si intrebarile dar motivul venirii era 100% altul. Acelasi motiv care a fost cartea castigatoare pentru Base, zic eu jucata special de ajunul turului 2 ;)
  • +2 (2 voturi)    
    Penibili e un eufemism.... (Marţi, 7 decembrie 2010, 11:39)

    alex [anonim]

    Ce partid si PSD-ul..:)) Geoana, Ponta, Vanghelie, Voicu etc.. O adevarata Mecca pentru prosti si lichele... Toata politica romaneasca e plina de canalii, dar daca faci cariera in PSD, clar esti printre jigodiile cu pedegree, demne de Iliescu....
  • +2 (2 voturi)    
    Ironie... (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:33)

    Ronin [utilizator]

    Tind sa-i dau dreptate lui Geoana cand spune ca Ponta l-a sfatuit sa minta. Si asta nu pentru ca as crede ca Geoana spune adevarul ci pentru ca il cred in starea de asa ceva pe....Ponta...Practic incep sa se dea in gat unu` pe altu`....bravo lor....cred ca Ilici e vanat de fericire cand vede ce specimene a zamislit!!
    • +1 (1 vot)    
      mda (Marţi, 7 decembrie 2010, 17:32)

      panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui Ronin

      cam mult pentru vigoarea vejnicului kaghebel....
      ar fi a patra dezamagire a vietii lui de iemanat al lovirutiei.
      dezamair, dezamagiri: don pedro de apaca, bombonel ot cornu, joana ioropeanu si acum pictor vonta dela gorj.
      bine ca e ok la tiki tikar si nu da in boala de vintu.
  • 0 (0 voturi)    
    Sabotorul Ponta (Miercuri, 8 decembrie 2010, 14:23)

    GOGU [anonim]

    Ponta trebuia sa-si aranjeze traseul in partid, asta insemna ca Geoana trebuia sa se faca de CACAO, ... asa ca purtatorul de cuvant l-a invatat de bine hehehe :)) super

    Dar voi PSD-isti cu neuron, realizati ca prin aceasta miscare Ponta a sacrificat un posibil mandat de presedinte ce se prefigura a fi preluat de PSD prin Geoana pentru o ambitie ascunsa si personala de a fi el VIITORUL PSD-ului ?

    Cum sa pui purtator de drapel al turmei pe sacalul angajat caine de paza dar care a fost antrenat ca si caine de vanatoare ? HA?