Dan Diaconescu: Traian Basescu si Emil Boc nu mai au ce cauta la OTV

de Cristina Bobe     HotNews.ro
Luni, 7 februarie 2011, 22:49 Revista Presei | Radio TV

Dan Diaconescu incearca sa blocheze privatizarea Oltchim
Foto: Agerpres
Dan Diaconescu, patronul OTV, a declarat la "Ora de foc" (Realitatea TV) ca seful statului si Emil Boc nu vor mai fi invitati niciodata in studiourile televiziunii sale fiindca "m-au trimis direct in puscarie dupa ce eu i-am ajutat sa castige alegerile".

Omul de televiziune nu s-a aratat prea ingaduitor nici cu fostii presedinti postdecembristi ai Romaniei, spunand ca nu mai vrea sa auda de acestia deoarece Ion Iliescu i-a inchis postul de televiziune timp de doi ani, iar Emil Constantinescu i-a facut un dosar pentru atentat la siguranta nationala.


Citeste mai multe despre   







  


2166 vizualizari
  • +8 (8 voturi)    
    pacala (Marţi, 8 februarie 2011, 0:11)

    ady [anonim]

    bine mah inteligentule..iti inchipuii ca daca ai prieteni la nivel inalt poti face ce vrei cu legea??
  • +9 (9 voturi)    
    Poate ai treaba dilimache (Marţi, 8 februarie 2011, 0:13)

    vlad [anonim]

    Nea Diaconescule am auzit ca a aparut un martor cheie in crima de la Cernavoda, poate ai treaba si noi te retinem ...
  • +1 (1 vot)    
    Povesti (Marţi, 8 februarie 2011, 0:28)

    Mircea [anonim]

    Dan Diaconescu are suportul oamenilor simpli si al etniei rrome.
    Protv si Acasa sunt controlate tot de un reprezentat al etniei si sunt posturi iubite de toti rromii.

    De el a avut nevoie presedintele pentru a controla cele doua mase de oameni.
    Declaratia de acum nu este decat o pregatire a publicului pentru circul ce va urma.
  •    
  • +6 (6 voturi)    
    OroareTeVe (Marţi, 8 februarie 2011, 0:35)

    nano2k [utilizator]

    Nici OTV nu ar mai avea ce sa caute in grilele de programe ale cablistilor. Bineinteles, intr-o tara normala, prospera, cu majoritatea oamenilor educati. Romania inca nu se inscrie.

    Din pacate trepadusii ca voi ati facut din majoritatea concetatenilor nostri niste marionete, hipnotizati de Elodii mai mult sau mai putin reale. Dar va trece si voua vremea...
  • +2 (2 voturi)    
    oh. (Marţi, 8 februarie 2011, 1:17)

    dragos [anonim]

    demoralizant. pi iz dai tu seama?
  • +2 (2 voturi)    
    mda,smecheras :)) (Marţi, 8 februarie 2011, 1:26)

    pokemon [anonim]

    da bine la imagine acum !
  •    
  • +5 (5 voturi)    
    ahahhahah (Marţi, 8 februarie 2011, 1:26)

    alex [anonim]

    asta e senzational de prost
  • +4 (4 voturi)    
    esti dus nene... (Marţi, 8 februarie 2011, 1:36)

    Duncan_Idaho [utilizator]

    Nu te-ai dus deja? Pleaca nene sa-ti freci monezile alea botswaneze si lasa-ne... Intra-ti-ar pe gat sa te inneci.
  • +6 (6 voturi)    
    :)) (Marţi, 8 februarie 2011, 1:46)

    andu2 [utilizator]

    toti care au probleme cu justitia nu il vor pe basescu...
  •    
  • +6 (6 voturi)    
    SENZAŢIONAL!!! (Marţi, 8 februarie 2011, 1:55)

    ro [anonim]

    Decît cu un prost la cîştig, mai bine cu un deştept la pagubă.
  • +4 (4 voturi)    
    biata tara ! (Marţi, 8 februarie 2011, 2:13)

    flit [anonim]

    alt bufon national (dupa WCTudor), in nou stil - bufon cu TV ! Cati mascarici NATIONALI mai pot suporta romanii inainte sa se DESTEPTE cu adevarat ?!?
  • +5 (5 voturi)    
    ok, dar care e stirea? (Marţi, 8 februarie 2011, 2:22)

    370H-SSV-0773H [utilizator]

    Daca s-a suparat DD-ul ca ala pe sat, de ce trebuie sa ocupe asta un spatiu in HN? Nu inteleg!?
  • +4 (4 voturi)    
    Mare puslama trebuie sa fii! (Marţi, 8 februarie 2011, 3:24)

    mucenic [utilizator]

    Dl. Diaconescu, iti scriu nu sa te insult ci sa-ti raspund la insulta Dtale. Adica ma crezi atat de prost sa-ti dau dreptate cand trei politicieni cu vederi diferite te-au tratat ca o lepra (boala)?
  • +5 (5 voturi)    
    Ciudat (Marţi, 8 februarie 2011, 3:38)

    Orpheus [utilizator]

    Asta inca nu a fost judecat si bagat unde ii e locul?
  • +4 (4 voturi)    
    Cele cateva zile . . . (Marţi, 8 februarie 2011, 8:59)

    Gheorghe [anonim]

    . . . . de arest nu inseamna puscarie. Stai flacau linistit ca dupa ce ai sa fii judecat vei cunoaste adevarata puscarie.
  • +3 (3 voturi)    
    DD-ul, când il doare capul iese la drum (Marţi, 8 februarie 2011, 11:03)

    Optimista [utilizator]

    Acest personaj este atât de penibil încât, oricât de mult circ le-ar da el românilor (pentru că ”pâinica” albă de milioane de euro o păstrează pentru el) parcă tot nu se justifică faptul că ”prostimea” (precum ne numește ciracul lui DD - Tudor Barbu) îi acceptă elucubrațiile și îi întrețin iluziile paranoide că ar putea ajunge intr-o zi președintele României (Doamne feri de cel viclean și rău).
  • +1 (1 vot)    
    Dane, Dane, (Miercuri, 9 februarie 2011, 12:01)

    Petre [anonim]

    Dane, ce vrei sa canti aceasi placa stricata "jos Basescu" alaturi de maestrii in haulite, Ponataantonescufelix?

    Daca tot ai aderenti, destul de multi, respecta_i !
    Cum? Simplu. Demonstreaza ca intelegi politica. Pâra in politica nu te ajuta, dincontra.