Deputatul PSD Catalin Radulescu, despre prostestatarii din Piata Victoriei: "Ar trebui alungati cu tunurile cu apa/ Eu arma cu care am tras la revolutie mi-am pastrat-o. Sunt pregatit sa ies cu arma sa trag"

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 13 martie 2017, 20:51 Revista Presei | Politic

Deputatul Catalin Radulescu
Foto: cdep.ro
Deputatul PSD de Arges Catalin Radulescu spune, intr-un interviu pentru "Adevarul", ca protestatarii din Piata Victoriei ar trebui infruntati cu tunuri de apa: "De ce mai stau ca prostii acolo? N-au treaba, n-au serviciu, n-au copii?", citeaza News.ro. Mai mult, el spune ca si-a pastrat mitraliera AKM cu care a luptat la Revolutie si este pregatit sa o foloseasca din nou: "Nu o sa mi-o ia nimeni in viata vietilor si o tin, ca poate vreodata, daca mai vine cineva cu vreo idee din asta sa transforme statul asta pentru care am luptat noi, sunt pregatit sa ies cu arma sa trag, imediat."

Deputatul PSD afirma ca nicio lege a gratierii pe el nu il "ajuta cu absolut nimic".

El spune ca oamenii care au iesit sa protesteze in Piata Victoriei au fost scosi in strada si manipulati si ca ar trebui sa se intervina cu tunurile cu apa impotriva acestora: "Pentru ce se mai duc oamenii in Piata Victoriei acum si de ce noi nu iesim impotriva lor cu tunurile cu apa daca nu mai au motiv? Nu putem sa transformam un loc in maidan. (...) Nu poti in fiecare zi un loc sa-l transformi intr-un maidan. Sa stea ca prostii in fiecare seara acolo? N-au de lucru, n-au copii, n-au familii? Nu au iesit pentru nicio ordonanta. Au fost scosi in strada si manipulati groaznic de cine a avut interes sa ii manipuleze. (...) Multi ies in strada la orice e dat pe Facebook si au fost adusi de la multinationale".

Deputatul PSD vorbeste si despre mitraliera AKM cu care a tras la revolutie si pe care spune ca a pastrat-o si este pregatit sa o foloseasca oricand, "imediat".

"Eu arma cu care am tras la revolutie mi-am pastrat-o. Niciodata n-am vrut sa o dau, o tin acasa ca si arma de panoplie. Am certificat de colectionar, nu o sa mi-o ia nimeni in viata vietilor si o tin ca poate vreodata mai vine cineva cu vreo o idee din asta sa transforme statul asta pentru care am luptat noi. Sunt pregatit sa ies cu arma sa trag. Imediat, imediat", mai declara deputatul PSD de Arges.

Intrebat daca se gandeste sa iasa sa traga in Piata Victoriei, el spune ca o poate face oriunde vrea: "Pot sa ies unde vreau eu. Daca ma apuca pe mine vreo nebunie, pot sa ies unde vreau eu. E dreptul meu si riscul meu si hotararea mea in momentul ala".

El spune, despre indemnizatia sa de revolutionar, ca este "una de doi bani, de mizerie", dar ca nu renunta la ea pentru ca este dreptul lui. Deputatul mai spune si despre indemnizatia de parlamentar ca este "de mizerie": "Pentru cei 5.000 de lei de mizerie fac suficienta treaba in tara asta".

Instanta suprema l-a condamnat definitiv, pe data de 5 decembrie 2016, pe deputatul PSD Catalin Radulescu la un an si sase luni de inchisoare cu suspendare, in dosarul in care este acuzat de dare de mita si de administrarea unei firme, fapta incompatibila cu calitatea sa de parlamentar.


Citeste mai multe despre   






















21615 vizualizari

  • +81 (85 voturi)    
    Si altii sunt pregatiti sa traga (Luni, 13 martie 2017, 20:53)

    Marius_23 [utilizator]

    Nici o problema .
    • +93 (95 voturi)    
      Este legal sa pastrezi o arma de razboi in casa ?? (Luni, 13 martie 2017, 22:06)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

      Poate se autosesizeaza tov. Toader , sa vada, cei cu o arma de lupta in mainile unui clar dezaxat psihic ???? Sau poate ca tov. Toader i se pare normal sa existe dezechilibrati din astia care sa apere cuceririle revolutionare pe care gasca de mafioti ale P$D a pus mana.
      • +39 (41 voturi)    
        Este "legal' numai (Marţi, 14 martie 2017, 3:27)

        Alan Ritzi [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        dacă are arma de la securitate şi a tras în "revoluţionari" la "revoluţie", adică la insurecţia din 89, când au pus tovarăşii gheara pe putere...
        • +17 (19 voturi)    
          Asa e , iete cine-a tras in noi , (Marţi, 14 martie 2017, 10:07)

          si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui Alan Ritzi

          pe 21 /22 ... FMMIG DE DISTRUS PSIHIC !!!
      • +18 (20 voturi)    
        In cine a tras (Marţi, 14 martie 2017, 8:11)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Boul asta criminal?Trebuie luat pe sus pentru
        omor.Te asteptam "cu drag" in Piata Victoriei.
      • +21 (23 voturi)    
        Ca arma de . . . . (Marţi, 14 martie 2017, 9:12)

        Vali Cel Batran [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        . . . panoplie poti tine orice arma vrei, daca esti atestat drept colectionar. Numai ca ele nu trebuie sa fie functionale. In cazul automatului AKM, de care vorbeste tipul, el trebuie sa aiba teava sudata pe interior si varful percutorului taiat, Daca o are functionala, este treaba politiei sa se convinga de acest lucru. Daca nu o fac, se vor face partasi la o eventuala crima!
        • +2 (2 voturi)    
          Corect (Marţi, 14 martie 2017, 12:05)

          Anjo [utilizator] i-a raspuns lui Vali Cel Batran

          Ai perfecta dreptate. Toata familia Kalashnikov este o familie de arme de lupta, militare, care in cel mai bun caz poate fi folosita in unele state pe post de arma de tir, avand posibilitatea de a trage exclusiv in modul semi-automat, modul automat si la armele mai recente focul in rafala fiind dezafectat prin modificarea selectorului. Daca acest individ considera ca el ca ales al poporului are dreptul sa detina o arma de razboi si sa mai si ameninte ca este dispus sa o foloseasca impotriva poporului care l-a ales, pai imi cumpar si eu un tun sau aventual un tanc, imi scot certificat de colectionar si cand ma supar pe ei, ii iau la ochi si ma scot in fata organelor de politie spunand ca ma plimbam pe langa Palatul parlamentului (nu merita sa scriu cu majuscula, indiferent cate rezolutii dau ei) si s-a descarcat din greseala exact cand erau ambele camere in plen... Mala suerte maricon...
    • +18 (20 voturi)    
      ce spune Catalin Radulescu (Marţi, 14 martie 2017, 10:02)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

      este un lucru grav: recunoaste ca detine ilegal o arma de foc, si inca una automata....pai oameni buni, armele cu care civilii au luptat la revolutie au fost predate in mod obligatoriu la politie pana in iunie 1990...detinerea lor este ilegala si si cerem procuraturii sa se autosesiseze si sa efectueze o perchezitie la dl senator acasa, sa ii confiste arma si sa ii faca dosar penal de detinere ilegala de arme letale de foc.
    • +13 (15 voturi)    
      El cu siguranta TRAGE ... (Marţi, 14 martie 2017, 10:17)

      harky [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

      zdravan pe nas! Probabil de la revolutie incoace...
    • 0 (0 voturi)    
      alta intrebare (Marţi, 14 martie 2017, 10:33)

      DimijoareiObt [anonim] i-a raspuns lui Marius_23

      in cine a tras la lovitura de stat ?
    • +1 (1 vot)    
      si eu sunt pregatit sa trag (Marţi, 14 martie 2017, 12:17)

      mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui Marius_23

      apa...alceva nu se merita sa consum pe astfel de specimene
  • +106 (108 voturi)    
    O plangere penala, ceva? (Luni, 13 martie 2017, 20:54)

    mitg [utilizator]

    "Deputatul PSD vorbeste si despre mitraliera AKM cu care a tras la revolutie si pe care spune ca a pastrat-o si este pregatit sa o foloseasca oricand, "imediat".

    "Eu arma cu care am tras la revolutie mi-am pastrat-o. Niciodata n-am vrut sa o dau, o tin acasa ca si arma de panoplie. Am certificat de colectionar, nu o sa mi-o ia nimeni in viata vietilor si o tin ca poate vreodata mai vine cineva cu vreo o idee din asta sa transforme statul asta pentru care am luptat noi. Sunt pregatit sa ies cu arma sa trag. Imediat, imediat", mai declara deputatul PSD de Arges."

    Nimic?
    • +69 (71 voturi)    
      Lasă că depune Dragnea plângere penală (Luni, 13 martie 2017, 21:17)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Pe securitate națională celor care îi publică adresa.
    • +83 (85 voturi)    
      E si nebun la cap (Luni, 13 martie 2017, 21:29)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      "Sunt pregatit sa ies cu arma sa trag. Imediat, imediat". Asta trebuie bagat la spitalul de nebuni, pana nu omoara pe cineva.
      • +13 (15 voturi)    
        Nu e nebun, (Marţi, 14 martie 2017, 7:43)

        Ochii_pe_voi [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

        e deputat...
      • 0 (0 voturi)    
        Dupa ceea ce declara (Marţi, 14 martie 2017, 17:27)

        aniod [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

        trebuie sa se sesizeze o institutie si sa-i ia arma, caci nu este stabil psihic si este agresiv fata de semenii sai.
    • +80 (82 voturi)    
      Nu (Luni, 13 martie 2017, 21:38)

      Jar [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      e nevoie de plangere penala.
      Ca sa-mi iau permis de port arma,politia a intrebat vecinii daca beau,daca am amenintat pe cineva cu ceva...ca asta-i legea.
      Acum,pe declaratia asta,politia,daca e politie pentru toti,trebuie sa se autosesizeze.

      Am sa platesc un avocat pe speta asta,sa vad cum pot sa ma apar cu arma din dotare de un astfel de specimen.
      • 0 (0 voturi)    
        de curios te intreb: ce fel de arma ti-ai luat? (Marţi, 14 martie 2017, 11:12)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui Jar

        banuiesc ca nu automata pt ca nu e legal.
    • +36 (40 voturi)    
      Trage... vanturi... (Luni, 13 martie 2017, 21:42)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Daca are o arma incadrata la arme de panoplie, este nefunctionala, are camera cartusului gaurita si/sau piese lipsa, deteriorate iremediabil, asa incat nu mai tragi cu ea decat... vant...
    • +54 (56 voturi)    
      ?? (Luni, 13 martie 2017, 22:01)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Dobitocul are permis de port-arma ? Examenul psihiatric s-a facut ? Asta merita o pedeapsa exemplara !
      • +9 (11 voturi)    
        Oare cum de l-au ales? (Marţi, 14 martie 2017, 8:29)

        nick24 [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        Cum de a ajuns deputat? Cam ce le-a spus alegătorilor? Ce le-a promis?
        Revoluționar de Argeș cu mitralieră?!?
        • +3 (3 voturi)    
          simplu: (Marţi, 14 martie 2017, 12:16)

          bancher [utilizator] i-a raspuns lui nick24

          a fost pe liste pe un loc eligibil.
        • 0 (0 voturi)    
          probabil (Miercuri, 15 martie 2017, 21:19)

          Ellias [utilizator] i-a raspuns lui nick24

          ca s-a dus cu arma si i-a fortat sa il aleaga...eu il vad in stare de asa ceva. Deci..no comment.
      • 0 (0 voturi)    
        are si permis (Miercuri, 15 martie 2017, 21:18)

        Ellias [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        de revolutionar, n-ai auzit? Si ala l-a luat tot asa cum a ajuns din infractor in deputat. Ce ne mai miram? Vai de mama noastra, atat am de zis.
    • +48 (50 voturi)    
      Raspuns la una din intrebarile unui nimic. (Luni, 13 martie 2017, 22:39)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Se intreaba acest nimic in primul paragraf: "Pentru ce mai stau acolo ca proștii?" Raspunsul este simplu: Sa se mire proștii!
      Se mai intreaba "N-au treaba, n-au serviciu, n-au copii?". Raspuns: Acesti "prosti" au sevici si produc banii din care sunt este platit acest parlament inutil, plin de jeguri radulesciene. Copii "prostilor" la randul lor vor produce banii din care vor fi platiti copiii acestor nimicuri numiti parlamentari.
      • +26 (28 voturi)    
        asta cu prostii e continuarea lui Tziri (Luni, 13 martie 2017, 23:02)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

        P$D ataca Strada Cu Toata Gura Lor mare !
    • +16 (20 voturi)    
      hei (Luni, 13 martie 2017, 23:33)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      N-ar fi mai simplu ca un grup de manifestanti sa se prezinte la el acasa si sa-l linseze pe el si intreaga familie?
      • -12 (20 voturi)    
        Dovezi (Marţi, 14 martie 2017, 6:51)

        Cetateanu [utilizator] i-a raspuns lui john70

        Dovedesti ca esti la fel de dobitoc ca si el. Mai sunt si altii pe aici ca tine... Fa un desen sa pricep care e difrerenta intre marlanii PSD si marlanii "Sorosisti"!
      • +1 (1 vot)    
        nu e recomandabil (Marţi, 14 martie 2017, 11:14)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui john70

        nebunu are arma. Sigur va trage ,,sa se apere pe el si colectia de arme''. Legal, are si voie..
    • +25 (27 voturi)    
      eu am o intrebare.. (Marţi, 14 martie 2017, 0:26)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      in cine "a tras" j-vra asta?...ca nu precizeaza....in alta ordine de idei , se vede pe cine voteaza cele citeva milioane de hoti si imb-cili care formeaza o mare parte a poporului roman..
    • +5 (5 voturi)    
      AKM-ul nu este arma de colectie (Marţi, 14 martie 2017, 11:12)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      din simplu motiv ca inca se fabrica....armele de colectie sunt raritati sau arme vechi, in niciun caz arme inca care inca se comercializeaza pe piata.
      Citesc din legea armelor si munitiilor definitia armelor de colectie : ,, armele destinate a fi piese de muzeu, precum si armele aflate sau nu in stare de functionare, care constituie raritati sau care au valoare istorica, artistica, stiintifica, documentara sau sentimentala deosebita''.
      In cazul nostru AKM nu este arma de colectie...hai ca poate AK47 sa intre la arme de colectie, ca s-a inventat acum 70 ani, dar AK modificat sigur nu intra.
      Asa ca cerem procuraturii sa se autosesizese sa vedem cum o obtinut dl senator autorizatie pt aceasta arma de foc letala, care in plus e si militara si automata (apropos nici in SUA nu se comercializeaza AKM automat catre populatie, ci numai varianta semiautomata).
  • +82 (82 voturi)    
    Doamne (Luni, 13 martie 2017, 20:55)

    Bazil [utilizator]

    este plin parlamendul de id........ Acest radulescu este si jegos pe deasupra.
    • +42 (42 voturi)    
      asta are "genetica" de Berevoiesti ? (Luni, 13 martie 2017, 21:19)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Bazil

      vad ca in Ag mai sunt specimene...
  • +56 (56 voturi)    
    asta mai respira ? aa..e un gandac P$D (Luni, 13 martie 2017, 20:58)

    un domn [utilizator]

    penal precum Draqnea, sheful lui !
  • +63 (63 voturi)    
    El e deputat PSD, adica ... (Luni, 13 martie 2017, 20:59)

    didiutzu [utilizator]

    .... e un posibil ucigas?
    Noooo, e doar un cercopitec .....
  • +80 (80 voturi)    
    titlu (Luni, 13 martie 2017, 21:08)

    mita sucila [utilizator]

    ....creatura asta sustine public, cu tupeul asta de mafiot jegos, ca are o arma de lupta si o va folosi daca se mai intampla "de astea" si voi puneti ca titlu tunurile de apa?

    aia ati retinut voi?
    aia va sare in ochi?
    (oare atat de tare ne am tampit incat nu mai intelegem ca astia sunt in stare sa ne si omoare, la o adica?)
    • -43 (53 voturi)    
      relax (Luni, 13 martie 2017, 21:50)

      vlad- [utilizator] i-a raspuns lui mita sucila

      stai linistit ca nu strica ala gloantele pe voi. sunt suficienti cativa ultrasi in peisaj ca toata floarea cea vestita a tinerilor frumosi si veseli sa spele putina cu o viteza care l-ar face gelos si pe usain :)))
      • +10 (10 voturi)    
        de ce crezi tu .... (Marţi, 14 martie 2017, 2:01)

        Foxcrawl.com [utilizator] i-a raspuns lui vlad-

        ca ultrasii ar fi mari si curajosi? I-am vazut pe sfrijitii aia care nu stiau decat sa arunce cu petarde si sticle, iar cand i-au inhatat jandarmii schelalaiau ca niste cateluse si in unele situatii incercau prtestatarii sa le mai spele pacatele. Ia trimite "ultrasii" tai la rusi. Aia da, profesionisti, au si demonstrat-o :)
    • -8 (22 voturi)    
      Nu ii mai bagati in seama (Luni, 13 martie 2017, 21:52)

      Anonym [utilizator] i-a raspuns lui mita sucila

      Au ordin sa trolleze, e tehnica de la Trump, etc
      Asa cum pe voi va indigneaza si va sperie
      Asa ii dau dreptate diversi nostalgici pe casa, deci e aiurea sa il mediatizezi
      Chiar daca obtii clickuri, noi stim ce le poate piele, nu ii mai bagati in seama!
  • +38 (38 voturi)    
    e bine (Luni, 13 martie 2017, 21:10)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    sa citesti un articol despre si cu un bou ceausist ca asta pe stomacul gol. Eu am facut greseala sa maninc inainte si acum storc o lamiie, mi-e o greata...
  • +37 (37 voturi)    
    Hai cu AKM-ul (Luni, 13 martie 2017, 21:11)

    R.Stoian [utilizator]

    ăla în piață dacă te crezi zmeu. Vai de capul tău de păcălici.
  • +16 (16 voturi)    
    Ceilalti .... (Luni, 13 martie 2017, 21:13)

    Alius [utilizator]

    ....de la Cotroceni, nu.
  • +33 (35 voturi)    
    Atmosfera devine tot mai neagra cu PSD la putere (Luni, 13 martie 2017, 21:14)

    dexpropriat [utilizator]

    Referendum pentru desfiintarea PSD. Asa nu se mai poate, trebuie chiar sa citim stirile din ora in ora ca sa vedem ce tampenii mai debiteaza indivizii astia?
    • +5 (5 voturi)    
      Proclamatia de la Timisoara in ambele editii (Marţi, 14 martie 2017, 7:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui dexpropriat

      Legea Ticu in Constitutie - cine vrea partid de stanga sa isi faca fara FSN,peceristi,fesenishti,securisti si P$Dishti !
  • +48 (48 voturi)    
    Criminal!!! (Luni, 13 martie 2017, 21:17)

    gti53 [utilizator]

    Pentru aceste afirmatii, organele in drept trebuie sa se autosesizeze. Acesta este comportament de criminal. Ar trebui sa le crape obrazul judecatorilor care dau cu atata usurinta condamnari cu suspendare politicienilor. In felul acesta creaza monstri. Nerusinatul asta a impuscat oameni la revolutie? Pentru asta a primit Certificat de revolutionar!
    Rusine!!!
  • +40 (40 voturi)    
    o mostra a nivelului (Luni, 13 martie 2017, 21:17)

    pardalian [utilizator]

    de grobianism omni-prezent in parlament. Locul astuia e in vreo ghereta de paznic de CAP.
  • +51 (51 voturi)    
    Catalin Radulescu (Luni, 13 martie 2017, 21:19)

    paonipao [utilizator]

    Esti un nemernic, un condamnat penal!
    Esti o rusine pentru Romania, golanule!

    Fiecare pasare pe limba ei piere!
    • +25 (27 voturi)    
      Cred ca (Luni, 13 martie 2017, 22:26)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

      ar trebui sa scriem o petitiela srp@cdep.ro ( la camera Deputatilor ) pentru a0i cere presedintelui camerei sa ia o atitudine publica de la tribuna camerei si sa rezolve problema acestui nebun care se crede deputat.
      • +7 (7 voturi)    
        radulescu (Marţi, 14 martie 2017, 9:53)

        hamurabi [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

        Si totusi nu ar trebui ca cineva, procuratura..., sa se autosesizeze ?
        • +9 (9 voturi)    
          O sa se planga nebunu' la nea Valerica (Marţi, 14 martie 2017, 10:06)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui hamurabi

          pen' ca-i hartuit pt niste simple declaratii (minciuni) politice si ...pac la CCR cu conflictul !
          • +1 (1 vot)    
            aici unde sunt eu (Miercuri, 15 martie 2017, 21:27)

            Ellias [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

            aceste amenintari se pedespesc cu inchisoarefara discutie. Asta a facut o declaratie publica cum ca ar lua arma si ar trage " daca e nevoie" pai...asta e clar caz penal de amenintare cu moartea si intimidare a populatiei. Ce mai cauta in parlament? Numai sub comanda lui dragnea se poate intampla asa ceva. Inchis si cu lanturi la picioare asa merita nebunul asta. Certificatul de revolutionar cine i-i l-a dat? Si pentru ce?? Aici e de cercetat fratilor...unde e procuratura, politia?
  • +36 (36 voturi)    
    .... (Luni, 13 martie 2017, 21:22)

    ionchi [utilizator]

    Vorba lui nea Costel, drojdier: da-l in P... mea
  • -32 (34 voturi)    
    legale este voie (Luni, 13 martie 2017, 21:29)

    xanti [utilizator]

    Care este problema?
    • +31 (31 voturi)    
      Cum sa fie voie ???? (Luni, 13 martie 2017, 22:15)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      Tu nu vezi cum vorbeste nebunul ???? Au voie dezaxatii psihici sa aiba arme de razboi ??? Mai mult, de unde o are, daca a tras cu ea la revolutie ??? Era a statului roman? Credeti ca statul roman i-a vandut-o sau i-a facut-o cadou ?? Ei, as !!!! Deci a furat-o de la statul roman. In nici un caz, oricum ai intoarce-o, arma asta nu are ce cauta in mainile nebunului. Si daca atras la revolutie, a cercetat cineva daca gloantele nebunului nu sunt in trupul vreunuia din cei 1000 de morti datorati lui Iliescu ???? Majoritatea mortilor s-au trezit ciuruiti de iresponsabili de tipul acestui deputat (ce fel de popor suntem daca alegem astfel de gunoaie ca deputati) !!!!
      • +2 (2 voturi)    
        asa e. (Marţi, 14 martie 2017, 11:21)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        Cei mai multi morti au fost dupa 22 dec si pentru ca s-au impuscat intre ei cu arme primite de la militie si armata.
        Eu m-am speriat cand am vazut cati betivi aveau arme la revolutie si cum le agitau pe strazi.
    • +14 (14 voturi)    
      Macar ai idee (Luni, 13 martie 2017, 22:58)

      c.mike [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      cat costa un AKM ? Cine l-a cadorisit cu o arma de razboi ? Toti revolutionarii care au primit arme au plecat cu ele acasa ? Oricum tu n-ai cum sa intelegi, esti prea necopt ,..... sau prea rauvoitor !!!
      • +1 (1 vot)    
        am spus-o si o repet: (Marţi, 14 martie 2017, 11:19)

        bancher [utilizator] i-a raspuns lui c.mike

        toate armele detinute de populatie la revolutie Pistoale si pistoale mitraliera primite de la militie si armata) au fost predate la cea mai apropiata sectie de politie pana in iunie 1990. Cine a pastrat arma a fost acuzat de detinere ilegala de arme de foc letale
  • +33 (33 voturi)    
    LEGE nr. 295 din 28 iunie 2004 (Luni, 13 martie 2017, 21:30)

    fuck off! [utilizator]

    (*republicată*) privind regimul armelor şi al muniţiilor*)
    EMITENT: PARLAMENTUL
    PUBLICAT ÎN: MONITORUL OFICIAL nr. 425 din 10 iunie 2014 Data intrarii in vigoare : 10 iunie 2014

    II. Categorii de arme şi muniţii

    1. arme şi muniţii interzise - armele şi muniţiile prevăzute în categoria A din anexă, a căror procurare, deţinere, port şi folosire sunt interzise persoanelor fizice şi juridice,

    ANEXĂ
    CLASIFICAREA ARMELOR
    I. Arme şi muniţii interzise

    A

    Armele de foc automate, precum şi muniţia corespunzătoare
    • -39 (47 voturi)    
      e multe legi (Luni, 13 martie 2017, 21:58)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui fuck off!

      De exemplu alea cu împrăștirea manifestațiilor neautorizate.
      • +15 (17 voturi)    
        Pasnice? Citeaza una canaglia (Luni, 13 martie 2017, 22:36)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        hai.
      • +13 (15 voturi)    
        mori lepra. (Luni, 13 martie 2017, 23:08)

        ouyang [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        .
      • +11 (13 voturi)    
        e multe... (Marţi, 14 martie 2017, 5:29)

        predator [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        pentru ca e sub 50, peste 50 sunt multe!
        Vai de caul tau de hahalera!
        • 0 (0 voturi)    
          scuze... (Marţi, 14 martie 2017, 10:59)

          Vival [utilizator] i-a raspuns lui predator

          ....am dat - din greseala.
      • +2 (2 voturi)    
        precis (Marţi, 14 martie 2017, 12:30)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        te-ai uitat din fata la gloantele trase de viteazul Carpatilor, pismacul psd catalin radulescu.
  • +38 (38 voturi)    
    Super tipul! (Luni, 13 martie 2017, 21:33)

    Sani [utilizator]

    Tot acuzam PSD-ul de minciuna!

    Iata ca si in PSD poate fi cineva care spune adevarul despre el insusi si partidul din care face parte!

    Adica PSD = Partid de Criminali si Interlopi!

    Daca-l tragem de limba spune si cati a omorat la mineriadele lui Ilici!
  • +41 (41 voturi)    
    Matalin Radulescu, terorist de la revolutie (Luni, 13 martie 2017, 21:33)

    Zimbru [utilizator]

    Bine macar ca ne-a informat ca el era unul din teroristii care au tras in multime la revolutie. Ar trebui o sesizare penala.
    • +1 (1 vot)    
      Individul periculos (Marţi, 14 martie 2017, 12:57)

      Rescator [utilizator] i-a raspuns lui Zimbru

      Are certificat si indemnizatie de revolutionar cu rol
      determinant.Asa partid asa deputat.Cred ca unii
      din Arges se straduiesc sa-i intreaca pe cei din
      Teleorman si Vaslui la a trimite asemenea specimene
      in Parlament.
  • +48 (48 voturi)    
    Cătălin Rădulescu, deputat PSD de Argeş (Luni, 13 martie 2017, 21:34)

    fuck off! [utilizator]

    a declarat că are o armă AKM:


    ”O țin, pentru că, dacă vreodată mai vine cineva cu vreo idee să schimbe statul ăsta pentru care am luptat noi, sunt pregătit să ies cu arma să trag. Imediat! Imediat! Dar pot să ies unde vreau eu, dacă mă apucă vreo nebunie, pot să ies să trag unde vreau eu, e riscul meu și hotărârea mea”.


    citat din zisele unui condamnat cu suspendare pentru fapte de coruptie.

    Noapte Buna, NATIUNE!
  • +31 (31 voturi)    
    ! (Luni, 13 martie 2017, 21:37)

    tudorr [utilizator]

    Brava uăi, cand ai cu cine iti permiti orice :))! Ok, acum va rog sa-i dati pastilele si sa-i legati inapoi camasa de forta!
  • +28 (28 voturi)    
    pericol public (Luni, 13 martie 2017, 21:38)

    ion+ [anonim]

    Nu-l suparati ca maine ia AKM-ul la Parlament si ciuruie prezidiul lui Dragnea si Tariceanu in sedinta comuna!
  • +29 (29 voturi)    
    "a tras la revolutie..." (Luni, 13 martie 2017, 21:39)

    stirilibere [utilizator]

    Pe tovarasul securist KGB-ist, pardon PSD-ist, nu poate nimeni sa-l ia nimeni la intrebari, de unde a luat arma, unde a tras, in cine a tras, cati a linsat? Incet incet incep sa reapara террористический revolutiei... "Multumim partid iubit!"
    • 0 (0 voturi)    
      arme iti spun eu de unde o are: (Marţi, 14 martie 2017, 11:23)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui stirilibere

      de la armata romana, care in 22-23 dec 1989 a distribuit arme gratis catre populatie, sa apere revolutia.
      Problema este ca nu a predat-o pana in iunie 1990 la sectia de politie, asa cum a cerut legea.
  • +31 (31 voturi)    
    cand ne spui (Luni, 13 martie 2017, 21:41)

    NWalker [utilizator]

    si ce revolutie ati avut voi la Pitesti poti sa dechizi gura.
    pana una alta...un alt revolutionar de hartie igienica
  • +27 (27 voturi)    
    bai!!! vezi ca are olguta niste hrana rece pt tine (Luni, 13 martie 2017, 21:41)

    mnicku [utilizator]

    o specie pe cale de disparitie
  • +27 (27 voturi)    
    unii sunt mai egali (Luni, 13 martie 2017, 21:42)

    Timbuku [utilizator]

    Dacă tu ai dreptul să ieși cu mitraliera unde vrei, "proștii" din Piața Victoriei" de ce nu ar avea aceleași drepturi?
  • +30 (30 voturi)    
    IDIOTII & RETARDATII (Luni, 13 martie 2017, 21:43)

    DiDiRo [utilizator]

    romaniei nu puteau vota decat semeni de-ai lor. Asta de-ar fi doar cu capul at fi simplu dar este si deputat. De astia nu scapi decat separandu-le capul de trup. Ce crunta pedeapsa de la Dumnezeu pentru poporul roman.
  • +32 (32 voturi)    
    Ca orice animal agresiv (Luni, 13 martie 2017, 21:46)

    Bogdan_100 [utilizator]

    si periculos trebuie "eutanasiat" politic si media. Cred ca politia s-a sesizat despre detinerea ilegala a armamentului de razboi si va face perchezitia ceruta de lege la domiciliul infractorului
    • +28 (28 voturi)    
      Esti in mare eroare (Luni, 13 martie 2017, 21:52)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui Bogdan_100

      Ce te astepti de la o politie condusa de o secretara de scoala generala (pe post de ministru)?
  • +35 (35 voturi)    
    Ce face Parchetul General? (Luni, 13 martie 2017, 21:49)

    kokos [utilizator]

    Avem aici un criminal care se denunta singur ca a tras in oameni la Revolutie cu AKM-ul , pe care , culmea , inca il are acasa (asta e alta infractiune , dar minora , detinere fara drept de arme de foc).Chiar nu-l ia nimeni la intrebari?Asta e unul din sutele de "teroristi" care au tras la Revolutie si au omorat oameni nevinovati.
  • +34 (34 voturi)    
    Gunoiul asta e deputat! (Luni, 13 martie 2017, 21:51)

    Andradda [utilizator]

    ......................
  • +34 (34 voturi)    
    opinie catalin radulescu-deputat PSD (Luni, 13 martie 2017, 21:52)

    naturalu [utilizator]

    Rog Politia, Procuratura,sa il umfle pe derbedeul asta de
    catalin radulescu, deputat PSD, sa il bage la beci, datorita declaratiilor lui .
  • +27 (27 voturi)    
    Tragatorule...ori, tradatorule...? (Luni, 13 martie 2017, 21:56)

    Without [utilizator]

    In cine ai tras, mai, nesimtitule?
  • +28 (28 voturi)    
    Intrebare pt catalin radulescu de la PSD (Luni, 13 martie 2017, 21:56)

    naturalu [utilizator]

    Nu este asa ca tactu te-a facut dintr-o erectie de Tuica de Pitesti?
  • +27 (27 voturi)    
    ho-paaa (Luni, 13 martie 2017, 21:57)

    adicos [utilizator]

    Uite cine a tras in '89. Hai ca incet-incet, incep sa apara...
  • +29 (29 voturi)    
    psd... (Luni, 13 martie 2017, 22:09)

    liviu_ [utilizator]

    redefinim democratia din 1989... pardon, dinainte...

    asa inbtelege psd democratia... nu e vina lor, e vonanoastra! nu dai vina pe un tigru care te mananca, dai vina pe prostu care sare in cusca lui. asa si cu psd... e vina noastra ca-I votam , nu a lor. ei sunt hoti si comunisti de cand exista
  • +23 (23 voturi)    
    Pentru privilegii si putere (Luni, 13 martie 2017, 22:12)

    tiberius_p [utilizator]

    e pregatit sa traga si in ma-sa
  • +24 (24 voturi)    
    idiot. (Luni, 13 martie 2017, 22:18)

    Whatsupdoc [utilizator]

    punct.
  • +26 (26 voturi)    
    Daca il prindem, il reeducam noi.... (Luni, 13 martie 2017, 22:22)

    Entiu [utilizator]

    ...
  • +27 (27 voturi)    
    Cati oameni a omorat la Revolutie? (Luni, 13 martie 2017, 22:33)

    Maniu [utilizator]

    Dezaxat fiind si vazandu-se cu arma pe mana precis ca a tras in oameni din pura distractie, am vazut unul cu pusca pe str. Beldiman in noaptea lui 22 decembrie. Daca tot s-a deschis dosarul Revolutiei si s-au pastrat probe criminalistice poate se gasesc gloante din pusca acestui j3g care au ucis.
  • +28 (28 voturi)    
    asta nu e terorism? (Luni, 13 martie 2017, 22:35)

    Adrian1 [utilizator]

    pai sa ameninti cu arma automata multimea e direct terorism, nu? adica ar trebui sa intre in vizorul DIICOT, brigazii anti-tero, nu doar a politiei pentru detinere de arma interzisa.
  • +26 (26 voturi)    
    Ben Taliban. (Luni, 13 martie 2017, 22:36)

    Scapa cine poate [utilizator]

    Nimeni nu ii mai controleaza pe astia la cap, sau la gaura din cap? Johannis ar fi avut soarta lui Radu de la Afumati daca nu eram in UE. Urmasii vechilor boieri sunt ucigasi cu imunitate, pot sa instige la anarhie ca Ghitza si Diaconu, sau la crima ca Iliescu, si le mai dam si pensie viagera plus certificat de erou!
  • +20 (20 voturi)    
    Hai ca m-am amuzat (Luni, 13 martie 2017, 23:08)

    Primul [utilizator]

    M-a amuzat atat de tare creatura ca m-am logat doar ca sa comentez. Saracul imbecil, cu fata aia de "mafiot" in mizerie se crede un fel de Arnold, nu a evoluat de la mintea unui copil de 6 ani.
    De acolo din biroul lui platit de prostii din strada, are impresia ca-i ca-n filme. Unde erai bai amaratule acum cateva saptamani? De ce nu ai iesit cu akaemul? :D
  • +19 (19 voturi)    
    vreun avocat pe aici? (Luni, 13 martie 2017, 23:15)

    Confuzu [utilizator]

    cotizez si eu pentru o sesizare la politie... si pentru un control la psihiatru pentru acest specimen (nu vreau sa jignesc animalele)
  • +16 (16 voturi)    
    Si Dragnea chiar nu-si face deloc probleme (Luni, 13 martie 2017, 23:18)

    Susufler0 [utilizator]

    cu un sonat ca asta in partid ? Pt ca, lasand la o parte fanfaronada cu detinerea mitralierei, insul este realmente periculos.

    Dar ce ma bag eu peste politica de cadre a PSD ! Se vede ca Livache Ochi de Peste Mort, de astia are nevoie la o adica, decat de oameni precum Chirica.

    PS. Daca-i p-asa, atunci sa-ti traiasca dom'le , dar totusi nu-i da drumul prea des sa umble liber pen' ca nu se stie ce se poate intampla... mai ales daca nu-si ia medicamentele.
    • +1 (1 vot)    
      da ce dragnea e mai bun? (Miercuri, 15 martie 2017, 21:39)

      Ellias [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

      ce probleme sa-si faca dragnea? el nu e mai bun decat asta. Au ajuns toti analfabetii, tractoristii, femeile de servici sa ne conduca, sa faca legi..ce ne mai miram? Astia nu realizeaza ca "prostii" sunt cei care muncesc ca ei sa aiba salarii si pensii de nesimtiti...si ca intr-o buna zii, toti acesti "prosti" pot sa le ia "butoanele" din mana? Cata nesimtire frate.
  • +17 (17 voturi)    
    Si astea ne sunt deputati (Luni, 13 martie 2017, 23:39)

    falcoind [utilizator]

    în rest ce mai poți zice, e clar ăștia decât sa lase ciolanul mai bine trag. Un jurist ceva e pe HN cum pot cere sesizarea organelor abilitate, asta a amenințat cu moartea și deține arma ce masuri se vor lua împotriva lui. Sau și asta e o gluma ca a lui Dragnea cu cocotieri și nu ar trebui nimeni judecat pt glume.
  • +14 (14 voturi)    
    Rog aitoritatile sa se sesizeze. (Luni, 13 martie 2017, 23:45)

    ouyang [utilizator]

    individul este terorist.
  • +21 (21 voturi)    
    UN BUN PROFESIONIST (Luni, 13 martie 2017, 23:52)

    oltean50 [utilizator]

    M-am uitat si eu pe cv -ul domnului sa vad ce profesie are si ce a facut la viata lui .

    A facut liceul la 2 institutii de invatamant in 6 ani ( probabil era greu sa-l faca in 4 cum l-au facut cei pe care vrea sa-i impuste ) , apoi s-a facut medic si a profesat 2 ani la Pitesti si Campulung intre 87-89 cand toti medicii erau repartizati la tara( unii erau mai smecheri ) . Dupa 2 ani de munca ( daca o fi fost ) s-a apucat de meseria actuala adica politica , probabil din o mare pasiune .

    Cine ne judeca !
  • +12 (12 voturi)    
    Tipic psd. (Marţi, 14 martie 2017, 0:07)

    kaovasile [utilizator]

    Doar im PSD mai găsești specimene de astea nu?
  • +13 (15 voturi)    
    Deputatul Radulescu... (Marţi, 14 martie 2017, 0:28)

    MiBo [utilizator]

    ...a uitat un lucru esential: el sta acolo, in Parlament, pe banii contribuabililor, inclusiv ai celor din strada.
  • +14 (14 voturi)    
    vai de noi... (Marţi, 14 martie 2017, 1:06)

    elena01 [utilizator]

    sora dobitocului astuia nu e creatoarea aia de tzoale anchetata pt trafic de droguri?...familie de mafioti!
  • +15 (15 voturi)    
    Arme (Marţi, 14 martie 2017, 2:14)

    AngryDan [utilizator]

    Chiar daca a avut vreodata permis, permisiune de colectionar, etc, un condamnat penal nu mai are dreptul sa detina arme functionale.
    Daca intr-adevar are in posesie o arma capabila sa traga (cum tare se mai lauda) constituie infractiune si i se reactiveaza automat pedeapsa suspendata.
  • +11 (11 voturi)    
    ... (Marţi, 14 martie 2017, 4:03)

    VarailVarail1 [anonim]

    Va faceti iluzii ca PSD e partid de hoti .. partide de hoti sunt absolut toate
    PSD e partid de criminali
  • +14 (14 voturi)    
    Teroristii revolutionari ne mitraliaza (Marţi, 14 martie 2017, 6:13)

    Coco Whistle [utilizator]

    Din parlament. Servitorii publicii sint pregatiti de masacru, nici vorba de contributie la modernizarea romaniei. Ordinele au venit de sus si fac ce au invatat ei mai bine, isi baga cizma in ea de tara si romani. In acest moment toata lumea ar trebui sa fie in strada. Ce atac mirsav, oameni de nimic ne conduc si se imbogatesc in tara unde hotii sint premianti, parlamentarii teroristi iar prostii care vor ca legile sa fie drepte si respectate stau in ploaie, frig, ninsoare ... Logic este demiterea acestuia din psd si cererea la renuntarea functiei de parlamentar. Un partid care sustine un punct de vedere care incita la violenta si masacru ar trebui scos in afara legii imediat. Oare nu am invatat nimic? Miine lantul e deja mai scurt...servitorii mamei lor....
  • +13 (13 voturi)    
    Radulescu-i avorton..... (Marţi, 14 martie 2017, 6:29)

    EmilSabau [anonim]

    Pai cu arma aia pe care o pastrezi sa tragi in ma-ta mai neghiobule.Si ca tot veni vorba tu ce mai stai in Parlament cu o condamnare definitiva ? Alupigus mai Radulescule
  • +14 (14 voturi)    
    politia? alo se aude (Marţi, 14 martie 2017, 6:40)

    Francisc 1 [utilizator]

    asta are o arma de razboi si mai bate si campii , nu se sesizeaza nimeni?
  • +5 (5 voturi)    
    PSD (Marţi, 14 martie 2017, 7:42)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Dovada clara ca PSD este un partid CRIMINAL, demn urmas al PCR si FSN,
  • +6 (6 voturi)    
    Akm (Marţi, 14 martie 2017, 7:57)

    RobssonXr [utilizator]

    Akm-u asta desenat cu stanga vad ca se crede in America anilor '30 :)))
  • +11 (11 voturi)    
    Mă băieți mă, (Marţi, 14 martie 2017, 8:06)

    kolo1 [utilizator]

    țineți-l mă unu' mă pe Rambo ăsta care rupe toată Piața Universității cu același glonț!

    O hahaleră ordinară, asta e! Cocoțată în vârf de parlament de către un popor captiv și inconștient! Când credeam că Olguța e rușinea națională...hop! Că se ridică altul și mai prost!
  • +4 (4 voturi)    
    Postati si circumscriptia (Marţi, 14 martie 2017, 8:33)

    RazvanCostache [anonim]

    Pe langa numele tuturor parlamentarilor si altor alesi va sugerez sa detaliati in toate articolele si localitatile, strazile etc sa stim si noi-si mai ales votantii lor ce fac alesii; poate asa ne trezim ca pe cine am trismis in parlament sau in alte functii alese nu este cine am sperat...
  • +6 (6 voturi)    
    Daca canalia asta e anchetata (Marţi, 14 martie 2017, 8:42)

    Martinezu [utilizator]

    pentru declaratii iresponsabile si detinere ilegala de arma de razboi, inseamna ca politia obstructioneaza treburile parlamentului?
    • 0 (0 voturi)    
      Tariceanu aproba (Marţi, 14 martie 2017, 12:03)

      tiberius_p [utilizator] i-a raspuns lui Martinezu

      ...argumentul tau.
  • +6 (6 voturi)    
    Aceasta declaratie e sigur (Marţi, 14 martie 2017, 8:48)

    John M. [utilizator]

    sa "sporeasca" popularitatea unei institutii cu o reputatie total compromisa de coruptie, incompetenta, lene, dar mai ales inutilitate. Al doilea om in stat e un arivist de doi bani si al treilea, un penal condamnat deja. Atunci ce sa te astepti de la "pleava" care ar fi in stare sa traga cu mitraliera in oameni numai pentru a-si pastra pozitia?!
  • +8 (8 voturi)    
    Dosarul Revolutiei a fost redeschis (Marţi, 14 martie 2017, 8:55)

    Acidutu [utilizator]

    si in acest context este momentul ca aceasta arma sa fie confiscata si sa se faca testele balistice, pentru a vedea cati oameni au fost impuscati - raniti sau omorati - de acest dement care afirma : „Cum să nu trag? Trăgeam şi eu, aşa, la întâmplare...”.
    De asemenea, afirma ca : "Eu arma cu care am tras la revolutie mi-am pastrat-o. Niciodata n-am vrut sa o dau, o tin acasa ca si arma de panoplie. Am certificat de colectionar, nu o sa mi-o ia nimeni in viata vietilor si o tin ca poate vreodata mai vine cineva cu vreo o idee din asta sa transforme statul asta pentru care am luptat noi. Sunt pregatit sa ies cu arma sa trag. Imediat, imediat".
    Problema este urmatoarea : o arma de colectie sau panoplie nu mai poate fi folosita pentru trageri cu munitie, deoarece fie are teava gaurita, fie trebuie sa-i fie demontat mecanismul de dare a focului. Apoi, de unde are munitie pentru acesta????
    Daca el afirma ca poate trage cu aceasta, atunci cei de la politie nu si-au facut datoria si l-a lasat sa detina o arma "de colectie"in stare de functionare, iar asta inseamna incalcarea grava a legislatiei privind regimul armelor si munitiilor, deci dosar penal si confiscare.
  • +9 (9 voturi)    
    ce bine ar fi.. (Marţi, 14 martie 2017, 8:56)

    akillies [utilizator]

    ..daca votantii p$d ar gandi diferit de acest gunoi de deputat!

    Din pacate, votantii p$d au trimis in parlament gunoaie care sa le reprezinte interesele meschine: pomana, abuzul, talharia!

    Ce mult m-as fi bucurat ca toti oamenii care sunt indignati acum, sa fi iesit la aleferi (am spus toti, no daor unii) si si-ar fi exprimat parerea prin vot!

    Oricat de mult muncim, ca indivizi intr-o societate, si oricat de mult agonisim si ne elevam fata de cei din jurul nostru, niciodata nu trebuie sa ignoram in ce conditii s-au intamplat aceste lucruri, ce conditii politice sau sociale au facut posibila evolutia noastra!

    Cu alte cuvinte, daca incetam sa ne aparam principiile, pierdem !
  • +5 (5 voturi)    
    noi avem topoare, furci, coase (Marţi, 14 martie 2017, 9:55)

    natbl73 [utilizator]

    si suntem mai multi - hai, iesi si trage
  • +12 (12 voturi)    
    FABULOS (Marţi, 14 martie 2017, 9:57)

    Pac-pac [utilizator]

    Rog HN sa pastreze aceasta declaratie ca banner permanent, ca oamenii sa nu uite si sa nu se lase inselati nicio clipa, de ceea ce reprezinta cu adevarat PSD.
    Acesti indivizi reprezinta ADN-ul PSD-ului, mostenit din PCR dar transformat genetic post-lovitura de stat din '89.

    Puneti la loc de cinste aceasta declaratie pentru ca oamenii sa stie de ce uram PSD, sa nu-si mai inchipuie nimeni ca are cineva ceva cu ei fara motiv!
  • +9 (9 voturi)    
    Gluma gluma, (Marţi, 14 martie 2017, 10:18)

    unuloarrecare [utilizator]

    dar nu se sesizeaza nimeni ? Avem un nebun in Parlament, oricand se supara poate sa vina cu mitraliera. Serios vorbesc, nu e gluma. Omul asta e un potential ucigas.
    • +2 (2 voturi)    
      TREBUIE scris o Petitie la DIICOT (Marţi, 14 martie 2017, 10:35)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui unuloarrecare

      de preferat fiecare sa o faca, avalansa de petitii sa demareze cercetarea penala a bidiviului de Ag
  • +2 (2 voturi)    
    oricum ceva se intampla! (Marţi, 14 martie 2017, 10:50)

    Francisc 1 [utilizator]

    toata guzganimea e agitata nevoie mare ! ieri marele tenisman ne explica cum e cu hotu si cu prostu , alina bica , infractoare , era la tvr si ne spunea ca nu avem voie in strada doar la vot , acum sare si prostul asta fluturand akm-ul , e clar ca i-a speriat cineva in vizuina ! ( s-o fi pisat iohanis pe viesparul lor , sau altceva ii sperie?)
  • +2 (2 voturi)    
    instigare (Marţi, 14 martie 2017, 10:53)

    Ioan AndreiVeresiu [anonim]

    Nu exista condamnari pentru incitare la ura si crima ?
  • +1 (1 vot)    
    Ţi-ai greşit "panoplia"tăticule. (Marţi, 14 martie 2017, 10:54)

    grimis [utilizator]

    Eu cred că, sigur cineva o să se sesizeze,pentru arma automată,fie ea păstrată de "panoplie".
    Uite că aceşti securişti şi-au făcut pe deplin datoria în lovitura dată-n "89 şi unde pui că îşi păstrează şi arma cu ,care au tras.
    Mai periculos este faptul că în pshihicul acestui om zace întipărit gândul răzbunării şi premeditării de fapte cu violenţă.
    Credem că legea este pentru toţi egală, dar mai cu seamă în dosarul "Involuţiei", acei care au tras cu patriotism ca-n vânătoarea de animale,vor fi traşi la răspundere.
  • +2 (2 voturi)    
    AKM (Marţi, 14 martie 2017, 11:09)

    cruyff [utilizator]

    Cum adica? Specimenul asta penal iese la rampa si declara sus si tare ca are o arma AKM si ca e hotarat sa traga cu ea in manifestanti, iar "organele" nu se autosesizeaza? Ce se intampla?
  • +3 (3 voturi)    
    Cine-a tras in noi (Marţi, 14 martie 2017, 11:24)

    Hababaeba [utilizator]

    Uite ca apar si raspunsuri la intrebarile mai vechi.
    Oricum nu imi faceam impresii ca o fi fost vreun PSD-ist de partea protestatarilor la revolutie. Dar chiar asa, sa te lauzi ca ai tras la revolutie asta e sfidare crasa.
    Asta am votat, asta avem. Si asta mai e si din Arges - asta o sa tot iasa si mai incolo.
  • +3 (3 voturi)    
    In cine ai tras cu arma aia la revolutie? (Marţi, 14 martie 2017, 11:45)

    jackalphonse [utilizator]

    Fcai parte dintre misteriosii care trageau, de nu se mai stia cine omoara protestatarii?
    Cred ca niste detalii ar trebui studiate vis a vis de arma cu care AI TRAS la revolutie.
    Doar o scanteia ne trebuie ca sa "tragem" si noi. Tunurile de apa ar fi o scanteie potrivita.
  • +1 (1 vot)    
    Dosar penal: Legea 295-2004 republicata (Marţi, 14 martie 2017, 12:00)

    jackalphonse [utilizator]

    III. (pag2) Clasificarea armelor din punct de vedere al destinaţiei:
    1. arme militare - arme destinate uzului militar;

    Anexa de la pag 55:
    I. Arme si munitii interzise.
    Categoria A, linia 2: Armele de foc automate, precum şi muniţia corespunzătoare

    ART. 4 Aspecte generale privind regimul armelor (1) Armele din categoria A (!!!) din anexă pot fi deţinute şi folosite numai de către instituţiile publice cu atribuţii în domeniul APARARII, ordinii publice şi siguranţei naţionale.


    Foarte nasol, eu in locul dlui astuia as alerga repejor la un armurier si as transforma arma in una “de panoplie”, prin scoaterea pieselor si modificarea acesteia astfel incat sa nu poata fi folosita.
    Practic, prin declaratia asta si-a facut rost de un dosar penal: are o arma automata, destinata uzului militar, pentru care nu exista permis de arma conform legislatiei!
    Nasol! Fuga repede la polities i rezolva problema pentru ca se face dosar penal. Hai, suna ti pilele repede!
    Nici nu ai ce sa judeci-cerecetezi, direct dosar penal.

    Legea 295/2004 republicata:
    http://www.csm-security.ro/data/documents/L295_2005.pdf
  • +3 (3 voturi)    
    pisede (Marţi, 14 martie 2017, 12:53)

    Altman [utilizator]

    Electorat psd uite ce ai vomat
  • +2 (2 voturi)    
    Sesizare politie (Marţi, 14 martie 2017, 13:22)

    benicio [utilizator]

    Eu o sa fac sesizare la politie, dar ar trebui sa se auto-sesizeze.
    1. Cum a obtinut arma la revolutie? Vorbim de o arma din inventarul armatei romane.
    2. In cine/in ce a tras la revolutie?
    3. Cum e posibil sa o pastreze? Vorbim de port ilegal de arma, Codul Penal.

    Deci, motive grele de ancheta.
  • +2 (2 voturi)    
    wow (Marţi, 14 martie 2017, 13:53)

    EUROPA*EUROPA*EUROPA [utilizator]

    iata grozavia din capul politicienilor romani, un parlamentar PSD incearca sa intimideze protestatarii pasnici afirmand nervos ca ar iesi cu arma sa traga in strada ca un adevarat bolsevic!

    alo, parchetele, se sesozeaza cineva, arestati maimuta urgent!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Mare ti-e gradina, Doamne... (Marţi, 14 martie 2017, 14:30)

    Olyx [utilizator]

    si cata afluenta la portile ei...Zilnic...
  • 0 (0 voturi)    
    Instigare la ura si terorism !??? (Marţi, 14 martie 2017, 21:10)

    solar [utilizator]

    omul asta a depasit limita normalului ! Afirmatiile sale sunt o instigare clara , fara echivoc la ura si terorism !In mod normai ar trebui imediat deferit POLITIEI ,SRI si JUSTITIEI !! ORI DOMNESTE LEGEA IN TARA ASTA ORI MITRALIERA !!! Si-a pastrat arma de la revolutie? Ce sa mai zicem noi banatenii atunci? CE A FACUT LA REVOLUTIE SI DE CE NU A PREDAT ARMA ATUNCI??? CUMI S-A PERMIS PASTRAREA ... IN COLECTIE???Astfel de lucruri trebuie imediat neutralizate !