Tolo.ro: Fosta sefa a PSD Austria i-a razuit, peste noapte, cu spaclul, numele lui Secureanu de pe statuia lui Eminescu

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 4 decembrie 2016, 10:25 Revista Presei | Subiectele Zilei

Numele lui Secureanu, sters de pe monumentul Eminescu din Viena
Foto: gsp.ro
Laudatorii si protectorii managerului de la Malaxa ii sterg la propriu urmele, afirma Tolo.ro intr-un nou articol privindu-l pe fostul sef al spitalului in care se afirma si ca Secureanu a dat contracte de 730.000 de lei unei firme din zona serviciilor secrete.

"In plus fata de bugetul obisnuit de 9 milioane de euro pe an, Sorin Oprescu i-a dat 10 milioane de euro, iar Gabriela Firea n-a apucat sa-i dea decit 1,3 milioane de euro. 

Dar Florin Secureanu n-a fost protejat doar in tara. El si-a construit imaginea pe o filiera austriaca, ce l-a elogiat si i-a trecut numele pe statuia lui Eminescu", scrie sursa citata.

Tolo.ro prezinta si lista politicienilor care l-au felicitat pe Secureanu de ziua lui pe Facebook, cind deja disparuse! Printre ei, Traian Igas, Gheorghe Nichita si Serban Nicolae, dar si coordonatorul PNL Disapora, Victor Ionescu.

"Cum putea fura cineva sume atit de mari si intr-un mod atit de imprudent? Daca eliminam hipnoza colectiva ca explicatie, ramine realitatea: Secureanu nu pastra acesti bani pentru sine decit intr-o mica proportie. Nu-i o deductie, e doar intarirea a ceea ce marturisesc oamenii din spital: Secureanu impartea prada obtinuta din banii sanatatii. Felul in care n-a fost controlat de Primarie, iar cind a fost a fost iertat, felul in care l-a tratat Curtea de Conturi, felul in care si-a construit imaginea, in tara si in strainatate, dovedeste un nivel profesionist de protectie!", se afirma in articolul semnat de Mirela Neag, Razvan Lutac si Catalin Tolontan.


Citeste mai multe despre   






















17170 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    investigatie (Duminică, 4 decembrie 2016, 10:59)

    Francisc 1 [utilizator]

    aflati pe unde stau toti sefii de clinici si spitale de stat din bucuresti sa nu va mai mirati asa,
  • +29 (31 voturi)    
    Plato avea dreptate (Duminică, 4 decembrie 2016, 11:08)

    termopan [utilizator]

    Cum e posibil ca numele unui semi-doctor ca scursura asta sa ajunga pe un monument al unei personalitati de talia lui Eminescu? Si mai ales cum e posibil in Viena?!?!?!?

    Mind blown!

    Ramane sa il vedem pe Miron Mitrea sau pe Jos Iliescu pe statuia lui Carol
    • +19 (21 voturi)    
      PSD nu au nici rușine,nici respect. (Duminică, 4 decembrie 2016, 13:18)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui termopan

      PSD se comportă ca omul hoț.Dacă fură el crede că toți sunt hoți.Și-i fură,primii pe susținători,crezând că sunt ca ei,ceilalți sunt opoziția și deci nu fură.Sunt împotriva furatului.
  • -15 (39 voturi)    
    intrebare insistenta: (Duminică, 4 decembrie 2016, 11:15)

    victor L [utilizator]

    unde erau Tolontan si Mirela Neag in ianuarie 2012?
    Il aparau eroic pe doctorul Calafat, desigur.
    Au lasat ca buba din sistemul de sanatate sa puroieze si acum se lauda "uite ce am gasit noi!"
    • +17 (21 voturi)    
      În primul rând, (Duminică, 4 decembrie 2016, 14:04)

      charlie [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      cred că nu e Victor L , ci chiar Victor P.
      În al doilea rând, nu Tolo & Co. ar trebui să demaște primii chestiile astea ! Cred c-ar trebui să ceri socoteală (!?!) la altă ușă.
    • +6 (10 voturi)    
      Extraordinar, dom'le, Tolontan si Neag is de (Duminică, 4 decembrie 2016, 18:50)

      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui victor L

      vina ca merge rau sanatatea din Romania si ca se fura ca-n codru? Doamne, creierii! Huooo Tolontan, din cauza ta n-avem noi sistem de sanatate functional. Si ce are una cu alta, mai precis, Tolontan, situatia de la Malaxa si Arafat, ca nu reiese?
  • +20 (20 voturi)    
    I-a sters numele cu dalta (Duminică, 4 decembrie 2016, 11:23)

    Susufler0 [utilizator]

    Cavalerului de Malta !

    PS. Apai, una peste alta/ E plina de peste balta.
  • +24 (24 voturi)    
    Q: De ce nu se iau masuri RADICALE? (Duminică, 4 decembrie 2016, 12:16)

    mnicku [utilizator]

    R : " cine sa te controleze mah,?... io?

    e simplu, sistemul se regenereaza incredibil de repede , parca vad ca deja cineva face joc finutz de glezne sa-i ia locul "maiestrului" secu

    Pai daca se vrea schimbare trebuie ras totul si luat de la zero. Nu cred ca in RO nu exista oameni dedicati profesiei lor , medici, manager..etc .

    doar ca nu se vrea...
  • +23 (23 voturi)    
    Mai ramane sa auzim cum l-a tratat SRI... (Duminică, 4 decembrie 2016, 12:18)

    Kivek [utilizator]

    daca mai auzim si ca a trecut de filtrul SRI din otopeni pe la intrarea pt corpul diplomatic, putem sa plecam din romania de tot
  • +14 (14 voturi)    
    Un brav pesedist (Duminică, 4 decembrie 2016, 13:57)

    Wanheda [utilizator]

    Hai postacii cu teoria conspiratiei, bla bla bla, se aude mazeta, dumitrica, zizin, niuluk?
    • +9 (9 voturi)    
      mazeta et co. (Duminică, 4 decembrie 2016, 14:20)

      paranoid_android [utilizator] i-a raspuns lui Wanheda

      sunt cam apatici/cinici/morocanosi in campania asta.
      Nu stiu de ce dar cred ca ei stiu mai bine
      • -2 (2 voturi)    
        de comentat la subiect nu puteti? (Luni, 5 decembrie 2016, 9:26)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui paranoid_android

        daca nu posteaza cineva mai inteligent ca sa-l atacati la persoana, nu puteti altceva?

        Ceva opinii personale la subiect?
        • 0 (0 voturi)    
          Pai asta e opinia personala (Luni, 5 decembrie 2016, 12:22)

          Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Postacii psd, agresivi cand e vorba sa raspandeasca ineptiile lui Ghita/Ponta si alti infractori din psd sunt foarte tacuti cand e vorba de hotiile lor aduse la lumina. Noroc cu tine sa iei apararea hotilor !
        • 0 (0 voturi)    
          gelozie? (Luni, 5 decembrie 2016, 16:30)

          ras-putin [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          ti-e ciuda ca a uitat sa te puna pe lista, haha. hai ca te ajut eu:
          mazeta, dumitrica, zizin, niuluk

          si cu voia dumneavoastra, ultimul pe lista, dar nu cel din urma, Maria Sa:

          king david hotel
  • -11 (17 voturi)    
    Curat murdar. (Duminică, 4 decembrie 2016, 14:54)

    cerceteaza [utilizator]

    Sa lasam manipularea deoparte! Nici-un primar general nu a dat si nu da fonduri unor manageri de spital, ci spitalelor. Daca managerii fura si deturneaza aceste fonduri, nu este vina primarilor generali, mai ales ca toate fondurile se aloca in urma votului din Consiliul General, din care fac parte toate partidele, inclusiv PDL-PNL, USB, PMP, PSD, ALDE etc..
    Daca Secureanu a furat sau a deturnat aceste fonduri si cine mai e vinovat in afara lui, daca mai este vreunul, nu e treaba presei ci a DNA si a Corpului de Control al Primariei generale, care, precis vor avea alte concluzii decat cei sugerati in acest articol, tocmai in campania electorala.
    • +8 (8 voturi)    
      Hhahahaaa, tare asta! (Duminică, 4 decembrie 2016, 18:55)

      bdbd [utilizator] i-a raspuns lui cerceteaza

      deci, pentru spitale au dat? esti sigur, nu? hmmm, exact asa, cum a "dat" Oprescu pentru sectia de arsi de la Floreasca, sa ia si baietii aia o camera barica pentru intretinere, de la asociatul lui Oprescu?
  • +14 (18 voturi)    
    la stat (Duminică, 4 decembrie 2016, 14:55)

    rochiri [utilizator]

    ..totul este combinatie si furt.
    Mita este ceva normal..toti care se angajeaza nici nu se gandesc la salari numai si numai combiantii...
    Asa este la toate spitalele .scolile , administratiile locale si judetene, armata, politi, biserica...totul este patat in romania...trebuie sa mai treaca generati sa se schimbe ceva..
    Felicitari Tolo si hai cu mai multe investigati pentru ca ce faci tu este jurnalism.