EvZ: "Pinalti", blat cu o casa

de Teodora Trandafir     Evenimentul Zilei
Luni, 3 august 2009, 12:04 Revista Presei | Subiectele Zilei

Primarul din Piatra-Neamt, Gheorghe Stefan, supranumit „Pinalti”, se numara printre beneficiarii unei locuinte ANL destinata tinerilor. Apartamentul se afla in Bucuresti, pe strada Godeni din cartierul Giulesti si nu este inca finalizat.

Si alti fosti sau actuali demnitari au reusit sa obtina o casa in acest complex ANL: Gheorghe Tinca (fost ministru al apararii), Simion Maftei (fost sef la Romsilva), Cristina-Ancuta Pocora (deputat PNL) si Eduard Romulus Goean (director de cabinet al lui Gheorghe Pogea, ministrul finantelor).

Ei au achizitionat locuintele in anul 2007, la preturi cu pana la 50% mai mici fata de cele ale locuintelor noi de pe piata.

Integral in EvZ.


Citeste mai multe despre   






















1286 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    pinalty (Luni, 3 august 2009, 12:41)

    imst [anonim]

    eu am avut neplacerea sa-l cunosc pe fiu-su gabi stefan... la fel ca tac-su: taran, ipocrit, hot, fara scrupule, arogant, etc... lista continua
  • +1 (1 vot)    
    Saracii (Luni, 3 august 2009, 12:45)

    Cici [anonim]

    Saracii de ei, cred ca nici nu aveau de unde sa dea bani pe o casa.
  • +1 (1 vot)    
    pai si daca si alti (Luni, 3 august 2009, 13:48)

    kalu [anonim]

    demnitari au obtinut si nu li s-a intamplat nimic, ce credeti ca o sa i se intample astuia? Ce ma scarbeste rapacitatea si lipsa de orice scrupule a oamenilor cu bani in a se bucura pe orice pot pune laba gratuit sau inseland. Adica asta nu are bani sa-si cumpere cate case vrea si unde vrea? Adica ANL nu stie ca este ilegal sa ii acorde casa? Dar asta este in RO
  • +1 (1 vot)    
    Ce gainari! (Luni, 3 august 2009, 13:54)

    Marcel [anonim]

    Gheorghe Stefan, Gheorghe Tinca , Simion Maftei , Cristina-Ancuta Pocora si Eduard Romulus Goean.
    Nu va ajunge mah cat ati furat, trebuia sa luati si locuinta asta pe degeaba?
  • 0 (0 voturi)    
    tara de 2 bani (Luni, 3 august 2009, 15:02)

    b [anonim]

    parca una din conditiile de la anl era "tineri pana in 35 ani". sunt curios cum cei din comisia de repartizare au trecut peste varsta astuia. tara de rahat
    • 0 (0 voturi)    
      Listele ANL (Luni, 3 august 2009, 16:33)

      gepeto [anonim] i-a raspuns lui b

      au fost preluate de la fostul UTC unde numitii se incadrau ca varsta si merite. Intre timp au crescut si varsta si meritele si ar fi trebuit sa li se dea cate 2 apartamente.
  • 0 (0 voturi)    
    Case "gratis" (Luni, 3 august 2009, 15:52)

    OVE [anonim]

    In tara asta este o singura solutie adevarata pentru a stopa hotia. Sa nu se mai dea nimic "gratis" la pile si relatii. Impozite minime, mai ales la salarii! Sa ne lase sa ne descurcam singuri. Sa isi mai impoziteze si bogatia nu numai saracia noastra!
  • 0 (0 voturi)    
    Deontologia (Luni, 3 august 2009, 17:37)

    Unitatea electorala [utilizator]

    De ce doar celui de la PNL i se mentioneaza partidul din care face parte?