Liviu Dragnea spune ca vrea referendum pe tema familiei traditionale si pentru eliminarea imunitatii parlamentarilor si a presedintelui

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 23 ianuarie 2017, 21:41 Revista Presei | Radio TV

Livu Dragnea
Foto: Agerpres
Liviu Dragnea a anuntat luni seara, la Romania Tv, ca vrea ca in aceasta primavara sa fie organizat un referendum pe tema familiei traditionale. Dragnea sustine ca isi doreste si un al doilea referendum, care sa vizeze eliminarea imunitatii parlamentarilor, dar si a presedintelui.

"Eu nu sunt de acord cu imunitatile parlamentare, dar nici cu cea a presedintelui. Atunci sa il vad pe domnul presedinte cum reactioneaza", a afirmat Liviu Dragnea.
























Citeste pe Stirile ProTV

Un indian a cunoscut o romanca pe net, s-a indragostit de ea si a cerut-o de sotie. Ce facut tanara dupa ce a primit inelul

Dragostea n-a fost doar oarba, ci si paguboasa pentru un barbat stabilit in Dubai, caruia i-a furat inima o tanara olteanca. Credul, omul a cerut-o de nevasta si i-a facut daruri scumpe, dar ea era interesata numai de portofelul barbatului.

8663 vizualizari

  • +8 (14 voturi)    
    Perfect! E gata Dragnea ... (Luni, 23 ianuarie 2017, 22:35)

    za-k [utilizator]

    l-au mazilit! Absolut nici un parlamentar nu o sa vrea sa scape de imunitate, o sa-l rezolve pe Dragnea mai degraba :)
    • +2 (4 voturi)    
      O lista pentru Dragnea (Marţi, 24 ianuarie 2017, 8:30)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      Sau fata adevarata a P$D. Asta-i doar lista scurta:
      1. Ion Iliescu, urmarit penal in dosarul mineriadelor
      2. Liviu Dragnea, presedinte PSD, condamnat definitiv la 2 ani cu suspendare
      3. Victor Ponta, premier, fost presedinte PSD, trimis in judecata
      4. Robert Negoita, primar sect 3, urmarit penal
      5. Olguta Vasilescu, ministru, urmarita penal
      6. Paul Stanescu, senator, anchetat penal
      7. Cristian Rizea, deputat, cercetat penal
      8. Tudor Pendiuc, primar Pitesti, urmarit penal
      9. Catalin Radulescu, deputat, condamnat in prima instanta
      10. Gabriel Mutu, senator PSD, urmarit penal
      11. Adrian Năstase, prim ministru, preşedinte PSD, condamnat definitiv
      12. Viorel Hrebenciuc, vicepreşedinte PSD, deputat PSD, cercetat penal
      13. Darius Valcov, ministru de Finanţe, cercetat în stare de arest
      14. Dan Sova, fost ministru şivicepreşedinte PSD, trimis in judecata
      15. Radu Mazăre, primar Constanta, cercetat în stare de arest
      16. Nicusor Constantinescu, preşedinte CJ Constanta, cercetat penal
      17. Bunea Stancu, preşedinte al CJ Brăila, condamnat definitiv
      18. Ecaterina Andronescu, vicepreşedinte PSD, cercetată penal
      19. Marian Vanghelie, primar sector 5, cercetat în stare de arest
      20. Gheorghe Nichita, primar Iasi, vicepresedinte PSD, cercetat penal
      21. Adrian Severin, europarlamentar PSD, trimis in judecata
      22. Mircea Cosma, presedinte CJ Prahova, cercetat penal
      23. Vlad Cosma, deputat PSD, cercetat penal
      24. Ovidiu Marius Isaila, senator PSD, trimis în judecată
      25. Adrian Duicu, preşedinte CJ Mehedinţi, cercetat penal
      26. Ilie Sârbu, senator PSD, urmărit penal
      27. Miron Mitrea, vicepres. PSD,
    • 0 (0 voturi)    
      :) (Marţi, 24 ianuarie 2017, 15:46)

      uzu [utilizator] i-a raspuns lui za-k

      astea a lui Dragnea chiar aprobate de oameni in referendum se vor aplica asa cum s-a aplicat si ala cu 300 de parlamentari.
  • +13 (17 voturi)    
    Doamne-ajuta! (Luni, 23 ianuarie 2017, 22:43)

    Conservator [utilizator]

    Asa, si as mai propune un referendum: sa se reduca numarul parlamentarilor la 300, daca tot punem stampila.
  • +13 (19 voturi)    
    ca sa vezi (Luni, 23 ianuarie 2017, 22:56)

    ValentinV [utilizator]

    Asta cu familia traditionala in viziunea lui Dragnea e si cu... secretare? Ca sa stim...
    • +4 (6 voturi)    
      Da, va fi obligatoriu sa ai o mimoza de 25 de ani (Marţi, 24 ianuarie 2017, 0:30)

      rov -OBLIGATIVITATE VOT-CONDITIE DE MENTINERE IN UE! [utilizator] i-a raspuns lui ValentinV

      daca esti om/interpus cu contracte din bani publici si ai peste 50 de ani...asa ca ajutor social :))
    • +1 (1 vot)    
      stai sa vezi (Joi, 26 ianuarie 2017, 17:23)

      pardalian [utilizator] i-a raspuns lui ValentinV

      cand o sa ajunga la parnaie si o sa-l ia de nevasta vreun Terente musculos. O sa-i iasa din cap familia traditionala.
  • +7 (13 voturi)    
    inteligent (Luni, 23 ianuarie 2017, 23:00)

    termopan [utilizator]

    Nu pot contesta inteligenta lui Liviu.

    Cu siguranta va scoate toti habotnicii la vot sa apere traditia seculara de furt institutional si familie formata din femeie si barbat ...
    • +4 (4 voturi)    
      Habotnicii or ieși la vot, (Marţi, 24 ianuarie 2017, 0:50)

      Barosanu_nr1 [utilizator] i-a raspuns lui termopan

      Dar oare vor și considera că familia tradițională include relații dintre moșulici și fetițe de 24 de ani?
    • +3 (3 voturi)    
      Familie...cine (Marţi, 24 ianuarie 2017, 1:40)

      morometu [utilizator] i-a raspuns lui termopan

      ...vorbeste despre familie? Poate de cea cu secretare si fatuci de 20-25 de ani...
  • +9 (11 voturi)    
    Bluf! (Luni, 23 ianuarie 2017, 23:30)

    Viccri [utilizator]

    Foarte bine, sa fie un referendum si pentru imunitatile politicienilor. V-ați ars la valiza! Ca sobolnanii o sa se ascunda penalii.
  • +3 (17 voturi)    
    Mai vrem o intrebare ! (Luni, 23 ianuarie 2017, 23:42)

    LegatusAugusti [utilizator]

    Daca romanii sunt de acord cu taiatul padurilor ! In primul rand de catre austriecii de la Holzindustrie Schweighofer !!! -:)
  • +11 (15 voturi)    
    daca tot vin idei de ce sa nu se grupeze (Luni, 23 ianuarie 2017, 23:48)

    No way! [utilizator]

    Iohannis ar trebuie sa intrebe populatie si daca este de acord ca politicienii care au fost condamnati la inchisoare cu executare pentru acte de coruptie care insumeaza sa zicem dauna mai mari de 1 milion de euro sa fie condamnati pe viata fara posibilitatea de gratiere.
  • +16 (22 voturi)    
    mda... (Luni, 23 ianuarie 2017, 23:56)

    liviu_ [utilizator]

    pai e clar elimitarea imunitatii pentru toti : DA
    familia traditionala NU (ca nu suntem in evu mediu... fiecare are drepotu sa si-o traga cu cine vrea)
    si gratierea si amnistia clar NU...

    dracnea il acuza pe Iohannis ca se foloseste de referendum politic , apoi laneaza si el intrebari pentru a obtine electorat... gretzos!
    • -2 (4 voturi)    
      Un pedofil poate apara familia traditionala ??? (Marţi, 24 ianuarie 2017, 8:33)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ?????
      • 0 (0 voturi)    
        :) (Marţi, 24 ianuarie 2017, 15:48)

        uzu [utilizator] i-a raspuns lui cartofil

        ia-o usor, ca n-au pedofilii nici o treaba cu familia traditionala. pedofilul este un infractor care trebuie condamnat (nu gratiat !) si nimic mai mult.
  • +9 (13 voturi)    
    :) (Marţi, 24 ianuarie 2017, 0:14)

    karula [utilizator]

    Bine Dracnea! Asa ramai si fara imunitate! Hai cu referendumul!
  • +5 (5 voturi)    
    Pai (Marţi, 24 ianuarie 2017, 0:43)

    fanegr1ja [utilizator]

    Cand Dragnea o sa fie presedintele Romaniei atunci o sa poata propuna ce referendum vrea el. Pana atunci Dragnea este doar seful unui partid si sef peste deputati. Atat.

    Si in cateva luni, daca Romania are noroc, Dragnea o sa fie si un pic puscarias. Iar in celuola o sa poata face referendum dupa referendum. O sa depinda doar cat de bine reuseste sa tina sapunul.
  • +4 (4 voturi)    
    Praf in ochi... (Marţi, 24 ianuarie 2017, 1:55)

    morometu [utilizator]

    Joaca la...cacialma cu noi, cu cetatenii corecti si onesti.
    Oricum prefer sa nu raspund unui penal care mai are si pretentia sa ma intrebe pe mine ...despre familie. El stie ???
    Oare de ce ne insulta in permanenta, inteligenta? Ce il recomanda pe el drept...superior? Oare are impresia ca, daca cei din anturajul lui se fac pres, toti ar trebui sa fim la fel ?
  • +3 (3 voturi)    
    Ipocrizie (Marţi, 24 ianuarie 2017, 5:35)

    Celbland [utilizator]

    Pe Dragnea nu-l împiedică nimic să dea o lege, care să clarifice că imunitatea să fie numai pentru declarații politice, nu și fapte penale.

    Recent, pesediștii au oprit urmărirea penală pentru Eugen Bejenariu, acuzat că a participat la furtul a 67 milioane de dolari, în dosarul Microsoft. Ipocrizie.

    Familia tradițională românească trebuie să fie formată din moși cu tinere de 20 de ani. Ipocrizie.
  • +2 (2 voturi)    
    Ramanem fara "alesi ",mai draga condamnatule ! (Marţi, 24 ianuarie 2017, 7:11)

    Plagarus [utilizator]

    Miza intrarii in Parlament este doar imunitatea.