Deja vu la Gala Zece pentru Romania

Traian Basescu, desemnat: Cel mai admirat roman, si Cel mai bun politician. Cristian Tudor Popescu: Cel mai bun jurnalist si Cel mai bun analist politic

de Dumitrina Galantonu     HotNews.ro
Vineri, 12 decembrie 2008, 20:28 Revista Presei | Radio TV

Amfitrionii Galei
Foto: Realitatea TV
Gala 10 pentru Romania, ajunsa la a patra editie, si difuzata de Realitatea TV, si-a decernat premiile vineri seara. Fostul primar al New York-ului, Rudolph Giuliani, participa in calitate de invitat special la aceasta Gala. La fel ca si anul trecut castigatorul categoriei Analisti politici dar si al categoriei Jurnalisti este Cristian Tudor Popescu. El a declarat ca nu se astepta sa castige si anul acesta, argumentand printre altele: "...aparitiile mele televizate se cifreaza la nici 10% fata de cat au aparut distinsii mei colegi nominalizati". Presedintele Traian Basescu a fost desemnat castigator la categoria Cel mai admirat roman, dar si la Cel mai bun politician.

Categoria Jurnalisti
(premiul publicului): Cristian Tudor Popescu (locul 1), Mircea Badea (locul 2), Ion Cristoiu (locul 3), Dan Diaconescu (locul 4), Andreea Esca (locul 5), Radu Moraru (locul 6), Robert Turcescu (locul 7), Marius Tuca (locul 8), Gabriela Vranceanu Firea (locul 9), Emil Hurezeanu (locul 10).

Categoria Analisti: Cristian Tudor Popescu (locul 1), Ion Cristoiu (locul 2), Mircea Badea (locul 3), Marius Tuca (locul 4), Radu Moraru (locul 5), Emil Hurezeanu (locul 6), Robert Turcescu (locul 7), Iosif Boda (locul 8), Mircea Dinescu (locul 9), Valentin Stan si Stelian Tanase (locul 10).

Categoria Sportivi: Lucian Bute (locul 1), Adrian Mutu (locul 2), Cristian Chivu (locul 3), Banel Nicolita (locul 4), Alina Dumitru (locul 5), Sandra Izbasa (locul 6), Bogdan Lobont (locul 7), Mirel Radoi (locul 8), Dorin Goian (locul 9), Mihai Covaliu si Marian Dragulescu (locul 10).

Categoria Actori:
Florin Piersic (locul 1), Alexandru Arsinel (locul 2), Stela Popescu (locul 3), Maia Morgenster (locul 4), Jean Constantin (locul 5), Sergiu Nicolaescu (locul 6), Draga Olteanu Matei (locul 7), Gheorghe Dinica (locul 8), Tamara Buciuceanu Botez (locul 9), Nicoleta Luciu (10).

Categoria Cel mai admirat roman:
Traian Basescu (locul 1), Andreea Marin Banica (locul 2), Mircea Badea (locul 3), Andreea Esca (locul 4), Sorin Oprescu (locul 5), Mihaela Radulescu (locul 6), Teo Trandafir (locul 7), Mircea Geoana (locul 8), Ion Iliescu (locul 9), Calin Popescu Tariceanu si Silviu Prigoana (locul 10).

Categoria Tineri politicieni: Victor Ponta (locul 1), Elena Basescu (locul 2), Cozmin Gusa (locul 3), Lavinia Sandru (locul 4), Elena Udrea (locul 5), Bogdan Olteanu (locul 6), Cristian Boureanu (locul 7), Titus Corlatean (locul 8), Daciana Sarbu (locul 9), Raluca Turcan si Codrut Seres (locul 10).

Categoria Interpreti vocali: Andra (locul 1), Stefan Banica (locul 2), Fuego (locul 3), Irina Loghin (locul 4), Costel Busuioc (locul 5), Maria Ciobanu (locul 6), Nicolae Furdui Iancu (locul 7), Angela Similea (locul 8), Maria Dragomiroiu (locul 9), Sofia Vicoveanca (locul 10). 

Categoria Oameni de afaceri: Ion Tiriac (locul 1), Silviu Prigoana (locul 2), George Becali (locul 3), Ilie Nastase (locul 4), Dinu Patriciu (locul 5), Irinel Columbeanu (locul 6), Adrian Porumboiu (locul 7), Cristian Tantareanu (locul 8), George Copos (locul 9), Dan Voiculescu (locul 10).

Categoria Cel mai bun politician: Traian Basescu (locul 1), Sorin Oprescu (locul 2), Mircea Geoana (locul 3), Ion Iliescu (locul 4), Theodor Stolojan (locul 5), George Becali (locul 6), Corneliu Vadim Tudor (locul 7), Calin Popescu Tariceanu (locul 8), Emil Boc (locul 9), Adrian Nastase (locul 10). 





















4855 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    Categ Actori (Vineri, 12 decembrie 2008, 20:51)

    marius [anonim]

    Nicoleta Luciu?! la 10 pt Romania? nu stiu cine si cum a votat dar mi se pare penibil..pai cum sta NL langa nume mari din teatrul romanesc si chiar inainte altora care nu au fost nominalizati?? Malaele, Visu, Visan, Papaiani, Rebengiuc..si sa ma ierte cei nementionati..
    Curat lipsa de bun simt si respect pt adevaratele talente...sincer nu imi vine a crede..Nicoleta Luciu..hm..pacat.
  • +9 (9 voturi)    
    Mituire publica (Vineri, 12 decembrie 2008, 20:53)

    #DeDreapta#6Case#DinMeditatii [utilizator]

    Prin simpla invitare a ziaristilor la KITCK-ul National "10 pentru Romania" nenea Windu' isi asigura linistea.

    Mai tine careva minte de Gelsor, FNI, FNA ? ASH !!!

    Dormi linistit Romanie, WINDu' lucreaza pentru tine ...
    • +2 (2 voturi)    
      Gala 10 pentru Ridicol ! (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 8:36)

      Fuscus [anonim] i-a raspuns lui #DeDreapta#6Case#DinMeditatii

      Giuliani,contra unui cec corespunzator, a venit intro tara pe care nu o banuia ca exista pana acum cateva zile !
      restul este o gargara derizorie cu un prezentator care umbla acum cativa ani cu un Golf 5 donat pentru alte scopuri de o asociatie germana de handicapati locomotori
      cand vad ca oameni ca Tiriac, CTPopescu ,Ponta, ajung sa mai reprezinte ceva in ochii publicului va spun :Fericiti cei care au plecat din Romania ,nu au nici un motiv sa se reintoarca !
  • +5 (9 voturi)    
    o mare porcarie (Vineri, 12 decembrie 2008, 21:33)

    George [anonim]

    "Categoria Jurnalisti (premiul publicului): Cristian Tudor Popescu (locul 1), Mircea Badea (locul 2), Ion Cristoiu (locul 3), Dan Diaconescu (locul 4),.."

    Pai hahalera de Badea spune el insusi ca nu e ziarist, ci doar trompeta lui Voiculescu.
    Interperti vocali: Costel Busuioc doar pe lucul 5 si asta pentru ca nu canta manele.
    • +3 (3 voturi)    
      INTRESANT E SI CA... (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 12:56)

      nu? [anonim] i-a raspuns lui George

      daca s-ar face top 10 pe invers, adica de exemplu cei mai prosti politicieni tineri de ex , ar fi iesit tot astia, poate in alta ordine
  • +11 (11 voturi)    
    Remember "Piata Universitatii!!! (Vineri, 12 decembrie 2008, 21:58)

    Ovidiu [anonim]

    „am găsit la peneţeu droguri, armament, muniţie, maşină de scris automată... tipărit bani la peneleu... este în ziarul Adevărul”

    aud că victimele mineriadelor au de gând să strângă semnături pentru arestarea lui Ion Iliescu, lucru care nu se va întâmpla întrucât, nu-i aşa, bietul Iliescu e bătrân şi un om bătrân, oricât de ticălos şi de criminal ar fi, nu poate fi tras la răspundere pentru fărădelegile lui. dar dacă săracul şi necinstitul Iliescu nu poate fi arestat, îi propun pe alţii, mai tineri şi mai voinici, care au instigat împotriva manifestanţilor şi au aplaudat mineriada... ce-ar fi deci să fie luaţi de guler şi întrebaţi de sănătate următorii:


    - cu voia dvs., primul pe listă: marele om şi marea conştiinţă şi marele moralist al lui peşte-prăjit Cristian Tudor Popescu, care, în fiţuica de perete a lui Ilici, numită pe atunci Pravda sau, mă rog, Adevărul ex-Scânteia, făcea cea mai curată apologie (în sensul aproape etimologic al termenului) a violenţei:


    Ca pe 13 iunie a avut loc la Bucuresti o tentativa de lovitura de stat este un fapt a carui negare nu poate fi discutata decat in termenii cretinismului sau candorii, dupa cum se exprima d-l Razvan Theodorescu.

    Oricine s-a aflat in acele ore la Televiziune, la Interne sau la Politie poate rememora mirosul salbaticiei si fricii care pluteau in aer. E lesne de inteles ca imaginile din seara aceea, transmise de TVR, si mai ales lipsa oricaror imagini, vreme de 40 de minute pe micul ecran, au creat, inevitabil o stare de tensiune, de panica, in intreaga tara.

    Ceea ce s-a intamplat a doua zi in Bucuresti, incepand cu primele ore ale diminetii, a fost o reactie tot atat de inevitabila; spirala violentei odata initiata, urca intruna. Aceasta reactie s-ar fi produs si in lipsa apelului prezidential, care a avut ca principal efect diminuarea creditului de care se bucura presedintele si guvernul. (Spirala violenţei)
  • +7 (7 voturi)    
    amestecul ideal intre mere si pere ..malaiete (Vineri, 12 decembrie 2008, 22:00)

    D'ale Vantului [anonim]

    Aceste jocuri oribile care se fac fara investitii masive, deoarece suntem in criza, aduc, insa o gramada de beneficii celor care au facut clasamentul.
    Nu doresc sa intru in prea multe detalii, dar totul este o manipulare "strigatorare la cer", deoarece se combina mari actori cu ...una Luciu, care nici nu stie vorbi sau scrie, dar este ....actrita ... numai buna de ...manipulat!
    La celelalte categorii sunt cam aceleasi ..gaselnite de doi bani.
    Oameni buni, TAIATI-VA CABLUL TV si mergeti la spectacole de calitate si prin biblioteci, deoarece altfel o sa va dati seama prea tarziu ca o sa aveti aceleasi comportamente ca si cei nomiknalizati si ar fi pacat.
    • 0 (0 voturi)    
      vai da' ce urat vorbesti! (Luni, 15 decembrie 2008, 13:48)

      dixit [utilizator] i-a raspuns lui D'ale Vantului

      cum poti sa zici..."manipulat", nu iti e rusine? poate sunt fiinte inocente care nu stiu ce e aia. ar trebui sa iti fie rusine.....mie imi este :D
  • +6 (10 voturi)    
    ati remarcat fapte nesemnificative (Vineri, 12 decembrie 2008, 22:17)

    barba [anonim]

    In schimb cand analfabeta de Baseasca e pusa pe locul 2 la tineri politicieni taceti ca mormantu',sa ne fereasca Dumnezeu de aceasta aratare care mai ieri se plimba in chilloti pe scena si acum e tanar politician,PENIBIL
    • +3 (3 voturi)    
      lenuta a fost huiduita copios in sala (Vineri, 12 decembrie 2008, 23:04)

      goim [anonim] i-a raspuns lui barba

      atunci cand i s-a pronuntat numele
      • +1 (1 vot)    
        lenuta huiduita? (Vineri, 12 decembrie 2008, 23:36)

        starchaser [utilizator] i-a raspuns lui goim

        really? =))
  • +4 (4 voturi)    
    Lipseste (Vineri, 12 decembrie 2008, 22:22)

    englezu [utilizator]

    Magda lui tolea;nu stiu exact la care categorie
  • +6 (8 voturi)    
    daaa, noroc cu stirile online (Vineri, 12 decembrie 2008, 22:40)

    antonie [anonim]

    mi-e scarba de oameni care planteaza copaci doar in fata camerelor si la ora de maxima audienta. domnule tatulici, puneti-va ochelarii mai sus, spre spranceana, ca nu meritati sa ne priviti peste ei.

    bai frate ce facatura, aud ca ctpeu' e iar pe primul loc. suntem o tzara de alienati.

    dar noi astia care mai credem o vom face bine..
  • +3 (9 voturi)    
    ZECE NEGRI MITITEI (Vineri, 12 decembrie 2008, 22:55)

    Top Secret [anonim]

    Personal mi se pare ca i-au pus pe Badea si Cristoiu pe-acolo ca sa para independenta votarea si netrucata.. si pe Turcescu si Hurezeanu mai la coada, ca apoi castigandu-si aprecierea cu chestia asta sa pluseze cu Basescu si Baseasca mica :)).
    La actori si sportivi e penibilul perfect.. banel pe locul 4? Fuego si Irina Loghin? nu vad rostul de a premia actori si cantareti care nu au mai facut nimic de 20 de ani.. asa sa ne aflam in treaba.
    pe scurt a fost o organizare grandioasa disproportionata cu calitatea invitatiilor.. mai ales la oameni de afaceri.. hotii secolului
  • +6 (6 voturi)    
    Cu asa 10, asa Romania, ne meritam soarta (Vineri, 12 decembrie 2008, 22:58)

    Piciu' [anonim]

    Cu exceptia cercetatoarei de 24 de ani, a lu Quintus, a minerilor salvatori si alti cativa, restul arata adevarul despre socitatea Romaneasca actuala. Cand vedeam si cine mai e in sala...chiar m-am lamurit. Jenant, o adunatura de oameni dubiosi, care se complac in mizeria actuala numita Romania. Viitorul arata cam negru.... va ureze, nu-i asa, SUCCESURI!
    • 0 (0 voturi)    
      . (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 16:58)

      Agape [anonim] i-a raspuns lui Piciu'

      Nu cred ca e manipulare tocmai pt ca a iiesit penibil
      Asa-i dar nu suntem cu totii "vinovati" ca tot noi suntem cei care ne inghesuim sa ne pronuntam (sa votam) pe unde si despre ce habar n-avem?
      Si daca un semen al nostru a realizat ceva prin propriul talent si efort ne apuca invidia si il murdarim imediat... Daca e mai inteligent (si poate din cauza asta mai cinic) atunci e si mai rau: aruncam pietre din toate directiile si motivele.
  • +1 (1 vot)    
    noi (Vineri, 12 decembrie 2008, 23:00)

    Petrovici [anonim]

    Avem sperante ca mergem inainte, ca mergem spre mai bine. Marii mafioti oligarhi au ramas mai in spate.
  • +1 (1 vot)    
    :)) :)) (Vineri, 12 decembrie 2008, 23:35)

    starchaser [utilizator]

    Am ras o jumate de ora citind articolul si comentariile.... dupa care m-am intristat.. pentru ca am vazut de fapt pe cine considera boborul ELITA.... va spun eu un lucru, boborul i-a ridicat acolo, boborul sa se spele pe cap cu ei... eu nu urmaresc realitatea, nu urmaresc nici un post de televiziune, dar am o intrebare... cine si cum a alcatuit acest sondaj... nu de alta, dar nu vreau sa intru la ei pe site sa le aduc bani pe clickuri si sa ii ridic in clasamente. Numai bine pentru HotNews!
  • +1 (1 vot)    
    aham (Vineri, 12 decembrie 2008, 23:46)

    krampa [anonim]

    si noi ce kkt facem in legatura cu toate trebile astea?

    noi dam din gura, ei dau 'nainte!!

    premiul intai pentru comentarii pline de amar, sarcasm si (mai ales) inutilitate: NOI RESTU(rile)
  • +7 (7 voturi)    
    Penibil! (Vineri, 12 decembrie 2008, 23:51)

    Cristian Botez [anonim]

    Ce varza! Cat de penibil!
    Nicoleta Luciu ce cauta aici? Nu e in stare sa lege 2 cuvinte si apare alaturi de monstri sacri ai teatrului romanesc!
    Mircea badea jurnalist si analist!?!? Baaaai! Ati inebunit! mai degraba merita titlul de "mascariciul lui Voiculescu".
    Andreea esca jurnalista? Intrebati-o daca a scris zece stiri anul asta. E crainic si atat!
    Elena basescu!? locul I la categoria cea mai "penibila tanara politiciana". Mare politiciana.
    mare televiziune.
  • 0 (2 voturi)    
    clasament (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 0:14)

    me [anonim]

    nush qm ati facut clasamentele dar vreau sa spun k de exemplu la interpreti vocali ii aproape acelasi clasament k si anul trecut...andra pe primul loc stefan banica jr pe 2..dar m'a surprins f tare un singur lucru:Angela Similea pe locul 8?!??oameni buni cred k nu stiti despre cine este vorba..este vorba despre o doamna care toata viata e si'a inchinat-o muzicii...il respect pe Costel Busuioc dar gata nu asa multe laude la adresa lui k deocamdata nu a ajuns mare stea a muzicii!
  • +2 (2 voturi)    
    sinistru (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 0:16)

    handrews [anonim]

    o cacealma sinistra menita sa abata atentia de la adevaratele valori & personalitati.
  • +3 (3 voturi)    
    ea te uite (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 0:18)

    mo [anonim]

    Cum se indobitoceste romanica!
    La televizor nene- eh daca astia sunt oamenii care ne reprezinta- inseamna ca am ajuns rau de tot neneica.

    Mai da asa de saraca sa fie tarisoara asta a noastra ?
    Numai cu asa valori - Eu nu cred , se vede de la o posta ca aici sunt meschinarii trucate d-ale lu rtv.

    Ba boborule , n-o luati de buna ba , ca e facatura de kaka, si e numai asa ca sa le pice unora bine putin mai incolo.

    Va asigur ca tara asta a noastra are oameni cu mult mai de valoare decit aceasta clicka de haituiasi.
    Caragiale ar rade copios!
  • +2 (2 voturi)    
    top de rahat (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 2:03)

    outside_the_wall [utilizator]

    Pentru alcatuirea topului s-a folosit un simplu "bullshit generator".
  • +2 (2 voturi)    
    Nulitati (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 2:04)

    FLORIN [anonim]

    Baseasca la politicieni :)) desteapta asta mai ca plangea cand tinea un discurs. unde mai pui ca e prostuta saraca,.. Luciu la actori,.. Andreea Esca jurnalista? tanti asta se machiaza si citeste stirile nu cred ca e jurnalista. Destul de ciudat topul asta...
  • +2 (2 voturi)    
    LIPSESTE MAMA OMIDA! (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 3:42)

    acidutzu [anonim]

    Astea-s gusturile omului ce sa-i faci /PARCA POTI SA FACI CEVA PE GUSTURILE LOR???!!
  • +1 (1 vot)    
    NU DISPERATI ! (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 5:51)

    cohan [anonim]

    Realitatea este alta.
    Asa cum a spus Nicolae Manolescu, "Este doar o realitate tv".

    PS: Va rog sa nu-l luati ca pe un indemn de a va uita pe Antena 3. N-am vrut sa spun asta. Dar chiar asa ce naiba am putea viziona la televizor fara sa ne enervam.
  • +1 (1 vot)    
    Doamne, ce ghiveci!! (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 9:45)

    Dr Marutza [anonim]

    Iertat sa-mi fie, dar aceste "topuri" nu arata decat ca romanii sunt lipsiti de orice criterii in a judeca ceea ce este cu adevarat valoros, indiferent in ce domeniu!!! Ce asocieri hilare, ce imbinare de nume care n-au ce cauta impreuna. cata lipsa de bun simt elementar in unele cazuri!! Doamne, daca n-ar fi de plans, ar fi de ras!! Isi merita locul doar Traian Basescu, ca in rest, la toate categoriile e o inversare de valori si o clasificare de te miri ce minti bolnave le-au zamislit! Trist! Cu o asemenea percepere a valorilor nimic nu se mai poate schimba in Romania de azi! Moare si ultima speranta! "Natia" a ales, va grai initiatorul acestui scandal televizat!! Halal!
  • +3 (3 voturi)    
    top-uri si clasamente (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 9:58)

    ptematei [anonim]

    Un mic clasament ar trebui sa arate asa:

    -Locul 1 - prostii care isi platesc impozitele la stat;
    -Locul 2 - prostii care muncesc cinstit pentru fiecare banut
    -Locul 3 - prostii care respecta legile, traiesc cu bun simt si in anonimat
    ...samd

    Acestia sunt oamenii care ar trebui premiati si nu gargaragii (ma scuzati, analistii politici), panaramele si saltimbancii
  • 0 (2 voturi)    
    "ei cu ei" (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 10:43)

    viorel popescu [anonim]

    foarte interesat ca majoritatea celor care au postat comentarii, sunt de alta parere decit cei care au organizat circul asta. de unde se trage concluzia ca "alesii" respctivi sunt pusi acolo de niste imbecili care nu au nimic de-a face cu ce crede boborul. Nici nu m-ar mira. Noi trebuie sa stam sa ne uitam si sa comentam la nesfirsit aceste jocuri. Acum ceva vreme in urma s-a facut un astfel de concurs online, organizat de TVR. A inceput cu mare publicitate si s-a terminat ascuns sub pres pentru ca nu au iesit cine trebuia. Ar trebui reeditat concursul acela tot online unde s-ar putea vota chiar corect de oricine.
    • 0 (0 voturi)    
      sunt peste 3700 de vizitatori (Luni, 15 decembrie 2008, 8:45)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui viorel popescu

      si au facut doar vreo 40 de comentarii. de fapt, nu-i nimic de comentat, a fost un "spectacol" dubios, dar sunt o gramada de frustrati dupa alegeri care simt nevoia sa mai injure un pic.
  • -1 (1 vot)    
    ha....ha....ha...... (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 10:56)

    belamy [anonim]

    sictir.....pupincuristilor!
  • 0 (0 voturi)    
    Arta. (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 11:39)

    AlinN [anonim]

    Oricine poate fi penibil. Dar cu greu se poate ajunge in asa hal.
    S-au strans toate celebritatile, mondenitatile, politicienii sa multumeasca cui doar ei stiu , pentru ce doar ei stiu.
    De obicei aveam program vineri. Nu ieseam in oras pentru ca tineam sa-i vad pe E. Hurezeanu+CTP, Mircea Dinescu.
    Cineva trebuie sa faca ceva cu acest domn Tatulici.
    Ba chiar a intrat de cateva ori si peste "Fetele Cotidianului", si A. Cretulescu!
    Oameni buni, dati-i o pensie ceva, dar linistiti-l!
    Cred ca trebuie sa-mi fac alt program care sa nu includa Realitatea TV, caci este foarte imprevizibil programul.
  • -1 (1 vot)    
    10 pt.Romania (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 15:04)

    Didi [anonim]

    Daca avea cu adevarat sange in instalatie Dl.Tatulici stabilea un clasament care sa depareasca de o suta de ori Cenaclul Flacara - il declara pe Dl.Presedinde cel mai iubit fiu al poporului roman la fiecare categorie din concurs.In felul acesta ne dadeam seama ca Ceausescu a fot ucis cu salbaticie degeaba,iar Tatulici il depasea in importanta pe A.Paunescu si decembrie 1989 nu mai avea nici un rost in istoria contemporana
  • -1 (1 vot)    
    basescu (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 17:50)

    o tzatza [anonim]

    era normal ca neamul asta de lichrele, curve si hoti sa admirea licheaua nr 1>
  • -1 (1 vot)    
    Gretos! (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 18:22)

    Marius [anonim]

    Si asa tarisoara asta s-a ales cu cea mai monstruoasa coalitie, de la revolutie pana azi, la conducere: Basescu + Vantu = comunistul capitalist + hotul securist! La care se va adauga PSDul pentru a rotunji totul si a finaliza prabusirea Romaniei...
    Tragic!

    PS Nu cred ca mesajul acesta va fi postat de slugile de la hotnews
  • -1 (1 vot)    
    admiratie... (Sâmbătă, 13 decembrie 2008, 23:53)

    Mihai [anonim]

    Basescu e cel mai admirat roman, asa cum Ceausescu era cel mai iubit ! Istoria se repeta...
  • -1 (1 vot)    
    Mare pacat . . . (Duminică, 14 decembrie 2008, 9:35)

    Atto1 [anonim]

    Mare pacat de postura in care au fost puse unele adevarate personalitatzi sa asiste la o asa manifestare ridicola gazduita de Ateneul roman.Chiar nu meritau unii ca Beligan , Quintus etc. .
  • 0 (0 voturi)    
    nu ii pacaliti voi asa usor pa romani.... (Duminică, 14 decembrie 2008, 17:47)

    Nicoleta Luciu [anonim]

    Fcseti voi topuri peste topuri si punti pe cine vreti voi ca tot nu reusiti sa ii clintiti pe romani.
    Ei stiu cu cine sa voteze si o sa ramneti voi pana la urma fara locuri de munca adunatura de jegosi ce sunteti voi slugi ale infractorului SOV.
    vOI NU VA DTI SEAMA CE RIDICOLI SUNTETI?.
  • -1 (1 vot)    
    RUSINE RUSINE RUSINE (Duminică, 14 decembrie 2008, 21:02)

    un roman [anonim]

    Traian Basescu ... la categoria Cel mai admirat roman, dar si la Cel mai bun politician.

    MINCIUNA, BLAT NEMERNICIE.JIGNIRE LA ADREA POPORULUI ROMAN !!!

    ESTE O RUSINE!!!
  • -1 (1 vot)    
    farsorii de la realittaea (Luni, 15 decembrie 2008, 2:27)

    dan [anonim]

    ce farsa Tatulici, de tot rasul, de unde pana unde ai tras concluzia ca Basescu e omul anului ? v-ati compromis total cei de la REalitatea, alte institute de sondare ? ce fel de sondare? Auzi Basescu si femeile lui, macar de o puneati pe langa amanta lui, fata lui si pe nevastasa ca multe a rabdat amarata, nu mai umblati cu blaturi din astea Realitatea!
  • 0 (0 voturi)    
    paiatze (Luni, 15 decembrie 2008, 10:31)

    Dan [anonim]

    Ma iertati ca trimit atat de tarziu comentariul dar de doua zile rad non stop. Nu am putut sa mananc, ce sa mai si scriu. Am vazut clasamentele la fiecare categorie si ma-ntreb daca nu cumva sunt facute la azilul de boli mintale. Acolo, din cauza boli, oamenii fac tot felul de asocieri ciudate. Acolo as intelege ca unul care se crede Tudor Vladimirescu sa o puna pe aceeasi lista pe Maia Morgenstern si Nicoleta Luciu, sau pe Mutu Chivu si Banel inaintea a doua campioane olimpice. Ce-ati vrut sa ne aratati? Cat suntem de prosti? Stim. Ne-a avertizat Brucan din timp si ne-am consolat. Dar ma intreb cum poti sa aduni prostia intr-o sala si sa numesti manifestarea GALA?! E aproape musai sa fii cel putin la fel de prost ca cei care ti-au trimis astfel de clasamente. Ridiiiiiii paiazze..............