VIDEO Slujba de exorcizare efectuata de un preot militar in Bacau

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 10 martie 2016, 14:23 Revista Presei | Subiectele Zilei

Slujba de exorcizare in Bacau
Foto: Captura YouTube
O inregistrare video cu o femeie de 56 de ani din comuna vasluiana Ivanesti, exorcizata in Bacau, la biserica Inspectoratului Judetean de Jandarmi, a fost publicata pe internet. Potrivit cotidianului Adevarul, medicii ieseni i-au spus femeii ca din punct de vedere psihic este sanatoasa. Preotul militar Iulian Ichim, care a condus slujba de exorcizare, considera insa ca este un caz grav in care Dracul a pus stapanire pe femeie.

Potrivit Adevarul, Anisoara este vaduva de noua ani si are tot atatia copii pe care-i creste singura. Femeia ar fi vizat, in urma cu trei luni, ca a venit la ea o femeie in negru care a vrut sa-i bage un cutit in inima.

"De atunci, simte ca se sufoca, ca-i umbla ceva prin organe, ca un sarpe, alteori, ca un ghem care o atinge sub coaste, la inima, simte ca cineva a pus stapanire pe ea. A fost internata la Spitalul Sfantul Spiridon din Iasi, dar medicii nu i-au gasit nimic. A fost investigata de psihologi si au gasit-o clinic sanatoasa. 'Medicii mi-au spus ca ei nu au ce sa-mi faca, sa ma duc sa ma caut la biserica', a spus Anisoara", precizeaza Adevarul.

"Cei demonizati au o putere mare, sunt greu de tinut pe loc. Jandarmii au mai vazut asa ceva la Iasi, la Sfanta Parascheva.  Am stat toata noaptea in rugaciune, la biserica. A facut urat, s-a zbatut si a a scos sunete greu de descris. Acum este mai lucida", a declarat preotul bacauan, citat de Adevarul.

Iata mai jos un fragment din slujba de exorcizare.













VIDEO Reactia cercetatorilor din Buzau atunci cand au gustat "legumele viitorului": rosia-banana si rosia-ananas

Ce ati spune despre o bucata de branza noua cu o rosie ca o banana langa? Sau de niste slanina cu o rosie... ananas. In acest moment suna mai degraba ciudat decat tentant, insa acestea sunt legumele viitorului.
6237 vizualizari
  • 0 (16 voturi)    
    ce prostie (Joi, 10 martie 2016, 14:29)

    JJKJA [utilizator]

    ha ha ha haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!
    suntem o tara de prosti!
    • +9 (11 voturi)    
      si ignoranta e o forma de prostie (Joi, 10 martie 2016, 15:44)

      eGerula [utilizator] i-a raspuns lui JJKJA

      Nu cred cu tarie in ceea ce se vede in film dar imi pun si intrebarea: daca femeia aia nu se preface? Poate e un sambure de adevar pe acolo care mi s-ar parea interesant.
      Medicii au declarat-o sanatoasa. Joaca ea teatru acolo?! Poate da. Si de ce ar face-o? Nu-ti da biserica adeverinta de nebun ca sa iei pensie de handicap.
    • +4 (10 voturi)    
      a generaliza (Joi, 10 martie 2016, 15:57)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui JJKJA

      este o eroare de logica sau mai pe scurt te califica drept prost..vorbeste in numele tau
      • -2 (10 voturi)    
        Nu vad generalizarea. (Joi, 10 martie 2016, 16:25)

        clint [utilizator] i-a raspuns lui Snitzelvienez

        Generalizare ar fi "toti suntem prosti". "O tara de prosti" inseamna ca in majoritate suntem prosti. Exista multe argumente care pot sustine teza asta... inclusiv comentariul tau agresiv si absurd.

        Faptul ca religia este larg acceptata in scoli este un semn ca suntem prosti. De altfel sunt convins ca acest film, alaturi de filme XXX, intreruperi de sarcina si alte grozavii vor face parte din materialul didactic pentru orele de religie.
        • -6 (6 voturi)    
          nu sunt de acord cu religia in scoli (Joi, 10 martie 2016, 18:06)

          eGerula [utilizator] i-a raspuns lui clint

          dar hai sa excludem religia si biserica din acest film, sa ramana doar femeia. Avem doua variante: se preface sau nu. Daca se preface am incheiat subiectul. Daca nu se preface si medicii au declarat-o sanatoasa cum interpretam? O varianta ar fi ca s-au inselat medicii sau ca 'sanatoasa' e o stare destul de subiectiva. Probabil esti sanatos pana un medic iti gaseste ceva :). E ca prezumtia de nevinovatie.
    • +1 (1 vot)    
      Nu fi asa decisiv (Vineri, 11 martie 2016, 8:06)

      Ioizu [utilizator] i-a raspuns lui JJKJA

      E f. interesant ca exorcizarea exista in mai toate religiile (crestinism, iudaism, islamism, hinduism, budism) si foarte multi oameni raporteaza fenomene paranormale sau extrasenzoriale pe care nimeni nu stie cum sa le explice. Sa le spui la toti ca sint prostii sau baloane metorologoce si n-au vazut bine e o cale de iesire mult prea usoara.
  • +4 (8 voturi)    
    Evul Mediu? (Joi, 10 martie 2016, 14:29)

    mikeyu [utilizator]

    S-a reusit filmarea trecutului? S-a trecut de curbura universului cu ț warp si s-a reusit capturarea de imagini din anul 1057? Ce tare.
  • +4 (4 voturi)    
    Filmul Exorcistul (Joi, 10 martie 2016, 14:33)

    Sancho Panza Al Doilea [utilizator]

    Cu Ellen Burstyn e de-a dreptul plictisitor pe langa asta.
  • +1 (5 voturi)    
    Vin si la București pentru postacii Hotnews (Joi, 10 martie 2016, 14:47)

    Un cititor [utilizator]

    dacă e cazul.
  • -6 (10 voturi)    
    Dar pe doctori (Joi, 10 martie 2016, 14:49)

    DanielM65 [utilizator]

    i-a controlat cineva psihiatric ? Sau QI ?
    Am vazut eu la Cotmeana dezdracire facuta de staret.
    Si cine stea la usa bisericii sa vanda "bilete de iesire" ? Staretul insusi. PENIBIL
  • -3 (11 voturi)    
    actualizarea stirii urmeaza (Joi, 10 martie 2016, 14:56)

    firstfb [utilizator]

    in curand preot doar normal, nu si militar :)
    reactia MAPN va rugam?
  • -9 (13 voturi)    
    Alcoolul e de vină (Joi, 10 martie 2016, 14:58)

    @Mishu [utilizator]

    Mai ales ca în partea aceea a țării e la modă gustarea de țuică dimineață și inserat.
  • -2 (12 voturi)    
    exorcizare cu finalizare (Joi, 10 martie 2016, 15:07)

    vlad21ro [utilizator]

    "De atunci, simte ca se sufoca, ca-i umbla ceva prin organe, ca un sarpe".
    E vorba de sarpele cu un ochi cunoscut si sub numele de mielu' cu o nara.
  • +3 (11 voturi)    
    comentariile de mai sus (Joi, 10 martie 2016, 15:50)

    kripton [utilizator]

    arata cat stie omul modern despre psihicul uman - NIMIC.
    poate va deranjati sa cititi vreo carte a psihiatrului elvetian Carl Gustav Jung si sa vedeti cat de ignoranti sunteti.
  • +3 (7 voturi)    
    ingrozitor... (Joi, 10 martie 2016, 16:20)

    watt [utilizator]

    Nu va mai mirați atâta, oameni buni! Exista mult cazuri reala de "posedare". Nici dacă vedeți nu credeți? :)